ROTTERDAM 17 'De Noord' ging in vlammen op ROTTBUMMMAOfflTTOfl ■IN VUUR»» ENVLAMMAJVM1 GRAAGfiEMAN. AGENDA Brandweermannen huilden toen Beertje vertrok Raad buigt zich over potje Monopoly mi- 'W:: f w, f ^oonp'«^ Rotterdams Nieuwsblad woensdag RL/RZ/RV/RY/RW/RS 26januan 1983 de Rotterdam werd in de ja ren vijftig meerdere keren opgeschrikt door grote branden. Op 1 maart 1954, 's avonds enkele minuten na acht uur, klonk op het terrein van de Bataafse Petroleum Maatschappij in de Botlek een daverende explosie. Een tank met acht miljoen liter zware benzine raakte in brand. Twee werknemers moesten rennen voor hun leven, met het geluid van de geweldige l-explosie nog in hun oren en achter zich een loeiende, to renhoge vlammenzee. Pas op enkele honderden meters af stand van de geëxplodeerde tank liet het tweetal zich op de grond vallen, uitgeput en totaal verbijsterd. Zo werden zij gevonden door collega's. Een van de twee mannen klemde nog een pa- piertje in zijn hand, waarop de meterstand van tank 4 stond opgeschreven: 8.36. En brandweerlieden tot overgingen, vertelden 1 horten en stoten hun om kwart voor acht wdj.en ze bij tank 4 de meter stand gaan opnemen. Het ge tal 8.36 verduidelijkte dat de 10.000 m3 grote tank op dat ogenblik 8.360,000 liter zware benzine bevatte. Met hun handen hadden ze gevoeld dat de huid van de tank vrij warm was, misschien ten ge volge van overdruk. Nauwe lijks hadden ze het dak van de tank weer verlaten, of met een daverende knal was dat zelfde dak de lucht in ge vlogen... De brand duurde twee dagen. De schade be droeg meer dan een miljoen gulden. Op 10 april 1954 brak brand uit in het 5720 ton metende Duitse ro.s. Tanga van de Hamburg-Oost Afrika Lijn, dat lag afgemeerd bij Wm.H. Müller Co. N.V. ter hoogte van de Galileïstraat in de Mer- wehaven. 520 Ton copra, sisal, koffie, thee, uien en grondno- ;ten stonden in brand. Na eva- icuade van alle schepelingen l en dieren (up het dek bevond zich een transport exotische dieren, waaronder een olifant, i een giraffe, een rhinoceros en "een aantal apen voor circus Hagenbeek in Hamburg), zette de brandweer met veertig stralen de ruimen van de Tan ga onder water. De politie hield na een onderzoek naar de oorzaak van de brand een 41-jarige havenarbeider aan. Hij was tijdens werkzaamhe den in een ruim van het schip zijn tabaksdoos kwijtgeraakt en had bij zijn zoekactie een brandende aansteker gebruikt. Hierdoor waren de grondno- ten in brand geraakt. Drie jaar later, op 26 juni 1957, zou de Tanga opnieuw een prooi van de vlammen wor den. Toen onstond de brand in ruim 2 waarin vijftig ton kali- umchloride en natriumnitraat voor verstikkende rookwolken zorgden. Pas drie kwartier na middernacht,, ruim zeven uur na de eerste brandmelding, kon toen de brand worden be- dwongen. Beertje met speelkameraadje In de brandweerpost aan de Keileweg. Molen 'De Noord' Een van de meest bekende branden uit de Rotterdamse historie woedde op 28 juli 1954 in de molen De Noord op het Oostplein. Het vuur was als eerste opgemerkt door nacht waker Van Zijl van de lijsten- fabriek Darco. Alle pogingen om de molen te behouden ten spijt, daverden 's ochtends om tien minuten voor half zes de wieken van deze in 1570 door Comelis Janszoon gebouwde molen naar beneden. De brandweer kampte bij het bestrijden van de brand met grote problemen. De