WATERWEG Het 'probleemkindje' komt zelf met een reddingsplan Wilton distantieert zich van actiecomité RS V Open SPORT 0BALDARIG0 Hans Stout: 'Werk gaat voor het meisje' Bouwval geschikt werklozenpro j eet Pro Juventute met 71 mille geholpen Vrouwenraad en 'rooie vrouwen' blijven actief Schiedam: actief gebruik van WVM 'Droogdokker' Dekker juist blij met initiatief fpL Scheidende trainer laat TSB niet zo maar in desteek Krachtmeting bowlingteams Fortuna VI op zaterdag Na vertrek Leen van der Kraan: Margriethal overweegt 1 I 'fusie' met zwembaden 1 Schiedam/VIaardingen De stichting Pro Juventute Beneden-Maas de afdeling ge zinsvoogdij maar vooral het adviesbureau voor jongeren en hun ouders met proble-' menverkeert in nood. Dat is nagenoeg bekend, want al sinds de zomermaanden van het vorig jaar dienden zich de moeilijkheden aan, doordat subsidies van rijk en ge meentes werden teruggedraaid en van een particulier fonds gestopt. Nu heeft deze instelling de lijden, hangt af van de opstel- ber een amendement van de ling van politiek Schiedam. Als het college van B en W werkelijk achttien mille uit het subsidiepotje voor Pro Ju ventute haalt Vlaardingen handhaaft tot nu toe de gelde lijke bijdrage„betekent dat partitieel ontslag voor één van de twee Schiedamse maat schappelijk werkers. Die zul len we dan voor minstens één gemeentebesturen van Schie dam en Vlaardingen echter een eigen 'reddingsplan' voorgelegd, dat het (voort- )bestaan ook voor de toe komst moet verzekeren. Staf en bestuur hebben aan deze Waterwegsteden een, wat directeur mevrouw J.Burger overbruggingssubsidie noemt, gevraagd. Met 20'n 71.000 gul den kan, volgens de leiding, Pro Juventute uit de kou zijn. Binnen anderhalf jaar, rond juli 1984, zou de instelling een reorganisatie doorgevoerd kunnen hebben zonder de hulpverlening in die tussenlig gende periode op het spel te zetten. „We hebben", zegt de directeur op het in Vlaardin gen gelegen kantoor, „een af slanking voor ogen, zodat we medio '84 weer met onze subsi die rond kunnen komen." Ontslagen De bezuinigingen die Pro Ju ventute zichzelf oplegt, gaan ten koste van het personeels bestand, hoewel de aanwezige maatschappelijk werkers voor alsnog buiten schot blijven. „We zullen het eenvoudiger moeten doen", meent me vrouw Burger, die over ander half jaar van de VUT gebruik maakt. „De financiële admini stratie zal worden vereenvou digd. Betekent voor die mede werker helaas ontslag, ja. Öp de reis- en verblijfkosten is duidelijk bezuinigd. En ook voor de huishoudelijke hulp moeten we werkvermindering aanvragen. Op de dienstverle ning zelf wordt op dit moment nog niet bezuinigd." Of ook de geboden hulp onder de bezuinigingsoperatie moet Vlaardingen De stichting Vlaardingse Vrouwenraad (VVR) en de Vlaardingse Rooie Vrouwengroep blijven in de weer en actief. De VVR heeft voor het nieu we jaar een aantal cursussen opgezet en heeft nog plaats voor enkele geïntereseerde deelneemsters. Zo kunnen Vlaardingse vrouwen zich nog aanmelden voor de avond- bijeenkomsten van de begin- cursus Politieke vorming. Deze 'opleiding' start aan staande dinsdag 25 januari, de kosten bedragen twee tientjes. Wie zich wil opgeven kan te recht bij Henny Petray (tel. 741777) of Henny Steenbergen (tel. 743166). De rooie-vrouwengroep con centreert zich een dag later, 26 januari, op de positie van de Palestijnse vrouw. Dit