Renovaliehuizen Weverskade worden ItfPABLO 'T' FKEREi L' ESCARGOT APOLLO Sehiedam-Zii id viert maand lang feest 'tftaedthuys I St. Jan KJ achten -J1' De Landt' Haven SCHIEDAM - LANGE HAVEN 99 TEL. <010)-732033-732369 't Oud Hollandsch Koffie-en Eethuis BS«#ifii8Si mËËMwm CAI tijdelijk gestoord LAUBERGE ETLEB1RTROT haute cuisine in charmante franse stijl LUNCH DINER de uitgaander PROBEER HET EENSIN... RIJNMOND Hotei-Cafe-Restaurant CW op excursie naar Hoofdstraat „De Ridderhof geieUige bar I Voor vw zakenlunch voor of sfeei vol diner Schiedam - Tel. 732977 borreluurtje m Zondags geopend. Grote Mark' 7. M tanoekerkstraal 88 Rotterdams Nieuwsblad .woensdag.;." 27 'oktober '1982 RW Buuren-van Geest (30 jaar lid), mevrouw C. van Buuren-Dijk- shoorn (31 jaar lid) en me vrouw Zegwaard-van der Kooy (33 jaar lid). Zilveren bondsinsignes en hangers we gens nog langer lidmaatschap waren er voor Leen Pons (36 jaar lid), mevrouw Van Vliet- Buitelaar (39 jaar lid), me vrouw De Bruyn-van Buuren (45 jaar lid) en Cor Poot (46 jaar lid). se mavo binnenkort formeel samengaat met de leao die voorheen op het Oude Kerk hof zat. Hij is al vijftien "jaar directeur en doet het in de ogen van B en. W nog steeds goed genoeg om nu ook een 'verzwaarde' school voor mid delbaar onderwijs te gaan lei den. Schiedamse plantsoenen in te wisselen. Cas Spermon De inspecteur van de dieren bescherming in Schiedam, Casper Spermon (49), is door burgemeester en wethouders opnieuw gemachtigd controle uit te oefenen op het houden van huisdieren. Volgens het honden- en kattenbesluit van B en W uit 1981 moet zo*n machtiging speciaal worden verstrekt, want anders ïs men niet bevoegd op de naleving van gedragsregels ten aanzien van huisdieren toe te zien. A. de Jager en L. Winter Gemeentewerken Schiedam neemt vrijdagmiddag afscheid van twee functionarissen, die zo op hun eigen manier 'be stuurlijk* voor de gemeente hebben gewerkt. A. de Jager bestuurde als machinist een laadschop en L. Winter, door zijn werk bij de plantsoenen dienst wel thuis op sportvel den, bestuurde daar in zijn vrije tijd het voetbal: als scheidsrechter, maar ook als trainer. Nu zij met de VUT gaan, wordt hen een afscheids receptie aangeboden, die vrij dag om kwart over vier in het stadskantoor begint. De Jager begon 33 jaar gele den als grondwerker, werd chauffeur en kwam bij de GW-afdelingen bestratingen als machinist van een apparaat waarmee straatstenen uit de straat worden gereden. Winter kwam 18 jaar geleden van Wilton-Fijenoord over om 'de metaal' voor het werk aan de Hosanna Mevrouw Jant Koenen uit Maasland heeft namens de Ko ninklijke Christelijke Zangers Bond een fraai wandbord en een zilveren insigne gekregen vanwege het feit, dat zij ai vijftig jaar haar partijtje mee zingt in de Christelijke Har monievereniging Hosanna. Mevrouw Koenen, die 83 jaar oud is, kreeg de huldigingsge schenken tijdens de jbileumre- ceptie, die de 50-jarige vereni ging vierde. Hosanna kreeg zelf van wethouder Kwakkel- stein van Maasland de zilveren erepenning van, de gemeente. Behalve mevrouw Koenen werden er nog heel wat meer leden gehuldigd wegens lang durig lidmaatschap. Oorkon des waren er voor Jan Vreug- denhil (28 jaar lid), vereni gingssecretaris Sijb Vreugden- hil (29 jaar lid), mevrouw Van Kïily van Slooten en Piet Boschman Twee Vlaardingers kregen vo rige week uit handen van Mies Bouman de zilveren Beton- speld voor het vele werk dat zij voor de stichting Jantje Be ton hebben gedaan. Het Natio naal Jeugdfonds 'Jantje Beton' bestond vorige week vijftien jaar en ter gelegenheid daar van werden aan enkele tien tallen Nederlanders prijzen uitgereikt. Onder hen bevonden zich Piet Boschman, ambtenaar van de afdeling jeugdzaken op de ge meentesecretarie en mevrouw Kitty van Slooten - Ephraim, beheerder van het Scoutcen trum aan de Broek polderweg. G. Kruyt In de plaats van gemeente ambtenaar J.J. de Koning komt de eerste plaatsvervan gend chef van de afdeling on derwijs op het Schiedamse stadskantoor, G. Kruyt, in