19 AGENDA GRAAGÜEDAAN. jïïz /BOJV Volker Stevin en 't baggereiland: toch één geworden Martin J. Landman en het handelsbevorderende werk. H Rotterdams Nieuwsblad donderdag RL/RZ/RV/RY/RW/RS 27 ,anuan 1983 De Simon Stevin: èts die zou werken... De transactie was alsnog meer mee te maken, vertel verrassend: Volker Stevin de topman ir. Kokje in mei werd dan tóch eigenaar van tijdens een bijeenkomst het 'wandelende' baggerei- waarin hij het jaarverslag land Simon Stevin. Van een over "81 presenteerde. Vol- uniek brok Hollands bagger- ker Stevin had RSV wel, als vernuft, een veelbelovend apparaat, dat terecht werd vernoemd naar de vaderlan der die in de 16e en 17e eeuw zoveel knappe water staatkundige prestaties heeft verricht. Du Simon Stevin. Ontworpen door het Stevin- concern, in februari 1978 be steld toen dit bedrijf nog 'vriendendienst', toegezegd te zullen helpen bij het zoe ken naar een koper. In de zelfde weken bevestigde RSV dat dit aanbod er lag, dat verkoop vrijwel zeker zou lukken, dat er niettemin altijd een kleine mogelijk heid bestond dat zoiets toch niet doorging en dat Volker geen fusie met Volker was Stevin in dat geval het bag- aangegaan (die volgde in de cember '78) en gebouwd door Rijn-Schelde-Verolme, op de werf in de Botlek. In zet geweest van een juri disch conflict en tenslotte van arbitrage, omdat Volker Stevin en RSV elkaar met allerlei beschuldigingen be stookten. Er is getwist over technische mankementen en men heeft elkaar de schuld toegespeeld van de vertraag de oplevering (anderhalf jaar ongeveer!). Feit is dat Volker Stevin als gevolg daarvan te laat was om het baggereiland te kunnen la ten meespelen bij inschrij vingen op grote buitenlandse baggerprojecten. En intussen door Bram Oosterwijk was de prijs waarop de bouw destijds beklonken was (een dikke 200 miljoen) verdub beld. En wie zou dat beta len? Het werd, vooral, de Nederlandse staat, die finan ciële verplichtingen was aangegaan voor de afbouw van de niet langer door RSV vol te houden 'grote scheeps bouw'. Het Betekende dat er enkele honderden miljoenen guldens op de Simon Stevin moesten worden bijgepast. Gemeenschapsgeld. Kortom, helder en fris was 't allemaal niet. En bovendien: geen beste beurt van het Neder landse bedrijfsleven. Het eind van het nietes-wel les spel is nu een al meer dan een jaar lang onge bruikt, kostbaar en geavan ceerd baggerapparaat, dat via een omweg tenslotte dan toch eigendom geworden is van het bedrijf waar het thuishoort. Inmiddels wijst alles erop dal Volker Stevin er uitstekend uitgesprongen is. Mededelingen daarover worden overigens niet ver strekt. Wat dat betreft zit de deur stijf dicht bij Volker Stevin. Tot een echte arbi trage-uitspraak is het nooit gekomen, omdat RSV en Volker Stevin het er begin vorig jaar samen over eens werden dat het, door de bag- germaatschappij niet langer gewenste baggereiland zou worden verkocht. Door RSV. De verkoopkansen le ken reeel. Van Volker Ste- vin-kant werd in diezelfde periode gezegd dat voor dit baggerbedrijf 'het boek defi nitief dicht was'. Het con cern had de gedane aanbeta lingen teruggekregen, met de rente. En er dus niets gereilar» j weer moest terug nemen. Woorden van een lid van de raad van bestuur van RSV, die dat eigenlijk volgens afspraak niet had mogen zeggen. Volker Ste vin ontkende: bleef zeggen dat voor haar de zaak voor goed was afgedaan. Vandaar die surprise van onlangs: het bericht dat Volker Stevin uiteindelijk wel eigenaar van de Simon Stevin was ge worden. Tegen een prijs die het concern 'uit concurren- tie-overwegingen' onder wa ter