Jeugdland vergeten in min derh edenn o Bezuinigingen ïeveren niet voldoende meer op Sport wordt gespaard bij bezuinigingen Winkeliers binnenstad bezorgd over parkeerruimte Kleine aannemers laagste inschrijvers op '410' Marius de Snayer beste veteraan VZC niet te stuiten Burgemeester Van Lier: Eén wethouder erbijtwee commissies eraf GS akkoord met extra subsidie voor JAC Nipte winst voor Radio Molenaar Van Rossum gekozen in dagelijks bestuur Krikman eerste Posthoorn aan zet Van der Werf naar Bahrein Schiedam Jeugdland, de enige activiteit van de ge meente Schiedam waarbij bui tenlanders en Nederlanders hand in hand gaan, ontbreekt in de lijst van 'integratiebevor derende' activiteiten, zoals B en W die hebben opgesteld in hun minderhedennota. Die nota is nog van het vorige col lege, tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van bur gemeester Te Loo en wethou der Posthoorn (die Jeugdland in zijn portefeuille had), maar de verdere behandeling van de nota zal geschieden onder het bestuurlijk toezicht van Te Loo en Posthoorns opvolger Luub Hafkamp. De nota geeft vooral een in ventarisatie van wat er is, maar in de uitgangspunten voor een nieuw beleid komt hei nog tot weinig concrete voornemens. Overigens een goede zaak, vindt PvdA-raads- lid Wim Oomen, want het is volgens hem niet verstandig 'een uitgewogen beleid in de inspraak te gooien'. Er moet nog flink wat aan te vullen zijn. Eén van die aanvullingen be treft Jeugdland, waarover coordinator Joop van vBroek hoven zich al vaker jubelend heeft uitgelaten door op te merken steeds meer buiten landse kinderen met Jeugd land meedoen en dat dit prima verloopt. Juist daarom valt het ontbreken van Jeugdland in de nota 'culturele minderhe den' op. Ben Hakkenbroek, chef van de afdeling die de nota heeft voorbereid, zei van ochtend: „Ja, inderdaad, Jeugdland is ook typisch zoiets wat erbij hoort." Hij wil het van de komende discussies over de nota laten afhangen, of Jeugdland in het verdere minderhedenbeleid ook een rol gaat spelen. Eén voorstelling van het kindertheater Kip doet meer voor de integratie van buitenlanders en Nederlanders dan de slim ste opmerking uit de minderhedennota van B en W. Toch ont breekt Jeugdland in de opsomming van activiteiten. 'Vlaardingen De inves teringen, die Vlaardingen op de langere termijn nog zal kunnen doen in de vorm van het scheppen van nieuwe voorzieningen voor de plaatselijke ge meenschap, zullen hoe langer hoe kleiner wor den. Daartegenover zal het bezuinigen op be- 1 staande posten over niet al te lange tijd lang niet meer voldoende zijn, om de bestaande voorzienin gen te kunnen blijven be talen. Die waarschuwin gen liet burgemeester Fred van Lier gisteren ho- ren bij de presentatie van de gemeentelijke begro ting voor volgend jaar. Weliswaar is die begroting sluitend, maar voor de ja ren na 1983 is dat nog niet het geval. Er zal dus nog meer geld 'gevonden' moeten worden. „Doordat het rijk steeds meer bezuinigingen op de nek van de gemeenten schuift en de uitkeringen die uit het ge- meentefonds komen steeds meer worden teruggeschroefd kan je natuurlijk steeds min der doen. Daarbij komt dat de lasten van de gemeente op di verse punten blijven stijgen; bijvoorbeeld het bedrag dat dë gemeente per jaar kwijt is om de rente op de uitstaande le ningen te kunnen betalen. Die rentelast wordt ieder jaar gro ter en drukt steeds zwaarder Het college van B en W was gisteren, bij de presentatie van de gemeentebegroting, in zijn geheel aanwezig, oftewel 'op volle oorlogssterkte', zoals burgemeester Van Lier het uitdrukte. op de begroting." Volgens Van Lier is het onvermijdelijk, dat er op korte termijn moet wor den bekeken, welke taken de gemeente definitief zal moeten afstoten, omdat alleen bezuini gen zoals dat tot nu toe is ge daan op een gegeven moment niet meer voldoende oplevert. In de begroting zijn enkele in teressante cijfers te vinden. De