SPORT WATERWEG Viking beter in Vlaardingse derby Schiedam imponeert 'M9 CONTROLE DRI Evergreen haalt uit SZC herstelt zich knap tegen KZC m Marcel de Kievith sterkste crosser ODO ongeslagen de sporthal in VZC op de barricaden CARROSSERIE Idees pniitlmmtl Kies thiesl SPAANSEPOLDER fiiaMISl De Kievith verbaasd Vermaas veruit sterkste Neyhoft in eindstrijd Onder Vrienden verrast Voorburg gaat door Joop de Wilde finalist Blacquière naar ADO Actief in mineur Safwat en Kvant in squashfinale Rotterdam koploper RZ herovert aansluiting Ledeboer driemaal T eeïing kampioen rolskiën Verzet van Van der Helm baat niet Frans Cuijpers wakkere winnaar in schaaknacht Sperwers verbetert YELO weer oppermachtig Rotterdams Nieuwsblad maandag - 1 november 1982 RW Succes op afstand herfstkampioen Vlaardmgen-Nog veertien dagen blijven de korfbal lers buiten en daarna ver huist het korfbalgebeuren voor vier maanden naar de zaal. ODO bhjft maar winnen en verrast door het sterke optreden meni ge korfbalenthousiast Spi nt lijkt zich te herstellen en bleef overeind tegen 't Waterschip, terwijl Maas sluis wisselvallig blijft spe len en ook nu heel matig acteerde. Vlaardïngen leek de winst binnen te heb ben, maar de Delftse vechtlust brak Vlaardïn gen op Succes rekende duidelijk af met aartsvij and Ter Gouw Spirit-'t Waterschip 6-5 Een mat spelletje voor de rust brak Spirit wel op en zo keek het snel tegen een Q-3 achterstand aan. Voor de rust werd dit door Ag nes Hoogenraad en Man van der Krans verkleind tot 2-3. Na de thee kwam Spirit beter in het spel, al nam *t Waterschip eerst nog een ruimere voor sprong Spirit had toch de langste adem en door doel punten van Jolande van der Velde, Kuud van der Vorst en Leo Vermeij werd een toch verdiende 6-5 winst behaald. Vlaardingen-DKC 10-11 In de eerste helft bad DKC het beste van het spel, maar Vlaardmgen scoorde net iets meer. y Vlak na rust nam Vlaar dïngen. het initiatief over en leek het bij 7-4 op ro zen te zitten. Het duel werd grimmiger en in de persoonlijke duels zat een flink stuk onvriendelijk heid. DKC had de menta liteit om terug te vechten en m de slotfase trok het zelfs de volle winst naar zich toe; 10-11. IJsselvogels-Harga 11-5 Harga probeerde de scha de zo beperkt mogelijk te houden. In de eerste helft bleef het bij 5-3 door Ron van Nielen, Nicolette Ris- j sema en Karei van der Linden. Na rust kwam IJssel vogels op toeren en dat werd duidelijk in het i verschil bij de eindstand 11-5. Na rust scoorden Ron van Nielen en Lenie Al- blas, TOP (A)-ODO <M) 6-7 Het werd geen geweldige wedstrijd, vooral, omdat ODO een lange reis m de benen had. In het eerste deel keek het tot vlak - voor rust tegen een ach terstand aan Na de thee nam het een voorsprong: 5-7. TOP gaf 2ich gewon nen en pas vlak voor tijd, b'j de stand 6-7, probeerde het alsnog een gelijkspel te forceren ODO bleef ge woon overeind, Bolnes-Maassluis 8-5 Na de zeer goede wedstrijd te gen koploper Nieuwer- kerk rekende Maassluis toch wel op een goed re sultaat tegen Bolnes Het werd echter een deceptie. Bolnes was de betere ploeg. Door het slechte spel kwam ook de onrust en het gemopper terug, hetgeen Maassluis-routi- - nier Hennie Nieman een officiële waarschuwing op leverde. De winst w-as met 8-5 duidelijk voor Bolnes Vifesse-Oranje Nassau 4- 11 Eindelijk liep alles naar wens bij Oranje Nassau en het slachtoffer was Vites se. Voor rust was het al 2- 7. Na rust ging het goed tot 4-11 en daama stokte de produkUe, maar tevreden verliet Oranje Nassau het ■- veld. t Succes-Ter Gouw 7-2 - Door als team te werken werd de nummer twee en aartsrivaal Ter Gouw dui delijk teruggewezen Bin nen tien minuten had Suc ces een 2-0 voorsprong en de concentratie bleef Het team hield zich aan de af- spraken van Fred Molhuij- zen en won ruimschoots. 