SPOR WATERWEG Zwaluwen boos op Van Vliet Excelsior M houdt Xerxes op afstand Leo Jansen leidt MVV'27 naar zege Veelbelovende start van Oranje Nassau HVO velt De Alblas hanteren hotte pïjï% maar:. NO AD op laatste speeldag onderuit Vlaardingen weer in. de fout Kooi j mans trekt zich terug Nieuwen- huizen en Pijpers praten het uit Eerste paal De Korenbeurs doet stapje terug r -. 1 r - Rotterdams Nieuwsblad -maandag 22 november 1982 RW /Ridderkerk- Twee op'elkaar /lijkende* acties - beslisten de strijd tussen RWH en Zwalu- r'wen VIaardingen. Beide keren -/klopte" rechterspits Hans Ba- //ruynen, de Vlaardingse verde- £8igmg in* de lucht. Zwaluwen -5 was niet in staat meer dan de //spreekwoordelijke eer te',red- 'jf den; 2-1. ''.'„Het was broodnodig", rea- geerde trainer Hans van der VWekke op RWH's eerste sei- V. zoenzege. „In deze partij heb- "•ben we een.'grote gok geno- Z men .door alles op alles te zet- 7 ten". Dat 'Hercules' voornam e- - lijk vanuit een gesloten verde- diging opereerde hinderde Van der Wekke niet: „Ik weet ook wel, dat ons spel minder fraai oogde dan gewoonlijk, maar nu pakken we wel de punten". Feit was, dat de Vlaardingers zich nogal opwonden over het optreden van de Numansdorp- se scheidsrechter Piet van Vliet. Inderdaad zag de arbiter enkele overtredingen over het hoofd, maar hiervan had RWH evenveel last. Zwalu wen-trainer Cor Nieuwenhul- zen: „Meneer Van Vliet heeft de wedstrijd gewoon uit de hand Laten lopen". De bezoekers hebben in ieder geval kansen genceg gehad om minstens een gelijkspel af te dwingen. In het eerste half uur bijvoorbeeld, toen ze RWH vlot combinerend over klasten. De Ridderkerkse libe ro Martijn van Faassen zaaide paniek door zijn trage manier van uitverdedigen. Zelfs de gewoonlijk zo geconcentreerde voorstopper Rob van Luik wist zich af en toe geen raad met de bal. Op het middenveld kreeg Louis Lenoble zoveel ruimte, dat hij na een paar keer oefe nen een haarschepe voorzet kon afleveren. Een communi catiefout in de Vlaardingse achterhoede stelde Hans Ba- zuynen in staat de bal in de kruising te koppen: 1-0. Aan gemoedigd door deze goal nam RVVH het initiatief over, wat leidde tot enkele aardige 'één- tweetjes'. Vlak na rust begin gen keeper Peter Eikelenboom en libero Dick Keizerwaard van Zwaluwen dezelfde fout als bij het eerste doelpunt. Deze keer verzilverde Hans Bazuynen ter hoogte van de penaltystip een voorzet van André van der Spoel. De twintig daarop volgende minuten verwende RVVH het publiek met mooi aanvallen. „Als we toen nog een keer hadden gescoord, was Zwalu wen helemaal in elkaar ge klapt", realiseerde Hans van der Wekke zich. Zwaluwen ging'er weer in geloven nadat RVVH-keeper Cees van Vliet ternauwernood een volley van Dick van den Bergh tot hoek schop kon verwerken. Het massale aanvallen resulteerde in een treffer van Gert-Jan Bezem'er, die zijn bewaker Jan Verschoor eindelijk eens van zich af wist te schudden. Maassluis Excelsior M heeft de twee- de plaats op de ranglijst, achter koploper [Be Fair, weer stevig in handen. Het Rot terdamse Xerxes, een van de naaste be~ 'lagers, werd door het team van Fer Groeneweg met 1-0 terecht gewezen. Een uiterst nipte, maar verdiende zege. Xerxes liet zich van de slechtste zijde zien door er medogenloos hard in te gaan. Juist in de laatste minuuut van de wedstrijd kwam de explosieve sfeer in het veld tot een uitbarsting. Scheidsrech ter Van Ginneke deed toen het meest verstandige en floot af. --'•De slotfase was tevens het meest attractieve deel van de -wedstrijd, Xerxes zette verbe- J ten de achtervolging in op Ex- celsïor en gebruikte daarbij r bótte middelen. In de laatste minuut van de wedstrijd