Tankercleaning drijft huren omlaag Wethouder laakt handelwi ze van GEWB- directeur Prijs carport gaat omlaag Een Hein gedeelte van de Beigweg heeft de Franse nationaliteit Schiedam heeft er molen bij 129?° VLAARDINGS DAGBLAI SOHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG CBBRAil ;jter meulen natuurlijk Bij nieuwbouw aan Nieuwe Maasstraat: IN ANTWOORD OP VRAGEN VAN SP: Poppe s onderzoek Van der Waal 'Winkels Broersvest: twintig procent minder klanten DAT gebruikt pamfletten als confetti Als u van de Franse keuken houdt hoeft u niet de ..lie de France" van 1803 uur van het CS, te nemen, u kunt uw route verleggen naar de Bergweg. In Auberge „Mark* Louise" vindt u èn de entourage èn de „Cuisine Traditionnelie" waarvoor u normaal gesproken naar lat douce France zou moeten reizen. Cuisine Renommee. Dat wil zeggen: vers, vers, vers. s Morgens vroeg door de maitre geselecteerde ingrediënten. Groenten uit liet Westland. Vis uit Zeeland. Specialities van de internationale markt in Brussel. Bereid op een „manière exceptionnelle". Kom proef liet goede leven lééf het goede leven. chez. Marie Louw. Ufoe/S** Je t'aime! Ook voor gezelschappen. Bergweg 64. Rotterdam. Tel. 010-671919 Bejaarden- woningen met zonne-energie Commissie welzijn Maassluis heeft nu ook h Oscar ONS werkt ook aan bio-gasinstallatie EXTRA HOGE RENTE BDNDSSPAARE IDSSPAARBAIMK SCHIEDAM □WftTERWEG DONDERDAG 7 OKTOBER 1982 Schiedam De winkeliers aan de oostzijde van de Broersvest ondervinden een omzetdaling van ^gemiddeld liefst twintig procent, ten vgevolge van de aanleg ^"van de trambaan naar Schiedam-Noord. Nu 'het oversteken voor voetgangers op de Broersvest bemoeilijkt vjs en het zicht op de winkels bovendien Cbemoeilijkt is door flange zandheuvels, vkrijgt men veel minder ^klanten. In onderzoek '*is of men een -"schadeclaim kan '♦indienen bij de "gemeente Schiedam. Al uw kleding... kunt u overzichtelijk opber gen m deze fraaie 2-deurskast. mee voldoende leg- en hang- 'niimte in wit Afm 175 x '100 x 60 cm Ongemonteerd, van 185,- voor 2-deurs schuifkast met vol- T.doende leg- en hangruimte. Uitgevoerd in grenen folie Afm 175 x 100 x 60 cm ongemonteerd vofir 199, Verkeerde plek De foto van de Hoofd straat in Schiedam, giste ren geplaatst op pagina 17, laat per abuis niet de pan den zien waarvoor de his torische vereniging een Restauratieplan heeft ge smaakt. Die panden staan .verderop aan de Hoofd- 'straat, om precies te zijn ^honderd nummers hoger. Schiedam De nabijheid van het hinderlijke bedrijf Tankercleaning maakt Schiedam-Zuid tot één van die 'buitengewone' situaties, waarbij de huur van nieuwbouwwoningen lager be hoort te zijn dan de huren van woningen op plaatsen waar geen milieuproblemen spelen. De overlast die de bedrijven rond de Wilhelmi- nahaven, met name Tankercleaning, in Schie dam-Zuid geven, leiden er bij nieuwbouw toe dat maximaal twintig 'waardepunten' kunnen worden afgetrokken. Bij het bouwplan voor 15 één- en tweekamer woningen aan de Nieuwe Maasstraat, hoek Maasdarnsestraat, is het mogelijk gebleken veertien aftrekpunten te noteren. De opdracht gever, de bij de SSSW aangesloten bouwvereni ging Eendracht, heeft dientengevolge een huur prijs geraamd van circa 280 gulden voor de ne gen kleinere woningen en iets rond de 300 gul den voor de zes grotere. Waren er geen punten afgetrokken, dan hadden die huren veel hoger uitgepakt. Architecten van het plan, dat al meer dan een jaar geleden in voorbereiding werd genomen, zijn Joep Wiïlems en Nol Heuvelhorst en de aannemer is BV Kuypers, het bedrijf dat de SSSW destijds tipte over deze bouwgrond uit het