ROTTERDAM 17 Regio mag RSVniet in de steek la ten 0h:h0t medium televisie Een week van 554 schepen ufetW Rotterdams Nieuwsblad donderdag RL RZ/RV/5Y/RW/RS 6 ;anuan 1983 Geen rol op de planken, wel achter de schermen OOIT heeft ze met de ge dachte gespeeld om naar de toneelschool te gaan, maar bij dat spelen is het gebleven. Géén rol op de planken voor Lida Iburg (37). Wèl een rol achter de schermen bij het medium televisie als lid van het re dactieteam voor „Sonja op vrijdag". Niettemin zou een loopbaan als actrice denkbaar zijn ge weest. Lida ïhurg heeft een expressief gezicht, een lage. wat gesluierde stem en, zoals dat heet, een uitstekende dic tie. Toch geen toneelschool Spijt? Ze neemt even de tijd voor het antwoord, ïs voortdurend een en al aandacht. Dat was al zo bij de begroeting, aan de top van twee stijle trap pen, voerend naar ruime, warm gestoffeerde kamers en suite in een pand aan de Rotterdamse Graaf Floris- straat, 1t Is de maandagmor gen na de marathon - uitzen ding van „Sonja op vrijdag" op oudejaarsavond. De lichte, overigens wederzijdse, wat katterige vermoeidheid wordt bestreden met forse koppen pittige koffie. Ook tijdens het serveren bewaart Lida haar aandacht voor het gesprek, blijft alert, ant woordt bedachtzaam: „Spijt? Dat is moeilijk te zeggen. Ik denk toch niet dat ik zo veel talent heb. Ach, eigenlijk waren het jongemeisjesdro- men." Dromen, gevoed door de om standigheid dat haar vader, bedrijfsfotograaf, aan ama teurtoneel deed en de doch ter niet achterbleef. Ze heeft wel eens een rolletje ge speeld, geregisseerd door de voor Rotterdam welhaast le gendarisch geworden Willem van der Loos. Daar is het, voor wat het to neel betreft, bij gebleven. Het is, na onder meer een vakopleiding voor fotografie, televisie geworden. Vanwege de actualiteit eerst maar even over de jongste, op een schier onmogelijk uur uitgezonden, naar mijn smaak uitstekende afleve ring... Lida, lachend en onmiddel lijk afstand nemend...: „Uit stekend, dat zeggen wij 2elf niet. Wij dachten wel dat het gelukt was. Ik heb het intus sen teruggezien op de video en ik heb me wel geamu seerd." De uitzending („Na Kan en Freek nog twee uur draai en") kwam tot stand na acht tien uur aan één stuk wer ken van het redactieteam, gevormd door Sonja Barend, rJlen Blazer, Lida Iburg, Kor AI en twee assistentes. Een roes Vier jaar geleden werd Lida Iburg in het redactieteam op genomen en dat betekende nog drie seizoenen de „Goed Nieuws Show", gevolgd door twee seizoenen „Sonja op....". Lida: „Elke week een uur live. Dat is meer dan. fullti me werk. Op maandag begin je weer. Je leeft in een roes van zeven maanden", waar ie duidelijk innig tevreden op laat volgen: ,,'t Is ontzet tend leuk om te doen. Daar om hou je het vol." Aan het slot van het gesprek zal ze er nog aan toevoegen: „Het is in Hilversum belang rijk om in een lekker team te werken. Zonder ponteneur. Dat is er heel veel, in Hilver- stlm. Wat niet wil zeggen dat wij elkaar zo nodig niet de waarheid vertellen en dat is in Hilversum vrij uniek." Pon teneur". Een beetje een ouwerwets woord, eigenlijk... Lida Iburg: ,,'t Is mooier dan de uitdrukking „Je op je pik getrapt voelen." Dat is zonder meer waar. Haar taalgevoel is ontwik keld op de middelbare meis jesschool, de mms, een des tijds literair gerichte oplei ding. Lida: „Van die oplei ding heb ik veel plezier ge had, maar of het nou zo leuk zes jaar op een meisjes school..." 