SPORT Punten en dollars lonken HYS pakt punt van Heerenveen UITSLAGEN Louis Havermans krijgt gelijk Mini-trip naar York en reis naar Wenen Ajax en Feyenoord hofleveranciers van Oranje Talenten op de piste 0 "Coüwcnberg fop plaats van ■Van Praag Gelijkspel Schalke '04 Kot fruit voor Australische cricketteam Rompelbergs records erkend Poolse /handballer hi j Gazellen «/Van der Wiel .staat er goed op Handbalmeisj es .verliezen Na uitschakeling toppers Spektakelstuk in uitverkochte Uithof Eerste Haarlemse Basketbalweek Verlies AZC «§*SIJTHOFF PERS REIZEN Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 23 oktober 1982 «Rotterdam Het is vrijwel r 'zeker dat Guus Cou wen berg, die het - voorzitterschap bij „Feyenoord neerlegt, in het •r- sectlebestuur betaald voet- bal van de KNVB de opvol- ,&er "wordt van Jaap van l «Praag, die zich vanwege zijn J Jleeftijd (70) moet terugtrek- **iken. Couwenberg komt in dat bestuur namens de FBO, -de clubs uit het betaalde voetbaL Gelsenkïrchen Schalke'04. ^en Fort una Dusseldorf hebben -h gisteravond in de Westduitse Bundesliga met 3-3 gelijk 'gspeeld. De ruststand in Gel- - "senkirchen was 2-1 in het 1 "voordeel van Schalke - Karatsji Het Australische r -cricketteam is in Karatsji on- 'der een hagel van stenen en rot fruit in de laatste wedstrijd van 2ijn tournee door Pakistan Van het veld gevlucht. De - ploeg moest onder politie-es- icorte het stadion verlaten. -Aanvoerder Kim Hughes van s het Australische elftal had in de eendaagse wedstrijd het 5 Veld al twee keer verlaten we- i igèns het werpen van stenen en rot fruit door het publiek. I-Bij de derde keer dat het hem 'te gortig werd, besloot de Au- j stralische teamleiding de -c,'match niet uit te spelen. Toen - dat bekend werd, braken er in bet stadion onder dé 30.000 ^toeschouwers rellen uit. Hou- ten banken werden kapotge- - slagen, en in brand gestoken. Maastricht De UCI heeft - twee wereldrecords die Fred Rompelberg op 14 september in Montreal verbeterde, er kend. De nieuwe wereldre cordhouder achter de motor over een uur en over honderd - kilometer ontving van de UCI een brief waarin werd gesteld dat de officiële erkenning zal worden gepubliceerd in het mededelingenblad van januari van de UCI. Eerder was de uitslag in verband met het ge bruik van verboden stimule rende middelen geschrapt. £iï)oetinchem De zaalhand- bal-eredivisieclub De Gazellen Jut Doetinchem heeft een, an- *"BerhaIf jaar geleden uit Polen s gevluchte handballer, inge- l lijfd. Het is de 25-jarige Krys- t-*^of Golewiowskt, die in zijn vaderland uitkwam voor de Jjiopclub ASK Krakow. feelgrado Met nog een ron dde., voor de boeg heeft John *van der Wiel uitstekende - vooruitzichten op de overwin- nïng van het schaaktoernooi in Novi Sad. De Nederlander won gisteren in de twaalfde ronde van de Joegoslaaf Niko- lic. Aan een remise op de slot- jdag heeft hij voldoende voor 7 de toernooizege. Van der Wiel is nu eerste met acht punten. Hij wordt op anderhalve punt /gevolgd door een klein peloton schakers: de Hongaar Ribli, de Tsjechoslowaak Smejkal, de Joegoslaaf Popovic en de Ar- 7 gentijo Quinteros. -.Kuchen De Nederlandse tzaalhandbalploeg heeft giste- j. ren op de eerste dag van. een vier-landentoernooi voor meisjes met 13-16 verloren van Denemarken. *Bij rust van deze ~s in bet Westduitse Kuchen ge- "^speelde^ wedstrijd stond Dene- 'ïnark'eh met 7-6 voor. Mario Been: naar