GEMEENTERAAD LAATSTE 'REDMIDDEL' Onderhoud aan andere straten blijft liggen GRAAG .GEDAAN. Jeugd Noord moet nog twee maanden wachten VLAARDINGS DAGBLAD SBHIEOAMSCHI COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT pknapbeurt van Dillenburgsingel pp de lange baa Dillenburgsingel wordt opgeknapt9 maar Honderden Turken vieren slachtfeest in abattoir 'Hoek aan de kabel' Jl^JtoWSBlAO i Bewoners Hofje moeten extra woonlasten toch betalen Van moord verdachte Schiedammer meldt zich Muwi druk bezig met rechtszaak Hersenschudding na vandalisme Vechtershaas weigert hulp in ziekenhuis Politie deelt twee bekeuringen uit Aannemer verricht eerste grondwerk West krijgt ook een jeugdhonk Dief steelt beddegoed Urbi Bouw 2300 kilo lood lichter gemaakt Caravan slaat om: file in Beneluxtunnel WATERWEE DINSDAG 28 SEPTEMBER 1982 Schiedam Bewoners van het Hofje van Belois én de be- 4woners'vereniging Schiedam- r West zien inschakeling van de gemeenteraad als laatste red middel om onder de te betalen extra woonlasten uit te komen. Een aantal r^ewoners heeft 'een wooncontrcct voor het le ven' en dacht ep die manier van extra lasten gevrijwaard te zijn. Het werd een langslepend con flict. Sommige mensen uit het Hofje gingen overstag, omdat ze allerlei problemen vrees den; anderen hielden voet bij stuk. De bewonersvereniging legde het geschil tussen de bewoners en de Stichting Hofje van Be lois uiteindelijk voor aan de kantonrechter, maar die was van mening dat de vereniging hier niets mee van doen had. Enkele bewoonsters startten de gehele rechtsprocedure op nieuw. De rechter kwam toen tot de conclusie, dat woonlas ten gewoon berekend kunnen worden. De bewonersvereniging is hier bijzonder teleurgesteld over. „Die extra lasten kunnen nu gewoon sluitpost voor de stich tingsbegroting worden." Con tracthouders hebben recht op levenslange huisvesting zon der extra bijkomende kosten, redeneert de vereniging. „Wat nu nog resteert is het inscha kelen van de gemeenteraad." Schiedam Een 36-jarige Schiedammer heeft zich gisteren vrijwillig gemeld bij de Schiedamse politie in verband met een schiet partij op 30 augustus aan de Kraijenhoffstraat in Den Haag waarbij een 41- jarige Hagenaar van Ma rokkaanse nationaliteit om het leven is gekomen. De Schiedammer heeft zich gemeld, omdat hij wist dat hij gezocht werd. Vandaag wordt hij ver hoord op het politiebu reau in Den Haag. Uit onze krant vart 21 juli potje |Vlaardïngen De dienst gemeentewer- 4ken van Vlaardlngen is al enige weken fdruk bezig de Dillenburgsingel in een legaal en berijdbaar wegdek te herschep- fpen. Dat gebeurt overigens niet door .plotselinge medewerking van het colle- ge van burgemeester en wethouders. Di recteur gemeentewerken ir. J. Gerritze heeft namelijk de hand aan het 'bestratingen' geslagen. Een simpeltje rekensommetje leert even wel dat andere Vlaardingse straten het kind van de rekening worden. Veel kleine herstelwerkzaamheden, waarvoor de financiële middelen nu niet meer toe reikend blijken, zullen op de lange baan terecht komen. i ,\Het werk op de Dillenburg singel is toch aangevangen", meldt Gerritze bijna enthou siast. „Zoals het nu was, kon 3iet echt niet blijven. Ik kan onmogelijk verkopen dat er ongelukken gaan gebeuren. En het wegdek werd op som mige plekken te gevaarlijk". Vandaar dat direct na de bouwvakvakantie stratenma kers zijn begonnen de Dil lenburgsingel onder handen te nemen. De singel zai een zwaardere fundering krijgen, zodat het wegdek m de toe- Vlaardingen De kerngroep 'Muwi 1 is samen met mr. Hugo Pennarts van het Rotter damse Advocatencollectief be zig met een dagvaarding tegen de gemeente Vlaardingen. Waarschijnlijk volgende week {stuurt de bewonersgroep een ibrief, waarin de gemeente in 'gebreke wordt gesteld. Als ze |daarop niet reageert wordt het fproces tegen het stadsbestuur ^van Vlaardingen begonnen. '>Op deze manier wil de kern groep, nu de bewoners het ge meentelijk renovatieplan heb- tben getorpedeerd, achterstallig {onderhoud afdwingen. 