pres teerde Bobby Jacques het om '"vrije verdediger Frank Vork een klap te geven, na een on- schuldige overtreding op de - rand "van het strafschopgebied. i De gemoederen liepen hoog op ■en in het gedrang werden tal van klappen uitgedeeld. „Die goser kwam lang me en opeens kreeg ik een klap," wist Frank Vork zich na af loop te herinneren. Een dikke J lip illustreerde nog eens, dat '"Jacques niet zachtzinnig met Vork was omgesprongen. „Ik p'. ging direct naar de scheïds- rechter, want ik dacht, dat hij -v de wedstrijd wilde staken. Dat hebben we'hem dus even uit 1 zijn hoofd gepraat. Hij zij ook: i --staken? Over mijn lijk." 'JHet had allemaal niet zo ver hoeven komen, als de thuis ploeg in de tweede omloop de - wedstrijd had beslist. Legio 'mogelijkheden, maar Cor van 'Hoeven, Lies Kardol en Ron van Straten faalden oog in oog - met Aad Boers. In het eerste bedrijf was Ex celsior M gelukkig op een 1-0 voorsprong gekomen. De wed strijd was nog geen vijf minu ten oud of Aad Boers ging in de fout. Om tijd te rekken dribbelde hij met de bal naar de rand van het strafschopge bied. Pakte daar de bal op en wilde uitschieten. Toen had door Chris Woerts Van Ginneke ai gefloten voor hands. Ment de Jong belastte zich met het karwei en zijn als voorzet bedoelde schot, dwar relde achter de graaiende han den van een nog steeds grom mende Boers: 1-0. Het was het enige hoogtepunt in de eerste helft. Na het ope ningsdoelpunt was het tobben in Maassluis, waar een kleine negenhonderd toeschouwers het veld omzoomden. Excel sior wilde wel, maar het ont brak toen aan vorm en over leg. In de tweede helft kreeg de wedstrijd, naarmate het bevrij dende doelpunt voor de thuis ploeg uitbleef, een steeds grimmiger karakter. Xerxes voelde dal -T meer inzat, maar zelfs de in eerste instantie bui ten de ploeg gelaten Rob Smaal en goaltjesdief Ab van Marion konden de Rotterdam mers niet over de drempel hel pen. Excelsior kwam dan wel onder zware druk te staan, maar kwam verdedigend niet echt in gevaar. De wedstrijd had toen een open karakter en het elftal van Fer Groeneweg kreeg zelfs nog de beste moghelijk- heden om de score verder uit te bouwen, maar in de afwer king, toch al niet het sterkste punt van Excelsior, ging het weer eens oudewets mis. Cor van Hoeven troeft een Xerxaan af. Onno Wïcherts staat klaar om te assisteren. Vlaardingen De terugkeer i..* van Leo Jansen deed MW'2? ,5 zichtbaar goed. De routinier leidde ouderwets de verdedi- 'S- ging tegen Vlaardingen en -.bracht rust, waar dat nodig was. Vooral de perfect uitge- 'voerde buitenspelval stelde .Vlaardingen voor de nodige problemen. Het voor de onder- ste plaats zo belangrijke duel ■-.werd dan ook mede door zijn inbreng in het voordeel van "MW'27 beslist: 0-2. tGezien de belangen, die op het i -'spel stonden, kon er geen goe- de wedstrijd verwacht worden en dat werd het ook niet. Bei- de ploegen begonnen nerveus en dat leidde al snel tot onno- l dige overtredingen, die ge- s /paard gingen met veel ïrrita- c tie. Barry Zuidgeest, Gert-Jan „Broekman en Gilbert Re- .meeus, samen de jonge en r*:snelle MW-aanval vormend, - werden regelmatig stevig door -■dc verdedigers van Vlaardin- gen aangepakt, maar arbiter Keyzer zorgde ervoor, dat de grenzen van het toelaatbare 'niet overschreden werden. «-Na twintig minuten kwam »i MW op voorsprong, na een schitterende combinatie tussen Remeeus en Zuidgeest, waar- Ger van der Leek neemt namens Vlaardingen het Maasslandse doel onder vuur. door Broekman met het hoofd de openingstreffer kon scoren: 0-1. Vlaardingen was tot op dat moment nog geen enkele keer gevaarlijk voor het doel van invaller Jaap Verboon (Johan Verboan was ziek) geweest. Vaak