"Rue de La ontegne 'Vlaardingen schui fouten af op onze rug GRAAG .GEI tAAN. Ich M VLAARDINSS DAGBIAI3 SGHIEOAMSCHI SOURANf NIEUWE WATERWEE CDUHSWT «wu./ Bewoners wenden Wh •tot raad Eendracht mikt op 41 huur woningen op Dralle-terrein Eigen-huisbezitters dupe stadsvernieuwing Besluit Touwbaan valt volgende week Sinds Auberge Marie Louise haar deuren heeft geopend aan de Bergweg, gaan regelmatig stemmen op om de Bergweg maar om te dopen. „Rue de La Montagne" sluit beter aan bij de atmosfeer en de kwaliteiten van de „Nouvelle Cuisine" van Marie Louise. Nergens in de omgeving zult u zó verrukkelijk Frans tafelen als op de Bergweg. Niemand die de filosofie van Paul Bocuse zó conscentieus naleeft als önze maJtre. „Is dat zo?" denkt u misschien. Welnu: neem de proef op de som. Kom maar naar ons toe. Pour le petit déjeuner. Of voor een diner. Allons enfants de la patrie le jour de la joie est arrivée! uberye Je t'aime! i. Kom maar naar mts 1H uA Zegwaard wil vuil niet naar AVR brengen VVD- wethouders nog niet full time in de weer STADHUIS ZONDER WATER ONS krijgt mooie molen NAM zoekt weer gas en olie Nieuwe RET- bussen ook in dit gebied I I JV°0"P'aa's.- rele/oom. □WMÏRWEG DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1982 ^Vlaardingen De bewoners vvan de Van Linden van. den £Heuvellsingel hebben er in ,/een brief aan de raad op aan gedrongen het advies van de 'commissie voor verkeer en 'vervoer, om hun singel weer ,-Ópen te stellen voor vraeht- ;fverkeer, niet op te volgen. ''Volgens de bewoners zou 5daarmee de zaak terugge draaid worden naar de on- jveilige situatie van weleer. 'olgens G. Vons, die de brief [heeft geschreven namens de de bewoners, is "het argument iyan wethouder Goudrlaan dat het met de overlast alle- iinaal wel mee zal vallen, een |totaal ongemotiveerde me ning, niet gebaseerd op hui dige feiten1. In de brief wordt de wijze waarop de ge meente de verkeerssituatie |roorstelt vergeleken met een gesloten sluis, waarbij wat frater door de deuren siepelt, f.Maar indien de borden wor den verwijderd, hetgeen be rekent dat de sluisdeuren voorden opengezet, dan komt de stroom m zijn volle om vang in beweging", vrezen "de bewoners. V*" .Schiedam Het ministerie «van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening behan delt een bouwaanvraag van de Schiedamse woningbouw- vereniging Eendracht, die 41 'premienuurwoningen wil bouwen op de plaats van de vroegere - haarwaterfabriek Dralle aan de Korte Haven, hoek Elzensteeg. Het hangt van het ministerie af, wan neer met de bouw kan wor den begonnen. Eendracht, aangesloten bij de SSSW, nam de planvorming voor dit terrein over van de Haagse projectontwikkelaar Kavel BV, die ruim twee jaar hep te piekeren over een bouwplan met koopwonin gen. Deze BV kwam er ech ter financieel niet uit en daar speelde Eendracht op in door de gemeente een eigen plan aan te bieden. De welstands commissie had gistermiddag het ontwerp nog in behande- |Het ontwerp voor de 41 wo ningen op de kaalslag tussen iorte Haven en Westmolen- 'jtraat van het Waddinx- reense architectenbureau Treffers en Polgar, een naam rlie' de Schiedammers nog [kennen uit de binnenstad. Bij Treffers en Polgar werk- lel-vroeger de architect van ^binnenstad, A.J. Kuipers, |fnaar die is voor zichzelf be gonnen. Kuipers was destijds tgok bezig met een plannetje jvoor\de locatie-Dralle. Het jtegyal wil, dat voor dit ter rein; nu dé naam van zijn oude werkgever weer op duikt. Sloop Fabristraat kost eigenaren geld Schiedam Het alge meen belang, dat de ge meente bij de stadsver nieuwing in Schiedam- West voorop wil stellen, botst met de belangen van eigenaar/bewoners in de Fabristraat. Een groepje bewoners van eigen hui zen. wil alleen tot verkoop aan de gemeente over gaan, als zij een redelijke prijs kunnen maken. Maar bij de gemeente is men niet geneigd om handel te drijven. Binnen de bestaande subsidie regelingen vallen de huizen niet meer op te knappen; daar zijn ze te slecht voor. Dat heeft het bouwtechnisch onderzoek in de buurt