ROTTERDAM armer 9Mijn dag is weer goed, een jumbo-jet op Zestienhoven AEENDA Eenvoudiger of f géén Oosterhof Leger des Heilsij heft 'Raad en l: Daad'-balie opj iBeraad over activiteiten Spotter Piers droom komt uit Fietser ernstig gewond. p: «Van Hechten in 'De Overheid' Rotterdam krijgt groots politiek- eultureel centrum mrsm) r Rotterdams Nieuwsblad 4b -j, J woensdag - wj'm RZ/RV/RY/RW 10 november 1982" W\. ^Rotterdam Door een dalend leden aantal en stijgende kosten komt de Die renbescherming steeds krapper bij kas te fitten. De vereniging wordt gedwongen inbaar activiteiten te beperken. ^Eind deze maand zal op een begrotings vergadering de toekomst worden be sproken. Aan deskundigen, bij voorkeur M;vrijwiligers uit eigen gelederen, zal wor den gevraagd beleidsplannen op te stel- 'den. "„'.Volgens voorzitter J. van Rijn van het hoofd- bestuur zullen alleen acties, die dringend „."noodzakelijk zijn nog kunnen worden ge- voerd, moet op het hoofdbureau in* Den Haag nog efficiënter worden gewerkt en zal het verenigingsblad 'Dier' soberder van uitvoe- - ring worden. Het werk binnen de asiels loopt ^gevaar doordat gemeentelijke bijdragen drei- -.gen te worden verlaagd of zelfs helemaal verdwijnen. \J„We zullen veel gas moeten terugnemen", al- 'dus Van Rijn. „Een jaar of vier geleden had- ';den we nog 100.000 leden, nu ongeveer 80.000. We hebben dus minder inkomsten, "-"Rotterdam Morgen houdt Jr'Hans van Hechten in literair café De Overheid twee voor- -1'drachten onder de titel 'De keerzijde van het genot'. Deze voordrachten zijn geba- 'seerd op teksten van Honoré de Balzac ('Verhandeling over "de moderne, opwekkende middelen') en Anton P.Tsje- 0 chov ('Over de schadelijkheid 'van tabak'). Zoals gebruikelijk "is de toegang gratis, het pro- 6 gromma begint om 21.00 uur, De Overheid is gevestigd aan de Nieuwe Binnenweg '218. j'Hans van Hechten (36) combi- "''neert zijn voorliefde voor het theater met een studie en een "baan als psycholoog. Hij speeï- de onder leiding van Franz 'Marïjnen in 'Midzomernachts- droom', 'K&tchen uit Heil- -bronn' en 'Alice'. Dit jaar "werkt hij mee aan de RO-pro- -''duktie 'Die letzte Tagen der Menschheït'. De KRO zal bin- nenkort het door Van Hechten geschreven hoorspel 'De Grote Fuga' uiteenden. maar kampen wel met hogere kosten". De voorzitter stelt dat nog geen sprake is van het compleet staken van "activiteiten zoals bij voorbeeld de inspectie op naleving van de wet op dierenmishandeling. Bij acties zal de Dierenbescherming echter meer dan vroeger prioriteiten, moeten stellen. Afdelingen De situatie bij de afdelingen van de Dieren bescherming varieert. De afdelingen werken nogal autonoom en kunnen zelf beslissen welke activiteiten zij financieren. In ver scheidene steden dreigen problemen te ont staan met de asiels. Voor de opvang van dieren in asiels ont vangen de afdelingen een onkostenvergoe- ding. „Veel gemeenten denken aan inkrim ping daarvan", vertelt Van Rijn. „Dat 2ou Wel eens kunnen betekenen dat asiels moe ten sluiten". De gemeente Rotterdam overweegt een ver laging van de financiële bijdrage voor zwerf katten, die in het asiel worden opgenomen.. De afdeling Dierenbescherming moet nog een antwoord vinden op de vraag hoe dan de eindjes aan elkaar moeten worden geknoopt. In Rotterdam, eens de grootste afdeling van Dierenbescherming, is het ledental