wenst te houden. Via 'lekken' is echter inmiddels doorgesijpeld dat 't om niet meer dan 35 miljoen zou gaan: weinig meer dan de sloopwaarde. Een gering be drag, dat zeker. Volker Ste vin wil er, zoals gezegd, niets over zeggen omdat 't voor de concurrentie bij in schrijvingen op baggerwer- ken dan vrij simpel zou 2ijn uit de aankoopprijs af te lei den wat de exploitatiekosten van het baggereiland zijn. En dat vindt Volker onge wenst. De baggermaatschap- pij heeft overigens de laatste paar jaar voortdurend be weerd dat er voor een appa raat als de Simon Stevin geen of nauwelijks passend werk (meer) te vmden is. En dat was nog wel het geval in de periode dat het 190 meter lange en 75 meter hoge ge vaarte werd besteld. Toen wees alles erop dat het bag gereiland zou kunnen wor den ingeschakeld bij de rea lisering van enkele grote, op papier in voorbereiding zijn de projecten in het Midden- Oosten (o.in. in Saoedi-Ara- bië). Die mogelijkheden zijn er nu niet meer, Volker Ste vin heeft inmiddels laten weten dat bekeken wordt of er voor het baggereiland misschien ergens toch een karwei te vinden valt. Voor werk waarvoor het is be dacht en gebouwd: activitei ten in moeilijk toegankelijke kustgebieden, waar 't zich zelf voortbewegende eiland tot een diepte van 35 meter in zeer harde grond kan baggeren en daarbij gemak kelijk golven van vijf meter hoogte aankan. Een tweede mogelijkheid is: verhuren of verkopen aan een ander (buitenlands?) bedrijf. Of sloop, dat kan natuurlijk ook altijd. Maar in dat geval zou de afgang helemaél compleet zijn. En raakt scheepsbou wend en baggerend Neder land een stuk van z'n geloof waardigheid kwijt; dat zal duidelijk zijn. Door eigen schuld. Knokken voor elke ton lading' HIJ HECHT AAN kle ding, representatie, pro beert perfectionist te zijn, meent na een kort zelfon derzoek op de vraag of hij ijdel is...: „Ik weet het niet. Ik denk het wel, maar ik dring me niet op de voorgrond. Aan de an dere kant timmer ik graag aan de weg." Dat laatste behoort in fei te ook tot de taak van de heer Martin J, Landman (55), hoofd afdeling bui tenland van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rotterdam en de Beneden-Maas. Elf jaar geleden kwam hij er binnen als handelsconsu lent, een toen nieuwe functie, waarvoor men de heer Landman had ge vraagd, mede op grond van zijn indrukwekkend te noemen kennis van het douanerecht Sinds vijf jaar bekleedt hij de func tie van hoofd buitenland. Hij doet dat met hart en ziel, zo blijkt al onmiddel lijk na de begroeting in het ruime werkvertrek van het Beursgebouw aan de Coolsingel, zenuwcen trum van het handels- en bedrijfsleven. Martin Landman, een slanke vijftiger, beweeglijk, snel sprekend, lijkt voortdurend gedreven door het verlangen om in de beschikbare tijd zo veel mogelijk uit de doeken te doen over wat „De Ka mer" doet op het gebied van de handelsbevordering. In feite teveel om op te noe men en vandaar dat Martin Landman graag nog meer aan de weg zou timmeren. Niet vanwege Landman, maar vanwege de Kamer. Een recent wapenfeit is de „Aseanreis" van een uit overheids- en handelskrin gen samengestelde Rotter dam-delegatie naar Djakarta, Singapore, Kuala Lumpur, Manilla en Bangkok. Land man was een van de „kwar tiermakers"... Hij wil er best het een en an der over verteilen, vermits duidelijk blijft dat het slechts een deel is van zijn dagelijks werk. Samen met Ivo Blom, chef van het kabinet van burgemeester Peper, reisde Martin Landman vooruit voor het leggen van contac ten, het maken van afspra ken, enzovoort en dat begint er mee, aldus Landman „dat je de