WATERWEG SPORT 16 Laatste ronde voor het VCP 9Er is goed naar inspraak geluisterd Supporters verrassen geblesseerde SVV 'ers Slechte mentaliteit doet Juventusdas om V oetbaltoernooi voor junioren Na vier jaar plannen maken en inspreken HlfMMi Verkeers- wfüiftutlrr Goudriaan: De Ooievaars: troosteloos Frans de Mo] stopt ermee Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 2 november 1982 Vlaardingen Morgenavond - valt de beslissing over het ver keerscirculatieplan (VCP). Het is dan nog een kwestie van de deelplannen voor de diverse stadsdelen in elkaar schuiven, die al eerder door de raad zijn aangenomen. Ervan uitgaande dat een meerderheid zich in de plannen weet te vinden en dat ziet er naar uit dan komt voorlopig een eind aan een periode van ruim vier jaar, waarin de gemoederen vaak hoog opliepen. Vlaardingen heeft dan een globaal plan om het verkeer in goede banen te leiden. Worden de plannen de komende jaren gerealiseerd dan zal dat wel weer de nodige heisa opleve ren. Het is niet de eerste keer dat er in Vlaardingen een ver keersplan is gemaakt. Ruim tien jaar geleden, in 1969, ver schijnt het Algemeen Ver keersplan Vlaardingen. En drie jaar later de nota 'Rijden of stilstaan'. De auto wordt dan nog gezien als vervoer middel nummer één en de an dere weggebruikers (openbaar vervoer en (brom)fietsers) ko men er veel bekaaider af. In die jaren wordt ook het Lies veldviaduct gebouwd. Het au toverkeer moet tenslotte zon der veel problemen de binnen stad kunnen doorkruisen. Maar de tijden veranderen. Het verkeer wordt steeds drukker en langzamerhand komt men tot het inzicht dat de auto niet de onbetwistbare nummer één moet zijn. de woongebieden verkeerslu w/arm gemaakt moeten wor den, en het selectief autoge bruik bevorderd dient te wor den. Dat laatste punt houdt in het voorrang geven aan open baar vervoer, (brom)fletsers en voetgangers. Tevens staat in die motie dat het afsluiten van wegen niet tot sluipverkeer mag leiden èn dat daarover overleg met de bevolking no dig is. De tweede motie spreekt over een autovrije bin nenstad en verkeersluwe woonwijken. Dat is op 6 juli 1978. Vrijwel direct nadat de raad instemt met het structuurplan gaan de ambtenaren aan de slag met de voorbereiding van het verkeerscirculatieplan- Voor alle stadsdelen moet er een komen, behalve voor de Westwijk, waarvoor op dat moment juist een bestem mingsplan wordt voorbereid. Daarin zal ook de verkeersaf wikkeling worden meegeno men en de resultaten daarvan worden later weer ingevoegd in het totale VCP. Op 2 april 1979 presenteert wethouder Bas Goudriaan een parkeernota. Enkele weken la ter gaat de inspraak van start over de locaties van de drie parkeergarages en vervolgens over de ontwerp-verkeerscïr- culatieplannen voor de ver schillende stadsdelen, die op het stadhuis zijn uitgedokterd. Menige woelige inspraakavond volgt en politiek Vlaardingen heeft het er druk mee. staat zelfs nog ter discussie. Daarover volgen nog nadere onderzoeken. Een greep uit bet uitvoerings- programma: Holy Reconstructie van de krui sing Holysingel/Dillenburgsin- gel/uitgang Holy-Ziekenhuis. Afsluiting voor auto's van Frederik Hendriklaan tussen Anna van Saksenweg en Ama- lia van Solmslaan, Dillenburg singel tussen Holysingel en parkeerterrein Vaartland. Ko- ninginnelaan tussen Frederik Hendriklaan en parkeerter rein en Abelen dreef bij Holy- weg. Fietspaden langs Zwanensin- gel, Churchillsingel, de A20 inclusief een brug over de Vaart en Europabouïevardtra- cé. Structuurplan