illfUlDankzij brandewijn en schelvispekel niet op de fles 9 Van één ka SPORT 'Verstandhouding moet optimaal zijn' Groenelaan centrum tOCh met at Medisch centrum: meer geld erbij Nol de Ruiter eist zelfde instelling Theaterzaal m Vier generaties Van Toor een eeuw in gedistilleerd Hollandia- gebouw liever aan f j Her mes DVS-voorzitter Willem van der Sloot: Voshol overgelukkig met uitverkiezing voor WK HYO bouwt Oranje Nassau vecht tegen degradatie SPORTAGENDA - In de Koningshof in Maas sluis wordt vanmiddag en morgen een rommelmarkt ge- houden. De organisatie is in "handen van 'Kerk en Wereld' "uit Maasland. De opbrengst is 1 bestemd voor door de groep -geadopteerde kinderen in der ide wereldlanden als Brazilië - en Indonesië. De rommel- markt is vanavond geopend tot 21 uur en morgen van 9 tot 112 uur. Vlaardingen Het Vlaar- dings amateurtoneel krijgt van gemeentewege een flinke im puls, Tot voor kon gebruikten de zes gezelschappen verschil - lende lokaliteiten om te repe teren. Er zal nu werk worden gemaakt van een grote thea terzaal in het Hollandiage bouw, zodat iedere groep daar zijn repetities en try-outs kan nouden. De diverse toneelgezelschap pen zijn al vaak bezig in het Hollandiagebouw, maar steeds op wisselende tijden en in ver schillende lokalen. Het college van burgemeester en wethou ders heeft besloten dat er 1500 gulden van de reeds toegezeg de subsidie door het Vlaar- dings Centrum voor Amateur toneel mag worden aange wend om de grote zaal ge schikt te maken voor toneel voorstellingen en een accom modatie voor een publiek van ongeveer zestig man. De thea- terzaal van het Hollandiage bouw zal door het Vlaardings Centrum voor Amateurtoneel voorzien worden van tribune achtige bouwwerkjes, van po dia en toneelgordijnen. B en W besloten ook het to neelgezelschap Krijt toestem ming te verlenen op donder dagavond van de toneelruimte gebruik te maken. Krijt had een verzoek ingediend om zo wel op dinsdag- als op donder- dagavond in net Hollandiage bouw te mogen oefenen, maar er is alleen op donderdag gele genheid. Het gezelschap gaat daarmee akkoord, Vlaardingen „...In vroeger eeuwen, toen Vlaardingse vissers in de winter met hun hoekers en slepen schelvis gingen vangen, brouwden ze in het kombuis zelf hun schelvispekel om zich te gen de koude te bescher men..." Zo staat het op het kruikje te lezen. Schelvis pekel, het zeemansbitter waar de Vlaardingse fa milie Van Toor bekend, groot en oud mee is ge worden. En vooral dat laatste, want na vier gene raties viert Van Toor bin nenkort het honderdjarig bestaan. Op 13 februari is het precies een eeuw geleden. Toen begon Hendrik van Toor de over grootvader van ir. Jacques van Toor, die sinds 1971 het fami liebedrijf runt— op de Markt een tapperij. Nog steeds zit het bedrijf op diezelfde plek: in de nabijheid van het stadhuis en net verscholen achter de Grote Kerk. De stamvader van de stokersfamilie zette evenwel in 1833 ook een traditie voort. Overovergrootvader was ten slotte al kroegbaas. Precies honderd jaar terug in de tijd, zo staat in het geschie denisboekje van en over de Van Toors beschreven, startte in feite de historie van slijterij en, groothandel en distilleer derij. Het begin van een flore rende onderneming, zeker in de eerste decennia. Boerenjongens Boerenjongens en -meisjes op brandewijn en advocaat waren de voltreffers' bij de burgers uit de Haringstad en de 'jene verneuzen' uit Schiedam. „In 1895", vermeldt het eeuw boekje Van Tappers tot Sto kers, „waagde Hendrik het zijn Boerenjongens-op de we reldtentoonstelling in Amster dam te exposeren. Een gouden medaille werd zijn deel..." Dat