14 SPORT Korfballer knock out Excelsior iets minder somber K r 'Het Kasteel wordt niet verkwanseld' ahoy' SPORT KORT Ancora veel te sterk in derby Koevermans in finale Frans de Haan valt op tussen de groten L problemen Overeenkomst tussen KNVB en Pro Sport Dertiende zege Groenendaal Dassajev Russisch voetballer van het jaar NAC gelijk y Sparta's Cor Van Rijn: Tweede in Rowic-toernooi RZ mist John Virgil Martin Koek winnaar na opgave Sanders «w, Geblesseerde Salari wint in Gouda Katerkoers voor John Kuyvenhoven RN ZESDAAGSE ZONDAG mT ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Rotterdams Nieuwsblad maandag 3 januari 1983 Port Washington Mark Koever mans heeft zich tijdens het internatio nale jeugdtoernooi in de Amerikaanse plaats Port Washington voor de finale in de categorie tot 14 jaar geplaatst. De tennisser uit Bergschenhoek. die deel uitmaakt van de dit seizoen ge starte Eerste Rotterdamse Tennis- school, won in de halve finales met 6- 1 en 6-3 van de Zuïdafrikaan Daryl Shapiro. De andere finalist werd de Zweed Kent Carlsson, die de Cana dees Gerard Ronan met 6-1 en 6-0 klopte. Mark Koevermans, finalist in Port Washington. Rotterdam In een harde wedstrijd tussen Trekvogels en OEC (8- 10 voor Trekvogels) is Wim Niesing het slacht offer geworden van het onzachte spel van de po tige Brabanders. Aan voerder Henny van Bree sloeg Niesing al na twin tig minuten knock out. In het ziekenhuis kwam Niesing weer tot zijn po sitieven. Daar bleek hij tevens een stijve knie aan het incident te heb ben overgehouden. Trekvogels' coach Jan Hensen had geen goed wóórd over voor het optre den van enkele OEC'ers: „De wijze waarop het re vanche op ons wilde ne men voor de 10-7 in Rot terdam was gewoon ordi- Coach Trekvogels: 'Ordinaire revanche' nair. Het ergste is nog dat een sportieve speler als Wim Niesing na een uitge lokte overtreding ook neg een formele waarschuwing krijgt". Trekvogels is trouwens in de overgangsklasse D in opmars na de 8-10 zege in Helmond, klom Trekvogels naar de vierde plaats met acht punten uit zes wed strijden. Aanvoerder Koos Blokland vertolkte een hoofdrol met vijf treffers. Hans van Rotten (3x), Frans Slingerland en Luuk Wensing maakten de tien treffers vol. Rozenburg heeft in de eerste klasse B in de thuis- beurt tegen De Zwervers een punt gegrepen: 11-11. Voor Rozenburg heeft het er eep tijd slecht uitgezien. De Dordtse Zwervers ston den steeds op voorsprong, die zelfs uitliep tot 6-11. Met nog een kwartier voor de boeg verving Frans Graatsma, coach van Ro zenburg, Marjolein Bello voor Linda Ritmeijer. Ro zenburg kwam prompt te rug en met zijn vierde tref fer bracht Aijan Peetoom de stand op 7-11, waarna Nelis Vaane en de opnieuw uitblinkende Caroline Ad miraal voor 9-11 zorgden. De held van de dag werd Coco van Jiorik, die met twee treffers de eindstand op 11-11 bracht. Voor de produktie van Rozenburg zorgden: Aijan Peetoom (4x), Coco van Horik (3x), Rolf Pieck (2x), Caroline Admiraal en Nelis Vaane. De stand: Ready 8; Zuider kwartier 7; Zwervers 7; OSCR 6; Blauw Wit'5l 4; Danaïden 4; Kinderdijk 4; Rozenburg 2. Rotterdam Vorig jaar om deze tijd was Excelsior het water tot aan de lippen gestegen. Geen geld om de spe lers uit te betalen en een grauwe plaats in de midden moot van de eerste divisie. Een spectaculaire eindsprint bracht Excelsior niet alleen in de nacompetitie, maar zelfs te rug in de eredivisie. „Het elf tal zich keurig aan de op dracht gehouden", glunderde voorzitter Jaap Bontenbal tij dens zijn nieuwjaarstoespraak, die toen luidde: 'Excelsior moet terug naar de eredivisie'. Het doel werd bereikt en zie: de financiële problemen wer den een stuk draaglijker. Niet dat Excelsior nu schuldenvrij en zonder zorgen op een veili ge