landen op papier goed moet kennen." Na de voor bereidingen volgt dan de grote reis en vervolgens de nazorg, wat globaal geschetst, voor hem neerkomt op het aandacht schenken aan zo'n zeventig punten plus het ma ken van een rapport. Land man: „Zo'n zestig bedrijven hebben om dat rapport ge vraagd. Dat is de communi catiefactor. Je fungeert dan als contactpunt." Hij noemt enkele resultaten van zo'n promotiereis, weet: „Rotterdam staat wel model voor deze vorm van samen werking tussen overheid en bedrijfsleven. Dat is al be gonnen onder burgemeester Thomassen en met Posthu- ma, toen directeur havenbe- Martin J. Landman ...de taal van het bedrijfsleven... met Gjjs van Barneveld dnjt. Aanvankelijk was dat vooral op de haven gericht. Ook op mijn aandrang zijn handel en industrie er bij ge komen." Zijn overtuiging: „Dit is een goeie zaak." Brazilië In 1980 reisde Martin Land man samen met Saskia Stui veling, toen beleidsmedewer ker van burgemeester Van der Louw, naar Brazilië, eveneens ter voorbereiding van een promotiereis, maar dat lag politiek nogal gevoe lig. Saskia Stuiveling had het maken van politieke verken ningen tot taak; Landman het maken van de commer- cieel-economische, maar...: „Ik kon daar vanwege de po litiek geen enkele toezegging doen." Niettemin werd het een suc ces. Landman deed meer za ken met Brazilië en dat re sulteerde voor hem onder meer in de benoeming tot „Officier in de Orde van Rio Branco", nadat hij op uitno diging van de Braziliaanse regering een bezoek aan dat land had gebracht. Zoals ook Israël hem uitnodigde en hem eerde met een bronzen legpenning vanwege zijn „handelsbevorderende acti viteiten". De heer Landman, lachend: „Dan ben ik ook nog ereburger van New Or leans, maar dat was meer een aardigheidje." In al die landen ook hield hij lezingen over de internationale han del, de distributiefunctie van Rotterdam en over douane zaken, min of meer zijn spe cialiteit. Is hij te beschouwen als een export-deskundige Zo kan men dat wel zien, zo blijkt uit zijn antwoord: „Ja, ja. Wij bevorderen de export waar wij maar kunnen. Door middel van brochures, het houden van seminars, bezoe ken aan het bedrijfsleven, al dan niet op verzoek." Hij zwijgt even, geeft dan als zijn mening: „Je moet de taal van het bedrijfsleven spreken. Dan heb 'je aan een half woord genoeg." Martin J. Landman heeft de taal van het bedrijfsleven van jongsaf aan leren spre ken. Hij is in Rotterdam ge boren en getogen, zwierf als jongen graag door de havens en hield sindsdien, zo ver klaart hij „Een passie voor haven en transport." Na hbs en mulo te hebben bezocht, begint hij als jongste bedien de bij Leen Smit (later Smit's Internationale), gaat in '46 in militaire dienst (het korps Aan- en Afvoer Troepen; „Ook transport, dus") en treedt daarna in dienst van wat toen nog „Pakhuismees- teren" heette en wat na de fusie met het Blauwhoeden - veem „Pakhoed" zou wor den. Hij zal er 22 jaar blijven, doet er douanezaken, wordt procuratiehouder en admini strateur van het tankopslag- bedrijf en geeft leiding aan de export. Intussen maakt hij al deel uit van de commissie Douanezaken van de Kamer van Koophandel als men hem in '72 benadert voor de functie van handelsconsu lent. Dal was een nieuwe functie. Stond hem helder voor de geest wat er van hem ver wacht werd De heer Landman, openhar tig: „Eigenlijk niet. Ik heb ook een half jaar de boot af gehouden omdat ik me af vroeg waar ik terecht zou komen. Je werd tenslotte een soort ambtenaar." Terugden kend herinnert hij zich: „Er waren wel export-consulen ten en dat was zo'n tien, twaalf