Veel branden na jaarwisseling Jeugdhaven eist overleg subsidiestop Ambulanceploeg kan geen kant op school en slooppanden door vuur verwoest Inbraken in Maassluis Schiedammers doodslag tenlaste gelegd VLAARUfNGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Jongen steekt vingers in oog van agent Hoofdinspecteur ongelukkig met uitlekken sollicitatie CPN-raadslid stelt vragen IIIili!illli!lllli!!!l!II!ili!l!ill teekpartij a ruzie Woning geheel uitgebrand Doorgereden na aanrijding Alcohol vrije receptie Schiedam matig bezocht Brand verwoest in aanbouw zijnd centrum Aladdin Isolatie bedrijf in as gelegd □WATERWEG MAANDAG 3 JANUARI 1983 Schiedam Een Schie- damse politieagent heeft op nieuwjaarsdag een wor steling met een 19-jarige jongeman met ernstig oog- letsel moeten bekopen. Tijdens de vechtpartij wist de jongen hem bij het hoofd te pakken en twee vingers in zijn oog te ste ken. Pas nadat er assisten tie was komen opdraven, kon de woesteling worden ingerekend. samen met zijn collega was de agent een meisje te hulp geschoten. Zij stond bij café De Amstelbron te gen de muur gedrukt, ter wijl de jongen haar keel trachtte dicht te knijpen. Toen de twee agenten het meisje ontzetten, ontstond de worsteling, waarbij de Schiedammer door enkele omstanders werd gehol pen. Maassluis Meer overleg en een af bouwperiode van minstens een jaar. Dat zijn de twee voornaamste bezwa ren die stichting De Jeugdhaven in Maassluis aanvoert tegen de beslissing van het college van B en W van Maas sluis om de subsidie met ingang van 1 juli stop te zetten. Men noemt de ter mijn, waarop overleg is gevoerd, vol strekt onvoldoende en stelt nu dat het onmogelijk is in een tijdsbestek van enkele maanden de programma's af te bouwen en de bezoekers voor te berei den op de sluiting. De stichting De Jeugdhaven vindt dat minstens een termijn van een jaar nodig is. Voorts wordt in het bezwaarschrift aangevoerd dat binnenkort voor het personeel van de stichting - twee parttime krachten een ontslagver gunning wordt aangevraagd, als het college niet terugkomt op de beslissing. De gemeente Maassluis draait echter wel voor het wachtgeld op. De Jeugd haven bestrijdt overigens de mening van het college, dat de twee perso neelsleden elders in het particulier welzijnswerk onderdak kunnen vin den. De gemeente Maassluis wordt door De Jeugdhaven beticht van 'onbehoorlijk bestuur' en een 'onzorgvuldig beleid', omdat het nog steeds niet bekend is in welk gebouw en op welke termijn de stichting samen met de andere Maas- si uise sociëteiten in de toekomst de ac tiviteiten kan voortzetten. Wel geeft De Jeugdhaven toe dat de belangstel ling voor de activiteiten van Ozobleu in de afgelopen anderhalf jaar is afge nomen, maar men bestrijdt de opvat ting van het college dat deze afname van bezoekers structureel is. „Het jeugdwerk kent nu eenmaal ups en downs", schrijft de stichting aan het college. Men vindt het te ver gaan de kraan dicht te draaien, nu het aantal bezoekers mindert. Het bezwaarschrift van de stichting wordt behandeld tijdens een hoorzit ting, die dinsdag 11 januari wordt ge houden in zaal De Logger in het Maas- sluise gemeentehuis. De hoorzitting be gint om 19.30 uur. Vlaardingen Hoofdinspecteur Marjan Ekels, chef van de geü niformeerde dienst en de afdeling bijzondere wetten van de Vlaardingse gemeentepolitie, is hoogst ongelukkig met het uit lekken van haar sollicitatie naar de functie van Korpschef tn Gorinchem. „Zolang de eventuele benoeming niet definitief is, had ik liever gezien dat er niets van naar buiten was gekomen", deelde ze eind vorige week mede. Mevrouw Ekels is een van de belang rijkste kandidaten voor de hoogste politiepost in Gormchem, Als de benoeming doorgaat, zou zij daarmee de eerste vrouwelijke korpschef in Nederland worden. Marjan Ekels heeft al eerder pogingen gedaan korpschef te wor den. Onlangs solliciteerde ze naar de vacante functie in Papen- drecht. Die benoeming ging uiteindeliik niet door. Schiedam Het