ZWN zet gelede bussen in BEL VOOR EEN 010144144 Haven-j aarboek beter dan ooit Joegosla J Trefcentrum voorziet in behoefte 34?s Floriade niet in Hoek van Holland ter meuten natuurlijk Sint op rolschaatsen Politie en justitie na voetbaltopper zonder rellen: VERJAARDAG VAN ZIJN LEVEN ter meulen natuurlijk Niet voor Sint, maar - voor Trix Nataschja majorette- kampioene Vrouw steekt woning in brand Honderjarige in auto overleden 'Meiden telefoon' begint woensdag Vanaf 6 december tussen Spijkenisse en Hoogvliet Dronken man ramt auto's Rotterdams Nieuwsblad maandag RV/RY/RW 29 november 1982 AjHoek van Holland Het openluehtrecreatieproject Strandplan v"lin Hoek van Holland is geen geschikte lokatie voor de in 1992 in "Rotterdam te organiseren Floriade. De bereikbaarheid is onvol- doende en bovendien gedijen gewassen in de zeelucht in het al- ^gemeen niet goed. -^Dit heeft het college van B en W van Rotterdam geantwoord op Mschriftelijke vragen uit de gemeenteraad. De VVD-raadsleden A - mevrouw Ter Kuile en mevrouw Verbeek hadden het onderzoe- ffi-ken van deze lokatie juist aanbevolen, omdat het Hoek van Hol- AS land van strandplaats tot badplaats zou kunnen maken. Het col- fjllege stelt daar tegenover dat daaraan al op eèn andere wijze 'i*Vwordt gewerkt. Vooralsnog worden voor de Floriade twee loKa- |~Jties direct in Rotterdam onderzocht. r Rotterdam Het dit jaar voor 'l^de 22e maal (in het Engels en U Duits) uitgekomen Jaarboek ."Rotterdam /Europoort is beter - te hanteren dan ooit. De uitga- «i&we is met zo'n tien procent in ^omvang teruggebracht (tot'414 «pagina's) eri tevens toeganke lijker geworden. ':Het van essentiële haven-on- 'derwerpen voorziene redactio nele gedeelte is direct'en ui-' - terst feitelijk beschreven, het deel met havenplattegronden is duidelijker geworden en het onderdeel met statistieken is gecomprimeerd. Verder is het ^hoofdstuk 'Scheepvaartverbin- Jdingen van en naar Rotter dam' anders en gemakkelijker "ingedeeld, j* Het Rotterdamse haven-jaar- rf-boek is een uitgave van De pHavenkoerier NV. Daarin Averken onder/ meer het ge- -leentelijk havenbedrijf, de amer van Koophandel en de [Stichting Havenhelangen sa- [men. 'e prijs van het boek is, exclu sief BTW, 42 gulden. H.I. Ambacht Dé leerlingen van de PJ.PIaisier-Mavo in, Ambacht gaan zich dit jaar voor de derde /keer inzetten voor het werk van Trix van K uik'/onder" de aller- armstenih Ethiopië. Zij laten de,pakjesdag in het kader vanv het Sint' Nicolaasfeest voor wat het is en gaan er vrijdagmor gen tegenaan om zo veel mogelijk geld bij een te brengen voor dat doel. De school is dan veranderd in een koop- en doe-onderko- men met schiettent, rad van avontuur, bin go, een restaurant en een supermarkt. De bedoeling is dat de leerlingen het geld dat anders aan surpri ses wordt besteed nu aan eed van deze acti viteiten besteden. Van veel bedrijven werden al prijzen en levens middelen ontvangen en ook de leerlingen brengen het een en an der mee. Luxe buroset... Een prachtig kado' Vierdelige buroset. bestaande uit een burolegger, pennenkoker. bnefhouder en briefopener. In diverse kleuren. van 49,95 voor Nieuw Lekkerland De elfjarige Nataschja Sui ker ïs zaterdag tot natio naal majorette-kampioe ne uitgeroepen. Natasc hja, lid van Nimako uit Nieuw-Lekkerland, deed zaterdag in Doesburg mee aan een solistencon cours. Nadat in de voor rondes de Nïmako-leden Susette Pentlager en Pe tra Boerse net niet ge noeg punten behaalden en afvielen, stootte de, jonge Lekkerlandse door naar de finale. In de ma