14 s p 1 1 RT Sparta voor dilemma krijgt regio-circuit i 1 Bokstitel voor Finale compleet wmm: Van Kasteel naar Kuip meer dan verhuizing ffsssl 3 m bi 1 Si-- l35*^^0 iiiiikita Secretaris Van Wanrooy: 'Reacties positief7 Toernooischema badmintoncircuit: Mevr.E.B. teÖudewater Overtuig Uzelf Probeer een GRATIS pakje MORGEN, (fl.69) en U ontvangt uw geld terug. - RoHerdems Nieuwsblad 2dterdeg 4 december 1982 t^Het- wordt 'de belangrijk ste vergadering uit Spar- - ta's bestaan genoemd. Maandag, als een gedeel- yyrte van de in totaal V40O stemgerechtigde leden de kantine van het Kas- -; :-.teel.. heeft gevuld, zal daar moeten worden be slist over het voortbe staan van Sparta. Want daar komt het op neer, als Voorzitter Cor van Rijn de algemene leden vergadering de vraag voorlegt: moeten we naar het Feyenoord-sta dion verhuizen of niet.... Het zal een moeilijke beslis sing worden voor vele oer- Spartanen. De sentimenten zullen een belangrijke rol spelen in de besluitvorming, maar is er een andere keuze? Wat is het alternatief voor de betaald voetbaltak van Spar ta? Doorgaan tot het er dood bij neervalt of trachten een andere weg te vinden, die bet voortbestaan kan rekken of waarmee misschien zelfs te overleven valt. De voor- en nadelen van een vertrek naar De Kuip zijn in extra bestuursvergaderingen uitvoerig besproken. Voorzit ter Cor van Rijn, aanvanke lijk een groot tegenstander van het vertrek naar zuid. moest op diverse daartoe ge plande vergaderingen wor den overtuigd van de nood zaak, omdat Het Kasteel straks geen soelaas meer kan bieden. Want hoe moet het verder als in 1992 het huur contract afloopt met de ge meente Rotterdam? Dan staat daar die nog niet afgeloste Schietribune, waarop dan nog zo'n drie ton hypotheek rust Maar nu de gemeente het gebied van Spangen no dig heeft voor een bestem mingsplan, nu Feyenoord bij diezeLfde gemeente heeft aangeklopt voor steun in de exploitatiesfeer voor De Kuip en aangezien Sparta al jaren tegen een exploitatietekort '.zit aan te hikken, blijkt de gemeente bereid enkele mil joenen uit te .trekken om Sparta elders onder te bren gen. Nu kan het nog, maar straks over tien jaar zal Spar ta met lege handen achter blijven. Geen stadion, schul den eneen achterban (de amateurs), die zich op Nieuw-Vreelust niet kan be druipen. Kortom, een faillis- sement is onvermijdelijk. "De voorgeschiedenis is be kend. Het Kasteel kost Spar ta jaarlijks aan rente en af- .««CT..5ÏÏa lossing bijna een half miljoen gulden, precies het-jaarlijkse exploitatietekort. De 'huis houding', hoe krap begroot dan ook, kan er niet op wor den afgestemd. Wat er te be zuinigen valt, wordt gedaan. Sparta zit aan het uiterste. Er '"zijn-geen. posten meer te vln- denwaarop dan ook maar een cènt kan worden bekort. Het ehigèj cwat rest is Uitkij ken naar andere, minder kostbare accommodatie. Een nieuw stadion in de Alexan- derpolder was voor Sparta de beste oplossing geweest. Het plan werd als gevolg van de hoge kosten in de ijskast ge zet. Andere stadions werden daarna niet geschikt bevon den, waarna burgemeester Bram Peper het voortouw nam om de drie partijen (Sparta, Feyenóord en de ge meente) elkaar in de armen te drijven.. De gemeente zal. ongetwijfeld met goede voor stellen komen als Sparta en Feyenoord elkaar kunnen vinden.in Dé Kuip. Wat ech ter nog wel wat voeten in aarde zal hebben.. Het zijn immers niet alleen de leden van Sparta die daarover zul len beslissen. Ook' Feyenoord zal de (amatèur)leden toe stemming moeten vragen voor het gezamenlijk bespe len van het stadion. Zorgenkind Sparta bekeek do mogelijk heid om te gaan spelen bij SVV, - maar de gemeente; Schiedam "stond niet'té sprin gen. Men is al blij dat Her mes DVS ooit wegviel als be taald voetbalclub en dat men nu nog slechts een zorgen kindje heeft. Woudestein werd bekeken, maar werd door Piet Ocks om praktische redenen afge keurd. Sparta zocht de afge lopen jaren zelfs nog twee keer toenadering met Excel sior over een fusie. Excelsior hield echter de