faillissement van de Raamgroep Schiedam. Deze it de puntenaftrek wordt onderzocht bij de tegenover liggende locatie van de voormalige Bethelkerk, waar de SSSW-vereniging Volks huisvesting 45 bejaardenwoningen wil bouwen. Zoals het er nu naar uitziet, komt de huur van die woningen uit op 400 gulden per maand, wat volgens SSSW-directeur Gerard Prins zal in houden dat alle toekomstige bewoners indivi duele huursubsidie moeten gaan aanvragen. „Voor 175 gulden kan je nu eenmaal niet meer bouwen," aldus Prins. De aannemer wordt de SSN Bouwmaatschappij en als architect is het Vlaardingse bureau Nuyt Heikens aangewe zen. Vlaardingen Wethouder Cees Bot (personeelszaken) heeft gister avond tijdens de vergadering van de gemeenteraad toegegeven, het ook 'niet normaal' te vinden dat de directeur van de GEWB, ir. Pink- se, in een vergadering van de medezeggenschapscommissie (MC) met het voorstel is gekomen om wijzigingen in de structuur van de directie en. lager geplaatste geledingen van de energiebedrijven te bespreken. Pinkse heeft daarmee min of meer de gemaakte afspraken doorkruist, dat er op korte ter mijn eerst overleg zou komen over eventuele wijzigingen in de staf van het GEWB. ïn de notulen van de vergade ring van de medezeggen schapscommissie van de GEWB van tef september vaiY te lezen dat Pinkse heeft voor gesteld om „vooruitlopend op net oveneg dat wordt gestart om een besluit omtrent de di rectiestructuur van de GEWB voor te bereiden, een organisa tieschema te bespreken, dat niet alleen wijzigingen in de Schiedam De huisbaas van de bewoners van de nieuwbouw wijk De Botenbuurt, de SSSW, heeft uiteindelijk toch besloten de huurprijs van de zogenaamde carports iets te laten zakken. Aanvankelijk moest voor een overdekte parkeerstalling 46 gul den per maand extra betaald worden. Hier is nu een tientje van af gegaan. De bewoners vereniging had gepleit voor prijzen om en nabij de 25 gulden. Bewoners klagen al sinds de oplevering van de woningen ongeveer twee jaar geleden over de hoge huurprijs van de carports. Men kan echter niet gedwongen worden zo'n dure overdekte parkeerplaats te huren. Aan de andere kant zijn er weer veel te weinig 'openbare' parkeerplaatsen. Het gevolg is dat een heleboel mensen hun auto parkeren op plekken waar het eigenlijk niet mag. 'Momenteel wordt ongeveer de helft van de car ports daadwerkelijk benut. De Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorpora ties hoopt door een verlaging van de huurprijs enigszins te bereiken dat meer mensen van een carport gebruik ma ken. Daarnaast wordt de di verse malen door de huurders gespuide eis van verlaging van' die 46 gulden ook een beetje gehonoreerd. De SSSW denkt de huurprijs te kunnen verlagen door in te springen op een nieuwe wette lijke regeling. Hierin wordt voor nieuwbouwwijken een standaardhuurprijs van om en nabij de 35 gulden per maand gehanteerd. Deze regeling is derhalve ook van toepassing op de binnenkort op te leveren nieuwbouwwijk in de Woud- ihoek-Noord (deelplan 2a, te genover De Botenbuurt). De SSSW rekent er op, die nieuwe normen ook nog voor De Botenbuurt te kunnen doorvoeren, ondanks dat deze wijk 'al' twee jaar oud is. Vooruitlopend op een ministe riele beslissing heeft de SSSW al besloten in het vervolg een tientje minder huur in reke ning te brengen. Vlaardingen Socië teit DAT heeft gister avond voor een onver wachte, zeer kleurrij ke confettiregen ge zorgd in de Vlaarding se raadszaal. Die con fetti bestond uit iets grotere stukjes papier dan normaal bij dit feestartikel het geval is: in veel verschillen de kleuren gedrukte pamfletten, waarin