7-2. Vlaardmgen - De waterpoloérs van SZC hebben zich hersteld na het verlies van verleden week en wonnen met 7-5 van KZC. De strijd tussen de heren van Shell en Viking werd ee-n overwin ning voor Viking- 6-11. De dames van VZC wonnen met 5-4 van Allïeante. De heren van VZC klopten RWV met 7-5. De dames van Shell behaalden een riante overwinning op Wik 2: 17-0. De WIK-heren verloren van Kempvis met 7-10. Het damesteam van Viking'60 het Kempvis met 2-1 achter zich. SZC-KZC (h) 7-5 In de begin fase had SZC geen vat op het spel van KZC Hoewel de eers te kansen voor de Schiedam mers waren, keken zij tegen een 2-0 achterstand aan na de erste periode. Via een mooi af geronde man-meer situatie maakte Henny van Deurzen 1- 2 voor SZC. KZC kon eenmaal tegenscoren. maar toen kwa men de Schiedammers terug tot 3-3 In de derde 'periode scoorde Paul Gast tweemaal; 5-3. De laatste periode stond in het teken van Dennis van Al phen, die in de slotfase twee mooie doelpunten maakte. De Schiedamse keeper Martie Wildenboer zag, ondanks en kele knappe reddingen, de bal nog twee keer langs zich heen gaan. De eindstand werd 7-5 m het voordeel van de Schie damse heren. Door deze winst behoudt SZC de tweede plaats. Shell-Viking'60 (h) 6-11 Een Vlaardingse strijd, die gewon nen werd door de betere ploeg. Vikmg'60 blijft door deze winst in de top meedraaien en Shell blijft met nul punten on deraan staan. In de eerste helft trokken de beide ploegen ge lijk op. Shell reikte naar een 3-1 voorsprong, maar Viking kwam door fanatiek spel terug tot 3-3. In de derde periode kon Shell het slagvaardige Vi king, wiens spel meer inhoud en meer conditie omvatte, niet bijhouden. Viking kon uitlo pen tot 3-6, mede door het goe de keepwerk van Peter Wee- da In de laatse periode kon Shell drie doelpunten maken, maar het laatste deel van de wedstrijd moesten zij met een man minder spelen Viking bleef in deze periode doorgaan en scoorde vijfmaal, hiervan vielen er drie in een man- meer situatie (6-11). Alicante-VZC <d) 4-5 Weder om speelden de Vlaardingse dames een slechte wedstrijd. Tegen de onderste op de rang lijst kon met moeite een 4-5 overwinning worden behaald. De heren van SZC herstelden zich goed van de onverwachte nederlaag van vorige week. Hierdoor.blijft VZC in de mid denmoot meedraaien. RWV-VZC (h) 5-7 Een wed strijd die door slechte leiding in een chaotisch geheel veran derde. De tegenpartij was de mindere, maar VZC kon niet verder uitlopen doordat de he ren veel kansen misten. Shell-WIK 2 (d) 17-0 Een eenzijdige wedstrijd, die ge makkelijk gewonnen werd door Shell. Sheli-keepster Jea- net Mosselman keepte een goede wedstrijd en kon een strafworp uit haar doel ranse len. WIK-Lansingh 2 (d) 5-4 Een produktieve dag van Ellen. Kochi, die met haar drie tref fers een belangrijk aandeel had in de Vlaardingse over winning. Na de derde periode leïdee WIK al met 5-2, warbij de overige twee doelpunten waren gemaakt door Metha Bot en Cora Bakhuizen. In de slotfase naderde Lansïngh nog tot 5-4, maar WIK bleef goed overeind. Vlaardmgen in vijfsettter onderuit tegen DOS Vlaardingen-Bij de volleybalteams van Broleco/vlaardmgen werden dit weekeinde geen winstpunten behaald, zowel de heren als de dames verloren. De heren van MVC hadden wel succes en behaalden dan ook twee