jorette-B, afdeling mini- rette behaalde ze vervol gend de "hoogste score: 97,5 en werd de Neder landse kampioene. Rotterdam Eens per jaar komt hij enkele weken naar ons land. Sint Nicolaas, de goedheiligman die het behaaglijke Spanje dan toch maar verwisselt ■voor-het kille Nederland, waar ..hij dan ook nog eens midden in de nacht via allerléi daken probeert iedereen 'tevreden te stellen. En dan overdag moet hij ook nog her en der opdra ven. In warenhuizen om cadeaus uit te delen, bij sportverenigingen om de jeugd een tijdje bezig te houdenin bejaardentehuizen om de ouwetjes een hart onder de riem te steken, kortom, het grote boek staat vol afspraken. De Sint, toch wel wat gewend, heeft echter weer iets nieuws moeten doen in zijn toch al behoorlijk lange leven: roller skating. Afgelopen zaterdag was de oude maar krasse baas in de Energiehal te zien op rolschaatsen. Zijn zwarte Pieten moesten er ook aan geloven. Geruchten willen zelfs dat zij in het paleis van de Sint de huishoudklussen op rolschaat sen plegen te doen. Voor de Sint dus niets nieuws, alleen, denude man zelf had nog nooit op die din gen gestaan... vaste aanpak7 Ridderkerk Een 46-jarige vrouw heeft in depressieve toestand haar woning aan de Patrijs in Ridderkerk in brand gestoken. De brand weer ontdekte op zolder di verse vuurhaarden. De scha de bedraagt circa 20.000 gul den. Ridderkerk De 100-jarige mevrouw A, van P. uit Rot terdam is zaterdag onder Ridderkerk in de auto van haar dochter onwel gewor den. Een arts constateerde dat zij aan een hartaanval was overledeh. Rotterdam Vanaf woensdag is aan de serie telefonische hulpdiensten weer een toege voegd: de meidentelefoon. Zes vrouwen zullen elke woensdag tussen 16 en 20 uur vrouwen of meisjes te woord staan die problemen hebben. Het num mer van de meidentelefoon is 131442. Jaap Verhagen had vorige week de verjaardag van zijn leven. Jaap (24), lijdt aan epilepsie en woont sinds kort weer thuis, nadat zijn moeder een aangepaste woning had gekregen. Hij is een groot Feyenoord-fan en toen dan ook Coen Moulijn bij hem op visite kwam, kon hij zijn geluk niet op. De voormalige dribbelaar van Feyenoord kwam Jaap dertien poppen brengen in volledig Feyenoord- tenue: elf spelers en twee reserves. De poppen waren gemaakt door luisteraars van enkele radio piraten. De piraten hebben Jaap 'geadopteerd' en jaarlijks wordt wat op zijn verjaardag gedaan. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat Willem van Hanegem hem de poppen zou komen brengen maar .in het kader van de voorbereiding op de topper tegen Ajax kreeg De Kromme geen vrijaf. Rotterdam Vermoedelijk al vanaf 6 december gaat de N.V. Streekvervoer* Zuid-West-Nederland (ZWN) negen zogenaamde gelede bussen inzetten op de drukbezette lijnen 81 en 82 tussen Spijkenisse en Hoogvliet en Schiedam. Waar de twaalf meter lange standaardbus in totaal zo'n 75 tot 80 passagiers kan vervoeren, kan zo'n verlengde en daardoor achttien meter lange bus zo'n 125 passagiers zit- en staan plaatsen bieden. Bij de ZWN is men al enige tijd bezig om de chauf feurs vertrouwd te maken met deze bussen met aan hangers. Een flinke operatie, omdat alle circa 130 chauffeurs mét die bus de heide routes gereden moeten hebben. Het uitzwenken van de aanhanger vraagt wat extra de aandacht van de chauffeur. Voor de rest valt er met het lange gevaarte (kosten 3,5 a 4 ton per stuk) ook binnen de bebouwde kom prima te rijden zolang er maar geen verkeersdrem pels op de route liggen. Door de gewijzigde wielbasis heeft de gelede bus zelfs