VOP raakt pandje Rommelpot kwijt Bewonersverenigingen tegen verhoging OGB Touroperator wil naar centrum of V isbank verhuizen fi SPORT Louis van Sinderen blij met Vlaardingen SVV pas na rust op dreef Geen andere ruimte voor auto club Burgers moeten meer zelf doen 'De fles is nog lang niet leeg' staan Concurrentie kijkt argwanend toe PROGRAMMA Groots hoksprogramma in Lijnbaanhallen Hans Kostense vrij Holy zoekt tennisleraar Nieuwenhuizen weer Zwaluwen Vlaardingen Tenzij er nog snel een andere ruimte gevonden wordt raakt de wijkvereniging in de Vet- tenoordsepolder over enige tijd een van haar goedlo pende activiteiten kwijt. Dat is het gevolg van het feit dat het pandje De Rommelpot in de Stations straat, dat de vereniging in beheer heeft en waarin onder meer de auto-knutselclub haar vaste onderko men heeft, zal moeten worden ontruimd vanwege de naderende vierde fase van de renovatie in de VOP. Het pandje 2al dan tot woning worden omgebouwd. Een andere ruimte, waar soortgelijke activiteiten in kunnen plaatsvinden, is in de Vettenoordsepolder niet te vinden, zo heeft een onderzoek van de afde ling stadsontwikkeling op het stadhuis uitgewezen. Voor de autoclub betekent dat, dat er waarschijnlijk gedurende enige tijd, wellicht zelfs definitief, gestopt zal moeten worden. Opbouwwerker Sjaak Sluijters van de VOP had er al een hard hoofd in, dat er een alternatieve ruimte voor De Rommelpot gevonden zou worden. „Er zijn nog wel wat panden in de wijk die gechikt zouden zijn, maar die hebben of krijgen bijna allemaal een andere bestemming. We hadden al niet veel hoop dat er iets voor gevonden zou worden. Maar wellicht is er in de toekomst iets te doen in de oude fabriek van Muylaart, waarvoor we een plan aan het maken zijn voor een alternatief werkgelegerheidsproject. Mis schien is de knutselwerkplaats daarmee te combine ren. Het zou jammer zijn als die activiteit zou weg vallen, want die knutselplaats heeft zijn bestaans recht in de wijk onderhand wel bewezen." Badhuis De VOP worstelt nog met andere ruimtelijke proble men. Binnenkort loopt definitief het huurcontract af, dat de wijkvereniging heeft voor de bovenruimfr van het oude Badhuis in de Valeriusstraat. Enkele jaren geleden heeft de gemeente, die eigenaar is van de ruimte, de huur opgezegd, maar de wijkvereni ging heeft drk «aar achter elkaar ontruiming kun nen voorkomf.* vtoor in beroep te gaan bij de kan tonrechter. Die stelde de vereniging telkens in het gelijk en gaf de VOP toestemming, het pand te blij ven gebruiken. Maar een dergelijke procedure kan slechts drie keer plaatsvinden. Volgens Sluijters is de wijkvereniging momenteel sa men met enkele andere instellingen in de stad bezig, een compromisvoorstel op te stellen, dat zou inhou den dat de VOP de bovenzaal toch gedeeltelijk zou kunnen blijven gebruiken, samen met wat andere huurders. Dat voorstel wordt binnenkort aan het ge meentebestuur overhandigd. Schiedam De Schiedamse burgers zullen de komende pe riode de taak van de gemeente moeten helpen verlichten. Al thans, dat meent het college van burgemeester en wethou ders. „Voor de gemeente is het in tijden, waarin de financiële armslag voor de overheden aan het verminderen is, van belang als er krachten in de samenleving ztjn die de taak van de overheid willen helpen verlichten", schrijft het college in het gisteren gepresenteerde werk program m a Burgmeester John te Loo ver duidelijkte dat het college daarmee bedoelt, dat het fijn zou zijn als de burgerij meer gaat meedenken over het be leid van de gemeente en ook oplossingen aandraagt om het werk goedkoper uit te voeren. Ook wees hij op vrijwilligers werk waarmee, volgens hem, veel geld valt uit te sparen. Te Loo denkt dat in deze fi nancieel weinig rooskleurige tijden de bevolking best bereid is daaraan mee te werken. Voorbeelden van een grotere zelfwerkzaamheid wist de bur gemeester niet één-twee-drie te noemen. Wel sprak hij over sportclubs, waarvan bestuurle den op zondagmorgen vroeg