naslagwerkje gaat soms trouwens tot in details op fei ten in. Met trots wordt ver- Jacques van Toor (rechts) overhandigt het eerste exemplaar van het boekwerkje Van Tap pers tot Stokers aan 'meesterknecht' Jacob Schaar. Na 54 jaar neemt deze werknemer nu afscheid. Op de fles Met het hoogtepunt na de Tweede Wereldoorlog de achterkleinzoon vertelt van een NSB'er die, wat hij ook voor limonade bestelde, immer oranje gazeuse kreeg voorge houdenis de situatie voor het familiebedrijf nu lang niet meer zo rooskleurig. De H.vart Toor Jzn. Distilleerderij BV is weer ingekrompen tot een kleinschalige, maar nog steeds rendabele middenstander. „Als we", zegt Jacques van Toor, „alleen in de jenever handen gezeten, ivaren we al lang op de fles geweest. We hebben tot nu toe kunnen overleven, omdat we speciale producten stoken: vruchten brandewijn, schelvispekel. Wij zijn de enige die schelvispekel maken. Maar een groot feest zit er niet in. Nee, niet in deze tijd. We vieren het honderdja rig bestaan gewoon in de fami lie..." De fabriekspanden na de verbouwing in 1920. Nog regelma tig staan tonnen drank voor 'proeflokaal' Het Scheele Hoekje. haald hoe de productie zich jaar na jaar uitbreidde, hoe de advocaat werd bereid uit verse eieren. „Hendrik raapte in het prille begin de eieren in het hoenderpark De Nijverheid aan de Omrand." En Jacques var» Toor-schrijft eveneens hoe zijn overgrootvader een grote toverlantaarn aanschafte, „...waarmee hij vanaf het dak van zijn huis de etiketten van zijn voornaamste producten op straat projecteerde." Schiedam Soms lijkt het wel, alsof ze gewoon niet willen. Dan lijkt alles weer in kannen en kruiken rond - dat sociaal-medisch centrum in Schiedam-Zuid, en dan haakt er weer een participant af. De ene keer lijkt alles - dik in orde, de andere keer staat het centrum ineens op C losse schroeven. Een gebed zonder end. Ook nu is het weer zo. De raad ;Voor het bejaardenwerk heeft afgehaakt. Volgens directeur Paul van Mansum gaat het be- - jaardenwerk financieel dusda- nig gebukt onder het snoeimes van de gemeente, dat de gok te I groot is geworden. „Er zit •weer een bezuinigingsoperatie aan te komen. Schiedam moet - dit jaar tussen de achthonderd- duizend en de twee miljoen gulden extra zien te besparen. - Ik denk niet dat de gemeente ons, met het oog daarop, de ga- j* rantïe kan geven dat wij bui pen die besparingen zullen worden gehouden," zegt Paul van Mansum. Zijn bestuur heeft daarom afgezien van deelname aan het centrum. -^En de wijkbewoners zijn de klos, zegt nu de ronduit ver- bijster de bewonersvereniging T Schiedam-Zuid, die een goede accommodatie voor maat- Schappelijke en medische hulp opnieuw op het spel ziet staan. Lijdensweg 'f De lijdensweg van een me- disch centrum. Al een paar rjaar wordt erover gepraat. Eerst bedankten de huisartsen r voor de eer. Zij voelden niets .ivoor een wijkgerichte verzor- ging, want hun cliënten zaten over de hele stad, zeiden ze. Toen had het kruiswerk be- denkingen. De plaats van de vroegere Bethelkerk lag dan wel centraal in de Gorzen, dat kon men beamen, maar voor de diëntèle in Schiedam-West ■.was het nogal lastig. Men be- j; keek of er geen plaatsje langs de Westerhaven te vinden ^as, of aan de Stadhouders- i- laan. Van een medisch centrum was inmiddels geen sprake meer. X Het was op papier een sociaal- medisch centrum geworden, met als nieuwe deelnemende mstanties het maatschappelijk werk, het bejaardenwerk. En ook de kruisvereniging was weer in, zij het dat deze finan cieel afhankelijk was van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, de AWBZ. Die zit in Rotterdam en heeft