2e is in Rotterdam geboren, |an de Boezemlaan, „tussen Kralingen en Crooswijk", ^oelt zich „hartstikke Rotter dams" en stamt uit wat zij aanduidt als „een redelijk rood nest". Evenals haar jon gere zus mocht zij naar de mras, want „Dat vonden ze Lida Iburg ...'t Is zo leuk. Daarom hou je het vol... belangrijk. Vooral moeder. Ze hebben er wel veel voor op zij moeten leggen, maar ik heb nooit gemerkt dat er ge brek was aan geld." Vader fotografeert, aanvan kelijk als amateur, later be roeps. Lida zal dat voetspoor volgen, want: „Een school voor de journalistiek was er nog niet. Wel een school voor fotografie en fototech niek in Den Haag. Daar be landde ik op mijn achttiende. Midden tussen de jongens en als meisje werd ik er met open armen ontvangen." Ze weet nog, lachend bij de her innering: „Met mijn mms-di- ploma werd ik aangenomen op drie met een agfaklakje dagblad, krijgt moeilijkheden met haar ogen en solliciteert op aandrang van de gecon sulteerde, in wetenschaps kringen hoog gewaarderde oogarts dr. Mansehot naar een functie in het Dijkzigt- ziekenhuis. Dat wordt twee jaar werken op de pathologi sche afdeling. Een nu nog licht geëmotioneerde Lida: „Dat was afschuwelijk werk. Alles wat je fotografeert, is dood. Levertjes, hartjes, nier tjes en in het ergste geval moest je werken op de sectie kamers." Even is het stil, dan zegt ze, wat treurig: „Dat was de confrontatie met dood en verdriet. Ik heb wel veel ge leerd van de medische foto met Giis van Barneveld gemaakte foto's. Ik geloof van een dierentuin." Ze herinnert zich meer, zegt ernstig: „Ik was van die strakke meisjesschool af. An deren gingen vaak de ver pleging in en dan maakte je weer deel uit van een vrou wengemeenschap. Op die school leerde je van het le ven." Ze schetst het schoolle ven, de strenge begeleiding door een „oudste", die toezag op het naleven van tien vui stregels, waarbij voor Lida onder meer het verbod om verliefd te worden op een collega. Heeft ze zich daaraan kun nen houden? De reactie is vrolijk en spon taan: „Niet helemaal. Ik werd wel verliefd, maar hij was toen al van school af. Ja, op mijn „oudste"... Op haar 21-ste is ze gediplo meerd na een opleiding alge mene en wetenschappelijke fotografie en dat laatste staat dan voor „fotograferen door een microscoop". Ten dienste van de wetenschap. In theo rie had Lida Iburg een foto zaak kunnen beginnen, maar in de praktijk zag ze meer in het werken voor een krant...: „Daar was ik al mee begon nen omdat er voor de studie geen beurs beschikbaar was." Ze werkt mee aan de jeugd pagina van een Rotterdams grafie, maar nu nog heb ik wel eens een nachtmerrie waarin ik twee lijken aan el kaar droom." Dat moet niet zo'n vrolijke tijd zijn geweest... Onmiddellijk is ze terug in het heden, vol aandacht voor de loop van het gesprek, veert op en zegt, plotseling weer stralend: „Toen heb ik opnieuw geluk gehad. Aart Gisolf vroeg me film en tele visie te gaan doen voor een door hem op te bouwen au- dio-visuelë dienst aan de Erasmus Universiteit. Die hebben we samen opgezet". Enthousiast, kennelijk