plaats op de ranglijst door het leven gaat. Nog altijd moet Zeist Het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB en het bureau Pro Sport Pro motions uit Hilversum heb ben een overeenkomst gete kend over het opzetten en begeleiden van de sponsoring en reclame voor onder meer het Nederlands elftal. Jong Oranje en het UEFA-team. Het bureau garandeert de KNVB een bedrag van 200.000 gulden per jaar. De overeenkomst, waarvoor de onderhandelingen bijna een jaar duurden, is aange gaan voor een periode van vier jaar. Oss Op het parcours ïn Oss, waar volgend jaar de Neder landse en wereldkampioen schappen worden gehouden, heeft Reinier Groenendaal uit Sint Michielsgestel een sterk bezette internationale veldrit gewonnen. Het was zijn der tiende overwinning van het seizoen. De Tsjech Frantisek Klauchek eindigde als tweede voor oud-wereldkampioen Hennie Stamsnijder. Hennie Stamsnijder heeft net als vorig jaar in zijn woon plaats Enter de wielerveldrit Croió der A2en gewonnen. Hij legde voor ongeveer 3000 toe schouwers de 24 kilometer af in 1 uur en 5 minuten. Wil Brouwers eindigde op tien se conden als tweede. Moskou In de Sovjet Unie is Rinat Dassajev, doelverdediger van Spartak Moskou en het nationale elftal, uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Den Haag In Breda heeft NAC in een oefenwedstrijd ge lijkgespeeld tegen de Bundesli- gaclub Bayer Leverkusen: 1-1, Van de Borgt gaf NAC kort na rust de leiding. Waas zorgde voor de gelijkmaker. In Maas tricht versloeg Roda JC streekgenoot MVV met 3-0. Eriksen scoorde tweemaal, Hansen eenmaal. Wageningen kwam op eigen veld niet ver der dan 2-2 tegen de amateur club Achilles '29. In Utrecht zegevierde Volen- dam over de amateurs van Elïnkwijk: 2-3. Voor 300 toe schouwers maakte Kwakman twee doelpunten voor Volen- dam, Guyt één. In de Lange Leegte won FC Twente met 2-0 van Sportclub Veendam. Rohde opende de score, UE- FA-international Van Ben- thuzn maakte het tweede doel punt. penningmeester Mart Borne- man de eindjes aan elkaar knopen, maar de wedstrijden in De Kuip en de shirtreclame hebben Excelsiors zorgen wat verlicht. Zelfs in die mate dat Jaap Bontenbal zegt: „De cij fers over het lopende seizoen zijn niet ongunstig". Woorden, die hij echter weer onmiddel lijk afzwakt met: „We hebben de laatste twee seizoenen forse verliezen geleden, daarbij krij gen we geen slotuitkering van het BBI, zoals we hadden ver wacht. Integendeel, we moe ten 130.000 gulden terug beta len. Daardoor komen we op nieuw met wat aflossingen in de problemen". Een korte stilte in zijn toe spraak en dan: „Waar moet het heen met het betaalde voetbal?! Steeds meer clubs komen in financiële nood door stijging van de kosten. Excel sior zal, hoe somber het ook klinkt, nog meer moeten be zuinigen. Ook op het perso neel. Vorige week hebben we afscheid moeten nemen van Kees de Keizer, de kantinebe heerder. In maart zal dat moe ten gebeuren met een lid van het terrein personeel. Maar Kim, de dochter van trainer Rob Jacobs, stopt haar bijdra ge in de hoed, die zoals elk jaar na de nieuwjaarstoespraak van de voorzitter, rond gaat. Verder v.l.n.r. Henk van Goozen, Aad Leenheer, Addie Bijl, dokter Ben van den Bosch, me vrouw Borneman, Toon IJzendoorn, Jaap Bontenbal, Tonnie Pattinama, Nol Braams, Carlo van Tour en Peter Pijpers. toch", vervolgt Jaap Bontenbal dan met verheffende stem, „toch blijven we geloven in het voortbestaan van Excel sior". Waarna hij zijn vertrou wen uitspreekt over de verde ling van de overheidsgelden, over de shirtreclame, die hij een voltreffer noemt, maar bo venal over de trainers en spe lers voor hun resultaat in de eerste helft van de competitie. Bontenbal: „Ik heb er vertrou wen in dat Excelsior de positie op de