werd bet middenveld overgeslagen en kwamen de ballen boog voor 'de pot", maar het oppertunlstische spel sor teerde nauwelijks effect. Trai ner Jaap de Roode: „Dat ging' juist de laatste wedstrijden een stuk beter. Vandaag echter vergaten ze weer te combine ren, waardoor die "lange ha len' noodzakelijk waren om te- minste voor de goal van MW te komen". Na de hervatting bleek De Roode zijn elftal gewijzigd te hebben. Jan van der Mark, die om disciplinaire redenen de eerste helft langs de kant was gebleven, kwam voor Jan Huyer in het veld en Gerard Bos wisselde met Cees Wester hout van positie. Dit leek al snel succes te hebben, ,maar het schot van Westerhout be lande buiten bereik van Ver boon op de paal. Aandringen Vlaardingen bleef aandringen, maar MW kwam niet echt meer in gevaar. Een kwartier voor tijd vergrootte MW zelfs de voorsprong, na een fout van aanvoerder Jaap Westen berg, die een kopduel van de veel kleinere Remeeus ver loor, waarna Zuidgeest geen moeite meer had om doelman Gerben de Jong te verschal ken: 0-2. Na afloop verklaarden beide trainers dat de wedstrijd door de druk waarmee de spelers opgezadeld waren niet erg fraai was. Winnende trainer Gerard Weber: „Natuurlijk waren mijn spelers gespannen- .Daarom kon ik Leo Jansen ook zo goed gebruiken. De broodnodige rust en leiding waren door het terughalen van Leo gewaarborgd en dat heeft zijn uitwerking op mijn spelers zeker niet gemist". Schiedam Ruud Kooij- mans treedt volgend jaar augustus af als voorzitter van WK. De Schiedam mer heeft dan meer dan tien jaar de voorzitters hamer gehanteerd. Kooijmans ïs van me ning, dat na tien jaar een nieuw gezicht VVK naar buiten moet vertegen woordigen. Een opvolger is nog niet gevonden. Een speciaal gevormde commissie die bestaat uit Leo Landsbergen (oud voorzitter), Rien Ham (oud-juniorenvoorzitter) en Ruud Kooymans gaat op zoek naar een ge schikte kandidaat. Ridderkerk De moeilijkhe den, die eind vorig seizoen ontstonden tussen Zwaluwen- trainer Cor Nieuwenhuizen en routinier Leen Pijpers,zijn voorlopig de wereld uit. Pij pers, die twee weken terug aan een rentree op de voetbal velden werkte in het vijfde elftal van de Vlaardingse tweedeklasser, had vorige week een constructief gesprek met Nieuwenhuizen, waarin zij hun ver uit elkaar liggende visie over de voetballerij, uit spraken. Eén en ander leidde er toe, dat Pijpers zaterdag te gen RWH opnieuw z'n op wachting maakte in de topelf van Zwaluwen. Vlaardingen Sportwet houder Cees Bot slaat vrij dag 26 november de eerste paal voor de nieuwbouw van Satelliet De Vlaar dingse voetbalvereniging moet zich momenteel be helpen met een uiterst bouwvallige accommoda tie, maar in het nieuwe voetbalseizoen hoopt de vierdeklasser de beschik king te hebben over een frai, hypermodern com plex. Het gebouw zal be staan uit twee verdiepin gen. Vlaardingen De start van de zaalkorfbalcompetitie verliep de regioteams erg matig. ODO loste de verwachtingen in en boekte de eerste winst. Maas sluis, terug in het district, knokte zich irt de allerlaatste seconden naar een verdiend gelijkspel. Spirit liet vlak voor rust enkele steken vallen en verspeelde de mogelijkheid voor een beter resultaat. Oran je Nassau startte veel bel oven met een 6-3 zege op Crescen do. Fiks-Vlaardingen 13-10 In Leiden had Vlaardingen wel gerekend op een zich zeer ste vig verzettend FIKS, maar dat het puntenverlies op zou leve ren, werd eigenlijk niet voor mogelijk gehouden. Vlaardin gen maakte echter één grote fout. Het verdedigde te non chalant en FIKS profiteerde daar dankbaar van. Vlak voor rust kwam Vlaardingen op een twee puntenaehterstand, die niet meer goed gemaakt werd en een 