Te Loo vraagt politie om profiel nieuwe commissaris SP wil gaten in afvalwet dichten 19 T ariefsverhogingen zonder problemen door gemeenteraad Van Unen toch naar Engeland 'We moeten nu snel punten pakken' Schets op Van den Hengel geschreven Flink ge velt je aan Korte Haven SPORTAGENDA Piet is dé man bij zij» collega's '['Geruchten [ontsproten ïaan brein onruststoker' Socialistische argumenten van VVD Vlaardingen ziet België niet zitten Neyssel weet waar het goedkoper is V5 Puntloos Vlaardingen nog niet in paniekmaar Jeugd- interland Schiedam De bij zijn eigen politiekorps zeer populaire hoofdinspecteur Piet van den Hengel krijgt nu reeds een streepje voor, waar het gaat om de opvolging over twee jaar 'van de huidige commissaris Cees van der Haagen. Er is op schriftelijk verzoek van burgemeester Te Loo een werkgroep aan de slag gegaan, waarin naast de algemene Nederlandse .politiebond ook de christelijk vakcentrale met drie mensen vertegenwoordigd is. Naar verluidt werkt deze werkgroep ."aan een profielschets, die op het lijf geschreven is van Van den Hengel. _Deze 'HIP', zoals een hoofdin specteur ambtelijk wordt aan geduid. was enkele jaren gele den na zijn promotie met 29 jaar de jongste hoofdinspec teur van Nederland. Als hij in derdaad over twee jaar com missaris Van der Haagen zou mogen opvolgen, geldt hij als een der jongste politiecommis sarissen van middelgrote ge meenten in dit land. Volgende week donderdag 'vergadert de dienstcommissie 'van de Schiedamse politie 'over een ontwerpsehets, die "'grove lijnen' zou bevatten over de richting, waarin naar 'een nieuwe commissaris ge zocht moet worden. De voor- 'zitter van deze dienstcommis sie had gistermiddag, toen het 'Rotterdams Nieuwsblad con tact met hen opnam, 'nog geen twee minuten' die ontwerp- schets op zijn bureau gekregen en hij had nog geen tijd gehad door Kor Kegel om te checken of de schets in derdaad op de persoon van Van den Hengel is afgestemd. Elderkamp was er 'niet zo ge lukkig mee' dat dit nieuws nu reeds naar buiten is gekomen, want er kan volgens hem de indruk ontstaan dat een for meel verplichte sollicitatiepro cedure min of meer omzeild wordt. „En dat zou niet fat soenlijk zijn, want dan schakel je iemand van tevoren uit," al dus Elderkamp. Wel vindt hij het vanzelfspre kend dat over enige tijd de vertrouwenscommissie een voorkeur uitspreekt voor een sollicitant. Maar dat zal, aldus Elderkamp. „uiteraard pas het geval kunnen zijn, als alle kandidaten bekend zijn." Piet J. van den Hengel, die al Van der Haagen: over twee jaar weg. op handen gedragen wordt door zijn eigen korps, werd destijds Schiedams derde hoofdinspecteur, naast de ve teranen Peter Broeders (nu bij de terroristen bestrijding in Den Haag) en Dick van der Veen (nu bewakingschef bij Philips). Hij bleef na hun ver trek als enige HIP over en kreeg er later Jan van Hof van de recherche als collega bij. Piet van den Hengel is thans waarnemend commissa ris. Hij is naar buiten toe ook i Van den Hengel: opvolger? degene, die doorgaans aange sproken wordt op actuele za ken; meer dan de commissaris zelf. Over het uitlekken van het feit dat een werkgroep uit de dienstcommissie in de profiel schets sterk rekening met hem houdt, zodanig dat bij wijze van spreken alleen hij aan die schets kan voldoen, zei hoofd inspecteur Van den Hengel gistermiddag: „Ik 2eg nee, want ik wordt geacht formeel helemaal van niets te weten. Ik wil mij er ook afzijdig van houden, ik distancieer mij van