gemeente geeft in 1983 in to taal meer dan 210 miljoen gul den uit, waarvan een belang rijk deel opgaat aan het salaris en de sociale lasten van de, ambtenaren. Omgerekend is dat ruwweg zo'n 2600 gulden per inwoner. De totale schuld aan uitstaande leningen van de gemeente bedraagt onge veer 812 miljoen gulden, ofte wel 10.500 gulden per inwo ner. Die uitstaande schuld kost de gemeente volgend jaar ove rigens echter alleen al aan rente 69 miljoen gulden. Te genover die uitstaande schuld staat een behoorlijk bedrag aan bezittingen van de ge meente: de waarde van alle gemeentelijke eigendommen gebouwen, bruggen en an dere bouwwerken bedraagt zo'n 1,9 miljard gulden. Schiedam Allerlei toezeggingen van de gemeente Schie dam ten spijt zijn de winkeliers van de binnenstad erg som ber geworden over de parkeervoorzieningen in de nabije toe komst. Twee zorgenkindjes zijn er: het voormalige Vrom-ter- rein aan de Buitenhavenweg, waarvan de gemeente had be loofd dat het al klaar zou zijn voordat begonnen zou worden met het opbreken van de Broersvest; en de bouwplannen voor de omgeving-Spinhuispad, helemaal aan de andere kant van het centrum. m een vertegenwoordiger van de middenstand zou moeten plaatsnemen. Van Buuren noemt goede parkeerruimte van levensbelang voor de ge hele binnenstad. Op de Broersvest is flink wat parkeerruimte verloren ge gaan, nu aannemer Burggraaf daar de straat heeft openge broken. Tijdens alle vooraf gaande inspraakavonden de den gemeenteambtenaren steeds de toezegging, dat de middenstanders van de Broersvest zich geen zorgen behoefden te maken. Het ge mis aan parkeerruimte zou vóór de start van de werk zaamheden gecompenseerd worden door de oplevering van het oude Vrom-terrein als parkeervoorziening. Daar is echter nog geen sprake van. Het kan nog wel een paar we ken duren, voordat het zover is. Het is een troost, dat ten minste het Emmaplein nog een tijdje gebruikt kan wor den. Dat scheelt. Aan de andere zijde van de Hoogstraat piekeren de winke liers over de Schienoko-plan- nen. De winkeliersvereniging Van Museum Tot Stadhuis heeft gezien dat in de eerste schets voor het Spinhuispad, dus bij het stadhuis net over de brug, een parkeergarage is .opgenomen die nauwelijks ge noeg ruimte biedt aan de toe komstige omwonenden, en dat leidt tot bezorgdheid over de parkeerruimte die verder voor de winkeliers en hun klanten overblijft. John van Buuren van de win keliersvereniging zei vanoch tend, dat men graag inspraak in de plannen wil hebben en dat een verzoek bij de ge meente is ingediend om een projectteam in te stellen waar- Vlaardingen Een groep van vijf kleine Vlaardïngse aanne mers is als goedkoopste uit de bus gekomen bij de aanbeste ding van de opknapbeurt van de 410 semi-permanente wo ningen in de Babberspolder. Voor het vernieuwen van de dakbedekking is een aparte aanbesteding gedaan, waar voor de firma Erdo BV de .laagste inschrijver was. Uit die groep van kleine aan nemers heeft wethouder Bas Goudriaan zonder overleg Heijmans bouwmaatschappij verwijderd, omdat die niet uit sluitend Vlaardings is en bo vendien te groot zou zijn. De projectgroep was daar niet te vreden mee, maar omdat het plan voor 1 oktober bij de pro vinciale dienst voor de volks huisvesting moet zijn legde zij zich erbij neer. „Het is elke keer hetzelfde", zei bewoner Jaap Holleriberg, „Kan Goudriaan dat nóu zo maar doen. Het gaat mij erom waar je dan als projectgroep staat, wat nou eigenlijk die in spraak betekent." Ook verte genwoordiger Evenhuis van het Woningbedrijf zei „het heus niet leuk te vinden." Als de 'vijf kleine Vlaardïngse bedrijfjes het werk krijgen zijn ze voor ongeveer negentig da gen onder de pannen, „Ze zijn dolgelukkig met het werk", zei architect Ger Vermeer. Schiedam De verdeling van de diverse portefeuilles over vijf in plaats van vier wethou ders, leidt in Schiedam niet tot een toename van het aantal commissievergaderingen. Inte