WATERWEG Stadskantoor maakt zich op voor volksverhuizing SPORT 19 Juventus verliest zonder te spelen 'Vlaardingen altijd een streep j e voor' 'Bijstands-comité moet maar naar Vrouwenhuis' Twee scholen samen in 'De Regenboog' Sjaak Hoogendijk overtreft zichzelf Rijfde wethouder maakt reorganisatie nodig Vrolijk opent nieuwbouw provinciale bibliotheek ■Geschiedenis Van Maassluis :op herhaling n Adriaan nu in 'Sloot' schrijft over alcoholisme Feestelijke schoolfusie RKWIK haalt oude garde terug Judotoernooi in Hoek van Holland DHS contra Feyenoord-2 Opmars gestuit VZC vierde SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad i dinsdag RW 26 oktober Bassie en Adriaan ruilen de piste voor de Bühne. Schiedam De commissaris der koningin in Zuid-Holland, nir. Maarten Vrolijk, opent vrijdag 5 november het nieu we gebouw van de provinciale bibliotheekcentrale (PBC) aan de Westfrankelandsedijk in 'Schiedam. Hier bevindt zich Europa's omvangrijkste auto- matiseringscireuit voor de uit leen van boeken. PBC-direc- teur Nico Olivier noemt de of ficiële opening „een belangrij ke nieuwe fase in de ontwik keling van het openbaar bi bliotheekwerk in de .kleinere gemeenten tot 30.000 inwo ners." .pTer gelegenheid van de ope- %?rung door nar. Vrolijk zal de jEBC een audiovisuele presen taties verzorgen, waarbij de ^verschillende vormen van ^dienstverlening uitgebreid •"worden belicht. Door de - nieuwbouw en de automatise ring (kosten ruim acht miljoen gulden) is het tegenwoordig zelfs in de kleinste gemeenten van Zuid-Holland mogelijk om vrij 2eldzame boeken te lenen. De PBC beheert alles via de computer en kan er zo voor 2orgen dat een gevraagd boek 'snel ter bestemming komt. Daarbij beschikken Olivier en de zijnen over een enorm boe- kenmagazijn aan de Westfran- kelandsestraat. Vrolijk verricht de opening volgende week vrijdag om drie uur 's middags. Maassluis De historie van Maassluis blijkt zoveel inwo ners te boeien, dat lezingen herhaald gaan worden. Vanaf woensdagavond 3 november start men 'Geschiedenis van Maassluis', een cyclus die vorig jaar ook al werd georgani seerd. Vijf onderwerpen onder meer over geschiedkundige werken te vinden in het ge meentelijk archief; een diase rie over de dijken en over de visserij en sleepvaart in vroe ger tijden zullen ter sprake komen. Wie geïnteresseerd is in de le zingen, kan zich opgeven bij Nel Wilkes (01899-17310) of Nel Loos (01899-13315). Vlaardingen Hoewel Jiet circus van Bassie en Adriaan ter ziele is, hoeft geen enkel kind het vro lijke Vlaardingse tweetal te missen. Bassie en Adri aan trekken nu het land door met een eigen thea tershow, waarin de beide broers vanzelfsprekend de belangrijkste trekpleister vormen. Morgenmiddag treden behalve de gebroeders Van Toor een keur van buitenlandse arties ten op in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Er zijn twee voorstellingen: één om een uur en een tweede om kwart over vier. Een eerder uitgeschreven kleurwedstrijd kost het arties tenduo honderdzeventig vrij- kaartjes. Kinderen die niet hebben meegekleurd betalen ƒ6,50. „Ja, ik zou het graag goedkoper willen, maar de zaalhuur in Vlaardingen is bij na twee keer zo hoog als in an dere steden. Het kan gewoon niet goedkoper..,", zegt Bas. Streepje voor „Vlaardingen heeft bij ons na tuurlijk altijd een streepje voor en we willen van die show ook wel een soort traditie maken. Het zou dan wel fijn zijn als ook de gemeente wat minder hoge financiële eisen zou stel len." In de Bassie en Adriaan-show treden ook talrijke andere ar tiesten op. De Duitse Jolanda Burgers verzorgt een optreden met