punten. De dames van deze club moesten het af leggen tegen een ploeg uit Voorscho ten- BothSzPartners/VCS behaalde op sublieme wijze de volle winst- Holy (d) won van B&P/VCS 4, de heren speel den tegen Krimpen 4 en verloren met 1-3. Broleco/Vlaardingen-DOS <h) 2-3 Het bekende drama speelde zich af Nadat de Vlaardingse heren overtui- Vlaardmgen Het half uurtje spreekrecht, dat de Vlaarding se Raad voor Sport en Recrea tie (VRSR) heeft ingesteld, wordt vanavond in ieder geval door VZC met beide handen aangegrepen. Punt van, de on getwijfeld felle, discussie vormt het trainingsuurtje, dat de Vlaardingse Zwem Club binnenkort dreigt te verliezen. Binnen de sectie zwemmen van de VRSR heeft het be stuur van VZC hierover al fel le krtitiek geuit. Uit een on derhoud van een bestuursdeie- gatie met wethouder Cees Bot is gebleken, dat de gemeente openstaat voor de gedachte, dat het Kolpabad zo veel mo gelijk moet worden benut. De vraag is kennelijk: hoe. Het bestuur van VZC. dat tij dens het spreek halfuur mon deling wordt vertegenwoor digd door vice-voorzitter Henk Hoogerwerf.heeft een aantal voorstellen in petto om uit de impasse te geraken. Niet ten onrechte meent VZC, dat ook de zwemsport één van de wéinige sporten, waarmee Vlaardmgen zich nog natio naal kan metenvoor een brede laag van de jeugd beoe- fenbaar moet blijven. gend de eerste twee sets won nen met 15-12 en 15-13 en de wedstrijd leken te gaan win nen, zakte het team in elkaar. Cees Lodder, de absolute uit blinker, kon het ook niet meer in zijn eentje bolwerken. De heren uit Schoonhoven won nen de volgende twee sets met 7-15 en 9-15. De vijfde en be slissende set was erg spannend en het publiek liet zich nu pas horen. De Vlaardingse heren kwamen op een flinke achter stand van 3-11, maar kwamen sterk terug tot 14-14. Toen was het het geluk, dat Vlaardmgen in de steek liet en de set werd gewonnen met 14-16 door DOS. Gemïni/Voorschoten- Broleco/Vlaardïngen <d) 3-0 De Vlaardingse dames traden aan tegen de ploeg uit Voor schoten die op de bovenste plaats staat. De motivatie van Vlaardïngen was niet zo groot, omdat verlies wel werd ver wacht. Toch boden de dames dapper tegenstand, wat ook wel 'uit de setstanden blijkt: 15-13, 15-10 en 15-11. Zwovok'81-Both Part ners/VCS <h) 0-3 De Schie damse heren waren werkelijk oppermachtig. De Zwollenaren werden drie sets lang voortdu rend onder druk gehouden en kwam daardoor nauwelijks tot aanvallen toe. De eerste sets werden gewonnen met 4-15 en 3-15. In de derde set boden de thuisspelende heren nog enigs zins tegenstand; van een 2-7 achterstand kwamen zij terug tot 9-11, Toen kwam Schiedam weer aan service en Ron van Lubeck serveerde naar 9-15, Leen van Bree passeert het DOS-blok. Vlaardingen ging niettemin met 3-2 onder uit tegen de Vlaardingse ploeg. waardoor 3 winstpunten wer den behaald- Intermezzo 2-MVC (h) 0-3 Een soepel behaalde overwin ning van MVC. Door een moeilijk te verwerken service en een sterke blokkering werd de ploeg uit Middelharms te ruggewezen. De setstanden waren 12-15, 8-15 en 12-15. MVC blijft dus in de top van de competitie meedraaien. Gemini V oorschoten-M V C (d) 3-1 Ondanks het goede be gin van de Maassluïse dames in de eerste set (4-15), moesten zij toch hun hoofd buigen voor de thuisspelende ploeg. De tweede set werd verloren met 15-8. in de derde set maakten de dames zelfs geen tegenpun- ten en verloor deze set dan ook met 15-0. De vierde set werd verloren met 15-7. Wel moet gezegd worden dat MVC slechts met 6 speelers speelde, zodat wisselen onmogelijk