ambulanceperso neel in Schiedam moet het met in gang van vandaag met één wacht- vertrek stellen, zodat iemand in de zelfde ruimte moet slapen als waar zijn collega's roken of tv kijken. Bovendien dreigt er vertraging bij het uitrukken, omdat het nieuwe onderkomen zo is gesitueerd dat het personeel eerst de hele tuin van het Schielandziekenhuis moet doorlopen om bij de auto te kunnen komen. In de winter kan dat flinke problemen geven, Met dit soort klachten van het am bulancepersoneel geconfronteerd heeft CPN-fractieleider Ulferd Bruseker op nieuwjaarsdag schrif telijke vragen gesteld aan burge meester en wethouders van Schie dam. Het ambulancevervoer ge- crhWtrto tot dusver vanuit het GGD-pand aan de Tuin laan, maar dat wil de gemeente afstoten. In verband hiermee moest hei ambu lancepersoneel over naar een ande re vestiging: tijdelijk is ruimte ge vonden in het zusterhuis van zie kenhuis Schieland. Hier heeft men één kamer in gereedheid gebracht. Bruseker pleit op zijn minst voor twee vertrekken» zodat het perso neel 's nachts geen last van elkaar zal hebben. Bovendien zou, als B en W over gaan tot de gevraagde verbetering van de werkomstandigheden van het ambulancepersoneel, meteen rekening kunnen worden gehou den met ontspanningsfacihteiten, zoals die de brandweer en de poli tie ten dienste staan. Bruseker mikt bijvoorbeeld op een tafelbiljart. aterweg-Noord De jaarwisseling is in Schiedam, laardingen en Maassluis over het algemeen rustig ver pen, menen de woordvoerders van de drie politiekorps n. Vlaardingen werd op nieuwjaarsnacht en de daarop- ilgende dagen opgeschrikt door enkele branden. Hoge ammen lekten onder andere uit de Prins Bemhard no-school aan de Marathonweg en kleinere branden itstonden in vijf leegstaande panden en een'bewoond ind aan de Spoorsingel. Bij de branden werden twee andweerlieden gewond. Eén brak een bovenarm en de reede liep een lichte hersenschudding op, toen hij een ap kreeg van een brandslang. Schiedam bleef het dit tr rustig. De politie moest aar een enkele keer in ac- komen bij kerstboom- anden en had verder niet el te doen. In de Lekstraat tg een wijkkeet in as en iroorzaakten brandende irstbomen in de Fulton- :aat zo'n bitte, dat het weg- k smolt en de waterleiding rong. Verder moesten veel iten het ontgelden. In aassluis waren er wat klei- ïre brandjes, die niet uit de nd liepen. t een sigarenwinkel op de eidestraat werd na het kapot an van de etalage verschil de pijpen en aanstekers tvreemd. Eén 17-jarige niedammer werd op heter- ad betrapt. De schade be- aogt ruim 2000 gulden. En- Ie baldadige jongeren duw- n nieuwjaarsmorgen rond lf vier een aan de Korte Ha- geparkeerde auto het wa- ooppanden slooppanden aan de Spoor- fcrdingen Een ruzie tus- twee families aan de «kweg in Vlaardingen, die ^'ge tijd met elkaar in on- i leefden, liep tijdens de wisseling tenslotte uit op 1 steekpartij, waarbij een 1 gewond werd. Hij kon ter na behandeling van de nd weer naar huis vertrek- t De dader is aangehouden, diezelfde nacht werden bij Coüpwinkel aan de Reiger- 1 ruiten ingegooid en een te hoeveelheid sigaretten gnomen. machinefabriek aan de gkade probeerden jongeren kluis van de fabriek te kra- L Zij versjouwden het ge- *je van ,het kantoor naar bedrijfsruimte, waar snij- fiders klaar stonden, om de ■s open te maken. Ze wer- echter in hun arbeid ge- ""d door een controleur van schoonmaakbedrijf en na- 1 de benen. singel/hoek Bosiaan m Vlaar dingen hebben de hele nieuw jaarsnacht en de volgende dag voor onrust gezorgd. Al in de vooravond kwam bij de ge meentepolitie de eerste mel ding binnen, dat de leegstaan de panden brandden, waarop de brandweer uitrukte. Toen later die nacht weer werd ge meld. dat de rode haan victo rie kraaide bij deze huisjes werd het besluit genomen de panden onder toezicht van de brandweer uit te laten bran den, maar dat wilde niet vlot ten. Uiteindelijk is de brand weer tot het blussen overge gaan. „De panden hebben ons de hele nacht werk