MnHMHI Rotterdamse wil m Daklozen bedanken Van der Have nu al Plan voor groot recreatiepark bij Hoek van Holland ommmmm. I Bohi - OKM44144 Zestig leerlingen van Eloutschool gestuurd c. 1 mpJftlDAIVlS i^rnsnu,, J Abop: Kinderachtig Witte jassen- protest Baggerman leidt VVD- fraetie weer jKled ïngdieven 'gegrepen #!luC^voord W erkloosheids- cijfer in Rotterdam: triest record Rotterdams Nieuwsblad -^vrijdag d9 november 1982 RZ/RV/RY/RW './„Rotterdam De bond van "onderwijzend personeel, - dë Abop, vindt de reactie ,.van de schoolleiding van yde Elout Tiinderachtig' en wil er verder geen aan dacht aan besteden. Vol gens een vakbondsman is erj door de schoolleiding ^didactisch volkomen ver keerd gereageerd. ;!„Als de kinderen buiten staan en oyer staken wil len praten,'dan moetje als - leraar jeiaansluitén op de belevingswereld van het kind en „op zo'n moment erover gaan praten", aldus de vakbondsman. ^Overigens is het volgens x*de Abop onmogelijk om zestig kinderen van school ^.te" verwijderenomdat dit het ontslag van enkele leerkrachten zou beteke f-hen, Rotterdam De Rotterdamse onderwijzers die zijn aange sloten bij de Abop willen verder staken, zij het niet onmid dellijk. In ieder geval wordt maandag op alle scholen in Rotterdam weer gewoon lesgegeven. Dat zijn de Abop-le- den gisteren overeengekomen tijdens een huishoudelijke (besloten) ledenvergadering in Palace. Het standpunt van de Rotterdamse afdeling ral als advies naar de landelijke bond worden gestuurd en daar wordt beslist over een eventue le voortzetting van de acties. Als het aan Rot terdam ligt zal de Abop zelfs alléén verder gaan met acties, wanneer de bond zou afhaken, vendien moeten alterna tieve acties worden ont wikkeld die naast een staking kunnen worden gebruikt, vonden de Rot terdamse Abop-leden. Pakweg tweehon derd leerlingen van het Van 't Hoff Insti tuut hebben gister middag gedemon streerd in de Rot terdamse binnen stad. Gekleed In witte laboratorium- jassen trokken zij naar het stadhuis om onderwijswet houders Hans Si mons een petitie aan te bieden. Ruim tweehonderd vijftig leerlingen van de 'iaboratorium- - school' hadden hun handtekening gezet onder die petitie, waarin werd ge waarschuwd voor achteruitgang van de kwaliteit van het onderwijs, door de bezuinigingsplannen van de huidige re gering. De leerlin gen noemden wet houder Simons voorbeelden van de eigen schooi. Door de bezuinigingen dreigen laboratori umstudenten het zelfstandig werken te verleren, zo vre zen zij. Daarnaast adviseert de afde ling Rotterdam om tijdens de behandeling van het verfoei de wetsontwerp in de Twee de Kamer een manifestatie te beleggen op het Binnen hof, teneinde te proberen nogmaals die besluitvorming te beïnvloeden. Aan de vergadering in Palace namen maar liefst zevenhon derd leden deeL Het bestuur had aanvankelijk alleen de bo venzaal gehuurd, omdat men maximaal driehonderd leden op de bijeenkomst verwachtte, maar al snel was die kleine zaal gevuld en stonden wach tenden tot buiten toe in- de rij. Men is toen alsnog naar de be nedenzaal uitgeweken en iets later dan gepland met verga deren begonnen. Volgens voorzitter Leo van der Waal is er een grote be reidheid tot het voortzetten van acties, zelfs als het wets ontwerp straks onverhoopt mocht worden aangenomen door de beide Kamers. „Een politieke staking behoort dus tot de mogelijkheden", aldus Van der Waal. Een verharding van de acties, zoals door verschillende leden werd voorgesteld, is door de meerderheid afgewezen. Men koos vrij massaal om op de zelfde voet door te gaan. Hoewel de acties komende week worden stilgelegd, gaat de informatie naar de ouders wel door. Vrij algemeen was er kritiek op de schaarse voor lichting