BOTTGRDHijl 21 m preidinivan buitenlanders is zin oos' BONDSSPAARBANK SCHIEDAM 69?° ter meulera natuurlijk mei m natuurlijk ,12?5 GOEIE BANK Ondernemingsraad RDM weigert geheime gegevens Weer zat Rijnmond mee: geen code', wel klachten Drs. Mik op conferentie: Rotterdam Offshore Circle opgericht DCMR:'Shell lapt waarschuwing aan laars' Het zijn weer tijden om als vanouds te gaan sparen. Want nu sparen, dat betekent straks in ieder geval een stukje financiële zekerheid. De Bondsspaarbank, spaarspeaalist bij uitstek, kan u bij deze zekerheid helpen. Met een spaarvorm op maat. Zo hebben we speci ale spaarrekeningen voor slimme spaarders, verstan dige spaarders, avontuurlijke spaarders, geduldige spaar ders, jeugdige spaarders en alle andere spaarders. En iedere spaarvorm heeft zo Zn specifieke voordelen. Kijkt u maar eens naar de rekening voor de verstandige spaarder: De Giro SpaarrekeningIdeaal om GIRO SPAARREKENING automatisch te sparen, om altijd geld achter de hand te hebben voor voorziene of onvoorziene uitgaven. Uw spaargeld blijft namelijk, tot maximaal f5.000,- per maand, vrijwel dagelijks op vraagbaar. Bij iedere Bonds spaarbank staan mensen voor u klaar, die graag de tijd nemen om de beste spaarvorm voor u uit te zoeken. Kom naar de Bondsspaarbank. En spaar mee aan een financieel gezonde toekomst. De Bondsspaarbank heeft veel voor uw geld ■over. «""V Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 7 oktober 1982 Rotterdam De ondernemingsraad van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij óp Heijplaat, een onderdeel van Rijn-Schelde- Verolme, weigert vertrouwelijke informatie van de directie, dat handelt over een mogelijk onstlaggolf binnen het concern. „Wat hebben we aan gegevens, die we kunnen aanhoren maar niet mogen gebruiken", aldus Rinus Vissehraper, voorzitter van de ondernemingsraad bij de RDM. Bij het bedrijf zouden volgens geruchten 250 banen op het spel staan. „Maar voor dat aantal durf ik geen verantwoordelijkheid te nemen. Het zouden er minder kunnen zijn, maar veel meer sluit ik ook niet uit", aldus de voorzitter. Over de problematiek rond de kolengravers die bij RDM worden gebouwd, zegt Vissehraper Dat is een organisatorisch probleem, dat voortkomt uit de ingestorte kolenmarkt. De technische kinderziekten zijn uit de wereld, terwijl vanuit onze bedrijfsleiding steeds weer wordt verzekerd do. we volgend jast doorgaan met de bouw van dit apparaat." 's Nachts is het weer kouder! Dus gauw heerlijk zachte en lekker dikke wollen dekens halen. Natuurlijk kiest u voor kwaliteit- 100% wollen merk dekens. Natuurlijk kiest u ook voor de laagste prijs' Dus kopen bij ter Meuten' Wij hebben ze in vele kleuren en dessins zoals o a groen, brum, bjauw, jac quard enz Afmetingen. 150 x 220 cm Van 99,50 voor 190 x 240 cm van 145,- voor 99,80 220 x 240 cm van 175,- voor 119,80 Rotterdam Tien bedrijven in het Waterweggebied, die zich op de een of andere manier bezighouden met de winning van olie en gas op zee, hebben de Rotterdam Offshore Circle (ROC) op gericht, een overlegorgaan van zware constructiebedrijven, off shore-werven, ingenieursbureaus, toeleveringsbedrijven en dienstverlenende ondernemingen. Doel is een platform te zijn voor onderling overleg en contacten met overheid en regionale /plaatselijke organisaties. De oprichting is gebeurd na gesprekken met het ministerie van economische zaken, de gemeente Rotterdam en de Kamer van Koophandel. ADVERTENTIE Schattige tinneroy jurkjes... Beeldige jurkjes van 100% katoenen tinneroy. Het bo- venstukje in een leuk bloemetjes dessin en het rokje in effen tinneroy. Kleuren bordeaux of marine Afge werkt met