nog steeds geen definitieve toezeg ging gedaan. Volgens algemeen coördinator G.M.C. van Ruyven van de kruisvereniging Schiedam zal de gemeenteraad eerst moeten besluiten om een extra tege moetkoming te doen in de hoge huurkosten, alvorens men de bouwtekeningen meer definitief kan invullen, afhan kelijk ook van de houding van de AWBZ. Vijf bij vijf Het zijn juist die bouwtekenin gen, waarvan de raad voor be jaardenwerk nogal bekomen is. „Wij waren de kleinste deelnemer aan het project," zegt Paul van Mansum. „Op het plan staat voor ons een ka mertje van vijf bij vijf meter ingetekend. Dat is kleiner dan. onze wijkpost, die wij sinds 13 mei vorig jaar aan de Groene laan hebben en waar trouwens flink in geïnvesteerd^ is. Ais men daar een privégesprek wil hebben, kan men zich ten minste nog in een kamertje te rugtrekken. Hoe zou dat moe ten in een ruimte van vijfen twintig vierkante meter? Ook de herkenbaarheid van onze instelling zou er enorm op achteruit gaan. En dan: ik stel mij zo voor, dat het van dat ene vertrek niet afhangt, of het sociaal-medisch centrum er wel of niet kan komen, nu wij ons teruggetrokken heb ben. Desnoods bouwt men er toch een extra woning bij?" Met 'extra' 'doelt Van Mansum op de 45 beiaarden woningen, die reeds gepland zijn op de lo catie waar vroeger de Bethel kerk stond. Daar, op de hoek van Oude en Nieuwe Maas straat, gaat de vereniging Volkshuisvesting binnenkort bouwen. Op die plek is ook ruimte voor een kerkzaaltje, waarvoor de hervormde ge meente Schiedam onlangs de finitief de knoop doorhakte, En ook is er dus piaats voor dat sociaal-medisch centrum. Maar dat kan nog wel even duren. De bewonersvereniging Schie dam-Zuid verwijt nu het be jaardenwerk, dat de plannen plotseling op de helling wor den gezet. Maar, zegt Van Mansum, „de situatie is wel zo, dat wij nooit eerder definitief ja of nee tegen het plan hoef den le zeggen. Pas nu wij in een meer definitief stadium komen, valt er wat meer over te zeggen. Dat hebben wij dan ook gedaan. Als ik nu kijk naar onze begroting, en de fi nanciële ruimte die wij even tueel nog zouden hebben voor uitbreidingen, dan denk ik toch liever eerder aan de aan stelling van een deeltijdwer ker voor de bejaarden in Schiedam-West dan aan ver huizing van een flinke wijk post in Zuid naar een kleinere ruimte in die wijk, die relatief erg duur is." Van Mansum laat zich door de bewoners vereniging niet over- Het hangt nu van de ge meenteraad af, of er in Schiedam-Zuid een sociaal- medisch centrum kan ko men. Er moet in ieder ge val geld bij, zeker nu de raad voor bejaardenwerk het heeft laten afweten. „Wij willen graag mee doen," zegt Hanny Kennen namens de stichting maat schappelijk werk Schie dam, „maar dan moet er fi nancieel wat tegenover staan. Wij hebben niet ge noeg middelen. En anders kan het gewoon niet Dat zou 2onde zijn, want een sociaal-medisch centrum is een heel belangrijke voor ziening. Komt die er nu niet dan zal de wijk er nog eens jaren op moeten halen door de veronderstel ling, dat, als de raad voor het bejaardenwerk eenmaal in het centrum zit, de gemeente moeilijk in de begroting zal kunnen schrappen. „Ja, dat hoor ik wel meer, dat soort ge luiden," zegt hij, „maar dat weet ik zo net nog niet. Als je nu ziet dat wij onze activitei ten voor bejaarden in de Blau we Brug moeten staken, omdat de gemeente ons geen geld voor de huur meer geeft, dan vraag ik mij ernstig af of wij dan zo'n risico in Zuid kunnen lopen. Zóveel is die locatie-Be- thelkerk ons nou niet waard. Dan investeer ik bijvoorbeeld ook liever in de bejaardenso ciëteit in die oude school aan de Dwarsstraat, het