Zeist Zeist Komende woens dag is op het KNVB Sport centrum in Zeist een trai- ningsbïjeenskomst voor de gecombineerde selecties van het A-elftal, Jong Oranje en de UEFA-jeugd, waarbij uiteraard amper een beroep kon worden ge daan op Nederlandse profs die bij buitenlandse clubs spelen. Bondscoach Kees Rijvers heeft voor die doordeweekse training, waarbij om 14.30 uur een onderlinge oefenwedstrijd wordt gespeeld, 29 spelers uitgenodigd. Ajax (acht spelers) enFeyenoord (vijf) zijn de voornaamste leveranciers. De selectie luidt: Edward Metgod (Haarlem), Ro nald Spelbos (Club Brug ge), René van der Gijp (Lokeren), Ben Wijnste kers (Feyenoord), Michel Valke (Feyenoord), Ruud Gullit (Feyenoord), André Hoekstra (Feyenoord), Mario Been (Feyenoord), Edo Ophof (Ajax), Peter Boeve (Ajax), Frank Rijk aard (Ajax), Gerald Va nenburg (Ajax), Dick Schoenaker (Ajax), Wim Kieft (Ajax), John van Tt Schip (Ajax), Marco van Basten (Ajax), Fred Rut ten (FC Twente), René Roord (FC Twente), Jan Willem van Ede (FC Utrecht), Gert Kruys (FC Utrecht), Jan Wouters (FC Utrecht), Ronald Koeman (FC Groningen), Erwin Koeman (FC Groningen), René Hofman (Roda JC), Peter van der Ven (Roda JC), Berry van Aerle (PSV), Huub Stevens (PSV), Sjaak Storm (Ex celsior) en j1 Wilberi Suvrljn (Fortuna S). Van der Gijp: naar Zeist Wv '-y-S Rotterdam De oproep van Peter Post om talentvolle amateurs niet weg te houden van de winterbaan heeft enig effect gesorteerd. Een week voor het nationale kampioenschap koppelkoers zullen onder andere Teun van Vliet en Henk van Weers in sportpaleis Ahoy' in een ploegkoers uitkomen tijdens de wielerpopulaire Ahoy' op Zondag. Hagenaar Henk van Weers debuteert morgen op het Si berische hout aan de zijde van Wessel van Keuk. Teun van Vliet, in de afgelopen winter succesvol als achter de derny yormt een koppel met de eerste jaars amateur Jan van Talen. Een andere Westlander, Theo van Tol die nu al uitkijkt naar het Nederlands dernykampioen- schap vormt een duo bij een succesvolste amateur van de zomerbanen Peter Pieters. Ook de winnaars van afgelopen week Peter Hellemons en Ron Sluimer zijn aanwezig, evenals Ger Slot, die met Ton Vrolijk rijdt. Ahoy' opent morgen ochtend om 9.00 uur al de poorten. HYS-verded1ger René Laarman krijgt in de eerste periode een uitstekende kans om zijn ploeg naar 3-0 te tellen. Maar hij zal er niet in slagen om de op de grond liggende Heeren- veense doelman Lieferink te kloppen. De puck gaat naast. De Veluwe gewipt '^Söderhamn Landskampioen aiafentennis De Veluwe is niet Ayerder gekomen dan de twee- Afêle fonde van het belangrijkste ;®-Europese bekertoernooi. In >£weden verloor het team.van i?De Veluwe, bestaande uit de trbroers Henk, Ron en Jaap van /Spanje.rnet 1-5 van de Zweed- •>/se, '"Kampioen, Söderhamn. De /17-jafige Henk van .Spanje !ffredde",.de eer voor'de Apel- Hoornseploeg door Mikael Nzlssonin twee games (21-14, Sltlfi)'teiverslaan..' - - v Den Haag Feenstra Fly ers/Heer en veen ïs er beslist het team niet naar om een wedstrijd zo maar weg te ge ven. AI één enkel puntver lies wordt in Friese ijshoc- keykringen hoog opgeno men, Tot gisteravond was dat dit seizoen nog niet ge beurd. Met zestien punten uit acht wedstrijden prijkte Heerenveen fier aan kop van de ranglijst in de eerste divisie. Maar het zat er, ge voelsmatig, gewoon in dat Nikon Stars/HYS, de num mer twee op de ranglijst, de landskampioen beentje, zou