DAT haar ongenoegen uitte over het feit, dat het zo lang moet du ren voor de sociëteit over een nieuwe ruim te kan beschikken. De geschriftjes werden met honderden tege lijk van het halkon van de raadszaal over de hoofden van de raadsleden uitge strooid. Tijdens een schorsing ging burgemeester Fred van Lier per soonlijk door de knie ën om de rommel, die in het midden van de raadszaal verspreid lag, op te ruimen. ADVERTENTIE A, directiestructuur inhoudt, maar tevens ingrijpt in de or ganisatie onder het niveau van hoofdafdelïngschef". Volgens de Socialistiese Partij probeert de directeur van de gemeentelijke energie- en wa terleidingbedrijven hiermee het onlangs uitgebrachte ver nietigende rapport over het functioneren van de top bij het bedrijf te omzeilen. „Ik trek de conclusie dat ze eventjes wat willen veranderen in de organisatie. Maar dan kunnen, ze het rapport zo onder tafel vegen; dan geldt het niet meer. Zo blijft de top van het bedrijf buiten schot. Volgens het rapport zijn daar juist de fouten gemaakt," aldus Poppe, die enkele maanden geleden beslag wist te leggen op het geheime rapport over het functioneren van de GEWB en het vervolgens openbaar maakte. Wethouder Bot ontkende dat er sprake was van onderling gekonkelefoes tussen de direc teur van het bedrijf en het stadhuis. Hij stelde ook, niets af te weten van nieuwe voor stellen van Pinkse om wijzi gingen in het GEWB aan te brengen, anders dan in die in het rapport staan aangegeven. „Is het uan normaal, dat de GEWB-directeur in de MC over nieuwe ideeen heeft ge sproken?", wilde Poppe weten. Cees Bot: „Naar mijn begrip pen is dat, gezien de afspraken die gemaakt zijn, niet nor maal." Enige weken geleden is juist een werkgroep ingesteld, waarin twee wethouders, twee leden van de ambtelijke top bij het bedrijf, waaronder Pinkse en. twee personeelsvertegen- woordigers zitting hebben. Die werkgroep moet een oplossing voor de problemen bij het GEWB zoeken. N oordvestsingel: Schiedam De Eindhovense architect Dennis Lems, gespe cialiseerd in toepassing van zonne-energie bij woning bouw, heeft, zijn tweede pro ject in Schiedam toegewezen gekregen. De woningbouwver enigingen van" de SSSW heb ben hem gevraagd voor de bouw van bejaardenwoningen aan de Noordvestsingel de mo gelijkheid te onderzoeken, of gebruik kan worden gemaakt van passieve zonne-energie. Dat houdt voornamelijk ïn dat de woningen op het zuiden ge oriënteerd moeten worden en aan de noordzijde erg afge schermd zullen zijn. Lems is ook de architect, die in opdracht van het gemeente lijk woningbeheer ïn Schie dam bezig is met het Schut tersveld. Het terrein aan de Noordvestsingel kon na een frondruil tussen de Lanvas iV en de gemeente toegewe zen worden aan de SSSW, Westvoorne De Westvoorn- se commissie Welzijn komt maandag 11 oktober vanaf acht uur 's avonds in openbare vergadering bijeen, in het raadhuis te Rockanje. De sub sidies voor dit jaar zullen wor den vastgesteld en tevens komt een praatstuk over de bi bliotheek aan de orde. De windmolen zal ongeveer een kwart van de elektriciteit behoefte van de ONS voor zijn rekening nemen. Vlaardingen SP-raads~ lid Remi Poppe heeft er gisteravond op aangedron gen, dat er een diepgaand onderzoek komt naar de juistheid van de bewerin gen, dat het Vlaardingse aannemingsbedrijf Van der Waal zou sjoemelen met subsidiegelden. Vol gens geruchten die vol gens Poppe alom de ronde doen zou Van der Waal misbruik maken van sub sidies, die gegeven wor den als men langdurig werklozen in dienst neemt. De zaak kwam aan de orde bij de behandeling van het door de gemeenteraad aan vaarden