naar de velden komen om krijtstrepen te trekken, daar aan overigens toevoegend dat dat in Schiedam al gebeurt. Te Loo was bij nader inzien zelf niet zo gelukkig met dit voor beeld. Wethouder Herman Posthoorn (PvdA) wist een paar betere. Zo denkt de onderwijswethou der er aan ouders in te schake len bij het vervoer van leerlin gen van het buitengewoon on derwijs van huis naar school, .omdat de rijksbijdrage hier voor op het spel staat. Ook is het volgens hem een goed idee het overblijven op scholen te laten regelen door de ouders in plaats van beroepskrachten, die door de gemeente worden betaald. „Dat spaart een hoop geld uit en de consumenten, de kinderen, merken er niets van", aldus Posthoorn. VVD-wethouder Cor van Til- borg voegde daaraan toe dat dat ook een gunstig effect op de maatschappij kan hebben, doordat ouders daardoor meer met elkaar zullen praten. Schiedam „Met volle kracht vooruit." Desge vraagd verklaarde burge meester John te Loo dat dat het motto zou zijn, dat hij het collegewerkpro gramma zou willen mee geven. Toen een van. de verslaggevers daarop de overige collegeleden vroeg of zij geen betere titel wis ten, antwoordde VVD- wethouder Cor van Til- borg dat de collegeleden niet gewend zijn hun voorzitter tegen te spre ken. PvdA-wethouder Chris Zijdeveld meende echter dat hij over een grotere fantasie beschikt dan Te Loo en kwam met de vol gende frasen: „Niet bij de pakken neerzitten, Schie dam schenkt meer dan u denkt. En de fles is nog lang niet leeg..." Wervender titels kon men niet bedenken. Krijt krijgl geld van Anjerfonds Vlaardingen De Vlaarding- se theatergroep Krijt heeft een eenmalige subsidie toegezegd 1 gekregen van het Anjerfonds. De groep krijgt een bedrag van een kleine 8000 gulden, Waarmee onder meer verlieh- tingsapparatuur en een bestel busje kunnen worden aange schaft Marcel Hout kamp van de vereniging van huiseigenaren Woudhoek legt uit dat de ge meente niet duidelijk heeft kunnen maken hoe een erf pachtscanon wordt bere kend. Schiedam De gezamenlijke Schiedamse bewonersverenigingen gaan de strijd aan binden tegen de verhoging van de onroe-» rend-goedbelasting en het erfpachtsys teem. Als beide gemeentelijke heffingen steeds maar blijven stijgen is het einde zoek, zo luidt hun standpunt. Na een eerste gezamenlijke vergadering, gisteravond in wijkcentrum De Blauwe Brug, kwamen de volgende eisen uit de bus: geen verhoging van de OGB in 1984, een milder OGB-tarief voor eigenaar/be woners en de mogelijkheid tot het kopen van grond in plaats van uitgeven in erf pacht, of in ieder geval het. afkopen voor een langere periode van de erfpaehtsca- non. Tevens willen de verenigingen in zicht in de wijze, waarop de gemeente OGB en erfpacht berekent. Marcel Houtkamp van de vereniging van huiseigenaren Woudhoek wist te vertellen dat ïijn vereniging daarvoor meerdere malen bij de gemeente heeft aangeklopt, maar dat tot nu toe geen bevredigend ant woord is ontvangen. De vereniging heeft onlangs dan ook een AROB-procedure aangespannen om die gegevens boven ta fel te krijgen. „We snappen er niets van", zegt voorzitter Ben van Rooij van de vereniging van huiseigenaren Woudhoek, „Bij ons in de wijk zijn er verschillen in de hoogte van de erfpacht en de OGB voor gelijkwaardi ge woningen op een kavel van dezelfde oppervlakte. Hoe kan dat? Wij weten het niet." 'Goed initiatief' Vertegenwoordigers van andere bewo nersgroeperingen, die op uitnodiging van de vereniging voor huiseigenaren Woud hoek naar De Blauwe Brug waren geko men, noemden het een goed initiatief om de problematiek gezamenlijk aan te pak ken. „Maar al te vaak is gebleken dat pro testen van idividuele bewoners, of van slechts één vereniging, op niets uitlopen", aldus een van de aanwezigen. Vice-voorzitter Jan Hagendoorn van de bewoners vereniging Schiedam-Centrum opperde het idee om ook andere zaken die in de wijken spelen met alle bewonersver enigingen aan te pakken. „We moeten de handen ineen slaan om samen sterk te