SPORT WRIERWEl Zwijndrecht geeft VFC voetballes Zwaluwen bedwingt De Zwerver Barendrecht loopt zich te pletter op PPSCmuur I SZC blij ft winnen Excelsior M klimt naar de top Np mmm 'ëmim, Wim van der Zwart: Verdiende nederlaag x Debutant als een kind zo blij Viking te sterk voor WIK DOTO geen partij voor Maassluizers ooro.% Rotlerdflms Nieuwsblad maandag J8 oktober'1982 RW w Vlaardingen Zoals VFC enkele weken terug om de - beker Hl ON beschamend van het veld speelde (8-2 winst), zo gingende Viaar- dingers gisteren tegen KVZwïjndrecht nu zelf onder- r-" uit. v Met 0-4 nam Zwijn- y drecht de volle winst mee -- naar huis en behoudens een goed gespeeld eerste kwar- tieer kon VFC daar mets opan afdingen. Liep het destijds bij HION niet en bij VFC wel, nu lukte er niets bij de geelzwarten en was het bïj Zwijn.drecht wel het geval. „Ik ben niet eens kwaad op de ploeg", aldus VFC-trainer Wim van der Zwart. „Zwijn- d recht heeft gewoon ver diend gewonnen. Daar was niets op af te dingen De tweede en derde goal waren wel persoonlijke fouten, maar het liep bij ons hele maal niet. Ook qua inzet en werklust stak Zwxjndrecht huizenhoog boven ons uit". Collega Jan van Loon was - over het spel van zijn man nen dan ook uiterst tevreden. „Met drie punten uit vier wedstrijden hadden we geen beste start. Deze overwinning hadden we hard nodig voor het zelfvertrouwen en om de aansluiting te behouden. Het is overigens wel een afdiemg waarin de ploegen elkaar wel afmaken. Door Aart Smit op Teun Kornaat te zeten haal de ik de angel uit de Vlaar dingse ploeg Daarnaast heb ik met Jan en Leen Kroos een voorhoede die altijd aan speelbaar is, terwijl Ron van Leeuwarden een sterke wed strijd op het middenveld speelde". Als het eenmaal goed gaat lopen, dan is het klaar". In de beginfase zag het er overigens niet naar uit, dat Zwijndrecht zo royaal zou gaan winnen. VFC startte goed, met de beste kans voor Pirn van der Burg. De nau welijks van een hoofdwond herstelde laatste man schoot maar rakelings over de lat. Tegen de verwachting in, nam echter Zwijndrecht in de 25e minuut de leiding. Na een scrimmage voor het VFC-doel duwde Jan Kroos alsiaatste de bal over de lijn: 0-1. In die zelfde minuut liep Smit ook tegen een boeking op, hetgeen in de tweede helft ook VFC'er Harrie Schuiten zou gebeuren. Schuiten kan meteen op een schorsing rekenen, want het was de derde keer dat hij werd genoteerd- Onsportief was de wedstrijd overigens met, al maakte Peter van Be khoven hierop een uitzonde ring. Terwijl John Nicodem geblesseerd op de grond lag, schopte de Vlaardingse mid denvelder hem zomaar tegen het hoofd. Scheidsrechter Ton van der Rol (Rotterdam) zag dat echter niet. Ideale kansen Dezelfde Nicodem, Leen Kroos en vooral Jan Kroos verzuimden hun ploeg naar een grotere voorsprong te schieten door ideale kansen te laten liggen. Niettemin werd bet twee minuten voor de rust toch 0-2 en twee mi nuten na de hervatting zelfs 0-3. Beide malen door Jan Kroos, die fouten in de Vlaardingse defensie genade loos afstrafte. De maker van de drie doelpunten liet zich kort voor tijd nog vervangen door Gerard Keuter, die met een een aandeel had in de vierde treffer. Uit zijn hoekschop kwam de bal drie minuten voor tijd bij Ton Sloof.en op zijn stuite rend schot ging doelman Piet van der Hoeven in de fout: 0- 4. Eerder had VFC nog wel wat kansen gehad de achter stand te verkleinen, maar daar stak doelman