13-10 verlies opleverde. DVS'69-ODO (M) 3-5 ODO zette de ingeslagen weg ge woon voort en startte met een overwinning. Het kostte wel moeite, maar het aanvalspa- troon van DVS was echter te statisch om gevaarlijk te zijn. De defensies waren het sterk ste onderdeel van beide teams, dus in aanvallend opzicht moest ODO zuinig omspringen met de kansen. Na de 0-3 voorsprong door doelpunten van Teunis-Jan van Barne- veldt, Fenny Broek en Bram Hanemaaijer. Deze marge bleef en het werd uiteindelijk 3-5 voor de Maaslanders. Kwiek (R/-Maassluis 8-8 In het zaalgebeuren speelt Maas sluis nog wel op het districts niveau. Het kreeg in de eerste wedstrijd te maken met een degradant uit de tweede klas se. Kwiek had echter meer dan de handen vol aan het op revanche beluste Maassluis. De teams hielden elkaar in even wicht en namen om beurten de leiding. Enkele minuten voor tijd leek Kwiek binnen, maar topscoorster Martha van der Gaag (4 treffers) hield de zenuwen goed in bedwang en benutte in de slotseconden de terecht verdiende strafworp: 8-8. Crescendo-Oranje Nassau 3-6 Het debuut van Oranje Nassau was uitstekend en ging ten koste van Crescendo. Voor rust kwam het er helemaal niet aan te pas en Nassau kwam gemakkelijk op een 0-4 voorsprong. Na de hervatting ging bij Crescendo de beuk erin, daarop had Oranje Nas sau geen antwoord en werd de achterstand verkleind. Juist op tijd werd er weer gescoord. Daarna was het gelopen en was de 6-3 zege verdiend. Bolnes-Spirit 6-5 Binnen drie minuten hadden beide teams gescoord en daarna nam Bol nes het initiatief en kon ver der uitlopen door knullig bal verlies van Spirit. Na de rust had Bolnes het kruit verscho ten en kon Spirit terugkomen. Het lukte echter net niet om langszij te komen. Harga-WION ,14-17 een inte ressant duel, omdat bij Harga een oud-WlON-speler op de bank zat en bij WION Ton Sahli, oud-Harga-speler. In het veld werd er op felle, maar sportieve wijze gestreden' om de 'winst. WION had echter een zuiverder schot in huis en kon daardoor de winst naar zich toe trekken. Harga kwam wel steeds in de buurt, maar ging met 14-17 de mist in. Schiedam Zowel voor De Korenbeurs als NO AD was tij dens de laatste speeldag van de tafeltenmscompetitïe wei- /Vlaardingen HVO heeft de /«stijgende lijn van dit seizoen kweten vast te houden. De Vlaardingers wonnen in een t' yan- hun kant goed gespeelde 'wedstrijd van het bezoekende Dé Alblas, tot voor de wed- ïZstrijd nog de trotse koploper in Wsïde. vierde klasse: 2-0, Z/^Wij hebben verdiend verlo- ;-:xén, aldus Jan Leermakers, !&*detrainer van de verliezende r»ploeg, die de koppositie nu aan //Haaften moet af staan. „Het $^was één van onze mindere /wedstrijden. Ik voelde het van iitevoren aankomen Boor de on- f deriinge hilariteit. Daar speel ïfdari'nóg wel oprin. maar de sg concentratie was gewoon min- /dér.dan anders." /Al\in de! eerste minuten was tetifbijna raak voor HVQ, maar John Westerdijk stuitte op doelman Rin Waardenburg. In de elfde minuut was het echter toch prijs, toen die zelf de Westerdijk door Gerrit de Jong werd neergelegd. Van elf 'meter liet de zelfverzekerd spelende Cees Schilder Waar denburg een schijn van kans: 1-0. -„Een twijfelgeval op het rand je," oordeelde Leermakers, „dat-bepalend voor de wed strijd is geweest.'