PvdA durft boycot NCRV maakt opname van j ubileumconcert Adèle heeft keus gemaakt Drie jaar gevangenis geëist wegens bouwfraude voor en m niet Stalker: nieuwste film van Tarkovski Puntsgewijs Posthoorn opent expostie over BKR over Rome en Parijs in Artotheek Rotterdam praat over situatie Kaapverdianen Willem Nijholt en Linda van Dijck: Miniatuurvruchtbomen Geschikt voor het kleine tuintje KOM KIJKEN Jac. van der Hoeven B. V. zich zowel tegen de huurverhogingen als tegen de boycot. Enk Bakema bijvoorbeeld zocht zijn toevlucht in het vragen naar een nadere rap portage, waarin de consequenties maar weer eens op een rijtje zouden moeten worden gezet- Matïja Stanific van de Aktiegroep Middelland had geen boodschap aan Bakema's plannetje. Zij vertelde, dat de gevolgen van de huurhar- monisatie al lang en breed bekend zijn. „Het heeft geen zin om nu nog met een mooie nota of zoiets dergelijks te komen", betoogde zij in de hoop, dat de stuurgroep alsnog met de boy cot zou instemmen. Madr dat gebeurde niet. Rotterdam De.gevolgen van de huurharmo- nlsatie hebben verstrekkende gevolgen voor de woonlasten in de stadsvernieuwingsgebieden. Een voorbeeld daarvan; het vroegere parade paardje van Rotterdams stadsvemieuwingspro- ces -de nieuwbouw op het Simonsterrem in Feijenoord- zal door die harmonisatie zó veel duurder worden, dat het onbetaalbaar wordt voor huurders met een minimum-inkomen. Zo zal bij verhuizing van de oude bewoner de huur van een tijdelijk leegstaande driekamer woning kunnen worden opgetrokken met 141,25 gulden per maand. De nieuwe huurder van een verlaten zevenkamerwoning gaat zelfs 359,62 gulden meer betalen dan de oude bewo ner. Desondanks achtte een meerderheid van de stuurgroep stadsvernieuwing het gisteren nog niet nodig om harde maatregelen te nemen te gen die in artikel 1? van de woningwet ver plicht gestelde huur harmonisatie. Het dringen de verzoek van een groot aantal bewonersorga nisaties werd weliswaar niet van tafel geveegd. Maar hun verzoek om een boycot in te stellen tegen de huurharmonisatie en andere, trend matige huurverhogingen kon toch met door de beugel, aldus de PvdA-poIïtici in de stuurgroep. De viermansband KM and the Flightcases uit Dordrecht treden zater dagavond op in het Vlaardingse open jonge rencentrum Summer- street (Zomerstraat 41). Vanaf half tien zullen zij voornamelijk rhytnm and blues uit eigen werk ten gehore brengen. De Rotterdamse formatie Splendid Mood treedt za terdagavond op in socië teit QT in de Nieuw- straat in Schiedam. Het concert begint om 22.30 uur Galerie De Duig aan de Landstraat expo seert van vanavond tot en met zondag 2 januari 1983 keramiek Mies Fer guson, grefiek van „Jan van Dorp en etsen van Wim van der Meij. De Duig is vrijdags geopend van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur Het chris telijk gemend koor Vlaardingen houdt dins dag een adventszanga- vond in de Grote Kerk op de Markt. Onder lei ding van dirigent Teun Rolfes zingen verschil lende sopranen vanaf half acht het hoogste lied. Ook organist Aad Zoutendijk is van de par tij Ome Willem en zijn neef komen op dinsdag 14 december aanstaande om twee uur 's middags in het Passage theater in Schiedam. Na het pro gramma dat Knip, knap, knee heet, kan er nog ge zellig nagepraat worden met Edwin 'Ome Willem' Rutte en Fred neef' Hekket Een dag later zingen het gemengd mannenkoor Animato en het Vlaardings Dubbel- mannenkwartet HVD een kerstconcert