In de zomer van 1978 stemt de gemeenteraad in met het structuurplan. Daarin staat in grote lijnen de ontwikkeling van Vlaardingen aangegeven (een superbestemmingsplan). Aan het hoofdstuk verkeer en vervoer voegt de raad twee moties toe. In de eerste staat dat voor ieder stadsdeel een verkeerscirculatieplan dient te komen, de wijken verzekerd dienen te zijn van een goede verbinding met'het'bentrum, Geen blauwdruk Wanneer morgen de raad in stemt met het VCP ligt de ver keersafwikkeling in hoofdza ken vast. Er kunnen nog wat kleine wijzigingen komen, om dat een en ander toch niet haalbaar blijkt of er geen sub sidies loskomen van het rijk. Maar de grote lijnen kunnen niet meer worden aangetast. Een blauwdruk is het VCP dus niet. In grote lijnen staat ïn het plan aangegeven wat er in de diverse wijkenstaat .te„ gebéuren. Een aantal punten Ambacbt/ Babberspolder Reconstructie kruising Van Hogendorplaan R'damse weg. Afsluiting voor auto's van Emaus en Voorstraat bij S'damsedijk, Anthony Knot tenbeltsingel tussen Goudse- singel en Plein 1940, Goudse- singel bij Van Hogendorplaan, oostelijk deel R'damseweg bij Van Hogendorplaan, Mei doornstraat bij Van Hogendor plaan en Rozenlaan bij Van Hogendorplaan. Fietspaden langs Van Ho gendorplaan, S'damsedijk tus sen Van Hogendorplaan en Plein 1940 en tussen Plein 1940 en Irisstraat. Cen tr urn/ Oost/V OP Reconstructie kruispunten Van Beethovensingel/Faralel- weg/Wagnerstraat, Oostha- venkade/le Van Leyden Gael- straat, Westlandseweg/Delf- tseveerweg/Emaus/Korte Dijk en Verploegh Chasséplein. Diagonale afsluiting voor au toverkeer kruispunten' S'dara- se weg/ Em m aplein/ lepestraat, Vettenoordstraat/Pieter Karei Drossaertstraat en Gedempte Biersloot/Afrol/Groen van Prinstererstraat. Afsluiting voor auto's van S'damseweg tussen Spoorsin- gel en S'damsedijk, spoorweg overgang Binnensingel, Wil lem Beukelszoonstraat tussen Binnensingel en Nieuwe Kerkstraat, middenberm Bin nensingel ter hoogte van Em- m astraat, Zomerstraat ter hoogte van oprit Maassluise- dijk, Vetteoordsekade bij Touwbaan, Wagnerstraat bij Paralelweg, Rembrandtstraat en Korte Hoogstraat, beide bij Gedempte Biersloot, Van Rie- beeckstraat bij Liesveldvia duct, Catsstraat bij Markgraaf laan, Markgraaf laan tussen Joubertstraat en Schepenstraat en tussen Heemraadtstraat en Henriëtte Roland Holststraat, Huijgenstraat bij Henriétte Ro land Holststraat, Westnieuw- land bij Nieuwlandstraat, Weeshuisplein bij Veerplein, Lïesveldviaduct, le Van Ley den Gaelstraat bij Oosthaven- kade. Drie parkeergarages bij stad huis, Afrol en Joubertstraat. Fietspaden langs S'damse weg ten oosten van Verploeg Chasséplein, over Veerplein en tussen Vettenoordstraat en Fuikstraat. "West Reconstructie kruisingen Westlandsweg/Marathonweg Het fietsen dient te worden bevorderd, in het centrum komen er fietsroutes bij. Na uitvoering van het VCP kan deze man fietsen door de Smalle Havenstraat. en Dirk de Derdelaan/Buijs Ballotlaan. Afsluiting voor auto's van Maassluisedijk tussen Zuid- buurt en Industrieweg, Eras- musplein bij Dr.Wiardi Beck- mansingel, Jaeoba van Beie- renstraat bij Dirk de Derde laan, westelijke toegang par keerterrein sporthal vanaf Flores de Vijfdelaan, uitrit Burgemeester Pruissingel bij Menadostraat. Fietspaden langs Marnix- laan/Maassluisedijk, Mara- thonweg tussen Arij Koplaan en spoorwegovergang, tussen kruising Marathonweg/Mar- nixlaan en de Cura?aolaan, langs Dirk de Derdelaan tus sen Flores de Vijfdelaan