12 SPORT WATERWES Nieuwe stunt Vlaardingen blijft uit 1 Schiedam herstelt zich E ODO na een jaar verslagen SZClaat het afweten ter meulen DOS pakt de draad weer op MVC verspeelt titelkansen Toch verlies voor sterk Oranje Nassau Kneppers komt alleen aan Winst en verlies voor NO AD en De Korenbeurs PKC onderuil Badminton talenten doen van zich spreken 3-1 onvoldoende Geen surprises bij basketballers Connie van Bentum weer helemaal terug Spierings redt Fernic Nieuw Rubroek: winst en verlies Pruyssers pareert aanval FVT verslikt zich in Docos Weinig hoop voor RRC ->>vvv Rotterdams Nieuwsblad maandag 31 januari 1983 Schoonhoven Verbazing en ongeloof lag op de gezichten van de DOS-spelers, toen zij vorig week vernamen dat de onver slaanbaar geachte koploper in de eerste divisie B, Bamilton/Gel- drop, was verslagen. „Door Broleco?", klonk het vertwijfeld. Het was geen fabeltje. De Vlaardingse volleyballers hadden inder daad met 3-2 gezegevierd. Direct ook sloop toch enige angst in de Schoonhovense ge lederen, want Vlaardingen zou een week later naar de Zilver stad komen. Een zware kluif dus. In sporthal De Meent werd het inderdaad geen 'makkie', maar DOS, toch wel gebrand op herstel na de 3-0 nederlaag tegen EAVV, reha biliteerde zich en won met 3-1. Geen nieuwe stunt dus van het zestal van trainer/speler- /coach Joop Tinkhof, de on- verslïjtbare. Vlaardingen leek in het bij tijd en wijle aardige duel overi- oude liedje", mokte de Vlaar- dinger later aan de bar nog na. „Op beslissende momenten la ten we een behoorlijke voor sprong veel te makkelijk glip pen. Ik weet niet wat dat is. Dan zakt het als een plumpud ding in elkaar. Dat gedoe met die lijnrechter deed er k geen goed aan". De blonde door Jos Pak voLleyoauer doelde daarmee op de tweede set, toen de eer ste scheidsrechter niet op de gens wel een aantal keren op jeugdige vlagger dorst af te weg naar sensatie. In het begin ,h,MC- al. DOS werd in de eerste set knap in de hoek gezet. Lijd zaam meest de ploeg toezien hoe de Vlaardingers een, be slissend, gaatje sloegen. In rap tempo was het 7-12. Bij 8-14 was het routinier John Rol, die met een ferme klap de eer ste set binnenbracht. „En daarna was het weer het gaan. Terecht, want het thuis voordeel lag er in die gevallen iets te dik bovenop. Vlaardin gen wond zich daar, begrijpe lijk, over op, ten koste van de concentratie. Lodder De tweede rondgang zou van cruciaal belang zijn voor het wedstrijdverloop. Lang ging het gelijk op. Bij 9-8 voor DOS, kwam Cees Lodder bin nen de lijnen voor Albert Schaap. De lange aanvaller was op de bank begonnen, om dat hij door een schorsing twee wedstrijden had gemist en dus wedstrijdritme te kort kwam. Dat was ook te merken, want de altijd laconiek optredende 'beuker' kwam geen moment in zijn normale doen. Aan" DOS-zijde werd Ad Hei koop weer opgesteld. De Schoonhovense krachtpatser tobt sinds de kerstvakantie met een knieblessure, maar geheel naar zijn aard blijft hij gewoon doorspelen. Nog steeds niet genezen stond hij tegen Vlaardingen geregeld in de ba sis en dit keer niet zonder suc ces. Hoe dan ook, de Vlaardingers namen na 10-10 het heft in handen en leken door te sto men naar opnieuw setwinst. De schijn bedroog. Bij een 10- 13 stand werd de concentratie wreed verstoord