in het Holy-kerkcentrum (Reigerlaan 47 Vlaardin gen). Tussen de optre dens van de wtee koren door speelt Kees van Dijk een orgelintermez zo. De aanvang is acht uur 's avonds. De geza- melïjke koren van Jo Mulder verheffen op vrijdag 17 december aan staande hun stemmen. In het kerkcentrum Holy zullen de koren een uit voering, die in het teken van kerstmis staat, ge ven. Om acht uur - 's avonds worden de eerste noten ingezet. Waarna u verder kunt genieten van hun mooie stemge luiden. Die door zowel mannen, vrouwen als kinderen worden voort gebracht. Het kerkcen trum 'Holy' is aan de Reigerlaan te Vlaardin- gen-Holy gevestigd. Al vanaf gisteren is er in de Vlaardingse Harmonie de film Stalker van de Russische regisseur Andrei Tarkovski te zien. In Ne derland heeft Tarkovski zijn bekendheid voorna melijk te danken aan zijn eerdere speelfilm De Spie gel. Hij is één van de belang rijkste filmers van de Sov jet Unie sinds Eisenstem en in het Westen is een soort mythe om hem heen ontstaan. Hoewel de Russi sche regering altijd zeer terughoudend is geweest om zijn films vrij te geven, is toch al Tarkovski's werk in ons land te zien geweest. Stalker, zijn nieuwste pro duct voor het witte doek, is een geheimzinnige gids die een wetenschapper en een schrijver de zoge naamde Verboden zóne' binnenleidt. Logica en ge zond verstand doen daar niet meer ter zake. Het tweetal is volkomen af hankelijk van hun eigen 'waarheid'. In verband met de lengte van de film twee en een half uur is er vanavond en morgen maar één voor stelling, die om acht uur begint. Geen goed woord Alleen CPN-fractïevoorzitter Roel van Veld huizen en PSP.'PPR-vertegenwoordiger Nelis Oosterwijk zagen een boycot wel zitten. Van Veldhuizen had geen goed woord over voor de huurharmonisatie: „Al geruime tijd blijken nieuwe woningwetwoningen steeds moeilijker te verhuren te zijn, omdat de huren te hoog zijn. Het antwoord van de regering daarop is, dat de huren van oudere woningen omhoog moeten. Dót noemt men huurharmonisatie..." De communist deed wethouder Vermeulen de suggestie om in 'zijn' eigen PvdA te praten over het onderwerp, daarmee doelend op de initia tiefnemer van de ongewenste maatregel, Mar cel van Dam. Vermeulen op zijn beurt wilde wel toegeven, dat de gevolgen van de maatregel niet helemaal goed overzien waren in Den Haag: „Het minis terie heeft zich niet goed gerealiseerd, wat er allemaal zou gebeuren als gevolg van de huur harmonisatie." Maar een boycot wilde de wet houder nog niet. Voorlopig gokt hij er nog op het ministerie te kunnen overtuigen van de na delen aan de hand van een keiharde brief, die volgende week al klaar moet zijn. Die brief zal ondertekend worden door alle Rotterdamse be trokkenen: bewonersorganisaties, woningbouw corporaties en de wethouder zelf. Rapportage In een bomvolle kamer 113 van het stadhuis probeerden de bewoners wethouder Pim Ver meulen en de vijf overige stuurgroepleden te overtuigen van de noodzaak om daadwerkelijk stappen te nemen tegen de huurverhogende maatregelen van het njk. De bewoners pleitten voor een boycot. Van de stuurgroep verlangden zij, dat deze boycot zou worden overgenomen. Hun voorstel; schrijf een briefje naar de Fede ratie van Rotterdamse Woningbouwcorporaties (FRWC), waarin komt te staan, dat de huurhar monisatie-en andere huurverhogingen niet zal worden doorgevoerd. Maar de PvdA'ers von den dat idee te ver gaan. De socialisten toonden |,M Hvi>? Of? »r J