van de financiële bijdragen voor de verplaat sing van de torenspits in de Oostwijk. Ook Van der Waal droeg daar 10.000 gulden aan bij, en Poppe wilde uitge zocht zien of dat geen geld betrof, dat wellicht op oneer lijke manier was verkregen. „Als de geruchten juist zijn, dan moet dat boven water komen, maar kloppen ze niet, dan is het ook in het be lang van Van der Waal dat er een diepgaand onderzoek komt", aldus Poppe. Volgens wethouder Bas Gou- driaan is een half jaar gele den door gemeentewerken een onverwacht onderzoek ingesteld naar eventuele frauduleuze handelingen van alle Vlaardingse aannemers. Bij dat onderzoek, dat ook bij Van der Waal plaatsvond, is uit niets gebleken, dat er din gen gebeurden die niet cor rect waren. Henk van der Waal zelf was vanmorgen met bereikbaar voor commentaar. Maassluis De Maassluise gemeenteraad, doorgaans toch al een politieke slapstick, heeft reden trots te zijn. Deze week werd de VVD'er O.P. Eichhorn beëdigd. Merkte wethouder les van der Knaap droog op: „Heeft Maassluis eindelijk óók eens een Oscar gekregen.- - Schiedam Schiedam heeft er weer een molen bij. De windmolen, op het terrein van de Openbare Nuts Be drijven (ONS) in het industriegebied, zal ongeveer een kwart van de elektriciteit, die de ONS zelf verbruikt, gaan leveren. Dat komt overeen met zo'n 30 a 35 wo ningen. „Een rendabele aanwinst voor ons bedrijf," zegt de heer H.van Gog erover. „De kostprijs van de door de molen opgewekte elektriciteit moest lager liggen dan de prijs die wij aan Rotterdam betalen. Anders was het beslist met door gegaan." Met de aanschaf van het circa 25 meter hoge gevaarte is een bedrag ge moeid van 135.000 gulden. Dat geld moet in acht jaar zijn te rugverdiend. „We boffen dat we hier veel wind hebben," stelt Van Gog. „En wind is gratis. Er zijn geen hoge brandstofkosten mee gemoeid, zoals in een nor male elektriciteitscentrale. Bo vendien gaat daar veel energie verloren door warmteverlies. Dat heb je bij een windmolen natuurlijk niet. En omdat er ADVERTENTIE Alleen rond Wereldspaardag van 18 t/m 22 oktober bij de Bondsspaarbank op een Volg onze aankondigingen! maar een paar meter kabel zit tussen de molen en het ge bouw, heb je ook geen stroom- verliezen onderweg." De ONS loopt tamelijk voor aan wat de opwekking van al ternatieve energie aangaat. Bij de verwarming van het ge bouw wordt gebruik gemaakt van een warmtepomp en ook het naast de ONS gelegen Te- vopharm wordt door een in stallatie, waarmee warmte aan koelwater wordt ontrokken, van warmte voorzien. En bo ven op het dak van het ONS- gebouw aan de Van Heek straat staan zonnecollectoren voor de warm-watervooczie- mng. Momenteel is men bij de ONS plannen aan het uitwer ken voor en bio-gasinstallatie, waarin met koeienmest warm te wordt geproduceerd. „We proberen een beetje voor uit te lopen, zodat we met voor verrassingen komen te staan. We proberen het goede voor beeld te geven. En met onze ervaring kunnen we bedrij ven, die er ook iets voor voe len van adviezen dienen," licht voorlichter M.Dingenouts toe. De ONS is op het idee ge bracht voor de windmolen door een boer, die er eentje wilde hebben voor de energie voorziening van zijn eigen be drijf. „Hij vroeg ons - om ad vies," vertelt Van Gog. „Het bleek voor hem te duur te worden. Vervolgens ben ik aan het rekenen gegaan en kwam tot de conclusie dat het voor ons zelf wel een haalbare kaart was." De komende we ken leggen monteurs de laatste hand aan de windmolen. Op 3 november zal de alternatieve energie-opwekker officiéél in gebruik worden genomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1