WATERWEG Reisorganisatie: samen met VVV in de Visbank m lül J 5.95 5.95 SPORT 15 Hans den Boer, spits bij gebrek aan beter 'Amsterdamse grachten niet met Schiedam te vergelijken' EIGEN IMPORTWIJNEN De Ruiter ziet zege als medicijn SPORTAGENDA Ook Bloemen Guus toont interesse Flardingha Dansers promoten danskunst Verkoop rechtstreeks uit ons entrepot. BORDEAUX 1981 Chateaux les Combes Muscadet de Sèure et Maine 1981 HOSMAN FRERES WIJI\HALLE]\ Schiedam lokt bedrijven met waterleiding Blauwe Brug op zaterdagavond dicht, tenzij... Nieuw tehuis gehandicapten blij met SP0RTK0RT Huldiging van sportkampioenen De Ooievaars protesteert Vlaardingen De reisorganisatie Mobiplan BV heeft bij de gemeente Vlaardingen het plan geop perd om samen met de WV de Visbank te betrek ken. Naast eerder al Galerie Kunst+ van Jos Noordhuizen heeft Bloemen Guus als derde interes se getoond voor dit monumentale pandje. De Visbank: nu nog is de VW er (alleen) gehuisvest. Wie straks...? Momenteel heeft de VVV daar nog zijn onderkomen. Dit toe ristisch informatiecentrum verhuist echter uit bezuini gingsoverwegingen binnen af zienbare tijd naar het stadhuis. „Ik loop wel vooruit op het visje, dat wij bij de gemeente hebben uitgegooid", onthult zegsman De Koning van Mobi plan, „maar'voor de Visbank zou je zelfs een deelfunctie voor ogen kunnen hebben. Onze reisorganisatie samen met de WV. Zij willen liever blijven zitten, dat is toch een publiek geheim. Nou, wij zien ook wel voordelen om daar sa men met de VVV in te trek ken." Aanspraak De Koning, die de plek van het hïstorierïjke gebouwtje een uniek punt in Vlaardingen Vlaardingen De Vlaarding- se Ballet Academie heeft bin nen de gelederen een stichting ïn het leven geroepen met de naam 'De Flardingha Dansers'. De stichting heeft tot doel pro gramma's te verzorgen voor culturele doeleinden. Daarbij wordt gedacht aan optredens voor scholen, om zodoende een groter publiek kennis te laten maken met de danskunst. Ook ligt het in de bedoeling bij in stellingen zoals bejaardencen tra als ontspanning optredens te verzorgen. De danseressen van de stich ting zijn geselecteerd uit ver gevorderde leerlingen. Van de Flardingha Dansers maken Anita Bakker, Martine Bak ker, Angelique Fousert, Ruby van Hattem, Helen van der Lugt, Christine van Oeveren, Lia Smid, Nicolettte Talboom en Helma van de Windt deel uit. F.W. Offreins De heer F.W. Offreins, chef van de afdeling Hinderwet en Brandpreventie bij de Dienst Gemeentewerken is veertig jaar in overheidsdienst. De heer Offreins werd op 12 sep- tember 1923 in Weesp geboren en begon zijn ambtelijke loop baan op 16 november 1942 bij de Rijkspolitie in Diemen. Vervolgens werd hij bij deze gemeente technisch ambtenaar bij de Dienst Gemeentewer ken. Op 1 juni 1965 trad hij in dienst van de gemeente Maas sluis in de rang van technisch ambtenaar A. Met ingang van 1 januari 1981 werd hij tech nisch hoofdambtenaar C. De heer Offreins was tot 1 januari 1979 plaatsvervangend com mandant van de vrijwillige brandweer van Maassluis. C. Smith Conrad Smith heeft uit han den van burgemeester Fred van Lier de zilveren ere-me- daille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau gekregen. De heer Smith werd gehuldigd voor zijn veertigjarig ambsju- bileum. De 57-jarige Vlaardin- ger is sinds 1972 in. dienst bij de afdeling Gemeentewerken, waar hij technisch ambtenaar is. Daarvoor heeft hij dertig jaar als opzichter in de staats mijn Emma gewerkt. Die ene kilometer is zo kapot... Schiedam De schrik zit er goed in, in de Schiedamse binnenstad en bij de histori sche vereniging. Het praatje aangehoord hebbende van de Waddinxveense architect Kornel Polgar over 'coulissenarchitectuur', vreest de bewonersvereniging dat nu elke monumentale gevel als waardeloos zal worden omschreven. Tenslotte, de Dralle-gevel zettend op, dat heeft het risi- nog. Die zijn ook mooi, maar