ranglijst zal bestendi gen". Waarna de rood-zwarte Excel - sior-hoed weer in de rondte ging op Woudestein, dat nog altijd met oud-papier en giften in stand moet worden gehou den. Rotterdam Wat veel Spartanen graag hadden willen horen, kwam niet uit de mond van Cor van Rijn. Sparta's voorzitter, zoals gebruikelijk vanaf het biljart de op nieuw jaarsdag samengekomen leden toesprekend, bepaalde zich meer tot een terugblik van het oude jaar. Dordrecht Onro/RZ is er niet in geslaagd het eerste nieuwjaarstoernooi van de Dordtse vereeniging Rowic te winnen. In de finale tegen landskampioen Nationale Nederlanden/Donar kwam Rotterdam Zuid er niet aan te pas 67-83. Het gelegen heidsteam Roobol Stars werd derde door Rowic met 70-95 te verslaan. Voor een stampvolle tribune plaatste RZ zich voor de finale door met 47-81 (ruststand 29- 42) van Rowic te winnen. Roobol Stars, bestaande uit spelers die vroeger voor Fri- sol/Rowic uitkwamen, kon te gen Donar geen vuist maken en ging met 62-80 ten onder. In de kleine finale bleef het 'vroegere Rowic' de huidige selectie van de eerste divisie vereniging de baas (70-95). Omdat Donar in de sterkste formatie uitkwam had Rotter- dam Zuid in de eindstrijd geen 1 verweer. Vijf minuten voor i- rust stond net derhalve nog j 20-21, maar halverwege druk- te Donar het gemis aan offen- sieve daden al uit (24-35). Toen zeven minuten in de tweede helft bij 49-56 John Virgil door s vijf persoonlijke fouten uit tie strijd verdween had Rotter- dam Zuid geen enkel steun- i punt in de aanval meer. Donar kon toen eenvoudig tot 67-83 uitlopen. j Scores: Donar: Faber 12, De j Vries 10, Moore 16 en Folkers j 14. Rotterdam Zuid: Brust 18, J Virgil 17 en Visser 15. Daarover kon Van Rijn, kij kend naar de sportieve presta ties, evenals de overige Sparta nen tevreden zijn. „Met het eerste en tweede team van de amateurs gaat het uitstekend, de honkballers en cricketers doen het goed. In het betaalde voetbal mocht ons schaduwelf tal het afgelopen jaar lands kampioen worden en speelt in het nieuwe seizoen, ondanks de doorstroming, weer voor de titel mee. En wat ons eerste betreft, als de inhaalwedstrijd tegen Willem II in een gunstig resultaat wordt omgezet kun nen we de voor Sparta maxi mum te bereiken vierde plaats bezetten. En daar bedoel ik niets negatiefs mee". Maar of het bestuur nog vor deringen had gemaakt met Sparta's toekomstige behui zing, kon niet uit de mond van Van Rijn worden vernomen. Wel zei hij: „Er is een grote groep Spartanen, die angst heeft dat het bestuur, op z'n zachtst gezegd, het Kasteel verkwanselt. Zo is het niet. Ik moet er wel op wijzen, dat ïn deze omstandigheden heel bij zondere beslissingen voor het betaalde voetbal te verwach ten zijn". Daarmee doelde Van Rijn niet op Sparta, maar op het betaalde voetbal in z'n tp- taliteït. De voorspelling van de Spar- ta-voorzitter, ook voor de bondsbestuurders in Zeist, dat het op de huidige wijze onmo gelijk is om in Nederland be taald voetbal te bedrijven, lijkt door de moeilijkheden waarin tal van clubs verkeren, werke lijkheid te worden. De natuur lijke sanering lijkt onontkoom baar. Sparta komt, hoe belab berd de jaarcijfers telkens 2ijn, daarvoor nog niet in aanmer king. Richt zich al op het hon derdjarig bestaan over vijf jaar en laat het zoeken naar een al ternatief voor Spangen voorlo pig aan een commissie van zes mensen over. Dit comité gaat de reeds eerder genoemde ac commodaties van SVV, DHC, Xerxes, Excelsior en de moge lijke nieuwbouw in Capelle aan een nadere beschouwing onderwerpen. Dordrecht De grote pu blieke belangstelling voor de finales van het Drecht- streek Kersttennistoernooi maakte de tennishal Dor drecht te klein. Gelukkig mocht bij de eindstrijd he ren A tussen