^Tankercleaning drukt waarde van woningen' Kermis in Vlaardingen: de klad zit er goed in 21 OBALLADEO 'Een geijkte sport l voor luie mensen' vaii en rij ter meulen natuurlijk 449r Maasland haalt broekriem aan 21 ?5 Schiedam start competitie slecht aa ter meulen natuurlijk Uiterlijke Schijn en klatergoud Bikkelen voor paar duiten zware velours Dartcentrum Schiedam zondag in Sprekershoek r Oranje Nassau voor zware klus Wim Bruning: stapje terug 205 -''ZDS 2J8 Schiedam Als nieuwbouw in Schiedam-Zuid leidt 1 tot relatief lagere huren, omdat er wegens de nabïj- jaeid van Tankercleaning BV een 2ekere puntenaft- f rek toegepast kan worden, hoe zit dat dan met de be- jJ - staande bebouwing' Die vraag houdt momenteel veel .bewoners- van de Gorzen bezig. f^jHet Zuïdschiedamse schiereiland telt naast veel huurders ook veel eigenaar-bewoners en in beide ca- negorieen heeft men kennis genomen van de punte- - naftrek, die de SSSW gaat toepassen voor de huren bij de toekomstige nieuwbouw op de hoek van Maas- damsestraat en Nieuwe Maasstraat. Bij de huurders komt het volgens opbouwwerker Ar- mand van Puyvelde nu reeds voor, dat huurverho ging geweigerd wordt, onder meer om reden dat het schoonmaakbedrijf Tankercleaning aan de Wilhel- minahaven zoveel overlast bezorgt. Stank, herrie en ontploffingsgevaar zijn nog altijd zaken, die menig een in de Gorzen bezighoudt Óp het ogenblik zou den er honderd Gorzenaren zijn, die een huurverho ging weigeren. Bij de bezitters van koophuizen is er weinig moge lijkheid tot actie, zij kunnen immers moeilijk minder hypotheek aflossen bij de bank. Dat zou nooit aan vaard worden. Intussen, zo redeneren zij, als huur woningen kennelijk in waarde en opbrengst achter blijven bij een normale gang van zaken, alleen door Tankercleaning, dan gaan koopwoningen door dit bedrijf ook in waarde achteruit. „En zo bezorgt Tan kercleaning ons verhes", aldus een eigenaar/bewo ner, die wel eens uitgezocht zou willen zien of daar juridisch iets aan te doen is Van Puyvelde gelooft op voorhand met, dat er moge lijkheden zijn om schadeclaims in te dienen Hij denkt dat zoiets alleen kan, als er contracten van ko pers met het betrokken bedrijf zijn getekend, waarin staat dat de BV schoon en netjes en stil zou blijven.* Als dat dan niet gebeurt, heb je een middel achter de hand om strijd mee te voeren, maar zonder zo'n con tract niet, redeneert de opbouwwerker. Al met al er varen de huiseigenaren nu de aanwezigheid van Tankercleaning als een aanslag op hun portemonnee. ïoom 3 200 ,..,2.00 500 lit 508 5(ffi 2MB - I# 15! m 50 08 100 W 250CC 5 00; io SQft 2® 2tt 20» ÏOÖOOC 50 0K 500 0» 500D 2.000 4 OS SOI 200 Vlaardingen Het klatergoud van een kermisDe uiterlijke schijn doet vrolijk aan. Kinkelende bellen, schetterende disco hits, vettige oliebollen: vertier in ruime mate. 't Is herfstvakantie en dus klonteren de Westwijkse tie ners massaal samen rond de jongste kermisattracties. Opge schoten knullen pronken 'met hun snelle, blinkende brom fietsen, breed uitgestald voor - de botsautootjes Vlotte meisjes in de modernste knalroze, gele en groene truien en beenwar mers spelen eigenwijs met een sigaret. De uiterlijke schijn doet alleszins vrolijk aan. Kla- tergoud. „Deze spanning moet u heb- 'ben gevoeld. Roebel Roulette, it rd J Burgemeester opent nieuwe postkantoor Schiedam Burgemeester John te Loo opent vrijdag 29 oktober het nieuwe postkantoor aan het Bach- plein. Het PTT-pand is-al zo goed als klaar; waar nu vooral de laatste hand aan wordt gelegd is de bestra ting vóór het gebouw. Het postkantoor past qua ar chitectuur perfect bij wijk centrum De Blauwe Brug en