kunnen lichten omdat a: het bolwerk van Heerenveen door Wim de Lange niet meer op de stevige fun damenten van weleer steunt, b: HYS was de wedstrijd eerder in het hoge noorden nog niet vergeten. Toen was er van ijshockey nauwelijks sprake geweest, de strijd werd destijds op een or dinaire manier met de vuisten beslecht. Bovendien verloor HYS toen ook met 51. Maar zowel HYS als Heeren veen bewees gisteravond in een praktisch uitverkochte Uithof {dik drieduizend toe schouwers) dat het ook anders kan. Na een kwalitatief hoog staand en spannend spektakel stuk moest Heerenveen bet eerste verlïespunt van dit sei zoen incasseren: 33 na de pe riodestanden 2l), 12 en 0 1. Een geladen HYS legde de ba sis voor deze prestatie in een sterke eerste periode, toen Dave Morrison twee keer toe sloeg. In het eerste geval kreeg hij wat medewerking van de zeker niet feilloos werk afle verende Friese goalie Jerry Lieferink (met het vertrek van Ted Lenssen is Heeren veen &r wat dat betreft beslist op achteruit gegaan), bij het tweede doelpunt ontving Mor rison een uitstekende assist van Fhil McKenzie. Heerenveen, met de weer her stelde lijn Van Wieren-De Heer-Jansen, kon daar voor alsnog weinig tegenover stel len. Niet alleen werd men moedeloos van de vele uitste kende reddingen van de Haag se doelman Mark Storimans (op deze wijze kan de nieuwe en gisteravond aanwezige bondscoach van het Neder landse team, de 35-jarige Ca nadees Clifford Lloyd Stewart nauwelijks om hem heen), daarnaast bleven de vloeiende combinaties van het eens zo gevreesde trio achterwege Tegenvaller Een tegenvaller voor de Haag se ploeg was de eerste Friese treffer, al na achttien secon den in het tweede part. Vanaf dat moment kromde Heeren veen de rug, liet het even zien dat het toch de sterkste ploeg in Nederland is. HYS moest, even, terug, maar tastte via Paul Temmerman (3—1, 8ste minuut) het noordelijke mo reel danig aan. Via Brian de Bruijn kwam Heerenveen ech ter opnieuw terug: 32. Volop spanning, maar ook kwaliteit in de derde periode. Waarin HYS-coach George Peternousek Dennis van Rijs wijk op het ijs zette ten koste van Harry Bronkhorst en later zelfs koos voor zijn twee sterk ste aanvalslijnen. Inmiddels was Heerenveen via Leo Koopmans op 33 geko men. HYS wankelde even, gaf defensief wat cadeautjes weg, maar elke keer stond daar weer een in topvorm verke rende Storimans. Die het, ver diende punt dan ook vasthield. Typerend voor dit duel was het aantal strafminuten. HYS bleef zelfs uit de strafbank, drie keer moest een Fries af koelen. Deze aflevering van HYS-Heerenveen was een pure propaganda voor de ïjs- hockeysport, daar was ieder een het in elk geval over eens. Scoreverloop, eerste periode: 5.12 min.: Morrison 1—0, 7.39: Morrison 20. Tweede pe riode: 0.18: Koopmans 21, 8.00 Temmerman 31, 10.28: De Bruijn 32. Derde perio de: 11.30: Koopmans 33. Andere uitslagen van gister avond: Smoke Eaters-Tilburg 1-3 (0-0, 1-3, 0-0). Amsterdam- Den Bosch 5-5 (2-1, 1-2, 2-2), Kemphanen-Nijmegen 4-9 (1- 7, 2-0, 1-2). Amsterdam - Strijd te over, gisteren in de Am sterdamse RAI. De voor tijdige uitschakeling van kopstukken Vilas, Clerc, sinds gisteravond hoort ook Higueras in dat rijtje thuis, heeft het niveau van het WCT- toernooi beslist goed ge daan. Al hebben de toe schouwers de weg naar het evenement nog nau welijks gevonden, ge knokt om de nu wat makkelijker te bereiken punten