zogenaamde kopbalans, de Oostenrijkse familie Streicher komt met chimpansees, de Zwitserse Bobby Strycher ver richt kunststukjes op een los staande ladder en de Ameri kaanse Don Martinez springt rond op de trampoline. Het leeuwendeel van de show wordt echter verzorgd door de beide Vlaardingse artiesten, die met hun liedjes, kunstjes en grappen de kinderen meer dan twee uur zullen amuseren. Schiedam Het stads kantoor staat een interne volksverhuizing te wach ten, waarmee de gemeen te niet voor een paar cen ten klaar is. Alle verga derruimten, nu verspreid over verschillende etages, worden geconcentreerd op één etage, vermoede lijk de eerste verdieping van de veertien etages hoge ambtenarenflat. Ook is er sprake van dat het college van B en W (nu zetelend op de zesde) zich hier gaat vestigen. Onder de ambtenaren is te vens een 'lobby' gaande om de onevenredig uitdijende dienst gemeentewerken (GW) in ruimte terug te dringen. Op menige afdeling, die niet tot gemeentewerken behoort, zit ten namelijk ambtenaren op een kluitje en dat wekt wre vel. Men ziet als belangrijke oor zaak voor de noodzakelijk ge worden ambtenarenverhuizing de recentelijke aanstelling van een vijfde wethouder, die een aanzienlijke taakverschuiving op het stadskantoor teweeg bracht. Hierdoor lijkt het nu beter om bepaalde werkeenhe den anders te groeperen. PSP/PPR-raadslid Herman Noordegraaf had die proble men al meteen na de totstand koming van de PvdA/VVD' coalitie voorzien. „Ik vraag mij af hoe bijvoorbeeld ambte naren van gemeentewerken het vinden om zowel Zijdeveld als Van Tilborg als baas te hebben. Dat kan een lastige coördinatie opleveren. Even goed geldt dat probleem voor de afdeling CSJ. Als sport- en jeugdzaken naar Hafkamp gaan en cultuur blijft bij Post hoorn, hoe werkt dat dan uit voor de ambtenaren?", sprak Noordegraaf toen. Hij noemde ook soortgelijke pro blemen voor volksgezondheid en maatschappelijke dienst verlening. Twee andere factoren, die op de 'volksverhuizing' van in vloed zijn, hebben te maken met de aankoop van de voor malige pïndafabrïek Imko aan de Noordvest en het binnen kort vrijkomen van het ge bouwtje waar momenteel nog het bureau burgerzaken zit. Alle werkzaamheden, die de verhuizing van complete afde lingen kunnen gaan beteke nen, 2ullen via interne posten te verrekenen zijn, maar on dertussen komt het personeel dat hiermee belast wordt aan weinig andere taken toe. tiII]|JIlirilllll!)IIllllllittllllllllllllllllllllItl]]lllirfllEIIIIirilfllfllllllllIIIilJillflllllll!llllll!llllllI!Ulli)Illlillllll>iitltll>lifillfHMIIIfl<lliI!lHllllllllllll!fllll Vlaardingen Het onlangs opgerichte comité Vrouwen in de Bijstand hoeft niet te rekenen op een af zonderlijke gemeente lijke subsidie. De 1500 gulden, waarom het comité had gevraagd, is in het kader van de bezuinigingen niet te vinden, maar daar naast is het beter als het comité aansluiting zoekt bij bestaande instellingen, waar men de nodige activi teiten zou kunnen ontwikkelen. Dat was, op aangeven van de zijde van het college, over het geheel genomen de me- iiiiiiiiiiiiiiHiiitiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiniiii ning van de commissie voor sociaal-culturele aangelegen heden, die de subsidie-aan vraag gisteravond besprak. Van de zijde van diverse raadsleden, en met name van de kant van Henny Goedk- negt (PvdA), kwam het plei dooi in. de richting van de bijstandsvrouwen, om aan sluiting te zoeken bij het Vrouwenhuis dat binnenkort geopend wordt, en dat voor volgend jaar een kleine extra subsidie krijgt voor nieuwe activiteiten. Hieruit 20u wel licht ook wat voor