door een bal die al dan niet uit was. Vervol gens ging 'maestro' Tinkhof zelf tot viermaal toe in de fout. Dure fouten, want DOS Willem-Jan Verhoef is aan het net sterker dan .Vlaardïnger Leen van Bree (rechts). kwam op die manier goedkoop terug en sleepte de set na een turbulente slotfase met 17-15 toch nog binnen. Het publiek, tot dan muisstil, kon dit wel waarderen, Helaas was de der de set qua kijkgenot een af knapper" Brolêcö maakte een uitgebluste indruk en kwam niet verder dan vier punten, 15-4. Hoe anders liep het daarna. De complete ineenstorting liet op zich wachten. Pas bij 7-12 schrok DOS, dat puntverlies zag naderen, wakker. De ach' tervolging werd met succes in gezet. Vlaardingen kon plotse ling niets meer en werd met 15-12 aan het spit geregen. Vlaardingen Na de zware nederlaag van vorige week wisten de volleybalheren van Both Part- ners/VCS zich te herstellen. Zij wonnen van Zwo- vok met 3-2. Ook de dames van MVC behaalde twee winstpunten op Gemini. De heren van MVC lieten het afweten tegen Intermezzo 2 (2-2). Het eerste da mesteam van Vlaardingen behaalde een knappe 3-2 overwinning op Gemini. De Holy-dames pakten twee punten van Both «5c Partners/VCS. De heren van Holy deelden de punten met het vierde team van Krimpen. Both Par tners/VCS-Zwovok (h) 3-2 Een niet hoogstaande en wisselvallige wedstrijd van de Sehie- dammers. Meteen in de eerste set raakte de ploeg in de problemen, doordat spelverdeler Bert van Delden, bij een stand van 1-4, door zijn enkel ging. De Schie dammers wisten de set toch naar zich toe te trekken dankzij de grote inzet (15-13). De tweede set werd verloren met 6-15. Ook de derde set werd veloren. Deze tegenslag was voornamelijk te wijten aan de te zwakke aanval. In de vierde set wandelde de thuisploeg over de Zwollenaren heen. Eigenlijk geen moment kwamen de gastspelers aan de bak en de set werd dan ook gewonnen met 15-5. De vijfde en beslissende set was voor de Schiedam mers (15-8). MVC-Gemini 2 (d) 3-2 Een formidabele prestatie van de Maassluise dames. Het leek erop dat Gemini de winst zou gaan behalen, want de eerste twee sets werden door hun gewonnen met 7-15 en 6-15. Ook in de derde set had MVC nog erg veel moeite met de tegenstander. Dit kwam voornamelijk doordat de pass niet goed lag, waardoor de dames niet tot een goede aanval kwamen. Bij een stand van 8-13 dacht iedereen dat het verlies een feit was. Het tegengestelde bleek waar. De derde set werd gewonnen met 15-13. Door dit verlies was de tegenstander danig aangeslagen. De vierde en vijfde set werd op verbluffende wijze gewonnen door het Maassluise team metl5-9 en 15-11. MVC-Intermezzo 2 (h) 3-2 Als MVC nog kans op promotie zou willen hebben had het tegen Intermez zo moeten winnen. Jammer dus, maar wel moet ge zegd worden dat MVC behoorlijk gehandicapt ten strijde trok. De eerste set liep voor de heren uitste kend (15-5). Zo gesmeerd als het in de eerste set liep, zo stroef ging het in de tweede en derde set (6-15 en 5-15). In de vierde set toonde MVC, dat het gelijk waardig was aan de tegenstander: 15-5 winst Broleco/Vlaardingen-Gemini (d) 3-2 De eerste set moest, na 14-8 te hebben voorgestaan, op onbegrijpe lijke manier worden prijsgegeven (14-16). Dit werd in de tweede set weer goed gemaakt. Deze set