en dollars wordt er duidelijk wel. Of zoals Balasz Taroczy, de veelvoudige Hongaarse win naar van het Melkhuisje na zijn winst op de Argentijn Da- miani (6-2, 7-5) opmerkte: „Op papier is het voor de organisa tie misschien jammer dat Vilas en Clerc eruit liggen maar voor ons is het toernooi er ze ker aantrekkelijker door ge worden. De winstkansen zijn wat groter. Iedereen weet dat en wil best proberen deze kans uit te buiten. Als je vantevo- ren weet wie er aan zo'n toer nooi meedoen maak je als spe ler voor jezelf een bepaalde - kansberekening, je ken* je mo gelijkheden, Door het Wegval len van de kopstukken zijn de kansen op punten en een paar duizend dollar extra een stuk groter. Ook al vedienen we be hoorlijk, niemand is daar vies van. Én het publiek profiteert mee want het krijgt strijd voorgeschoteld Boeiend tennis dus gisteren. Ook al presteerden de heren organisatoren het opnieuw om pas om half negen met het middagprogramma te eindigen en werd de laatste dubbel daardoor pas ver na midder nacht beëindigd. De inzet van de spelers en bij voorbeeld de botsing van speelstijlen tussen de koele Haarlem In navolging van de Haarlemse honkbalweken heeft het bestuur van de 'Sportimtiatieven Haarlem' be sloten deze activiteit uit te breiden naar een tweede sport: basketbal. Van 27 december 1982 tot en met 2 januari 1983 zal in twee sporthallen te Haarlem de eerste Haarlemse Basketbalweek plaatshebben Er zullen aan deze Eerste Haarlemse Basketbalweek zes ploegen meedoen: drie uit Ne derland en drie uit Europa. De Nederlandse ploegen zijn Lei den, Haaksbergen en Stars. Er wordt onderhandeld met ster ke buitenlandse teams. De to tale begroting voor de Basket balweek bedraagt een ton. Belgrado - AZC Alphen is de kwartfinale van het toernooi om de Europese waterpolobe- ker voor bekerwinnaars ge start met een nederlaag. Gis teravond werd in Belgrado met 7-8 verloren van OSC uit Hongarije. De periodestanden waren 2-2, 1-2, 2-1 en 3-2. Carlos Kirmayer op weg naar de nederlaag in zijn duel met Smid. Oosteuropeanen Tomas Smid en Balasz Taroczy aan de ene zijde en de Zuidamerikanen Carlos Kirmayr en Jose-Luis Damiani aan de andere kant van het net had daar ook wel wat mee te maken. Tomas Smid kan alles, tot een zeker niveau, perfect. Hij kent zijn beperkingen en kiest voor ze kerheid, die niettemin uiterst effectief is. Carlos Kirmayr, zijn Braziliaanse tegenstander is heel anders. Kirmayr is een laatbloeier die pas sinds ander half jaar de groten partij kan geven. Via 6-4, 6-7 en 6-4 bleef Smid nu echter de baas. Den Haag Zeven maan den na de nationale titel strijd vijfkamp in Hulst is vast komen te staan, dat Louis Havermans ten on rechte uit dat biïjarttoer- nooi is gehouden. Haver mans werd door de techni sche commissie van de bil jartbond (KNBB) voor de strijd in Hulst als reserve geplaatst, terwijl volgens de Westbrabander de als vijfde geplaatste Willy Steures niet gerechtigd, was om in het toernooi in Zeeland uit te komen. Steü- res namelijk had niet in de minimaal vereiste vier spelsoorten de ereklassefi nale gespeeld. Havermans daarentegen had vijf fina- letoernooien achter de naam staan. De technische commissie heeft volgens de raad van cassatie de reglementen verkeerd gein- terpreteerd en Havermans derhalve ten onrechte buiten het vijfkamptoernooi gehou den. Louis Havermans, gesteund door Hans de Jager en Ben Velthuis, wacht nu de