Feike Asma verzorgt het jubileumconcert. Het monumentale Garrelsorgel in de Grote Kerk van Maassluis is 250 jaar oud. Om dit te herdenken vindt aanstaande zaterdag een speciaal jubileumconcert in de Grote Kerk plaats. De NCRV-radio is zelfs aanwezig om opnames te maken, die op dinsdag 21 december (22.10 uur via Hilversum 4) worden uitgezonden. Nadat burgemeester John van Es zijn officiële zegje heeft gedaan, mag Feike Asma zich laten gelden en horen. On der het luisterend oor van ruim 1200 toeschouwers mag hij het oude toestseninstrument bespelen. De welbekende organist, die zo tegelijkertijd zijn eigen 55-jarig jubileum luister bijzet, zal onder andere werken van Jan Zwart en diens zoon, van Johan Sebastian Bach, Franz Liszt en van hemzelf uit het historische Garrelsorgel laten schal len. Tweede organist van de kerk, Jaap Kroonenburg, zal het concert de aanvang is 's avonds kwart over acht besluiten met een orgelsolo. Uit oogpunt van het jubiluem wordt er in het Maassluise Gemeentemuseum (Zuiddijk 16) ook een tentoonstelling onder de titel 'Rondom het Orgel' op poten gezet. Deze expositie wordt eveneens zaterdag geopend en zal ruim een maand, tot en met zondag 23 januari, te bewonderen blijven. Schiedams wethouder voor onderwijs, cultuur en sociale zaken Herman Posthoorn smaakt woens dagmiddag het genoegen de tentoonstelling 'Wat het BKR waard is' te mogen openen. Het is een exposi tie die door het Stedelijk Museum Schiedam is op gezet erf tot 16 zondag ja nuari 1983 is te zien op de Hoogstraat 112. De kunstenaars laten m verband met de bezuini gingen van tachtig miljoen op de Beeldend Kunste naars Regeling (BKR) zien weat zij te bieden hebben. Posthoorn opent de expo sitie om vier uur 's mid dags. Op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Op tweede kerstdag is de ten toonstelling alleen in de middaguren te zien. De stuurgroep stadsvernieuwing krijgt als geen enkel politiek gezelschap veel publiek. Men heeft er zo zijn redenen voor. De veelzijdige artieste Adèle Bloemendaal heeft een nieuw solopramma, genaamd 'Adèle's Keus'. Op vandaag en morgen avond komt zij met haar show naar theater de Teerstoof in Schiedam. In het programma zitten niet alleen sketches om te lachen of te huilen, maar ook paniek en ellende komt er in voor. Dit keer eens geen typetjes, die door Adèle worden uitge beeld. Het gaat om een 'pure' Adèle. De sketches laten ook de (on)menselij- ke trekjes, die de mens min of meer aangaan, zien. Adèle's Keus bevat een se lectie van liedjes van Hans Dorrestijn, Boudewijn Spitzen, J. Boerstoel, Drs. P., Frans Mulder, Bertold Brecht. Zij zelf heeft ech ter ook het nodige ge schreven. De muzikale be geleiding is van Frans Ehlhart. Zij wordt^ bege- 'x Het muziekprogramma van - de stichting ROC voor dit weekeinde in Parkzicht is als - volgt; vrijdagavond 24 uur de groep 'Powerplay'. Een graag geziene gast, vooral na het grote succes van de onlangs "l uitgebrachte elpee Avanti. 'Po- werplay bestaat uit Jan v.d. f .Merj (lead-zang en gitaar), Pe- ter van Straten (bas en zang), ..en Leon Klaasse (drums, piano en. zang). Zaterdagavond 24 *- uur is het de beurt aan 'The L Frog\ plaatselijk al jaren een I" sensatie. De new-soul muziek -• van 'The Frog' is eerlijk, swin- gend en melodisch, met daar- - Jbïj het donkerbruine stemge- !