werd gewonnen met 15-7. In het begin van de derde set zette het Vlaardingse team het goede spel van de tweede set voort, maar het team 2akte weg en de set werd met 15-7 uit handen gegeven. In de vierde set waren de Vlaardingse dames superieur: 15-2. In de vijfde set ging het weer een stuk minder, maar bij een achterstand van 6-10 ging het de Vlaardingsen plotseling weer voor de wind. De laatste set werd ge wonnen met 15-13. Vlaardingen Na een jaar zonder een wedstrijd te verliezen heeft ODO in Dordrecht bij Oranje Wit het Waterloo gevonden en kreeg duidelijk klop. Oranje Nassau zag in de sterkste wed strijd tot nu toe de scheidsrechter een dubieuze hoofdrol spelen. Succes pakte fors uit en won overtuigend: 16-6. Harga hervond zichzelf en gaf Ter Gouw klop. doelpunten kwamen van Peter Spirit-RWR 3-9 In een span nende wedstrijd verrasten de vrije ballen van Spirit de gas ten en de Vlaardingse ploeg liep uit tot 6-4. RWR kwam te rug en boog de stand om tot 6- 8. In een spannende slotfase pakte Spirit toch nog net één punt: 9-9. Jolande van der Velde zorgde voor de laatste treffer. Sportief-ODI 9-3 Tegen kop loper Sportief leed degradatie kandidaat OD1 een regelmati ge nederlaag. ODI was de - mindere, ondanks de goede wil, die beslist aanwezig was. Leon *t Hart, Ron de Kruyf en Jaap Blokhuis zorgden voor de drie ODI-treffers. Vitesse-Maassluis 12-6 Door deze kostbare nederlaag is Maassluis nog vaster op de on derste plaats gedrukt. Een sterke eerste twintig minuten leverde Maassluis door twee doelpunten van Marian Gre- goor een voorsprong op. Daar na nam Vitesse het heft in handen en speelde Maassluis naar een duidelijke achter stand. In de tweede helft deed Maas sluis er van alles aan om de achterstand goed te maken, maar dat lukte niet- De eind stand was duidelijk: 12-6. De Gregoor, Martha van der Gaag, Martin Bergwerff, Ron- ny Moerman, Oranje Wit-ODO 19-9 ODO probeerde van alles, maar bij Oranje Wit lukte eeht alles. Halverwege had ODO een 3-8 achterstand en dat verschil was onoverbrugbaar. In de slotfase kreeg Oranje Wit vleugels en ODO bleef steken. Het werd uiteindelijk 19-9. Doelpuntenmakers: Teunis- Jan van Barneveldt, Henk-Jan te Vast, Cees van der Vaart en Bram Hanemaaijer. Ten Donck-Oranje Nassau 9- 7 Een wedstrijd waarin de scheidsrechter een hoofdrol vertolkte. In een best sportie ve wedstrijd had de arbiter een 'offday* en dat ging ten koste van Oranje Nassau. On danks het feit dat Oranje Nas sau de beste wedstrijd tot nu toe speelde, verlieten de Vlaardingers met een onbe vredigend gevoel het veld. Ten Donck profiteerde dank baar van de arbitrale beslissin gen en pakte de volle winst: 9- 7 Doelpunten: Bram van Zelm, Kees van der Kooij, Leo van der Bie. De Bermen 4-Succes 6-16 In een wedstrijd waarin zeven van de acht Succes-spelers en speelsters scoorden, had Suc ces met de routiniers van De Bermen 4 ditmaal geen enkele moeite. Heel gemakkelijk spe lend hield Succes het speel veld groot en kon zeer regel matig scoren: 6-16. Keep Fit-Vlaardingen 3-6 Een alles of niets spelend Keep Fit deed verkrampte po gingen om het Vlaardingse spel te ontregelen. Door een tomeloze inzet en een groot enthousiasme probeerde Keep Fit de broodnodige punten te pakken. Vlaardingen moest, naast het ontwijken van