aanzien- Lijk teruggelopen. Van zo'n tienduizend tot minder dan zevenduizend. Het nieuwe, voor een groot gedeelte door de gemeente Rotterdam gefinancierde asiel, is nog steeds niet officieel geopend. De reden daarvan is dat men nog geen persoon van enige importantie bereid heeft kunnen vin den de opening te verrichten. In eerste in stantie heeft men geprobeerd Prinses Mar griet hiervoor te krijgen, maar dat is niet ge lukt. Ook burgemeester Peper zou geen tijd hebben gehad. De Rotterdamse afdeling is al geruime tijd op zoek naar een voorzitter. Binnen eigen kring is die niet gevonden. Na een advertentie een procedure, die zelden of nooit wordt ge volgd voor een verenigingsfunctie is de heer Corsmit uit Den Haag benoemd. Door privé-omstandigheden heeft hij zich tot op heden nog niet volledig kunnen inzetten. Een strakker beleid in de afdeling, waarbij een optimale samenwerking met de stichting Dierenambulance van groot belang is, is on- ^Rotterdam Door een fout is gisteren op de voorpagina van -het RN het bericht weggeval len, dat Rotterdam in de loop f van volgend jaar een groots ;opgezet politïek-cultureel cen trum krijgt met als naam De "Lont. Het centrum, dat in Ne- „derand zijn weerga niet kent, ^telt een reeks onderdelen: ^theater, een bioscoop, muziek, "ben café-restaurant, een boek- handel, een galerie en politiek vormingswerk. De organisatoren hebben voor 'de locatie het oog laten vallen -op de huidige Gemeentebiblio- theek, of het hotel Emma aan het Eendrachtsplein of het vroegere Henkespand in Delfshaven. Hun voorkeur rgaat uit naar de Gemeentebi bliotheek, die dan zijn culture le bestemming zou kunnen be houden. „En door het ervoor gelegen plein bij het geheel te betrekken kan een aantrekke lijk binnenstadsplein woi'den gecreeërd", aldus de organisa toren. .Zij hebben bij het college van b en w een subsidie-aanvraag ingediend voor een investe ringssubsidie van vijftig mille -en een garantiesubsidie van 1 twee ton voor het exploitatie tekort in het eerste jaar. De -gemeenteraad zal zich hier- -over in december uitlaten. ontbeerlijk. Verder bepleit de afdeling een slagvaardiger landelijk inspectie-apparaat, dat op professionele basis voor zijn taak is berekend. Men hoopt tjat de overheden het belang van zo'n inspectie gaan inzien, want daar schort het nogal eens aan. Samenwerking Samenwerking met andere organisaties ter bescherming van dieren lijkt noodzakelijker te worden. „Incidenteel doen we dat", zegt landelijk voorzitter Van Rijn, „maar er zijn in Nederland wel 80 of 90 organisaties actief. Daar zitten weer veel splintergroepen bij. Ie der doet het op zijn eigen wijze; de een naar politieke, de ander naar religieuze overtui ging, de een alleen voor de katten, de ander voor alle dieren". t „Samenwerking blijft nu meestal beperkt tot incidentele acties waarbij we van eikaars kennis profiteren. Het ware te wensen, dat er in Nederland één grote vereniging zou zijn, maar dat lukt helaas niet. We hebben het herhaaldelijk geprobeerd, maar dieren bescherming blijft een heilig huisje". 