uitlatingen hierover. En ook ai wist ik ervan, dan vind ik het niet op mijn weg liggen hier over iets te zeggen". Van den Hengel zou de eerste Schiedamse hoofdinspecteur niet zijn, die in zijn eigen plaats commissaris wordt. Het zelfde 'overkwam' in 1967 de toenmalige hoofdinspecteur Cees van der Haagen, die per 1 juli van dat jaar commissaris K. -Rijpma opvolgde, Schiedam De huren van de woningen aan aan de Korte ..Haven, die komen op de plaats waar de haarwaterfabriek van Dralle stond, gaan tussen de 500 en 550 gulden per maand doen. De hoogte van de huren valt de SSSW nog alleszins mee voor zo'n plekje in de bin nenstad. Het gaat om 41 uvee-, drie- en vierkamerwoningen, waarvan enkele maisonnettes op de ho ger geleden verdiepingen. Aan .de achterkant lopen de galerij en en er ts ook een lift. omdat 'in het midden' de hoogte zes Van der Waai: -,s Vlaardingen Aannemer i'*Henk van der Waai meent -dat de geruchten, dat zijn be- „drijf misbruik zou maken wan subsidies door het in C-dienst nemen van langdurig /werklozen, zijn ontsproten ;-;aan 'het fantastische brein «van.een onruststoker'. /„Lekker tegen de gevestigde [•/orde aantrappen doet het al- ivtijd goed. Ik weet niets van 'dergelijke subsidies af en heb -dus ook nooit overwogen er ,'jigebruik van te maken," ver- ;klaart de Vlaardingse aanne- ■^jiner. De handelwijze van het 'SP-raadslid Remi Poppe, die in de gemeenteraad melding maakte van dergelijke ge ruchten om vervolgens aan te dringen op een onderzoek noemt hij 'onfris en minder waardig'. De raad nam de opmerkin gen van Poppe echter niet serieus. En vond een onder zoek niet nodig, nadat wet houder Goudriaan had ge meld dat alle aannemers, 'Waar de gemeente zaken ''mee doet, vorig jaar zijn on- -derzocht. Poppe zegt echter dat dat onderzoek zich heeft beperkt tot de vraag of er met zwartwerkers werd ge- 'werkt. ..„Waarom is Poppe niet eerst bij mij langs geweest om ero- ;:[ver te praten? Als ik dan Z hergens op had willen ant- twoorden, kan ik er nog inko- jfflien dat hij het aan de orde -jZou hebben gesteld. Maar .met geruchten gaan strooien m de raad, vind ik minder waardig. Zonder de politieke •li'kleur van Poppe in ogen- -f-sehouw te nemen, zeg ik: als r-je met geruchten zo loslippig '("•omspringt, ben je het raads lidmaatschap niet waard," titelt Van der Waal, /-Het SP-raadslid zegt hier- >,over dat hij een gesprek met Hofan ^er Waal geen zin vond *£?®bben, omdat hij dan toch de beschikking zou krij- over alle gegevens. Ove- &£igens zegt de aannemer dat, ^wanneer de 'raad alsnog be- £hoefte zou hebben aan een «erzoek, hij daaraan zal /Öpewerken. „Wij hebben rJjP'éts te verbergen." bouwlagen is. Op zijn minst kan de nieuwbouwgevel dus even compact en grotesk wor den genoemd als de enkele maanden geleden fraaie gevel van de Dralle-fabriek zelf. Aan de achterzijde is nog plaats voor 9 parkeerplaatsen, bereikbaar via de Westmolen straat. De Sint Willibrordus- stichting, die daar een school tje heeft staan, heeft tegen het plan geen bezwaar gemaakt. Aannemer wordt de Watering- se firma Van Mierlo, die nau we connecties heeft met de Haagse projectontwikkelaar Kavel BV. die de grond aan de SSSW verkocht. De SSSW- vereniging Eendracht is de op drachtgeefster. Over een lengte van vijftig meter strekt zich het bouw plan uit voor 41 twee-, drie- en vierkamerwoningen aan de Korte Haven in Schiedam. Het is een vrij compact plan door de lange aaneengeslo ten gevel en door de hoogte van vier tot zes bouwlagen. Vlaardingen