SGP keurt actie GEWB'ers af $Jk schaam me voor mijn eigen familie Villastraat buigt zich over herinrichting Ook Bijenkorf niet met auto op trottoir VUARDHVGS DAGBLAD ÜCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Verontrusting over Korte Havenplan nog toegenomen 'Ik kan die heiers met laten terugkomen Bewoners willen duidelijkheid Politie grijpt oude bekende A." Schiedammer overlij dt na aanrijding Scholier vermoedelijk gedood door dichtvallen klapbrug V oetgangster in ziekenhuis Brandweer evacueert bejaarden uit flat Man overlijdt na duwen van auto uit tunnel MAANDAG 13 DECEMBER 1982 De eerste paal gaat de grond in, geslagen door een van de toekomstige bewoners. Schiedam De informa tie-avond, die de SSSW onlangs heeft belegd voor bewoners van de Korte Haven, de Historische Vereniging, de Bewoners Vereniging Centrum en de Stichting Binnenstad Schiedam over de bouw plannen voor dit deel van de Schïedamse binnen stad heeft de vrees, dat het gezicht van de Korte Haven door het bouwplan zal worden verwoest niet weggenomen. De bewo ners van de Korte Haven zijn eerder gesterkt in hun verontrusting, omdat naar hun eisen op die avond nauwelijks is ge luisterd. „Tijdens deze bijeen komst is op geen enkele manier tegemoetgekomen aan de wensen en/of be zwaren van eerderge- noemden", schrijven de bewoners aan het college van B en W. „Opvallend was dat zowel door de spreker van de SSSW als door de architect een aan tal malen is gezegd, dat er van de kant van de ge meente toezeggingen zijn gedaan tot het verlenen van ontheffingen. Dit be treft onder andere de par keervoorzieningen en de bouwhoogte." Volgens de bewoners worden de uit gangspunten van de nota welstandszorg, die in fe bruari 1978 is vastgesteld, „met voeten getreden." Om meer duidelijkheid over de bouwplannen te krijgen hebben de bewo ners nu zelf een nieuwe avond belegd. Die bijeenkomst vindt donderdag plaats op het adres Korte Haven 44. Van der Waal bouwt ook zonder opdracht verder Dringen in het keukentje van mevrouw Bouman. De raadsle den Ulferd Bruseker en Adri Reinhout zien het met lede ogen aan. Raadsleden bekijken troosteloos Schiedam-Oost Schiedam Triest was het, wat de aanwezige raadsleden vah.de commissie Stadsvernieuwing in de Sehiedamse Sta tionstraat onder ogen kregen. In en in triest. Dichtgetimmer- de^ramen, kapotgeslagen ruiten en de panden die nog steeds beVoond worden, blijken nauwelijks een menswaardig on derkomen te bieden. En de aanblik in Sehiedam-Oost werd zaterdag nog troostelozer door de onophoudelijke regenval. Een bewoonster van een ander deel van Oost had het de paar raadsleden al onder de neus gewreven. „Dit deel van de stad zou het visitekaartje moe ten zijn. Maar wanneer je nu van het station af komt, .schaam je je toch dood voor je éjgen familie..." De plaatselij- %politici stonden erbij en ke ken ernaar.... Ir^alle vroegte stapte de com- •missie Stadsvernieuwing, op ojthodiging van de bewoners- yejeniging Schiedam-Oost, za terdag door de wijk. De PvdA had zich de stromende regen Jilijkbaar nogal aangetrokken én bij de natte aanblik de de- jcens weer hoog opgetrokken, gant de socialisten blonken uit Boor afwezigheid. Het door de buurt trekkende groepje be stond daarom uit slechts een handjevol raadsleden, waaron der wethouder Cor van Til- p/gbe bewoners gebruikten de pandeling om hun problemen enklachten visueel kracht bij te zetten. „Wat gaat er met straat gebeuren?", vroe- |en de bewoners van de 305 SSSW-woningen in de Watt- straat en Franklinstraat