0 Piet Meijerink tuurt door zijn camera. Zijn grote wens ging onlangs in ver vuiling, een heuse jumbo- Jet op Zestienhoven. Rotterdam Groot feest afgelopen woensdag op vlieg veld Zestienhoven onder de 'spotters*. Een hele echte, levensgrote jumbo-jet van de vliegmaatschappij 'Thaf sloeg haar vleugels uit en nam onmiddellijk het halve vliegveld in beslag. Een jumbo op Zestienhoven, de 'spotters' konden hun geluk niet op en vierden het feestje met een extra kop koffie in de hal van het vliegveld. Voor diegene die niet weet wat 'spotters' zijn: dat zijn vliegtuig-kenners bij uitstek, doorgaans figuren die als enige droom hebben om ooit eens het brevet te halen maar, niet gespeend van enige zelfkri tiek, hun opleiding hiervoor toch te gering vinden. Ter compensatie staat het le gertje 'spotters' gewapend met handradio, verrekijker en fototoestel en thuis een scan ner, op te vangen, wat voor an deren onmogelijk is. Zij regis treren en fotograferen en blij ken over een kennis van za ken te beschikken die menig piloot nog zal verbazen. Ze be titelen zichzelf als 'gekken'. Piet Meijerink kan er over meepraten. De 21-jarïge dienstplichtig militair, die ui teraard is ingedeeld bij de luchtmacht, staat ieder vrij uur wat hij kan vinden op de 'haven' te registreren en foto graferen. Hij raakt door het dolle heen als er een zeldzame kist Zestienhoven aandoet, is diep teleurgesteld als een paar simpele zakenvliegtuigjes voor bedrijvigheid zorgen. „Die kist daar, daar kijk ik niet eens meer naar", zegt hij, knikkend naar een gemiddeld vliegtuig je. „Die heb ik zoveel gezien, dat is oninteressant". OmmoordsePiet is pas twee jaar geleden toegetreden tot het legertje 'spotters'. „De luchtvaart heeft altijd al mijn interesse gehad maar eigenlijk ben ik pas laat aan deze hobby begonnen. Ik zou ook best blij zijn met een baan hier op het 'veld'. Piloot worden? Dat is een jongensdroom van me, maar ik heb er niet de diplo ma's voor", door Marlijn Verwaaijen Piet heeft thuis een scanner staan en beschikt sinds kort over professionele fotoappara tuur. „Die scanner is ideaal", zegt hij. „Vlak voordat ik naar huis ga kijk ik even de lijst na van mogelijke 'binnenkomers'. Thuis zet ikrde scanner aan en dan hoor ik wel of het iets bij zonder is. Mijn moeder zegt overigens wel eens uit een geintje dat ik beter mijn bed op Zestienhoven kan zetten. Een grapje hoor". Waar Piet echter nog altijd niet over uitgesproken raakt is de plotselinge landing van de immense jumbo-jet uit Thai land. „Een wens van me die in vervulling is gegaan. Helaas heb ik het ding niet zien lan den, dat was' helemaal mooi geweest. Het, kwam omdat Schiphol door de mist dicht zat. Toen moest hij eigenlijk uitwijken naar Duitsland maar die piloot ging toch naar Zes tienhoven. Prachtig gewoon. Met 900 meter zicht gooide hij hem erin (landde hij dus). Om half twaalf is hij er weer uit gegaan (weer opgestegen dus). Die dag kon niet meer kapot, werkelijk waar. Want normaal gesproken landt hier alleen maar kleiner spul. Dit ding nam de halve luchthaven in Mist Het najaar en de winter, dat is voor de 'spotters* de beste tijd. Dan is de kans op mist name lijk het grootst. Piet: „En als het mist dan wordt het meestal druk op Zestienhoven. Dan Woensdag 10 november De Doelen; kleine zaal, 12.45 uur. Koffieconcert, werken van Couperin tg.v, zijn 314e geboortedag. De Doe len: kleine zaal, 20.15 uur. Serie solis ten R.Ph.O., Manen van Staalen, cel lo en Gabriella Szentpéteri, piano. De Rotterdamse Schouwburg; 20.15 uur, Zuidelijk Toneel Globe speelt 'Pericles' van Shakespeare. Met Theu -Boermans, Joost Prinsen, Lïesbeth „Coops, Nora Kretz e.v.a. Theater Zuidplein: grote zaal, 20,15 uur, 'Gotcha' en 'Rack Abbey'. Hofplein theater; 20.15 uur, "3 in de pan'; kluchtig blijspel. Luxor Theater: 20.15 uur, Robert Long en Leen Jon- gewaard. Picollo Theater. 