bezorgd", aldus inspecteur Klaas van der Zee van de Vlaardingse ge meentepolitie. De oablussings- werkzaamheden duurden tot ongeveer negen uur. Er gingen zes panden in vlammen op, waarvan er één nog bewoond was. De bewoonster en haar huisraad konden worden ge red. Mede dankzij de hulp van omstanders kon het complete meubilair in recordtijd uit het huis worden gedragen. Op oudejaarsavond was al brand uitgebroken in een wo ning aan de Meidoornstraat. De oorzaak was kortsluiting m de kerstboomverlichting. De brandweer bluste de vlammen. Zaterdag moest de brandweer nog in actie komen voor brand in een pand aan de 2e Van Leyden Gaelstraat Assistentie Tijdens de jaarwisselingsnacht heeft de Vlaardingse politie assistentie gevraagd van colle ga's van de Schiedamse Her mandad, toen rond vier uur 's nachts de melding binnen kwam dat de Prins Bernard- school op de hoek van de Ma rathonweg en de Floris de Vijfdelaan brandde. De brand weer rukte uit met drie spui ten, de materiaalwagen en de twee commandowagens. De hitte die de brand verspreidde was zo groot, dat enkele brandslangen wegsmolten en moesten worden vervangen. Om half zeven kon uiteinde lijk het sein brand meester worden gegeven. Het houten gedeelte van de school brandde vrijwel geheel uit. De nablussingswerkzaam- heden duurden tot ongeveer half elf 's morgens. De schade aan de nog in gebruik zijnde school loopt in de tienduizen den guldens. De politie heeft het vermoeden dat de brand is aangestoken, omdat brand weerlieden hebben verklaard dat ramen van de school open stonden. j U Tijdens een brand in enkele panden op de Spoorsingel de den omstan ders een po ging. het we reldrecord ver huizen te verbe teren. Binnen twintig minuten stond de com plete huisraad van een van de bedreigde wo ningen dertig meter verder op de stoep. Een grote vuurzee ont stond bij de Prins Bernhard leao aan de Marathonweg. Vlaardingen Een wo ning aan de Lepelaars!n- gel is de afgelopen nacht nagenoeg geheel uitge brand. De uitslaande brand, die om 00.07 uur werd gemeld, greep zo snel om zich heen dat de bewoonster en haar 11-ja rig zoontje tenauwernood het pand konden verlaten. De vrouw werd voor on derzoek naar het zieken huis gebracht. Het vuur werd ontdekt door de jongen, die door het knetteren van het vuur werd gewekt. Op dat moment stond alleen nog de bank in de woonkamer in de brand. Maassluis Een automobilist die zaterdagnacht een aanrij ding op de afrit Maassluis- Centrum van rijksweg 20 ver oorzaakte, is zonder te stoppen doorgereden. Bij de aanrijding knalde een andere auto op de vangrail en werd grotendeels vernield. s Schiedam De belangstelling voor de nieuwjaarsre ceptie van het ge meentebestuur van Schiedam viel enigszins tegen. Hoewel direct na vier uur burge meester John Te Loo de eerste feli citaties in ont vangst nam onder de tonen van 'Man- tovani's wereldsuc cessen' werd het niet echt druk in het Schiedamse stadhuis aan de Grote Markt. Dit jaar geen lange rij wachtenden, Niet alleen het col- lege van B en W en de leden van de raad, maar ook vertegen woordi - gers van alle lagen van de bevolking waren aanwezig en drukten elkaar de hand. Er werd voor het eerst geen alehol- houdende drank geschonken op de nieuwjaarsreceptie, maar uitsluitend frisdrank. „Een ui terst veilige recep tie", merkte een van de bezoekers op- Dat er geen al cohol verstrekt werd door het ge meentebestuur wil overigens niet zeg gen dat er totaal geen alcohol werd gedronken: enkele bezoekers hadden een fles geestrijk vocht mee geno men, Maassluis Uil een pand aan de Schollevaartstraat is door onbekende bezoekers contant geld en sieraden weggenomen. Datzelfde gebeurde in een wo ning aan de Burg. Lotsystraat, waar naast een kistje sieraden vierhonderd gulden verdween. Bij aan een inbraak aan de Gablaan werd tweehonderd gulden weggenomen. Die laat ste inbraak is inmiddels opge lost met de aanhouding van twee Maassluizers, waarvan één bekende nog negen andere inbraken te hebben