vlotte kraagjes,en biesjes. Maten 86 t/m 134 Met 25 gulden voordeel! van 37.95 voor Rotterdam „Het Rot terdamse spreidïngsbeleid voor buitenlanders heeft geen enkele zin: de inte gratie van buitenlanders in onze samenleving wordt er niet door bevor derd." Die uitspraak deed gisteren van drs. G. Mik van de vak groep economische geografie van de Erasmus-universiteit, tijdens een studieconferentie over de buitenlanders. Volgens drs. Mik ervaren bui tenlanders zélf het spreidings- beleid als een vermindering van kansen, in plaats van de vermeerdering, die Rotterdam bij het beleid voor ogen stond. „Zij voelen zich buitengesloten uit de oude wijken", aldus Mik. „En als er al gespreid moet worden", vervolgde de doctorandus, „dan moet het alle bewoners van oude wijken in een achterstandpositie be treffen. Zodra je alleen de bui tenlanders eruit pikt, vergroot je de tegenstellingen." De uitspraken van Mik be hoorden tot de vele opvallende geluiden die tijdens de studie conferentie te horen waren. Een panel van profs, doctors en doctorandussen boog zich over problemen als etnische minderheden en onderwijs, ar beidsmarktbeleid, racisme, en de Rotterdamse situatie. Tel kens was er een korte inlei ding door een van de panelle den, gevolgd door een discus sie met de massaal toege stroomde belangstellenden (Er waren net niet voldoende zit plaatsen). Levendig Opvallend was vooral de bij zondere levendigheid van de discussie, deels veroorzaakt door de zeer strakke inperking in de tijd. Voor de meeste on derwerpen was slechts twintig minuten beschikbaar en dat maakte een bondige, flitsende discussie noodzakelijk. Waar toch al teveel uitweiden dreig de, werd vakkundig ingegre pen door*de forumleider prof. dr. de Valk. Een andere oorzaak van de opvallende levendigheid was de bijdrage van prof. dr. S.W. Couwenberg van de vakgroep publiekrecht. Ais eerste spre- o.cï verdedigde de professor het restrictieve (beperkende) toelatingsbeleid van de rege ring en hij kreeg prompt de rest van het panel en de zaal over zich heen. Waren de uitspraken van Cou wenberg zo opvallend, zo on gewoon? Hijzelf vond van niet. Couwenberg sprak van volko- In tweede kwartaal Rotterdam Voor het eerst sinds 'de insteling van het waarschuwingssy steem voor milieuoverlast in Rijnmond in 1971 is ,over het tweede kwartaal van een jaar geen waar schuwingscode gegeven. Dat kon gebeuren omdat noch het weer, noch klach ten van bewoners, noch de meetcijfers aanleiding gaven tot een waarschuwing aan bedrijven in verband met milieuoverlast. De luchtver ontreiniging in het Rijn mondgebied was er deson danks niet minder om. Dit staat in het verslag van de DCMR over het tweede kwartaal van dit jaar. Tussen april en mei werden er wel meer klachten geno teerd dan in de gelijke perio de van het vorig jaar. In 1982 kwamen er 2232 klachten binnen, in 1981 waren het 2098 meldingen. Het merendeel van de klach ten ging over een lekkage bij Pennwalt in april en over verbranding van een partij chemisch afval bij de AVR aan het eind van die maand, toen overal stof neerdwarrel de. 2n mei kwamen er achttien klachten binnen over vlieg tuiglawaai, dat werd veroor zaakt door de vliegtuigen, waarmee voetbalsupporters naar Engeland werden ge bracht. Verschillende malen uitten bewoners klachten over stank in het gebied rond Pernis, zonder dat daar een oorzaak van kon worden gevonden. men legitieme uitspraken. „Maar", meende de prof, „wat in 1970 nog racistisch werd ge noemd, is nu officieel rege ringsbeleid." Volgens Couwenberg heeft 'de Nederlander' geen benul van een eigen identiteit. Van een bescherming van de „eigen cultuur tegen ongewenste