staan. Anders loop je met je kop tegen de muur en zakt je de moed in de schoenen", zei Hagendoorn. Binnenkort komen de bewonersgroepe ringen weer bij elkaar om de strategie uit te stippelen om hun eisen ingewilligd te krijgen. Vlaardingen Het is onrustig in het wereldje van reisbu reaus. De ergernis tussen de Vlaardingse concurrenten groeit, alhoewel de steken tot nu toe nog onder water wor den uitgedeeld. Vooral de ver richtingen van reisorganisatie Mobiplan BV worden met ar gusogen gadegeslagen. De voortvarendheid en dynamiek, waarmee deze touroperator al zo'n tweeenhalf jaar aan de door Cock Rijneveen slag is, heeft bepaald niet tot wederzijdse loftuitingen ge leid. „Ik heb", zegt Albert de Ko ning (31) behoedzaam „al aan den lijve mogen ondervinden, dat de concurrentie niet slaapt." En hij verhaalt over een soort van wapenstilstand met één van zijn opponenten en over een door hem georga niseerd beja arden-busreisje. Eén collega was een dag later ■woedend tegen hem uitgeval len, dat het „zijn bejaarden waren". De leidinggevende fi guur achter Mobiplan wordt nauwlettend door zijn collega's ïn de gaten gehouden. Zeker nu hij van plan is een gooi naar De Visbank te doen. Desinteresse Met twee werknemers en zijn eega zit hij momenteel wegge stopt in de Oosterstraat en hij wil daarom een filiaal in het centrum opzetten. De Vlaar dingse reisbureaus voelen er echter niet veel voor om hem letterlijk in hun midden op te nemen. Bij het college van B en W dropte de 'reisagent' een maandje terug het voorstel ge- zamelijk met de VVV dat his torische pandje aan de West haven kade te gaan betrekken. Zijn agentschap samen met de VVV. Albert de Koning: „Dat zijn zaken die elkaar niet bijten. En ook de dames van de VVV waren het met me eens. Daar om heb ik twee brieven naar de gemeente gestuurd. Maar nu nóg is er geen enkele reac tie van die zijde binnengeko men. Erger ik me vreselijk aan. Terecht toch?" Hij kan zich best voorstellen, dat 'de anderen' wel content zijn met de gemeentelijke de sinteresse. „Alhoewel", voegt De Koning er aan toe, „van Evag, dat recht tegenover De Visbank zit, heb ik een positie ve reactie ontvangen. Dat was dan ook wel de enige." De Visbank Op 28 januari verhuist het toe ristisch informatiebureau voor goed naar een hoekje achterin het stadhuis. Dat is uit oogpunt van bezuinigingen noodzake lijk 'en om dezelfde reden heeft B en W ook het voorstel van Mobiplan van de hand ge wezen samen het monumenta le pandje te bewonen. Wie fif- ty-fifty doet ontvangt tenslotte maar de helft van de 15 mille huur. En er moet juist op de Albert De Ko ning: „ik heb nu nóg niks van de gemeente ge hoord..." kleintjes worden gelet. Dus moet de VVV weg uit De Vis bank. „En binnen drie jaar is het helemaal weg. Dat geef ik je op een briefje", voorspelt de touroperator. Zoals ook de andere gegadig den is hij gecharmeerd van De Visbank. „Als ik zeg: we zitten op de Waalstraat zoveel, moe ten de mensen gaan zoeken. De Visbank echter is bij ieder een bekend." Mocht hij dit pandje aan de haven evenwel niet krijgen: naar het centrum gaat De Koning toch. Hij heeft grootse plannen. Wil dit jaar her en der door Nederland vijf kantoren neerzetten en één daarvan komt in Vlaardingen. De Koning: „De andere reis bureaus zijn angstig. Omdat ze weten, dat ik het reiswezen in mijn broekzak heb zitten." Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 12 januan 1963 Vlaardingen De voorver koop voor de boskavond m de Lijnbaanhallen is inmid dels gestart. Bij de diverse VVV-kantoren kunnen de boksliefhebbers tei echt voor plaatsbewijzen. Om 20.00 uur word* begonnen met de eerste partij tussen Staak en Sehilperoord. De laatste wedstrijd staat voor 23.00 uur op het program ma. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Wim Staak (Westland)-John Sehilperoord (Hoogenband), René Brabander (West- land)-Maurice Gravenkamp (Kristal ijn), Henk de Bruin (Westland)-Aristïdes Alves (West), Bas Goudriaan (Huï- zenaar)-Cevad Aktas (Dor drecht), Albert van der Lans Westland)-Wim Klip (Crooswijk), Ferry IJzelen- berg (Hoboken)-Gabar Fa- risci (Houtzagerij), Peter van Neutegem (Hoboken)- Rib Buysman (West), Ed van der Stelt (Boxing '82)- A. Harfouf (Te Pas), Jos Elswijk (Westland), Adnan Tanriverdi (De Haan), Peter Gelderland (Schildkamp- Albert van den Heuvel (Crooswijk), Sirnon de Mey (Vlissingen)-Sander de Bie (Ommoord), Joop Angevare (Te Pas)-Rob Hey (Croos wijk), John Held {West- land)-Peter Messtrini (Crooswijk). De veertiende partij is nog niet vastge steld. Als juryleden zullen funge ren Henk Meijers, Rinus Schulein en Bep Knepper. Vlaardingen Louis van Sinderen, de secretaris van bosk- vereniging Westland is een tevreden man. Liefst elf boksers van de Naaldwijkse vereniging doen de komende weken mee aan de strijd om de Zuidhollanse bokstitels bij de ama teurs. „Eigenlijk zouden er dertien boksers deelnemen, maar twee jongens komen door blessures niet in actie. Toch zijn we uitermate tevreden. Het is bijna nog niet eerder voorgekomen dat er zoveel jongens van onze vereniging aan de kampioenschappen meedoen." In totaal zijn er tien boksavon den, waarvan de eerste eergis teren maandag in Rotterdam werd afgwerkt. Maandag 17 januari zijn de boksers te gast bij de Westlanders. In de Vlaardingse Lijnbaanhallen staan dan veertien partijen op het programma. „Het is in Vlaardingen. ideaal voor ons," is Louis van Sinderen, zelf m de 'haringstad' woonachtig, Louis van Sinderen...'ln Vlaardingen is altijd sfeer'... Maassluis SVV kwam gis teravond in de oefenwedstrijd tegen VDL pas in de tweede omloop goed los. Na een 0-1 russtand, liepen de Schiedam mers in het tweede bedrijf naar een score van 0-5. Het agressieve VDL bood in de eerste helft de semi-profs van SVV nog redelijk tegenstand. Ruud van Dijk moest echter al snel het veld verlaten na een onbesuisde actie van Hans Bos. Het was in die fase van de strijd ook een veel te harde confrontatie. Rob Koevermans opende voor de rust de score via een af standschot van zeker 25 meter. Doelman Jaap van Balen, Cees van Eijk is geschorst, was kansloos: 0-1. In de tweede helft gooide Nol de Ruiter zijn elftal door ei kaar. Ferry Meerhof, Bas van Noortwjjk en Leen Warnaar belven in de rust xn de kleed kamer achter. Edwin Bleiks- loot, John Marrevee en Henk Salari waren de vervangers. Voor Henk Salari betekende de wedstrijd zijn rentree na een lange periode van blessu res. De voorstopper maakte te gen VDL een fitte indruk en speelde foutloos. In de tweede helft speelden de Schiedammers een stuk beter dan in het eerste bedrijf. In de voorhoede was Frans Schaap constant gevaarlijk en de jeug dige Edwin Bleiksloot deed van zich spreken via enkele fraaie sols. Hel grote overwicht van SVV werd in doelpunten uitgedrukt door Rob Koevermans, Frans Schaap, Aad van der Vlist en wederom Frans Schaap. VDL kon alleen nog gevaarlijk wor den via een bal op de lat van Jan van Altena. Tegen VDL ontbraken Harry van Kapel en Richard Dercks wegens studieredenen. Vanavond oefent SVV in Den Haag tegen HMSH. De wed strijd wordt op kunstgras ge speeld. Schiedam Hans Kostense heeft het bestuur van Oud-Beijer- land te kennen gegeven zijn contract niet te verlengen. Dc Schiedamse oefenmeester is aan zijn derde seizoen bezig bij dc zondag tweedeklasser uit de Hoeksche Waard, Eerder was Kos tense ondr meer werkzaam bij PPSC en Excelsior Maassluis waar hij zijn contract niet moent afmaken. Vlaardingen De ruim ze venhonderd leden tellende tennisvereniging Holy is naar stig op zoek naar een ervaren tennisleraar of -lerares, die per 1 april moet optreden als hoofdtrainer. Vereiste voor de sollicitant zijn een KNLTB-op- leiding en en een A- en B-li- centie. De aan te trekken kracht zal in de zomer jeugd- en privé- training moeten geven en in de winter competitietraining. Eventuele geïnteresseerden kunnen zich richten tot me vrouw H. Zonne-Smkkers, L. de Colignylaan 158, 3136 CS Vlaardingen, VlaardingenCor Nieuwen- huizen