Huurdersraad boos op Bas Goudriaan Bus 58 rijdt naar Woudhoek 'Beteropgewassen tegen plagerijtjes VVV verhuist NACHTELIJKE SCHIETPARTIJ OP BROERS VELD VIAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG CODRANT 'Centrumkrant' mag niet meer 9Schiedam is toch geen Madurodam Zijdeveld bij Koos Postema Eerste contact tussen SSSN en opbouwwerker Cursus voor dikke kinderen zinvol Liegt hijof schiet hij als bestuurder tekort liiiiiiiiiiiii Hlliilllilliilll! Meisje botst tegen openslaand portier Een gewonde, vier arrestaties, een man voortvluchtig Buren geven chauffeur Hamerslag n cadeautje Associatie met Centrumpartij voorkomen Boemerang krijgt zendtijd Veronica Jongetje onder auto DINSDAG 25 JANUARI 1983 .Schiedam Omdat Schie dam zo voortvarend is met "het bouwen van energiezui nige huizen, is wethouder -Chris Zijdeveld uitgenodigd om mee te doen aan de dis cussie in het televïsiepro- gramma 'Energie in over- „vloed'. Dat programma, ge presenteerd door Koos Poste ma, wordt morgenavond vanaf tien over acht uitge zonden via Nederland 2. Schiedam komt, met de ver schillende projecten voor energiezuinige woningbouw die daar worden uitgevoerd, "nadrukkelijk in beeld. Die stad kreeg kort geleden voor haar ijver op dat gebied de Snelle Ambtelijke Molenprjjs van de stichting Energie An- ders. Een deel van de discussie gaat over de mogelijkheden tot energiebesparing bij het bouwen van huizen. Een ge liefd gespreksonderwerp van Zijdeveld, die ervan uitgaat dat energiekosten een' be langrijk onderdeel zijn van de woonlasten en dat die kosten daarom zo laag moge lijk gehouden moeten wor sen Schiedam De advocaten van de stichting samenlevings opbouw Schiedam-Noord (SSSN) en Jas van der Lugt hebben gistermiddag een eer ste contact gehad over de ver dere procedure rond het ont slag van de opbouwwerker. Er worden over dit overleg nog geen mededelingen gedaan, maar de AbvaKabo, die de be langen van Van der Lugt be hartigt, is erop uit om het ont slag op staande voet terugge draaid te krijgen. Ondertussen handhaven de andere beroeps krachten van de SSSN onver kort hun eis, dat Van der Lugt terug in dienst moet komen. Schiedam/Vlaardingen- 1 Maassluis Van alle kin deren in de regio is ongeveer tien procent volgens de lan delijk norm die schoolartsen hanteren te dik. De meesten maken zich daar niet druk om, maar voor degenen die dat wel doen verzorgt de af deling Jeugdgezondheidszorg van de GGD Nieuwe Water weg-Noord een cursus om te leren met die problemen om te gaan. Die cursus gaat in 1983 zijn tweede jaar in, De cursus, Door dik en dun, is bedoeld voor kinderen uit de vijfde klas van de lagere school. ,,Op die leeftijd kun nen de kinderen die zich zor gen maken over hun gewicht zelf de problemen aanwijzen", meent mevrouw E.AX. Maar- tense van de GGD. Het is, zegt ze, een van de eerste van der gelijke projecten. „Voor kinde ren is er bijna niets op dat ge bied," De mensen van de GGD heb ben een onderzoek gedaan naar de bevindingen van de kinderen die vorig jaar aan de cursus meededen. „De meesten vinden het een verademing", zegt de consulente Gezond heidsvoorlichting en -opvoe ding M. van Houten. „Ze ko men er eindelijk achter dat ze niet de enige zijn die zich zor gen maken over dik zijn, ze zijn beter opgewassen tegen plagerijtjes en blijken meer te weten over gezond eten en be wegen." Het is 2eker niet de bedoeling om er een afslank-cursus van te maken. „De