belang rijkste was dat de molen slecht bereikbaar was omdat in een cirkel van ruim honderd me ter de straat was opgebroken. Autoladders konden de vuur zee niet bereiken en zwoegen de brandweerlieden moesten maar zien hoe ze het water aanvoerden. De strijd was dan ook te ongelijk... En op een ge geven moment begaf ook de houten omloop het Omstan ders renden voor hun leven. Brandende brokstukken vie len op de aan de molen beves tigde tramdraden. Een reus achtige vonk en een wolk van blauwe rook sloegen uit de on der stroom staande draden. Het hele web van stroomdra den aan de oostzijde van de molen kwam tegen de grond. Personeelsleden van de RET hadden bij een schakelkast op bet Oostplein gewacht op het moment dat de houten omloop het zou begeven. Op dat mo ment zou de stroom worden uitgeschakeld. Maar niemand had verwacht dat het zó plot seling zou gebeuren. Talrijke trams werden in hun vaart ge stuit; geen tram kon het Oost plein nog passeren en om de lijnen 17 en l toch te kunnen laten rijden, werd het traject verlegd via de Boezemsingel. En al die tijd zwoegde de brandweer om het vuur onder controle te krijgen. Op enkele meters afstand keek molenaar Kluit verslagen naar de vlam men. Ook hij tastte in het duis ter naar de oorzaak van de ramp, Vlakbij hem stond een weegschaal: het enige attri buut dat hij buiten bereik van het vuur had weten te bren gen. ,,Er was ook nog geld in de molen", vertelde de molenaar tegen toegesnelde verslagge vers. „De knecht had gister avond nog honderd vijftig gul den verstopt tussen de erwten; er zal wel geen spoor meer van zijn terug te vinden. Van de twaalf kippen, die in een hok op de omloop waren on dergebracht, 2ïjn er negen le vend verbrand. Drie zag ik er brandend naar beneden flad deren, twee ervan met bran dende vleugels, die moesten dadelijk worden afgemaakt". De ene kip die ongedeerd bleef, werd door een brand weerman uit de buurt van de vlammen gehouden... Het Rotterdamsch Nieuwsblad schreef over de brand van die nacht De eeuwenoude historische meeJmoIen werd in een lugu ber spel van wind met vuur kracht, een prooi der vlam men, Het loeiend gehuil van lekkende vuurtongen ver mengde zich met het donderd geweld, waarmee in de als een gigantische fakkel brandende molen, geblakerde balken het begaven. Het trotse wiekenstel en de omloop van De Noord kwamen vanmorgen naar be neden en beroofden het Oost pleindaarmee van een uniek brokje schoonheid. De molen De Noord ging op 28 juli 1954 in vlammen op. De brandweer kampte bij het bestrijden van het vuur met grote problemen. 'Gloeiend...' De kranten, die door de jaren heen het werk van de brand weer nauwlettend hadden ge volgd, begonnen steeds uitvoe riger de verrichtingen van de uitrukkende brandweerlieden te verslaan. De kolommen werden complete sfeerverha- len, vol met smeuïge details. En de lezers smulden, 't Was alsof ze in de huiskamer de gloed van het vuur konden voelen. Zelfs een loos alarm werd de lezers niet onthouden: „Brandmeester K. Zwankhui- zen van slangenwagen 1? kreeg gisteravond een brand melding. Ergens bij de Ce- dempte Slaak moest het zijn. Het was broeiend warm, maar bluseenheid 17 greep de slan genwagen en zeulde er in hoog tempo van het Van der Werff- plein mee naar de bedreigde Slaak. Op de Goudse Rijweg werd de aldaar gestationeerde bluseenheid 18 ineens