Zonder slag of stoot zijn de door het college van burgemeester en wethou ders voorgestelde verhogingen van. tarieven en belastingen door.de gemeenteraad aange nomen. VVD en SP stemden weliswaar tegen de stijgingen, maar de andere partijen had den er geen moeite mee. Zo gaan de aansluittarieven van gas, water en licht met vier procent omhoog, evenals het abonnement voor de cen trale antenne inrichting, be grafenisrechten, hondenbelas ting, leges en precariorechten. De marktgelden stijgen met acht procent. Over de verho ging van de on roerend-goed- belasting heeft het college nog geen besluit genomen. Dat zal in. de,.volgende gemeenteraad aan dè orde worden gesteld. VVD-raadslid George Neijssel hield de raad voor het triest te vinden dat er in de discussie met geen woord is gesproken over de mensen die het moe ten opbrengen. „Het college heeft op geen enkele manier geprobeerd onder de van rijks wege toegestane verhogingen te blijven," aldus de liberaal. Een alternatief, waar het geld dan vandaan moest komen, gaf hij echter niet. Remi Poppe (SP) was het hartstochtelijk met hem eens. „De VVD heeft geprobeerd so cialistische argumenten te ge bruiken. Dat is gelukt; alleen schort het aan de uitwerking." Zijn idee is om voor dat geld in Den Haag aan te kloppen. Wethouder Van der Velden (PvdA) noemde dat voorstel 'wat al te simpel en boerenbe drog'. De VVD antwoordde hij dat de liberalen landelijk juist de koopkracht willen laten da len. „Als we de tarieven niet verhogen, dan moeten we het geld ergens anders vandaan halen om een sluitende begro ting te krijgen. We verhogen ze niet om andere dingen te doen, maar om hetzelfde uit te kunnen voeren dat we nu doen," aldus de wethouder. Bovendien wees hij er op dat er bij de gemeente meer dan tweeauizend mensen werken, die 'ook hun werk willen blij ven houden. En dat heeft rechtstreeks met tarieven en bezuinigingen te maken.' Vlaardingen Het SP-raads- lid Remi Poppe wil nog stren gere eisen stellen aan het ver voer van afval, dat afkomstig is van Vlaardingse bedrijven. Zo wil hij de afvalbedrijven, wanneer ze giftige chemische stoffen vervoeren, verplichten de kortste route naar de AVR te rijden. „Onderweg naar de afvalver werkingsbedrijven zijn er in het verleden tonnen giftig af val verdwenen. Dit soort be drijven waren indertijd klan ten van de EMK. Daar werd maar aangerotzooid met che misch afval. We weten alle maal dat ze de meest winstge vende weg zoeken en dat is meestal niet legaal. Daardoor zijn de miljoenen ver liezen bij de AVR ontstaan," aldus Pop pe. Tevens vindt hij dat bedrijven waar giftig chemisch afval wordt opgehaald, verplicht moeten zijn dat te melden bij de gemeente. Volgens de Vlaardingse afvalstoffenveror- dening hoeft alleen het bedrijf dat het afval ophaalt dat te doen. „Door dergelijke regels kan Vlaardingen de gaten in de afvalwetten dichten," meent Poppe. De zaak kwam in de gemeen teraad aan de orde bij de be handeling van bezwaarschrif ten, die waren ingediend door de afvalbedrijven Zegwaard uit Delft en Poldervaart uit Maassluis. Zegwaard protes teerde er vooral tegen dat het verplicht is bedrijfsafval uit Vlaardingen naar de AVR te brengen. Het brengt zijn afval naar Belgie, omdat de afval verwerking binnen de provin cie volgens het bedrijf veel te duur is. De gemeenteraad zag België echter niet zitten. „Er is ge noegzaam bekend wat er alle maal met afval kan gebeuren. Vooral in Belgie," aldusLeo ten Have (PvdA), d a ar bi j'fiv ij zend op de