kinderen kun nen de ervaringen die ze heb ben omdat ze dik zijn aan el kaar vertellen", zegt mevrouw Maartense. „Dikkerds worden nog steeds geplaagd, met gym nastiek worden ze altijd als laatste gekozen," Tijdens de cursus leren de kinderen in rollenspellen daarmee om te gaan. „Ze kunnen elkaar uit eigen ervaring adviezen ge ven", zegt consulente Van Houten. De afdeling Jeugdgezond heidszorg houdt op 1 februari een informatiebijeenkomst over de cursus in het GGD-ge- bouw aan de Soendalaan in Vlaardingen, een dag later in het gezondheidsgebouw aan de Vloot in Maassluis en op 3 fe bruari in gebouw de 4 Molens aan de Nieuwe Damiaan in Schiedam. Op die bijeenkom sten, die allemaal om zeven uur 's avonds beginnen, zijn dia's te zien van de cursus van vorig jaar. Consulente M.van Houten: „Dikke kinderen ontdekken dat ze niet de enige zijn die daar problemen mee hebben." Vlaardingen De Vlaarding- x VVV gaat aanstaande vrij dag definitief het historische pandje De Visbank aan de Westhavenkade verlaten. De meisjes van het informatiebu reau verhuizen naar het stad huis. Zij komen helemaal ach terin net naast de afdeling voorlichting te zitten. Door de verhuizing is de VVV vrijdag gesloten. Vanmorgen al is een deel van het informatiemateriaal van de WV overgebracht naar het stadhuis, waar grote stapels foldermateriaal en andere spullen stonden opgestapeld in de ruimte direct achter de voorlicbtingsbalie. De afdeling voorlichting is anderhalve week geleden al wat groter ge maakt om ruimte te maken voor de VVV. 'Vader' Spruijt, het hoofd van de afdeling, is daarom met zijn bureau enke le meters naar achteren ge schoven, nadat een muur was verplaatst Het nieuwe telefoonnummer van de VVV wordt 346666. De openingstijden liggen van maandag tot en met vrijdag van kwart voor negen tot kwart over vijf (de lunchpauze is van half één tot half twee). Schiedam Bij een schietpar tij, vannacht op, het Broers- veld, is een 26-jarige Schie dammer in de buik geschoten. Hoeveel schoten er zijn gelost, evenals de toedracht van het gebeurde, wist de politie van morgen nog niet te vertellen. Er zijn vier arrestaties geval len, een van de betrokkenen is voortvluchtig. De schietpartij heeft zich afge speeld in de buurt van de 'hol' naar de Hoogstraat. Om vijf voor één werd de politie gea larmeerd dat er werd gescho ten. Toen de agenten arriveer den, stond er een groepje men sen, waarvan er een een schot wond in de buik had. Op aan wijzingen van omstanders werden drie mannen aange houden. Een vierde nam de benen en slaagde er in weg te komen. Een van de agenten loste daarbij een waarschu wingsschot. Later is in een pand in Schiedam-Oost nog een vierde arrestatie verricht. De vier gearresteerde mannen vaneren in leeftijd van 2Z tot 27 jaar en komen uit Schiedam en Vlaardingen. Het gebruikte vuurwapen is nog niet gevon den. Het vermoeden bestaat dat de voortvluchtige man, wiens identiteit de politie van morgen nog niet kende, het wapen bij zich had. v* JLi i Buschauffeur Ton de Groot: aardige wijk... i Bus 58 bij het eindpunt in Woudhoek: tussen bebouwde kom en vlak land... Vlaardingen Een automobi list, die stilstond op de Vette- nöordsestraat en onverwacht fijn portier opensloeg, heeft «armee gistermiddag een ketsend meisje inwendige kneuzingen en een hersen schudding bezorgd. Het meisje botste tegen het portier en viel op het wegdek. De man gaf het meisje het ad- w» om