Winkeliers negeren uitnodiging B en W Laatste kans voor Ozobleu verkeken Kuypérs op de v Borgsommen Ouwenbroek opgeschort VLAABDINGS DAGBLAD SGHIEQAMSGHI COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Sluiting hangt samen met geheim drugbeleid9 Bestuur Patrimonium beslist 17 februari College wil niemand tegen schenen schoppen, maar... Schutter nog voorvluchtig Bank wil snel ran hele inboedel af MC voelt mets voor gesprek met college H A utoloos Kethel moppert m nu bus 53 minder rijdt Hernieuwd overleg over OJC Fietsers raken riskante drempels in wegdek kwijt Gerecht om 'n geeltje HiïRWEG WOENSDAG 26 JANUARI 1983 Vlaardingen De bewoners van het Ouweribroekterrein in Vlaardingen, die hun huis betrekken, hoeven tot 18 fe bruari niet de borgsom te be talen, die zij als onbetaalbaar en onjuist van de hand wij zen. Directeur Jan de Ligt van woningbouwvereniging Patrimonium hakte gister avond op een vergadering met de toekomstige bewo ners na veel heen en weer gepraat de knoop door. Hij schortte de betaling van de borgsommen op, tot na de eerstvolgende bestuursverga dering van Patrimonium. Daar zal, 20 beloofden de aanwezige bestuurders, de hoogte van de borgsom worden heroverwo gen. De kritiek die bestuursleden en de directeur van de wo ningbouwvereniging eerder op de avond over zich heen kre gen, was niet mals. Patrimoni um vraagt bij de sleuteluitrei king behalve een maand huur nog eens zo'n bedrag als borg. Voor sommige bewoners zou dat betekenen dat ze duizend gulden in één keer op tafel moeten leggen. 'Beleid uit het jaar nul', veroordeelde een van de vele aanwezige bewo ners die regeling. De toekomstige 'Ouwenbroe- kers' vroegen zich af of waar om Patrimonium 'in een volksbuurt als de VOP', zo'n hoge financiële drempel voor het begeerde nieuwe huis op wierp. „Al dat geld ben je kwijt en dan moet je nog gaan behangen!", riep een veront- waardige man. „Dit is ronduit belachelijk." Andere huisba-". zen, bijvoorbeeld het gemeen telijk woningbedrijf, vragen een veel lagere borgsom, voer den de bewoners aan. Volgens De Ligt is het heffen van borgsommen noodzake lijk, omdat veel mensen bij hun vertrek uit de huizen schade aan de woning of een huurschuld achterlaten. Dat gebeurt volgens de directeur in 65 procent van de gevallen. - Die schade wordt verrekend bij het terugbetalen van de borgsom. Maar met dat argu ment waren de bewoners niet tevreden. „Wat u nou allemaal zegt, had ik' gisteren ook kun nen bedenken. U laat de goe den opdraaien voor de slech ten", merkten ze op. De aanwezige bestuursleden zeiden aanvankelijk dat de door de bewoners gevraagde opschorting van de borgsom men'onmogelijk was. Daar zou het' hele bestuur voor bij el kaar moeten komen, meenden zij.1 Individuele regelingen voor mensen die het echt niet konden betalen zou voorlopig dé enige oplossing zijn. Maar omdat de bewoners aan kondigden in dat geval mas saal een individuele regeling aan te vragen.'besloot direc teur De Ligt uiteindelijk toch maar tot opschorting. Het be stuur moet op 1? februari be slissen. Kort daarna praten be woners en woningbouwver eniging met elkaar over de uitkomst van die bestuursver gadering. Vlaardingen De winke liersorganisaties in Vlaardin gen hebben unaniem nee ge zegd tegen een uitnodiging van het college van B en W -voor een 'verhelderend' ge sprek. Door allerlei zaken waaronder het verkeerscir culatieplan zijn de ver houdingen al lang vertroe beld. Het leek het gemeente bestuur'daarom tijd en nuttig een soort toenaderingspoging te bewerkstelligen, die van avond had moeten plaatsvin den. De Organisatie van Vlaarding- se Ondernemers (OVO) is nu echter weer kwaad, omdat alle winkeliersverenigingen voor het informele overleg waren uitgenodigd. Wij zijn de over koepelde organisatie en dus wij alleen zouden bij dat ge sprek aanwezig moeten zijn. meent de OVO. Het voltallige college denkt daar echter an dere over. Zij had twaalf in stanties waaronder de OVO verzocht aan het gesprek deel te nemen. „We wilden een breder kader en niet alleen de