acties vah de biljartbond af. De actie ve De Jager: „De KNBB moet iets rechtzetten. Constateren, dat je fout bent geweest en dan weer rustig door biljarten, kan natuurlijk niet. Er zijn ver schillende mogelijkheden. De biljartbond kan de titelstrijd van april ongeldig verklaren en laten overspelen. Per slot van rekening is Louis ten on rechte niet toegelaten en i< hem de kans ontnomen het kampioenschap te veroveren. Als uitvloeisel van zijn. ontbre ken in Hulst staat Havermans dit seizoen weer naast de vijf- kampfinale. Dat recht valt dus op zijn minst te claimen. We zijn benieuwd naar de tege moetkoming van de bond." APPIE HAPPIE en DE ANTI-SHIRTRECLAME - DAME SN na wouor HO& StEH» Zt-I A«M£N CU=R EIKaimZ: 'JL-ie. H Aaa J&XL MAAKr.': SBWi, KEcWT KOMTJ' RECIAMT. IJIWE Nonchalant Tussen Balasz Taroczy en Jo se-Luis Damiani ontwikkelde zich een vergelijkbare strijd Damiani, die zich een avond eerder uitleefde tegen een nonchalante Clerc, vond een precies baasje tegenover zich dat rustig zaaide en de tijd vond om te oogsten. Het ge beurde via de cijfers 6-2 en 7-5. De verliezers uit de eerste kwartfinales van het enkelspel op vrijdag waren in de dubbel niet gelukkiger. Kirmayr en Damiani verloren met 3-6, 6-3, 1-6 van Alex Meyer en Anand Amritraj. De partij tussen Kevin Curren en José Higueras was door de oganisatie met enige zorg tege moet gezien. Donderdagnacht vielen er enkele rake tikken toen demonstranten protes teerden tegen de aanwezigheid van de Zuidafrikaan Curren op het WCT-toernooi. Gisteren kwam het nie zover omdat de stichting 'VN-jaar voor sanc ties tegen Zuid-Afrika had be grepen dat er enkele stevige Amsterdamse jongens naar de RAI waren gehaald om hen bij nieuwe acties onmiddellijk hardhandig aan te pakken. Te lefonisch heten de actievoer ders weten die eonfronatie toch maar liever uit de weg te gaan. Overigen werden vijf Zuida- frikaanse tennisspelers, onder wie Curren, gisteren door de Zweedse overheid het inreisvi sum geweigerd. Het vijftal wenste deel te nemen aan de internationale indoortitelstrijd van Zweden, die maandag 1 november in Stockholm be gint De Zweedse regering nam het besluit als protest te gen de apartheidspolitiek, die in Zuid-Afrika gevoerd wordt. Naast Curren, dit jaar Wim- bledon-kampioen in het ge mengd dubbelspel, werden Freddie Sauer, Dan ie Visser, Bernie Mitton en Ray Moore geweigerd, In maart van dit jaar werd Curren door een be- sluit van de Deense minister Olesen uit Denemarken ge houden, waarna het Grand- -Prixtoernooi in Kopenhagen geen doorgang vond en zijn GP-status verloor. De man die jaren terug op weg naar de top ook de 'internatio nale' van Scheveningen aan deed en toen nog redelijke ge lijke tred met de Nederlandse toppers hield demonstreerde tegen Higueras dat ook hij sindsdien knappe vorderingen heeft gemaakt. Met 6-1 en 6-4 baande Curren zich tegen een wat mat spelende Higueras een weg naar de halve finales. Eerder op de avond hiek Fi~ bak zijn Zwitserse opponent Gunthardt onder controle: 6-3, 6-2. Ook in de halve eindstrijd dus en ieder geval al verze kerd van 55.000 gulden. PAARDESPORT Indoor Friesland Springconcours tabel A: 1 Kurl Gravemeier (Wdl) Casta Rlca 0 55,5e sec, 2 Kelly Brown (Gbr) Springllgfit 0 55.86: 3. Jules Ceulemans (Bel) Ona 0 56,49, 4. Paul vd Bosch (Bel) Simson 0 57,73, 5. ex-aequo: [rma Smulders (Ned) Stargazer 0 81.32 en Eddy Macken (ter) Carroils Windward 0 61.32, 7. Guido Donunlci (ha) 0 65,64, 8 Franke Sloothaak (Wdl) Diamond 3 1 61,69 Speel-uw-apal: 1, Jeff Mc Vaan (Aus), Sound Eats 1130 ponten 2. Klaus Reina- cher (Wdl). Little Joe 1070 3 Willy van der Ham (Ned). Goliath 2 1020 Springconcours om de NHS-irofee: 1 Rob Eras (Ned), isocratus 0 strafpunten, 56,06 seconden 2 Gerd Meier (Ned). Piraat 3 - 55.19 3 Willy van der Ham (Ned), Feinsc- hmtt 2 4 - 38,97. 