nog dankbaar: „Dat is de mooiste opleiding, die je je kunt voor stellen. Ik heb leren filmen en ik eindigde als regisseur van documentaires." Voor de televisie heeft ze sa men met Gisolf het program ma „Artsenij" gedaan. Lida Iburg heeft haar draai gevonden. Is er ook sprake van een politieke overtui ging? Dit nu blijkt wel degelijk het geval te zijn...: „Aan het eind van de jaren zestig liep ik al mee in „Ban de bomdemon- straties. Nou ja, niet zo fana tiek, maar toch. In de uni versiteitsperiode ben ik meer maatschappelijk betrokken geraakt. Je ziet dan allerlei onrecht." Ze is lid van de Partij van de Arbeid, maar verder niet po litiek actief, meent, enige zelfspot bepaald niet schu wend, openhartig sprekend: „Ik ben politiek actief ge noeg door samen te leven met het Tweede Kamerlid Hans Kombrink. We praten er veel over en als ik op mijn terrein iets kan doen voor de plaatselijke afdeling dan doe ik dat." Zonder meer blij, „erg blij", is Lida Iburg met het op gang gekomen feminisme. Grote gevolgen Naar haar mening heeft de vernieuwde stroming in het feminisme grote gevolgen gehad voor de minder radi cale feministes...: „De vrou wen gingen nadenken over de vroegere, misplaatste van zelfsprekendheid waarmee de rol van de vrouw werd aanvaard." Ze geeft een „uit het leven gegrepen" voor beeld: „In mijn vroeger hu welijk stond ik altijd een uur eerder op en maakte dan het lunchpakket klaar voor mijn man. Totdat een vriendin mij vroeg waarom we dat niet afwisselden en toen pas dacht ik: „Ja, verdomd, waarom heb ik dat altijd al leen gedaan?". Dat rolpatroon is voor een groot deel doorbroken. Lida: „Daardoor ook kan ik nu mijn werk doen, zoals ik het doe." Waarmee we terug zijn in het heden. Haar aandeel in „Sonja op vrijdag"... Lida: „Lezen, veel lezen, de mensen bezoeken of er lang, heel lang mee telefoneren. Soms spelen we de uitgeno digde gast of gasten zelfs voor. Nee, Sonja ziet ze pas in de uitzending." Ze is het er mee eens dat het een vorm van journalistiek is, gericht op de „human in terest", verklaart: „De week", die mensen op de stoelen, dat is als het ware wat het kadertje in de krant is. Daarin kun je onderwer pen behandelen waar je an ders niet aan toekomt. Met als enig nadeel dat anderhal ve minuut voor een onder werp erg weinig is." Dit programma-onderdeel is, zo blijkt, een eigen leven gaan leiden. Talloze mensen, actiegroepen ook, bieden zich aan. Lida, ondanks de na- brandende vermoeidheid nog altijd opgetogen: „Ik vind het enig om mensen te ontmoe ten. Ik ben heel erg nieuws gierig." In Rotterdam is Lida Iburg lid van de programma-ad viesraad van „Radio Rijn mond", de Stichting Regio nale Omroep Rotterdam Rijnmond (SRORR), nog al tijd wachtend op de ministe riële toestemming om „op de kabel" te mogen. Lida: „We hebben alles in voorberei ding klaar. Studio en appara tuur zijn er. Wij hebben al onze adviezen gegeven, afge stemd op wat voor Rotter dam van belang is." Zakelijk voegt ze er aan toe: „Amster dam wordt in de media al ge noeg behandeld. Daarom ook haal ik Rotterdam er zo veel mogelijk naar toe." In haar visie zijn er in Rot terdam nog te weinig men sen, die iets met „de media" te maken hebben. In Lida Iburg heeft de Maas stad een uitstekende