SPORT Excelsior'20maakt achterstand ongedaan T echnisch Hermes leeft uit VDL telt weer mee f V Ruim verlies Fortuna Één helft Voldoende voor FCN Hoek van Holland blijft meedraaien SVV: half dozijn RKWIK blijft) onmachtig Schiedamse aanvallen lopen goed 1 -■ ïV - V ft Nipte winst Martinit CION krijgt 4 mille voor .sloop wasgebouw De Hollandiaan verdedigend zwak *>- iiis Leo Dirks voorzitter Knappe prestatie DHS Gouda „De uitslag 1-1 geeft de verhouding goed weer", vertelde ONA-traïner Piet van Mullem, na dat zijn formatie in de Goudse Korte AJckeren de punten had gedeeld met Excelsior'20. ,Na de 1-0 voorsprong hebben we een geweldige kans gehad om de wedstrijd te beslissen, maar de kopbal van Ton Ha- geman belandde op de lat". Waörna Van Mullem zich vriendelijk toonde over tegen stander Excelsior*20, dat deze keer de zieke trainer Piet Roo- zen moest missen. „Een leuke jonge ploeg, die bovendien aanvalt als het kan. Dat vind ik positief". Die instelling leverde de Schiedammers ook de remise op. Want na een 'concentratie- fout' van Eddy Baas belandde de bal via de goed spelende middenvelder Peter Boon bij de juist in het veld gekomen invaller John Kloppers, die het leer langs ONA-doelman Ton Overbeek laag in de hoek schoot: 1-1. Vorig jaar won ONA nog met 5-1 van Excelsior'20, maar door Bert Hertog toen draaiden de voetbalzaken bij de Gouwenaars veel beter dan op dit moment. Daarbij kwam dat ONA laatste man Wim Dekker (voetblessure) en Rob Starreveld miste. Hans Nieuwveld en Cor Palsgraaf (38) waren hun vervangers. .Van Mullem: „Dekker misten wij toch wel achterin, hoewel Palsgraaf zijn taak behoorlijk heeft gedaan". Voor de rust wogen beide ploegen tegen elkaar op zon der tot gewiekst voetbal te ko men. In het begin redde de Schiedamse doelman Jan van Veen op een inzet van Charles Christ, later zag Cock Starre veld zijn schot voorlangs gaan. Excelsior veerde op bij een doorbraak van Adrie Bierhui zen na opbrengen van Boon. Bierhuizen draaide zichzelf uit balans, waardoor zijn schot af zwaaide. Beter gericht was de inzet van Bierhuizen vlak voor de rust. Slechts met uiter ste krachtsinspanning kon de Goudse doelman Ton Over beek een doelpunt voorkomen. In hel boekje Juist daarvoor was Palsgraaf (ten val brengen van Rob van Vooren) in het boekje van scheidsrechter Huub Baak (De Lier) gegaan. In de tweede helft gebeurde het zelfde met de Excelsior's 'Ton de Leede wegens het neerleggen van Christ. ONA was na de pauze wei .sterker, maar er kwam pas leven in de Goudse brou werij toen Ron Bloot Hans Nieuwveld was komen ver vangen. In de 25e minuut leverde een actie van Bloot en Starreveld een indirecte vrije trap op. Daaruit tikte Hans van Kers bergen de bal naar Ton Hage- man, die keihard door de muur schoot richting opgeko men voorstopper Herman Kok. Van dichtbij drukte Kok de bal in het Schiedamse doel- 1-0. Na de kopbal van Hage- man op de lat kwam Excelsior dus op gelijke voet door een doelpunt van John Kloppers, die voor Paul van Stralen in het veld was gekomen. Eén-één werd ook de eind stand, al was Bloot in blesure- tijd nog dicht bij de winnende treffer. Maar na een voorzet van Christ kogelde hij de lat. In de slotfase moest Wilco Be renschot van Excelsior, die een bloedende wenkbrauw had opgelopen, zich nog laten vervangen door Wim van Baarlen. iiiin!iiiiiiuiiiiiiiiiiii!Miiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiii!iiiiii!iiiiiiiiiiHuiiiHiiuiniiniiiiuiiiiiii»iiiiiuiuniiiniii!iiiiiMiiiinii»iiHiiiii»iiiiuHiinMiinMiiiiiMiHiiiiiuiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiinniiiiniiiiiiniiiniMiiiiiiiniiiii>iiiiiiiiiiiiiiin!iiiH»ii!niiiiiiiiiiniiiiinii!iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iii!ii!iiiiuiiiinnniii Rotterdams Nieuwsblad maandag RW 18 oktober 1982 Dordrecht - Opnieuw is duide