jaar geleden hard no dig", waar hij onmiddellijk aan toevoegt: „Zoals export bevordering trouwens ook nu nog hard nodig is." Hij schetst de beginperiode, weet nog dat hij binnen een maand volop aan het werk was en dat het bedrijfsleven de Kamer van Koophandel eigenlijk alleen maar van de bestuurlijke kant kende, peinst: „De Kamer was ei genlijk altijd al introvert en dat terwijl het toch een heel groot apparaat is. Nog altijd zeg ik als er bedrijven zijn met problemen: „Kom eerst; naar de Kamer. Wij weten zo nodig de weg te vinden en' met name ook voor bed rij ven die internationaal opere ren." Ter illustratie voegt hiy er aan toe: „Wij kennen de; invoerrechten van zo'n hon-. derd landen." Js hij zich ambtenaar gaan voelen? Aanvankelijk, spontaan rea-j gerend, verklaart hij: „Aller minst", waar hij op laat vol-$ gen: „Maar je bent het na-* tuurlijk wel. hoewel ik er nauwelijks iets van heb ge merkt. Je wordt erg vrij ge laten." Landman weet die vrijheid uitstekend te benutten. In woord en geschrift als hef ware, want talloos ook zijn de artikelen van zijn hand in binnen- en buitenlandse op handel en bedrijfsleven ge richte' bladen. Bedrijvig bla derend in een map met pu- blikaties laat hij weten ook nog te werken aan cursussen, terwijl hij nu bovendien doende is met de voorberei ding van een begin maart in het gebouw van de Kamer te houden voorlichtingsdag over op het Ontwikkelings fonds gerichte projecten. Hij weet: „Je moet de kennis naar het bedrijfsleven bren gen." Uniek systeem Ronduit geestdriftig toont Martin Landman zich over de databank, het Holland Trade System (HTS), waarin de Kamers van Koophandel en de EVD (economische ex- portbevorderings- en voor lichtingsdienst) elkaar ge vonden hebben. Hij ver wacht dat er over een half jaar tweeduizend exporteren de bedrijven „in de compu-* ter" zullen zitten en na een nu nog niet aan te duiden pe-; riode alle bedrijven. Land-, man: ,,'t Wordt een uniek sy steem." Hij heeft duidelijk veel ple zier in zijn werk... 1 De heer Landman, resoluut: „Frustraties ken ik niet, maar ik heb natuurlijk mak kelijk praten in zo'n leuke functie", waarna hij zonder overgang weer ter zake komt en bijna bezwerend betoogt: „Voor elke ton lading, moet je knokken, hoor, meneer Van Barneveld en de Kamer van Koophandel moet daar bij het voortouw nemen." Aan Martin Landman zal het niet liggen. Heeft hij ooit overwogen zelf in de handel te gaan Op zijn' persoon gerichte vra gen overvallen hem steeds een beetje. Wat aarzelend be kent hij: „Ja, daar heb ik wel eens aan gedacht, maar dan als douane-adviseur." Hij constateert met een 2ekere mate van tevredenheid dat ook dat „dienstverlenend" zou zijn geweest en vertejt dat hij er van af heeft gezien omdat er gezien de EEG- plannen weinig toekomst in zat, maar...: „Ik was natuur lijk wel een. van de weinige douane-deskundigen. Ook al klinkt dat arrogant." Martin J. Landman bleef dus behouden voor de Kamer en voor Rotterdam. Hij blijft handelsbevorderend bezig. Donderdag 27 januari Luxortheater: 20.15: Nooy's Volks theater speelt 'De Jantjes' met Carry Tefsen, Hanny Vree, Dtck Rienstra, Marnix Kappers, Michicl Kerbosch, Yf Blokker, Ank v.d. Moer, Henk Molenberg e.a. De Schouwburg: j.0.15: Pubhekstheater met 'Uber al len gipfeln ist ruh' van Thomas Ber nard, muziek Adnaan van Noord, met Ton Lutz. Ann Hasekamp. Elja Pelgrom, Frans Vorstman, Victor van Swaay, Hans v.d. Berg en Neel Holst. Theater Zuidplein: 20 30: Zui delijk Toneel Globe mei 'Eczeem" van Gerardjan Rijnders, met Lies- beth Coops, Wim v.d. Grijn, Nora Kretz en Gijs de Lange, De Doelen: 20.15: Rotterdams Philharmonisch Orkest, dirigent Emil Tchakarov, so list Bruno-Leonardo Gelber, piano Werken van Mozart. Schumann en Strauss. Hofpleintheater. 