-. luid van zanger Rickey Ho- gendorp. Kortom degenen die weieens een live-optreden van 'The F rog' meemaakten weten dat 2ij een. op hoog mtematio- naai peil staande muziek-show ten beste geven. —•Vanavond om acht uur houdt het 'Comité Nederland- - Kampuchea (Cambodja)' een - openbare forum en discus- sie-avond in het wijkgebouw "Middelland, ie Middelland - straat 103. Als inleiders zijn aanwezig prof. dr. Ernst uit Utrecht, die een overzicht zal .geven van de huidige situatie in Cambodja, en mevrouw Eri- ca" de Decker, lid van het Bel- -J-,- gische Kampuchea comité zal vertellen, over haar bezoek aan Idit land. Iedereen rs van harte ^welkom, en de toegang is gra- Morgenavond wordt in de b; koffiebar De Acker' le Phn- u,ackers traat 56b, de film "The hiding place' vertoond. De aanvang is acht uur. „v In het cultureel café, geves- riTigdin het wijkgebouw 'De Klimmende Bever' in IJssel- -T;iXionde, zal vanavond vanaf *J_.IÏt3p uur de /-Rotterdamse schrijver Jan Koonings &Yvoorlezen uit eigen werk. De -avond zalmuzikaal worden ^opgeluisterd door de groep /Overall* „een ensemble dat bc- Sstaat /uit een strijkkwartet, f/fangevuld met gitaar of banjo. De/Diabetes Vereniging Ne- |?'4erland'f afd. R'dam houdt morgenV van 14-16 uur een in- H formatiemarkt In'/gebouw /.Musïca, aan deLugt. Over- M|cbie.'5Op dezemarkt kan men ^Öifbrmatie verkrijgen over de ^cögelijkse. praktijk -voor dia be- zoals; insulin e-spüiten, W^uittechnieken, suikervrije 'urinetestmateriaal van valse fakturen om een gat van negen ton in de boekhouding van de BV op te vullen. Voorts werd de verdachte ervan beschuldigd te hebben meegewerkt aan het financieel „leegtrekken" van het bedrijf, toen dat in de zomer van '81 op sterven na dood was De Doelder sprak van een familiedrama, waarin de be klaagden elkaar de zwarte piet toeschuiven. Als alles wordt opgeteld en afgetrok ken, blijkt dat ieder op gelij ke voet aansprakelijk is. Wel gaf hij toe dat in deze zaak figuren buiten schot zijn ge bleven die van harte hebben meegedaan aan de misdrij ven en er ook beter van zijn geworden. De officier kon digde aan ook deze personen te zullen vervolgen. Rotterdam De Rotterdam se officier van justitie mr.H.de Doelder, heeft giste ren drie jaar cel geeist tegen een 24-jarige inwoner van Noordeloos wegens zijn aan deel in een koppelbazenfrau- de in de bouw. Woensdag werden in deze zaak eveneens straffen van drie jaar geeist diens vader en zijn oom. De familieleden worden ervan beschuldigd gezamenlijk leiding te heb ben gegeven aan het isolatie bedrijf Isoplan, dat in feite fungeerde als een koppel baas. Ook de verdachte van giste ren werd strafbare betrok kenheid ten laste gelegd bij het frauderen met fakturen om het uitlenen van perso neel aan opdrachtgevers te verhullen en het invoegen Rotterdam Wethouder H J Simons gaat maandag praten met de regering over de moei lijke positie van Kaapverdia nen in Nederland. Wethouder Simons beloofde dit gisteren, aan mevrouw N. van der Pol van den Dorpel (VVD), die tij dens de begrotingsbehandeling in een motie de speciale aan dacht van het college vroeg voor de benarde positie van de Kaapverdianen. Rond de zeventig procent van deze minderheidsgroep woont in Rotterdam. Dat komt omdat de meeste Kaapverdianen hun brood verdienen in de scheep vaart. Omdat zij vanwege hun. beroep met voor langere aan eengesloten perioden m Ne derland verblijven, zijn ze bij elke regularisatiemaatregelen van de regering buiten de boot gevallen. Het gevolg is dat ve len van hen illegaal in Neder land verblijven. Vanwege die illegaliteit is de