ambas sadrice. „Hartstikke Rotterdams". Ze j zei het zelf al. Rotterdam Vorige week zijn in de Nieuwe Waterweg binnengekomen 554 schepen metende 4.995.262 brt. Hier van waren bestemd voor Rotterdam (met inbegrip van Pernis, Botlek en Europoort) 479 schepen, Schiedam 1, Vlaardingen 25, Dordrecht 22, Hoek van Holland 15, Zwijndrecht 1, Capelle a/d IJssel 2 en overige havens 9. In hetzelfde tijdvak van 1982 kwamen binnen 500 schepen metende 4.762.572 brt. waar van 438 schepen bestemd waren voor Rotterdam. Sinds 1 januari zijn binnen gekomen 65 schepen meten de 776.691 brt. tegen 79 sche pen metende 593,118 brt. in dezelfde periode van het vo rig jaar. De voorzitter van de cen trale ondernemingsraad van Rïjn-Schelde-Verolme klaagt elders in deze krant zijn nood over de belang stelling, die de politiek in Rotterdam en Rijnmond toont bij de martelgang, die het concern heeft door te maken. Die interesse blijkt, althans voor zover dat publiekelijk waar neembaar is, nihil. Het is volstrekt terecht, dat de heer Willem van Schel lebeek als woord voerder namens de perso neelsvertegenwoordiging daar zijn teleurstelling over uitspreekt. Het mag dan zo zijn, dat het lot van het RSV-concern in 's lands vergaderzalen wordt bepaald, het is een duide lijke zaak dat in dit sta dium het kleinste gewicht belangrijk kan zijn om de schaal nog in een positieve richting te laten door slaan. De mate, waarin lo kale en regionale politici willen blijven pompen om het zinkende schip boven water te kunnen houden, kan bepalend zijn voor de afloop van de reddingsope ratie. Bij herhaling is gebleken hoe de betrokkenheid van de gemeente Amsterdam bij het gebeuren rondom de Amsterdamse Droog dok Maatschappij richting heeft gegeven aan beslui ten, die tot dusver tot het voortbestaan van de ADM hebben geleid. Het belang van onze regio en stad bij het voortbe staan van RSV is evident. Een gebied met een werk loosheidspercentage, dat al het hoogste van het land is, verdraagt geen nieuwe golf van massa ontslagen. Het trieste is. dat de werk loosheidscijfers al zo hoog zijn, dat een getal van mo gelijk 3900 nieuwe ontsla gen nauwelijks in volle omvang tot het voorstel lingsvermogen doordringt. Toch: bij zo'n aantal gaat het in de totaliteit van so ciale gevolgen voor zoveel gezinnen om een leefge meenschap zo groot als de bevolking van een stadje als Den Briel. Sprekend over de dreiging voor de RDM gaat het om de helft van de bewoners van Heij- plaat. liet gaat bovendien om meer dan behoud van werkgelegenheid. In het geding is ook de positie van Rotterdams als we reldhaven. Het bestaan van de haven steunt niet alleen op aantallen sche pen en hoeveelheden goe deren. De concurrentiepo sitie is evengoed afhanke lijk van de service, die Rotterdam kan geven in scheepsbouw en scheepsre- paratïe. Achteraf kan men zich er over verbazen, dat er dik ke rapporten worden ge schreven over goederen stromen en de behoefte aan herstructurering van het stukgoedverkeer en in vesteringen ter verbete ring van de infrastruc tuur en dat er afwaehtend of helemaal niet wordt ge reageerd op wat er zich op de werven langs de Water weg afspeelt. Het argument zal wel zijn, dat Rotterdam in zijn ei gen haven zelf sturend kan optreden en zelf de