klaar wakker door het belgerinkel. Die van 18. ook niet mis, zet ten onmiddellijk de achtervol ging in. Ze haalden de 17 zelfs bijna in en vroegen: „Waar is de brand?". Die van 17 zwegen natuurlijk in alle toonaarden, ook al omdat ze geen adem meer overhadden, daar het tempo bij de dreigende concur rentie danig opgevoerd was. De 18 bleef er dus maar ach- terhangen. Zo ging het in moordend tempo terug naar de Vreden o ordkade, geen brand, Slaak, geen brand, dwars door het hier liggende puin, zwe tend en zwoegend met duwen en trekken. Eerst 17 en vlak daarachter 18. Die van 18 hoopten, zodra ze de brand haard zagen, die van 17 in een eindsprint te kunnen verslaan. Voort reden de slangen wa gens. Door het Oosteinde de hol op, niets te zien. Naar de Jacques Perkstraat, geen brand, Oostplein, de Slaak weer af, nietsniets, niets. Tenslotte na een race van zo'n twintig minuten, zegen de blu- seen heden vermoeid ineen voor de huisvesting. Het was loos alarm... Maar het waren ook regels met een ondertoon, want net maakte de lezer glashelder duidelijk dat de onderlinge strijd bij de vrijwillig uitruk kende bluseenheden onver minderd voortduurde... Het materieel van de Rotter damse brandweer was hard aan vervanging en uitbreiding toe. Autospuiten dateerden nog van voor de tweede we reldoorlog en werden vervan gen door voertuigen van het merk Opel Blitz. De oude au tospuiten werden gebruikt voor instructie. De nieuwe wagens kregen de beschikking over mobilofoons, waarmee een grote stap gezet was op weg naar een betere communicatie tussen brandter- rein en alarmcentrale. Tot dat moment was men afhankelijk geweest van de aanwezigheid van telefoons in de omgeving van de brand. Het afstoten van de slangen wagen betekende echter dat een belangrijke hoeveelheid materieel in de stad wegviel. In 1956 werd door de gemeen te Rotterdam krediet verstrekt voor de aanschaf van acht ne- velbluswagens. Ook kregen de brandweerlie den er weer een nieuwe bij naam bij: de 'witte mannen'. Oorzaak hiervan waren de nieuwe bluspakken waarmee de Rotterdamse brandweerlie den werden uitgerust. Wit was een doelbewuste keuze ge weest, in verband met 'be scherming tegen atoomstra ling'... Mascotte 'Beertje' was in die jaren de le vende mascotte van de brand weerpost Westzeedijk. De hond was afkomstig van de post aan de Keileweg, waar zijn moeder jarenlang als 'brandweerhond' had gefun geerd. Zodra Beertje de claxon van de brandweerauto hoorde, stoof hij naar de uitrit van de garage om opdringerige nieuwsgierigen naar de kant van de weg te jagen. Maar Beertje was zelf óók nieuws gierig. Zodra was de laatste brandweerwagen met gieren de banden om de hoek van de straat verdwenen, of het dier zette het op een lopen, achter de auto's aan, regelrecht naar het brandende schouwspel. Lang ging dit goed en had ie dereen de grootste schik in de ijver waarmee Beertje zich van zijn taak kweet. Tot de plichtsgetrouwe hond ook het grondgebied vóór de post be gon af te schermen. Prompt meldden steeds meer omstan ders zich bij de post aan de Westzeedijk, boos en geschrok ken, waarbij maar al te vaak gescheurde kledingstukken en verwondingen de aanklacht tegen Beertje ondersteunden. Geharde brandweermannen hadden tranen in de ogen toen uiteindelijk besloten werd dat Beertje maar met F.L.O, (Functioneel Leefujds Ontslag) moest worden