Zuider kwartier." Passer Niettemin wonen de meeste bejaarden in Zuid in de omge ving van de Oude Maasstraat en de Havendijk. Het sociaal- medisch centrum, met voorzie ningen zoals het maatschappe lijk werk, het kruiswerk en fysiotherapie, zou dus op een erg centrale plek komen te staan. Het Zuiderkwartier staat juist aan de andere kant van de wijk. Paul van Mansum: „Maar wat is nu centraal of decentraal in een wijk als de Gorzen? Ais je nu over Ommoord spreekt, dan praat je over een opper vlakte van pakweg zo groot als Schiedam. Maar de Gorzen: als je een passer met de punt in het midden zou zetten en je trekt met de andere poot een cirkel met een straal van acht honderd meter, dan heb je de hele wijk al te pakken. Ik denk dat de meeste bejaarden toch veel boodschappen in de Groenelaan zullen doen. Ook naar onze wijkpost, zit de loop er best in." „Ja. ik proef de teleurstelling van de bewonersvoreniging wel." zegt Van Mansum, „maar wij moeten nu eenmaal onze eigen afweging maken. Het is echt een cumulatie van factoren. De bezuinigingen zijn de druppel." Je weet niet waar je aan toe bent. stelt hij, gelet op de ervaringen van vo rig jaar. Het bejaardenwerk was overeengekomen 9000 gulden te bezuinigen, maar eerst werd de begroting terug geschroefd en daar ging toen die negen mille vanaf. Het maakt de stichting raad voor het bejaardenwerk wat voor zichtiger. Intussen heeft de bewoners vereniging Schiedam-Zuid er bij het bejaardenwerk op aan gedrongen op het standpunt .terug te komen. wachten." Hetzelfde geldt voor de kruisvereniging Schiedam. Ook hier verwacht men een extra tegemoetkoming. Het is niet bekend hoe de fysio-therapeuten er tegen over staan. Er gaat een ge rucht, dat zij al helemaal van verdere deelname heb ben afgezien, maar fysio therapeut A.P. Hamelink uit de Oude Maasstraat wil hier nog niets over zeggen. Hij verwijst naar de voor zitter van de werkgroep voor het sociaal-medisch centrum, gemeenteambte naar Gerard van Marsber gen. Deze is onbereikbaar. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 4 februari 1983 RW Schiedam Eindelijk een vleugje tevredenheid bij Nol de Ruiter na het gelijke spel van SVV tegen FC Den Haag (1-1). „Er is tenminste weer eens verschrikkelijk hard ge werkt en dat is een heel posi tief punt. Ket is een basis om verder te gaan. Tegen FC VVV verwacht ik, nee eis ik, in ieder geval dezelfde instel ling. Of er dan een positief re sultaat uil de bus komt. moet je natuurlijk nog maar af wachten. Dat is ook van ande re factoren afhankelijk na tuurlijk." Opmerkelijkste speler tegen FC Den Haag was Harry van Kapel: „Harry is een eenvou dige voetballer, maar heeft een verschrikkelijk goede in- stelling. Toont karakter en be reikt daar momenteel veel mee." Het elftal van SVV speelt in Venlo tegen FC VVV in de volgende samenstelling: Bas van Noortwijk, Ger van der Heide, Leen Warnaar, Edwin de Man, Harry van Kapel. Rob Kiebert, Rob Koevermans, Aad van der Vlist, Richard Dercks, Frams Schaap en Ed win Bleiksloot. Jan Korineman heeft gisteravond de training weer hervat. Gisteravond behandelde de ar bitragecommissie van de KNVB het bezwaarschrift van Nol de Ruiter tegen de ontsla gaanvrage van zijn vroegere werkgever de FC Wagenin- gen. De Ruiter is van mening dat zijn ex-werkgever zijn contract te laat heeft opgezegd en daarom recht heeft op een vergoeding. De commissie van beroep zal zeker vanavond geen uitspraak doen. Die is pas over veertien dagen te ver wachten. Schiedam Hermes DVS doet weer volop mee in de strijd om een promotieplaats naar de hoofdklasse. Na de winst op koploper Papen- drecht en het gelijke spel