boot af. Zelfs DHC, dat de beste kans van slagen leek te hebben, werd aan een keuring onderwor pen. Immers, Delft ligt tussen Rotterdam West en Den Haag, dat het zonder eredivi sievoetbal moet stellen. Het overlijden van Xerxes/DHC ligt echter nog te vers in het geheugen,- dat geen Spartaan zich in dat avontuur zou dur ven storten. Het enige wat overblijft is De Kuip of net betaalde voetbal de rug toe keren. Toeschouwers De enige manier voorSparta om op Spangen te kunnen blijven, is een drastische stij ging'van de publieke belang stelling.Gemiddeldmoet Sparta een kleine 10.000 kij kers trekken om financieel het hoofd boven water te J. kunnenhouden. Sportief ge- zien is de laatste jaren het ui terste uit de ploeg gehaald, nochtans lieten de toeschou wers het afweten. Desentimenten spelen .mee,'-.,. Er zijn nog Oer-Spartanen, die- y nooit dé derby Feye- noord-Sparta bezoeken, maar ook. ras-Feyenoordérs, die de derby op Spangen mijden. „Mij 2ien ze niet in De Kuip", luidt dan ook het veelgehoorde protest van me nige Spartaan. Van de amper 3000 trouwe Sparta-kijkèrs zullen ongetwijfeld enkele honderden De Kuip boycot ten, maar, zo kan een iéder berekenen, dan is dat 'altijd nog goedkoper in een stadion waarvan de lasten samen worden gedeeld. Als er trou wens al geen publiek komt dat gewoontegetrouw Kuip bezoekt. De amateurtak beweert zich ook.-tegen Sparta te zullen keren als m en. naar dé over- kant verhuist. Die amateurs zouden dan onafhankelijk verder willen, waarbij zij voorbij gaan aan het feit dat zij in zekere mateafhanke lijk zijn van die betaald voet-?; .balafdeling. Jaarlijks maakt de stichting Sparta zo'n ton over naar Vreelust voor de jeugdopleiding, terwijl in het verleden andere, gelden naar de RV AV Sparta töevloeï- den. De amateurs vergeten daarbij dat dé zuigkracht van de betaalde afdeling in eerste aanleg op Nieuw Vreelust merkbaar is en dat bij het breken van alle banden de Sparta: van Het naar De Kuip RV AV niet meer zal zijn dan een doorsnee amateur club. Juist met het oog op het betaalde voetbal bestaat er op Nieuw-Vreelust een floreren de jeugd, die maar een doel voor ogen heeft: Spangen. Er rest slechts een conclusie: de leden zullen zich achter het voorstel van het bestuur moeten scharen. Zo niet, dan zal een bestuurscrisis onver mijdelijk zijn. De beslissing omhelst meer dan een ver- huizing: het gaat om het voortbestaan van Sparta als betaald voetbalorganisatie. En dat schijnen maar weini gen door het gordijn van sen- timenten te beseffen. tergo (Vlietwijk)'en Paul Gim- berg (SIO) is er. een begelei dingscommissie gevormd. Van de 21 organisaties reageerden er achttien meteen positief". „Mijdrecht, dat zich meer aan getrokkén voelt tot een ander district, Papèndrecht, datnog niet zeker is of hun toernooi wel doorgaat en Lisse, - dat, zichzelf liever-als. een club be horende bij Noord-Holland ziet, zijn deenigen die niet meedoen. Alle toernooien blij- ven onder éigen verantwoor delijkheid van de organiseren de verenigingen vallen. Er is een niéuw puntensysteem op- gezet* y Om het circuit zo snel moge lijk van de grond té krijgen heeft de begeleidingscommis sie 'het in eerste instantie zo- simpel .mogelijk gehouden. Spelers uit de A-, B- en C- klasse kunnen .meedoen en er worden alleen enkelspelen .verwerkt. Van Wanrooy: Volgend jaar willen we ook de dubbels en de veteranen er bij betrekken. Bovendien wil len we dan de andere distric ten benaderen en het geheel een landelijk karaktergeven. Prijzengeld We hebben inmiddels immers al begrepen dat ook vanuit an dere streken in dit land de be langstelling daarvoor erg groot is" De kosten van het evenement bedragen tienduizend gulden, met inbegrip van zesduizend gulden prijzengeld, waarvoor overigens wel nog toestem ming aan de bond moet wor den gevraagd. Om.dit*te be kostigen heeft de begeleidings commissie diverse sponsors aangeschreven, terwijl de bond zelf, evenals de vereni ging Drop Shot, al. een klein garantïebedrag bèsehikbaar heeft gesteld ii-N'"' De