de bij standsvrouwen gedaan kun nen worden. De suggestie over het Vrou wenhuis, die ook al in de ontwerp-antwoordbrief van het college was opgenomen, viel bij de vertegenwoordig sters van het comité in zeer slechte aarde. Zij vrezen, dat het Vrouwenhuis voor een grote groep vrouwen die een bijstandsuitkering hebben af schrikwekkend zal werken en dat er voor hen een veel te hoge drempel zal zijn om aan activiteiten, die in dat Vrouwenhuis gaan plaatsvin den, mee te doen. Het comité heeft inmiddels een startsubsidie van 3Ö00 gulden gekregen van het Ko ningin Julïanafonds. Wet houder Bot suggereerde het comité, daar eerst eens mee aan het werk te gaan om te zien, wat er van -dat geld tot stand zou kunnen worden gebracht. In het Vrouwen huis of in een andere al be staande instelling blijft het comité welkom, aldus de wethouder, „want het is in deze moeilijke tijden nou eenmaal niet meer te doen om voor ieder nieuw initia tief een eigen huis en een ei gen subsidieregeling te creë ren. We moeten dit soort za ken zoveel mogelijk bij de al bestaande organisaties zien onder te brengen." iiiiiiiiiiiiiftiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiEMiiiiiiiiiiiiiiunfiiiiiiiiiiifiJitiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Schiedam Hans van der Sloot, schrijver van veel boeken over oud Schiedam en de bijbeho rende jeneverindustrie, werkt momenteel aan een boek dat min of meer in de lijn zou kun nen liggen van zijn vori ge werk: het gaat over alcoholisme. 'Sloot', er kend expert op het ge bied van de jeneverpro- duktie en -verwerking, heeft hiervoor een op dracht gekregen, nu het manuscript voor zijn boek over stoomtreinen vorige week gereed is ge komen. Hans van der Sloot woont tegenwoordig weer in Schiedam na een korte tijd in Rotterdam- Zuid. Maar dat heeft hij ijlings verlaten, toen heimwee naar geliefd Schiedam hem bekroop. Vlaardingen Door een tech nische storing ontbraken in de krant van gisteren de voetbal overzichten van de vierde klasse zondag en van de afde lingen van zowel zaterdag als zondag. Hierbij alsnog de ka rakteristieken. FCN'66-Hardinxveld 3-1 FCN'66 heeft de wedstrijd vanaf het beginsignaal gedic teerd. René Koetsenruiter 2orgde al snel voor 1-0. In de twintigste minuut was het op nieuw René Koetsenruiter die, ditmaal uit een hoekschop van Henk van der Lely, doelpunt te. In de eindfase van de eers te helft kwam Hardinxveld nog even terug, maar in de Vlaardingen De Emmak- leuterschool en de Dr. A. Kuyperschool werken al een' •paar jaar zeer nauw samen. ■.Die integratie krijgt met in gang van 1 november verder italte met een gezamenlij- naamsverandering. De scholen gaan voortaan samen „De Regenboog" he ten. Ter gelegenheid van deze naamsverandering organi seert het schoolbestuur een aantal festiviteiten, die in de drie dagen, die aan de offi ciële fusie voorafgaan, zullen plaatsvinden. Op donderdag 28 en op vrijdag 29 oktober vieren de kinderen hun sa mengaan binnen de school. De daaropvolgende zaterdag wordt het feestelijke hoogte punt gevierd. Om half tien trekken de kinderen in op tocht door de wiik, bijgestaan door het muziekkorps van de Pijpers. Op de school aan de" Boslaan aangekomen laten ze ballonnen op en om elf uur begint er een fancy fair. De hele buurt is daarbij van harte welkom. Er worden spelletjes gespeeld, er is een restaurant, een rommel markt, er worden films ver toond, een rad van avontuur draait in het rond en er is een loterij met als hoofdprijs een draagbaar televisietoes tel. De fancy fair duurt tot ongeveer 16.00 uur. De Emmakleuterschool staat aan de Emmastraat en de