fi nanciën heeft om ontwik kelingen te kunnen stimu leren. Maar men kan zich in gemoede de vraag stel len of stukgoedbedrijven, die moeten herstructure ren, privaatrechtelijk een andere partner zijn dan een scheepswerf, die een duw in de rug nodig heeft. Kredietwaardigheid toe ko mst verwach ting e n zijn ongetwijfeld de ver klaring, waarom het ene wel kan en het andere niet. Maar we hebben zo het gevoel, dat het in de haven nog redelijk goed gaat door de ondanks fusies in de jaren '60 hier nog bestaande diversi teit aan bedrijven en dat RSV kapot gaat door de grondigheid, waarmee de centralisatie bij de her structurering van de scheepsbouw indertijd Is toegepast. Men kan zich afvragen of door aanwen ding van binnen de ge meente bestaande inventi viteit de lokale en regiona- door Koos de Gast le politiek niet had moe ten proberen eerder tegen spel te geven en had moe ten proberen bij te sturen. Het kan geen reden zijn om in die rol van afzijdig heid te blijven volharden. Bij de vorige ontslaggolf tegen het eind van de ja ren '70 heeft het openbaar lichaam Rijnmond ook ui ting gegeven aan de be zorgdheid over de ontwik kelingen bij RSV. Het is duidelijk, dat nu de rege ring nog minder geld be schikbaar heeft om de werven langs de Waterweg te kunnen laten overleven, druk van deze regio uit nog veel harder nodig is. In zijn nieuwjaarsrede heeft de voorzitter van de Kamer van Koophandel erop gewezen, dat Rijn mond in een positie is ge raakt, dat het in dezelfde mate hulp van het rijk be hoeft als het noorden en het zuiden. Sterker: de po litieke bestuurders zullen moeten duidelijk maken, dat als voor het Waterweg gebied steun uitblijft het trekpaard Rijnmond ver schrompelt tot een oude, vermoeide knol waar geen leven meer in te brengen valt. Dat gaat tenkoste van de bijdrage van deze regio aan de nationale eco nomie, die al teruggelopen is. En het rijk kan dan wel vergeten hier nog iets te kunnen verdienen, dat ter stimulering van de ont wikkeling in politiek ken nelijk meer geliefde lands delen kan worden uitgege ven. Waarvoor de voorzitter van de centrale onderne mingsraad van RSV in fei te waarschuwt is, dat in Den Haag maar al te graag de conclusie zal wor den getrokken, dat wie zwijgt toestemt. Er is nog net tijd om de mensen bij RSV te laten weten, dat ze op Rotter dam en Rijnmond kunnen rekenen. Maar dan moet er wel direct publiekelijk actie worden ondernomen. Dunderdag 6 januari Theater ZuldpleLn: 20 30: Theater '80 met 'Dolores* een toneelvoorstel ling over scheiden, regie Marcello Meulcman, met oa. Adnenne Klei weg en Hidde Maas. Hofpleinthea ter. 20.15' 'Sukses', blijspel van Nor man Beim, met Linda van Dijck en Willem Nyholt, De Lantaren: 20 30- Toneelgroep Baal speelt "Kalldewcy. Farce' van Botho Strauss De Lanta- ren-2. 21 00. Jzzy M met Jenny Arean en Ischa Meijer 'Het leven van Jos Brink deel-2'. De Doelen: 33 00 Or gelbespeling in lunchtijd door Arit Keijzer. Luxorlheater. 