maar naar huis te Saan, omdat er toch niets aan hand was. Het meisje deed Mt en kon de politie later geen meer verstrekken luk. Die kunnen zich melden bij de wachtcommandant, tel. 010-342355, over de auto of zijn bestuur der. De politie is nu op zoek riaar getuigen van het onge- Dronken man bolst op Lantaarnpaal Vlaardingen Een 44-jarige Dordtenaar is gisteravond rond elf uur met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een lantaarnpaal tot stilstand gekomen. Hij verloor de macht over het stuur toen hij van de Burgemeester Pruissingel de Westlandseweg opdraaide. Hij werd met verwondingen ter observatie in het Holyzieken- huis opgenomen. Bij blaastes- ten bleek de man een glaasje teveel op te hebben. Schiedam Buslijn 58 rijdt. De bewonersvereniging Woud hoek toonde zich gisteren zo blij met de nieuwe lijn naar Schiedams verre noorden, dat er een hele plechtigheid van gemaakt werd om een zwart-geel lint, dat de bus van tien over tien versierde, door te knippen. Zwart-geel: de Schie- damse gemeentekleurert. Buschauffeur Harry Hamer slag, zelf bewoner van de Schiedamse nieuwbouwwijk, kreeg van zijn blije buurtbe woners ook een fles jenever cadeau, maar die moest hij thuis opdrinken*, dat mocht niet in de bus. Zo werd er toch nog een klein feestje gebouwd rond de nieu we buslijn. De gemeente Schiedam en de RET zelf had den het eigenlijk niet zo nodig gevonden om er extra aan dacht aan te besteden, want vergeleken met een nog jonge buslijn zoals die naar Bever waard is het Woud hoek-lijntje maar betrekkelijk klein. Maar voor de bewoners van Woud hoek is bus 58 enorm belang rijk*. zij hebben ook lang op openbaar vervoer moeten wachten. Toen Ben Stuivenberg, be stuurslid van de bewonersver- eniging, de RET had laten we ten de bus daarom toch even in het zonnetje te willen zet ten. dacht de RET volgens voorlichtster Els van Klinken: „Dan doen we wat aardigs te rug." Zo had chauffeur Ha merslag een stuk of zestig bouwplaten van een autobus bij zich, die hij grif aan de kin deren uitdeelde. Kinderen, die later op de dag bij collega's van Hamerslag aanklopten voor zo'n bouwplaat, waren te laat. Gemeentevoorlichter Bas van Bochove overhandigde Harry Hamerslag en een aanwezige controleur van de RET twee stropdassen van de gemeente Schiedam. Mevrouw Van Til- borg (niet die van de wethou der) was de Woudhoek-be- woonster, die het lint door knipte. De gelukkige bewoners reden een klein stukje mee, tot aan de Heijermansflat. Toen zat de plechtigheid er op. Meteen daarna ging een vertegen woordiger van de RET met Hongkong-griep naar huis, dus in het hoofdkantoor op de Kleiweg hoorde men pas veel later die dag hoe het allemaal geweest was. Maandagochtend... Later op de dag bleef het stil. Aan het eind van de Scheep vaartweg, vlakbij de Harreweg naar Delft, heeft de gemeente een kleine keerlus aangelegd waar de bussen maar net over kunnen rijden om de bus in de goede stand te zetten voor de terugtocht naar station. Schie dam/Rotterdam-West. „Oh, maar ik heb ze wel smaller meegemaakt, hoor, in Bever waard bijvoorbeeld," zei bus chauffeur Ton de Groot (28) laconiek over de keerlus. De Groot is geen Schiedam mer. Hij woont in Spijkenisse, werd geboren in Hendrik Ido Ambacht en raakt dan stom- toevallig verzeild in zo'n uit hoek als Woudhoek. „Ja, ik zit in de zweef, zo noemen we dat, en dan zit je steeds op een andere lijn," zei hij. Maar Woudhoek beviel