het. kruisgebouw, waar het aan vastgebouwd is. Schiedam-Noord had al een, verouderd en vrij klein, postkantoor aan de Willem Andriessenlaan. Door.de voortvarende wo ningbouw in Schiedam- Noord (Woudhoek) heeft de PTT gekozen voor een nieuwe, moderne en grote vestiging. de eerlijkste loterij m de we reld. Voor 't eerst op een ker mis in Nederland aanwezig. Nu... hier in Vlaardingen!". De man doet zijn best. Met een rappe babbel praat hij op het langssjokkende pubhek in Een jongen en een meisje van dertien, hooguit veertien jaar doen de rest en trachten met grote ijver mogelijke 'kermis klanten' te overtuigen zo'n winnend lot toch maar te ko pen. Zwart betalen Het klatergoud van een ker mis. Gewoon personeel, dat is slechts nog voor een enkeling wan het kermisvolk weggelegd eh~*op. te brengen. „Alleen wanneer je zwart kan betalen, gaat het", weet één van hen. „Ach meneer, de één moet het door Cock Rijnveen wel met zwart personeel doen, terwijl een ander... Die kan soms helemaal niks krijgen. Want dat laatste, dat is ook zo. Ga je naar het arbeidsbureau' Geen geschikte vent te vin den. Maar laten we er maar over ophouden. Dit is geen on derwerp, waar ik over kan praten'En dus staan de eigen kinderen aan de loketten, noodgedwongen. Want een vetpot is het allang met meer. 'Nederlands groot ste achtbaan', zoals is aange kondigd, ligt er op de Vlaar- dingse kermis troosteloos bij. Na alle ellende bij de opbouw laat nu slechts een enkeling zich voor-een hoop' geld „Dat kan niet anders", aldus de kaartjesverkoper, „anders ADVERTENTIE Exakta 450 sel dubbel geluidsspoor filmprojektor... 'Geschikt voor super 8, single 8 en dubbel 8 mm "Zoom objekbef 1,3/16,5-30 mpn *12 Volt 100 Watt halogeenlamp "Voor- en achteruit projektie •Automatische filminleg, filmteller •Geluidsopname via spoor 1 en 2 of beide "Geluid mengen "Geluid weergave via spoor 1 en 2 of beide "Extern geluksvermogen 20 watt Met diverse LED controlelampjes Kompleet met 240 m spoel - micro foon, nl gebruiksaanwijzing 1 Jaar garantie van 898,- voor jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiimiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiHiiiiiiJiiiiiiNMiiiiiiiiiiiiii uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiifiiiiiitfdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitfiiiiiiuiiiJiiiiiiiiiiiiiitii halen we de kosten er nooit uit" over de kronkels jagen, „En het gaat niet eens hard", zegt een meisje teleurgesteld. Het is bikkelen voor een paar duiten, „Het is wel druk op de kermis, zegt u?'7, reageert de vrouw van de goktenthouder./ „Jaaah, genoeg jeugd. Maar hoe gaat net? Als die paar cen ten van hen op zijn, is het 'beurd. Dat zet voor ons echt geen zoden aan de dijk Als het zo blijft, gaan we er alle maal aan dood", voegt een an der er hard aan toe. Maar de uiterlijke schijn doet toch al leszins vrolijk aan. De man van de kinderdraai- molen, die op een achtergele gen parkeerterreintje zijn ker miswagen staat te wassen, is niet minder pessimistisch. „De klad zit erin. Heel Jan Boeze roen gaat naar de knoppen. Inleveren moeten alle bedrij ven, tuurlijk, maar de kermis helemaal. Dit is allemaal pure luxe. En dus blijven ze weg, de mensen, meer en meer... Niet alleen in Vlaardingen, hoor het is hier nog nooit druk ge weest in heel Nederland". Zijn stemming wordt er niet beter op. Kermis allemaal kla tergoud? Een moment vergeet de 'draaimolenaar' de water- Kermispu bliek genoeg, maar omzet...? Ho maar. straal, waarmee hij het sop van zijn wagen spuit en mop pert: „Ik heb maar een ge woon kinderdraaïmolentje. Mooi? Dat kan je toch amper zeggen, als dat ding vijfen veertig jaar oud is. Bijna an tiek. 