5>e kerngroep is bezig met het •verzamelen van zoveel moge lijk handtekeningen, zodat een eventuele gerechtelijke uit spraak op het hele complex van toepassing kan zijn. Er .zijn al vanaf december vorig jaar contacten tussen de bewo nersgroep en het advocaten- -collectief. Slechts 22 procent van de be woners stemde in met het re- novatieplan. Pas als dat zeven tig procent was geweest, zou het rijk bereid zijn om subsidie te geven voor het project. Vol gens de plaatselijke politiek 'was de reden dat zo weinig mensen met het plan instem den een folder van de kern groep, waarin een duidelijk nee' tegen de plannen werd bepleit. „Onzin", vindt op bouwwerker Ron Koevoets. *<Je kunt mensen niet zo mas saal manipuleren." Volgens Koevoets hoort de ge- meente de zwartepiet te krij gen. „De bewoners zijn bereid .geweest om een compromis te sluiten. Die wilden eerst nul gulden extra betalen en zijn uiteindelijk zes a zeven tientjes omhoog gegaan. En voor de gemeente was het niet moge- :M om van bijna honderd gul den een paar tientjes naar be- meden te gaan." Een compromis is na de en- quete niet meer mogelijk. „De -'Problemen moeten gewoon op gelost worden", zegt consulent stadsvernieuwing ion Jo- "chems. Volgens Koevoets kijken be- "Wonersgroepen en opbouw werkers in Vlaardingen met spanning naar wat er met de <$uwi gebeurt. „Alle ogen zijn ons gericht. Want als we dit cverliezen kunnen alle bewo- nersgroepen in Vlaardingen ;net in de toekomst wel schud- ,,.den komst bestand zal blijven te gen de voorbijdenderende autobussen. Een opknapbeurt op dit tijd stip had Gerritze eind juli wel gewenst, maar na de overwe ging van het college van B en W ('die opknapbeurt is niet zo dringend') niet meer ver wacht. „Het gaat niet door. Het geld is er niet. Zo simpel is dat", stelde hij vóór de zomer vakantie en hij leek zich bij die conclusie neer te leggen. De directeur blijkt echter in de loop van de daaropvolgen de maand de 'oplossing' van verkeerswethouder Bas Gou- driaan, waarvoor hij aanvan kelijk paste, toch ter harte te; hebben genomen. De wethouder hield hem voor andere' bestratingszaken maar" te laten liggen en de benodig de 140.000 gulden voor de Dil lenburgsingel te gebruiken. Dat dit een verwaarlozing van het Vlaardingse straatbeeld zou betekenen, weerhield de directeur toen van die plan nen. Omdat meer en meer 'de stenen om je oren vliegen', zo als Gerritze het uitdrukt en hij het uit oogpunt van verkeers veiligheid zeer dringend acht te, is gemeentewerken toch overstag gegaan. „De kosten komen ten laste van het normale onderhouds budget voor bestratingen. Het herstellen van straten zal wat worden teruggeschroefd en re paraties minder snel uitge voerd. De echte herstratings- werkzaamheden gaan natuur lijk gewoon door. Het zou ook niet verantwoord zijn deze werken te laten vallen", tracht Gerritze duidelijkheid te scheppen. „Maar opknapbeur ten zullen wat langer op zich laten wachten". Gemeentewerken is niet meer van plan kuilen en gaten in een wegdek op stel en sprong te dichten. Herstelwerkzaam heden zullen voortaan worden aangehouden tot de noodzaak en het gevaar voor weggebrui kers echt te groot wordt. Zoals bijvoorbeeld bij de Dillenburg- singel... De toch zo broodnodige opknapbeurt aan Dillenburg singel, maar we! ten koste van andere straten. r' J AÏïfclL - Sehiedam Een 27-jarige huisvrouw uit Nieuwland is gisteren op de Mgr. Nolensiaan in Schiedam, tiidens het bood schappen doen, met "haar hoofd keihard tegen een ijze ren staaf van een zonwering opgelopen. Dat was ter hoogte van het Windsor House. De politie meent dat de ijzeren staaf