Louk Sanders en Martin Koek het pu bliek nog plaatsnemen op naastliggende banen, zodat de liefhebbers, hoewel de strijd wegens een hand- blessure van Sanders moest worden gestaakt, nog iets konden zien. Het toernooi kenmerkte zich door veel verrassingen en blessures. Zo versloeg in de kwartfinale Frans de Haan (Racketeers) eredivisiespeler Rob Mentink (Toeg/R), door dat Mentink een plotselinge griepaanval kreeg en bij 7-6, 4- 3 moest opgeven. In de halve finale speelde De Haan een prima en slimme partij tegen Martin Koek, waardoor de nieuwe indoor-kampioen van Nederland nog hard moest knokken om met 6-4, 3-6, 8-6 te winnen, Michiel Schapers, die eerder al met 6-4, 6-0 van Menno Oost- ing had gewonnen, kon het in de andere halve finale niet bolwerken tegen Louk San ders, die goed partij gaf. Nadat Schapers de eerste set met 4-6 verloor ging de strijd in de tweede set gelijk op tot 6-6. In de tie-break kwam Schapers nog met 4-2 voor, maar haalde het desondanks niet (7-j). Sportief werd de finale tussen Sanders en Koek een desillu sie. Sanders stopte de partij na de eerste set. die hij met 6-4 verloor. Zijn handblessure maakte verder spelen onmoge lijk. Het damesenkel A werd we derom met grote overmacht gewonnen door Marcella Mes- ker. Zij versloeg in de halve fi nale Hellas ter Riet, het 14-ja- rige talentje dat tijdens het NK-indoor in de finale ook van de Haagse verloor (6-1,7- door Jan Koekebacker 5). In de finale had de Haar lemse Simone Schilder, die voordien met 6-2, 6-4 van Ma- riëtte Pakker had gewonnen, geen kans tegen Marcella Mes- ker (6-3, 6-4). Het herenenkel B werdeen te leurstelling doordat Norbert Salari in de finale tegen Wij- nand van de Boom moest op geven vanwege een spierver- rekking in de buik bij een stand van 6-0, 3-6, 3-0. Het da mesenkel B werd gewonnen door Digna Ketelaar uit Haar lem, die op verrassende wijze Hellas ter Riet versloeg met 4- 6, 7-5, 6-2. Litania Vrijland deed van zich spreken door de finale dames enkel C op haar naam te schrijven. Ze won deze finale van de Groningse Trudy Tor- ringa. De ovengo fiitalc-uitslagen" HD B: R Mul ler/U.Schumann (WdU-B de Jel/P.Mako 7- 6,7-5 DD B: D Ketelaar/H ter Riet-M VUs- zak/P van der Steen 6-0.6-2. HD C P Hartman/L Westerkamp- H Goedkoop/P Willcmscn 6-2,7.5. DD C: K_ van Bijsterveld/P Janssen-S Rennmgs/L- .Vrijland 6-4,6-7.6-1 GD C: MJansen/J. van GcrpL.Bakker/A.Besteman 3-6. 6- 4.6-3, HE D tot 25 Jaar: F.Versnel DU,Kust 6-2,6-4. HE Iwvcd 25 Jaar: CAl- mekindersA.Stehman 7-6.2-6,6-0 DE D: A.LaanELRust 2-6,6-1,6-3. HD Dt Mde Hecr/M SpijkersA.Derks/R-Ophorst 6- 4.7-5. DD D: N.GeJnnse/A.WiUemst^ •A.Kadiks/D v.d.Vlist 7-5,6-2. GD D: A.Laan/S.Tjon Kïe Sin»L en D. van Beest 4-6, 6-3, 6-2. HD vet: C.Wcndl/H,Y- ap—W.Hotslede/P.Rompen 7-5,5-7,6-4, GD vet: A.v.d.Graaf/E.v.diurre—W. do V«- ser/C.Wendt 6-1, 6-2. Norbert Safari (rechts) feliciteert Wijnand van de Boom, nadat de tennisser van Victoria wegens een blessure moest opgeven. Gouda „Ik kon niet meer smashen en. ei genlijk ook niet meer serveren. Dan heeft het geen zin om door te gaan". De Goudse tennis ser Norbert Salari haakte gedesillusioneerd af tijdens de finale herenenkel B van het Drechtstreek-toernooi in Dordrecht. Kon zijn slagenarsenaal niet meer optimaal gebruiken en moest de partij tegen Wjjnand van de Boom bij een 0-1 achterstand in de derde set opgeven vanwege een spierverrekking in de buik. Éénmaal teruggekeerd in Gouda werd Salari echter nog 250 gulden rijker. Ondanks zijn blessure wilde hij de B-finale van Gouda's eerste indoor-tennistoemooi in het in novem ber geopende racketcentrum Gouwe Inn per se tot een goed einde brengen. „Dit evene ment had wat de B-categorie betreft een de monstratief karakter. Ik mocht het gewoon niet