gendeel. Waren er de afgelo pen jaren nog negen raads commissies, deze raadsperiode wil het college van burge meester en wethouders met slechts zeven gemeentelijke commissies volbrengen. Cor van Tilborg is straks de enige wethouder, die twee commissies voor zit: financien en stadsvernieuwing. Sommi ge commissies zijn geheel nieuw. Dit is een gevolg van de portefeuilleverdeling onder de drie PvdA- en twee VVD- wethouders. Sommige com missies bevatten zaken, die in het geheel niets met elkaar van doen hebben (sport bij welzijn en sociale zaken bij cultuur). Daartegenover staat dat stadsvernieuwing en ruim telijke ordening gescheiden zijn gebleven. Niet onlogisch, omdat de wethouders Chris Zijdeveld en Cor van Tilborg dan samen in één commissie zouden zitten. Commissies die niet terug keren, maar waar van de te behandelen zaken bij een andere commissie wor den gevoegd, zijn: sociale za ken, personeelszaken en on derwijs. Vlaardingen Gedeputeer de staten hebben geen moei te met de extra subsidie die Vlaardingen aan het Jonge ren Advies Centrum wil ge ven om het tekort te dekken dat bij deze instelling is ont staan na het ontslag van de projectleider, die maanden lang geschorst is geweest. Het ministerie van CRM heeft geweigerd om de sala risbetaling over die schor singsperiode via de rijksbij drage voor haar rekening te nemen, zodat het voortbe staan van het JAC werd be dreigd. De instelling, die zich mo menteel herstelt van allerlei problemen die zich de afge lopen jaren voordeden, had zelf geen geld om in het te kort te voorzien. De fractie van PSP/CPN/PPR in het pro vinciebestuur stelde in juni een aantal vragen over de 'ontslag-uitkering', die het JAC-bestuur had uitbetaald aan de ontslagen projectlei der en aan een van de ande re medewerkers van het JAC. Na langdurige discus sies in de raad heeft Vlaar dingen besloten het tekort van bijna 60.000 gulden voor eigen rekening te nemen, om daarmee het voortbestaan van het JAC te kunnen ga randeren. GS stellen dat het Vlaardïng se gemeentebestuur 'op goe de gronden tot het besluit is gekomen het JAC in het be lang van een verantwoorde hulpverlening aan de jeugd de helpende hand te moeten reiken'. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 28 september 1982 Best Marius de Snayer, at leet van AV Fortuna, presteer de het om in Best Nederlands veteranen kampioen te wor den over de 15 kilometer. De Snayer, pas enkele weken lo pend in de klasse veteranen 1, had tijdens het kampioenschap af te reken met Wim Roelofs van AV Zaandam. Enkele we ken geleden bracht hij de Vlaardïngse loper nog een on dubbelzinnige nederlaag toe, maar nu waren de rollen om gedraaid. Direct na de start van de wed strijd, die over vijf ronden ging, nam hij de koppositie. Divers pogingen werden on dernomen om Marius de Snay er van de eerste plaats af te lo pen, maar de lange-afstandlo- per pareerde alle aanvallen met veel bravour. Per ronde liep hij ongeveer 15 seconden uit op de rest van het deelne mersveld om uiteindelijk te fi nishen in een tijd van 48.08 minuten. Bij de veteranen 2 legde Wim Mastenbroek be slag op de vierde plaats in een tijd van 60.10 minuten. Ook tijdens een loop over 10 Engles Mijlen m Breda deed AV Fortuna van zich spreken. Arie van Emden liep zich naar een eerste plaats in de klasse veteranen 2. Hij liep over de 16 kilometer en 90 meter 62.00 minuten. Aad Stolk liep na een blesure-periode ontspan nen de wedstrijd uit Hij kwam over de streep in een tijd van 73.10 minuten De herencompetitieploeg van de Vlaardïngse atletiekvereni ging ROVS haalde in de finale van de landelijke atletiekcom- petitie m de vierde klasse een derde plaats. De ploeg bestond uit George Wally (100 meter en 400 meter hardlopen), Leo van der Kraan (kogelstoten en discuswerpen), Rogier van der Have (speerwerpen en ver springen), Atjan de Winter (110 meter horden en hoog- springen), Walter van Rossum (5000 