14 ROTTER! 'lil Rotterdamse Reddings Brigade moet het strand gaan bewaken BONDSSPAARBANK SCHIEDAM GOEIE BANK Hoekse strandwacht in rapport: taak voor vrijwilligers Commissie achter alternatiefplan ziekenh uizen Meer rook dan vuur hij hardnekkige brand op Gulf Raffinaderij Handel in rauwe karnemelk verboden Het zijn weer tijden om als vanouds te gaan sparen. Want nü sparen, dat betekent I straks in ieder geval een stukje financiële I zekerheid. De Bondsspaarbank, spaarspedalist bij uitstek, kan u bij deze zekerheid helpen.Met een spaarvorm |op maat Zo hebben we spedale I spaarrekeningen voor slim line spaarders, verstandige I spaarders, avontuurlijke [spaarders, geduldige spaar- jders, jeugdige spaarders en [alle andere spaarders. Èn iedere spaarvorm heeft zo Zn sped reke voordelen. Kijkt u maar eens naar de rekening voor de avontuurlijke spaarder: SPAAR SELEKT EXTRA REKENING: De Spaar Selekt Extra Rekening. De rente op deze spaarrekening bedraagt een forse 8a%,Toch blijft uw geld dagelijks opvraagbaar, tegen een letourrente van 2% over het opgenomen bedrag. Bij iedere Bonds spaarbank staan mensen voor u klaar, die graag de tijd nemen om de beste spaarvorm voor u uit te zoeken. Kom naar de Bonds spaarbank. En spaar mee aan een financieel gezon de toekomst De Bondsspaarbank heeft veel voor uw geld over. ■ie r Ontevreden klant steekt schuldeiser dood liüf Rotterdams Nieuwsblad dinsdag S oktober 1982 RW Rotterdam Kankerpa tiënten, die het Moerman- dieet volgen, moeten voortaan zelf naar de boer om rauwe karnemelk te 'halen. Reformhuizen mo- gen dit deel van het dieet niet meer aan hun klan- ten verkopen. - Dit heeft de economische po litierechter bepaald in de zaak tegen een reformzaak- eigenaar ïn Rotterdam. Offi- cier van justitie mr. J. Schoonaard had de man het verkopen van rauwe en ver- - ontreinigde karnemelk ten laste gelegd, hetgeen in de warenwet is verboden. „Mijn optreden is niet gericht tegen de Moerman-patiënten, maar simpelweg tegen het verko pen en drinken van melk, die niet schoon is. Trouwens, ook met dit vonnis is dit pro bleem nog niet opgelost. Want ook als de mensen het zelf bij de boer gaan halen, lopen ze de kans besmette melk te drinken." Na een eis van een voor waardelijke boete van 100 gulden, is de reformzaakeï- genaar veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 251 gulden, waardoor hij in staat is-in hoger beroep te gaan. Rotterdam De commissie volksgezondheid heeft zich gisteren achter het alterna tieve Rotterdamse zieken huisplan geschaard. Kritiek hadden de raadsleden van uitsluitend linkse partijen (CDA en VVD nemen nag altijd geen deel aan de be raadslagingen in de com missies) wel op de voorzich tige opstelling van zieken huiswethouder Van der Have tegen de beddenre ductieplannen van minister Gardeniers. „Het had wat scherper gekund", was het algehele gevoelen. Kritiek was er ook op de di recties van de particuliere ziekenhuizen, die nog steeds niet hebben meegepraat over het alternatieve Rot terdamse plan. Wethouder Van der Have zelf: „Op nieuw wachten de particu liere ziekenhuizen af, dit keer tot de provincie haar plannetjes klaar heeft. Dat is het paard achter de wa gen spannen. Er heerst nog veel te veel een instellings- gericht denken." Overigens zal in de derde week van oktober voor het eerst met de particuliere ziekenhui zen worden overlegd. Wethouder Van der Have stelde als eis aan de bezuini gingen op de ziekenhuizen, dat de opbrengst zoveel mo gelijk naar de eerstelijns ge zondheidszorg zal gaan, die het door de bezuinigingen immers veel drukker zal krijgen. Wim Vleugels van de PvdA pleitte voor een sterkere sa menwerking