was. Rob van Zanten sterk terug uit dienst Vlaardïngen Marcel de Kievith (Thor) was zaterdagmiddag in de Vlaardingse Broekpolder de sterkste veldloper. Alleen Rob van Zanten van het organiserende Fortuna kon de atleet uit Roosendaal in de^beginfase van de strijd partij geven. De Kie vith overbrugde Het bijna zes kilometerlange parkoers in 18 mi nuten en 49 seconden, daarmee zo'n vijftig deelnemers ver ach ter zich latend. De Kievith vond het jammer, dat het aantal deelnemers nog al tegenviel. De Brabander, die vroeger in Schiedam woonde: ADVERTENTIE J Preventief onderhoud van de carros- serie en fajcbg herstellen van kleins reparaties verlengen de levensduur van Juw auto. Maak nog deze week een af- J spraak voor een GRATIS carrosserie f controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam. Tel. 010- J 54540. „Er zijn hier in de buurt toch genoeg sterke lopers. Waarom komen die dan niet op dit leu ke parkoers af. Bij ons in Bra bant zijn de crossen juist erg populair". Bert Hendrikse, se cretaris van Fortuna: „We hebben van tevoren nog over leg gehad met de organisatie van de Flora-cross om daarvan geen concurrentie te onder vinden. Elk jaar komen er toch weer meer deelnemers aan de start". Slechts de eerste van de drie ronden van twee kilometer kon Rob van Zanten de lange, pezige Brabander partij geven. Na 6 minuten en 3 seconden rondde het duo dit punt. Waarna De Kiviet het genoeg vond en aan een voorsprong begon te bouwen, die niet meer in gevaar zou komen. Van Zanten, toch opvallend sterk lopend, wist op zijn beurt de Spark-atleet Wim van Schie op afstand te houden. De situatie bleef zo ongewijzigd tot aan de finish. Van 'Zanten, die volgende maand af2wéait en speciaal voor deze wedstrijd de reis uit het verre Seefeld had ge maakt: „Ik heb de laatste tijd in dienst flink getramd op een tartanbaan. Met nog twee an dere Nederlanders heb ik me in Seefeld aangesloten bij de leichtatletikverein 'Zeven', met welke club we ook aan al lerlei wedstrijden deelnemen. Ik probeer nu met die Duitsers en onze club een uitwisseling van de grond te krijgen. Daar mee hoop ik dan de activiteit in onze club wat te stimule ren", aldus de vaandrig. Vlaardingen De heren van Asvion speelden uit tegen Ring I Pass, Ondanks het 2-0 verhes werd er weer eens goed hockey - gespeeld door Asvion. De dames van Asvion speelden uit tegen 'Aeolus en wonnen met 0-1, De heren van Spirit blijven ongesla- gen na de winst van 2-Ö op Voorne. Ook ae dames van Spirit ^wormen. Zij klopten Schaarweide met 2-1. De heren van Pollux -{•verloren uit van Waranda mat 2-1 en de dames van Pollux won- 9 .oen thuis met 1-0,van Voorne. De heren van Evergreen speel- 1 iden ;Uit tegen Noordwijk en gingen met 1-0 de boot en. Bij de I dames van Evergreen was het een doelpuntengala; zij wonnen llmet 6-0 van Euen Leur. I Vlaardingen Aeolus-Asvion 0-1 (d) Asvion opende de-score I i'via Geesje Bos na een voorzet van Alexandra Mansveld, dit ge ls' beurdeUialverwege-de eerste helft. In de tweede helft ging de ■''Strijd, gelijk op,'Waann een doelpunt van Aeolus- nog werd axge- |f Waranda-PoUiMt üvde eerste helft kon pollux zich goed I 5 handhaven! ipaar'narüst helft kwam .Waranda vrijsnel op een 2f24) yoorsprong" viaJ twee verdedigingsfouten van Pollux. Tien 'cminuteri'voor tijd kon Eric-Braams Voor Pollux scoren 2-1. van- K ^ea^at -inomentispeeldéPoIlux sterk aanvallend en zette Waran- da onder druk, maar de gelijkmaker werd niet gecreëerd. Pollux-Voorne 1-0 (d) Pollux had het in de beginfase zeer moeilijk, onder meer