meter hardlopen) en Bob van der Ree (1500 meter hard lopen). Vlaardingen De spor tieve sector komt er in de bezuinigingsoperatie, die het college van B en W van Vlaardingen in gang heeft gezet voor 1983, be trekkelijk gunstig af. Wel iswaar moet er door de sport en de sportieve re creatie hier en daar wat worden ingeleverd, maar over het geheel genomen, hebben die bezuinigingen geen al te dramatisch ef fect. De subsidie voor de jeugd- sport zal in 1983 worden be vroren op het niveau van dit jaar. Daarmee wordt een be sparing van zo'n 2500 gulden verkregen. Datzelfde gebeurt met de subsidie ten behoeve van de schoolsport; ook hier zal geen verhoging worden toegepast, waardoor de ge meente 900 gulden in eigen zak houdt. Ook de stichting Medische Sportkeuring Vlaardingen krijgt in 1983 hetzelfde bedrag aan subsidie als dit jaar. Sporters die gebruik maken van de zwembaden in Vlaar dingen zullen wellicht wel het een en ander van de bezuini gingen merken. Zo worden, volgens het voorstel van B en W aan de gemeenteraad, de gratis zwemuren in het Holy- bad en het Kolpabad opgehe ven, terwijl ook de openingsu ren van het buitenbad van het Kolpabad worden beperkt, waardoor personeelskosten kunnen worden uitgespaard. Het water in dat buitenbad wordt iets kouder: het zal van af mei volgend jaar één graad minder worden verwarmd. 9 Sportwethouder Cees Bos: „Bezuinigingen vallen mee voor. de sport." Het Holybad gaat in de vakan tieperiode volgend jaar vier weken dicht. De gemeentelijke turnzalen worden, vooral voor het on derwijs, iets duurder. Het jeugd tarief wordt afgebouwd, in eerste instantie met tien procent. Het lagere tarief voor de verhuur van de sporthal, op tijden tot 19.00 uur, wordt in zijn geheel afgeschaft, hetgeen voor sommige sportverenigin gen een financieel nadeel kan betekenen. Het verhuurtarief van de sporthal gaat, net als vrijwel alle andere gemeente lijke tarieven en heffingen, met 4% omhoog. Ook het schoolzwemmen zal wel het een en ander van de bezuinigingen merken. De groepen worden vergroot, zo dat de opbrengst per keer voor de gemeente hoger wordt, ter wijl de kosten voor het school zwemmen die op de begroting 2ijn opgenomen zijn vermin derd. Vlaardingen De tafeltennis sers van Radio Molenaar heb ben de competitiewedstiijd te gen DOCOS-2 uit Leiden nipt m winst kunnen omzetten. De Viaardingers wonnen de wed strijd met 6-4. Hans Jaap Oppenheim maakte bij Radio Molenaar zijn ren tree. Eric Kloppers was door de terugkeer van Oppenheim buiten de ploeg gelaten. De wedstrijd begon met verlies voor Jan Jaap van der Mark. maar door geconcentreerd spel liepen de Viaardingers snel uit naar een geruststellende 5-1 voorsprong. De ploeg ging er echter te gemakkelijk over denken, en dat bracht de gas ten terug in de race- 5-4. Guy Noordink moest toen in zijn laatste partij laten zien wat hij echt waard was. Verlies in de eerste set bracht hem aan het wankelen. In de tweede set hield hij echter het hoofd koel en won net. In de derde en be slissende set gaf hij zijn tegen stander geen kans meer en trok zo de partij naar zich toe: 6-4. Vlaardingen De Vlaar- dingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) verga derde gisteravond voor het eerst in de nieuwe samen stelling Het belangrijkste agendapunt was de ver kiezing van een nieuw da gelijks bestuur. De 22 le den van de VRSR kozen de heren Leewis, Van Ros sum. Van der Snoeck en Van Wilsum als leden van het dagelijks bestuur. In totaal waren er zeven kan didaten voor de vier posi ties. Van der Krans, Van Mil en Mansem kregen niet voldoende stemmen. Leewis, Wilsem en Van der Snoeck waren ook de vorige zittingsperiode van de VRSR lid van het dage lijks bestuur. Nieuw is al leen van Rossum, die de plaats in neemt van de heer Oppe, die afscheid heeft genomen van de VRSR. Hij heeft er 16 jaar zitting in gehad. Vlaardingen De zwemploegen van VZC blijven in de landelij ke KNZB-eompetitie