wildgroei van af valbergen m dat land. „Bij de AVR weten we tenminste dat het afval goed wordt ver werkt." De VVD deed middels een amendement nog een poging de bedrijven ook toe te staan het uit Vlaardingen afkomsti ge afval te brengen naar de Rotterdamse vuilverbranding Roteb, omdat die met scherpe re prijzen werkt dan de AVR. Maar de liberalen werden daar alleen in gesteund door SGP/GPV. Volgens wethou der IJsbrand van der Velden neemt de Roteb momenteel geen bedrijfsafval van buiten Rotterdam aan. Bovendien speelt mee dat Vlaardingen, als aandeelhouder, is gebaat bij een zo gunstig mogelijk be drijfsresultaat van de AVR. „Waarom zouden wij het be drijfsleven niet tot hetzelfde verplichten als we 2eif doen?" vatte PvdA'er Ten Have de mening van de Ipieerderheid van de raad samen. Vlaardingse Het Vlaarding se VVD-raadslid George Neys sel heeft zich ontpopt als een serieuze inkoopadviseur van de gemeente. Bij twee agenda punten, die normaliter als ha merstuk zouden zijn afgedaan (over de aanschaf van een vorkheftruc en van een vrachtwagen), kwam hij met een stukje gedegen huiswerk boven tafel. Hij was er in bei de gevallen in geslaagd, een goedkopere offerte te krijgen dan die, welke de gemeente had willen aanvaarden. In het geval van de vorkheft ruc kwam Neyssel met een aanbieding, die een besparing van zo'n 6000 gulden zou kun nen opleveren. Bij de vracht auto had hij zelfs een adres ge vonden, waar de gemeente zo'n 16.500 gulden goedkoper terecht zou kunnen. In beide gevallen ging het college er mee akkoord de beide agenda punten af te voeren en de aan biedingen eens naast elkaar te leggen. Volgende maand wordt er dan alsnog over be slist. Rotterdams Nieuwsblad vnidag RW 8 oktobei 1982 Vlaardingen Marjolein van Unen doet zaterdag in Londen mee aan de strijd om de open Engelse judoti- tels. Een driedaags verblijf in een ziekenhuis had de deelneming van Van Unen onzeker gemaakt. De judo ka uit Vlaardingen moest vorige week worden opge nomen na een aanval van nierstenen. Vorige maand verscheen zij om dezelfde reden tijdens het toernooi om de open Nederlandse kampioenschappen in Den Haag niet op de mat. Volgens Marjolein van Unen is aanvankelijk een onjuiste diagnose gesteld. „Ik ben toen een beetje af gescheept. Ik geloof nu dat ik er helemaal af ben." De titelstrijd in Londen is, evenals het open Oosten rijkse toernooi in Linz een week later, belangrijk in het kader van de voorberei ding op de strijd om het we reldkampioenschap, dat op 4 en 5 december in Parijs wordt gehouden. Marjolein van Unen vero verde dit voorjaar in Oslo de Europese titel in de klas se boven 72 kilogram. Vol gens de judoka en bonds coach Karei Gietelink zal de korte trainingspauze geen negatieve invloed heb ben op de verrichtingen bij de wereldtitelstrijd. Knelpunten Bondscoach Karei Gietelink heeft de ploeg voor de we reldkampioenschappen bij na definitief rond. De knel punten liggen nog in de klasse tot 56 kilogram en de klasse tot 66 kilogram. Chi ta Gross (Vlaardingen) en Liesbeth Beeks (Maassluis) zijn in de klasse tot 56 kilo gram nog in een hevige concurrentiestrijd verwik keld. Karei Gietelink; „Er zijn nog een paar vraagtekens. Als in Engeland de meisjes in de klasse tot 48 en 52 ki logram niets presteren, neem ik waarschijnlijk ook niemand uit die gewichts klassen mee naar Parijs. In het Crystal Palace Natio nal Sport Centre komen ook Chita Gross (Vlaardin gen), Liesbeth Beeks, Han- neke Schenk en Jolanda van Meggelen (allen Maas