door de geroutineerde achterhoede van Voorne. In de tweede helft werd deze toch gepasseerd door Riet van Reyn die vanuit de rebound 1-0 scoorde. Noord wij k-Evergreen 1-0 (h) De eerste helft was een gelijk Opgaande strijd, waarin niet werd gescoord. De tweede helft was minder aantrekkelijk. Door een ge Dateerde strafbal kon Noord- 'wjjk scoren en zo tevens de eindstand bepalen. Evergreen-Etten Leur 64) (d) Frouke Snoek opende de score voor Evergreen in een matige eerste helft. De tweede helft'ver liep een stuk beter en de dames van Etten Leur werden zowel ..^letterlijk als figuurlijk onder de voet gelopen.. De. 54) zege in de tweede helft kwam tot stand door treffers van tweemaal Frouke Snoek, tweemaal Jonneke Schippers en eenmaal Margot Ou wen kerk. Ring Pass-Asvion 2-0 (h) Asvion speelde noodgedwongen met ?en speler als coach, Jan Wattez, omdat Asvion met vier langdu rige blessures kampt. In de eerste helft kwam Asvion goed voor ie dag en creëerde het driemaal een doelrïjpe situatie. Ondanks ie goede kansen kwamen beide teams niet tot scoren. In de ■>erste minuut van de tweede helft kon Ring Pass (tweede op de ■anglijst) de score openen 1-0. Asvion bleef goed spelen maar .•en gelijkmaker kwam niet tot stand. In de laatste minuut scoor- le Ring Pass 2-0 uit een strafcomer. Voorn e-Spirït 0-2 (h) Spirit opende flitsen, waardoor in de weede minuut werd gescoord door Jan Terbraak na een schitte- ende actie. Later in de eerste helft zakte Spirit wat in. Arno jelder kon niettemin 2-0 scoren, waardoor de strijd beslist was. »chaarweide-Spirit 1-2 (d) In de eerste helft werd Spirit over- ompeld en kwam het snel op 1-0 achterstand. In de tweede lelft werd een stuk feller gespeeld, zodat Spirit gevaarlijker Marja Smits maakt de gelijkmaker en tien minuten voor -.jd scoorde Ahnet Hengst 2-1. J - Vlaardingen Tot zijn eigen verba zing won Marcel de Kievith (Thor) za terdagmiddag een veldloop door de Vlaardingse Broekpolder. Niet ver baasd over zijn capaciteiten, maar een sterk bezet veld van crossers was toch het minste waarop hij gerekend had. Daardoor kon hij over het herfst achtige parkoers onbedreigd naar de overwinning snellen: krap zes kilome ter in 18 minuten en 49 seconden. Rotterdam Piet Vermaas uit Put- tershoek, die in biljartcentrum Linker Maasoever district Rotterdam verte genwoordigde bij het gewestelijk kampioenschap tweede klas drieban den klein biljart, heeft zich daarbij veruit de sterkste getoond. Zowei m matchpunten als in moyenne eindige hij als winnaar. „Ik ben hier naartoe gekomen met een tweeledig doel. Het kampioenschap en de afvaardiging naar de nationale titelstrijd." merkte Vermaas op nadat hij zich tn de voor laatste ronde in 31 beurten met 25-17 had ontdaan van een van zijn twee belagers, de Hagenaar Raimond Bus sing. Rotterdam Cor Neyhoft van de bil jartvereniging Het Noorden heelt zich geplaatst voor de finale van het Ne derlands kampioenschap eerste klas driebanden klein biljart. In biljartcen- trum Westermarkt in Tilburg onmoet de Rotterdammer van 12 tot en met 14 november: Meester (Hilversum), Daemen (Rljsbergen), Lexmond (Gou da),' Oostdijk (Krabbendijke), Kuis- dom (Hoogwoud), Groot (Andijk) en Klerx (Waalwijk). Rotterdam De voorwedstrijden van de ereklassers hebben voor een flin ke stagnatie in de KNBB-bekercom- petitie gezorgd, in de Rotterdamse biljart-agglomeratie gingen slechts dne ontmoetingen door. Onder Vrien den verloor zeer onverwacht van Ara- mtth 2, Ferme 2 wees Plemzicht roy aal terug en LMO pakte tegen het on volledige Vliegende