werd omgehaald, want het was niet passend achter deze oude gevel nieuwbouw neer te zetten. „Een karikatuur," noemde Polgar die oplossing en hij was blij dat de gevel afgebroken werd, zodat het gehele plan nieuwbouw kon worden. „Wel ja, ga zo maar door", smaalt Lange Haven-bewo ner Jan Hagendoorn. „De Vrïjmoed-gevels zijn straks zeker ook een karikatuur? Onder dat mom kan je alles wel neerhalen. Het getuigt zeker van hedendaagse durf, zoals die architect dat zo mooi noemde, als je oude his torische geveltjes sloopt?" De opmerking van Polgar heeft veel kwaad bloed gezet bij de liefhebbers van oud- Schiedam. De Lange Haven verpaupert toch al, particu lieren laten eens vervaardig de bouwplannen momenteel in de ijskast liggen totdat wellicht de economie weer een omwenteling doormaakt, en de Korte Haven staat eveneens op het puntj „ver nietigd" te worden. Dat vindt althans Ruud Poels, voorzitter van de historische vereniging. Poels en Hagendoorn (het zijn van die typische Schie dammers, die soms nog va ker in het nieuws komen dan burgemeester of wethou ders) gelden in Schiedam als de protectionisten van al wat oud en nog mooi .is. Het geeft hen hartzeer als zij een ar chitect horen zeggen, dat je „ook in Amsterdam wel ziet dat naast de oude herenhui zen langs de grachten nieuw- bpuw is neergezet" en Polgar zèi dat. Hagendoorn nu: „Het is nogal geen verge lijking. Amsterdam telt 1700 monumenten, Schiedam 30. Amsterdam heeft kilometers na kilometers gracht, gracht en nog eens gracht en in Schiedam is dat één kilome ter. Op zo'n klein, kort stukje valt iets wat er uitspat ont- co in zich alles kapot te ma ken. In Amsterdam zal dat nauwelijks opvallen. Maar op dat beetje historisch goed, dat we in Schiedam hebben, moet je zuinig zijn." Hagendoorn doelt met die ene kilometer gracht uitslui tend op de Lange Haven en de Korte Haven. Aan de Noordvestgracht en de Wil lemskade (langs de Wester haven) is tenslotte al zoveel gesloopt dat hij die twee nau welijks meer meetelt, maar de Schie, de Buitenhaven en de Nieuwe Haven zijn er ook die laat Hagendoorn even buiten beschouwing, want daar is het gevaar van ver paupering nog niet zo groot. De Lange Haven wordt ech ter bedreigd. Voor de vuist weg gesproken staat de helft van alle grachtenpanden leeg en de gemeente voelt zich (zegt chef stadsontwikkeling Gustaaf Schaap) niet bij machte deze ontwikkeling tegen te gaan. In dit licht is de strijd tegen het Korte Haven-complex, dat op zichzelf niet onaardig oogt, wel verklaarbaar. Schiedam... ...en Amsterdam. Zeer geconcentreerde fijne bordeaux Nu per fles van 6.95 voor Fijne frisse droge witte wijn Nu per fles van 6.45 voor Aanbiedingen gelden tot 15 dec. Nieuwstraat 1a - Vlaardingen - Tel. 347230-343059 (Ook op vrijdagavond en zaterdag geopend) noemt, meent enig recht op de Visbank te mogen maken. De touroperator stellig: „Wie het eerst komt, maakt de meeste aanspraak." Zijn reisorganisa tie wil ook erg graag het pand je in de Oosterstraat na twee ënhalf jaar weer verlaten. „Daar is het de laatste tijd nog al een brandpunt van ru moer", aldus De Koning, die Mobiplan niet als extra con current ziet voor het recht te genover de Visbank gelegen reisbureau Evag. Ook Guus Rozenburg heeft het college van B en W in kennis gesteld wel wat voor een vast onderkomen te voe len. Hij zou zijn bloemenstand best willen verplaatsen naar in plaats van net naast de Vis bank. „Hier in deze stand word ik beknopt in mijn ruim te. Ik heb mooie planten, maar de mensen zien ze niet staan. Want het is zo dat, wat je niet neer kan zetten, je niet ver koopt. Het scheelt mij zeker in klanten, wanneer ik naar hier naast zou kunnen verhuizen", reageert Rozenburg. Ontplooien Al zeven jaar zet hij op don derdag, vrijdag en zaterdag zijn. 