20.15: 'Als «r liefde bestaat' Gene v.d. Klei, ■Thijs van Leer en Henk van UJsen met chansons uit het repertoire van ®rèl, Brassens, Aznavour. Dylan. Knef en Porter. Het Berenei: 22.00: Harry Verbeeke Kwartet (bebob- jazz). Theater de Willem: Papen- drecht, 20.15: Fons Jansen met zijn cabareiprogramma 'Zullen we hand haven? üc Kandelaar: 19.30: Film .The sound o£ music' (J4). Zaal Har monie: Vlaardingen, 20.30: Film 'II mistero di Oberwald'. Vrijdag 28 januari Luxortheater: 0 J5: Nooy's Volkstheater speelt 'De Jantjes' met Carry Tefsen, Hanny Vree, Dick Kienstra, Marnix Kap pers, Michiel Kerbosch, Yf Blokker, Ank v.d. Moer, Henk Molenberg e.a. Theater Zuidplein: 20.30: Zuidelijk Toneel Globe met 'Eczeem" van Ge rardjan Rijnders, met Ltesbeth Coops, Wim v.d. Gnjn, Nora Kretz en Gijs de Lange. Plccolotheater: 20.30; Theatergrop F. Act met 'Olga en de anderen'. Theater de Teer- stoof: Schiedam, 21.00: Theater Nijmsky met 'Reis naar de winter*. De Doelen: 20,15: Schuberttriade 82/83: iAm. de NOS, Het Klemkoor Toonkunst en het Arion Ensemble, Thea v.d. Putten, sopraan. Eis Kloos, alt, Hem Meens, tenor, Robert Holl, bas, Annette Rogers, piano. Di rigent Jan Eelkema De Doelen: 20.15: Rotterdams Philharmomsch Orkest, dirigent Ernd Tchakarov, so list Bruno-Leonardo Gelber. piano. Werken van Mozart, Schumann en Strauss. Hofplein Ui eater: 20.15: 'Als er liefde bestaat' Gene v.d. Klei, Thijs van Leer en Henk van Ulsen met chansons uit het repertoire van Brèl, Brassens. Aznavour, Dylan, Knef en Porter. Harbour Jazzclub: 21.30. Dixie Express De Klimmende Bever. IJsselmonde._ 20.15: Adèle Bloemendaal met 'Adèle's keus', mu zikale begeleiding Frans Ehlhart, piano. Café Overwerk: Rott. Rijweg 1, 22.30: Kees Ouwejan en Makker {Kroeg en zeemansliederen). De Stoep: Spnkenisse, 20.15; Urbanus Theater xuidpeln: 20.15. Henk El- sink en Ltesbeth List met hun caba retprogramma 'Samen anders*. Thea ter de Willem: Papendrecht, 20,15; Fons Jansen met zijn cabaretpro- tramma 'Zullen we handhaven?'. De chouwburg: 20.15; Het Nationaal Ballet danst 'Paianovariaties-l', 'Een verwaarlossde tuin'. 'Pyrrische Dan- sen-2*. Theatercafé De Schouw burg: 23,30: Bloolips, Engelse taves- tieshow, en ideo-programma's. Gle- rie W. Pieterse in Poëzie: 20.30: Ernst van Altena over het vertalen van poëzie. De Klimmende Bever: IJsselmonde, 21.00-01.00: Cultureel Café met Henk van Gelder (cabaret). De Kandelaar: 20.00 Film *The sound of music* (14), Folkhouse Ma trix: 20.30; Poëzie en muziek ont moeten elkaar, m.m.v Rotterdamse dichters en het Willem Reinen Kwartet. Zaal Harmonie: Vlaardin gen, 20.30; Film 'Les enfants du para dis'. Zoldertheater *t Hof: Dor drecht. 20.15: 'Poppen op zolder' pop penspel door theater Jacobus Wie man, Bioscopen Alhambra 1: Trail of the pink panther' (16) dag. 2.00-8.45 en 9.30 u. Alhambra 2; 'Je vous aime' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u, woe. 7 00 en 9.30 u. Calypso 1: 'E.T.' (al) dag. 2.00-7,00 en 9.45 u. Calypso 2: 'De wereld van Garp' (12) dag. 1.45-6 45 en 9 30 u. Calypso 3: 'A midsummer- night's sexccmedie" (al) dag. 2.00-7.00 en 9.45 u. Centraal: 'Wanda whips Wall Street' (18) dag. 12.00- 2.00-4 00- 6 00-8.00 en 10,00 u, Cineac (Beurs): The New York ripper' (16) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. Cineac (Bijenkorf): "Class of 1984' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u, di. 7.00 en 9.30 u. woe, 2,00 