een kleinere draaicïrcel dan de standaardbus. Ridderkerk Een 27-jarige man uit Rotterdam heeft in beschonken toestand op de Ringdijk in Rid derkerk twee geparkeerde auto's geramd en is ver volgens doorgereden. Even verder kwam zijn auto tegen een lichtmast tot stilstand. De man kon wor den aangehouden. Een 36-jarige man uit Ridderkerk heeft bij manage Reyerbos getracht een auto'"in brand te steken. Eer der had hij binnen onenigheid gehad met enkele be zoekers. Ook deze man was onder invloed. Rotterdam Politie en justitie zul len in de toekomst in Rotterdam bij belangrijke voetbalwedstrijden dezelfde taktiek volgen als gisteren bij de zonder rellen verlopen voet baltopper FeyenoordAjax. „Het vroegtijdig arresteren en het meteen in de justitiële molen stoppen van verdachten blijkt een succesvolle aanpak, gelet ook op de eerdere goede resultaten bij Feyenoord FC Utrecht", zegt de Rotterdamse officier van justitie mr. H.A. van Brummen. „Daar om wordt deze aanpak een vast uitgangs punt voor de komende jaren." "Vooral het preventieve optreden van de po litie heeft gisteren ongeregeldheden voorko men, aldus hoofdinspecteur J.H. Karei, mede belast met de politieleiding. Verdach ten werden met name door agenten in bur ger aangehouden, voordat relletjes konden ontstaan. In totaal werden, zoals Karei zegt, 'slechts' twaalf arrestaties verricht, waaron der zes supporters van Ajax en vijf van Fey enoord, variërend in leeftijd van 15 tot 24 jaar. De meesten werden aangehouden we gens het bezit van verboden wapens zoals kettingen en openlijke geweldpleging. Een van de arrestanten was een 22-jarige Dordtenaar, dïe wegens discriminatie was aangehouden. Hij droeg een t-shirt met een hakenkruis en kraamde met gebruikmaking van de Hitlergroet opruiende taal uit. Het is volgens officier mr. Van Brummen de eers te keer dat een voetbalsupporter wegens discriminatie tijdens een wedstrijd zal wor den vervolgd. Behalve het shirt van de ver dachte nam de politie gistermiddag ook een vlag met een voor joden discriminerende tekst in beslag, zonder dat de dader kon worden aangehouden. Politie en justitie hadden tevoren afgesproken scherp tegen discriminatie op te treden. Bokshandschoen -Alle twaalf arrestanten zijn.gisteren na het opmaken van een proces-verbaal en het op stellen van een dagvaarding heengezonden. Drie van hen hoefden alleen een boete te betalen wegens respektievelijk spugen, het bezit van vuurwerk en een wapenstok. Een dienstplichtig militair,r die een bokshand schoen .met ijzeren punten bij zich had, werd overgedragen aan de marechaussee. De overige verdachten zullen in december of januari voor de politie- of kantonrechter moeten verschijnen. „Er waren geen ernsti ge gevallen bij, dus is snelrecht overbodig", aldus officier mr. Van Brummen. De Rotter damse politie zal spoedig met fotografen gaan praten over de problemen die zij in hun werk ondervinden, doordat de politie nu ook foto's maakt van relschoppers bij voetbalwedstrijden. De politie fotografeert zelf, omdat men bij de bewijsvoering geen gebruik wil maken van persfoto's. Het ge volg is wel dat de persfotografen hierdoor soms ten onrechte voor politiefbtografen worden aangezien en mogelijk zelfs be dreigd. Meebetalen De politie zette gisteren in totaal zo'n 300 man in. Dit aantal is voor een dergelijke voetbaltopper weliswaar niet ongebruike lijk, maar de kosten -2,5 ton- tikken in deze tijd van bezuinigen extra zwaar aan meent hoofdinspecteur Karei. Bij de politiekorpsen van de grote steden gaan al geruime tijd stemmen