voorzitter uitnodigen, zodat je met meer dan een man of drie om de ta fel 2it", reageert wethouder Cees Bot van economische aangelegenheden. Hij wijst de gedachte dat de gemeente de winkeliersinstanties tegen el kaar zou willen uitspelen van de hand. Bot: „Ik heb de in druk, dat ze het niet begrepen hebben. We nodigen de hele boel uit, dachten we. Trappen we niemand tegen z'n sche nen." De OVO ziet de uitnodiging evenwel als een poging onrust in hun gelederen te zaaien. Wethouder Bot' „Als een der gelijk gebaar op deze manier van de hand wordt gewezen, ga je je afvragen hoe het ver der moet. Er zijn enkel nega tieve reacties bij ons binnen gekomen." Een afkoelingspe riode lijkt burgemeester Fred van Lier op dit moment het beste. De burgemeester ziet de reac tie van de OVO als een krachtmeting, waar het college zich in ieder geval niet in be trokken voelt. Hij benadrukt nog eens dat de gemeente Vlaardingen niets tegen de OVO heeft. Schiedam De Schie- damse politie heeft giste ren twee van de vier mensen, die waren aan gehouden na een nach telijke schietpartij op het Broersveld, vrijgelaten. De vechtpartij, die aan het schot voorafging, ontstond nadat drie mensen, die op het Broersveld wandelden, denigrerende opmerkin gen naar hun hoofd ge slingerd kregen, zo is uit verhoren gebleken. Omstanders mengden zich in de ruzie en al spoedig ontstond een kluwen vechtende men sen. In dat gewoel trok iemand een pistool en raakte een 26-jarige Schiedammer in de buik. Dat slachtoffer ligt nog steeds in het Dijk- zigtziekenhuis in Rotter dam. Het zoeken naar de vermoedelijke dader heeft nog niets opgele verd. Sinds tijden was er in de Maassluise raadzaal niet zoveel publiek. Behalve bezoekers van Ozobieu waren er ook men- die het opnamen voor het peuterspeelzaalwerk en de bibliotheek. En met succes. Schiedam De grote zaal van Irene puilde vanmorgen uit. Zakenlui, aannemers, doe- het-zelvers en veel andere belangstellenden verzamelden zich om half elf aan de Nieuwe Haven, waar de complete inboedel van BV Kuypers werd geveild. Het ging om een spoedveiling, die in opdracht van curator mr. J. Kist was belegd door het Rotterdamse taxatiebureau en veilingmeester H. van der Wolf BV. Een spoedveiling wordt doorgaans gehouden, als het onroerend goed van de fail liete eigenaar door de bank kan worden verkocht. Dan moet het leeg opgeleverd Vlaardingen De medezeg genschapscommissie (MC) van het Gemeentelijk Ener gie en Waterleidingbedrijf voelt niets voor een gesprek met leden van de Vlaarding- &e gemeenteraad. Wethouder Cees Bot van personeelsza ken had, naar aanleiding van het rapport over het functioneren van het GEWB, de plaatselijke poli tici eerder min of meer toe gezegd zo'n overleg te rege lenDe MC wil echter niet voor het karretje van het college worden gespannen. »<We willen niet het politie ke gewoel induiken", zegt Joop van Papeveld, lid van de medezeggenschapscom missie, „Het is niet onze «ak de raad te informeren. Dat moeten de wethouders 1°?" We zullen een derge lijk gesprek ook afwijzen. ais Bot ons daar om ver boekt Wij hebben geen enke- /e politieke ambitie." De raadsleden hadden ook de kant van de MC een me- jdflg willen horen over de beleidsvoering binnen het energie- en waterleidingbe drijf. En dat gesprek zou op 2eer korte termijn moeten worden gevoerd. worden. Ook nu zou daar sprake van zijn. Vanochtend ging het gerucht door zaal Irene, dat de Kuypers-pan- den aan de Westerkade 26 verkocht kunnen worden. In die panden zat jarenlang het bouw- en aannemingsbe drijf van de gebroeders Jan en Joep Kuijpers. In Schiedam ging het bedrijf door voor de derde aannemer in grootte, na de SSN en Van den Tempel. Het faillissement kostte zestig arbeidsplaatsen. Hieronder verkeerden nog oud-werk ne mers van de Raamgroep Schiedam, die een jaar daar voor eveneens failliet ging. Er was geen zakelijke relatie tus sen die twee bedrijven, maar voor de betrokken werkne mers, die van de Raamgroep waren overgegaan naar de aannemer aan de Westerkade, was het Kuypers-bankroet