wel uitgewezen. Hoewel zij eigenaar zijn, heb ben de bewoners de verkrot ting niet kunnen tegengaan. Dat dreigt hen nu voor schul-' den te plaatsen. Bij handha ving van de huizen zouden de bewoners al dan niet ge dwongen via een aanschrij ving van de gemeente kapi talen moeten, uitgeven, om al les bouwtechnisch m orde te maken. En bij sloop hangt hen een financieel verlies boven het hoofd, als de gemeente niet verder wil gaan dan de taxatiewaarde. Het gaat hier om de panden Fabristraat 41- 53, dus vanaf de garage van F.C. Seij tot en met de Turkse slagerij van Hakan Yayal Ka- sabi. Het zijn niet de enige wo ningen, die de gemeente ge sloopt wil hebben" om optimaal gebruik te kunnen maken van de mterim-saldoregeling (ISR) voor stadsvernieuwing. Ook de panden Brugmanstraat 46- 60, die op dezelfdehoogte staan, gaan tegen de vlakte, evenals de woningen West- frankelandsestraat 46-54 -en Fabnstraat J52-56. De gemeente Schiedam is er nog niet uit, of de vrijkomende ruimte gere serveerd zal worden voor openbaar groen of voor nieuw bouw. Met de bewoners van de ge noemde panden m de Brug manstraat gaat Dick Bouman van de Nationale Woningraad bespreken wat hun wensen en mogelijkheden zijn bij her huisvesting. Bij panden in de Westfrankelandsestraat duurt het bouwtechnisch onderzoek nog even voort. Inspraakamb tenaar Han de Kluyver heeft de hele maand oktober nog uitgetrokken om met de bewo ners, ook van andere blokken in dit gebied, tot een akkoord te komen. Het is dan mogelijk om de uiteindelijke plannen nog eind dit jaar aan B en W aan te bieden De te slopen huizen vormen de slechtste ca tegorie in het stadsvernieu wingsgebiedje tussen Liduina- straat, huize Frankeland en Westfrankelandsestraat.x De huizen, waarover vanavond een inspraakbijeenkomst plaatsvindt in wijkcentrum De Bever, zijn matig van kwali teit, maar er is nog wel wat aan te doen. wiron&(fê®r Een impressie van het bouwplan, dat is orrtworperfdoor de Viaardingse architect Gerrit Vermeer. mstene, dan zal hetwel volgend jaar worden," stelt project-coördinator Jan Landsheer, die daaraan toe voegt dat een andere kink in de kabel kan zijn dat de minister het aan Vlaardin- gen toegewezen contingent nieuwbouwwoningen niet wil verhogen. Van dé 129 geplande woningen vallen er 72 wel binnen het contin gent, maar voor de overige 57 moet wethouder Bas Goudriaan dat nog probe ren te versieren. Vlaardingen Als het mi nisterie een dezer dagen ak koord gaat kan nog volgen de maand worden begonnen met de bouw van 129 wo ningwetwoningen op de plaats van de voormalige Touwbaan m de Oostwijk. „Maar komen er veel op- en aanmerkingen van het mi- De plannen voor de huizen zijn opgesteld in overleg met de toekomstige bewo ners en de buurtbewoners. Eis was dat de huizen aan gepast zouden worden aan de omliggende bebouwing Om de huisjes aan de Maas straat en de Dwarssteeg niet letterlijk en figuurlijk te la ten verdwijnen in de scha duw, zal worden gebouwd in een, twee, drie en vier bouwlagen. De huur huren zullen varieren van circa 330 tot 400 gulden. ADVERTENIlt Vlaardingen Vuilophaal- bedrijven zijn het niet eens met de voorwaarden, die Vlaardingen stelt bij het ge ven van vergunningen om m de stad te werken. Ze hebben geen zin om, zoals Vlaardin gen eist, alle afval aan de AVR aan te bieden. Het col lege heeft nu bezwaarschrif ten van Zegwaard BV uit Delft en Poldervaart Afval verwerking uit Maassluis op tafel liggen. „Vlaardingen heeft een fout contract gete kend met de AVR", zegt woordvoerder Boerlage van Zegwaard, „en die fout pro beren ze nu op onze rug af te wentelen." De gemeente beweert dat de voorwaarden die zij stelt nodig zijn om tot een doelmatige en milieuhygiënische afvalver werking te komen. Maar vol gens Boerlage is het verhaal anders. „Vlaardingen biedt minder vuil aan de AVR aan dan volgens het contract zou moeten. En ze moeten toch be talen voor de hoeveelheid af val die in het contract staat. Dus nemen ze ons afval er ge woon bij." Vlaardingen heeft het over controle op de afval stromen, over