hem best. „Aardige wijk, hoor." Zonder passagiers kwam Ton de Groot aan op de Scheep vaartweg. „Maandagochtend; hardingen De redactie Jan de wijkkrant van buurl uis De Haven op het Wees- ^hpleln heeft de naam ^Ltrumkrant geschrapt, ^dat sommige lezers meen- jfh met een uitgave van de ^ntrumpartij te doen te ^ben. Het januarinummer Jan het wijkorgaan heeft ook een andere naam (en: het heet voortaan :rant'. eerste nummer onder de nieu we benaming in een redactio neel commentaar toegelicht. „Het is zo, dat we in de buurt krant geen enkele politieke partij propaganda maken, ze ker niet voor de partij waar van sommige lezers dachten dat we voor schreven", aldus de redactie. Buurtwerker Leo van Gerven: „Het was zo dat de vrijwilli gers die onze krant rondbren gt gen bij herhaling zijn aange- «amsverandering is in het sproken door mensen vdie vroegen of ze van de Cen trumpartij waren. Sommigen vonden het daardoor zelfs niet meer leuk, om de wijkkrant overdag te bezorgen: die neig den ertoe om het dan maar 's avonds te doen. Daarom heb ben we de knoop maar doorge hakt. Best jammer, want de Centrumkrant bestaat toch al een jaar of zeven, en die heeft altijd zo geheten. Aan de ande re kant: bijna iedereen sprak toch al uitsluitend over de buurtkrant, dus wat dat be treft komt het wel goed uit." Schiedam Schamperend heeft VVD-fractieleider Gerard Verhulsdonk zich gisteravond uitgelaten over =5= allerlei obstakels in het Schiedamse verkeer. f= „Drempels schieten als S3 paddestoelen in de herfst 53 uit de grond," zei hij. ,,'s =as Ochtends ga je van huis en is er niets en 's avonds moet je verdomd goed uit- kijken. Dan is je straat ver- anderd," zei hij ironisch. Verhulsdonk nam de krui- 55 sing van Westerkade en Stadhouderslaan als voor- 55 beeld, waar de vluchtheu- =5 veltjes en ophogingen zo 35= zijn aangebracht, dat het §5 volgens Verhulsdonk wel VVD: Auto's niet in azijn wassen §1 lijkt „alsof je Madurodam binnenrijdt. Maar Schie dam is toch Madurodam niet, mopperde hij naar aanleiding van een brief aan de gemeenteraad van mevrouw G.J. Brökling- van der Voort. „Moeten de Schiedammers hun auto's soms in azijn wassen, zodat ze krimpen?" aldus Ver hulsdonk. Wethouder Zij develd liet daarop weten, dat verkeersdrempels niet meer mogen worden aan gelegd zonder speciale goedkeuring van B en W. En dat komt nog maar nauwelijks voor. Enkele vervelende drempels zul? len worden verwijderd, al dus de wethouder. dan is het nog rustig, dat kan je goed merken," zei hij tijdens een tienminutenpauze om tien over twaalf. Hij had er die ochtend een paar tientallen passagiers op zitten: één keer een rit met alle zitplaatsen be zet. Gm tien voor half een be gon hij aan zijn vijfde vice- versa. Volgens De Groot rijden er drie bussen op lijn 58, met een vierde als 'spitswagen'. Het grootste deel van de nieuwe liji» loopt parallel aan de be staande buslijnen 52 (naar Vlaardingen) en 53 (naar Ke- thel), waarvan de tijden zo zijn aangepast dat er in principe elke tien minuten een bus richting Schiedam-Noord bij het station vertrekt. Volgens de RET is er nog geen sprake van dat de frequentie van 52 of 53 omlaag gaat, nu bus 58 erbij is gekomen, „maar bij volgende bezuinigingen weet je het nooit," zo luidt het commentaar. Bus 58 rijdt een maal in het half uur, maar in de piektijden wat vaker. Ton de Groot: „Sommige men sen rijden voor de lol gewoon mee met zo'n nieuwe