gestuurd. De volgende dag werd de trouwe brandweerhond naar de die renbescherming gebracht... Volgende aflevering: de 'vliegende patrouille'. Er valt morgen in de ge meenteraad enig gemor te verwachten over een reeks gTondtransactïes, die het college van B en W wil aangaan met pro jectontwikkelaar Michael Cook, o m. directeur van Coroco Deelnemings maat schappij BV. Het raadsvoorstel duidt nauwelijks op problemen. Er rijst een beeld uit op van een knap in elkaar gezet Monopoly-spel, waarin de namen van straten en plannen voor bebouwing over het speel bord heen en weer vlie gen. Zo van: - Mag ik van jou de Nij verheidsstraat, dan krijg je van mij de 's-Graven- wcg. En als ik hier nog een paar woningen kan bouwen, mag jij kantoren zetten op de Admirali teitskade. Het is een financiële leg puzzel, waarin de stukjes eigenlijk te mooi gerang schikt zijn om geloof waardig te zijn. In de raad koestert een aantal leden argwaan, zonder precies te willen aange ven waar de schoen wringt. Wellicht is het de totaliteit van de construc tie, die in wezen vreemd is aan het beleid, dat het college ten aanzien van projectontwikkelaars pleegt te voeren. Dat heb ben raadsleden van PvdA, PPR/PSP en CPN in de respectievelijke raads commissies ook duidelijk laten merken. Hoe VVD en CDA over het voorstel denken, is door de boycot van het raadscommissie- werk onbekend. Het kan morgen dus best een span nende aangelegenheid worden. Waarom gaat het? Pro jectontwikkelaar Cook heeft met de voortvarend heid van de ondernemer brood gezien in de overne ming van de houthandel Van Schijndel Co, met bezittingen aan de Nijver heidsstraat in Feijenoord en aan de Admiralitelts- kade in Krallngcn. Dat deed hij niet om hout te gaan verkopen. Hij zag er winst in op de bedrijfster reinen wat nieuws te la ten bouwen. Hij was er duidelijk de gemeente Rotterdam een slag mee voor. In Feije noord had de gemeente dezelfde grond nodig om de wijk het felbegeerde wijkpark te kunnen ge ven. Aan de Admirali teitskade zagen de bewo nersorganisaties al wo ningen in het verschiet. Dat stond ook in het structuurplan 'Rotterdam binnen de ruit'. Welis waar was de bouw van kantoren nog mogelijk, maar er was een voorbe- reidings besluit in de maak voor de wijziging van het bestemmingsplan: niet meer dan een forma liteit. Hoe het allemaal precies zit vermeldt het raads voorstel niet, maar vol gens insiders is er sprake van twee merkwaardige feiten: 1. De bekendmaking van dat voorbereidingsbesluit heeft even op zich laten wachten. 2. En laat nu Cook net vóór die bekendmaking een bouwaanvraag indie nen voor een kantoorpand aan de Admiraliteitskade met 17.500 m2 kantoor ruimte. Cook had daarmee een ij- zersterke troef in handen: juridisch was er geen en kele mogelijkheid om zijn bouwaanvraag nog af te wijzen. Weg woningen. Daarop is de gemeente met Cook gaan onderhan delen. De transacties, die daar eind augustus vorig jaar zijn uitgekomen, lij ken inderdaad het resul taat van een potje Mono- poly. Om te beginnen zal Cook voor de helft van de wer kelijke waarde een stak bouwrijpe grond aan de Admiraliteitskade verko pen aan Patrimoniums Woningstichting. Patri monium had daar al een bouwplan voor 96 wonin gen. Dat kunnen er nu 144 worden. Vergroting van het bouwplan heeft tot ge lukkig gevolg, dat de hu ren zet tientjes per maand lager