en Buijs Ballotsingel en tussen Stationsplein Vlaardingen- West en de George Stephen- sonweg. Daarnaast zijn ook plannen gemaakt voor de verkeerseir- culatie in de industriegebie den. In het VCP wordt er van uitgegaan dat de maatregelen voor 1987 zijn gerealiseerd. Het zit er in dat het langer zal gaan duren. Tegen die tijd kan Vlaardingen zich weer opma ken voor een nieuw VCP. Het is te hopen dat het dan kan blijven bij een bijstelling van het plan dat morgen ter dis cussie staat. Wethouder Bas Goudriaan: .i,Er is heel nadrukkelijk op Öe man gespeeld." Hij zit er, ondanks alle kritiek die er de afgelopen jaren over zijn hoofd is uitgestrooid, ontspannen en gezellig onderuitgezakt bij: de Vlaardingse verkeerswethouder Bas Goudriaan. In zijn kamer op het stadhuis laat hij alles wat er rond het omstreden verkeerscirculatieplan (VCP) is gebeurd, nog eens rustig de revue passeren. Re lativerend, grinnikend, toch nijdig zo nu en dan, maar vol vertrouwen voor de dag van morgen. Want morgen is het, na jaren van werken, zover. Dan wordt in een extra vergadering van de gemeenteraad het verkeerscirculatie plan vastgesteld óf verworpen. Met die laatste mogelijk heid houdt Goudriaan niet echt rekening, maar je weet het nooit in de politiek. Ook Goudriaan realiseert zich dat het plan een werk stuk is dat uniek is in zijn soort: nog nooit heeft een raadsvoorstel zoveel stof doen opwaaien in Vlaardingen. Het VCP heeft de gemoederen jarenlang beziggehouden. ffiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitfiiiitfiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiitjiiiiiiiiiiifiiiDiiniffiiiiiniiiifiiiiiiiiHiii Vlaardingen „We willen die stad leefbaar maken. Vlaar dingen heeft alles in zich om gewoon een ontzettend aardig stadje te zijn en te blijven: je hebt water in die binnenstad, je hebt een leuk voorzienin genpatroon in vergelijking •met andere gemeentes." "Vlaardingen was een veilige stad, vier jaar geleden, maar "het aantal dodelijke ongeluk ken is in een paar jaar tijd 'sterk gestegen. Goudriaan: „Twee wéken geleden wéér ie mand doodgereden. Dan is de eerste vraag: hoe komt het? •Eigen schuld, maar iemand 'rijdt zichzelf niet zomaar dood. 1 We hebben jaren gehad van !éên dodelijk ongeval en we ^zitten nu op vijf. Overal loopt het terug en hier loopt het op. Dan moet je als stad iets doen." VrDat er in de binnenstad drin gend het nodige moet gebeu ren om het autoverkeer wat in te perken, is voor Goudriaan zo duidelijk als wat. „Het is helemaal niet erg dat je met .die auto in de binnenstad kunt rijden, maar het is een beetje ;van de gékke dat je een auto ■ziet als voetganger. Die dingen ;geven toch overlast, herrie, stank, onveiligheid voor kin deren, fietsers, voetgangers. Laten we die overlast dan zo veel mogelijk beperken. Niet meer een kwartier in het rond gaan rijden als een idioot en dan op het Zuidpleïn of in Schiedam een pakkie boter gaan halen. Ik vind dat dat helemaal niet erg js." Goedkoop Er is in de afgelopen jaren heel wat afgescholden op de wijze, waarop de gemeente met de resultaten van de in spraakprocedures is omgegaan. Er zou door de gemeente en dan met name door Goudriaan volstrekt niet geluisterd zijn naar de wensen, die vanuit de bevolking en de middenstand naar voren kwamen. Goudri aan vindt dat onzin. „Als de insprekers zeggen: we hebben geen inspraak gehad, dan zeg ik: dat is gelul! Ik denk dat er ontzettend goed geluisterd is naar de signalen vanuit die in spraak. Er zijn tientallen groe