tussen de ver schillende ziekenhuizen en sloot fusies daarbij niet uit. Hij noemde het onzin „dat de belangen van directies, die hun eigen identiteit wil len vasthouden, vóór de be langen van de patiënten blijven gaan. Het beddenre ductieplan zou die onwil bij de directies moeten open breken", vond het PvdA- raadslïd. Rotterdam Het lijkt noodzakelijk om in een gefa seerde overgang de strandbewaking weer geheel of ge deeltelijk in handen te geven van de vrijwilligers van de Rotterdamse Redding Brigade (RBB). Dit is één van de conclusies in het rapport dat de Hoekse strandwacht heeft samengesteld naar aaplei ding van het functioneren van de strandbewakings- dienst in het seizoen 1982. Volgens de samenstellers van het rapport zou een overgang in fasen tot stand moeten ko men in samenwerking met de gemeente, de deelgemeente en de Rotterdamse Redding Bri gade, Voor 1983 wordt voorgesteld de strandbewaking door de ge meentelijke strandwacht met vakantiekrachten in het hoog seizoen en bewaking door de RRB in voor- en naseizoen te laten gebeuren. In 1984 denkt men aan strand bewaking door de RRB in sa; menwerking met de gemeen telijke strandwacht, waarna ïn 1985 de strandbewaking volle dig aan de RRB zou kunnen worden overgelaten. H.H. Ahaus, chef van de Hoekse dienst voor sport en recreatie en mede-samenstel ler van het rapport, is van me ning dat, als de gedachten deze richting uitgaan, het een moei- HOGE BELONING VOOR AVONTUURLIJK SPAARDERS m lijke zaak kan worden in ver band met de personele gevol gen. Het zal binnen de dienst erg moeilijk zijn om vervangend werk te vinden voor de strandwachten, die moeten af vloeien. „In dat geval moet rekening worden gehouden met langdu rige procedures, omdat de dienst terecht zorgvuldig omgaat met de rechten van haar werknemers", zo staat in het rapport. Alternatieven Er zijn overigens nog wel eni ge alternatieve oplossingen te bedenken die ook in het rap port worden aangegeven. Men zou bijvoorbeeld het strand kunnen verdelen in aparte delen die door de ge meentelijke strandwacht en de RRB apart bewaakt worden. Ook zou men kunnen denken aan inschakeling van de poli tie bij de strandwacht zoals dat in Seheveningen het geval is. Zelfs het inschakelen van de strandexploitanten bij de be waking (ieder 2ijn eigen stuk je) wordt niet uitgesloten, ter wijl ook gedacht wordt aan versmalling van het bewaakte gedeelte van het strand. Tenslotte wordt nog de ge dachte geopperd om weer een bewaakt strandgedeelte tegen betaling in te stellen, zoals het vroegere zeebad. De rapporteurs wijzen erop, dat zij slecht mogelijkheden aangeven en dat uiteindelijk een bestuurlijke beslissing zal moeten worden genomen waarin de deelgemeente Hoek van Holland een zwaarwegen de stem zal moeten hebben. De strandbewaking in Hoek van Holland moet geheel of ge deeltelijk in handen komen van vrijwittigers, aldus meldt een rapport van de Hoekse strandwacht. hen aan dat die kritiek sterk overtrokken was. „Niettemin is er toch wel aanleiding om in overleg met alle betrokken partijen te bezien of, en hoe verdere verbeteringen in het huidige strandbewakingssys- teem mogelijk zou zijn", aldus het rapport. „Er zal met name moeten wor den gewerkt aan vergroting van de flexibiliteit van het sy steem, zodat beter kan worden ingespeeld op de omstandighe den van de dag, alsmede dp verbeterde waarschuwingssy stemen. Een overgang van de gemeentelijke strandwacht naar vrijwillige strandwacht (RRB) is een alternatief op langere termijn dat wellicht overweging verdient, indien allerlei mogelijke tussenoplos singen op korte termijn met het beoogde resultaat mochten hebben. Aan de daaruit