gepleegd. Vlaardingen De 21-jarige man, die vorige week don derdagavond doelbewust in reed op twee Vlaardingse po litieagenten in een poging zijn arrestatie te voorkomen, is officieel in staat van be schuldiging gesteld. Hij is op het politiebureau in Vlaar dingen ingesloten, waar hij samen met enkele andere ar restanten de jaarwisseling heeft moeten doorbrengen Hem wordt poging tot dood slag ten laste gelegd De man, afkomstig uu Schie dam <en niet uit Vlaardingen. zoals eerder gemeld), was donderdagavond betrokken bij relletjes rond de kerstbo- menjacht op de Vlaardingse Wilhelminasingel. De politic hield daar zeven Schiedam mers in de leeftijd van 13 tot 20 jaar aan op verdenking van openlijke geweldpleging. Daarbij trachtte de Schie dammer aan zijn aanhouding te ontkomen door in een per sonenauto met grote snelheid op twee agenten in te rijden. Hij heeft inmiddels bekend. Ook andere relschoppers hebben tweemaal 24 uur in een politiecel moeten door brengen, waaronder een jon geman die op dezelfde avond op de Wilhelminasingel een andere man met een mes in de zij had gestoken, Ook hern is poging tot doodslag ten las te gelegd. Het slachtoffer, een 17-jartge Vlaardinger, moest met een 10 centimeter diepe steekwond in het Holy- ziekenhuis worden opgeno men. Schiedam De voormalige kleuterschool Sint Gabriel aan de Dr Schaepmansingel m Schiedam is zaterdagavond door een korte uitslaande brand gedeeltelijk verwoest. De politie tast nog in het duis ter over de oorzaak van de brand. In de school zijn vorige week jongeren uit Nieuwland aan het verbouwen geslagen om daar hun jongerencentrum Aladdin te vestigen. Vooruitlo pend op de votering van een krediet voor dit doel waren zij hiermee begonnen. Het staat vast dat de brand, die rond half zes werd ontdekt, is ontstaan in het lokaal, waarin de jongeren alle puin en afval hout hadden opgeslagen, dat afkomstig was var» een vorige brand, in februari 1982. Na een half uur had de brand weer uitgerukt met twee blus- en een ladderwagen het vuur onder controle. De poli lie mag dan nog niet weten hoe de brand is ont staan; voor twee van de jonge ren. Rob Heijst en Frans Ma thot, staat vast dat de brand is aangestoken, Frans: „Ik ben zaterdagmorgen rond elf uur nog in het gebouw geweest en alles was piekfijn in orde. We hebben in het gebouw geen gas, water, licht of elektrici teit, maar toch ontstaat er brand. Dan moet het toch aan gestoken zijn „We hebben de gemeente er al vaker op gewezen dat er iets met het gebouw moet gebeu ren, omdat er anders voor de tweede maal de brand in ging. We hebben gelijk gekregen", aldus Rob Heijst. De stemming onder de jonge ren is tol ver onder het nul punt gedaald. „Als we erachter komen wie dit gedaan heeft, is hij nog niet jarig", dreigen de verzamelde jongeren. „We hadden hier en daar al wat geld geleend om te kunnen be ginnen. Dat gaan we nu eerst terughalen bij de gemeente. Hadden ze maar wat sneller moeten reageren", zeggen de verbouwers verbitterd. „Als de balken in het plafond door deze brand zijn aangetast, kunnen we het wel vergeten." Schiedam Het Schiedamse isolatiebedrijf Alert BV aan de Van Cleeffstraat is zondagmid dag gedeeltelijk m vlammen opgegaan. In de opslagbal v/as door nog onbekende oorzaak isolatiemateriaal gaan bran den. Volgens een woordvoer der van de Schiedamse brand weer, die grote moeite had de vuurzee meester te worden, bedraagt de schade ongeveer een kwart miljoen gulden. Ruim driekwart van de in de bal opgeslagen isolaticspullen plus het dak werden ann de vlammen opgeofferd. Verder was de rook- en waterschade enorm. Over de toedracht wordt vandaag een onderzoek ingesteld. De brandweer is bijna acht uur in de weer geweest om Aiert BV voor een totale on dergang te behoeden. Het plas tic, waarin het isolatiemateri aal verpakt was, bezorgde de brandweer door de vrijkomen de gassen veel problemen, waardoor voortdurend pers luchtmaskers gedragen moes ten worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1