Ab, van Wijk een stokje voor. Zo fier als VFC tegen HION van het veld was gestapt, zo was die rol ditmaal voor Zwijndrecht weggelegd. Kinderdijk - Zwaluwen had goede leer getrokken uit het verlies van vorig jaar in de uitwedstrijd tegen De Zwerver „We weten hoe ze daar in Kinderdijk spelen. Vanuit de achterhoede lange ballen op de spitsen en dan maar zien wat er uit rolt. En daar hebben we de hele week op getraind", ge noot Zwaluwen-trainer Cor Nieuwenhuizen na van het verdienstelijke O-O gelijkspel. Niet alleen het ene punt telde daarbij, maar ook de manier waarop dat werd behaald. De achterhoede opereerde solide, terwijl het sterk bezette Vlaar dingse middenveld in de eers te 45 minuten de wedstrijd kon controleren. Een en ander leidde tot reéle mogelijkheden. Zo liet Dick van den Bergh vanaf niet minder dan dertig meter een geweldige spetter los. Doelman Kees de Jong boog het projectiel met de vin gertoppen echter om, waarna de kruising de rest deed. Ook Aat Biesheuvel kreeg vanaf de rechtervleugel weg gestuurd een goede kijk. Toen hij zo dicht bij de Kinderdijkse doelman was, dat hij hem recht in de ogen kon kijken, liet hij een schot los. Met de voet bracht Kees de Jong red ding. Ook in het tweedy be drijf continueerde Zwaluwen het goede veldspel, hetgeen via Dick van den Bergh bijna werd beloond. Met een kopbal raakte de Vlaardinger voor de tweede maal de lat. Na twintig minuten nam De Zwerver eindelijk het initia tief („Hun afwachtende hou ding viel me erg tegen", zei Cor Nieuwenhuizen). Dank zij twee schitterende reflexen van doelman Peter Eikeienboom leverde dat initiatief echter geen doelpunten op de voor de thuisploeg. Nadat de aanvals golven waren geluwd, deed zich een vervelend incident voor. Henk de Bruin kreeg on nodig een Kinderdijkse elle boog tegen het voorhoofd, waarna hij met een diepe scheur aldaar van vijf centi meter uit moest vallen. Het uitvallen van de Vlaardinger deed de ^gemoederen en de wedstrijd Oplaaien. - „De jóngens waren goed over de rooie. Iedereen behalve scheldrechter Freke heeft irrJ mers gezien hoe het gebeurde. Gelukkig hebben het we het hoofd voldoende koel gehou den". vond Cor Nieuwenhui zen. Scheidsrechter Freeke had het incident niet gezien, maar proefde wel de slechte sfeer in het veld en voorkwam erger door drie minuten te vroeg af te fluiten. Even voor zijn laatste fluitsignaal keurde hij-een doelpunt van Maarten Keizerwaard af wegens bui tenspel. Barendrecht De verras sende 1-2 overwinning van debutant PPSC op het fa voriete Barendrecht is voor een groot deel toe te schrijven aan de factor on derschatting. Het hoog moedige Barendrecht, dat in het eerste bedrijf wei- - gerde te buffelen, verzette ha rust weliswaar bergen werk, maar kon de opgelo pen averij (0-2), deels door eigen .onmacht deels door een portie onfortuin, niet meer weg werken. Trainer Jan .Rab van Baren- vdrecht, die bestreed dat zijn ploeg" de wedstrijd niet had kunnen maken, noemde de -.nederlaag verdiend. „Door te weinig agressie hebben we niets af kunnen dwingen", öroeg hij als belangrijkste re- door Henk Stolk tien voor het verlies aan. Rab stelde sportief geen moeite met Üe defensieve/ speelwijze van PPSC te hebben. „Natuurlijk niet. Het is ons eigen schuld dat we verloren hebben. Nee, mooi en aantrekkelijk speelde PPSC niet, maar in ieder ge val wél effectief", stelde hij huchter vast. Z'n jonge collega, Arie Kur- ter, was zo