een tweede klap in het gezicht, Gisteren al zag het er naar uit dat het op de spoedveiling druk zou worden. Er was een kijkdag aan de Westerkade, die het traditionele beeld ople verde van heren (en een enke le vrouw) met een bloknootje en pen xn de hand om alles, wat er aan interessante mate rialen was te noteren, voor zo ver van hun gading. Er stond van alles: van rijdend mate rieel tot de schone vaat, van een brandkast tot een doos Quality Street en tussen door overal het typische, zwa re gereedschap van aanne mers: een vlakbanklintzaag- machine, een cirkelzaagbank, tekentafels, archiefkasten, een motafzuiginstallatie, een wa terpasinstrument, betontril- naalden en ga zo maar dodr. Ook bouwmaterialen had deurwaarder R. Fontijne naar de veiling gehaaid. Totaal ging het om 313 kavels. Er werd vanochtend over ge sproken dat ex-directeur Joep Kuijpers op kleine schaal op nieuw wil beginnen. Om elf uur begon vanmorgen ook een veiling van huizen in opdracht van notaris J. van der Valk uit Schiedam. Mk Nummertjes opschrijven van de interessante objecten, met het prijsje wat je ervoor over hebt erachter: zo bereidden veel mensen 2ich gisteren op de kijkdag aan de Westerkade voor op de veiling van de Kuypers-lnboedel, hedenochtend. |H Schiedam Woudhoek mag dan blij zijn met de nieuwe buslijn 58, fH maar in een ander deel van Schiedam-N oord voelt men zich de dupe. |{s Wie in Kethel of in de Vogel buurt woont en geen auto rijdt, heeft HH gemerkt dat de fre- quentie van bus 53 wel degelijk is ingekrOm- pen, ondanks eerdere uitlatingen van de BET. „Er is nu een halfuur- dienst, in plaats van om de twintig minuten," al dus een Vogelbuurt-be- woonster, mevrouw Touw, „Ze zullen wel ge dacht hebben: in die buurt wonen toch alleen maar mensen met een auto. Maar voor mensen die met het openbaar vervoer gaan, is bet knap lastig. Wij gaan erop achteruit." Volgens haar kunnen de bewoners van Groenoord welTilij zijn, want daar rijdt nu in principe om de tien minuten een bus, met keus uit 52 (Schie dam-Vlaardingen). 53 (Schiedam-Kethel) of 58 (Schiedam-Woudhoek). De bewoners van Kethel en omgeving voelen zich weer achtergesteld. Ook de vlakbij de eindhalte van' lijn 53 gevestigde woningbouwcorporaties van de SSSW, waar veel huurders doorgaans aan kloppen, zijn er niet te vreden over dat de fre quentie van bus 53 is te ruggeschroefd. Vlaardingen Er is een be gin gemaakt met een nieuwe inventarisatie van het func tioneren van het Vlaardingse Open Jongeren Centrum 'Summerstreet', waarom de PvdA tijdens de begrotings vergadering van de gemeen teraad in november heeft ge vraagd. Eind deze of begin volgende maand zal wethou der Cees Bot een gesprek met het OJC-bestuur heb ben, waarin ook die PvdA- eis naar voren zal worden gebracht. Naar aanleiding van het overleg dat over de manier van werken van het OJC vervolgens op gang komt zal een notitie worden gemaakt, die waarschijnlijk in maart in de commissie voor sociaal-culturele aange legenheden ter discussie zal worden gebracht. De PvdA vroeg tijdens de begrotingsdebatten wederom naar meer duidelijkheid rond het OJC, nadat daar een jaar eerder ook al op merkingen over waren ge maakt in de algemene be schouwingen. De socialisten vragen zich met name af, of de instelling zich wel richt op de leeftijdsgroep waar ze voor is opgericht. Het is al langer bekend dat diverse raadsleden veel meer invloed zouden willen heb ben op het beleid, dat door het OJC-bestuur wordt be paald. In de praktijk wordt dat beleid echter door het autonome stichtingsbestuur vastgesteld; een situatie waar anderen niet aan zouden wil len tornen. Schiedam Gemeente werken zal in opdracht van wethouder Zijdeveld enkele drempels in het Scbiedamse verkeer op hun nut en onnut gaan bekijken, met de bedoe ling de ergste knelpunten voor fietsers weg te ne men. De drempels, die be doeld zijn om automobilis ten in snelheid te beper ken, zijn hier en daar ook, onbedoeld, flinke obsta kels voor wielrijders. En als trouwe voetganger, met een liefhebberij in mooie