tegen standers, ook nog scoren. Vlaardingen was de betere ploeg en voorzichtig spelend werd het uiteindelijk een 6-3 overwinning. De doelpunten Een aanvaller van Maassluis troeft ditmaal een opponent van Vitesse wèl af. kwamen op rekening van: IJs brand den Breems, Dineke Boutkan, Dick van Ekelen- burg en John Kuyt. Harga-Ter Gouw 10-8 Harga wilde nu wel vechten en had daarbij het geluk, dat de routi niers ditmaal ook nog goed op schot waren. De oude garde tilde Harga over het dode punt heen. Na enkele minuten moest 'good-old' Freek Veer de plaats innemen van de ge blesseerde Ed Pak. Voor rust nam Ter Gouw nog wel een nipte voorsprong, 2-3. Na da hervatting gaf Freek Veer d richting aan: 3-3. Daarna was het voorat Karei van der Linden, in totaal vijf doelpunten, die bepalend was. Al kon hij zich ook permitte ren om driemaal vanaf de stip te missen. Ter Gouw deed er van alles aan om langszij te komen, maar tot op twee doel punten lukte dat verder echter niet: 10-8. Heerhugowaard Barry Kneppers (AAC) heeft int Heerhugowaard een wegwed strijd over dertien kilometer gewonnen in 39 minuten en 49 seconden. Op elf seconden achterstand werd Dick Bakker (Hera) tweede. Vlaardingen Het waterpoloteam van SZC verloor in Groningen met minimale cijfers van Walvis: 8-7. De Vlaardingse derby tussen de dames van Wik en Shell werd met ruime cijfers gewonnen door Wik. De Viking-spelers zegevierden tegen Sassenheim (8-5). De heren van VZC kon den slechts een gelijkspel afdwingen van Duck 3-3. De VZC-dames verloren van naaste concurrent Scom: 2-4. De eerste ne derlaag voor de speelsters van Viking: 2-3 tegen Kempvis. De Sheil-heren moesten hun meerdere erkennen in Boskoop (14- 6). Walvis-SZC (h) 8-7 In een harde, maar eerlijke partij moest SZC in Walvis de meerdere erkennen. Het was de Groning se ploeg die de leiding nam en op een 7-4 voorsprong kon komen. Toen was het de beurt aan de Schiedammers. Met een snel le reeks doelpunten kwamen ze dichterbij. Henny van Bursum kon in een man-min der situatie tot de gelijkmaker komen (7- 7). Er was een kans om één of zelfs twee punten te pakken. Maar 20 seconden voor tijd beslisten de scheidsrechters dat er twee man van SZC uit het water moesten. Het kostte de Groningers geen moeite om te scoren en SZC verloor met minimale cijfers (8-7). - Shell-Wik <d) 2-8 Een Vlaardingse derby, waarbij Wik gebrand was om te winnen, omdat het de verliezer was van de eerste ontmoeting. Het spel van Wik was niet beduidend beter dan Shell. Maar alles wat gen en VZC kon haar snelheid niet benut ten. Ongelukkigerwijs duwde de Vlaar dingse keeper de bal in zijn eigen doel en het werd 2-3. In de laatste periode herstel de Vlaardingen zich, maar het tekort aan training speelde hen parte. Duck scoorde en het eindigde in een gelijkspel. Viking*60-Sassenheïm (h) 8-2 In de eer ste periode werd Sassenheim overrompeld door het snelle spel van Viking. Een 3-0 voorsprong was het resultaat, door twee doelpunten van Sjaak Gilles. Sassenheim kwam terug tot 2-4, maar de Vlaardingers gingen rustig door en zonder moeite werd Shell probeerde mislukte, terwijl bij de er met grote cijfers gewonnen (8-2) Wik-dames alles leek te lukken. Wik Viklng'60-Kempvis (d) 2-3 De eersw ge opende de wedstrijd met een doelpunt van derlaag voor