't Is de laatste kermis van het seizoen. Moet ik binnen kort langs sociale zaken. De eerste keer van mijn leven". Hij schudt zijn hoofd en pakt zijn waterslang weer. „Vroe ger hadden we hiervoor nog wel eens personeel, maar nu... nu moet de baas de auto zelf wassen." Lentefeest houdt vrijdag tn het pand aan de Sehiedamse Broersvest 10 1 weer een mim- markt. Het Vlaardingse Vissers vrouwenkoor houdt op 6 no vember haar jaarlijkse spul len verkoop m de Halte (Cal- lenburgstraat 15). Mocht u nog wat op te ruimen hebben, dan zit Janny Bouwman met een pen in haar hand klaar op te lefoonnummer 352595. Verzamelaars van prent briefkaarteni, albums, tekenin gen van Anton Pieck, platen, prenten, stripboeken, enzo voorts kunnen zondag hun hart ophalen in de Vlaarding se Lijnbaanhal. Daar wordt dan een beurs gehouden van alles wat te maken heeft met bedrukt papier. De vereniging van postzegel verzamelaars Maassluis viert het komende weekeinde het veertigjarig jubileum met een districtsten toonstelling en een ruilbeurs in de Koningshof (Uiverlaan). De tentoonstelling is vrijdagavond geopend van 20 tot 22 uur, zaterdag van 10 tot 22 uur en zondag van 12 tot 17 uur. De ruilbeurs wordt za terdag van 10 tot 17 uur ge houden. De fiiatehstenvereniging Vlaardingen en omstreken houdt dinsdagavond 26 okto ber in de grote zaal van Trian gel aan de Fransenstraat haar grote najaars-postzegelveiling met meer dan driehonderd ka vels Nederland en overzee. Het begint om acht uur. ADVERTENTIE Maasland Zelfs in de gegoede gemeente Maasland is het fi nanciële beeld voor 1983 met rooskleurig. De broekriem moet worden aangehaald, omdat ook voor Maasland geldt dat er alom bezuinigd moet worden. ïn de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1983 en die voor het waterleiding- en grondbedrijf schetsen burgemeester en wethou ders een somber beeld. Naar de mening van het college is er ook niet langer meer aan te ontkomen dat de reserves aangesproken worden. Hetgeen weer inhoudt dat ook de inkomsten aan rente zullen afnemen. Desondanks presenteren B en W de gemeenteraad van 1983 toch een sluitende begroting. Dankzij het snoeien in tal van uitgaven ramingen sïuit de gewone dienst met een batig saldo van 198.300 gulden. Hetgeen echter 57.000 gulden te weinig is om de voor 1983 geplande investeringen uit te voeren, omdat hiervoor 255.600 gulden is begroot. De tarieven gaan daarom, omhoog. Draion veloursstof... Een zware draSon velours gor dijnstof van een zeer mooie kwaliteit In bruin, bleu. of le ver Veloura in lever, donker bruin, rood, wit of beige Per meter voor 140 cm breed Gratis gemaakt ^Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 21 oktober 1982 Sehiedamse Boys is al twee weken on geslagen Piet van Reij is de nieuwe terreinchef bij HVO Zelfs als de hoc- keywedstridjen niet doorgaan, is de kantine van Spirit tot in de kleine uur tjes open Hans van Asperen is verzor ger af bij RKWIK Hij stapte over naar buur Satelliet Het is opvallend dat een flink aantal SW'ers de laatste dagen re gelmatig met een hengel aan de water kant wordt gezien Het wordt tijd dat Onno Wïcherts (Excelsior M) weer elas tiek in zijn (onder)broeken laat zetten Gerard Wiegman, de PR-functïonaris van Excelsior M, ontwikkelt zich bij de zaterdag tweedeklasser steeds meer tot de lolbroek van zijn vereniging De lijst met wanbetalers van DRZ wordt geluk kig steeds kleiner Nu nog 19 spelers die moeten betalen Jaap Westenberg, de aanvoerder van Vlaardingen, heeft zijn univeraitaire studie afgerond Jaap gaat nu door het leven als mr. Jaap De boterletters vliegen bij Vlaardingen ove