thema wordt behandeld in het Vrou wenhuis in het pandje Pieter Karei Drossaartstraat 65 om acht uur 's avonds. Een aantal afgevaardigden van de Palestijnse Vrouwen Unie zal de bijeenkomst ook bijwonen. Voor meer informa tie kan Beb Cornelisse (tel. 341538) worden geraadpleegd. Schiedam De gemeente Schiedam maakt1 vrij inten sief gebruik van de werkge- legenheidsverruimende maatregel (WVM), die jonge werklozen gedurende een jaar in staat stelt arbeid te verrichten. Wethouder Seheeres noemde gister avond een aantal van hon derd WVM-aanvragenover het vorige jaar. „Dat is ver geleken met andere gemeen ten vrij veel. Schiedam scoort niet slecht wat dat be treft en, al is het maar tijde lijk, zo helpen wij toch mooi jongeren aan werk." door Cock Rijneveen werkdag in de week moeten afvoeren", beschrijft de direc teur de donkere wolken,die zich boven de instelling sa menpakken. Samenwerking Pro Juventute Beneden-Maas heeft om de problemen te ont lopen nog gedacht aan samen werking met de Rotterdamse stichting. Mevrouw Burger: „Daar bleken grote bezwaren aan te kleven. Was het maar de vraagof we ons bureau hier konden handhaven en dat vinden wij een eerste vereiste. Je moet dicht bij je cliënten, zitten. Wanneer je in de grote stad terecht komt, is het moge lijk dat óns gebied minder aandacht krijgt. En dat is iets. wat we zeker niet willen." De Vlaardingse fracties heb ben ondertussen al positief op de plannen gereageerd- Zo kreeg het college tijdens de raadsvergadering van novem- SGP, SP, VVD. CPN en D*66 voorgeschoteld vóór verhoging van de begrotingspost van Pro 1 Juventute met 40.000 gulden. Dat is meer dan de helft van het benodigde bedrag. Het i voorstel van de oppositiepartij- en is evenwel aangehouden. Voor de resterende 31 mille moet Schiedam en wellicht Maassluis over de brug ko- men. Probleemkindje In maart zal het adviesbureau in ieder geval meer duidelijk heid worden verschaft. Heb- ben de Schiedamse en Vlaar dingse wethouder van maat schappelijke dienstverlening overleg gehad over de moge lijkheid van een overbrug gingssubsidie. Voor dit jaar heeft het probleemkindje 2 53.000 gulden nodig; in 1984 na het doorvoeren van de ont- slagen nog 13.000 gulden. Zonder die bijdrage lijkt er geen oplossing. Kan Pro Ju ventute onmogelijk jongeren nog daadwerkelijk een helpen de hand bieden. Sinds het vertrek van één jeugdmaatschappelijk werker voor Vlaardingen heeft het noodlijdende adviesbureau al minder probleemgevallen kunnen aanpakken. En dat, terwijl juist in Schiedam de vraag naar hulp is gestegen. „We redden het", zegt directri ce Burger. „Ook omdat ver- wijsinstellingen rekening hou den met deze situatie. Maar er op uit trekken wat we nog veel liever willen doen komt er niet van. Er zijn veel mensen, die de weg naar de Directrice Burger: zonder geld geen minder hulp hulpverlening nog niet hebben gevonden, Zou je dus eigenlijk zelf op pad moeten..." Vlaardingren/Schiedam In een telex aan de ge meenten Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen en aan de Rijnmondraad neemt de ondememings- Jaap Eijkeboom: dolge draaide politici... Ron Molenaar: geen schoonheidsprijs... Arie Verlinde: werken aan- solidariteit... raad van Wilion-Fijenoord afstand van het nieuwe ac tiecomité, dat zich beijvert voor behoud van de werk- .gelegenheid bij RSV. Met argusogen volgt Jaap Eij keboom, secretaris