auto's, heeft Zijde veld een zwak voor de fietser. Hij sloeg er dan ook de knelpuntennota van de ENFB op na. Deze Eerste Nederlandse Fietsers Bond gaf vorige zomer aan waarvan Schiedamse wielrijders het meeste last hebben in het verkeer. En behalve onoverzichtelijke kruisin gen, fout geparkeerde au to's en slecht wegdek ging het in een flink aantal ge vallen om drempels. De Dam bijvoorbeeld is sinds de reconstructie vrij van doorgaand autover keer, maar de fietsers hebben nu van de hobbels veel hinder. De drempels zijn daar erg steil. Ook de tramrails op de Koemarkt zijn onbedoeld een strui kelblok voor fietsend Schiedam. De 'groene' route via de Stadhouders laan heeft als vervelend kenmerk (overigens niet alleen voor fietsers), dat de drempels zo in vaart afremmen datje het er als fietser niet gemakkelijk mee hebt. Wethouder Zij develd kwam daarom deze week al met de toe zegging, dat al te uitbun dige drempels een kopje kleiner worden gemaakt. De ENFB vindt over het algemeen drempelloze sluisjes, zoals op de Singel of in de Westfrankeland- sestraat, een aardige op lossing. Maassluis Het doek is definitief gevallen voor het Maassluise jongeren centrum Ozobleu. Per 1 juli wordt de gemeentelij ke subsidie stopgezet en zal het centrum op 't Hoofd zijn activiteiten moeten staken. De ge meenteraad hield er zich gisteravond voor het laatst mee bezig. De PPR/PSP probeerde de subsidie alsnog veilig te stel len, maar de tweemansfrac- tie wist de rest van de ge meenteraad niet mee te krij gen. PPR-raadslid Jaap van der Griend hield de raad voor dat er nog steeds be hoefte bestaat aan een derge lijk centrum. Hij kwalificeer de de discussie, die leidde tot het stopzetten van de subsi die, als 'een van weinig ni veau' en vond dat er nog al wat schoonheidsfouten wa ren gemaakt. Ook stelde hij dat jaren geleden ai is gewe zen op de geluidsoverlast en dat dat niet van de laatste maanden was. Tevens wees hij er op dat de commissie bezwaarschriften, die het protest van het jongerencen trum tegen het stoppen van de gemeentebijdrage heeft behandeld, niet tot een een sluidend standpunt kwam. Een minderheid in die com missie achtte het bezwaar schrift van Ozobleu wél ont vankelijk en gaf daarmee te kennen het niet zonder mèer eens te zijn met het besluit van Ben W om de subsidie te stoppen. Wim van der Spek (CDA) vond dat er te veel onduide lijkheid was geweest om een goede besluitvorming te ga randeren en vroeg om een na dere studie en discussie over het jongerenwerk, alvorens een definitief besluit te ne men. Maar toen verantwoor delijk wethouder Elly Coenen (VVD) een beleidsnotitie aan kondigde liet hij dat standpunt al gauw varen. Behalve PPR/PSP waren alle fracties het eens met het stop zetten van de subsidie. Pieter Hoogenraad (PvdA) noemde het zwak dat het bestuur van het jongerencentrum niet naar de Raad van State was gestapt met de vraag of de gemeente niet in strijd met de subsidie verordening had gehandeld en benadrukte dat de slechte be zoekersaantallen en de geluid hinder het stopzetten van de subsidie rechtvaardigden. De CPN, die overigens niet in de Maassluise gemeenteraad is vertegenwoordigd, hekelde in een verklaring het stopzetten van de subsidie. „De sluiting van Ozobleu hangt samen met een door B en W gevoerd ge heim drugbeleid," aldus de communisten in een verkla ring, die gisteravond werd uit gedeeld. Dat zou volgens de CPN onder meer blijken uit het angstvallige zwijgen van leden van de commissie wel zijn over de inhoud van beslo ten vergaderingen, waarin is gesproken over een subsidies top. Die verklaring werd door de betrokken raadsleden noch tegengesproken, noch beves tigd. Maassluis In een horecabe drijf aan de Maassluise Sta tionsstraat is gisteravond een 34-jarige man vanwege een speelschuld van vijfentwintig gulden drie keer met een sti letto in de arm gestoken. Een kompaan van de' Maassluize- naar kreeg een asbak naar zijn hoofd geslingerd. De dader is aangehouden en zit nog vast.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1