Bal de halve winst. Amstelveen De zegereeks die Star- lift/Voorburg vorig seizoen inzette, lijkt vooralsnog niet te worden onder broken. Na zes competitieronden prijkt de Voorburgse landskampioen nu alleen en ongeslagen bovenaan de ranglijst van de eredivisie volleybal Ditmaal werd gedecideerd afgere kend met BrOther/Martmus M: 1-3 Het Doetinchemse Ubbink/Orlon, tot dat moment ongeslagen, moest op bezoek bij Brevok en ging verrassend met 3-2 onderuit, in de onderste re gionen greep Delta Lloyd de kans om de laatste plaats te verlaten. De Am- stelveense ploeg won met 0-3 bij PVC/Blokkeer. Tiemstra/Nijmegen was geen partij voor WC (0-3) en Su therland/Maastricht rekende snel met nog puntloze Animo af: 3-0, Zaan'69 steeg nog wat op de ranglijst ten kos te van Lycurgus: 3-1. Wijchen In biljarthome Verploegen in Wijchen, waar elf ereklassers drie banden verwoed streden om een van vier beschikbare plaatsen <n de nationale finale, heeft Joop de Wilde een uitstekend resultaat geboekt. De speler var Weena Wilhelmma vero verde in totaal acht punten, die hij vergezeld liet gaan van een moyenne van 0.985, hetgeen samen goed bteek voor de vierde praats. Rotterdam Gerard Blacqurere, de niet altijd op de juiste waarde ge schatte korte-stop van Kok-Neptu- nus, heeft overschrijving gevraagd naar het Haagse ADO Sparta-Brug- man ziel Tony Rombley vertrekken naar Haarlem Nicofs, maar krijgt ver sterking door de komst van Eddie Tromp en Tico Flemming Feyenoord kan volgend seizoen met meer be schikken over de Amerikaan Alex Masel t De mutaties: Kok/Neptunus: Cees Herwig naar Feyenoord, Tony Ben- ningshof naar Sparta. Henk Kruik naar Twins, Gerard Blacqulere naar ADO en Louis Schulz terug naar de States Terug. Raffy Hodge van Spar ta. Sparta/Brugman: Tony Rombley naar Haarlem Nicols, Henk Meijer naar Schiedam, Raffy Hodge naar Kok- /Neptunus, Johnny Jonkers met vijf spelers uit lagere teams naar Euros tars. Bij: Eddie Tromp en Tony Ben- ningshof van Kok/Neptunus en Tico Flemming van Ola/UVV Rotterdam De dames van de handbalvereniging Actief zijn er ook in hun derde wedstrijd met in ge slaagd tot een overwtnntng te komen. In Den Haag werd het tegen Wings 19-14, na bij de rust reeds met 11-6 te hebben achter gestaan. Bij de he ren was Ancora kansloos tegen Ta- chos. In Waalwijk werden de Rotter dammers via een 13-10 ruststand naar een 15-21 "nederlaag gespeeld- In de derde divisie verloren de dames van Snelwiek met minimaal verschil van Westlandia: 8-7. Bij de heren kwam Atomium tegen AHC 28 tot een fraaie 12-17 overwinning. Den Haag De Egyptenaar Safwat en de Zweed Kvant, respectievelijk als eerste en tweede geplaatst, ko men vanavond (20 00 uur) uit in de fi nale van de Canadian Club Dutch Open, het grote internationale squa shtoernooi van HSRC. Safwat kwam in de finale door in een bijzonder spannende en goede wedstrijd Khan uit Pakistan te verslaan Kvant won in een veel minder aantrekkelijk duel van Awat uit Egypte. Rotterdam Rotterdam is door een overwinning op Neptunus koploper gebleven In de hoofdklasse. De Rot terdamse waterpoloers hadden m Arnhem weinlq moete met de welis waar ervaren, maar veel te trage gastheren die dan ook met 11-5 wer den verslagen. Amsterdam Door de overwinning op bet Amsterdamse Black Velvet Canadians (7577) heeft Onro/RZ aansluiting gekregen met de ploegen in de middenmoot van de eredivisie basketbal Met thuiswedstrijden le gen Noordkop en Stars in het voor uitzicht lijkt het uitgangspunt van trai ner Charis Sideris een feit, Donar oe fende tegen Stars wat voor