van de on dernemingsraad van Wilton- Fijenoord, het doen en laten van dat comité, opgericht door Vlaardingse en Schiedamse gemeenteraadsleden die de RSV-werven willen steunen, Zolang de praktijk niet anders uitwijst, spreekt Eijkeboom van „op hol geslagen politici". Hij is als de dood, dat het co mité acties onderneemt buiten de ondernemingsraden om. „Daar kopen we natuurlijk niets voor," zei Eijkeboom vanmorgen. Dat wantrouwen bij Wilton komt nogal hard aan bij het RSV-comité. Het Schiedamse PvdA-raadslid Arie Verlinde had iets dergelijks al gevreesd, j maar niet gehoopt. De erva ringen vijf jaar geleden met de reddingsactie voor Gusto leer- j den hem al, dat bij elke andere werf werd gedacht: „Liever de Gusto dan wij." En Verlinde had nu gehoopt meer eendracht te kunnen be reiken. Hij wil zich nog steeds hiervoor inzetten. Verlinde vindt dat het niet zo mag zijn, dat Wilton-Fijenoord en de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij (RDM) elkaar de klappen toewensen, als zij zelf maar buiten schot blijven. Verlinde doet een beroep op de solidariteit van de werven onder elkaar. De RDM op Rot- terdam-Heijplaat en Wilton in Schiedam vormen tenslotte or ganisatorisch één geheel, maar het personeel is doorgaans ta melijk chauvinistisch ten aan zien van de eigen locatie. Juist omdat hier gevoeligheden lig gen eist Eijkeboom van het co mité, dat het intensief contact met alle ondernemingsraden onderhoudt en niets zonder overleg doet. Ook RDM-ondernemings- raadslid Arie Dekker rekent op dat goede contact met het comité, maar de 'Droogdokker' reageert aanmerkelijk positie ver: „Ik heb er geen probleem mee, ik zou juist zeggen: hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Spijtig vind ik de oprichting van dat comité bepaald niet: laten de politieke partijen ook maar eens de plaatselijke as pecten uitdiepen, daar heb je wat aan. Daarom kijk ik er met gepaste vrolijkheid tegen aan." Ron Molenaar, Vlaardïngs D'66-raadslid en werkzaam bij de RDM, zegt het jammer te vinden dat Wilton zo argwa nend reageert. „Het is mij be kend, ja, hoe ze er daar over denken. Jammer. Inderdaad verdient de manier, waarop het comité tot stand is geko men, niet de schoonheidsprijs, maar we hebben er veel werk aan gehad om alle uitnodigin gen en brieven verstuurd te krijgen. Er is al veel werk ver zet. Jammer als bij Wilton nu de indruk ontstaat, dat er partij politiek in het spel is, of dat wij bevooroordeeld zijn. Ik hoop dat wij door onze goede contacten met Rijnmond en met enkele gemeentebesturen onze inzet uit die sfeer kunnen lichten. Ons werk gaat ook Wilton aan." Jaap Eijkeboom wil niet de boot afhouden. „We zullen wel zien, wat ze doen, maar als ze buiten ons om naar de minis ter gaan, vraag ik mij af: met welk gezag doen zij dat dan? Laat ze ons eerst maar komen vragen of dat op prijs gesteld wordt," zegt hij, In ieder geval onderneemt Wilton ook zelf acties- Wethouder Seheeres komt dinsdag praten. Ook zijn verzoeken om financiële steun bij de gemeente Schiedam op tafel gelegd. Het comité, dat gisteren over leg had met Rijnmondgecom mitteerde Theo Bakkers, sluit zich aan bij de brief die tien wethouders van Rijn mond-ge meenten aan minister Van Aarden ne hebben geschreven en waarin gepleit wordt voor het naar voren halen van ma- rinewerk (bouw van onder zeeërs) en een begeleide sane ring in plaats