20.15. Musical 'Amerika-Amerika' roet o.a Jos Brink, Frank Sanders Caroline Kaart en Lucie de Lange. Het Bere- nek 22.00: Ruud Brink Kwartet (be- bob-jazz). Theater Zuid plein: 20 15" Dansstudio Pauline de Groot 'Whole Dances-Mud Bird' met Pauline de Groot, Sue Mac Lennan, Paula Roch- ma. Tjtia Royackers en Kirstie Stm- son. Vrijdag 7 januari De Schouwburg: 20.15: Zuidelijk To neel Globe met 'Het chemisch huwe lijk* van Gerrn Komrij. met Kees Hulst, Adnaan Olree, Joost Prinsen en Huib Rooijmans Theatercafé De Schouwburg: 24.00: 'Klimmen', Be wegingstheater van Cees Brandt, en videoprogramma's. Theater Zuid- plein: 20.15: "Binneste boven' blmpel van Alan Ayckboum, met Ton Kuyï, Marya Lieuwen, Cor v d. Brink en Jennifer Willems. Theater Zuid plein: 20.30: Theater '80 met 'Dolo res' een toneelvoorstelling over scheiden, regie Marcello Meuleman, met o.a. Adriërme Kleiweg en Htdde Maas. Hofplein theater: 20,15- 'Suk- ses', blijspel van Norman Beun, met Linda van Dijck en Willem Nijholt. De Lantaren: 20.30: Toneelgroep Baal speelt 'Kalldewey. Farce' van Botho Strauss. De Lantaren-2: 21.00: Izzy M met Jenny Arean en Ischa Meijer 'Het leven van Jos Brmk dcel- 2' De Doelen: 2015 Rotterdams Phil harmonisch Orkest. dirigent Bernhard Klee. solisten Ortrun Wen- kei, alt, Hem Mcens. tenor, en zang- solisten Rotterdams Conservatorium Werken van Henze en Wagtier Har bour Jazzclub: 21 30 Storyville Jazz band Luxortheater: 20 15 Musical 'Amenka-Amerika' met o a Jos Brink, Frank Sanders, Caroline Kaart en Lucie dc Lange Stadsge hoorzaal: Vlaardingen, 20 15- Urba- nus van Anus. De Stoep: Spykt-msse, 2015. 'Als er liefde bestaat' liedjes programma gebracht door Gerie v d Klei, Thus van Leer en Henk van Ulsen. Bioscopen Al ham bra I: 'Van de koele meren des doods' {16) dag 2 0Q-G45 en 9 30 u. zat. zond en woe alleen 645 en 9 30 u, en 'Dumbn het olifantje' (al) zal 2ond en woe 2 00 u Alharnbm 2: 'Je vous ai me' (16 dag 200-700 en 9.30 u, Calypso 1: 'E.T.' (al) dag 1 45- 6 45 en 9.30 u Calypso 2: 'Raiders of the lost ark' (al) dag 2 00-7 00 en 9 45 u. Calypso 3: 'Flying high' (al) dag 1.45-645 en 9 30 u. Centraal: 'Kom, kus en geniet' (18) dag 12 30- 215- 4 00-5 45-7 30 en 915 u Cineac (Beurs): "Class of 1984* (16) dag 2.00-7 00 en 9 30 u. Cineac (Bijen korf): 'Big Bomber' (al) dag 2 00-7 00 en 9.30 u. Cinerama 1: 'Annie' {al) dag. 1.30-6 45 en 9 30 u. Cinerama 2: 'A midsummernight's Sexcomedy' (al) dag. 2,00-7 00 en 9,30 u. Cinera ma 3: 'Het geheim van NIMH' (al) dag 2 15 en 6 45 u. en 'PapUIon' (12) dag 9 00 u. Cinerama 4: 'Blade Run ner' (12) dag. 2.15-7.00 en 9 30 u Ci nerama 5: 'Poltergeist' (12) dag 2 15- 6.45 en 9.15 u Corso: "Trail of the pink panther' (al) dag 1.30-4.00-7.00 en 9,30 u. Kriterion: 'Qurelle' (16) dag. 7.00 en 9,30 u. Lumiere l: 'De Boezemvriend' (al) dag 2.00-4.30-7.00 en 9.30 u Lumiere 2: 'Forced venge ance' (12) dag. 2 00-7.00 en 9 30 u. Lu miere 3: 'Pirate Movie' (al) dag 145- 4.15-6,45 en 915 u. Lumiere 4: *101 Dalmatiers' (al) dag. 1.45-4.15 en 6.45 u. en 'Porky's pikante pretpark' (16) dag. 9.15 u. Metro 1: *101 Dalmatiers' (al) dag 2 00 en 4 00 u, en 'An Ameri can werewolf m Londen' (16) dag. 8 00 u Metro 2: 'Young doctors in love' (al) dag 200-7 00 en 9 30 u R*xi 'Gepeperde pizza poesjes' (i8| dag doorlopend van 10 00-24 00 u Thalia: 'E.T' (al) dag 1 15-4 00-6 45 en 9 30 u. 