kunnen worden en dat vergroot de verhuur baarheid van die huizen uiteraard aanmerkelijk. Maar 'voor wat, hoort wat'. Als tegensprestatie moet Cook worden toege staan aan de Admirali- teitskade een kantoor pand met 23.500 m2 te bou wen. Dat levert een toena me van de toegestane kan toorruimte op met door Koos de Gast 'slechts' 6000 m2, zijnde een overschrijding met bijna 35 procent. Cook heeft ook nog de grond met opstallen aan de Nijverheidsstraat in Feijenoord in zijn bezit. Die krijgt Rotterdam nu voor de aanleg van het wijkpark aan de Nassau- haven. In ruil daarvoor verkrijgt Cook van de ge meente op de hoek 's-Gra- venweg/Veerse Heuvel in Prinsenland een stuk grond, waarop hij 17.000 m2 kantoorruimte mag bouwen. Weliswaar is die toezegging afhankelijk van de uiteindelijke goed keuring van het bestem mingsplan, maar als het aan Rotterdam zelf ligt dient dat allemaal te kun nen lukken. Voorts wil de gemeente nog enige percelen aan de *s-Gravenweg met Cook ruilen, waardoor het Grondbedrijf wat gemak kelijker uit de voeten kan met de verkaveling van het perceel naast 's-Gra- venweg 574. In ruil daar voor mag Cook zestig wo ningen aan dezelfde 's- Gravenweg bouwen en enige woningen aan de Turfweg. Het lijkt voor de gemeen te een beste deal. De be woners van Feijenoord zijn tevreden, want ze krijgen hun wijkpark. Kralingen moet blij zijn, omdat het 144 goedkopere woningen krijgt. En in Prinsenland zijn voor de gemeente de voorwaarden geschapen om wat soepe ler te kunnen opereren. Hoe kan het dan, dat een aantal raadsleden zich toch wat ongelukkig met deze transacties voelt. Omdat ze vrezen, dat Cook een wat bevoorrech te positie inneemt? Om dat het wel hoogst toeval lig is, dat zijn bouwplan voor de Admiraliteitska de net voor de bekendma king van het voorberei dingsbesluit binnen kwam? Omdat zij zo het gevoel hebben dat bewo nersorganisaties tegen el kaar werden uitgespeeld? De transpactie is één pak ket en door die onderlinge samenhang is geen van de belanghebbenden meer vrij in zijn oordeel. Zo min als de raad mor gen nog vrij is in zijn oor deel. Het is zoals Roel van Veldhuizen (CPN) in een van de raadscommis sies zijn instemming mo tiveerde: de zaak is al te ver om nog terug te kun nen draaien. Maar een dergelijke koppeling van een reeks transacties wil niemand meer. die onze krant nog v beste vriend of n vnendïn mis Breng daar even Postcode; f W°°»pUt,s- Adres. f postcode.^ PeJeW De (kleine) moeite van bet I Stu aanbrengen van een nieuwe piaJtie^0 abonnee wordt oraaa I AntwrJÏ'f**1 ;Ue(lcleine)moe i aanbrengen van een nieuw j abonnee wordt graag Beloond met een leuk setje i Btinïatuurüetsen. Woensdag 26 januari Luxortheetsr: 20.15: Nooy's Volks theater speelt "De Jantjes" met Carry Telsen, Hanny Vree, Dlck Rtenstra, Marnlx Kappers. Michiei Kerbosch, Yf Blokker, Ank v.d. Moer. Henk Molen berg e.a. De Schouwburg: 20.15: Pu- bliekstheater met 'Uber allen glpteln 1st ruh' van Thomas Bernard, muziek Adriaan van Noord, met Ton Lutz, Ann Hasekamp, Elja Pelgrom. Frans Vorstman. Victor van Swaay. Hans v.d. Berg en Neel Holst. De Doelen: 12.45: Koffieconcert door Frank van Kooten, hobo, Gerard Bouhuls. piano. Werk van Ton Bruynèl op zijn 49e verjaardag en van Lutoslawski en Poulenc. Hofpisintheiter 20.15: 'Als er lielde bestaal' Gerie v.d. Wei. Thijs van Leer en Henk van Ulsen met chansons uit het reperlolre van Brèl, Brassens, Aznavour, Dylan, Knel en Porter. De Doelen; 14.30: Poppenthe ater 82/83; Schim me rit heat er Ultra met 'De schaduw rond het flulster- huls' (4-10 jaar). Music*: Överschle, 14.00: Kindertheater in de wijk; Thea tergroep mevr. Smit speelt 'Pim Pluis Winkelhuls' (4-8 Jaar). Poppentheater Belle Pass: Watertoostraat 37b, Rot terdam. 