de dames van Viking, mede Loes Poldervaart (0-1). veroorzaakt door de afwezigheid van twee Pas in de tweede periode kon Shell tot ervaren speelsters. Het spel van Kempvis scoren komen via een mooie boogbal van was gedurende de hele wedstrijd beter Joke Bekker (1-3). Het vvas niet genoeg, dan van de Vlaardingse dames. Alleen Wik liep verder uit: 1-7. De Shell-ploeg leefde Viking in de derde periode op en kon nog eenmaal Karin Stïgter, die haar speelde uitmuntend. Keepster Bianca "t doel voortreffelijk verdedigde, passeren. Hart hield een 4-meterbal tegen. Viking De Wik-dames hadden hun revanche en kwam gelijk, maar Kempvis maakte als- wonnen met 2-8. nog het winnende doelpunt (2-3). Duck-VZC (h) 3-3 De Vlaardingers be- Shell-Boskoop (h) 14-6 Shell keek na de gonnen sterk. Zij kwamen al snel op een eerste periode tegen een 6-0 achterstand 0-1 voorsprong, In de tweede periode aan. Een achterstand die alleen maar gro- werd er zelfs tot 1-3 uitgelopen. Maar de ter werd- De Vlaardingse ploeg scoorde Brielse ploeg bleef fel op de man verdedi- wel tweemaal via mooie afstandschoten. Schiedam Na de ongemeen spannende en sensationeel verlopen plaatselijke tafelten- nisderby tussen De Koren beurs en NOAD, is nu al dui delijk, dat De Korenbeurs zon der Jan Vlieg nergens is. Het bezoekende Onkyo verliet de Schiedamse beurs met een al leszeggende 2-8 overwinning. NOAD daarentegen herstelde zich keurig van de nederlaag tegen De Korenbeurs. Vooral door toedoen van Hans van den Broek werd het in Zwolle bij Seine Meubelen een 3-7 overwinning. Jan Vlieg had geen verplich tingen bij De Veluwe, dat in de middaguren probleemloos met 6-0 van Shot won. De Groninger kon echter ook niet voor de Korenbeurs spelen, omdat er een ouderlijk fami liefeestje was te vieren. Zon der Vlieg, die er de komende twee wedstrijden tegen Gispen en SM Zwolle waarschijnlijk wel bij zal zijn, was er voor De Korenbeurs geen eer te beha len. De twee Schiedamse tegen- punten tegen Onkyo kwamen op naam van Ron van der Aa, die met vijf zeges in zes partij en de competitie sterk is ge start. Voor Ronald van Kam pen en invaller John Buyk was er geen partij te winnen, zodat het een 2-8 nederlaag werd. NOAD In Zwolle gehaalde NOAD een regelmatige overwinning op Seine Meubelen. Het werd 3-7 voor de Schiedammers, die in deze competitie enkele malen met beïnvloeding te maken krijgen. NOAD trof Immers wel Jan Vlieg als tegenstan der, en wellicht zal dat ook in de return het geval zijn. Bo vendien krijgt NOAD zaterdag bij Scylla 2 te maken met sterkste speler Frits Kante teen, die er tot nu toe nog niet bij was. Het zijn overigens vol strekt legale beïnvloedingen, maar nadelig voor de teams die dat net treffen. Hans van den Broek scoorde tegen SM Zwolle zijn eerste seizoen hattrick, waarvoor hij tegen H. Steunenberg en H.Harthcld drie games nodig had. NOAD kwam overigens nog met 1-0 achter door ver lies van Jan Landsbergen op R. Harthold. Jan Simons en Hans van den Broek brachten NOAD echter op voorsprong, waarin ook het dubbel begre pen was: 1-3. Door verlies van Landsbergen op H. Harthold werd het voor de pauze nog 2-3, maar in de tweede helft werd het achter eenvolgens door Van den Broek, Simons, opnieuw Van den Broek en Landsbergen 2- 7. Dat Jan Simons in de