rigens de deur uit George 'dump' Kou- wenhoven (VDL) is (weer) geblesseerd-* Bij Hoek van Holand een demonstrta-T tie van de Rotterdamse politiehonden-^ vereniging Zeker om de supporters al bij voorbaat bang te maken^ Hein Swa- - nenburg is penningmeester van zeil-r plankvereniging 'Delfland' af Yvonne; van der Voorde neemt zijn taak over PPSC-trainer Ar ie Kurver blijft vol tacti- sche foefjes Na de eerste overwinning in de eerste klasse kijken de Schiedam mers alweer naar boven Argeloze voorbijgangers dachten René van der Kerkhof op de training van Excelsior '20 bezig te zien Het bleek echter trainer - Aad Bierhulzen te zijn Hij gaf een per- fecte demonstratie van het hoefgetrap- Z pel van de Eïndhovenaar Bierhuizen, inmiddels al aardig op leeftijd, deed het - alleen iets minder snel Volgens Nol de Ruiter eten de spelers van SW te veel. broodjes kroket èn teveek bitterballen - na afloop van de thuiswedstrijden Bal- dadig lust gelukkig geen bitterballen - Henk van Vessem en Jan de Koeyer werpend op een dartsbord, zoals dat zondagavond ook in Sprekershoek te zien zal zijn. Schiedam „Mijn naam is Henk van Vessem en wij hier willen u wat ver tellen...". Op hetzelfde moment zwenkt de came ra naar één van de spe lers. Nonchalanten langs zijn neus wordt een pijltje Vlaardingen De korfballers van Oranje Nassau staan voor de moeilijke taak om in eigen huis het geschonden prestige op te vijzelen. Tegen Hoekse SV moet de weg naar defini tief herstel worden ingeslagen. Het team van Maarten Goetsch is echter aanvallend voledig van slag en kan de hoog gespannen verwachtin gen deze veldcompetitie niet waarmaken. Vooraf werden de Vlaardingers gezien als een serieuze titelkandidaat, maar de druk op het team lijkt toch te groot. Het veldspel is welis waar goed, maar met het sco ren gaat steeds moeizamer. Hoekse SV maakt ook al geen eenvoudig seizoen mee. Het verloop is groot en daarom ook geen constante prestaties. Het Maaslandse ODO moet te gen Meervogels de koppositie verdedigen. Meervogels is wel iswaar een tegenstander van niveau, maar ODO moet toch in staat worden geacht om te winnen. Maassluis gaat naar Nieuwerkerk om de gelijkna mige vereniging van een eers te plaats te stoten. Vlaardingen wacht een zware opgave. Olympiaan is een tegenstander van formaat, 'maar binnen Vlaardingen rekent men er op dat het team nu naar een een heid is gegroeid en dan ook zal winnen. in een bord geworpen: roos dus. „...Over darts", beëindigt Schiedammer Van Vessem zijn zin, waarna de camera weer op hem inzoemt. Dart centrum Schiedam, zoals de horecaman zijn café na de televisieuitzending door de telefoon zal noe men, bij Sprekershoek1 aanstaande zondagmiddag levensecht in beeld. „Pure promoting van darts", roept Henk van Vessem meer dere malen uit als reden voor zijn tele visiedebuut. „Daar gaat 't ons om. Dat pijltjesgooi- en moet nu maar eens serieus worden genomen". „Geen top sport?", valt dart-man Jan de Koeyer zijn vriend bij, „nou nee, dat zou ik niet willen zeg gen. Het kost echt wel een hoop training". Darts, een sport in opmars. Sinds Henk van Vessem The Pub veertien maanden gele den opende, is zijn kroeg 'pijl snel' het middelpunt van dart- minnend Schiedam geworden Al vier teams, die zondag eveneens in Sprekershoek schitteren, brengt hij nu op de been. Maar daar houdt het dan verder ook mee op. Terwijl Maassluis met zes ploegen er nog het best vanaf komt, is de dartsport in Schiedam en ze ker in Vlaardingen een braak- liggend terrein. Mikken Daar moet dus verandering in komen, vinden de met sierlij ke snorren getooide Van Ves sem en De Koeyer. Door een optreden in het