sluis) in actie. VlaardingenJaap de Roode had de kennismaking met de vv Vlaardingen wel anders voorgesteld. Toen hij vorig jaar zijn handtekening zette onder een eenjarige verbintenis, draaide de Broekpolderploeg nog volop mee in de bovenste regionen van de derde klasse. Dit jaar is dat echter wel an ders. De start van de competitie had niet rampzaliger voor Jaap de Roode en voor Vlaardingen kunnen verlopen. Troosteloos bengelt de ploeg onderaan de ranglijst. Uit vier wedstrijden werd nog niet een puntje gehaald. Het zit Vlaardingen dus niet mee. Jaap de Roode: „Het is echt niet te geloven wat ik al lemaal al heb meegemaakt. Van het elftal van het vorige jaar spelen momenteel alleen nog Jaap Westenberg, Jos van der Windt en Edward van Pelt. De rest is naar elders vertrokken, gestopt of gebles seerd. Het is gewoon jammer zoals het nu loopt. In vergelij king met het vorige jaar moet ik bijna een heel elftal inpas sen. In de oefenperiode had den we ook wel ups en downs, maar er zat tenminste progres sie in. Dat zie ik nu helemaal niet meer terug in de competi tie. Nee, leuk is het allemaal niet, maar we raken nog met in paniek. Hei is natuurlijk wel zo dat er nu snel punten gepakt moeten gaan worden." Geruchten Al weken gaat in de Broekpol der het gerucht dat Herman Hoogerboord, na het vorige seizoen gestopt, toch weer gaat voetballen. Jaap de Roode weet van niets: „Ik hoor alleen maar geruchten. Herman be zoekt altijd de wedstrijden van het eerste elftal, maar voorlo pig zie ik geen wijziging ko men in zijn standpunt. Hij voetbalt zeker op korte ter mijn nog niet. Ik moet met de huidge selectie verder. Er loopt materiaal genoeg rond." Nog voor de start van de com petitie moest Jaap de Roode met lede ogen toezien hoe Ka- rel van der Mark, Rinke Baai- ma en Wim Post met blessures langs de kant moesten blijven: „Karei van der Mark is toch een routinier die hei elftal kan dragen, maar hij heeft geen nog geen competitiewedstrijd gespeeld. Rinke Baai ma maak te in de voorbereiding een goede indruk, zondermeer een aanwinst, maar zijn en keibles- door Chris Woerts sure is ernstiger dan aanvan kelijk werd aangenomen. Wim Post is ook al zo'n speler die het meer dan goed deed in de oefenperiode, maar scheurde zijn kniebanden en zal voorlo pig ook nog wel met spelen." Droefenis alom bij Vlaaridn- gen, zeker nadat Frank Lok ker uit het veld werd gestuurd en ook nog eens zijn hand brak. De positie van laatste man wordt nu weer waargeno men door de 40-jarige Jan Kramer. Jaap de Roode: „Wat moest ik anders. Jan speelde Het elftal van Vlaardingen, dat in de voorbereiding lang niet slecht speelde. Veel spe lers haakten in verband met blessures echter af. Staand v.l.n.r Sjaak Maat (voorzitter), Arie Ram, jan van der mark. Jan Hijzer, Frank Lokker, Gerrit Karnaat, Cees Westerhout, Rinke Baaima, Gerben de Jong, Jaap de Roode (trainer), Sjaak Jansen (begeleider). Zittend v.l.n.r Hans Koet- schruiter (verzorger), hans Breeman, Siem Hoogerwerf, Edward van pelt, Leo den Breems en Rene Jansen. in het nveede als laatste man bere-goede wedstrijden. Het is dan toch niet meer dan lo gisch, dat ik de laatste man van het tweede- naar het eerste haal, als ik hem op die plaats nodig heb. Natuurlijk, het is een tijdelijke zaak, dat is ook heel goed met Jan doorgespro ken. Ik weel ook wol, 40 jaar is niet jong meer. maar als een speler nog voldoet, heb ik niets te maken met leeftijden." Druk Toch, en Jaap de Roode is et- zeker van dat het op korte