lijk naar voren gekomen, dat RKWIK, debet aan een aantal spelersmutaties, de juiste fori mule nog steeds niet heeft ge vonden. De Vlaardingers kwa men tegen het zeker niet grootse PIOS schromelijk te kort. Dank zij het werk van doelman Peet Heineman bleef de schade beperkt tot een 1-0 nederlaag FIOS slaagde er pas twintig minuten voor hef eindsignaal in het beslissende doelpunt te scoren. Vanaf dë punt van het strafschopgebied werd ingeschoten, waarna dë bal door een wirwar van spe-; Iers heenging en in het Vlaar-« dingse doel belandde. RKWIIC deed m aanvallend opzicht erg weinig terug. C Naaldwijk Snel soleerde Erik Veenman langs Hermes-doelman Hans Jon- Jcer. Met nog vijf seconden te gaan schoot hij de bal in het Schiedamse doel, maar arbiter R. van de Broek (Utrecht) had al gefloten voor hmtenspel-Direct hierna was het afgelopen. En ach, 1-6 of 2-6, veel maakte het niet meer uit. Het bleef dus 1-6 voor Hermes DVS, dat op uitermate vlotte wijze het zwak verde digend Westlandia ruimschoots afstrafte. Ofschoon de eindstand anders pêed vermoeden, was het geen eenzijdige wedstrijd. Beide jeams zochten graag de aanval, njaar Hermes deed dat beter. Pe techniek stond er borg vbor dat de Schiedammers de kansen ten eerste wisten te cjreëeren en ten tweede kon den afmaken. Oorzaak: de betere persoonlij ke kwaliteiten van— Hermes. Laatste man Leo van Hagen zorgde voor uitstekende aan voer, de middenvelders Bart door Gerard van den Ende Kreft, Eric van der Gaag en Ruud Bakker bouwden verder en spitsen Rob van der Tuin, Hans de Roos en in mindere mate Wim de Haan zorgden voor veel gevaar bij het Naald wijkse doel. Dat begon al snel. Hans de Roos profiteerde van de mati ge Naald wijkse buitenspel val en bereikte Rob van de Tuin. Deze lobde de bal over de licht geblesseerde doelman Aad van Marrewijk: 0-1, in de achtste minuut. Nadat Erik Veenman in het zijnet had geschoten en later een schot geblokt zag door Ben Lansbergen, kopte Schiedammer Ruud Bakker 0- 2 in op een scherpe pass van Eric van de Gaag. Techniek Nog leek het niet al te somber voor Westlandia, want na een half uur bracht Koos Post de achterstand terug tot 1-2. Maar in het.eerste kwartier na de pauze liep Hermes ver uit. Achtereenvolgens De Roos en tweemaal Kreft lieten zien, dat de Naaldwijkse defensie door een technische tegenstan der eenvoudig te passeren is. Nog was het Naaldwijkse leed niet geleden, want Van der Gaag maakte de afstand gro ter: 1-6. Hoewel Westlandia ook nu nog de aanval bleef zoeken, was het élan van voor de pau ze volledig weg. Met de moed der wanhoop werd getracht om het doel van Jonker te be reiken, maar verder dan het zijnet kwamen de Westlandia- nen niet. Tussen de bedrijven door werden Naaldwijker Cees Bentvelzen (neerleggen van een tegenstander) en Schie dammer Kreft (protesteren) opgeschreven door de niet overtuigende Van de Broek. Blamage Concluderend: een blamage voor Westlandia, dat drie ba sisspelers miste, maar dit niet als excuus kan gebruiken om dat bijvoorbeeld de vervanger van Wim Lentz (Theo Ver beek) het na een matig begin goed deed. Dus toch een licht puntje voor trainer Henny Krijgsman, die echter uit de tot nu toe geboekte resultaten (drie punten uit zes duels) wei nig vreugde kan halen. Zijn collega Jan van der Velden heeft, met 6 uit 5, meer reden tot blijdschap. Als de Schie dammers hun technische spel ook tegen sterkere teams kun nen volhouden, kan Hermes best nog hoog eindigen. W^MmMwMï^zmmtSÈiÈËiÊËm Leo van Hagen (midden) blokkeert een Westlandse doelpoging. Hermes won in Naaldwijk fier met 6-1. Schiedam - Martinit heeft in eigen huis "een benauwde 2-1 overwinning behaald op Zwervers. De thuisploeg ont vouwde de eerste 45 minuten aanvallend spel, wat tot een verdiende 2-0 ruststand leid de. In de dertigste minuut werd de