zich „We zijn al een dikke tien jaar bezig, maar wordt het nu of niet gerenoveerd?" En: isEr staan momenteel zo'n veertig woningen leeg en als er-niks gebeurt, worden dat er ajken maar meer." De raads leden hadden geen antwoord ébjwerden zelfs helemaal stil S&pandjes van binnen te heb- bekeken. PJl' bejaarde mevrouw Sou pan, bij wie de groep in de -WAttstraat onder andere een fn de huiskamer wierp, -Spaarde de raadsleden niet met -j%r kritiek. Veel te krap was zo klein zelfs dat kasten yntfaraken de lekkage ver schrikkelijk en het warmsto- «en van' de huiskamer bijna ?»ftte doen. „In bed moet ik 2e]fs sokken aantrekken", be kende de bewoonster. „En ik mijn wijk niet .uit. Ik zit ftu pveral lekker dichtbij: het Ration, de bus. Wat moet ik dan m een bejaardentehuis?" Vlaardingen Xn de nabij heid van de Juliananbrug heeft de Vlaardingse politie zaterdagnacht een oude be kende opgepakt. Een pa trouille zag een 17-jarige jon gen met een soort jutezak over zijn schouder lopen. Toen de politie hem echter naderde, ging de tiener er als een haas vandoor. Enkele straten verderop werd hij evenwel toch in zijn kraag gegrepen. De jeugdige onverlaat bleek een RSV-wagen te hebben leeggeplunderd, In zijn zak herbergde de Vlaardinger si garen, sigaretten, shag en le vensmiddelen. Vlaardingen Het aan nemingsbedrijf Van der Waal BV neemt bij de bouw van de 129 wo ningwetwoningen op het Touwbaanterrein in de Oostwijk het risico dat een deel van het project uiteindelijk niet door het rijk gesubsidieerd zal worden. Hoewel het slechts een theoretische mogelijkheid is, is de kans wel degelijk aan wezig dat het bedrijf met een aantal van die woningen een behoorlij ke sof loopt. Het_ ministerie volkshuisves- ting is voorlopig slechts met de bouw van 68 van de 119 huizen akkoord gegaan, om dat Vlaardingen voor dit jaar niet voldoende contingent meer heeft voor het totale bouwplan. De aannemer heeft dan ook pas de officiële opdracht voor het eerste deel van het plan binnen. Op het stadhuis is het project enkele weken geleden, toen het ministerie meedeelde dat er niet voldoende contingent was, ijlings in twee delen ge knipt: het grootste deel, waarmee nu kan worden be gonnen, en het resterende stuk, waarvoor de goedkeu ring van het ministerie nog moet afkomen en waarmee officieel pas na de jaarwisse ling begonnen kan worden. Op de goedkeuring van het tweede deel van het plan kan de aannemer echter niet wachten. Henk van der Waal: „Het is niet te doen om tegen die heiers te zeggen: je mag zoveel palen slaan en daarna moet je na een paar weken terugkomen voor de rest. Die 129 woningen moe ten in één bouwstroom gere aliseerd worden. Dat bete kent dus in dit geval dat het risico voor het laatste stuk voor rekening van de aanne mer is, ja. Maar ik maak me daar niet al te'veel zorgen over: het ministerie kan het niet maken om straks niet alsnog toestemming voor de rest van het plan te geven." Vrijdag is de bouw van het project gestart. Een project, dat al heel wat hindernissen heeft ondervonden, voor de voorbereidingen waren afge rond. Zie ook pagina 10. Schiedam De bewoners van de Villastraat in Schie dam-Oost krijgen donderdag de gelegenheid zich defi nitief uit te spreken over de herinrichtingsplannen, die gemeentewerken voor hun straat heeft opgesteld. Als de bewoners met die plan nen akkoord gaan, zal de straat begin volgend jaar wor den 'omgebouwd' tot een offi cieel woonerf, waardoor betere oplossingen voor het parkeren Vlaardingen -- De fractie van de SGP/RPF in de