ter mijn lukt. moet de vv Vlaar dingen punten gaan pakkan. De club, met de mooiste acco modate in Vlaardingen, is am bitieus. Wil het liefst zo snel mogelijk hogerop. Jaap de Roode weet dat; „Als we de eerste punten maar eens pak ten, dan zou het vanzelf beter gaan. De jongens willen dol graag winnen, maar de druk is misschien wel te groot. Het persé willen winnen, kan in het veld wel eens een ave rechtse uitwerking hebben. Als we voor de competitie spe len hangt er een zekere mat heid over het elftal. Ik snap niet hoe dat komt. Als we vriendschappelijk spelen gaat alles veel beter. We kunnen alleen maar hopen, dat het ook in de competitie nu eens beter gaat." Maassluis Monique Henneveld (Mahorokan) is opgenomen in de Ne derlandse jeugjudoploeg, die morgen, zaterdag 9 oktober, uitkomt in een officiële interland tegen West-Duitsland. De wed strijd wordt afgewerkt in sporthal Overbosch in Den Haag. Zowel een damesploeg als een jongensploeg komt in actie. Voor de jongensploeg zijn geselec teerd Jacco Quist (Maho rokan), Anton ie Wurth (Mahorokan), Marcel van der Water (Mahorokan) jen Eric Verburgh (Maho rokan). Zaterdag 9 oktober KNVB-be- kervoetbat: 19.30 uur Emmen- SVV. 14.30 uur Hoekse Boys- Guick Boys. 14.30 uur Xerxes (za)-VFC. 14 30 uur DSS '26- VVP. 14 30 uur SVV-2-Oevjo, 14.30 uur Hoogvliet-HBSS, 14 30 uur Alexandria '66-Vlaardingen, 14.30 uur MW '27-SCR. 14.30 uur Monster-Hoek van Holland, 14.30 uur Piershtl-Hermes DVS; RVB-voetbal: 13.00 uur GSS- Rockanje, 14.30 uur Berkel- Cion. 14.30 uur VDL-VVHR, 14.00 uur WK- Lom bardiien; Vriendschappelijk voetbal: 14.30 uur PPSC-RVVH, 14.30 uur Excelsior M-SHO, 14,30 uur Zwaluvcen-FC Oen Haag-2; Ta feltennis: 18.00 uur Salaman- ders-4-Radio Molenaar; Volley bal: Heren: 14.45 uur Broleco- Polaris; Korfbal: 16.00 uur Oran je Nassau-HoeKse SV, 16.00 uur, Nieuwerkerk-Spirit, 16.00 uur ODO-Meervogels, 16.00 uur Por- tugal-Maassluis, 16.00 uur ODl- Bernisse; Zondag 10 oktober. KNVB-be- kervoetbal: 14.30 uur HVV-For- tuna, 14.30 uur FCN '66-SSW: RVB-voetbal: 14.30 uur Oemos- Schiebroek, 14.30 uur DRZ-OEH, 14.30 uur MSV '71-Ursus; Vriendschappelijk voetbat: 14.00 uur Excelsior '20-Schie- dam; Handbal: Dames: 14.15 uur Hetlas-DWS, 14.15 uur Fore- holte-UVG. 13.00 Hercutes-De. Hotfandiaan; 14.15 uur Veld* WIK, 11.00 uur HVK-HVOS. 11.00 uur Unttas-De Holtandi- aan-2, 11.00 uur Wilton Feye- noord-WIK-2; Heren: 12.15 uur Hermes-DWS, 13.1S uur Ancora- UVG, 12.15 uur De Hollandjaan- Actiel, 12.1S uur Ammo-Unitas, 13.00 uur Vires-Wilton Feye- noord; Hockey: Heren: 13.oo uur Forward-Asvïon. 13.30 uur Pol- lux-Olympia, 14.00 uur Spirit-Ae olus, 14.00 uur Evergreen-AI- phen; Dames: 13.00 uur Spirii- Breda. 14.45 uur Aeolus-Asvion, 13.00 uur Evergreen-Etten Leur, 14.30 uur Pelikaan-Pollux: Bas ketbal; Dames: 14.45 uur Arnhe- mia Eagles-The Green Eagles, Herem 15.30 uur BV Odijk-The Green Eagles (beker), Waterpo lo: 16.15 uur Breda-SZC; Korf bal: 14.00 uur Olympiaan-Vlaar- dingen. 14.00 uur 14.00 uur Har- ga-Moogvliel, 14.00 uur Succes- Gharlois; Maandag 11 oktober: Zaalvoet bal: Sporthal Ommoord 19.45 uur Siod-MSV *71, Energlehal 21.25 uur DVO '32-RFC, Sport hal Margriet 19.00 uur Demos- Schiedam. 20.30 uur Groenoord- Germinal, 21.25 uur DHS-OACN' Boys, 22.10 -uw» GAS-HfiSS. 19.45 uur SPSV-RKWIK, 20.30 uur Hermes DVS-PPSC/ 22.10 uur WK-Schiedamse Boys, De Wethouder Smithal. 20.30, uur- Excelsior M-BFC.. 21.15* uur Roestvast-MVV '27; v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3