het bestuur van de avondscholen gemeenschap Mercurius. Hier toe hebben B en W onlangs besloten. Koos de Waard Koos de Waard blijft directeur van de Willem de Zwijger- school, ook als deze Schiedam- Maassluis De bewoners van de 53 woningen aan Zjde Weverskade, waarvan renovatie enige tijd ge- '■VJeden gereed is gekomen, ^krijgen alsnog hun zin. y-Binnenkort zullen bouw smakkers weer aan de slag gaan, maar nu om de wo- .imïngen geheel te isoleren, ^Voor die isolatie hebben bewoners al geruime •cfeijd .strijd gevoerd, met f^name toen de renovatie- plannen werden gemaakt, ;Jmaar daar bleek toen in C^erste instantie geen geld '4-vöor te zijn,' 1 1 ^JDe renovatie van de huizen '«kaan de Weverskade was veel- vattend. en onderdeel daar- k-van was het installeren van l "«'"centrale verwarmingsïnstalla- i-ties." Nadat de vernieuwbouw .was afgerond en de bewoners ''hun huizen weer hadden bp- in principe best tevreden, al zegt Labouré nog wat voor zichtig: „We moeten nog even afwachten wat of dat wordt; hoe ze dat gaan doen. Het moet natuurlijk weer niet op dezelfde manier gebeuren als die renovatie is aangepakt, want dan krijgen we weer de zelfde ellende," Op het ogenblik houden enke le bewoners nog steeds de huurinhoudingsactie vol, die destijds gestart werd om de ge meente onder druk te zetten. De huurcommissie zal binnen kort over die Inhoudingsactie een uitspraak doen. Ondanks het feit dat aan veel klachten van de bewoners nu tegemoet gekomen is, verwacht Labouré dat voor sommige bewoners toch nog een positieve beslis sing van de huurcommissie te krijgen is. De woningen aan de We verskade in Maassluis, die binnenkort alsnog gereno veerd worden. trokken, bleek dat de stook kosten die men moest maken om de huizen op een comforta bele temperatuur te krijgen buitensporig hoog waren. Daarover is vervolgens de no dige actie gevoerd in de rich ting van de "Raad voor de Volkshuisvesting in Maassluis. Het overleg met de gemeente over de klachten is inmiddels sterk verbeterd. De laatste maanden is er hard gewerkt om de problemen in de opge knapte huizen, weg te werken. Jean Noël Labouré van de be- wonersgroep: „Het heeft veel moeite gekocht, maar vrijwel alle klachten zijn nu wegge werkt. Hier en daar zijn er nog wel wat dingetjes, maar nu valt het allemaal wel mee." Veel klachten Dat was niet het enige waar de bewonerscommissie" zich kwaad over maakte. Er waren tal van klachten over de slech te afwerking van de-renovatie. Tocht, slecht schilderwerk, klemmende deuren en ramen; er mankeerde van alles aan de huizen nadat ze waren opgele verd. In -eerste instantie wer den die klachten door de ge meente nauwelijks serieus ge nomen. Uiteindelijk belegde de Weverskade een dia-avond, waarop alle klachten kleurrijk en levensgroot in beeld kon den worden gebracht. Voorzichtig De Raad voor de Volkshuis vesting heeft nu besloten, dat de huizen alsnog zullen wor den geïsoleerd. De Maassluise 'gemeenteraad zal volgende wë'ek^ dinsdag een krediet van 5660 'gulden per woning be schikbaar moeten stellen, waarmee de werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd. Met het behalen van dat suc ces is de bewonerscommissie SPECIALITEITEN RESTAURANT Tevens beschikken wij over sfeervol ingerichte zalen voor het verzorgen van al uw diners en party's Reserveren mogelijk Heden div. asperge-specialiteiten Geopend vanaf 11.30 uur - zaterdags vanaf 17 00 uur ZONDAGS/MAANDAGS GESLOTEN IND./CHIN. EETHUISJE SjyHS anderen Een gezellig, sfeervol ingericht eethuisje, met een keur aan specialiteiten voor zo- wel de zakenman, de familie, de re- creant, als het partijtje Of zomaar ie mand. Voor oen snelle lunch of een uitgebreid dinen Pablo weet wat lekker is. Maandags gesloten (behalve feestdagen) VOORSTRAAT 87-89, BRIELLE TEl. 01810-2960. Na het winkelen een kopje koffie met koek. Ook een uitstekende gelegenheid voor uw zakenlunch, lunch en diverse pannekoeken. Er is gelegenheid voor recepties en partijen. Hoogstraat 169 - Vlaardingen - Telefoon 356372 EEN GEZELLIG, SFEERVOL 'INGERICHT DRINK- EN EETHUISJE jT Voor een heerlijk belegd broodje, 'uw lunch, of een uitgebreid diner. 