score geopend, toen Jan Blom een vrije schop mocht nemen. Zijn voorzet werd bij de tweede paal ingekopt door Giel Gouka. Vijf minuten voor rust - rondde Kees Hoogwerf een Schiedamse aanval met een strak schot af: 2-0. de spelhervatting nam de -bezoekende ploeg het initiatief oVer, Niettemin bleef Martinit via uitvallen voor gevaar zor gen: Zo kwam Kees Hoogwerf 'U kansrijke positie. De doel man^ van de gasten redde tot twee maal toe. Pas*tien minuten voor tijd kon Zwervers de aansluiting te weeg brengen. Het was echter te laat om het elftal van trai ner Hans Ruytenberg de volle yujt, te ontnemen. - Vlaardingen De voetbalver eniging CION krijgt van de gemeente een bedrag van 4.000 gulden om het oude was- en kleedgebouwtje op het ter rein van de vereniging aan de Samuel Esmeyerstraat af te kunnen breken. De vereniging had de gemeente verzocht de sloop van het gebouwtje, 'dat niet meer wordt gebruikt, zelf ter hand te mogen nemen. Het college van B en W is met die zelfwerkzaamheid accoord Wel dient de voetbal- vereniging over het opnieuw inrichten van het stukje vrij komende grond overleg te voeren met de plantsoenen dienst. De kosten daarvan ko men voor rekening van de vereniging zelf, als het sloop- krediet niet toereikend zou zijn. Dordrecht - „Hier hadden we normaal gesproken zeker één punt vandaan moeten halen", sprak Fortuna Vlaardingen-traïner Jan Postema teleurgesteld na het ruime verlies bij ODS. De Dordtse ploeg overmeesterde de Vlaardingers met 4-1. De achterhoede, meestal een betrouwbaar sluitstuk bij Fortuna, liet het ditmaal op drieste wijze afweten, waardoor de thuisclub bij rust al een comfortabele 2-0 voorsprong had opgebouwd. De tweede helft begonnen de gasten met een initiatief.. In plaats van de aansluitende treffer te produceren, liepen de Fortunezen in de tiende minuut de derde nekslag op; 3-0. Ook deze keer faalde de verdediging. Na een nog grotere achterstand te hebben opgelopen, scoorde Ron Berveling zeven minuten voor tijd tegen: 4-1. „We hebben slecht gespeeld. En wat de oorzaak is, ik weet het echt niet. Ik vind het alleen sneu voor Ron Bekenkamp en Hans Struys, dat ze in zo'n wedstrijd hebben moeten debuteren. al dus trainer Jan Postema. ^Gravendeel Dank zij Je 1-2 zege van FCN'66 in uitwedstrijd tegen 's- ^tavendeel is de positie van, de Schiedammers vol J^rspectief. Alleen Put- feshoek vergaarde tot nu ^,één. punt meer. kwam in 's-Graven- 'pSi slecht uit de startblok ken? Dat leidde na een kwar- fetot een voorsprong voor de thuisploeg, toen de Nieuwlanders bij een hoek schop verzuimden .afdoende te dekken. Vanaf de eerste paal werd doeltreffend inge kopt: 1-0. Ondanks het onge concentreerde spel bleef de schade, dank zij het goede werk van, doelman Hoger- werf, daartoe beperkt. Trainer Martin Schaap schudde zijn mannen in de rust wakker, Wat in twee de helft een onherkenbaar FCN in het veld bracht. Dat werd in de tiende minuut be loond, toen René Koetsenrui- ter zich fraai vrijspeelde er» vanaf twintig meter uithaal de: 1-1. Een combinatie tus sen Henk van der Lely en Hans van Gogh leverde ver volgens de zege op. Hans van' Gogh doelpuntte. In een overeenkomstige combinatie tussen Henk van der Lely en Hennie Kuil le verde opnieuw een reële mo gelijkheid op. De lob van He- nie Kuil was net te zacht om te scorer» verder op te voe ren. Ondanks dat zes minu ten te lang werd gespeeld, kwam de Schiedamse defen sie onder leiding van Frans Fiers— niet meer in gevaar. Vlaardingen VDL.telt eindelijk weer mee. Het troos teloos onderaanstaande team van Ger Robbemond be haalde tegen streekgenoot De Hollandiaan een benauw de 0-1 overwinning en hervond zo de aansluiting met de overige staartploegen in de derde klasse. Een overwinning, waar overi- Cees Stam maakte dan wehs- gens niets op viel af te dingen. De ploeg