in de wolken met e eerste competitiezege, dat fjty de gelukkige overwinning meteen tot een tactische mees- terzet promoveerde. Nu stak dat concept van Kurver best aardig in elkaar, maar indien Barendrecht de Schiedammers yan meet af aan serieus had "genomen zou hij na afloop vermoedelijk wel een toontje lager hebben gezongen. "Jn één ding had de opvolger van Arnold Lobman gelijk. Dit -£PSC zal wei defensief moe ten blijven voetballen, omdat .vde ploeg eenvoudig voldoende klasse mist. Karakter - heeft --.PPSC in ieder geval genoeg. Zelfs betere voetballers als li bero Coen Winkelman, die het op die plaats steeds beter gaat doen, Ron Caxli, Ron de Bruin, ^Erikyan Harmeien, en de con ditioneel nog zwakke Jan 't Hoen, zijn met de 'werkbacil' besmet. raak mikte en vervolgens strafte de ongrijpbare Schie dammer balverlies van de zwakke voorstopper Martin van Ballegooien, die wegens gebrek aan een directe tegen stander kwam te 'zwemmen', met een verraderlijke dwar- relbal, die over het hoofd van de niet reagerende Pierre Scheffers in het net plofte. De vierde tegenstoot werd door Bennie Rater hardhandig gestuit -overtreding tegen Car- lx- en bij de vijfde, vlak voor rust, knalde Coen Winkelman onbedaarlijk hard tegen de lat. Zwoegen Na rust zwoegde Barendrecht, dat de zieke Bas Hokke node miste, wél, maar de ploeg in casseerde daarvoor slechts één treffer. Cor Pot was degene die al snel een voorzet van Rü- ter koppend wist te verlengen. Daarna was het een wonder dat PPSC in het voortdurende eenrichtingsverkeer niet werd plat gewalst. Paal, lat, Ruud Spierïngs en Coen Winkelman voorkwamen evenwel de ge lijkmaker. Rest te' vermelden dat Peter van de Linden, die nog een keer hands maakte inhet strafschopgebied, door de niet zo sterke arbiter Bosman werd genoteerd en Peter van Veel- en door bondscoach Ger Blok opnieuw in de Olympische se lectie is opgenomen. Van Veel- en, die zich duidelijk spaarde, kon z'n uitverkiezing overi gens op geen enkele manier waarmaken. 3» i - De heren van SZC blijven het in de competitie goed doen. Vlaardingen De waterpoloheren van SZC zijn nóg steeds on geslagen. Zij wonnen thuis van ZPB met 6-4. De strijd tussen de Vlaardingse heren van Viking'60 en WIK werd met 9-6 in hel voordeel beslist van Viking'60. De dames van VZC verloren van Hippocampus: 4-5, De VZC-heren bleven niet achter en verlo ren met 6-2 van Spartaan. De Shell-dames verloren met grote cijfers van SVH 3-11 en ook de Shell-heren waren kansloos: 4-12 tegen BZC. De dames., van Viking'60 wonnen, met 3-1 van de Spartaan. Ruud Spierings, Rob de Nijs (4) en Lodewijk Westerveld (5) slaan weer een Barendrecht-aanval af. SZC-ZPB <h) 64 ZPB, dat verleden jaar is gedegradeerd, is één van de naaste concur renten van de Schiedammers. Vol-spanning werd de wed strijd dan ook in het zwembad Rotterdam-West tegemoet ge zien. In de eerste periode kwam SZC achter met 0-1, maar via een door Paul Gast benutte strafworp werd het I- L In de tweede periode bracht Wim de Jong met een mooi en onverwacht schot SZC op voorsprong. Via Henny van Deurzen en Paul Gast werd deze uitgebreid tot 4-1. ZPB maakte 4-2. Na deze periode stonden zowel Willem Jan Looman als Paul Gas op twee persoonlijke fou ten en moesten zij zich kalm houden. Ondanks dit euvel maakten beide spelers een doelpunt en werd de stand 6-2. Tijdens een man-meer situatie 'kon ZPB scoren (6-3). In de laatste periode waren er wei nig