20.30 uur. De witte engel', mime. De lantaren I 20.30 uur, Theatre Company Shah- razed speelt 'Doktor Papertutto'. De lantaren 2: .21.00 uur, De Factory Philharmontsch Orkest oJ.v. Kurt .C(j"e™ma 2: 'Poltergwst' (12) Sanderlïng- Werken van Haydn, Stravinsky en Schubert. De Rotter damse Schouwburg: 20 15 uur. Peri cles, toneel, zie woensdag. Hofplein- theaten 20,15. uur, '3 m de pan', kluchtig blijspel, landelijke première. Luxor theater: 20.15 uur, Robert Long en Leen Jongewaard. Piccolo theater: 20.30 uur, mini mime-festi- val, Bob Berkey met 'Foolsfire', ned. première. De Lantaren 1: 20.30 uur. Theatre Company Shahrazad speelt 'Doktor Papertutto'- De Lantaren 2: 21.00 uur. De Factory speelt jDmgle effect'. Muziek/Theatercafé Het Berenei: 21.45 uur. Maaike Nicola Friends, bebop-jazz. Cultuurschepen Keerweer*. 20.00 uur, 'praatje hij' een plaatje'. Hans Langeweg over jazz in Rotterdam voor 1940. speelt 'Dingle effect'. Poppentheater Belle Psss: 14.30 uur, "Het land van oorsprong', poppenspel. PaCO, B.L. Kot te Jtade: 21.00 uur, Ben Gerritsen- C jazz. Donderdag 11 november Sportpaleis Ahoy'; 19.00 uur, mini- vpethalshow. oudspelers van eredivi sieclubs (2 wedstrijden). De Doelen: grote zaal, 20.15 uur Rotterdams Alhambra 1: 'Ademloos' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Alhambra 2: 'Les uns et les autres' (al) dag. 2.00 en 8.00 uur, woe. alleen 8.00 uur. Calyp so 1: 'Querelle' (16) dag. i.45-6.45 en 9.30 uur. Calypso 2: 'Young doctors in iove' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Calypso 3: 'Cneech en Chongs mee dreams' (al) dag, 1,45-6,45 en 9.15 uur. Centraal; 'Huis aan huis' (18) ddg. 12.30-2.15-4.00-5.45-7.30 en 9.15 uur. Cineac (Beura); "Firanha-2 Flying Killers' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cineac (Bijenkorf): 'Grease-2' (al) dag. 2.00 en 7.00 uur, en 'Goldfinger' (16) dag. 9.30 uur. Cinerama-1: 'Road Warrior' (16) dag. 2,00-7.00 en 9.30 Stripes' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cinerama 4: 'Bngade speciale opdrachten' (16) dag. 2.15-7.15 en 9.45 uur. Cinerama 5: Tiroler blondjes op het liefdespad' (16) dag. 2.15-6.45 en 9,15 uur. Corso: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Kriterion: 'Partners' (16) dag. 7.00 en 9,30 uur, ma. alleen fi 00 uur. Ltuniere 1: "Summer Lovers' (12) dag, 2.00-7.00 en 9,30 uur. Lumiere 2: 'Monty Python Itve at the Hollywood Bowl' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Lumiere 3: "Time is on our side' (al) dag. 1.45-6,45 en 9.15 uur. Lumiere 4: 'De smaak van water' (16) dag. 6.45 en 9.15 uur. Metro 1: The Wall' (16) dag. 2,00-7.00 en 9.30 uur, maandag en woensdagavond geen voorstelling i.v.m. bingo. Metro 2: 'Ren voor je le ven' (al) dag. 2 00-7.00 en 9.30 uur, Rex: 'Nummertje op de schoolbank' des doods' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur. 