zo laag hing, doordat vandalen die 's nachts hadden losgetrokken. De vrouw is met een hersenschudding in het Schielandziekenhuis opgeno- Schiedam Een jonge Schie dammer heeft, ondanks een gapende hoofdwond die hij had opgelopen bij een vecht partij op de Hoogstraat, gewei gerd zich in het Schielandzie kenhuis te laten behandelen. Wel had hij er in toegestemd dat een ambulance hem naar het ziekenhuis bracht. De GGD was uitgerukt naar de Lange Haven na een alarmte lefoontje vanuit de Quibus. De jongeman zou midden in de nacht, voor zover de politie duidelijk is geworden, samen met zijn kroegmakker tegen deuren en ramen op de Hoog straat hebben lopen trappen. Op een gegeven moment was het tot ruzie gekomen en ver plaatste de vechtpartij zich van de „Hoogstraat naar de Lange Haven. De politie heeft de jongeman gearresteerd. Ook op de Parkweg vond een vechtpartij plaats, waarbij de politie iemand een dolkmes af handig wist te maken. Hierbij viel eveneens een gewonde. Bevoegde slachters voer den gisteren de rituele han delingen uit. Op de foto staat een medewerker van het Turkse slagertje Hakan Yayla Kasabi, die een schaap de nek afsnijdt. Schiedam Tijdens het ri tuele slachtfeest waarbij gis termiddag honderden Tur ken uit Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis aanwezig waren, heeft de politie twee bekeuringen uitgedeeld. Hoewel inspecteur Cas Sper- mon van de dierenbescher ming op de slacht zelf niets aan te merken had, betrap ten agenten twee islamieten op het transport van scha pen in de kofferbak van hun auto. En dat mag niet; vol gens de spelregels die twee jaar geleden zijn opgesteld in overleg tussen politie, die renbescherming, slachthuis en de Turkse bevolking. Ook is vervoer van schapen op die manier verboden in gevolge de veewet. De twee incidentjes vielen nauwelijks op tijdens het ri tueel dat in het Schiedamse slachthuis massaal werd bij gewoond. De Turken zelf. die al lang blij zijn dat zij hun ritueel tenminste een maal per jaar in het slacht huis mogen uitvoeren, kon den hun schapevlees ter plekke kopen. Voor de slacht had de politie daartoe geëigende Turken aangewe zen. „Het was druk, enorm druk," zei Hakan Yayla Ka sabi, het beminnelijke sla- vgertje uit de winkel op de hoek van Fabristraat en Westfrankelandsestraat in Schiedam. Hij had aan het traditionele feest veel genoe gen beleefd. „Het is voor ons, wat het kerstfeest voor jullie is," legde Hakan uit. De politie toonde zich tevre den over het verloop van het slachtfeest. Dat er twee processen-ver baal zijn opgemaakt, is voor Ben Hakkenbroek een teken dat alles nog beter geregeld zou kunnen worden. De top ambtenaar op het stadskan toor, die een belangrijke hand had in een kersverse minderhedennota en giste ren zelf nog even in het slachthuis kwam kijken, meent dat het allemaal nog niet glad genoeg verloopt. Hij bemerkt op zijn afdeling elk jaar, hoe moeilijk het is de vier betrokken partijen op één lijn te krijgen. De Turken hebben bijvoorbeeld heel andere wensen dan de dierenbescherming en ook speelt een rol, hoe ongewoon veel Nederlanders dit rituele feest nog vinden. Hakken- broeks afdeling heeft afgelo pen vrijdag in alle moskees in Schiedam en de buurste den Vlaardingen en Maas sluis tientallen in het Turks vertaalde folders verspreid, waarin de richtlijnen ston den voor het feest. Dat er twee overtredingen waren, vindt Hakkenbroek een te ken dat de informatie nog niet soepel genoeg overgeko men is. Hoek van Holand Heel Hoek van Holland moet snel aan de kabeltelevisie. Dit is het streven van het dagelijks bestuur van de deelgemeente Hoek van Holland. De. Hoek wil dezelfde hoeveelheid ka nalen hebben als in Rotter dam, tegen een gelijk tarief. Tegen de tijd dat de gemeente is voorzien van kabeltelevisie zal worden bekeken of ook de minder