slot- partij nog van R. Harthold verloor was niet meer van be lang: 3-7. Het naar de derde divisie ge degradeerde NOAD 2 lijkt ■weer op de weg terug. Tegen Phoenix 2 werd het een 4-6 overwinning, waardoor de Schiedamse reserves met vier punten uit twee wedstrijden ongeslagen aan de leiding gaan. Ron en Peter van der Wijk en Aad van Opstal won nen ieder twee partijen. Rotterdam Door de nederlaag van PKC bij Rohda (12-11) en de thuiso verwinning van Fortuna op Allen Weerbaar *10-7) staan de Delftse en Papendrechtse ploeg nu gelijk aan kop ir> de hoofdklasse B. Ook kansen op de titel hebben nog Rohda en DOS'46, dat geen problemen had met Asko, 11-17. In de hoofdklasse A bleek Archipel In de slotfase te ner veus om de voorsprong tegen Deetos te handhaven (11-9), waardoor de Dordlse ploeg nu op fluweel zit. Stand A: Deetos 9-16, Archipel 9-12, 100 9-11, SCO 9-10, Blauw Wit 9-3, PAMS 9-7. Dalto 9-6. AKC 9-2. Stand B: Fori una 9-14. PKC 9-14, Rohda 9- 13. DOS'46 9-12, Allen Weerbaar 9- 11, Samos 9-6, Asko 9-2, Die Haghe 9-0. Met de Rotterdamse teams in de overgangsklasse gaat het niet goed. Sperwers miste de kans op aanslui ting met Rust Roest door van die club met 6-9 te verliezer. Daardoor is de positie van do vogels onderaan vrij wel hopeloos geworden. Ook Trekvo gels Is nog niet vrij van zorgen, on danks de tien punten uit evenveel duels. Ditmaal ging de ploeg van Jan Hensen met 13-9 tenonder bij het Elndhovense Deto. Nieuwegeln Bondscoach Steen Sd- rensen was de grote winnaar tijdens de nationale badmintonkampioen schappen. Tot z'n grote genoegen zag hij na vele jaren van vooral orga nisatorische arbeid de jeugd dit weekend op alle fronten definitief doorbreken. Meest sprekende voorbeeld was het damesenkelspel, waar een definitief einde kwam aan het tijdperk Joke van Beusekom/Marjan Ridder. De 18- jarige Eline Coene versloeg in de fina le de gerenommeerde Van Beusekom met 11-5 en 12-10. Ook bij de heren had de familie Coe ne een vertegenwoordiger In de fina le, Zoon Lex (21), evenals zus Eline een exponent van de Sórensen- school, haalde net als verleden jaar de eindstrijd, maar moest in drie sets zijn meerdere erkennen in Delftenaar Uun Santosa. In da dubbelspelen manifesteerde de Jeugd zich sterker dan ooit, al gingen de hoofdprijzen hier naar de geves tigde namen. Mei name Rob Ridder rehabiliteerde zich door twee titels. In het herendubbelspel versloeg hfj sa men met Uun Santosa de Amstot- veense combinatie Ivan Krlstanlo- /Frank van Dongen mei 18-14. 15-8. Ook fn de mix vormt het echtpaar Rob en Marjan Ridder In Nederland nog altijd een klasse apart. Bas von Baarnau Sijihoff ert Jeanette van Driel werden hier zeer verrassend tweede, Voor Joke van Beusekom was er als pleister op de wonde toch nog een kampioenschap In het damesdubbel weggelegd. Samen met Velo's Karin van der Valk versloeg zij Astrid van der Knaap en Nicole van Zijderveld met 15-11 en 15-10. Rotterdam - In de degradatiezone van de herenvolleybalcompetitle zag PVC/Blokkeer in Sneek geen kans Animo op vier punten afstand te zei ten. Door de 3-1 (15-8. 