14.30: Het poppentheater speelt Tfmpe en de toren bouwertjes' (vanaf 6 jaar). Donderdag 27 januari Luxortheaten 20.15: Nooy's Volks theater speelt 'De Jantjes' met Carry Tefaen, Hanny Vree, Dick Rlenstra, Mam lx Kappers, Mlchlel Kerbosch, Yf Blokker, Ank v.d. Moer. Henk Molen berg e.a. De Schouwburg: 20-15: Pu- bllekstheater met 'über allen glpteln ist ruh' van Thomas Bernard, muziek Adriaan van Noord, met Ton Lutz, Ann Hasekamp. Elja Pelgrom. Frans Vorstman. Victor van Swaay. Hans v.d. Berg en Neel Holst. Thaatar Zuldpfaln: 20.30: Zuidelijk Toneel Globe met 'Eczeem' van Gewdjan Rljnders, met Uesbeth Coops. Wlm v.d. Grljn, Nara Kretz en Gljs da Lan ge. Da Doalan: 20,15: Rotterdams Phllharmonisch Orkest, dirigent Emü Tchakarov, solist Bruno-Leonardo Gelber, piano. Werken van Mozart, Schumann en Strauss. Hofpleinthea- Ier 20.15: 'Als er liefde beslaat' Ge rie v.d. Kiel, Thijs van Leer en Henk van Ulsen mei chansons uit het re pertoire van Bról, Brassens, Azna vour, Dylan, Knef en Porter. Hat Be ren*!: 22.00: Harry Verbeeke Kwartet (bebob-jazz). Thaatar da Willam: Pa- pond recht, 20.15: Fcns Jansen met zijn cabaret program ma 'Zullen we handhaven?'. Da Kandelaar: 19.30: Film 'The sound of music' (14). Zaal Harmonie: Vlaardlngen. 20.30: Film "II mistero dl Oberwald'. Athambra 1; 'Trail of the pink pan-, ther' (16) dag. 2.00-6.45 en B.3Q u Athambra 2: 'Je vous eJme' (16) dag 2.00-7.00 en 9-30 u, woe. 7.00 er 9.30 u. Calypso 1: 'E.T.' (aJ) dag 2.00-7.00 en 9.45 u. Calypso 2: 'D< wereld van Garp' (12) dag. 1.45-6.4£ en 9.30 u. Calypso 3: 'Big Bomber (al) dag. 2.00-7.00 en 9.45 u. Can traab Sex bommen in actie' (18) dag 12.00- 200-4.00-6.00-S.00 en 10.01 u. Cineac (Beurs): 'The New Yorl ripper' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cineac (Bijenkorf): Class of 1984' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u, di. 7.00 en 9.30 u. woe. 2.00 u. Cinerama 1i: 'Annle' (al) dag. 1.30-6.45 en 9.30 li. Cinerama 2: 'Raiders of the lost ark' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cinera ma 3: 'Het geheim van NiMH' (al) dag. 2.15 en 6.45 u, en Papillen' (12) dag 9.00 u. Cinerama 4: Midsummer- night's sexcomedy* (al) dag. 2.00-7.00 en 9,30 u. Cinerama 5; 'Poltergeist* (12) dag. 2.00-6.45 en 9.15 u. Corso: 'The Exorcslst' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Krrtarlon: 'Une affaire d'hom- mes' (16) dag. 7.00 en 9.30 u. Lumie- ra 1: 'De Boezemvriend' (al) dag. 2.00-7,00 en 9.30 u. Lumisre 2: 'For ced vengeance' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumfere 3: 'The soldier's story' (16) dag. 1.45-6-45 en 9.15 u, woe. 4.15-6.45 en 9.15 u. Lumisrs 4: '101 Daimati£rs' (al) woe. 1.45 en 4.15 u. en 'Poricy's pikante pretpark' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. woe. 6.45 en 9.15 u. Metro 1: '101 Dalma ners' (al) dag. 2.00 en 'Blade Run ner' (12} dag. 7.00 en 9.30 u. woe. bingo-avond. Matro 2: 'FJyfng High* (ai) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Hex: 'Partnerruil' dag. doorlopend van 10.00 tot 19.00 u, en 'Jonge meisjes- zonde' (18) dag. doorlopend van 19.00-24.00 u. Thalia: 'E.T.' (al) dag. 2.00-6.45 ©n 9.30 u. 