't Venster 1: 'Yol' dag. 19.30 en 22.00 uur, ma. gesloten. *t venster 2: 'Jules et Jim* (16) dag. 2000 en 22 30 uur, ma, gesloten, 't Venster 3: 'De kleur van granaatappels' (16) dag. 19.30 en 22.Q0 uur, ma. gesloten. Kindervoorstellingen Alhambra 2: "Bugs Bunny' woe. 2,00 uur, Lumie- re-C Te vuur en te zwaard' dag. 1.45 uur. Metro 1: 'De nieuwe avonturen van Dik Trom' woe. 2.00 uur. Passa ge: 'Woody Wood Pecker festival' woe. 2.00 uur. Spïjkenisse Euro 1: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag 1.30-6.45 en 9.15 uur. Euro 2: "Van de koele meren des doods' (16) dag 1 30- 6.45 en 9.15. uur. Euro-3: "The Wall' (al) dag, 1,30-6.45 en 9.15 uur, zat. zond. en woe. 6.45 en 9.15 uur. Euro- 4: 'Grease-2' (al) dag. 1.30-6.45 en 9.15 Kindervoorstellingen (al) Euro: 'Billy Turf' woe. 1.30 uur. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-l; 'Van de koele meren des doods' (16) dag. 2 00-645 en 9.30 uur, zond. 1.45-4 15-6 45 en 9.30 uur. Zaal-2: 'Rocky-3 Eye of the tiger* (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur, zond. 1.45-4.15-6,45 en 9 30 uur. Zaal- 3: 'Poltergeist' (16) dag. 2 00-6.45 en 9.30 uur, zond. 1.45-4.15-645 en 9.30 uur. Cinode: The last waltz' (al) dag. 8.00 uur, vrij en zat 7.00 en 9 30 uur. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Mijn vriend de walvis' woe. 2.00 uur. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17 30 uur. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waamemmgsregehng. Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weien komen welke apo theek waarneemt Betreft het een spoedrecept dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt Taxi Tele fooncentrale, Tel: 010-361222 Artsen boodschappendienst: "Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotter dam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010-634130 Ambulancedienst: Voor Berkel, Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-362244, Schiedam 010-731161. Voor hulp by maatschappelijke geestelijke noden. Telefonische Hulpdienst Spljkenisse: (van 22 00 tot 04.00 uur): Tel: 01880-25952 Hulp- en informatiecentrum Postkantoor Coolsingel Tel: 172929, sociale en culturele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacatdrehank, loontechnische dienst enz. Geopend maand- 11 00-17 00 uur, dinsd. t/m vrij 8.30-1700 uur. Crisis centrum Rotterdam: Mathenesser- laan 270, tel. 76 39 44, Voor mensen met accute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A.A. werkgroep Rotter dam: Bergweg 307a, tel: 673815, voor mensen met alcoholproblemen. Stichting Rechtswinkel: tel: 525690, Kralingen: Lustbofstraat 102, di. 17.00-18,30 uur, Goudse Rijweg 39b, di 19.00-20.00 uur. Bloemhof; Violier straat 1 dl 17.00-20.00 uur. Spangen: Potgieterstraat 8, do. 17.00-20 00 uur Bureau voor Rechtshulp Zuid: Plein- weg 218-220. dl t/m vrij. 10.00-12.30 uur. Noord: Teihngerstraat 59, ma 13.00-16,00 uur, dï. t/m vrij. 10.00- 16.00 uur do. 19.00-21.00 uur, vrijdag van 14.00-16.00 notaris aanwezig. hebben we een gouden tijd. Bij rustig zomerweer sta je soms best wel eens te balen. Dan ga je maar koffiedrinken, een beetje kletsen en maar wach ten. Tenslotte ga je maar naar huis toe". Neen, dan een dag waarop het zwerk potdicht zit en de pilo ten bij wijze van spreken op de tast moeten zien hun 'kist' aan de grond te zetten. Dan genie ten de 'spotters'. „Niet zozeer omdat we hopen dat er eentje neervalt", verontschuldigt Piet zijn enthousiasme voor mist direct, „maar meer omdat het dan lekker druk is". Ongelukken maken de 'spot-1 ters' nauwelijks mee. Piet he lemaal nog niet. „Ja, eens een keer een Cessna die tegen een tankauto