kansen en viel er slechts een doelpunt (6-4). Het was een wedstrijd op behoorlijk ni veau en er was sprake van een gelijk opgaande strijd, waarin SZC de betere ploeg was. Viking'60-WIK (h) 9-6 Een Vlaardingse derby, waarbij Vi- king*60 er van het begin af aan hard tegenaan ging, goed plaatsend, de verdediging van WIK onder druk zettend. Een viermeterbal veroorzaakt door WIK bracht de stand op 1-0. Een schot van Henny Zylstra maakte daar 2-0 van.1 Hoewel WIK zich in de tweede perio de meerdere malen in een man-meer situatie bevond, kon zij slechts éénmaal door de verdediging van .Viking heendrukken. In de derde periode kon ,Vi- Eenzij dig 'Het gemakzuchtige „Baren- - drecht had 'zich veel ellende kunnen besparen door PPSC, dat in het eerste kwartier sul lig voor het doel van. de goéd -vwerk afleverende Ruud Spie- rings hokte,'neer te meppen. 'iSTe eenzijdig aanvalsspel -alles •j 'blind' voor,, het doel waardoor Rob "de Nijs1 letterlijk en fi~ guurlijknaar een grote hoogte groeidëyen een zwakke afwer- king "(de ;later terecht vervan- /-gén Michel iBèukers en Peter f'vah "Veelen)^ gaven de Schie- damse burger echter,moed. •In' een-C'halfuur tijd brak ,PPSC, zorider Jaap Husselman ïlyakantïe), Leo;; Aaiders (ge- schorst) èrr Peter wan"de Meij- pdénf(ziek),J}yij^aal^ snel-uit, Iwaarui ttwée gay 'trefférs-ro 1- ^Bijl'de^;, eerste'-, tegenstoot'- 'was,' ^hètvschof van JRon déVBruin'J.e ^ênLals^ié^^éj^é/deilrinmté^ Maassluis Excelsior Maassluis leeft in hoger sferen. Na het eclatante succes tegen DOTO (3-1) en het gelijkspel van Be Fair, neemt de ploeg van Fer Groeneweg in theorie de bo venste plaats op de ranglijst in. Een ongekende weelde voor de.ploeg uit Maassluis, die juist vorig seizoen de promotie naar de tweede klasse bewerkstelligde. Het in de onderste re gionen verkerende DOTO leverde geen problemen op voor Excelsior, dat al in de tweede minuut van de wedstrijd de basis legde voor de uiteindelijke 3-1 overwinning. Toen ging Cor van Hoeven al leen op avontuur na aangeven van Ron van Straten. De slim me Van Hoeven, zijn geringe lengte compenserend door lis tig zijn tegenstander uit de, tent te lokken, had geen moei te, met de vrije ruimte die hij al - zo vroeg in de wedstrijd kreeg en scoorde beheerst met de buitenkant van de voet 1-0. Een opsteker die Excelsior goed kon gebruiken, want juist het scoren van doelpunten gaat het elftal van de zelfver zekerde oefenmeester Fer Groeneweg slechts moeizaam af. .DOTO .toonde zich overi gens ~eén/gewillig slachtoffer. jj - ;Del Rotterdammers verkeren duidelijk*'in^de-hoek waar de ■klappen vallen.' Alleen Jan Willem,£Wem ëslfelde r.en de geslej)èn?ilans Wesdorp kon-,, J-SigszlnSiStaande' lefrest-","1 moest DOTO het vooral heb ben van wilskracht. Het initiatief lag dan ook vol ledig bij de thuisploeg. Het had de score al voor de rust moe door Chris Woerts ten uitbouwen naar een veili gere marge, maar aanvallend, zonder de gelesseerde Henk Boomsma liep het stroef. Het keer op keer weer te traag uit komende, van DOTO, had door de spitsen van Excelsior M be ter uitgebuit moeten worden. Fer Groeneweg kon schreeu wen wat hij wilde, in de coun ter ging het veel te traag. Voor de rust kwam Excelsior M zelfs nog enkele malen goed weg. Ment de Jong moest de bal zelfs van de lijn halen na e^n rollertje van Peter Schild- meijer. Toen ook liep Jan van .Dijk/tegen zijn boeking op. De HeeP,fluitende, maar weinig imponerende