die naar de ouders toe was gepleegd. De stakers wa ren daar aanvankelijk nauwe lijks aan toe gekomen. Veelal werd aan het eind van de vo rige week tot de staking beslo ten en "daardoor restte weinig tijd voor uitgebreide voorlich ting aan de ouders. Om de sta kingsdoelen toch aan iedereen duidelijk te maken, gaat de in middels op gang gekomen in formatiestroom gewoon door. Tijdens de besloten vergade ring werd over het algemeen zeer positief geoordeeld over de afgelopen stakingsweek. Vooral de manier waarop het bestuur de acties had geregeld, werd door de leden gewaar deerd. 'Staken past niet in onze overtuiging' Rotterdam Minstens zestig leerlingen van de christe lijke mavo Elout zijn van school verwijderd omdat ze aan de onderwijsstakingen hebben meegedaan. Per brief -stelt de schoolleiding de ouders in de gelegenheid om de kinderen vanmiddag opnieuw aan te melden. De Elout school telde tot gisteren circa tweehonderd leerlingen. 'Woensdagmiddag hadden leer lingen van de Eloutschool en de Starrenburg, een openbare .lbo/leao, de hekken van deze school vergrendeld uit protest .tegen het niet meedoen aan de stakingen. Nadat de sloten wa ren verbroken, heeft de schoolleiding de leerlingen ge- 'sommeerd de lessen te volgen, maar de helft bleef buiten staan. „TJw zoon/dochter ïs derhalve tegen onze vraag ingegaan en verwijdering van school is de maatregel .die'van toepassing is", luidt een zinsnede uit de brief, ondertekend door direc-^ teur PJ'.E. van der Kooïj. In de brief aan de ouders zegt Van der Kooij dat de leerlin gen geen vertrouwen hebben getoond in de beschermende maatregelen. Welke maatrege len dit zijn is onbekend. Vol- 'Rotterdam De VVD-fxactie 'in de Rotterdamse gemeente raad heeft unaniem - de heer "/W., Baggerman gekozen als de nieuwe voorzitter .van de ne- .•genleden tellende fractie. Hij «volgt mr, H: Koning op, die /.-nadat hij staatssecretaris van ^financiën is geworden, de raad heeft verlaten. Baggerman was ook in de voorgaande raadsperiode al fractievoorzit- Monster r. De politie in Mon aster - heeft twee mannen uit jPen .Haag aangehouden, die ,.^en groot bedrag aan suède ykléding hadden 'gestolen in ^Maassluis. In Maassluis - was et type van. de auto bekend, „waarmee de daders de vlucht 'i. t namen.- De politie van Monster eeft-assistentie gehad" vanuit [aaldwijk; gens een van de leerlingen heeft de directeur woensdag nacht in de school geslapen uit angst voor rellen. Gistermid dag werden de leerlingen eer der naar huis gestuurd omdat de schoolleiding vreesde dat er tweeduizend scholieren een demonstratieve bijeenkomst voor de school zouden houden. Dit is echter niet doorgegaan. ,,U moet goed begrijpen: het is een zaak van vertrouwen: de leerlingen hebben geen ver trouwen in onze beschermen de maatregelen, die wij voor hen hebben genomen. Zij to nen, door niet aanwezig te zijn, na onze dringende oproep de lessen te volgen, ons niet te vertrouwen. Dit vertrouwen kan alleen weer terug komen bij heraanmelding", aldus de brief. Drie leerlingen hebben vol gens directeur Van der Kooij een 'zeer strenge brief gehad. De directeur weigert overigens in te gaan op de inhoud van de brieven voordat hij de ouders heeft gesproken. „Die brief is gericht aan de ouders en niet aan de pers. Zolang ik met hen niet heb gesproken geef ik geen commentaar." De drie leerlingen, aan wie de 'zeer strenge brief is gericht, zeggen van school gestuurd te zijn omdat zij de grootste on rust stookten. „Toen wij niet naar binnen wilden, zei Van. der Kooij tegen ons dat wij hier niets meer te zoeken had den", aldus één van de zwaarst gedupeerde leerlingen. Het schoolbestuur van de Eloutschool vindt de maatre gel gerechtvaardigd. Secretaris B. Huurman: „Wij zijn een christelijke school en ïn die overtuiging past het niet dat wij staken en leerlingen die willen staken, dat kan volgens ons evenmin. Wij zijn bereid met de ouders de zaak te be spreken. Het is vervelend ge noeg door andere scholieren gedwongen te worden deze dingen te doen." De openbare lbo/leao Starren- burg heeft de stakende scho lieren medegedeeld dat zij vol gende week gemiste repetities kunnen inhalen. Wethouder Van der Have, temidden van de dankbare daklozen, de heren Vis, Visser en Nijhoff. Rotterdam Drie bewoners van het nachtverblijf 'Haven zicht' hebben gisteren wethou der Van der Have bedankt voor het initiatief dat hij heeft genomen. Van der Have schreef een brief aan de vaste Kamercommissie en deed daarin een beroep op het be houd van de mogelijkheden die 'Havenzicht' biedt. De wet houder heeft in die brief voor al bezwaar gemaakt tegen de plannen tot het heffen van een 'eigen bijdrage' van de daklo zen. De bewoners waren hem daar zo dankbaar, voor dat zij een sympathiebetuiging kwa men brengen. De wethouder beloofde op korte termijn een bezoek te brengen aan het te huis voor daklozen. De paniek die onder daklozen is uitgebroken over een moge lijke eigen bijdrage van ƒ25 voor het overnachten in een van de gesubsidieerde passan tenverblijven lijkt overigens voorbarig. Dit zegt Jan Onel, directeur van de Haagse Kess- lerstichting. Het gaat daarbij onder meer over Havenzicht, het passan tenverblijf van het Leger des Heils aan de Coolhaven in Rotterdam en de Haagse Kess- lerstichting aan De la Reyweg. In deze passantenverblijven kunnen daklozen een of meer nachten doorbrengen tegen een geringe eigen bijdrage (zo als in Havenzicht) of zelfs gra tis. 'Voorbarig' Voorbarig en noemt Jan Onel, directeur van de Kesslerstichting, de uit Rot terdam en Amsterdam afkom stige geruchten. Onder het tweede kabinet-Van Agt, toen André van der Louw nog mi nister van CRM was, is men begonnen zich te bezinnen op de heroriëntatie en reorganisa tie van de dak- en thuislozen- zorg. Dit in het kader van de bezuinigingen. Ook toen al gingen er geruch ten, die toen onder meer leid den tot bezetting van Haven zicht. Die bezetting werd opge heven toen de geruchten door - het ministerie waren ontze nuwd met te wijzen op het nog lopende overleg. sociale uitkering. Hen gratis onderdak te verlenen zou neerkomen op bevoorrechting boven diegenen die met een zelfde uitkering soms een vrij hoge kamerhuur moeten beta len. Door van die mensen een eigen bijdrage te vragen zou die onrechtvaardigheid wegge nomen kunnen worden. Maar bedragen van ƒ25 per nacht zullen het zeker niet worden". Overleg volgt Binnen het kader van de hero riëntatie valt ook een ont- werp-regeling voor de zoge naamde 'eigen bijdrage' van de passant als hij een uitkering of eigen inkomen heeft. Over de bedragen staat nog niets vast. Overleg met de directies van de tehuizen moet daarover nog worden gevoerd. Volgens Jan Unei zou een bij drage van ƒ25 per nacht het einde betekenen van de pas santenverblijven en daar is het ministerie niet op uit. Ook bij het ministerie ontkent men dat er al beslissingen zijn genomen. Het betalen van een eigen bijdrage is wel in studie, maar dan in het kader van hei oneigenlijk gebruik van socia le voorzieningen. „De meerderheid van de zoge naamde passanten heeft een Commissie bestudeert mogelijkheden bij Hoek van Holland Rotterdam Een commis sie ad hoe houdt zich, naar nu pas is bekend gewor den, bezig met de onder zoek naar de aanleg van een groot Westlands recre atiepark. Als uitgangspunt geldt een nota 'Sun City', die in alle stilte is ge maakt door Jan M. van Dijk uit De Lier. Inmid dels zijn al gesprekken ge voerd met het Nationaal