blijft ook volgend sei zoen als oefenmeester verbon den aan de Vlaardingse twee deklasser Zwaluwen. De bijna 30-jarige Zoetermeerder kwam gisteravond in een kort, doch kennelijk hevig, gesprek pro bleemloos rond met het be stuur over verlenging van de huidige verbintenis. Nieuwen- huizen gaat dan z'n derde sei zoen in bij Zwaluwen. Over de contracten van twee de trainer Ton van der Leije en jeugdtrainer Piet van Miert is nog niets bekend. Nieuwen- huizen: „Ik heb wel begrepen, dat het bestuur het huidige trainerskorps intact wil laten en dat men op korte termijn ook met hen rond de tafel gaat zitten". blij met de traditionele avond in de Lijnbaanhallen, „De zaal ademt gewoon veel sfeer uit. Al zit er niemand in de zaal, er is toch sfeer. Natuurlijk, in het verleden is ons vaak gevraagd om de wedstrijden in het Westland zelf te houden. Daar ontbreekt het echter gewoon aan geschikte locaties." Praatstoel De nestor van de Nederlandse bokssport, die ook nog secreta ris is van de Nederlandse boksbond, is eenmaal op zijn praatstoel niet meer te stuiten. „Ik ben naar de VELQ-hal ge weest en nog naar een hal ïn Poeldijk. De VELO-hal is hel maal bezet en daar zit men echt niet op boksen te wach ten. In Vlaardingen kunnen we negenhonderd toeschou wers kwijl. Het ligt goed cen traal. Het is gemakkelijk te be reiken voor de mensen uit het Westland, Rotterdam en Den Haag." En lachend: „Weet je dat er heel lang geen bokswedstrij den in Vlaardingen mochten door Chris Woerts t worden gehouden. Ik geloof, dat er nu nog een regel is die bokswedstrijden niet toestaat Dat stamt echter nog uit de vorige eeuw en daar wordt ge lukkig niet meer de hand aan gehouden." De grijzende bokstrainer is ui termate blij dat liefst zes bok sers van zijn vereniging in Vlaardingen in de ring komen: „Dat maakt het voor het pu bliek toch ook aantrekkelijker. We hebben het in Vlaardingen nog altijd getroffen en ik ben ook nu niet bang dat de men sen het zuilen laten wafweten. Daar is het programma nu eenmaal te goed voor." Concurrentie Bang voor concurrentie van de Rotterdamse Zesdaagse is Louis van Sinderen niet. De maandagavond is de vaste ho reca-avond van het wieler spektakel. „De echte bokslief- hebbers komen toch wel naar ons toe," is de stellige overtui ging van de Vlaardinger." Grote troef van BV Westland is John de Held. De 18-jarige bokser is in het bezit van de Zuidhollandse titel in de half zwaargewicht klasse. In die klasse zal hij nu niet uitko men. Tijdens de weging was hij acht ons te zwaar en hij komt nu uit temidden van de zwaargewichten. „John zit in Duitsland in dienst en kan dan natuurlijk niet zo hard trainen. Het is jammer, want in zij; eigen klasse is hij een uitstekende bokser. Eeen klasse hoger is het altijd moeilijker. Maar het is een kanjer. Daarom hebben we hem ook als laatste partij op het programma staan. Het moet de klapper van de avond worden." Belangstelling Overigens stijgt de belangstel ling voor de bokssport met de week. Zeker door de successen van Rotterdammer Rudï Koopmans. kiezen veel jonge ren voor het boksen. Voor Louis van Sinderen een ver heugende ontwikkeling. „Ik verzorg de boksinstuiven in Vlaardingen-Holy, Iedere week zijn daar vijftig mensen enthousiast bezig. Het is echt een gekkenhuis. De jongens die daar komen zijn ontzettend leergierig. Ook m het West land gaat het steeds beter. We hebben op trainingsavonden constant dertig, veertig jon gens en dat is gewoon erg veel." Tijdens de wedstrijden in Vlaardingen zal weer een groot aantal oud-kampioenen rond de ring plaats nemen. Ze ker is de komst van de nu al legendarische Bep van Klave ren. Ook Léen Jansen is van de partij. Jansen verloor in 1940 zijn titel aan Luc van Dam en verhuisde later naar Los Angeles. Daar woon hij nog steeds, maar is momenteel met vakantie in Nederland. Reden voor Louis van Sinde ren om de oud-kampioen uit te nodigen op de wedstrijdavond van 'zijn' vereniging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3