informatiepro gramma van de NOS mikken ze op een breder publiek, op meer interesse. „Iedereen, on geacht leeftijd of sekse, moet darts gaan spelen. Een geijkte sport voor luie mensen en kin deren. En bij wie men dat wil doen, interesseert mij geen lor. Zolang ze maar darts .gaan gooien. Het gaat ons nu om de zuivere promotie van darts". Want zoals dat schijnt horen bij een sport, die de kinder schoenen wil ontgroeien, blij ken meerdere bonden zich als overkoepelend orgaan op te stellen. De caféhouder maakt met zijn teams deel uit van*de gloednieuwe Rotterdamse Darts Organisatie. Zij hebben zich rond het begin van deze maand van de Nederlandse Dartsbond losgemaakt, terwijl daarnaast ook nog eens een Nederlandse Intercity Darts Organisatie actief is. Na Sprekershoek hopende twee met hun teams demon straties te kunnen gaan geven. In kroegen, buurthuizen, be jaardencentra; het maakt hen niet uit. Henk van Vessem: „Darts speelt zich veel te veel alleen bij mij in het café af. Helaas. We willen het nu ver der uitbreiden. Een biljart zie je nu toch ook in een diensten centrum staan. Waarom dan darts niet? Wie wil, kan bij mij zelfs gratis een bord komen le nen". En De Koeyer: „Darts is heus met enkel en alleen een cafésport. Eigenlijk zou je 'tan elke wachtkamer, waar ieder een zich toch maar zit te ver velen, moeten kunnen spe len..." Schiedam Het eerste team van de schaakvereniging Schie dam, dat het vorige seizoen de degradatie uit de eerste klasse regionaal nog maar net kon ontlopen, is de nieuwe competitie uiterst moeizaam van start gegaan. De eerste wedstrijd tegen het sterke Zwijndrecht ging, ondanks twee afgebroken partijen, ver loren/ Het begin was nog vrij hoopvol, toen Frans Groeneweg zich vlot naar remise speelde, maar daarna ging het in een snel tempo bergafwaarts. Achtereenvolgens verloren Peter Weitering en Rob van Velzen door blunders respectievelijk een dame en een toren, terwijl Peter Schitman door een fout in de opening ook al snel het nakijken had. Toen ook nog eens bleek dat Jacques van Oijen niet verder kon komen dan remise en Cees Jan de Groot en Van Vooren een betere stelling niet konden uitbuiten, teken de het debacle van Schiedam zich snel af. Het leed werd nog enigszins verzacht'door Michel Hockx, die als enige de winst wel naar zich toe kon tfekken. De partijen van Mario van Kleef en Theo van Zefcsen werden afgebroken en zul len worden gearbitreerd. Meer dan remise zit er echter niet in. De uitslag zal dan komen op ee,i 3-7 nederlaag? v~ Schiedam Wim Bruning is teruggetreden als voorzitter van de cricketafdeling van Excelsior '20. C. van Lingen zal tijdens de algemene leden vergadering, die op vrijdag 29 oktober wordt gehouden, als zijn opvolger naar voren wor den geschoven. De leden heb ben dan het laatste woord over zijn kandidatuur. Zoals al eerder duidelijk werd, zal algemeen voorzitter Hans Kleinekoort zich niet meer be schikbaar stellen voor een nieuwe ambtsperiode. Als voorzitter is inmiddels J. Smoldersvoorgesteld. Pen ningmeester Frans Heintzber- gen is eveneens aftredend, maar hij stelt zich wel herkies- - baar. Als de leden van de omnivere- 5 mgjng geen problemen hebben met de kandidatuur van Smiól- ders en Van Lingen, dan zal het bestuur van Excelsior-,'20 er na~ de ledenvergadering zo uitzien; Dagelijks bestuur; J. Smolders - (voorzitter), C. van der Beek (vice-voorzit- ter), A- van Son (secretaris), F. Heintzbergen (penning meester)..., V oetbalbestuïir; J. van,.. Rest,F;-Burcksen B. Heyster; W. Tieman.'Crïc- ketbestuur: C. van Lingen ■P. Gïjtënbeek, Jj Gouka', J. de Groot.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3