grootte van de groep moeilijk te schatten. Volgens mevrouw Van der Pol verblijven er tussen de drie ën vijfduizend Kaapverdianen in Rotterdam. Om een verblijfsvergunning te krijgen nemen veel Kaapver dianen hun toevlucht tot lega lisatiehuwelijken. Gemiddeld moeten zij zo'n drieduizend gulden aan hun 'gelegenheids- huwelijkspatner' betalen. In Nederland werden dit jaar door illegale migranten zo'n zevenhonderd schijnhuwelij ken gesloten. Daarvan kwa men volgens mevrouw Van der Pol 564 voor rekening van Kaapverdianen. De Nederlandse regering zal binnenkort een verdrag slui ten met Kaap ver dische eilan den waarin onder meer de po sitie van Kaapverdianen in Nederland.'geregeld moet *wor— Het werk van drie kunste naars is vanaf vandaag te bekijken in de Vlaardingse galerie Te Kunst En Te Keur (Havenstraat 13). Van Marian van der Lecq is keramiek te bewonde ren, van Gerard Bogeards collages, terwijl van de hand van Jan Bernard Meinen pentekeningen komen. De expositie, die tot en met vijftien janurari 1983 blijft hangen, is op vrijdag van 's avonds zevenen tot negen uur geopend en 's zaterdags van tien tot enen en van twee tot vijf uur. Vanaf vrijdagavond 10 decem ber kunnen de werken van Joost Minnigh in de Galerie- Artotheek te Vlaardingen worden aanschouwd. Nieuwe tekeningen en een grafiek van Rome, Parijs, en Oosterschelde worden tentoongesteld. Ger Kruis opent om acht uur 's avonds deze tentoonstelling. Tijdens de tentoonstelling kunnen de bezoekers van een speciale aanbieding genieten. Wegens de feestdagen .wordt er een ets voor een bijzonder lage prijs te koop aangeboden- De tentoonstelling is en met het einde van dit jaar in de Galerie/Artotheek gevestigd aan de Oosthavenkade 8 te be wonderen. Adèle Bloemendaal brengt in de Teerstoof wat zij zelf mooi vindt. leidt door het Betuwe Bloesem Collectief. Het programma vangt om negen uur 's avonds aan. Dwergappel - dwergpeer - aalbes - hazelnoot - framboos - moerbei - Japanse wijnbes - aardbei - loganbes - boysenbes - doornloze braam - bosbes - kruisbes - cranberry - vossebes - morel - buitendruif Boskoops Glorie (beslist elk jaar rijpe zoete druiven) enz. 'Succes', dat brengen Wil lem Nijholt en Linda van Dijck raar Vlaardingen. Het is de titel van een nieuw toneelstuk, dat als try out in de Stadsgehoor zaal is te zien- Vanavond is de laatste mogelijkheid om dit tweetal als een jong ac teursechtpaar op de bühne te kunnen aanschouwen. Met veel humor en voor het publiek herkenbare scènes laat het toneelstuk zien, hoe het leven van een toneel sechtpaar achter de scher men toch ietsjes anders is, dan de toeschouwers ooit kunnen vermoeden. De dia logen zijn vaak boeiend en de verschillende situaties leiden steeds tot verrassen de hoogtepunten. Om het grote succes binnen te halen, moeten Wim Nij holt en Linda van Dijck harde klappen incasseren en een hoop narigheid door staan. Ze liegen, bedriegen, vechten en proberen elk op hun eigen manier de ladder naar het succes zo goed mo gelijk te beklimmen. Hun doel is de top van de New Yorkse showbusiness. Dinsdag verhuizen de twee bekende acteurs naar Schie dam, waar 2ij een eenmalig optreden verzorgen. De aanvang is zowel in Schie dam als Vlaardingen om kwart over acht- bij de best gesorteerde vruchtboomkwekerij van Nederland Zuidweg 52 (ingang hoek Galgeweg), „Naaldwijk: Tel. 24357. Willem Nijholt en Linda van Dijck in hun try out

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2