van een koude sanering zonder overleg. Mor genavond vergadert het comi té en kan iedereen zich aan sluiten. Van alle RSV-werknemers werken er 1500 in Schiedam en 1200 in Vlaardingen. Eijke boom: „Het wordt een ver schrikkelijke ramp voor de Rijnmond, als hier werven dicht moeten. Vaders met drie kinderen, wat moet daarmee gebeuren? Van Aardenne zwaait met zijn armen met zijn ogen dicht." Om die reden speelt het kader van de bedrijfsledengroep- FNV bij Wilton met de ge dachte de prijscompensatie in te zetten voor behoud van werk. Maar met nadruk stelt Eijkeboom, dat de FNV-leden hierover het laatste woord hebben. Schiedam Een zeer bouwvallig pandje op de hoek van Brugmanstraat en Van Beverenstraat is misschien een geschikt project voor werkloze bouwvakkers. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 20 januan 1983 Het wordt door ambtenaren en de bewonersvereniging Schie- dam-West gezien als „een ge val apart" in de stadsvernieu wing, want het kan waar schijnlijk niet met geld uit de interim-saldoregeling (1SR) worden opgeknapt. Daarvoor is het te ver heen. Bovendien is het uiterst onrendabel om één apart pand op te knappen. Renovatie van een hele rij huizen is doorgaans voordeli ger, maar dat is nu juist op die plek niet nodig. Op de andere drie hoeken van de Brugmanstraat en de Van Beverenstraat zitten al sinds jaar en dag dezelfde winkels. De slager en de groenteboer zeggen liever ook wel eens een leuke overbuur te willen zien, in plaats van zo'n verkrottend huis. Met het arbeidsbureau en de sociale dienst zou overleg moe ten plaatsvinden om het pand je aan te melden als werklo- zenproject Zwaluw Dick Keizerwaard is na een kor te, doch hevige, militaire carrière terug gekeerd in de burgermaatschappij Ie dereen kan weer rustig slapen Aad Biesheuvel heeft het nog altijd achter z'n ellebogen En speelt dus ook voor lopig niet Het Biljartnieuws van het district Nieuwe Waterweg Noord ia in een nieuw jasje gestoken Groen uiter aard SW'a aalgladde spits Frans Schaap is zijn roeping misgelopen Hij kan later ongetwijfeld bij d'één of d'an- dere boerenkapel terecht Aan Nol de Ruiter was het lawaaierige wielergewoe! in Ahoy' kennelijk niet besteed Nog tijdens het optreden van Andre Hazes hield de SVV-trainer het maandagavond voor gezien Diens assistent Aad Put ters wil niet langer als een 'drankorgel' door het leven gaan Rode Spa met ëen schuimkraag dus Ook Cor Peits- man was, tezamen met Hans Loovens, in de Rotterdamse aporttempei te vin den Toeval, dat Ahoy' was uitver kocht? Het aantal carnavalsavonden in deze regio dreigt gierend uit de hand te lopen Een lichtpuntje: de positie van DHS is er na dit weekeinde niet nog slechter op geworden Danny Molen dijk heeft het niet zo op dronken kerels voorzien Het was zondagmiddag ein delijk weer eens ouderwets gezellig in het spelershome van SVV Niet in het minst door de aanwezigheid van Jeanr- ne van Noortwijk Voor wit- en behang- karweïtjea kunt u zich richten tot 010- 73,32.52 Nog tien nachtjes slapen en FC Den Haag doel Harga aan Gezien in de Msrgriethal: een grensrechter (Ron van der Tuyn-Hermes DVS) die al leen maar foto's staat te maken Sinds vorige week zijn in de GSS-kantine weer polonaises toegestaan Er is een nieuwe vloer aangelegd Hennie lede- ma en Aad Barto wordt afgeraden mor genavond met GSS mee te doen in de klaverjaswedstrijd tegen Schiedam