uit Maassluis be heerste de wedstrijd volledig en hadden Marcel van der Vaart en vooral Jan van Altna niet zo zelfzuchtig met de kan sen omgesprongen, dan zou de uitslag vele malen hoger zijn uitgevallen. De Hollandiaan toonde zich geen tegenstander van formaat in de met veel sfeer omgeven wedstrijd. Vooral verdedigend steekt met de ploeg van Hans Voets niet lekker in elkaar. waar als laatse man zijn ren tree bij de Vlaardingers, de boomlange verdediger kon ook geen orde scheppen in verde digende chaos. Vooral snelheid komen de verdedigers te kort en daarvan juist profiteerden de pijlsnelle Jan van Altena en Marcel van der Vaart. Het beslissende doelpunt viel halverwege de eerste helft. De verdediging van De Hollandi aan stapte weer eens veel te laat en de uittrap van Cees van Eijk was een dankbare prooi voor Jan van Altena die vervolgens doelman Hans Verhart kansloos liet: 0-1. Har ry Hartog kon nog zo verwij tend kijken naar grensrechter Cor Bakelaar, buitenspel was het absoluut niet. Bakelaar kreeg het vervolgens 'aan de stok met personen uit de dug out en deponeerde zijn vlag resoluut op de grond. Na vijf minuten kwam hij weer tot in keer en hanteerde vervolgens toch nog de vlag, maar van harte ging het toen allang niet meer. Wanhopig VDL kreeg voor de rust kans Ben Floridas probeert De Hollandiaan al koppend een stimulans te geven. Tevergeefs, want VDL won de semi-derby met 1-0. door Chris Woerts op kans, maar Jan van Altena weigerde pertinent, balver liefd als hij is, af te spelen naar spelers die ir» een veel betere positie stonden. Zo greep Martin van Gijzen wan hopig naar zijn hoofd, toen hij samen met Jan van Altena al leen nog Harry Hartog uit te spelen had. Van Altena prefe reerde echter de solo en zo kon Harttog samen met Ver- hart redding brengen. Op slag van rust werd De Hollandiaan voor het eerst gevaarlijk. Mari Brobbel kopte de bal onhoud baar voor Cees van Eijck op de lat. In de tweede helft begon De Hollandiaan uiterst fanatiek. Drong VDL ver terug op eigen helft, maar toen Ger Robbe mond Hans Bos terughaalde als laatste man Huib Bos verhuisde naar het miden- veldwerden de aanvalsgol ven moeiteloos opgevangen. Tot wanhoop van Hans Voets. die druk gebarend langs de' lijn zijn spelers tot grotere da den wilde inspireren. Daden die er overigens niet kwamen, omdat de verdedigng van VDL, met aan het hoofd de su blieme John Broeder, gewoon geen duimbreed toegaf. In te gendeel, VDL was aanvallend in de counter veel gevaarlijker en had moeten scoren via Jan van Altena en Marcel van der Vaart. De ploeg maalde er uit eindelijk niet om dat de meest riante kansen zo simpel om zeep werden gebracht. Voorop stond de winst en daarmee de aansluiting met de rest van de staartploegen... Schiedam kruipt naar koppositiet Den Haag Schiedam is dank zij de 2-5 zege op Texas DHS en het eerste' verlies van EBOH in de richting van de koppositie gekropen. De Schiedammers staan slechts één punt achter op koploper Delfia. De thuisploeg begon overdon derend, wat na een kwartier met een treffer van Wim Steenwijk werd beloond. Kon voor rust maakte Robert Koorengevel gelijk door een vrije trap vanaf 25 meter af stand fraai de kruising in te draaien, In de tweede helft opende Texas opnieuw met een offensief, maar verzuimde voldoende mankracht voor de achterste linie te reserveren. Dat was koren op de molen van de snelle Robert Kooren gevel, die in de vijftiende mi nuut counterde en vanaf rechts voortrok. Leen Kooren gevel schoot vanaf twintig me ier hard in de kruising: 1-2. Tien minuten later liep Robert Koorengevel de verdedigers er opnieuw uit en liet nu 2elf de Haagse doelman kansloos. Twee minuten later kopte voorstopper Harry Voorwald uit een. hoekschop 1-4 in, waarna Wim Steenwijk in de 32-ste minuut de tweede tref fer voor de thuisploeg