lijn. Vanochtend had ik een paar bejaarden: die willen gewoon weten waar zo'n nieuwe bus nou heen gaat. Dat is wel ge zellig, dan kan je middenin zo'n verlaten landschap nog eens een praatje maken, voor dat je weer de andere kant op gaat" Vlaardingen De huur dersraad van de PLN-wo ningen in de Zuidbuurt in Vlaardingen is erg boos op wethouder Bas Goudri aan, die de bewoners vol gens de raad tijdens het laatste wijkoverleg in de Westwijk onjuist heeft voorgelicht. In die verga dering zei Goudriaan dat het vergelijkend onder zoek tussen de gezond heidssituatie in Vlagtwed- de en die in Vlaardingen geen noemenswaardig verschil heeft opgeleverd, aldus voorzitter P.J. van Hooijdonck van de huur dersraad. Maar die opmer king was volkomen on juist Afgelopen zondag nog werd in een radioprogramma van de VARA door een deskundige, die aan het onderzoek had meegewerkt, verklaard dat in Vlaardingen de longfunctie gemiddeld anderhalf maal sneller afneemt dan in Vlagt- wedde. Het probleem kwam aan de orde tijdens de laatste wijkvergadering. De huurders- raad verwoordde toen de ver ontrusting van de bewoners over hun gezondheid, als ge volg van de uitstoting van al lerlei schadelijke stoffen door de schoorstenen van de AVR op Rozenburg. Goudriaan antwoordde daarop met de opmerking, dat het plaatsen van filters op die schoorstenen zo'n 30 miljoen gulden zou kosten. Verder re fereerde hij aan het al jaren durende vergelijkende onder zoek naar de omstandigheden in Vlagtwedde en in Vlaardin gen, dat tot nu toe 'geen noe menswaardig verschil' zou hebben opgeleverd, „Goudriaan vertelde onwaar heden, hetzij opzettelijk en dan zat hij de mensen voor te liegen, het2ij onopzettelijk en in dat geval schiet hij te kort als goed bestuurder, omdat hij over de juiste gegevens had kunnen beschikken", aldus voorzitter Hooijdonk van de Huurdersraad. „Nu blijft bij mij echter het onbevredigende gevoel han gen dat ons college van B en W niet al het mogelijke doet om onze leefsituatie te verbe teren", meent Hooijdonk. Schiedam De stichting Lo kale Radio Omroep Schiedam (SLOS), beter bekend als de ex-piraat Boemerang, verzorgt maandag 14 maart in de zend tijd van de Veronica Omroep Organisatie (VOO) een radio programma over Schiedam. Het programma wordt ge maakt in de aula van het stadskantoor in Schiedam en uitgezonden via Hilversum II. Het begint om 20 uur Als voorbereiding worden door medewerkers van Boe merang in Schiedam inter views gemaakt en is aan in stellingen en verenigingen ge vraagd om informatie over ac tiviteiten op te sturen. Aan dacht wordt besteed aan actue le vraagstukken. Begin november van het vorig jaar heeft de Ziekenomroep Schiedam (ZOS) via de VOO een programma van een uur over Schiedam verzorgd. Schiedam Een negenjarig Schiedammertje is met ernsti ge verwondingen opgenomen in hel ziekenhuis, nadat hij tij dens het oversteken onder een auto raakte. Op de Mozartlaan, ter hoogte van de Borodinlaan, zou het knaapje de oversteekplaats zijn opgelopen, terwijl de voet gangerslichten op rood ston den. Een 21-jarige Schiedamse automobilist kon hem niet meer ontwijken. Het jongetje werd met diverse hoofdwonden, schouder-, arm en beenletsel naar het Rotter- van de üorodmlaan zou het damse Dijkzigtziekenhuis ge- knaapje de oversteekplaats bracht. Het levensgevaar is in- znn oDceloDen. terwnl de voet- middels geweken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1