't Vanatar 1-2 en 3: Geen voorstellingen l.v.m. voorbe reidingen voor 'Filmfestival Rotter dam' vanaf 28 jan. Kindervoorstelling art Ai ham bra-2: 'Donald Duck's zomerfeest' woe. 2.00 u. Clnerama-3: 'Het geheim van NIMH' dag. 2.15 en 6.45 u. Lumtere- 4: "101 Dal mat iörs" woe. 1.45 an 4.15 u. M«tro-1: '101 Oalmatlérs' dag. 2.00 u. Pasaage: 'Pinkeltje' woe. 2.00 u. Spijkanlaee Euro 1: 'E.T.' (al) dag 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro 2: 'Class of 1984' (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro 3; 'Cat people' (16) dag. 1.30- 6.45 en 9.15 u. Euro-4; 'Poltergeist*' (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u, woe. 6.45 en 9.15 u. Kindervoorstellingen (al) Euro: 'Billy Turf haantje do voorsts' woe. 1.30 u. Bristle Apoüo-theater. 'Victor Victo ria' (al) woe. 20.00 u. 'De Boezem vriend' (ai) ma, en dlnsd. 20.00 u, woe. 14.00 u. Kindervoorstellingen (al) A poll o- tbsatsn 'De Boezemvriend' woe. 14.00 u. Hellevoet al uta Tivoti-theater: 'The Road Warrior' (16) vrij. en zat. 20.00 u, zond. 17.00 u. 'Van de koele meren des doods' (16) woensd. 20.00 u. 'The explosion of tha dragon' (16) dinsd. 20.00 u. Kindervoorstellingen (al) Tivoii- tbesten 'De onvoorstelbare tocht' woe. 14.30 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'An nle' (al) dag. 2.00-6.30 en 9.15 u, zond. 1.45-4.00-6.45 en 9.30 u. Zaal- 2: "Sweet young girls' (18) maand, en dlnsd. 2.00 u. Zaal-3: 'E.T.' (al) dag. 2.00-6.45 er. 9.30 u. zond. 1.45-4.15- 6.45 eri 9.30 u. Cl node: Stichting Filmliga; dlnsd. 'Monsieur Klein' 20.00 u. woe. 'Une hlstolre simple' 20.00 u. Kindervoorstellingen (al) CJnode: 'Robin Hood Jr.' woe. 2.00 u. Medische Diensten Apotheksn: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17.30 u. Bulten deze l)jd, dus ook In de weekeinden Is voor spoedgevallen een waarnemingsregellng. Men kan vla het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Telefoon centrale. Tei: 010-381222. Artsen- bood sch»ppond»n»t: Tel: 206611 (ook voor Vlaardlngen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotter dam: „Telefoon baken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010-634130- Arnbulancediensfc Voor Bar kei, Bergschenhoek en Bleiswljk Tel: 010- 333300. Diversen Telefonisch* Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-332244, Schiedam 010-731161. Voor hulp bij maat schappelijke en geestelijke noden. Telefonisch* Hulpdienst S pijken Is- (van 22.00 tot 04.00 u): Tel: 01880-25952. HJ.C^ Hulp- en Infor matiecentrum Postkantoor Coolslngei Tel: 172929, sociale en culturele in formatie, rechtshulp, studie en onder- wijszaken, vacaturebank, loon techni sche dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 u, dlnsd. tJrr, vrij- 8.30- 1700 u. Crisiscentrum Rotterdam: Mathenessertaan 270, tel: 76 39 44. Voor mensen met accute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. AJL werkgroep Rotterdam: Bergweg 307a, tel: 673815. voor mensen met alcoholproblemen, stichting Recht swinkel: tel: 525690, Krallngen: Lus- t holst raat 102. dl. 17,00-18.30 u. Goudse Rijweg 39b, dl 19.00-20,00 u.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5