pen die er invloed op hebben gehad. En dan vind ik het zo goedkoop als je zegt dat er niet naar geluisterd is." 1 Volgens Goudriaan is na de ja renlange discussies iedereen het nu wel met de plannen eens. Er zijn volgens hem ook geen klachten meer over de plekken voor de parkeergara ges. „Alleen het Veerplein ligt nog steeds gevoelig. Tien jaar geleden had dat misschien ge kund, maar het is goedkoop om daar nu nog aan vast te houden. Want het gaat finan- cieel-technisch gewoon niet. Een garage onder de grond kost dertigduizend gulden per plaats. Dan mag je in Vlaar dingen parkeren voor vier gulden per uur. Dat is een leuk verhaal, maar het is niet realistisch. Die garages kun nen alleen een succes worden als ze een gulden per uur kos ten." Op de man Is de inspraak of de oppositie echt zo onredelijk geweest? Bij Goudriaan raak je met die vraag een gevoelige snaar. Hij klopt zijn pijp uit en zegt: „Achteraf, als je kijkt naar het resultaat dat ze bereikt heb ben, dan zeg ik: dat is prima. Er is serieus naar geluisterd en de dingen waar ze mee geko- -men zijn waren niet slecht. Maar als je de momenten ziet dat ze er mee gekomenzijn: dat was niet netjes, dat is een getrap op personen geweest, dat is verschrikkelijk. Er werd heel nadrukkelijk op de man door Aad Rietveld en Paul Houkes gespeeld. Niet alleen door de insprekers, want als ik aan de geluidswagens denk van de VVD in de verkiezingsstrijd: daar heb ik geen goed woord voor over." En wat wordt het morgen, als het VCP in de raad komt? Goudriaan: „Ik heb goede moed dat we het halen. Maar er zitten er wel dertig aan die tafel en ik kan niet in die kop pies kijken. Mijn partij is dui delijk, en het CDA onder schrijft het collegeprogramma, dus die moeten ook voor zijn. Maar als dat alléén de stem ming zou zijn zou me dat te leurstellen. Dan kijk ik toch naar een Rodrigues, een Mole naar, een Lensvelt, een Poppe. Maar als ze eerlijk zijn bij de WD, dan wil ik nog zien of ze en masse tegen zijn. Ik zou het van moed vinden getuigen, als er tóch nog een paar meegin gen." De persoonlijke relatie tussen Goudriaan en de VVD-fractie is in de afgelopen maanden bijzonder verslechterd. Zozeer zelfs dat hij opmerkt: „Het is kapotgespeeld op de persoon lijke verhoudingen. Ik weet niet of het rancune is, maar op het moment dat je jarenlang bestookt bent met leugens en onwaarheden, kan ik niet meer met diezelfde mevrouw in het college gaat zitten. Er kan een hoop in de politiek, maar dat gaat te ver." Blijven die verhoudingen zo verstoord gedurende de rest van de zittingsduur van deze gemeenteraad? „Bèjegek! Ze schamen zich eigenlijk dat ze geen hand gegeven hebben. En als VVD'er zou ik me ook schamen! Maar het zijn ook geen liberalen in Vlaardingen. Een echte liberaal, die geeft je een hand, en die belt je op en daar praat je mee. Er zijn geen echte liberalen meer: een me vrouw Van Toer, een Jan Ma- dern, daar kon ik mee praten. Ik heb met meneer Quast nóóit kunnen praten. Dat is een heilige, die weet alles. Maar zó is het niet," Schiedam/Maassluis Het blijft, op beide fron ten, tobben met de basketbalteams van Juven tus. In de 'eigen' Margriethal verloren de heren door een bar slechte mentaliteit met 98-66 van Jumpers, terwijl de dames net niet waren opge wassen tegen Dunckers: 60-56. De heren van Grèen Eagles stelden tegen AMVJ pas laat het ongeslagen record veilig (90-88). De Maassluise dames lieten zich gisteravond niet verrassen door Kimbria en keerden het Limburgse met een 73-63 