11-15, 15-5, 15-11) nederlaag kwam Animo op ge lijke hoogte. In de strijd om de derde perlodetilel trad een verrassende ontwikkeling op. Het Amstelveense Dettalloy- d/AMVJ dal daar op aasde, zag zich plotsklaps gepasseerd door naaste concurrent Brolhar/Marilnus, dat Nij megen met 3-0 terugwees. Bij de be rekening van de exacte periodestand moesten verschillen in het setgemid delde uitkomst verschaffen. Toen werd ook duidelijk, dal de 1-3 over winning van AMVJ op lycurgus on voldoende was geweest. Ver bant/WC won moeizaam mei 3-2 van Sutherland/Maastricht. In Doetln- chem won Ubblnk/Orlon met 3-2 van Zaan'69. Rotterdam Geen verrassingen ei genlijk dit weekeinde in de basketbal competitie en het ziel er naar uit dat er ook weinig surprises meer zullen volgen. Door de nederlaag van Ruca- nor/Tristars tegen Star (83-89) heeft de Delftse ploeg zichzelf uitgescha keld voor de play-offs, voor zover ze daar ooi! kans op hadden. Hoewel Onro/Rotterdam-Zuid—El- mex/Leiden een bijzonder aardige wedslrljd was. hadden de Rotterdam mers geen moment echt kans om de Leldenaren te verslaan: 91-103. Coveco/Weert wist lange tijd op ge lijk niveau te blijven met Nashua/Den Bosch. Rust 43-37, na dertien minu ten In de tweede helft 67-66. Eén de marrage van de Bossche ploeg was echter voldoende: 98-74. Black Velvei Canadians uit Amsterdam was kans loos tegen Hatrans/Haaksbergen 94- 111(46-61). De dameswedstrijd ONRO/RZ tegen BC Voorne had niet veel om het lijf En de Rotterdammsen wonnen een voudig met 73-36. Stand dames eredivisie: Amstelveen 21-42; Black Velvet 21-34; Nusa Voorburg; 21-30; Nashua 21-28; ONRORZ 21-26; BOB 21-18; Stars 21-16; Jolly Jumpers 21-8; AMVJ Adam 21-6; BC Voorne 21-2. a.s. woensdag 20.00 uur In de ENK, ONRO BOB. Amnrxfoort Connie van Bentum lijkt de inzinking weer helemaal te boven na de tww schitterende overwinningen op de achtste Spee- do-Moet in Amersfoort Na de bron zen medaille op de EK in 1831, kwam onverwacht een einde aan haar stormachtige carrière dank zij ene Annomario Verstappen, in de aanloop naar de wereldkampioen schappen in E quad or, bleek dot de atheneumleerlinge uit Bsrneveld de concurrentie niet aan kon en daar door in een diep dal terecht kwam. Het gevolg was dat haar prestatie* sterk terugvielen en zafl» ontroost baar werd nadat Anne marl a Var etappen wereldkampioen was ge worden. De overwinningen van Connie van Bentum nu op de 200 meter vrije slag i 2.02.28) en de 100 meter vlinderslag 11.02.04) vormden volgens tralnster ^lanne Smit een keerpunt in haar zwejnioopbaan. Rotterdam Voor de KNBB-bek^. competitie voor drie ban den teams werden slechts Iwee wedstrijden speeld- Onder Vrienden verloor-otv danks de sterk spelende Peet Zes. man (0.846) In Amsterdam met 84 kansloos van Aramïth 2. De hoofdsie. detijke formatie behoudt hierrrwe'È poule D de beste papleren op di ste plaats. Fernic hield In biljartzaal Imperator DOS 3 op 4-4. Aad Spierings (0.763j voorkwam in dit treffen mat eer fraaie zege in 52 beurten de neóer- laag van Ferric, dat in Tom Coenen de tweede winnaar had. Voor de finale om de KNBB-belta hebben ach inmiddels geplaag Weena Wilhelmlna (Rotterdam),-^ (Den Haag) en fnterhome (Utrechn De resterende finaleplaats zal worden ingenomen door Vreeburg (BJoemen- daaij or Aramlth 2 (Amsterdam). Enschede in biljartpaleis Stokkëq werd de tweede ronde van de natio nale competitie voor kaderteams groot biljart gespeeld. Nieuw Rt broek, dat dit seizoen met twee for matlas