't Venster 1: 'Casablanca' (!6) dag 19.30 en 2200 u 'i Venster 2: 'Roomserviee' (J6) dag 19 30 en 22 00 u 't Venster 3: 'Die Falschung' (16) dag. 19 30 en 22 00 u. Kindervoorstellingen AIhambra-1: 'Dumbo het olifantje' dag 1.30 en 4 00 u Cinerama-3: Tiet geheim van NJMH* dag 1,30-3 30 en 6 45 u Mctro-1: '10! Dalmatiers' dag 2.00 en 7 00 u Passage: 'Dunder- kJumpen* dag 2.00 u. Briel te Apollo-theater: 'Van de koele rnen-n des doods' (16) do di en woe 19 30 u. zond. 2130 u. en 'Porky's pikante pretpark f16) vrij en ma 20 00 uur. zat. 19 00 en 21.30 u, zond. 19 00 u Kindervoorstellingen Apolio-theater: 'Pinkeltje' zat. zond en woe 14.00 u Heilevoetsluis Tl voli-theater: 'I. the jury' (16( do zond. ma en woe. 2000 u 'Hot Bub- blegum-2* (12) vrij en zat 2000 u, zond. 17.00 u 'De Boezemvriend' (al) zond en woe. 14 30 u 'Onverzadig baar' (18) di. 20 00 u Nachtvoorstellfngen Tivolï-theater: 'Onverzadigbaar" (18) zat, 23.00 u Dordrecht Euro Cinema: Zaai-!- 'De Boezem vriend' (al) dag. 200-6 45 en 9 30 u, zond. 1.45-4.15-6.45 en 9 30 u Zaal-2 'Blade Runner' (16) dag 200-6.45 en 0 30 u, zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 u Zaal-3; 'E.T.' (al) dag. 2.00-6.45 en 9,30 u. zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 u. C in ode: 'Missing' (16) dag. 8.00 u, vrij. en zat. 7.00 en 9,30 u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Dumbo het vliegende oli fantje' zat. zond. en woe 2.00 u. N ichtvoors tellingen Euro CLnemaj 'Golven van wellust* (18). 'Blade Runner' (16), The Chain Reaction* (16). Alle voorstellingen zat 24.00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8 36- 17 30 u Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemmgsregeling Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen wuke apo theek waarneemt Betreft bet een spoedrecept. dan kunt u een taxi ne men Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt Taxi Tele fooncentrale, Tel 010-361222 Art sen boodschap pen dienst: Te!. 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam) Integraal Kankercentrum Rotter dam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K R Tel: 010-634130 Ambulancedienst; Voor Bcrkef. Bergschenhoek en Blei*wok Tel- 010- 333300 Diversen Telefonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010-362244, Schie dam 010-731161. Voor hulp bij maat schappelijke en geestelijke noden Telefonische Hulpdienst Spljke- nisse: (van 22 00 tot 04 00 uk Tel' 01880-25952. H.1.C: Hulp- en infor matiecentrum Postkantoor Coobingel Tel 172929, sociale en culturele in formatie, rechtshulp, studie en on derwijszaken, vacaturebank, loon- lechnisehe dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 u, dinsd. t/rn vrij 8.30-1700 u Crisiscentrum Rotter dam: Mathenesserlaan 270, lel: 76 39 44. Voor mensen met aecute proble men op elk gebied Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A.A. werkgroep Rotterdam: Bergweg 307a. tel: 673815. voor mensen met al coholproblemen Stichting Recht swinkel: tel: 525690, Kralmgen' Lus- thofslraat 102. di. 17.00-18.30 u. Goudse Rijweg 39b, dï 19.00-20.00 u. Bloemhof: Vioherstraat 1 di 17.00l 20.00 li. Spangen- Potgieterstraat 8, do. 17.OO-20 00 u Bureau voor Rechts hulp Zuid: Pleinweg 218-220, di t/m vrij 10.00-12.30 u. Noord: TeUinger- straat 59. ma 13.00-16.00 u, di. t/m vrij 10.00-16.00 u. do. 19.00-21.00 u, vrijdag van 14.00-36 00 u. notaris aan wezig

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5