scheidsrechter Ploeg (Bodegraven), greep wat al te snel naar zijn boekje toen de robuuste Van Dijk Jan Wil lem Wemelsfelder tegen de grond werkte. Eerder al was spits Maarten Herkenraad (DOTO) in het boekje verdwe nen na herhaald praten tegen de scheidsrechter. In de tweede omloop viel er weinig meer te genieten. Ex celsior M was superieur en zo ontspon zich voor de ogen van de zeshonderd toeschouwers een wel heel erge eenzijdige wedstrijd. Toen het eenmaal 2- 0 stond, John Gordijn kopte een voorzet van Ron van Stra ten op maat in, leek de wed strijd dan ook gespeeld. Leek, want het wilskrachtige DOTO kwam nog even terug. Een verdwaald afstandschot van Rick Berkhout, verdween om houdbaar achter de graaiende handen van Roel Jan Abbas: 2-1. Een minuut voor het einde maakte Cor van Hoeven aan alle onzekerheid definitief een einde. Invaller Robin - Gouka - speelde zich op rechts goed vrij, hield -het overzicht en stelde zo Cor van Hoeven in staat'tan zijn tweede goal-te Ron van Straten." die ExcelsScêfnaart 1-0 tilde, stuit ditmaal op^e verdediging van king door goed bekeken spel tot 6-1 uitlopen, maar halver wege deze periode kwam WIK; terug en ging druk uitoefenep op de tegenstander, waarbij. Viking-keeper Peter Weeda zich tweemaal moest laten pas-I seren. In de vierde periode stond Viking nog steeds onder' druk en kon WIK door goéd spel gelijk komen tot 6-6, on der andere door twee doelpun ten van Franklin van de Meu- len. Het spel verharde enig zins. Viking'60 herstelde zich. goed en kwam tweemaal tof scoren in een man-meer situa tie (8-6). Een doelpunt van; Martin Hoek bracht de eind stand op 9-6 in het voordeel van Viking'60. VZC-Hippocampus (d) 4-5 Twee gelijkwaardige ploegen, maar door eigen fouten van VZC was de winst voor de be-, zoekende club. In de eerst drie perioden trokken de ploegen gelijk op (3-3). Pas in de laatste periode werd de wedstrijd be- sltsfdoor twee doelpunten van Hippocampus binnen één mé nuutr De dames van VZC kwamen nog terug tot 4-5? maar de wedstrijd was toen al verloren. Spartaan VZC (h) 6-2 De eerste verliespunten ivoor de heren van VZC in een rommé-' lige en slechte wedstrijd. Er, werden veel overtredingen be gaan door de Vlaardmgers, waaruit drie strafworpen voortvloeiden. Spartaan liet deze drie kansen niet onbenut en had zo al drie doelpunten, binnen. Verder konden zij profijt trekken uit het zeer slechte spel van VZC. Shell-SVH (h) 3-11 Ondanks de uitslag was het een leuke wedstrijd, waarin SVH duide lijk de betere was. Bij' Shell werden veel onnodige overtre dingen begaan, resulterend in- het uitsluiten van de aanvoer ster, doordat zij driemaal een persoonlijke fout 'maakte, kt de eerste periode kon Shell nog goed meekomen (1-2). maar daarna nam SVH snel afstand en werd de eindstand 3-11 in het nadeel van Shell. BZC-SheU (d) 12-4 In de eerste periode kon Shell de te genstander nog goed bijhouden (2-1). Maar toen begon het conditietekort mee te spelen.. Shell kon de doelkansen niet afmaken 'en BZC nam, 0*1". danks vele misschoten, afstand, van Shell (4-1, 8-2, 12-4). BZC, won zonder veel moeite deze wedstrijd, die van laag niveau^ was met weinig snelheid eriru; Viking'60-Spartaan (d) 3-L Viking'60j is nog ongeslagen-; Ook deze-wedstrijd, die zwaar* en soms gemeen was, werd ge?>. wonnen.-Ammerencia Goeder dorp blonk uiteen maakie.aU drie 'de doelpunten.'"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4