4 Emlei Hendrix (Ned), Sergeant Crocker 4 - 39,89 5 Sven Harm- sen (Ned), P'Dor 4 45,11. Jachtepringconcoura: i David Bowen (Eng). Daylight Robbery 59,29 seconden. 2 Robert Smith (Eng) Vista 59.90 3 Willy van der Ham (Nad). Gotthard Z 60,69 4 Plet Ray- makers (Ned), Computec 61,27 TENNIS WCT-toernool in Amsterdam Kwartfinales herenenkelspel- Tomas Smid (Tsj) - Carlos Kirmayr (Bra) 6-4, 6-7 (5-7). Balasz Taroczy (Hon) - Jose-Luis Damiani (Uru) 6-2. 7-5, Wojtek Fibak (Pol) - Heinz Gunthardt (2wi) 6-3, 6-2; Kevin Curren (Za<) - Jose Higueras (Spa) 6-1, 6-4 Dubbelspel eerste ronde Alex Meyer (Vst)ZAnand Amritraj (|nd> - Carlos Kirmayr- (Bra)/Jose-Luls Damiani (Uru) 6-3, 3-6, 6-1 Satatlret-toernooi in Geleen Kwartfinales Garth Haynes (Vst) - Cht;istOph Casa (Fra) 6-3, 7-6Menno Oosting (Ned) - Jeremey Bates (Eng) 7-6. 6-4Dan Saltz (Vsl) - Michiel Schapers (Ned) 6-2, 7-6Junie Chat- man (Vst) - Hagan Ekwall (Zwe) 1-6. 6-3, 6-3 WATERPOLO Ereklasase heren: Ravijn - HZC/De Robben ADVERTENTIE. In november hebben wij weer een mini-trip naar de oude Engelse stad York voor u georganiseerd. Een dagje win kelen in het gezellige centrum van de kathedraal-stad of zo maar wat rondlopen en de oudheden bewonderen, dat kunt u doen op zaterdag 20 november. Vrijdag 19 novem ber in de middag vertrekken wij per bus van Den Haag of Rotterdam naar Europoort. Daar volgt inscheping op een van de grote, luxueuze veerschepen van North Sea Fer ries. De volgende ochtend wordt ontscheept in Hull, van waar het per bus naar York gaat. Laat in de middag ver trekt de bus weer naar Huil, daar volgt inscheping en zon dagmorgen vroeg brengt de bus u weer terug naar Rot terdam of Den Haag. De prijs: 198.- p.p. op basis van een tweepersoons standaardhut. Toeslag voor een speci al hut 30.- p.p. Inbegrepen: twee maaltijclen aan boord op vrijdag- en zaterdagavond, Engels ontbijt op zaterdag en zondagmorgen en een typisch Engelse pub-lunch op zaterdag, bestaande uit fish-and-chips met een glas sher ry, vervoer per bus van Den Haag of Rotterdam naar Eu ropoort, van Huil naar York en terug en van Europoort op zondagmorgen naar Rotterdam of Den Haag. Wenen Zaterdag 13 november vertrekken wij voor een achtdaag se tourlngcarreis naar Wenen. Het verblijf is in het dries terren hotel Wlen West in het Wienerwald, alle kamers met douche en toilet. Heen- en terugreis duren twee da gen, onderweg wordt overnacht. Op het programma staan aantrekkelijke excursies. Ook is er gelegenheid om te winkelen. De prijs: 525,- p.p. op basis van een twee persoonskamer en volpension. Inbegrepen: de overnach-, tingen op de heen- en terugreis, excursies. Min. aantal deelnemers 40. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur: van maandag tot en met jrijdag) bij Sljthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 en 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde- uren ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag:- Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6