gemeenteraad heeft er in een brief aan de 53 werknemers van het GEWB, die van plan zijn om woensdagavond uit protest tegen de bevrie zing van de ambtenarensalarissen de straatver lichting uit te laten, op aangedrongen-van die actie af te zien. De actie wordt door de fractie 'onverantwoord' genoemd. - De SGP/RPF-fractie vindt het de stad gedu rende één avond in duister hullen een-gevaar lijke zaak, omdat het verkeer hierdoor ernstige hinder zal ondervinden. „Weliswaar worden de verkeerslichten niet uitgeschakeld, maar voor de rest wordt alles duister, dus ook de vele kruispunten zonder verkeerslichten, hetgeen derhalve een gevaarlijke situatie veroorzaakt. Wat denkt u van al dïe mensen die van hun werk afkomen of 's avonds nog weg moeten voor'bun werk? Heeft u overigens rekening ge- houden met diegenen, die woensdagavond" bij eenkomsten willen bezoeken? Wij denken hier bij aan kerkdiensten in Holy en in het Cen trum," schrijft de fractie aan de betrokken GEWB-medewerkers. In de brief wordt de ac tievoerders gevraagd rekening te houden met eventuele verkeersongelukken en het daaraan verbonden leed. Ook wordt de vraag opgewor pen, voor wiens rekening de eventuele finan ciële gevolgen van verkeersongevallen zullen zijn. „Wij hebben begrepen dat de Nederlandse Christelijke Bond van overheidspersoneel niet achter de actie staat. Maar ook u, leden van Ab vaKabo, willen we dringend verzoeken om in het belang van de Vlaardingse bevolking van deze onverantwoorde actie af te zien," schrijft SGP/RPF. ontstaan en waardoor kleine kinderen beter en veiliger in de straat kunnen spelen. Op dit moment is de parkeer situatie in de Villastraat slecht. Vanwege de geringe breedte van de straat kan er maar aan 'één zijde geparkeerd worden, maar het aantal parkeerplaat sen dat aanwezig is is de klein om alle autobezitters een plaatsje voor hun voertuig te geven. Speelruimte voor kin deren blijft er nauwelijks over. In het plan dat de afdeling ste- debouw van gemeentewerken heeft opgesteld wordt voor parkeren op de twee koppen van de straat een voorziening gemaakt, waar tweezijdig ge parkeerd kan worden. In de straat zelf zijn op bepaalde stukken nog éénzijdige par keerplaatsen, onderbroken door kleine speelplekjes voor kinderen. Ook fietsklemmen worden op diverse plaatsen neergezet. Ter hoogte van de Stephensonstraat wordt een wat grotere speelplek ge maakt, waarin onder andere een hinkelspel wordt opgeno men. f 1 De bewoners moeten tijdens een bijeenkomst, die donder dag vanaf 20 uur in De Wïl- genburg;- Singel 10.4-achter plaatsvindt, hun goedkeuring aan de plannen hechten. Schïedam/Vlaardingen De 23-jarige Schie dammer Ibrahim Kisa- cik is zaterdagavond na een aanrijding in het Rotterdamse Dijkzigtzie- kenhuis overleden. Rond half zes 's avonds werd hij op de mr. L.A. Kes- perweg, de route van Schiedam naar Vlaardin gen, frontaal geschept door een juist passeren de wagen. De jongeman stak met de fiets in de hand plot seling de straat over. De evenoude Vlaardingse automibiliste van een Autobianca remde nog wel, maar kon hem niet meer ontwijken. De Schiedammer werd eerst naar het Holyzïekenhuis gebracht en later naar Dijkzigt. Rond acht uur 's avonds overleed hij aan een hersenletsel. Omdat de Vlaardingse politie over de oorzaak van het dodelijk ongeval nog in het duister tast, worden getuigen van het ongeluk gevraagd het hoofdbureau (010-342355) te bellen. Vlaardingen De Bijenkorf krijgt geen toestemming om in Vlaardingen met vrachtwagens op het trottoir van Kuiperstraat