in vloeden", is volgens hem geen sprake. „Sterker nog, zodra daar zakelijk over gediscus sieerd wordt, komt de Neder landse domineesmentaliteit naar boven om 'het kwaad' met wortel en al de grond uit te rukken en spreekt men van racisme. Zo'n discussie over het cultureel erfgoed is in Ne derland uitgesloten. In andere landen is men daarop veel alerter." Centrumpartij Een andere opmerkelijke dis cussie vond plaats over racis me in de politiek. Juist met de jongste successen van de Cen trumpartij bleek die discussie de nodige emoties los te ma ken. Drs. J.G. van Donselaar bleek onomwonden voorstan der van een verbod van partij en als CP en Volksunie. „Dergelijke groeperingen, hoe klein ze ook zijn, mogen niet worden onderschat", meende door Richard Stomp Van Donselaar. Hij kwam in aanvaring met Couwenberg die een dergelijk verbod af schilderde als: „met een kanon op een muis schieten". Volgens Couwenberg en verschillende anderen in de zaal werkt een verbod juist averechts. „De ge schiedenis heeft dat aange toond. Ga maar na: boeken die door de paus zijn verboden, zijn daarom juist beroemd ge worden." Drs. M.J. de Jong (vakgroep empirische sociologie) pleitte ervoor het onderwijs in eigen taal en cultuur aan buiten landse kinderen zoveel moge lijk te beperken. Volgens De Jong gaat die aandacht aan ei gen taal en cultuur vaak ten koste van het gewone Neder landse onderwijs. Buitenlandse kinderen raken erdoor achter op. Als zoiets al moet gebeuren dan zoveel mogelijk buiten de normale schooltijden, aldus de drs. Zin Het is moeilijk de zin van een dergelijke conferentie af te wegen. De gedachten wisseling bleef weliswaar boeien door het strakke keurslijf van de lijd, maar boette tegelijkertijd aan waarde in doordat onder werpen moesten worden afge kapt. Het lijkt dan ook niet waarschijnlijk dat de panelle den de zaal hebben weten te overtuigen tot een nieuw standpunt, laat staan dat zij el kaar tot andere zienswijzen hebben kunnen bewegen. Wel aardig is te constateren dat de meningen over de pro blemen van de etnische min derheden erg ver uiteen lopen. En opvallend is ook dat de meeste discussies over buiten landers nog steeds zonder bui tenlanders worden gevoerd, zoals iemand uit de zaai giste ren terecht ook de organisatie van de studieconferentie ver weet. Rotterdam De milieudienst, van Rijnmond (DCMR) heeft bij Shell geconstateerd, dat het bedrijf een waarschuwing voor mogelijke smogvorming. drie weken geleden, aan de laars heeft gelapt. Shell heeft, toen de zogenoemde waar schuwingscode 3 was inge steld, verzuimd bij het stoken over te schakelen op het ver bruik van laagzwavelige ohe. Mogelijk krijgt Shell een bon. Gisteren is er overleg geweest tussen Shell en de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijnmond over de feitelijkheden in het bewuste weekeinde. Een be drijf, waartegen proces-ver- baal wordt opgemaakt, heeft recht op wederhoor, aldus een woordvoerder van Rijnmond Het proces-verbaal wordt bin nenkort opgestuurd naar de Rotterdamse milieu-officier, mr. J. Schoonaard, die over een eventuele vervolging zal moeten beslissen. Het bedrijf had de overtreding op zaterdag 18 september niet zelf aan de DCRM gemeld, zo als wei gebruikelijk is. De DCMR-meldkamer neemt het voorval ernstig op vanwege eventuele precedentwerking. Een woordvoerder van Shell geeft toe dat inderdaad niet is overgeschakeld op het gebruik van laagzwavelige olie. Dat is gebeurd omdat volgens het be drijf de luchtverontreiniging anders erger zou zijn geweest dan nu het geval was. 'ADVERTENTIE HOGE BELONING VOOR VERSTANDIGE SPAARDERS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5