overwinning de rug toe. Juventus-Jumpers <h) 66-98 De Schiedam mers hadden na elf minuten nog een 25-14 voorsprong, vooral omdat de 'man-to'man' van de Haagse ploeg faalde. Vervolgens stelde Jum pers orde op zaken. Bovendien toonde Juventus een bar slecht moreel, waardoor Jumpers na de hervatting met Juventus kon doen en laten wat het wilde. Juventus-Dunckers (d) 56-60 Een meer span nende dan fraaie wedstrijd, waarin de twee ploegen volledig aan elkaar waren gewaagd. Bij 20-20, in de veertiende minuut, kreeg topscorer Mieke Dalmeijer (16 punten) haar vierde per soonlijke fout en dat was fnuikend voor Juve tus. Halverwege de tweede helft leidde Juve, tus nog wel, maar óndanks de 14 punten vé Linda Snel trok de Hilversumse ploeg aan h langste eind. AMVJ-Green Eagles (h) 88-90 Een waar fo' tenfestival in Kralingen, waar de arbiters lief 66 persoonlijke fouten constateerden. een 52-42 achterstand bij rust, projecteerde G, coach Joop Boon een zone-press en daar hl AMVJ even geen antwoord op: 56-65. Niett min kwamen de Rotterdammers goed teru maar was het uiteindelijk Kees Brugman, d de winnende treffer door de ring liet giijde Topscorer was Peter van der Waal met 28 pu, ten. Kimbria-Green Eagles (d) 63-73 Een goer wedstrijd van de Brugman-dames, die vooi dank zij Ingrid van der Kuil (22 punten vol rust) afstand namen van Kimbria. Bij rust lea den de Eagles met 44-32. Daarna hadden Maassluisen heel even moeite met de zon press van de Limburgse ploeg, maar echt in g. vaar kwam de 73-63 overwinning niet- n Henk Salari (rechts) en Marcel van der Ven waren blij verrast met 'net onverwact bezoek van de SVV-supporters. Gerrit Suttorp, in het midden met de duim omhocj. heeft zichtbaar veel plezier. ren was het enige wat kon. Volgende week woensA mag ik alweer gaan fietsen® ik hoop dat ik na de winfj" stop weer helemaal de ot ben. Dr. Honig heeft in ie- geval gezegd dat het er uiteiet." De operatie van Henk S was heel wat gecompliceer~~ Al twee jaar geleden werd* voorstopper in Delft aan meniscus geholpen- Het bi echter tobben. Juist nu is -ti komen te staan, dat een cf van het bot destijds niet weggehaald. Daarom ook bi Henk Salari last houden zijn blessure en speelde nimmer zonder pijn: herstel gaat wel iets langer n ren dan dat van Marcel. 3 stuk bot is nu weggehaald ook nog een groot stuk kra been. Ik kan nu tenmit: mijn knie weer helerrt strekken, dat heb ik sij twee jaar niet meer gekund hoop dat ik na deze blesst) een paar jaartjes 2onder alf ellende kan voetballen, w; het is de laatse tijd wel fc erg met mij geweest. Ja, eigje lijk twee verloren jaren," de winterstop denken de y plaagde spelers weer enigst op de been te zijn. unüanKs aat j.n ijmegen d- bepaaid in de buurt is, hebj.' de onfortuinlijke voetbal2t over gebrek aan belangstel^, niet te klagen gehad. Naasta- milie kwamen de trainers jfc Nijmegen Blij verrast waren Henk Salari en Marcel van der Ven, toen Gerrit Suttorp, Hennie Gokken en Freek Mo lendijk, met de SVV-pupillen Marco van der Marei en Rï- cardo Gokken, het Nijmeegse Canisius Wilhelmina-zïeken- huis binnen kwamen zetten. Namens een vaste groep SVV- supporters kwam de Schïedamse delegatie de twee aan hun meniscus geopereerde spelers opzoeken. Ook de familie Sa lari, vader, moeder, zus en vriendin Karin, apprecieerden de komst van het vijftal bijzonder. „Henk en Marcel zijn gewoon fijne jongens," orakelde de met een meer dan vlotte babbel ge zegende Gerrit Suttorp ïn het ziekenhuis. „In een mum van tijd had