voort vloeiende personele gevolgen zal in dat geval grote aandacht besteed dienen te worden." Kritiek Het functioneren van de strandwacht is onderhevig ge weest aan harde kritiek, zo concluderen de samenstellers. Maar de feiten tonen volgens Rotterdam Op de ga lerij van de flat in de Van Heukelomstraat in de Prins Alexanderpol- der is gisteravond een man, doodgestoken. Hij overleed ter plekke aan diverse steekwonden, on der meer in de borst. De dader, een bewoner van de flat, is aangehouden. Het slachtoffer ver scheen omstreeks half negen met nog een ande^ re man aan de deur bij de latere dader. Deze had bij hem zijn auto laten repareren en spuiten, maar was daarover niet tevreden. De twee man nen vroegen om hun feld, ongeveer 400 gul- en. Toen de bewoner niet wilde betalen pakte het latere slachtoffer een gasrevolver en schoot hiermee. Ruzie over rekening De andere man ging hierop het huis binnen en haalde vier messen. Met één daarvan stak hij op beiden in. De tweede man liep hier door ook steekwonden op en werd in het Berg- wegziekenhtiïs opgeno men. Bij het andere slachtoffer mocht mond- op-mond-beademing door een andere flatbe woner niet meer baten. Nadat de enorme rookkolom was opgetrokken werd het schuimta'pïjt zichtbaar, dat dé brandweerkorpsen op de hardnekkige vlammen hadden gelegd. Rotterdam De fikse rook ontwikkeling, die vrijkwam bij een brand op de Gulf Raffi naderij in Europoort, deed gis termiddag het ergste vermoe den, Het viel echter allemaal erg mee. Een lekke pakking was er de oorzaak van dat vrijkomende ruwe olie in brand raakte. De bedrijfsbrandweer en de regio nale brandweer hebben onge veer anderhalf uur nodig ge- bad om het vuur te bedwin gen. De brand brak omstreeks half een uit in de „Crude Unit 1", een onderdeel van het raffina- geproces. De ruwe olie die vrijkwam als gevolg van de lekkage raakte door de hitte van de omringende buizen in brand. Een. kwartier later werd een tweede alarm gege- vea en werd een beroep ge daan op de regionale brand weer ter assistentie. Deze kwam met drie bluswagens ter plekke en om zes minuten over twee kon het sein brand meester worden gegeven. Gulf Raffinaderij spreekt van een klein, doch hardnekkig brandje met weinig vuur en veel rookontwikkeling, zonder enig explosiegevaar. Ook heb ben zich geen persoonlijke on gelukken voorgedaan bij het personeel van de raffinaderij en de brandweer. De schade kon nog niet geheel worden vastgesteld, maar wordt gering genoemd. De geblakerde lei dingen zullen moeten worden gerepareerd of vervangen en het opruimingswerk zal kosten met zich meebrengen. „Maar dat is zeker geen groot be drag", aldus een woordvoer-" ster man Gull Hout- en Bouwbond verontrust over zelf bouwwoningen Rotterdam De Hout- en Bouwbond CNV in Rotterdam is verontrust over een verdere ontwikkeling van de zelf- bouwwoningen, nu er plannen zijn om het project voor goed; kope woningen voort te zetten in Beverwaard. Bij de zelfbouwwoningen een eerste object in Zeven kamp is bijna gereed is het de bedoeling, dat de toekom stige bewoners veel klussen zelf opknappen. De Hout- en Bouwbond CNV vindt dat Rotterdam met de zelfbouwwoningen op de ver keerde weg zit, omdat het af breuk doet aan de werkgele genheid. De vakbeweging ziet meer heil in de zogenoemde kaperwoningen.-Een plan, dat de bond zelf ontwikkelde en dat erop gericht is om eenn' goedkope woningen te bouwen met bouwvakkers, die net van school komen. 't. R< :ge v-da ''dc joV ihe -:st€ (aa Pee Hoi ïde the "Ke •pi, toi ,ge da na ha ■tti: zij Eéi rig» Nu yoc *sch noc "lëe; r3at 5lat ,-ker Jkel ;|es ;-nee $na |y

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4