nauwgezet toe zicht; volgens Zegwaard gaat het om de centen. Boerhave heeft helemaalgeen zin om het afval bij de AVR te bren gen. „Wij worden zo langza merhand kotsmisselijk van het acceptatiebeleid van de AVR. Als een pallet een beetje te groot is moeten we een paar tienen extra betalen, als er te veel puin inzit nemen ze het met aan; zo ben je uren met het afval aan 't slepen." Afval dat de AVR niet wil accepte ren moet volgens de gemeen telijke verordening voor afval stoffen gemeld worden bij de gemeentelijke reinigingsdienst. Ook daar maken Zegwaard en Poldervaart bezwaar tegen. Naar België Volgens het afvalstoffenplan yan de provincie mag vuilnis met van de ene naar de ande re provincie gesleept worden. Boerlage: „Dat doen wij ook niet. We hebben een eigen overslagstation, we brengen het afval naar Belgie." De af valverwerking binnen de pro vincie Zuid-Holland is volgens Zegwaard te duur. „Wii moe ten deze tent overeind hou den." Binnen de provincie zou Zegwaard het vuil liever naar de afvalverwerking van de Roteb brengen, omdat die scherpere prijzen rekent. „Als de provincie twee bedrijven aanwijst om afval te verwer ken, moet Vlaardingen met op de stoel van de rechter gaan zitten en zeggen bij welke van de twee je het afval moet brengen." Burgemeester en wethouders hebben aan de gemeenteraad voorgesteld om de bezwaar schriften van Zegwaard en Poldervaart ongegrond te ver klaren. Volgens Boerlage is dat in strijd met het afvalstof fenplan van de provincie. „Ze kunnen ons bezwaarschrift niet ongegrond verklaren. En als ze het toch doen starten wij een Arob-procedure." Schiedam De VVD-wethou- ders Luub Hafkamp en Cor van Tilborg zijn nog altijd niet 'in vaste dienst' bij de gemeen te Schiedam. Momenteel draaien ze voor ongeveer vijf tig procent mee; een deel van de week zitten ze nog vast aan hun oude werkgever. Luub Hafkamp zal met ingang van 15 oktober zijn bureau op het ministerie van CRM inruilen voor een kamer op de zesde etage van het stadskantoor. Cor van Tilborg volgt twee weken later één etage lager. Vlaardingen De Vlaarding- se gemeente-ambtenaren heb ben het gistermiddag zonder koffie, thee of zelfs een slok water moeten doen. Ook ge bruik van het toilet was er niet bij. Dit ongerief werd ver oorzaakt door een breuk m de waterleiding, waardoor er vanaf een uur of half een geen druppel water meer uit de kranen en de stortbakken kwam. Schiedam Daar heeft de welstandscommissie het nu moeilijk mee: een windmolen. De grote windgenerator, die de ONS wil neerzetten op het terrein van de nuts bedrijven aan de Van Heekstraat, is zo'n bouw technisch nieuwtje dat daar nog weinig wel standsnormen voor aan te geven zijn. Bij 'wel stand' gaat het erom te kijken of iets mooi is maar is .zo'n windmolen wel mooi? Om dat uit te maken heeft de wel standscommissie er gis termiddag opnieuw over vergaderd. En: mooi of niet, maar dat ding komt er. Maasland De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) gaat vanaf maandag 4 oktober verder met het zoeken naar aardgas of olie onder de bo dem van Maasland De werk zaamheden worden verplaatst naar de Gaag, hoek Coldenho- venlaan, waar een proefboring zal worden gedaan. Als door de NAM op die plek aardgas wordt gevonden, dan zal dat vervolgens worden af- gefakkeld, hetgeen gepaard gaat met 20 tot 30 meter hoge vlammen en een behoorlijke geluidsproductie Als er olie wordt aangeboord, dan zal de omgeving daar mets van mer ken. De werkzaamheden nemen twee of drie weken in beslag Schiedam/Vlaardingen De nieuwe bussen van de RET zijn nu ook op lijndiensten door Schiedam en Vlaardin gen ingezet. In de nieuwe bus sen is ertvoor vernielzuchtige passagiers nog maar weinig eer te behalen. Gelijk een metro is vrijwel het gehele interieur van kunststof De comfortabele stoelen en banken zijn verdwenen. Er zjjn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met y°stcocb een sierlijk olielampje. I :/°™Waa i Naan, .lefres; f Postcod, PlakJtei HilTtCOnM.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1