/ Die opmer king zou HVO échter tekort doen, .omdat de thuisploeg de wedstrijd beheerste. „Thuis proberen het initiatief te ne men en te houden," aldus de winnende trainer Ger Pijl. „Ik wist dat Dick Vlot en Dick La- kerveld de gevaarlijkste man nen waren. Door hen wat ex tra aandacht te geven zijn ze niet gevaarlijk geweest." Risico's In de tweede helft ging De Al blas meer risico's nemen om wat aan de achterstand te doen. Dat leidde in de negen tiende minuut tot een uitval, die meteen de wedstrijd beslis te. Westerdijk trof eers doel man Waardenburg nog op zijn weg, waarop de terugspringen de bal van afstand heel be heerst door HVO 's gevaarlijk ste aanvaller Cas van der Vel den tot doelpunt werd gepro-v moveerd: 2-0. „Cas speelde een sterke wed strijd," aldus Ger PijL „Hij groeit nog duidelijk." -Ook Leermakers prees de blonde spits door hem een 'plaag' voor zijn defensie te noemen. Zulke 'plagen' had De Alblas ditmaal niet in de voorhoede, want de door Ger Pijl als lastig beoor deelde Vlot kwam er door de extra aandacht niet aan. Na de 2-0 voorsprong speelde HVO probleemloos naar het eind toe. Enkele wissels aan beide kanten brachten in die stand geen wijzioging meer, al was HVO er na na een kleine half uur nog heel dichtbij. John Westyerdijk kwam vrij voor Rin Waardenburg, die op het nippertje nog rédde met de punt van zijn schoen. Jan Leermakers: „We waren er vandaag gewoon nfct bij." Collega Ger Pijl daarentegen ■incasseerde de complimenten voor hei spel en de feliciaties voor de zege. HVO deed daar mee goede zaken, want het na derde De Alblas tot op één punt en Haaften tot op twee punten. r nig eer te behalen. De Koren beurs verloor in Wageningen met 6-2 van Shot, terwijl NO AD opnieuw van Sjaarde- ma verloor. In de Beurs werd het een 4-6 nederlaag. NOAD 2 verraste met een 6-4 over winning op koploper Phoenix. Alle uitslagen zijn echter van geen belang meer voor de ranglijst. De Korenbeurs was immers al zeker van degrada tie, evenals de reserves van NOAD. Bij De Korenbeurs be gint Ron van der Aa steeds meer te bewijzen, dat hij zich op eerste divisie niveau wel staande kan houden. Hij scoor de tegen Shot de twee Schie- damse punten, zodat hij zijn persoonlijk gemiddelde tot bo ven de vijftig procent opvijzel de. Omdat de wedstrijd bij het bereiken van het zesde punt al was beslist, speelde Van der Aa geen derde partij meer. De geblokte speler" won van Van Rooyen (16-21 en 18-21) en van Angenent (15-21 en 17- Van_de junioren Richard van der Toorn en Ronald van Kampen zat er geen bijdrage in de score in en ook het dub bel Van der Aa-Van Kampen redde het niet. Van. der Toorn bereikte tegen Angenent wel een derde game: 17-21, 21-17 en 21-17. NOAD Opnieuw verloor NOAD van Sjaardema. Een degradatie kan d iaat, die zich echter dank zij twee overwinningen op NOAD in de tweede divisie wist te handhaven. En ander maal verloor Hans van den Broek van Reitsma, van wie hij vrijwel nog" nooit heeft kunnen winnen.. NOAD kwam op 1-0 door winst van Van den Broek op Polak. Nederlagen van Jan Simons, Jan Lands bergen en het dubel brachten de Schiedammers echter op een 1-3 achterstand. Het werd nog wel 2-3 door winst van Si mons op Polak, maar door de nederlagen van Van den Bnüek op zijn "naamgenoot én van Landsbergen op Reitsma. was de kans op de volle winst al snel verkeken: 2-5. De Schiedammers kwamen nog wel tot 3-5 en 4-5 terug door overwinningen van Si mons en Landsbergen. Jan Si mons werd daardoor met twee zeges zelfs de beste Schiedam mer, omdat zowel Van den Broek als Landsbergen, met ieder één zege, duidelijk bene den hun gebruikelijke bijdrage bleef. Juist door die wisselval ligheid mist NOAD nu de pro motie naar de eerste divisie. Het werd uiteindelijk een' 4-6 nederlaag. J NOAD 2 stuntte tegen koplo per Phoenix met een 6-4 over winning. De Sehiedamse, re serves waren echter al gede gradeerd uit de tweede divisie. Peter van Wijk verraste met een hattrick, broer Ron, liet twee zeges noteren en'Aad, 'van Opstal kwam tot één, winstpartij. X/

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4