ik een hoop geld opge haald om twee schitterende fruitmanden voor die knapen te kopen. Het is toch geweldig dat een groot aantal supporters zo met de jongens meeleven." Naast de fruitmand kregen de door blessures achtervolgde spelers ook nog een grote bos bloemen van de SVV-pupillen: „Zo maar spontaan beschik baar gesteld door de bloemen- mannen Jaap en Ruud uit Rot terdam. Ik vertelde dat wij de jongens op gingen zoeken in Nijmegewn, en hup, ik had al twee bossen bloemen in han door Chris Woerts den," aldus de meest luidruch tige SV V-supporter. Geslaagd Henk Salari en Marcel van der Ven zijn beiden geopereerd door dr. Honig, die onlangs ook de ex-Ajax ster Frank Ar- nesen van een onwillige me niscus verloste. Beide operaties zijn volledig gestaagd. Marcel van der Ven: „In de oefen wedstrijd tegen Schiedam ver draaide ik mijn knie. Opere- de Ruiter en Aad Putters jj kele keren op bezoek en het bestuur liet zich enl malen zien. Van de spelr"* groep namen alleen doelr' Bas van Noortwijk en midc- velder John Munnik de mo< om de twee spelers op te ken. Morgen, woensdag, men de voetballers weer tl en starten dan met de rev datie. Schiedam - In het voorjaar van 1983 wordt in Schiedam het Schiedams voetbalkampioenschap voor A-l elftallen afgewerkt. De organisatie is in handen van Martinit, dat In 1983 het 55-jarig bestaan zal vieren. Alle Schiedamse verenigingen die een A-l elftal hebben, zijn inmiddels door Martinit benaderd, om deel te nemen aan het toernooi. De wedstrijden gaan van start in de maand april en op 16 juni zullen dan de finalewedstrijden plaats vinden op het terrein van Martinit. Het is de bedoeling om van het toernooi een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Schiedam Tegen Pitt '75 waren de tafeltennissers van de Schïedamse invaliden sportvereniging De Ooievaars niet opgewassen. In eigen om geving werd voor de vijfde achtereenvolgende maal kans loos verloren. Ditmaal werd het een 2-8 nederlaag. Wout Peeman en Mare Cho- mette kwamen ieder eenmaal tot winst, terwijl Ria Zwanen- velt alles verloren zag gaan. Ondanks de royale nederlaag werd er door de Schiedam mers toch goed tegenstand ge boden. Vijf partijen werden pas na drie games beslist. Mare Chomette maakt het wel heel erg bont. Tegen De Bruyn stond hij in de belsissende der de game met 20-15 voor, maar hij was toch niet bij machte om de partij naar zich toe te trekken. Op onbegrijpelijke wijze verloor hij de partij toch nog met 21-23. Halverwege de najaarscompe titie neemt het team van de Ooievaars een troosteloze laat ste plaats in op de ranglijst. In de derde klasse degraderen twee -verenigingen en gezien de grote achterstand is aan de gradatie bijna niet meer te ontkomen. Schiedam - De tennisver eniging KSVV zal op de ledenvergadering, die lCj december zal worden ge houden, zijn voorzitter 'kwijtraken'. Frans d€* Mol houdt het na een pe-^- riode van drie jaar voor-J zitterschap en één jaar vice-voorzitterschap oj?- bestuurlijk niveau voori. gezien. Als opvolger za' Paul Koster worderj voorgedragen. Paul Kosr ter was voorheen be^ drijfsleider van het ten* niscentrum van Hoogen] dijk in Vlaardingen er., leidde met onder ander* Wim van Hanegem hei' Haagse tennispark X>r* Bataaf. Secretaris Man~ nus Stolk en bestuursled den Tony Markenstijn et! Joke van der Most ziji^ bereid aan te blijven. Ir de vacature van pen| ningmeester Is nog-niei voorzien bij de Schiep damse tennisvereniging.!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3