opmerkelijk presteren. Zowel in de C- als in de E-competitie wonnen de Viaardingers. In Strijen moesten Merwede, Strijen en De Lansingh het onderspit delven. In Ro zenburg waren Zeehond '73. AZC en Rijnmond niet opgewassen tegen VZC. In de C-competitie werden negen persoonlijke record scherper gesteld. André van de Voorden, Gertme van den Berg, Stefan Wasbauer, Marco van IJzerloo, Robert de Vries, Wouter Hoek stra, Reinier van der Bend, Peter Tempelaar, Karin Stein en Martin Groeneveld. Eerste plaatsen waren er voor de beide esta fetteploegen met Jacqueline Claas, Esther de Koning, Esther Brouwer, Monique van der Lee en de jongens Reinier van der Bend, Marco van IJzerloo, Alex Gerritsen en Robert de Vries. Naar een eerste plaats in het individuele klassement zWommen zich Astrid van Irsen, Jacqueline Claas, Reinier van der Bend en Léon van IJzerloo. Zilver was er voor Mirjam Hagestein, Wouter Hoekstra, Esther Brouwer en Peter Tempelaar, terwijl André van Hes, André van de Voorden, Mirjam Hagestein, Es ther de Koning en Gertine van den Berg zich naar brons zwom men. Ook in de E-competitie sneuvelden een groot aantal records. Veranwoordelijk hiervoor waren Anita Koetsenruyter, Bianea Steenbergen, Mariëlla Sanders, Renée de Jong, Natasja Gerke- ma, Edy Sloot, Marco Breman, Paul Lang, Mariëlle de Ligt, Ca- rola van den Burg, Bobby Verbeek, Nel Nome Polman, Mariëlle Hoogendijk, Tamara Kokken en Eline Lïssenberg. In totaal zal in 1983 ruim 4,4 miljoen gulden aan sport en recreatie worden uitgegeven: iets meer dan 2% van de totale begroting van de gemeente. Omgerekend is dat ongeveer 55 gulden per inwoner. Wethouder Cees Bot tijdens de sportraadvergadering van gis teravond: „Ontkomen aan be zuinigingen doe je nu eenmaal niet meer in deze tijd. De veld- sporten hebben we dit jaar buiten beschouwing gelaten, omdat dïe vorig jaar al veel extra hebben betaald. Enkele subsisdies worden geheel of Ij gedeeltelijk opgeheven, maar de sport komt er dit jaar niet slecht af." De tarieven voor het gebruik van de sportaccomodatïes gaan dit jaar met vier procent om- j hoog. Geheel volgens de richt- j lijnen van het ministerie. De J sportraad had met die peno- dieke verhoging dan ook geen enkele moeite en bracht een positief advies uit. j Krimpen aan den IJssel Tij dens een groot judotoernooi ïr Krimpen, waar ruim 450 veel al jeugdige judoka's op de mai kwamen, vielen zes deelne mers van sportschool Petex Lagerwaard uit Schiedam ir de prijzen In totaal namen 21 sportscholen aan het groots op gezette evenement deel. Arthur Armado werd eerste* bij de jongens m de klasse to: 25 kilogram. Zijn zusje Alums Armado legde eveneens beslag op een eerste prijs. In de klas se tot 34 kilogram won zi goud Overige uitslagen: tot 28 kilo gram: 3e Nicolet Schape, tot 6'* kilogram le John Broklim, 2< André Vermeer, boven 61 ki logram le Gerrie Krikman. Schiedam Herman Post hoorn, de ex-wethouder vooj sportzaken van de ge meent* Schiedam, zal zaterdag 2 okto ber, het Irene-scbaaktoerno officieel openen. Het toernoo biedt aan schakers uit alle ca tegorieen, van sterke clubscha kers tot huisschakers en jeugd- spelers, de mogelijkheid om d- onderlinge krac hts verschillet te meten. De organisatie ver» 1 wacht dat ongeveer 80 deelne mers de weg naar Schiedan zullen vinden. Om 9.45 uu j start het toernooi in zaal Irend Nieuwe Haven 153 in Schie: dam. Vlaardingen Willem va der Werf, de ex-verzorger va de vv Vlaardingen, heeft ee contract getekend bij We:' Riffa Sport. Van der Werf i' inmiddels al naar het oliestaa - je Bahrein vertrokken, was hij gedurende twee jaar de rnt! dische verzorging van de voe basllers voor zijn rekening z< nemen. Theo Laseroms; d oud-trainer van de FC Vlaai dingen is al enkele jare werkzaam in Bahrein. Oor Willem van der Werf was eens voor korte tijd aan We' Riffa verbonden als masseur.' ■;a

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3