produ ceerde. Richard van Pelt, inge vallen voor de geblesseerde Sjaak van Huet, profiteerde in de 41e minuut van een.foutie ve terugspeelbal: 2-5. Hoek van Holland - Hoek van Holland is er in geslaagd om ADS Kraayenstein, dat eindelijk compleet aantrad, zonder winstpun ten te houden in deze competitie. De Hoekse ploeg won met 2-1. Dick van de Burg zorgde in de vijfde minuut van de eerste helft uit een hoekschop voor de openingstreffer. In de dertigste mi nuut vergrootten de Hoekenaren de marge, ondanks protesten van ADS wegens buitenspel. Het was Hans den Boer, die uit een pass van Henk Boon scoorde. De gasten moesten tot in de 42-ste minuut van de tweede helft wachten op de aansluitende treffer. Met een lobje, verschalkten zij doelman Van Oosten. Door de aansluiting leverden de drie resterende minuten een enerverende slotfase op, waarin aan beidé zijden kansen werden gecreëerd. Het bleef 2-1 voor Hoek van Holland. Hi Oude Tonge - Ondanks het feit, dat er voor SVV dit weekeinde geen wedstrijd op het programma stond in dé eerste divisie, hebben de j semi-profs geen 'vrije zon dag' gehad. In Oude Tonge werd aangetreden voor een oefenwedstrijd tegen DBGC De amateurs moesten met 0- 6 het onderspit delven. „Om te blijven voetballen en Leen Warnaar een hele wed strijd te laten spelen", wees trainer Nol de Ruiter op het oogmerk van de oefenwed strijd. „Daarnaast heeft ook de nog niet geheel hersteldeHenk Salan weer dertig minuten ge speeld en kon ik tweede elftal speler Edwin de Man uitpro beren als voorstopper." Jan Konemann zorgde op aan* geven van Rob Ktebert respec-» tievelijk Richard' Dercks voor de 0-2 ruststand, waarna de zelfde aanvaller in de tweedy' helft met een solo ook het der de doelpunt deed aantekenen, Een combinatie met Rob Koe-» vermans stelde Richard Dercks in staat de marge ver der op te voeren, waarna Aad van der Vhst de buitenspelval ontliep en oog in oog met dé DBGC-doelman 0-5 scoorde: Een actie van Frans Schaap, die herstellende van zijn lies blessure weer negentig minu ten kon spelen, stelde Richard Dercks in staat het halve do zijn vol te maken j Schiedam - Op de algemene ledenvergadering van de m ultï -sport veremgi ng Schiedam heeft algemeen voorzitter Ton Verwey zich niet meer herkiesbaar gesteld voor een nieuwe 'ambtstermijn' De Schiedammer vervulde zes jaar de functie van algemeen voorzitter en was daarvoor zes jaar algemeen secretaris. Tijdens de vergadering werd de aftredende voorzitter tot erelid benoemd, terwijl zijn vrouw Sjaan Verwey tot lid van verdienste werd benoemd. Cor van Dorp werd eveneens tot lid van verdienste gekroond. Algemeen secretaris Leo Dirks zal de vacature van algemeen voorzitter vervullen, terwijl Yvonne van der Gaag-Assenberg als algemeen secretaris zal fungeren. Schiedam-DHS heeft een knappe prestatie geleverd door, SVW met 2-1 af te troeven. SVW begon sterk, maar kon ondanks een veldoverwïcht en' kansen in het eerste half uur. niet tot scoren komen. In dej eindfase van de eerste helft nam DHS het initiatief over.' Het Kethelse publiek moest echter tot de vierde minuut, van de tweede helft wachten, voordat de armen omhoog konden. John Könemann nam een hoekschop, waarna Bert Beke-j laar op het juiste moment in-' liep om de bal hard in te kop^ pen: 1-0. De bezoekende ploeg kwam een kwartier later op" gelijke voet, toen een voorzet vanaf de linkerflank over dë Schiedamse verdediging heen ging. Een opgekomen SVWé verdediger kopte doeltreffend in. 1, Tien minuten later lanceerde, Jan Viergever met een diepte pass de snelle Joop van Gü£ lick, die op links de punt van* het strafschopgebied msprint-* te. De Schiedamse, aan vallei:' werd van achter, aangetikt,! waarna dey .strafschop^door Hennie Sla werd verMlverd. 1 -v. Ab

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5