finale van het regio circuit wordt op 4 of 5 juni gehouden in sporthal 't Zandje aan de Haagse Schimmel weg of in De Fluit in Leidscheridam. -Van de A-spelers zullen zich twaalf finalisten plaatsen, van de B- groep acht en in de C-catego- rie zestien: „Zoals het er nu tiitziet doen alle toppers mee", glundert een trotse Van Wan rooy. Wat dat betreft kunnen de finales dus best herhalingen .van de districtskampioen- schappen worden". T. Rotterdam De poging om de badmintonsport in navol ging van tennis ook een cir cuit te bezorgen, is gelukt. Vanaf volgend jaar februari start in het district Zuid- Holland het eerste regio-cir cuit. Dit evenement, dat over achttien toernooien is verspreid, is van een zelfde opzet als het bekende tennïs- circuit van deze krant. Drop Shot-lid Rien van Wanrooy behoort tot de initiatiefne mers van het circuit en hoopt dat het geesteskind van hem én Theo van; Eer-' den (voorzitter Drop Shot) de badmintonsport iets meer in de belangstelling zal plaatsen. „Toen we het 'succes van het Tenniseireuil zagen dachten Van Eerden en ik., dat zoiets toch ook in de badmintonsport op poten gezet kon worden", zegt Van Wanrooy. „We heb ben alle toeraooi-organisaties door Guido.Bïndels van clubs aangeschreven. Sa men met Jan Kneijber (DKC), Ton Koene VELO), Dick Oos- 12/13 febr. 26/27 febr. 05/06 maan. 12/13 maart 12/13 maart 12/13 maart 19/20 maan 26/27 maan 26/27 maan 02/03 maart 09/10 april 16/17 april 23/24 april 07/08 mei 07/08 mei 14/15 mei 21/22 mei 28/29 mei Toernooi Categorie A2/B/C/Vet. B/C/C C A/B/C. B/C B/C B/C/Vet. A2/B/C B/C A/B A2/C A7A2/B/C B/C/Vet_ A/B/C B/C/Cx A2/B/C Cv' A/A2/B/C SIO Vederlicht Katwijk. DKC Ommoord Raptim, Excelsior:;' Leiden- Morgenstond Metro Rotterdam Velö Capelie Drop Shot Florida Vlietwijk Wassenaar Eridos. Leidschendam Bodegraven Katwijk - Den: Haag Rotterdam, Gorinchem Rijswijk v-' Leiden Den Haag' Rotterdam Rotterdam Wateringen Cap. a.d. IJss. Den Haag Waddinxveen Voorschoten Wassenaar Zoeiermeer 01327-4225 01726-34414 01718-27368 070-045041 1 010-510020 01830-35612 070-242680 071-144375 070-905806 010-200480 010-216186 070-853282 010-505875 070-270790 01828-4435 01717-6173 01751-17622 079-216574 lïiiuÉiiiiiuiiiiiuuiuiuuiiiiiiiniiiiiiiiiiimiii ■Feyenoord beslist ha winterstop over Kraay 'Rotterdam -- Het bestuur, van jFéyenoord hééft in antwoord ■;op- de brief van trainer Hans |Kraay ['piet hét verzoek te wor- den benoemd tot manager la-." |tëi:;wetèn,, datniét eerder dan (na^ de. winterstop een besluit zalworden ge no men over zijn positie. Voorzitter Gerard Ker- ktimr_ „Het nieuwe bestuur vindt dat het 'nog wat meer :tijd nódig heeft 'om de zaak grondiger te bekijken. We wil len ons. nog verder beraden voordat we tot een beslissing ikomèn".- Hans Kraay sprak van een. prettig onderhoud, dat hij mét voorzitter Gerard Ker- kum en bestuurslid Piet Steen bergen had. „Ik heb in elk ge val: niet het gevoel dat' ze me aanyhet lijntje houden", aldus ^Craay.' /„Het is alleen maar verstandigdat ze geen over- aaste beslissin ngen nemen Parijs - De Fransman Louis Arcaries is gisteravond in Parijs Europees bokskampioen in het middengewicht geworden. In het Hippodrome in de Franse hoofdstad versloeg Arcaries voor 8000, toeschouwers de -Westduitser Frank Wissenbach door interven tie van de. scheidsrechter in dé zesde ronde. De titel was vakant nadat de Engelsman Tony Sibson, die om de wereldtitel tegen de Amerikaan Marvin Hagler om het wereldkampioenschap wil boksen, er afstand van had gedaan. 'Rotterdam De herkansing voor het Nederlands winter- baankampioenschap voor ju nioren achter dernies heeft gisteravond nog drie finalisten- opgeleverd! Het zijn Jan Ver maas, Henk Ceelen en'. Mario Orgers. De finale van morgen in sportpaleis Ahoy' wordt ge completeerd door Aartiyan de Kruisweg, Ton Schouten, Henk Hagers, Bob Rasénberg, Theo Kortekaas en Kirpe Let terman, Beijerland), diozich in de series al voor de eihdstrijd plaatsen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4