het Euro pa-Cupduel van donderdag tegen Maccabi Tel Aviv. De Haarlemmers scoorden maar 57 punten (79-57) Nashua Den Bosch versloeg gister middag Rucanor Tristars/Delft met 83-73. Hard gelopen werd er ook bij Hatrans/Haaksbergen tegen Van Zoonerr 111-98. Een week na de afgang tegen Nashua Den Bosch heeft het damesteam van RZ zich toch op de tweede plaats ge nesteld. Daarvoor moest met een veel zwaardere tegenstander worden af gerekend; Black Velvet in Amster dam Onder leiding van de vee! sco rende Ellis Roest won RZ verrassen;). Rotterdam De topscorer in de overgangsklasse A. Willem Ledeboer. heeft zijn persoonlijke eer hoogge houden door namens Victoria in het duel met UNION driemaal succesvol uit te halen. Dat was overigens met voldoende voor de overwinning, want UNION wist er evenzovete treffers te- -genover te stellen. Het werd dus 3-3 aan de Kralingseweg Rotterdam kwam op eigen veld In een harde wedstrijd tegen Venlo niet ver der dan 1-1. Jan Peter Kruymng scoorde het enige doelunt. Rotterdam De open clubkampi oenschappen rolskien van de lan- glaulveremgmg Rotterdam-Westland zijn bij de dames gewonnen door Bi- anca Teetmg en bij de heren door Martin Wiilems Hun tijden waren res pectievelijk 30.11 en 54,45 minuten Rotterdam Oud-international Bert van der Helm heeft zijn uiterste best gedaan om zijn club. Tempo Team, tenminste aan een punt te helpen in het thuisduel tegen regerend lands kampioen De Veluwe, maar af zijn verzet heeft niet magen baten. De Veluwe won tenslotte met 6-4. Rotterdam De tweede nachtmara thon van de schaakvereniging JSchie- broek/Westen-Regma heeft 125 deel nemers uit diverse windstreken van Nederland naar de sporthal doen stromen. Van vrijdagavond 22.00 uur tot zaterdagochtend 08,00 uur voch ten zij verwoed om de hoofdprijs van vijfhonderd gulden en tegen de slaap. Twee deelnemers werden ingedom meld aangetroffen. De finale van de laatste tien werd met 7 1/2 punt ge wonnen door de Elndhovenaar Frans Cuijpers, die in de voorronde 9 uit 9 had gescoord. positie Rotterdam Het was een goed weekeinde voor landskampioen veid- korfbal DOS'46. Zelf rekende de Nije- veensa ploeg af met Rohda (105), terwijl PKC zaterdag met 12-10 van Blauw Wit verloor. Alleen Detos (76 zege op Allen Weerbaar) blijft in de buurt. De 125 overwinning van For tuna op Archipel onderstreept het herstel van de Delftenaren, die nu vier overwinningen op rij boekten. Roel Evenbiit, die de taak van trainer- coach John Tims enkele dagen gele den overnam, kon Ons Eibernest nog niet bovenmatig inspireren. Van Luto werd met 106 verloren Sperwers verbeterde zijn positie in de promotieklasse B aanmerkelijk via een 8-6 zege op DOS uit Enschede. Trekvogels doet het in C minder goed. Het bezet na de teleurstellende 6-5 nederlaag bij Zuiderkwartier een zeer bescheiden plaats op de rang lijst. tn de eerste klasse A weren de Rotterdammse teams zich goed. Ro zenburg behield de leiding door bij DKV te winnen (10-12), terwijl Het Zuiden 'in de race' bleef door De Re genboog met 8-7 te klopen. Leidschendam De finales van de districtskampioenschappen badmin ton hebben de vele toeschouwers m sporthal 'De Fluit' >n Leidschendam nauwelijks kunnen boeien. Daarvoor was de overmacht van het Watering- se Velo ook dit jaar veel te groot. Meest opvallende man bij Velo was -• üun Santosa, die zJjn mogetijk laatste toernooi in Nederland met dne titels afsloot. Bij de dames veroverde zowel Karin van der Valk als Astrid van der s Knaap twee hoofdprijzen. f'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6