u. Cinerama 1: 'Annie' (al) dag. 1.30- 6.45 en 9,30 u. Cinerama 2: 'Raiders of the lost ark' (12) dag, 2.00-7.00 en 9.30 u. Cinerama 3: 'Les uns et les autres' (al) dag 6.45 en 9,15 u. Cine rama 4: 'PapiUon' (12) dag 7.00 en 9 30 u. Cinerama 5: 'Sweet lollipop* (16) dag 2.00-6.45 en 9.15 u. Corso: The Exorcsist* (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Kriierion: Tempest' (al) dag 7,00 en 9.30 u. Lumiere 3: "Het klein ste bordeel in Texas' (16) dag, 2 00- 7.00 en 9.30 u Lumiere 2: 'De Boe zemvriend' (al) dag 2.00-7.00 en 930 u. Lumiere 3: 'Forced vengeance' (16) dag. 1.45-6 45 en 9.15 u. Lumiere 4: The soldiere story' (16) dag 1.45- 6.45 en 9.15 u, woe. 045 en 9,15 u Metro 1: '101 Dalmaners' (al) dag, 2.00 u, en 'Poltergeist" (16) dag, 7.00 en 9.30 u, woe. bingo-avond. Metro 2: 'Big Bomber* (al) dag 2 00-7,00 en 9 30 ll Rex: "Hoe heter, hoe beter' (16) dag doorlopend van 10.00 tot 24.00 u. Thalia: 'E T.' (al) dag. 2 00- 6,45 en 9 30 u 't Venster 1-2 en 3: Geen vooretellingen i v m. voorberei dingen voor 'Filmfestival Rotterdam' vanaf 28 jan. Kindervoorstellingen Alhambra-1: 'Heksen en bezemstelen' zat. zond. en woe. 2 00 u Cinerama-3: 'Het geheim van NIMH' dag. 2.15 u. Lumiere-3: The pirate movie' woe 1.45 en 4.15 u. Lomiere-l: '101 Dalmatiers' zat. zond. en woe. 1.45-4.15 u. Metro-L HOI Dalmatiërs' dag. 2.00 u. Passage: 'Popeye Superfestival' zaL zond. en woe. 2.00 u. Brielle Apolio-theater 'Dr. Zjivago' (12) zat. t/m woensd 20,00 u. 'De Boezemvriend' (al) do. en vrij. 20.00 u, zat. en woe, 14.00 u, zond. 14.00 en 16.30 u. Kindervoorstellingen (al) Apollo- theater 'De Boezemvriend' zat en woe. 14.00 u. zond. 14.00 en 16,30 u. Hellevoetsluis Tivoli-theater 'Roc- ky-3' (IS) vrij. en zat. 20 00 u. zond 17 00 en 20,00 u, 'Van de koele meren des doods' (16) dond. maand, en woensd 20.00 u. 'Proefkonijntjes voor sexplezier' (18) dinsd, 20.00 u. Nachtvoorstellingen Tivoli-lhea- ler 'Proefkonijnbes voor sexplezier' (18) zat 23,00 u. Kindervoorstellingen (al) Tivoll- theater "Sjore en Sjimmie en de to verring' zond en woe. 14.30 u, Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1- 'Annie' (ai) dag. 2 00-6.30 en 9 15 u, zond. 1.15-4.00-6.45 en 9.30 u. Zaal-2: 'Gestroomlijnde poesjes' (18) do maand, en dinsd. 2 00-6,45 en Ö.30 u, vrij. 2.00 u, woe. 6.45 en 9.30 u. ZaaI- 3: 'E.T.' (al) dag. 2 00-6 45 en 9.30 u. zond. 1.45-4.15-645 en 9.30 u Cinode: 'Victor Victoria* (al) dag. 8.00 u, vrij en zat 7 00 en 9 30 u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Sjore en Sjimmie en de gorilla' zat zond. en woe. 2.00 u. Nachtvoorstellingen Euro Cinema: 'Gestroomlijnde poesjes' (18). 'Sweet young girls' (18). 'When a stranger cals* (16). Aanvang alle voorstellin gen zat. 24.00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apotheken zijn dagelijks geopend van 8.30-17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarne mingsregeling. Men kan via het ant woordapparaat of het mededelingen bord van uw eigen apotheek te weten komen welke apotheek waarneemt Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi nemen. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt Er zijn mensen die onze krant nog met lezenUw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even ^aam. verandering in. Ad, Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst i pi en goed beloond! Want voor die kleine, moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. fes: '°stcod<. 'I W°°npla, 9eo 'B''üvJZV°°'de'noelle «aam "'"""van), I Postcode- TeJelo0n. - - - 5 ~faUr<feL M

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5