FCN-eoach Martin Schaap na het ver lies tegen SVV 3: 'Ik had een aantal ba sisspelers thuï8gelaten' In de kantine, zal hij wel bedoeld hebben Geen sala ris voor de SW-spelers Het is maar goed dat da selectie geen fervente stappers kent Als Zwaluwen kam pioen wordt, loopt trainer Cor Nieuwon- huizen het IJsselmeer rond Ditmaal geen nieuws over Piet Roozen, de 'grij ze veldheer van Thurlede' Slobodan Dutina stapt op bij SV Hoogvliet Prompt nam hij zondag breeduit plaats op de tribune van SVV Hoe bedoel je, aan poten zagen Noodgedwongen moest Sjaak Maat zaterdag zijn rentree in het keurkorps van Vlaardingen uit stellen Baldadig gaat altijd door Tot vervelens toe, wellicht. Vlaardingen Met een bloedend hart, om het maar eens bombastieh uit te drukken, laat Hans Stout over een viertal maanden de poort van het bijna altijd tochtige sport park De Vijf Sluizen ach ter zich in het slot vallen. De 32-jarige oefenmeester van T(he) S(hell) B(oys), die ondanks zijn jeugdige leeftijd en uiterlijk alweer zo'n acht jaar in de 'malle molen' van het trainers wereldje meedraait, zet er voorgoed een streep on der. „Omdat ik een keuze moest maken en, tja, dan gaat werk uiteraard wel voor het meisje", is de uit leg van Stout, die nu ook de openlijke en gretige teen Boon (links) behoort bij TSB tot de oudere spelers die zamerhand vervangen dienen te worden. door Donald Bax flirt met Fortuna Vlaar dingen vaarwel heeft ge zegd. De maatschappelijke werkge ver van Stout, een coöperatie van aannemingsbedrijven in Rotterdam, slokt eigenlijk al vanaf het begin van dit sei zoen zoveel tijd op, dat door gaan zelfs op dit moment ei genlijk niet langer verant woordelijk is. „Eén keer per week trainen werd steeds moeilijker voor mij", licht Stout toe. „Bij TSB heb ik al een training moeten opschui ven, Vooral de donderdag avond geeft problemen. Ik zou misschien wel een andere club kunnen vinden, sterker nog. ik had al een aanbieding van het Haagse HDV, waar ik in het verleden ook al heb ge werkt, maar ik zou me zelf dan echt overbelasten en daar door waarschijnlijk ook de club tekort doen". Beslissing Het was geen eenvoudige be slissing om helemaal te ver dwijnen uit het ongewisse trai- nersvak „Ik heb er tijdens de kerstvakantie echt over zitten piekeren en tenslotte heb ik de knoop doorgehakt, Ik heb eerst de spelers en het bestuur van TSB op de hoogte ge bracht en dat kostte me al veel moeite. We hebben afgespro ken dat ik dit seizoen afmaak, ook al geeft dat toch steeds meer moeilijkheden. Per 1 ja nuari is mijn funktie veran derd; een promotie, zo kun je het wel noemen. Wij beginnen op de zaak met een heel nieuw project, het aanleggen van kunststof kozijnen in huizen, waarvoor zelfs twintig nieuwe personeelsleden zijn aange trokken". Eén en ander heeft automa tisch tot gevolg, dat Stout alle schepen achter zich moest ver branden. „Het was natuurlijk bekend, dat ik in onderhande ling was met Fortuna", geeft Stout toe, „maar dat heb tk nu ook afgezegd. Ik wil wèi bij de voetballerij betrokken blijven, op vrijdagavond een club of een groep trainen, maar niet meer met de verplichting vjan een contract, omdat ik me ge woon niet voor de volle hon derd procent kan inzetten. En, ach, misschien ligt dat héle project volgend seizoen wel op z'n kont. Reken maar, dat, ik dan als een speer weer wat ga trainen". Beleid Naast het trainen