knalde. Neen, dan zat een 'spotter* in Brabant laatst beter. Bij hem kwam een vliegtuig in z'n tuin terecht. Zijn dag kon natuurlijk niet meer stuk, dat begrijp je". Neelie Piet heeft overigens lange tijd in spanning gezeten. Dat was toen de discussie oplaaide dat Zestienhoven eventueel zou moeten wijken voor huizen bouw. „Als dat zou gebeuren dan zou dat voor mij een be hoorlijke klap betekenen. Daarom ben ik best blij met Neelie Smit-Kroes. Die houdt Zestienhoven wel open, dat heeft ze al gezegd. Kijk, moet Zestienhoven dicht dan heb ben wij niets meer. Want ze kunnen wel zeggen dat Schip hol maar een uurtje rijden is maar als je in de file staat doe je er mooi twee uur over. Niet dan?" Piet, die inmiddels lyrisch ver telt over het vliegveld van Dusseldorf, denkt er niet aan om te stoppen. „Het is een heerlijke hobby. Ja, ik ken alle type vliegtuigen uit m'n hoofd. Ik weet er eigenlijk al les van. En nogmaals, ik ben ontzettend blij dat die jumbo bij 'ons' geland is. Dat had ik nooit durven dromen. Verder heb ik voorlopig geen wen sen..." Je hebt het vandaag de dag niet meer voor het uitzoeken. Wie wat van de grond wil krijgen heeft een engelengeduld nodig. De ondernemer zit gevangen tussen eco nomische malaise en po- litieke bemoeiing. Het gevolg is uitstel op uit stel, afslanking op af slanking. Wat er over blijft schept teleurstel ling. Die kun je alleen met enig gevoel voor realiteit overwinnen. Het winkelcentrum Oos terhof is een schoolvoor beeld van een project, waaraan met grote ver wachtingen is begonnen en dat dreigt onder te gaan aan verlammende besluiteloosheid. Oosterhof: dat zou het helemaal moeten wor den. Een geïntegreerd centrum voor Rotter dams nieuwe oostelijke stadsdeel. Al die fouten, die bij in het verleden zijn gemaakt, zouden hier moeten worden voorkomen. Oosterhof zou zich moeten kunnen meten met de grote pu bliekstrekkers in bin nen- en buitenland. Rotterdam huurde Bre- dero Vastgoed in om Oosterhol van de grond te trekken. Bredero heeft met de ontwikke ling van centra een naam _te verliezen. In rood Rotterdam is het beroep projectontwikke laar weliswaar besmet, maar de bepaling, dat de gemeente het laatste woord houdt, was vol doende om socialistische principes te laten varen. Dat gebeurde nog in de tijd, dat de grote ketens van warenhuizen volop in de markt waren om zich te nestelen in centra met veel publiek. De tijd is echter snel veranderd. De warenhuizen en grootwinkelbed rij ve n hebben moeite het hoofd boven water te houden. "Van investeringen in nieuwe vestigingen is al helemaal geen sprake meer. Het betekende, dat Bredero - in samen spraak met Stadsont wikkeling - de plannen voor Oosterhof drastisch moest gaan vereenvoudi gen. In een plan, dat zo ambitieus is opgezet, be tekent elke verandering een verschraling van de allure. Bij het opzetten van winkelcenta is het een ij zeren wet, dat zo'n Cen trum over één of meer trekkers moet beschik ken om het voor de klei ne vestigingen attractief te maken. Rotterdam zag de ene na de andere 'trekker' afhaken. Dat had tot gevolg, dat de vestigingsdrempel steeds lager komt te lig gen. Het warenhuis was al vervangen door een zelfbedienïngswaren- huis, dat op zijn beurt afviel omdat exploitan ten er in deze tijd geen heil in zien. Bredero is nu gekomen met V D, dat een t 'Konmar-Vendet'- j combinatie wil ontwik- kelen: een grote super- J markt en een zelfbedie- i ningswarenhuis onder j één dak. Natuurlijk is r dat niet, wat politiek Rotterdam bij de start van Centrum-oost er van verwachtte. De vraag is of je er 'neen' tegen mag i zeggen in de wetenschap j dat zich voorlopig niets beters zal aandienen. J De Pvd A-raadsled en in i de commissie voor ruim- telijke ordening, ge- steund door D'G6 en PSP, J hebben het plan afgewe- i zen: het project heeft te J weinig allure, vinden zij. Dat is een hachelijke zaak. Het betekent dat door Koos de Gast. de bouw van Oosterhof ongetwijfeld voor gerui me tijd wordt uitgesteld. Het is natuurlijk prach tig om voor de 100/120.000 bewoners van Rotterdam-oost te wa ken over de kwaliteit van het winkelcentrum, maar als dat tot gevolg heeft, dat die bevolking het totaal zonder behoor lijk centrum moet stel len, dan ben je bezig het paard achter de wagen te spannen. Een eenvou diger winkelcentrum is altijd nog beter dan geen winkelcentrum. Tegen eind 1984 had het 1 eerste deel van Ooster hof in gebruik moeten worden genomen. De vraag is of dat nu nog gehaald kan worden. Bijkomend gevolg zal zijn, dat honderden ar- beïdsplaatsen later ter beschikking komen. Je vraagt je af of ie mand als het raadslid "Van Middelkoop (PvdA) wat verder denkt als hij het plan van Bredero afwijst om dat het niet is wat hij er van wil maken. Zo'n be slissing is alleen verant woord als je de overtui ging hebt, dat er zich spoedig een betere oplos sing zal aandienen. Daarop te wachten is niet reëel: de mogelijk heden om van Oosterhof wat te maken worden door het verstrijken van de tijd eerder kleiner dan groter. We zullen moeten leren accepteren, dat de kwaliteit van een project afhangt van de tijd, waarin het wordt ontwikkeld. Rotterdam De 56-jarige J.C. Bresijn uit Rotterdam heeft gistermiddag een heup fractuur en een ernstige hoofdwond opgelopen door een aanrijding op de hoek van de Meent en de Cooïsih ef gel. De man kwam op zijru' fiets door een voorrangsu'< kwestie in botsing met egric personenauto. 0 st' i' C n ,t Rotterdam De 'Raad en Daad'-balie van het Legert,: des Heils aan de William Boothlaan wordt volgend jaar3' opgeheven. Dit heeft het hoofdkwartier in. Amsterdam^, besloten. De beslissing heeft nogal beroering gewe^tta; onder de leden van het Rotterdamse korps 'Congres-^ 1 zaal', die vanaf 1979 de Raad en Daad-balie succesvolgi heeft laten draaien. Het hoofdkwartier heeft in navolging van Amsterdam en Den Haag, in Rotterdam een goodwill-centrum opge richt die voor de hele stad fungeert. Voor de Raad en Daadbalie is geen geld meer beschikbaar. Bovendien bleek één vrijwilliger niet voldoende om de specifieke problemen van de wijk Cool, waar de balie zetelde, te hel pen oplossen. Het Goodwill-centrum in dè Spanjaardstraat wordt be mand door majoor Greyda- nus. Zij is een beroepskracht werk.' ii en richt haar activiteiten <jp het gehele centrum van Rotjt terdam. „Het is gebleken dat we metn een niet-gek walif iceerdeï® kracht achter de toonbank3* niet veel verder komen" zegt de heer Filius, voorheh- tingscoördïnator van het Le-e* ger des Heilsblad 'Media' enie tevens bestuurslid ,van he£M Rotterdamse corps 'Congres^ zaal'. „De oprichting van hft-d Goodwill-centrum beteken!3* een uitbreidingsmogelijkhef^.; naar een, boeiend

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5