'bloementjes buiten'. Door echter de Visbank over te ne men zou hij de gehele werk week zijn bloemen en kamer planten aan de man kunnen brengen. Bloemen Guus: „Ben ik eindelijk van al dat gesjouw af. Maar dat niet alleen. Dan kan ik me ook meer op de bloemstukken mijn stand is daar te koud voor gaan richten. Me in de sierkunst gaan ontplooien. Op dit mo ment is uitbreiden voor mij er niet bij." Volgens woordvoerder Hen driks van de gemeente lijkt het reisbureau het meest ge schikt voor het monumentale pand aan de haven. „Het sluit 't best aan op de werkzaamhe den van de VVV", legt de ambtenaar uit. Dat wil even wel niet zeggen, voegt hij er aan toe, dat Mobiplan ook de meeste aanspraak op De Vis bank mag maken. „Er moet eerst een nota komen over de bestemming en de hoogte van de huurprijs. Daarna pas ne men Ben W een beslissing." Schiedam Welk bedrijf het ook mag zijn, als er zich één vestigt op het terrein van de voormalige RSV-scheepswerf De Nieuwe Waterweg aan de Wilhelminahaven, zal deze tenminste over een eigen wa terleiding kunnen beschikken met een eigen meter. Tot nog toe liepen alle leidingen, ook de elektriciteit, via het terrein van Wilton-Fijenoord, maar daar is nu verandering in ge bracht door de openbare nuts bedrijven Schiedam (ONS). Het aanleggen van de nieuwe leidingen heeft de ONS veer tigduizend gulden gekost, wat ten laste wordt gebracht van het grondbedrijf. De verbeter de voorziening moet het ter rein, dat Schiedam destijds voor elf miljoen van de RSV kocht, aantrekkelijker maken voor gegadigden, waar trou wens druk naar gezocht wordt. Schiedam De Blauwe Brug mag voortaan alleen op die za terdagavonden openblijven, wanneer er zalen verhuurd zijn. Slechts dan springt de ge meente er nog een beetje uit. Maar als het wijkcentrum op het Bachplein die avond alleen maar open is voor de bar en als ontmoetingsruimte, dan gaat het betalen van de mede werkers in verhouding teveel kosten. Aldus hebben B en W besloten. Het besluit is meege deeld aan de beheerscommis sie van de Blauwe Brug. Schiedam De stichting Dag verblijven Geestelijk Gehandi capten kan medio 1983 reke nen op gronduitgifte in erf pacht aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, waar zij een gezinsvervangend te huis wil bouwen. De precieze locatie is gelegen ten noorden van het Schuttersveld. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 3 december 1982 Schiedam SI echts een overwinning kan SVV uit het diepe dal halen. „Een be hoorlijk medicijn", zijn de woorden van oefenmeester Nol de Ruiter, die deze week opnieuw met zijn selectie rond de vergadertafel plaatsnam. „We zitten een beetje stuk en moeten nu proberen dat vonkje er weer in te krijgen. Er wordt wel gewerkt, alleen zonder over tuiging". Opponent Wageningen, de vorige werkgever van De Ruiter, leent zich ogen schijnlijk niet voor een ge-' slaagde poging tot herstel. „Zo'n ploeg wil natuurlijk nooit van z'n oude trainer verliezen", zegt De Ruiter dan ook. „Maar, een afgang wordt het zeker niet. Daar hebben we er dit seizoen al te veel van gehad. Ik reken zonder meer op een goed re sultaat en dan heb ik het over een overwinning". In de basisformatie die De Ruiter op de Wageningse Berg waarschijnlijk het veld instuurt, moeten Mi chael van Alphen en Frans Schaap wijken voor Ruud van Dijk en Ferry Meerhof. Aan te nemen is, dat Harry van Kapel rechtsback speelt, Rob Eoevermai; naar de middenlinie afzak en dat Jan Könemann na:;., de rechterspits-positie veL. huist, waardoor Richaij} Dercks naar de Iinkervle f gel uitwijkt. Vermoedelijke opstelling Van Noortwijk, Van KapV t Wamaar, De Man, Van do ls Heide, Van der Vllst, Va^j; Dijk, Koevermans, Köni. [l mann. Meerhof en Dercks. Hans den Boer haalt uit voor een schot. Hoek van Holland De kleine satellietstad van Rotterdam aan de Waterweg mag niet klagen over de voetbalformaties. Hoek van Holland-zondag lijkt eindelijk eens vrijblijvend het competitie-einde te kunnen halen, terwijl Hoekse Boys, dat morgen streekgenoot 