Bureau voor Toerisme in Den Haag. Dit bureau suggereerde con tact op te nemen met de deel gemeente Hoek van Holland, omdat de ideeën voor Sun City grotendeels overeenkomen met plannen voor de aanleg van recreatieterreinen. Ook sluiten ze aan op het idee om de Floriade in 1992 naar De Hoek te halen. De commissie ad hoe bestaat uit directeur ir. H. de Boon van de CCWS, wethouder H. Breugem van Naaldwijk, di recteur H. Kok van de Rabo bank De Maaslanden in De Lier en voorzitter J. Vijver berg van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plant kunde. Het grootschalige plan, dat een permanent karakter moet heb ben en het imago van Holland (bloemen, water, moler kaas en klompen) moet buitten, kan op zes lokaties worden ge realiseerd. De commissie denkt aan: het terrein oostelijk gren zend aan het Oranjesluiska- naal-Waterweg-Staalduyn (de Bonnehoek); het terrein westelijk be grensd door het Oranjesluiska- naal-Waterweg en het dorp Maasdijk (Oranjepolder); het terrein Nïeuwland, oos telijk van de Maasdijk in 's- Gravenzande; het gebied Midden Westland (Broekpolder); het gebied Oudecampspolder door Pieter Harcksen Maasland tussen Westgaag en de Oudecampsweg en/of tus sen de Coldenhovelaan en de Oudecampsweg; het duingebied bij Hoek van Holland. Extra station De inrichting zou mede tot stand1 kunnen worden ge bracht door het (tuinbouw)be- drijfsleven. De bereikbaarheid van het deels overdekte park zou kunnen worden verhoogd door de aanleg-van een extra spoorstation op het traject Rot terdam-Hoek van Holland en de aanleg van een een rijks weg van de Schenkel tot aan Hoek van Holland. Volgens de commissie ad hoe bestaan bij alle genoemde lokaties vol doende mogenjKneden om par keerplaatsen aan te leggen. De commissie vindt de aan sluiting van het park bij het Westland, dat bekend staat als bloem enge bied, een voordeel De leden kunnen zich weinig bezwaren tegen het project voorstellen. Daarbij wijzen zij op de economische betekenis van het plan, dat honderden arbeidsplaatsen kan opleveren. Omdat men van mening is, dat de plannen zich nog in een pril stadium bevinden, heeft men het project zo lang aan de openbaarheid onttrokken ge; houden. Inmiddels is wel de correspondentie op gang geko men met de deelgemeente Hoek van Holland. |^r zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. 4^ Maak hem. of haar abonnee. Zo gefikst 9 en goed beloond! Want voor die kleinej moeite krijgt u een kruiden wijzer. P°s'eode: 3°OOVBWt'?.d Adres; 9 P°StcOdc; Teleioon. 9 puurde h I Axjf, ml Rotterdam In vijf jaar tijd is het aantal werklozen in Rot terdam gestegen met ruim 22.000. Dit trieste record meldt het arbeidsbureau. De grootste stijging vond plaats in de leef tijdscategorie 25-49 jaar. In 1978 werden ruim 14.000 werklozen geregistreerd. In de maand oktober van dit jaar be droeg het werkloosheidscijfer 37.800. Dit ïs 17,8 procent van de beroepsbevolking. Vorige maand schreef het ar beidsbureau 790 mannen en 190 vrouwen in als werkzoe kend. Het totaal van 980 komt neer op een stijging van 2,7 procent. In vergelijking met de lande lijke situatie ligt het werkloos heidspercentage in Rotter dim 4,2 procent hoger. De vraag naar personeel daalde dit jaar aanzienlijk. Vorig jaar oktober waren er nog 1650 vacatures. Dit jaar kon men slechts 580 vacatures registreren wat neerkomt op een daling van 6« procent. liet .'arbeidsbureau vindt" het jeugdwerkloosheidscijfer on aanvaardbaar hoog. Ruim zes tienduizend werklozen in Rot terdam zijn jonger dan 25 jaar. Dit is 43 procent van het totale bestand. Het aantal schoolver laters is in oktober voor de eerste maal sinds maart ge daald met 140 personen. m

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4