Dr. A. Kuyperschool is te vinden aan de Boslaan 1. tweede helft maakte FCN '66 het karwei via Jeffrey Stewart af. RKWIK-Rood Wit Rood 1-1 Het drietal Jur de Rond, Wim Dubbeling en Leo Jansen, dat dit seizoen naar de lagere elf tallen was afgezakt, is wegens de matige resultaten weer te ruggehaald naar het eerste team van RKWIK. Dat lever de tegen Rood Wit Rood al een punt op. Na een 0-1 achter stand was het Hans de Groot die voor de gelijkmaker zorg de. Bij de zondagafdelingclubs liep Olympus tegen de eerste ne derlaag op. De uitslagen: De mos-Progress 0-0, MSV '71 Eu reka I-I, Animo-SFC 2-2, Schiebroek-Olympus 1-0, DEH-Ursus 0-2. Bij zaterdag club werden de volgende re sultaten genoteerd: GSS-Ned- lloyd 2-2, Zuiderpark-GTB 1-1, VVK-VDL 0-0, Cion-DOS *32 3-1. Schiedam Maassluis Omdat tijdens het warmlopen de ring van de basket naar beneden kwam, ver loor Juventus zonder in 'aktie te komen van Blitz uit Voorschoten. De Schiedamse dames verloren van Red Stars uit Soest. Beide teams van The Green Eagles waren dit weekeinde wel suk- sesvol. Blitz-Juventus <h) 2-0 Voor- dat beide scheidsrechters in de zaal aanwezig waren, hadden beide teams hun warming-up al gestart. Juventus had echter een basket met een loszittende ring en binnen de kortste ke ren lag deze op de grond. Om dat het niet lukte om op tijd de basket te repareren, wilden zo wel Juventus als Blitz de wed strijd op het andere veld spe len. De scheidsrechters weigerden dit en omdat er ineens twee getuigen waren die gezien zou den hebben dat Juventus de basket vernield had, verloren de Schiedammers reglemen tair met 2-0. Coach Nico van Putten tekende hier protest te gen aan, omdat de basket al voor het warmlopen kapot was. Bij zijn protest wordt hij [esteund door mensen van iSlxtz, die net als Van Putten hopen dat de wedstrijd alsnog gespeeld kan worden. Red Stars-Juventus (d) 81-44 De eerste helft leek het alle maal nog wel mee te vallen voor de Schiedamse dames. Met de rust (39-30) was de wedstrijd dan ook nog hele maal open. Toen na de rust Jenny de Visser en Mieke Dal- meijer met vijf fouten het veld Hoek van Holland Op zon dag 31 oktober geeft de vere niging Mahorokan weer het jaarlijkse judotoernooi voor jeugdleden in De Hoekstee in. Hoek van Holland- Ook dit jaar verwacht men een geweldige ambiance. Niet minder dan 400 jeugdjudoka's tot en met zestien jaar zullen aan het toernooi deelnemen in de tientallen leeftijds- en ge wichtsklassen. Zoals gebruikelijk verwacht men over de hele zondag weer enkele honderden ouders die de strijd van hun kinderen van nabij zullen willen volgen. Het toernooi begint om 09.30 uur en duurt tot circa 17.00 moesten verlaten, was het ge daan met het goede spel van Juventus, Met de routeniers van Juventus op de bank, ste vende Red Stars op een mak kelijke overwinning af, die door de onervarenheid aan Schiedamse zijde erg groot uit viel. Green Eagles-Binnenland (h) 100-64 Omdat de Maasslui- se ploeg slecht begon met een zöneverdediging, keek men na vier minuten spelen tegen een 6-11 achterstand aan. Na een time-out liet coach Jaap Boon zijn team overschakelen op een man-to-man verdediging. Het ging toen duidelijk beter, en de Maassluisenaren namen afstand van de Barendrechtse tegenstander. Bij de rust was het al beslist. Een 56-32 stand maakte duide lijk dat Binnenland het verder wel kon vergeten. Na rust bouwden de Eagles (in een overigens vrij harde wedstrijd) aan een grote overwinning. Een goed sluitende verdedi ging en de in de aanval mak kelijk scorende Wim Kanne- gieter en Peter van der Waal, bezorgden de ploeg de winst. Leiden-Green