's-Gravenzande ontmoet, een gooi doet naar de titel. Hans den Boer vindt zijn spit- spositie bij Hoek van Holland, die hij toch al bijna negen jaar uitoefent, niet zo belangrijk. „Ik sta daar bij gebrek aan be ter", klinkt het opmerkelijk genoeg uit de mond van Den Boer, die dit seizoen al negen maal heeft gescoord en sinds hij bij de vierdeklasser speelt, bijna elk jaar topscorer is ge weest van de momenteel door Piet Kattestaart getrainde zon dagclub. „Een slechte speler ben ik niet", zegt Den Boer, „maar dat heeft ook te maken met het feit dat ik vroeger in Bl van Sparta heb gevoetbald. Dat scheelt. Want daar steek je toch meer op dan bij een ge wone amateurvereniging". Het vele scoren vindt hij op zich wel leuk, maar de aan dacht voor de schutter moet niet worden overdreven. „Sommige mensen nemen alle strafschoppen en komen zo doende aan veel doelpunten. Daarnaast heb je als spits abso-- luut buitenspelers nodig, die de bal kunnen voorzetten. Kijk maar naar Peter Hout man, toen hij voor de eerste keer bij Feyenoord kwam. Kreeg geen bal. Nu wel en daarom kan hij gemakkelijker scoren". „Het is voor een spits van be lang dat je op het goede mo ment moet weten waar je staat en dat je moet weten wat je medespelers doen. Als Henk Boon, die nu nog steeds is ge blesseerd, bijvoorbeeld aan de zijkant naar voren stormde, wist ik dat hij eerst een schijn beweging zou maken, en daar na de bal zou terugleggen. Bleef ik dus enigszins achter hem en wachtte op die voor zet". Den Boer verwacht niet, dat Hoek van Holland, ondanks de optimistische prognoses voor af, een ijzersterk seizoen gat draaien, „Wel blijven wij bij de eerste vijf, daar ben ik ze ker van. Er is weinig krachts verschil, alleen Scheveningen. steekt er bovenuit. Maar som mige spelers zijn te jong om een vol seizoen elke wedstrijd goed te spelen, wat ik begrij pelijk vind". Lager „De onderlinge concurrentie is zo groot, dat iedereen wel ge motiveerd moet blijven. Ie mand, die er ook maar even tjes met de pet naar gooit, kan rekenen op een plaats in een lager elftal. Dat heeft niets te maken met een harde lijn. Dat is gewoon een gevolg van de zeer brede selectie waarover we kunnen beschikken". Aan de vooravond van de streekderby tegen 's-Graven zande is kersverse Hoekse Boys-voorzitter Jan Benax een optimistisch man. „Dat h< eerste bovenaan staat, is n; tuurlijk prachtig maar, d. daarachter ook het tweede (ri serve derde klasse) op ee tweede plaats staat, spreel mij toch wel aan". Overigens komt het succt voor Benard niet helemaal oi verwacht. Toen Hoekse Bm vorig seizoen kampioen wei en promoveerde naar de derc klas, wist hij al dat met.nan Ron Seliers en Jan Pleizier c het Hoekse nest terug zoude kerenJBenard: „Gezien h; spelersmateriaal waarover v kunnen beschikken, het ei thousiasme van de groep e niet te vergeten de aktiviteite en het inzicht van trainer C< van Rooy mochten we in derde klas wel iets verwacl ten". Benard durft dan ook met en optimisme de thuiswedstri tegen 's-Gravenzande teg moet te zien, zonder daarbij c realiteit uit het oog te verli zen. „Ik denk dat wij me« kwaliteit in huis hebben, thuis zijn we dit seizoen nijïi' altijd op z'n best. Ik denk dU we een kleine maar moeizamfi overwinning gaan boeken, zal ik wel blij zijn als we d twee punten inderdaad zate dag binnen hebben". Tom van der Pijl zal zaterd; nog niet van de partij zijn. L liep drie weken geleden ec hersenschudding op en zal p na nieuwjaar weer in aktie k men. Ook Jan Pleizier zal va: af de kant toe kijken. Hij is g schorst en wacht nog op de d fïnitieve straf van de KNVB Het eerste team van Schaak vereniging Schiedam draait weer helemaal mee in de eers te klasse van de RSB. Nadat de afgerbroken partijen tegen Papendrecht waren gewon nen, resulterend in een 5 1/2- 4 1/2 overwinning, volgde een verrassend gelijkspel (5-5) te gen Overschie 2. Schiedam heeft nu