op om de voetbalclubs zelf aan deze kosten te laten meebetalen. Een mogelijk voorbeeld hier voor is volgens Van Brummen het Engelse systeem, waarbij een club per 1500 aanwezi ge toeschouwers één agent betaalt. De korp schefs van de grote steden legden dit idee eerder al bij de minister van binnenlandse zaken^op tafel. Van Brummen meent verder dat de KNVB onvoldoende beseft wat de problemen zijn rond de veiligheid op de Nederlandse voet balvelden. Hij laakt vooral het uitblijven van een veiligheidsfunctionaris bij de KNVB. Geruime tijd geleden al deed een werkgroep aanbeveling tot de aanstelling van zo'n man- De officier, die binnen justitie als een des kundige op het gebied van voetbalvandalis me geldt, blijft tegen de houding van de sta dions. Zij willen volgens hem wel investe ringen doen om problemen met supporters aan te pakken. Van Brummen noemt het Feyenoord-stadion in dit verband een voor beeld. f Onder de aanwezigen wethouder Simons en André van der Louw. Rotterdam Eigenlijk lijnrecht tegen het beleid van het minis terie van welzijn, volksgezondheid en eultuur(WVC) in is afge lopen zaterdag in gebouw Anésimus aan de Gashouderstraat 9 in Kralingen een Joegoslavtsch Trefcentrum geopend. Tot de eers te bezoekers behoorden onder anderen wethouder Simons en ex-burgemeester André van der Louw, Het ministerie wil in haar be leid t eigenlijk af van gerichte buitenlandse trefcentra, omdat men probeert de buitenlanders in ons land te stimuleren ge bruik te maken van de alge mene voorzieningen. Het nieu we Joegoslavische Trefcen trum was echter bittere nood zaak, omdat men het voor die tijd moest doen met beperkte ruimte in het wijkcentrum 'Middelland'. Dat pas zo laat is gestart met het oprichten van een Joego slavische vereniging en een trefcentrum is In feite een his torisch gegroeide zaak. Voor heen woonden de gastarbei ders uit Joegoslavië voorna melijk in grote pensions, zoals het kamp Waalhaven en het schip Seven Seas. Toen echter het gezinshereni- gings-proces op gang kwam, vestigden steeds meer Joego- slaven zich in de stad en kre gen een eigen huis. Volgens interne gegevens is nu negen tig procent van de Joegosla ven met hun gezinnen woonachtig in Rotterdam. De ontmoetingsavonden in het buurtcentrum waren zo druk bezet (gemiddeld per avond 150 mensen) dat het steeds moeilijker werd om activitei ten te ontplooien. In die tijd echter werden toch allerlei initiatieven getoond. De Joe goslavische vereniging hield zich ondermeer bozig met ten toonstellingen, het vieren van nationale feestdagen, schaak toernooien, voetbal en tennis en er werden voorlichtingsbij eenkomsten gehouden. Door het ontstaan van het trefcentrum zal de Joegoslavi sche vereniging nu in ieder geval meer kansen krijgen om activiteiten op poten te zetten. Plannen in die richting be staan er voor algemene ont moetingsavonden, cursussen, vrouwenactivitelten, jongere- nactiviteiten, kleutermidda gen, amusementsavonden, het vieren van nationale feestda gen, vergaderen, lezingen, spreekuren (sociale zorg, me dische informatie), tentoon stellingen, schaken, tafelten nis, dammen, filmvoorstellin gen, toneel en folklore. Artistiek talent... Haal je Talens scbiidersbeno- digdheden bij ter Meulen, Scheelt je tientallen guldens Ruime sortering Deze profes sionele Talens schtldersèt bestaat uit 7 tubes Van Co'gh olieverf, fles medium, meng- i schaaltje, 2 penselen, Kom pleet met originele houten schilderskist en uitgebreide handleiding Van 39,90 voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3