deelneemt, speelt hierin wee een toonaangevende rol. Na de successen van het eerste team heeft nu ook de tweede keus een goede kans op een plaats in de fina leronde. In Enschede werd 't Schrafe End (Wieringen) met 6-0 verslagen, Tegen Sheko (Eindhoven) liep de uit Louis Rijvers, Jaap Schmitt en Fred Strijbosch bestaande Nieuw Ru- broek-équipe een 4-2 nederlaag op. Rotterdam In eer> bijzonder span nende finale, waarin vier spelers ds promotiegrens van 7.00 overschre den, is Herman Pruyssers (Vrienden kring) in biljartcentrum Nieuw Ru- broek districtskampioen eerste klas llbre geworden. Bij de aanvang van de slotrondf dienden zich het recordaantal van zes kanshebbers aan. Pruyssers en Rob Wesdorp (Heinenoord) gingen met acht punten een groep van vier ach tervolgers vooraf, die allemaal zes punten hadden verzameld. De beslis sing viel in de duel3 Pruyssers-Ver- maas en Wesdorp-de Bruin. 2125 aw 23.00 2145 2350 NED 18-151 1W0: 1M5. 19,11 19.35: t 2230 (f 22.45S 2155 N BRT 1 «,00 Ti 18.05 R< P 1855 Ai 191» C Rotterdam De eerste thuiswed- strijd In de voorjaarscompetilie" is voor de tafeltennissers van FVT op r een teleurstelling uitgelopen. Het Leid se Docos, met de in de derde di visie praktisch onverslaanbare oud- ereklasser Ed van den Berg In de ge lederen, bleef met 6-4 in de meerder heid. De tweede keus van NOAD won h deze groep mat 6-4 't Zand. 21 tip behaalde het eerste com peilt lepimtje door een 5-5 in eigen zaal tegen 1930 In DOV. f Het damestno van de Uppers wor wederom, nu met 6-4 van Shot ui j) Soest. Jori Zijlmans was topscoDrslsf] met drie overwinningen. Diveko zal echt weer moeten wennsn aan de nieuwe landelijke omgeving Na de deceptie tegen ILAC (een 1O-0 nederlaag) werd nu Ir» eigen huls mei 9-1 van het Haagse Wibats verloren. Scylla Is in de top van de tafeltennis- competitie weer een punt kwijtge raakt. Dat het bij eèn punt is geble ven was eigenlijk te danken aan Inval ler Patrick Swler. die in de thuisbeul tegen Tempo Team de zieke Anrw Vlieg verving. Hij won alle enkelspe len. Ook de dames van Scylla en Tempo Team stonden tegenover d- kaar, maar hier liep Scylla vlot naar een 6-0 zege uit. In de tweede wedstrijd in de heren- competitle ('t Hooge Huys—NikW werd uitgesteld) had De Veluwe abso- luut geen moeite met hel Wagenmgse Shot (6-0). Eveneens met 6-0 ont- lermden de dames van Torenstad zich over hun sport2USters van Ko- ningstust, terwijl Avanti met £-2 (- uitwedstrijd bij Vice Versa won. Rotterdam Ook in de thuiswed strijd tegen hel Leidse DIOK kwam RRC niet tot een zege. Na een 3-3 ruststand moesten de Rotterdamss rugbyers een nederlaag van 3-10 Ifr casseren. ADVERTENTIE. Extra breed... Uni gordijnstoffen in Drum. beige, groen of goud Van 90/10 viskose/nylon. 150 cm breed Per meter van 11,98 voor U Rei De he media Gerari den g yan mome heerst 8üch had, i i weinig lafgesc ifasclst iStond den nc !de sm zijn wi klaagd denpre Dis (ec alle ins iken), n Sonja Horizo 1. lenc zwaar; zoetwé bijl; 12 familie ner; 1( je; 20. voegwi nauw; 26. pj. land; 5 Vtücht; offer; den df 36. jVertiCc 1- mu2 minnet metde tenant van foi Iers bc weemt slechte hands scheik. 10- ton muziek 1ï 17 iwaarmi ijl- tetc 22. zvvt pas; 2? taken aj 28. Ara vertrag

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6