drie punten uit 3 wedstrijden. Het eerste juniorenteam van tafeltennisvereniging NOAD heeft een uitstekend resultaat bereikt. In de hoogste klasse finishte het team, dat bestaat uit Edwin Schop, Ronald Roo- vers en William van Es, in de net afgelopen competitie een tweede plaats, waarmee het zich kwalificeerde voor de kampioenspoule. De afsplitsing van de korfba lafdeling van HSV uit Hoek van Holland krijgt op 1 juli 1983 gestalte. Die datum is niet alleen gekozen om administra tieve handelingen en de over dracht van kantine, velden en materialen te regelen, maar ook in verband met de nog lo pende competitie. De over dracht gebeurt met gesloten beurzen. De ontkoppeling van de afde ling wandelen, die eveneens op eigen benen gaat staan, zal eerder plaats vinden, omdat hierbij alleen administratieve zaken een rol spelen, De basketbalsters van Green Eagles uit Maassluis zorgden tegen het op de eerste plaats staande Cheetah biijna voor een verrassing. De formatie van trainer-coach Kees Brug man deed niets onder voor de thuisclub, die niet zonder ge luk de 43-41 overwinning kon veilig stellen. Schiedam De Schiedamse sportkampioenen worden maandag 13 december in het gemeentehuis verwacht voor de traditionele huldiging. Burgemeester John te Loo en Schiedams nieuwe sport wethouder Luub Hafkam - '-eiken die avond in de recr atiezaal van het stadskai 'f toor kampioensherinnerii gen uit aan individuele spo ters en stand aard teams d: uitkomen op districts- landelijk niveau. Schiedam Het bestuur van de Schiedamse Invaliden Spor vereniging De Ooievaars heeft fel geageerd tegen de planne van de Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB) om vanaf het se zoen 1983-1984 gescheiden competities te houden voor dames heren. De Ooievaars meent, dat deze maatregel tot een flinl teruggang in het ledental zal leiden. 1 Het bestuur heeft inmiddels een schrijven verzonden aan t NTTB afdeling Rotterdam, waarin het aan de hand van een ze,- tal punten ernstige bezwaren aantekent. De Ooievaars meei' onder meer dat, naast een teruggang in ledental, veel dames ;l' geboren na 1950— er niet van gediend zijn in een gescheidf' competitie te spelen. Voorts stelt het bestuur, dat de vrije keuze van een nieuw 1;_, wordt beperkt en belemmerd en dat daardoor een discrimin.X rend effect ontstaat. De Ooievaars hoopt, dat deze bezwaren zu'T, len leiden tot een herziening of wijziging van deze maatregt'\'; die trouwens bij meer verenigingen uit de Rotterdamse reg' slecht is ontvangen. Vrijdag 4 december Basketbal: Da- ma*: 20.00 Dragons-The Green Eagles. Zaterdag 4 decern bon KNVB-voet bal: 14.30 SW 2-DS '79 2, 14.30 Spijkenlsse-PPSC, 14.30 Splrtt-Excel- slor M, 14.30 Gelnoord-Zwaluwen Vlaardingen, 14.30 Hoekse Boys-'s- Gravenzande, 14.30 Helneoord-MW "27, 14.30 Vlaardingen-Ter Leede, 14.30 Meerkerk-TSB, 14.00 DVO "32- Hermandad, 14.30 Satelliet-Den Bommet. 14.30 HBSS-DSS '26, 14.30 HVO-MW '58, R VB-voel bal: 14.30 GSS-Groen Wit Rotterdam, 14.30 CION-Egelantler Boys, 14.30 SSV- GTB, 14.30 VDL-ZInkwegse Boys: Korfbal: 15.30 DES-ODO. 20.55 Overk an ters-Oranje Nassau, 20.00 Spirit-Nleuwerkerk, 19.00 Velocitas-. Maassluia. Zondag 5 december KNVB-voatb y, 14.30 Wagenfngen-SW, 14.00 H mes DVS-Nleuwenhoorn, 14.30 For v&- na Vlaardlngen-DBGC, 14.30 Zwijndrecht, 14.30 HeHevoetslL-, K- VFC, 14.30 Schiedam-Deffla, 14,14" Excelsior '20-Zwervers, 14.30 CHyjb Martinit, 14.30 Hekelingen-Vf 14.30 EDS-De Hollandlaan, 14.- Vs- RKWIK-NOC, 14.30 Puttershoek-R vM '66, RVB-voetbal: 14.00 Olympi.dk DRC, 14.30 Vlerpoldars-Ursus, 14. iP DEH-MSV Tl, 14.30 SVDPW-EVyi dorp, 14.30 Schiedamse Boys— Zuid, 14.30 SFC-DRZ (vr); Kc ba1:l5.10 Succes-De Bermen-4, 14 *4$*, Harga-Vlaardingen; Handbal Dam-rM 13.00 DWS-Van der Hoven TrefleJlf 11.30 De Hol!andlaan-UVG, Hen;;# 14.40 De Hollandlaan-UVG, 14$* DWS-Satumus.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3