laten afweten. Het niveau lag ook veel lager. Vandaar dat mijn blessure hier niet zo veel gewicht in de schaal legde". Zijn opzet lukte. Salari versloeg Ron Groot (Boskoop) met 6-0, 6-4, Cor van Rijn vanaf het biijart: 1982 was sportief een goed jaar. Rotterdam De heren van de Rotterdamse handbal vereniging Ancora hebben de derby tegen Actief met 9-10 gewonnen. Ancora had de gehele wedstrijd een voorsprong, maar zag geen kans Actief op een onover brugbare achterstand te zetten. Ancora bleek duidelijk ster ker, maar het aantal kansen dat het creëerde stond in geen verhouding tot de stand hal verwege (4-8). Falend in de af werking gaf het Actief de ge legenheid dichter bij te ko men. Even voor tijd bracht Marcel Louwers Actief tot op een punt: 8-9. John van Was- beek scoorde uit een strafworp 8-10, waarna Hans Nugteren de eindstand op 9-10 bepaalde. Uitblinker^ in deze matige wedstrijd was Jan Both, de doelman van Ancora. Snelwiek leverde in Den Haag een knappe prestatie door Animo met 13-15 achter zich te houden. Alleen in het eerste kwartier was Snelwiek de mindere. Toen echter Chris Dobber en Ed Davids de j'uiste richting hadden gevonden, was de stand halverwege al weer in evenwicht: 7-7. Daar na is Snelwiek niet meer in gevaar geweest. Ondanks het matige aanvalsspel liep Snel wiek naar een verdiende 13-15 zege. In de derde divisie liep Atomi- um tegen een gevoelige neder laag op. Na een 4-8 voorsprong werd uiteindelijk met 23-15 verloren van Hollandiaan. Te gen het slot van de eerste helft liep het al mis. Hollandiaan bracht de achterstand terug tot 10-11, waarna de Vlaardingers steeds verder wegliepen. Bij Atomium was het collectief volledig zoek. Slechts Fred Hazelaar kwam tot een aan vaardbaar niveau. Bij de dames ging Ancora op bezoek bij Gil2e en won ver diend met 11-16. Een resultaat waarmee het onervaren Rot terdamse team zich knap handhaaft in de middenmoot. Snelwiek leed in de derde di visie een 12-10 nederlaag te gen UVG. Den HaagDe 22-jarige.John Kuyvenhoven heeft na eerde re successen in veldritten te Dorst en Dordrecht de tradi tionele Katerkoers gewonnen. De Leidenaar, door zijn li chaamsbouw en stuurmans- kunt in het voordeel op het nieuwe Katerkoers-parcours, won er tevens de distri ets titel mee. Op 45 seconden werd Henk Baars tweede. Routinier Tieske Verhagen werd derde. _L ADVERTENTIE zondag 16 januari 1983 Aanvang 11.00 uur Een heerlijke zondag, een bruisend winterfestijn, vele muzikale verrassingen en attracties. Toegangsprijs; 25- Coupon 15 van het Evenementen Paspoort '82 of coupon 2 van het Evenementen Paspoort '83 geeft een korting van 10.- op de volwassenenprijs (max. 2 personen). Plaats bespreken bij Bespreekburo van het Rotterdams Nieuwsblad. Joop Warner, trainer van Emma, gaat deze club aan het eind van dit seizoen verlaten. Hij gaat naar Rijsoord, waar Arie van der Giesen vertrekt. Zijn naam wordt steeds vaker genoemd in verband met Xer xes (zat). Berkel, eerste klasse RVB, en trainer Arend van Bommel zijn overeengekomen om de samenwerking ook volgend seizoen voort te zetten. Van Bommel is inmiddels aan z'n zesde seizoen bezig bij Berkel. Ton Witjes uit Poortugaal en de Vlaardingers Hans Hoogen- dijk en Leo van Oosten zijn door de judobond uitgenodigd om deel te nemen aan de in ternationale trainingsstage, die van 17 tot en met 21 januari in Parijs wordt gehouden. De Ne derlandse afvaardiging onder leiding van Peter Snijders is elf judoka's groot. VOC oefende in Maassluis tegen VDL niet onverdienste lijk. Een 2-4 zege voor de Rot terdammers. Spartaan'20 was te gast bij Hellevoetsluis en won daar met 1-2. Even ver derop trok Overmaas aan het langste eind bij Nieuwen- hoorn: 2-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6