en Liesveld te rijden. Koninklijke Bijenkorf Beheer (KBB) in Amsterdam had daarom gevraagd, omdat de vrachtwagenchauf feur de broodbakken, die hij 's morgens brengt, tien meter moet sjouwen naar de winkel. Als de vrachtwagen het trottoir mag oprijden, zou dat heel wat gesleep schelen. Maar het trottoir van de Kuiperstraat en het Liesveld zijn volgens de commissaris van politie Anton Spel niet bestand tegen het gewicht van zulke zware auto's. Die tien meter moeten geen onoverkomelijk probleem zijn, vindt ook het college van burgemeester en wethouders. Als de Bijenkorf ontheffing zou krijgen, gaan meer middenstanders toestemming 'vragen om met vrachtauto's over het trottoir te mogen rijden,- vrezen B en W.- Schiedam De 11-jarige scho lier uit Nieuwiand, die vorige week door zijn vader dood werd aangetroffen tussen een fiets viaduct en een bruggetje bij de stadskwekerij aan de Fokkerstraat, blijkt op andere wijze om het leven te zijn ge komen dan de politie eerst vermoedde. Toen de patho loog-anatoom sectie verrichtte in opdracht van de officier van justitie, kwam vast te staan dat de jongen niet over de kop is geslagen met zijn crossfiets en zijn nek gebroken heeft. De politie vermoedt dat een opstaand deel van een klapbruggetje. waar de jongen, overheen is geklauterd, plotse ling dichtgeklapt is en de jon gen heeft geraakt. De politie heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld in de vrienden kring van de jongen, maar is niets wijzer geworden. Hoofd inspecteur Piet van den Hen gel hoopt nu op getuigen. Het ongeval gebeurde op een terrein, waar rond half zes 's middags nooit iemand kwam. De plantsoenendienst gaat doorgaans reeds een uur eer der naar huis. De politie sluit in ieder geval misdrijf uit. Naaldwijk Een 47-jarige inwoonster van Schiedam is gewond geraakt, nadat een personenauto aan de Kruis- broekweg in Naaldwijk te gen haar aan was aangere-; den. De vrouw is met een lichte hersenschudding ia het Holyziekenhuis in Vlaar dingen opgenomen. De Sehiedamse, die tussen enke le voertuigen in overstak, had de personenauto niet zien aankomen. Schiedam Twaalf bejaarden! zijn in de nacht van zaterdag op zondag uit hun flatwoning op het Heijermanspletn in SChïedam geevacueerd, nadat in hun portiek een enorme rookontwikkeling was ont-, staan ten gevolge van smeu lende laarzen. De brandweer, moest er zelfs met een ladder wagen aan te pas komen, om dat de rook zo dicht en vies was dat men zich er niet door heen kon begeven. Eén van de bewoners had 's avonds drie paar rijlaarzen en een paar kinderlaarzen in een kartonnen doos m de portiek gezet, maar hoe dat nu is kun nen gaan. smeulen, is iedereen een raadsel. Een bejaarde pro beerde de doos nog met twee flessen limonade te blussen, maar dat hielp niets. Schiedam De 61-jarige Vlaardinger A. van Roon is zondagavond op rijksweg 19 aan een hartaanval overleden, nadat hij zich enorm had inge spannen toen zijn wagen plot seling middenin de Benelux- tunnel zonder benzine kwam te staan. De man had gepro beerd zijn auto de tunnel uit te duwen. Wel werd hij na enke le meters geholpen door een jonge automobilist, die hem een sleep gaf totdat de wagen de tunnel uit was, maar de krachtsinspanning was toen al te groot gebleken. De man zeeg in de berm in een. De GGD paste nog reani matie toe en ging, toen dat niet hielp, 'over. tot het toedienen van elektroshocks, maar er kwam geen levensteken meer. In het Holyziekenhuis werd/de dood geconstateerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1