rendabele gebieden kunnen worden aangesloten op het net. Het deelraadbestuur heeft dit gezegd in antwoord op vragen van de Partij van de Arbeid. Schiedam Jongeren in Schiedam-Noord zijn het zo langza merhand zat. Een enkele beroepskracht uit die wijk ook. Volgens de laatste gegevens zal het nog ongeveer twee maan den duren voordat het jeugdhonk in Noord in gebruik wordt genomen. De eerste paal moet echter nog de grond in. Ongeveer een half jaar gele den al zou een begin gemaakt worden met de bouw van twee pandjes voor de 'randgroepjon- Schiedam De bewonersver- eniging Schiedam-West heeft de toezegging gekregen, dat de brandweergarage aan het Frans Halsplein in Schiedam zal worden omgebouwd tot jeugdhonk. Wethouder Herman Posthoorn heeft het beloofd; alleen is de post jongerenwerk anderhalve week geleden uit zijn porte feuille geschrapt. Luub Haf kamp is nu de verantwoorde lijke man. Er zijn door de gemeente al gesprekken gevoerd met de 'Frans Halspleinjeugd', en hierbij werd gesteld dat de ga rage nog dit jaar voor de jon geren vrij zou komen. Het feit dat de garage momenteel nog onderdak biedt aan één brand weerwagen wordt niet als een probleem ervaren. Vlaardingen Uit een wo ningtextielzaak in de Konings hoek in Maassluis zijn de afge lopen nacht dertig dekbedhoe zen gestolen. Die zijn samen ongeveer drieduizend gulden, waard. Behalve het beddegoed werd ook de kas gelicht. Daar zat slechts vijftien gulden aan klein geld in. geren' in Schiedam-Zuid en Noord. Een aannemersbedrijf zou de werkzaamheden aan el kaar koppelen. Uit De Gorzen vertrokken de werklieden alweer twee maanden geleden. De jongeren zijn zelf nog aan het schilde ren geslagen en eind deze week, zaterdag, is de officiële opening. In Noord (het Metropad achter het Bachplein) kon men nog niet beginnen omdat er enkele bezwaarschriften lagen. Toen die werden ingetrokken was het aannemersbedrijf uit Schiedam vertrokken. „Als je weet, dat het nu weer een tijd moet duren, kun je dan niet naar een andere aannemer toestappen", vraagt men zich in Noord af. „Nee", zegt de ge meente, „voor dit bedrag lukt dat niet." De jeugd verzamelt nu veelal op straat en zo af en toe eens in wijkcentrum De Blauwe Brug. Een speciaal voor het jeugdhonk aangestelde jonge renwerker verzamelt knipsels over vergelijkbare projecten. De onvrede neemt toe. Een woordvoerder van de ge meente verwacht dat de aan nemer over een maand of twee klaar is. Dan kan het ge bouw open, maar zal de jeugd zelf nog veel werk moeten verrichten. Momenteel is men bezig met de eerste voorberei dende grondwerkzaamheden. De eerste paal zou dan mis schien in de loop van volgende week de grond in kunnen gaan. Schiedam Uit een bouwkeet van de Bredero-dochter Urbi Bouw BV is 2300 kilo lood ge stolen, geen vrachtje dat het werk is van kruimeldieven. De politie denkt dan ook aan illegale handelaars, die de zes tig rollen lood via de zwarte markt dumpen. De waarde er van Is 4700 gulden. Al het lood bevond zich in een nissen hut aan de Scheepvaartweg in Woudhoek. Schiedam Het verkeer door de Beneluxtunnel richting Hoogvliet heeft gisteren een half uur vertraging ondervon den, doordat in de westelijke tunnelbuis door onbekende oorzaak een caravan was om geslagen. De eigenaar is een 19-jarige automobilist uit Utrecht, die plotseling be merkt had dat de caravan ach ter zijn wagen wild begon te slingeren. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend ol vriendin misschien. Breng daar even ^aam- verandering in. Adres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I P0gfco en goed beloond.' Want voor die kleine» yy moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. Noteer m O r», Ur*J°daak v*rzUVBrdv°^demoGile «miatu UJSnaar: J Adres: f postcode;. ^ele/ooQ;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1