en begelei den van de A-selectie van TSB, zal Hans Stout zich te vens, in overleg met het be stuur, bezighouden met het zoeken naar een geschikte op volger en wil hij ook een be leid uitzetten, waarmee T§>B 2ich tegen de komende, mage re jaren kan wapenen. „Ik zal mijn visie over de toekomst duidelijk op papier zetten, want TSB is nu toch hard aan verjonging toe. Er spelen -in het eerste vijf. zes spelers van dik boven de dertig. Die moe ten toch eens vervangen wor den Ook het tweede elftal is behoorlijk vergrijsd. TSB moet een trainer hebben die m dal beleid past De club is gebaat bij een vent, die weet wat TSB is. Hel bestuur moet dat overi gens zelf bepalen en het niet aan de trainer overlaten. Scniedam De bowlingteams van Schiedam Walvis en Schiedam Musis Sacrum ne men vrijdag deel aan een club- ontmoeting in het Schiedamse bowlingeentrurn Musis Sacrum aan de Lange Haven. Deze krachtmeting wordt afgewerkt tussen de sterkste drie teams in de afdelingenen 7 en 8 van de Nederlandse Bowling Fede ratie (NBF). Tijdens de onlangs gehouden kampioenschappen in afdeling 8 eindigde Schiedam Walvis op de eerste plaats, waardoor het zich plaatste voor de Ne derlandse titelstrijd, die op 6 maart in Amsterdam wordt gehouden. Met Schiedam Wal vis en Schiedam Musis Sacrum neemt BBH het op tegen Sche- veningen, Rijswijk en Gouda. Vlaardi ngen Omdat DS'79 zondagmiddag als gastheer op treedt voor SVV, is de compe titiewedstrijd tussen DFC, dat eveneens op het terrein aan de Dordtee Krommedijk speelt, en Fortuna VI verplaatst naar zaterdagavond, aanvang 17 uur. De Vlaardingse tweedek lasser was eventueel ook zon dagochtend om 11 uur welkom in Dordrecht, maar koos liever voor de afwikkeling op zater dagavond. |jïiiiiii[ii!iijiiiiiiiirijijiiiiniiiijiiitiiiitmiiiiiiriiif[iiiiiiiiiiiiiriuiiiiiiuiitiiii!!i[iiNfUEiii]j]imii^ Schiedam Het bestuur van sporthal Margriet moei zich van B en W beraden over een samenvoeging met de stichting Zwembaden Schiedam. Als sporthaldi recteur Leen van der Kraan volgend jaar vertrekt, zou er uit bezuinigingsoverwe gingen één beheersstruc tuur moeten komen. Maar het is allerminst zeker dat Hans Wertheim. bedt der van de twee Sih.edoi», se zwembaden, dar. ook au tomatisch de opvolger van Van der Kraan wordt. Een 'fusie' van de twee stichtingen lijkt de gemeen te op voorhand een aardige oplossing om geld uit te spa ren, maar men wil eerst wel eens de reactie vanuit de Margriethal vernemen, al vorens de zaak wordt door gedrukt. In een later sta dium zal ook de stichting Zwembaden Schiedam om een standpunt worden ge vraagd. Het bestuur van dc sporthal heeft zich nog geen mening gevormd. Of Hans Wertheim bij een eventuele fusie de opvolger Huib Zandwijk: opvolger Van der Kraan? van Van der Kraan kan worden, is onder meer af- hankelijK van zijn capacitei- ten. Deze kwestie is nu ech- ter helemaal neg niet aan de orde. Toch wordt in de 5 wandelgangen al over dej opvolging van Van der Kraan gesproken. Dezeiï week viel bij de Zesdaagse j in Rotterdams Ahoy' de i naam van SVV-bestuurslid «3 Huib Zandwijk als toekom-. stig coördinator van de I sporthal en de twee zwem-J baden. *i .ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiirimiiiiiiiiiiiiHiimiiiiiiiiiEHiiMiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiHiiiiiiuuimiiiiiiiiititji

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3