Eagles (d) 51- 67 Tegen het onderaanstaandé Schiedam DHS komt van avond in een oefenwedstrijd in actie tegen een versterkt Feyenoord-2. De Rotterdam mers komen met de reserve spelers van het eerste elftal, Wim van Til, Stanley Brard en Mario Been, naar Schie dam om het tegen de twee deklasser op te nemen. De wedstrijd in Kethel start om 19.30 uur en de toegang is gratis. In Vlaardingen speelt een streekelftal met voetbaUers uit Maassluis en Vlaardin gen tegen het officiële KNVB-team van de afdeling Rotterdam- De wedstrijd, die wordt gespeeld op het terrein van de w Vlaardin gen in de Broekpolder, be gint om 19.30 uur. Eindhoven Marius de Snayer kon tijdens de marathon van Eindhoven, waaraan het Nederlands kampioenschap voor vete ranen was verbonden, niet aan de hoge verwachtingen voldoen. Als overwinnaar kwam Wim Roelofs uit de strijd. Marius de Snayer kende een moeilijke start met al snel verschijnselen van kramp, maar later in de wedstrijd herstelde hij zich en kwam in een alleszins respectabele tijd van 2,40.01 uur over de streep. Ook de overige veteranen van Fortuna presteerden naar beho ren. Sjaak Hoogendijk overtrof zichzelf in een tijd van 2.35.00 uur, terwijl Karei Leeuwang en John Kopal zich naar nieuwe persoonlijke records liepen in tijden van 2.50.00 uur en 2.50.42, uur. - t Ook een groot aantal senioren van Fortuna kwamen in Eindho ven aan de start. Henrie Riedijk maakte veruit de beste tijd in 2.28.51 uur. Rien Oele liep een persoonlijk record in een tijd van 2.45.20 uur. Op de halve marathon finishte Bram de Jong sterk in een tijd van 1.20.13 uur. De basketballers van The Green Eagles hadden vooral in de beginfase nogal moeite met Binnenland. Elmex/Leiden, maakten de dames uit Maassluis het zich onnodig moeilijk, door erg slordig en ver beneden hun ni veau te spelen. De ruststand van 27-33 was in het voordeel van de Eagles dames, maar na rust wist de Leidse thuisploeg tot 35-37 terug te komen. Toen schrok Green Eagles eindelijk wakker en door hard werken werd de eindoverwinning in korte tijd veilig gesteld. Vlaardingen De opmars van de tafeltennissers van Ra dio Molenaar is wreed gestuit door koploper Hotak *68. De Vlaardingers moesten winnen om de kansen op het kampi oenschap in eigen hand te houden, maar Hotak kende geen pardon. Het werd uitein delijk een 8-2 nederlaag en daarmee zijn de titelkansen voor Radio Molenaar verke ken. Erik Kloppers en Guy Noord- ink wisten beiden eenmaal te winnen, maar verloren voor het eerst in de competitie het dubbelspel. Jan Jaap van der Mark kwam in het geheel niet tot scoren. Hij had nog te veel last van een blessure om opti maal rendement uit zijn spel te halen. Vlaardingen De zwemmers van irZC-2 handhaafden zich zonder veel moeite in de ZRO- B competitie. De Vlaardingers eindigden in het eindklasse ment op een vierde plaats. Een bronzen medaille was er voor Sonja Stein op de 100 me ter rugslag en voor de jongens estafetteploeg onder 12 jaar met Bobby Verbeek, Jury de Zwart, Danny van Hees en André van Hees. Naar een nieuw persoonlijk record zwommen zich Nancy Vermeulen, Marco van IJzer- loo, Marco Klimt, André Ban- sé, Robert de Vries, Martin Hagestein, Ingrid Herweijer, Danny van Hees, Richard Blom, Danny Z wijnenburg, Natasje Gerkema en Wouter Hoekstra. Dinsdag 26 oktober: Voetbal: 19.30 uur SfreekelHal Vtaardingen/Maass- luis-KNVB elftal afdeling Rotterdam, 19.00 uur VDL-Zwaluwen, 19.30 uur DHS-Feyenoord-2, 19.30 uur SW-2- Lyra; Woensdag 27 oktober. Zaalvoetbal: Sporthal Florls de Vijfdelaan 22.10 uur VSV-MSV *71. ;ii

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3