'Gezellig voor uw borreluurtje. ELKE WEEK EEN ANDERE SPECIALITEIT Openingstijden: dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdag en zaterdag tot 01.00 uur, HOOGSTRAAT 217, VLAARDINGEN, TEL. 010-355040 Uitstekende Griekse wijnen In drie Vlaardingse wijken organiseert de Fico zaterdag filmvoorstellingen voor de jeugd. In de toneelzaal van de Ichtuskerk worden twee films gedraaid: één om 10.00 en één om 13.30 uur. In de aula van het Groen van Prinstererlyceum is er één middagvoorstelling om 15.00 uur. In beide zalen zal de film „Projekt Z" worden vertoond. In de Vredeskerk aan de Olmendreef zijn over dag twee jeugdvoorstellin gen. Eén om 10.30 en één om 13.30 uur. Hier draait de film „De bende van de razende hond en het spookkasteel." Voor de oudere Fieoleden draait er om 19.00 uur de film „De linkshandige uit zendkracht" met Jerry Le wis in de hoofdrol. Die-voor stelling vindt plaats in ge bouw Triangel aan de Fran senstraat. Zondag zal het precies 465 jaar geleden zijn dat Maarten Luther zijn 95 kerkhervor mingsstellingen aan de poort van de Wittenbergse kloos terkerk spijkerde. Een ge denkwaardig feit, dat in Vlaardingen wordt herdacht met een speciale kerkdienst in de Grote Kerk. De domi nees De Romph, De Pater en Van Campen verzorgen een herdenkingsdienst v met het, thema „Het nochtans des ge- loofs'. Met orgelbegeleiding van Aad Zoutendijk werken aan deze dienst mee de vere nigde Vlaardingse koren Euphonia, Ethan en 'Vlaar dingen onder leiding van de heer Bontebal. De dienst be gint om 20.00 uur en- de op brengst van de collecte is be stemd voor een Jerusalems ziekenhuis. - Voor de bingoliefhebbers rollen de balletjes woensdag avond 3 november-weer in buurthuis De Haven (Wees-- .huisplein ...18) in Vlaardingen.: In de Kreek, het clubhuis voor de Schiedamse west- wijk, wordt woensdagavond een bingo gehouden. Om kwart over acht beginnen de balletjes te rollen, maar al een half uur daarvoor ïs de zaal open. De Kreek is ge vestigd aan de Lange Haven 92. Donderdag speelt Aad Zou tendijk weer op het orgel in de Grote Kerk op de Markt in Vlaardingen. Het traditio nele lunchconcert duurt van kwart voor tot kwart over één. KORTE DAM 8-10 - SCHIEDAM TEL.01D-2S4D96 Schiedam/Vlaardingen Vanaf volgende week maan dag kan overdag storing op treden bij de ontvangst van radio- en televisiesignalen via de kabel in Schiedam en Vlaardingen. Na veertien da gen is de situatie weer nor maal. Dat komt omdat van maan dag 1 november' tot en met zondag 14 november de jaar lijkse onderhoudsmetingen van de -straalverbinding tus sen Rotterdam-Ommoord en het ontvangststation in Schiedam plaatsvinden. In die periode wordt dagelijks tussen 9.00 en 16.00 uur ge meten. Het is niet uitgesloten dat in genoemde periode storingen optreden in de levering van de Duitse tv- en FM-signa- len. Schiedam De Prove- nïersbrug over de Schie kan wegens reparatie- werkzaamheden tot en met vrijdag niet worden geopend. Doorvaart voor het scheepvaart verkeer is hierdoor niet mogelijk. Do bediening is tot in de puntjes verzorgd en... de prija zal u meevallen!!! RIJNMOND SCHIEDAM Op aanvraag zenden wij u gaarne alle .informaties.. "Nieuwlandplein 12 -Telefoon 010-738666 dagblad-advertenties geven een hoop plezier. Schiedam De vereniging Centraal Wonen Schiedam houdt aanstaande zaterdag om één uur een bescheiden excur sie naar twee beoogde panden aan de Hoofdstraat 217-221, grenzend aan het voormalige GTB-terrein in Schiedam- Zuid. De vereniging, die ten' doel heeft mogelijkheden te creëren voor'huisvesting van woongroepen, is over deze panden in bespreking met de gemeente Schiedam. Aanslui tend op 'dé excursie wordt geïnventariseerd wie belang stelling heeft en welke speci fieke ..woonwensen zoal' wor- "d en gekoesterd y; - V* z i ANNO 1658 Boerderij Restaurant Maassluis Tel. 01899-11211

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2