van Wilhelmus heeft de Schiedamse ploeg beide koplopers met res pectievelijk een en twee punten achterstand weer binnen bereik. Het zou zowel Hermes DVS als ook vertrekkende trainer Jan van der Velden uitstekend uitkomen als de hoogste amateurafdeling eindelijk zou worden bereikt. Eer het zover zou kunnen zijn, wacht er echter nog een lange en zware weg. Voor Hermes DVS zou een promotie naar de hoofdklasse uitstekend passen met het oog op het volgend jaar april te vieren 100-jarig bestaan. De door het bestuur de wacht aan gezegde Jan van der Velden ziet een eventuele promotie als een sportieve revanche. Te vens zal het zijn aanzien en derhalve ook zijn marktwaar de ten goede komen. Willem van der Sloot, sinds door Simon van Zuilen november vorig jaar als opvol ger van Manus Stolk, de nieu we voorzitter van Her mes DVS, zegt dat Van der Velden zelf nog graag een jaar door had willen gaan. Het bestuur stuurde de trainer, die aan zijn tweede seizoen bezig is. even wel toch weg. Hoewel Van der Sloot wel op het ontslag wil ingaan, lijkt het er toch op dat hij er niet alles over los wil of kan prijsgeven, „Zijn ontslag heeft niets te ma ken met het prestatiegericht bezig zijn", aldus Van der Sloot (53), die al 40 jaar lid van Hermes is. „De voetbal techni sche aanpak is goed, daar is echt geen twijfel over. Maar om nog een jaar met Jan door te gaan, zou geschilpunten kunnen geven". „Er zijn dingen gebeurd", zo vervolgt praeses Van der Sloot, die ooit zelf nog in het keurkorps heeft gespeeld, „die de sfeer aantastten. En omdat de prestatie nou eenmaal niet los te zien is van de sfeer, zou zijn aanblijven spanningen op kunnen wekken. Wij hechten veel waarde aan de sfeer. De onderlinge verstandhouding moet daarvoor optimaal zijn". Volgens Van der Sloot spelen er 'nog wat kleine dingen' mee in het ontslag. „Omdat er zo veel onrust en beweging in de trainerswereld is, waren we gedwongen om de beslissing al zo vroeg te nemen". Zonder ook nog maar een advertentie te plaatsen, solliciteerden er al een tiental trainers. Waaron der, zoals deze krant al meld de, ook namen als Jan de Gier en Hans Kostense. „Maar het moet geen 10.000 gulden meer taan kosten", laat Van dei loot over die opvallende be langstelling weten. Eeuwfeest Is een hoogtepunt als een pro motie vooralsnog onvoorspel baar, van één mijlpaal is Her mes DVS volgend jaar ai ze ker. In april '84 bestaat Schie dams oudste voetbalclub 100 jaar. Willem van der Sloot: „Dat is een uniek gebeuren waar het zwaartepunt op komt te liggen. We zijn al druk met de voorbereidingen bezig". Zo komt er een jubileumboek over 100 jaar Hermes DVS en ligt het in de bedoeling een topclub naar Schiedam te krij gen voor de jubileum wedstrijd. Willen van der Sloot: „Proberen om titel koninklijk te krijgen." „Ook gaan we proberen om de titel koninklijk te krijgen", al dus Van der Sloot, die van be roep manager is bij een eontai- nerbedrijf. De cricketafdeling van Her- mes DVS, waar Van der Sloot vóór zijn huidige functie even eens voorzitter was, deelt vol op mee in de festiviteiten. „We denken aan een belangrijke internationale wedstrijd". Al acht jaar is Van der Sloot ook manager van het nationale cricketteam. Omdat de Neder landse Cricket Bond straks ook 100 jaar bestaat, heeft hij die functie nog aangehouden. „Dat jubileum wil ik graag meemaken. Maar het is wel mijn laatste jaar. Als voorzitter van Her mes DVS heb ik het druk genoeg". Behalve voetbal en cricket is er een derde sport bij Hermes DVS in opkomst: tennissen. Het is de bedoeling dat er op tweede speelveld vier banen worden aangelegd. „Tennissen in de recreatieve sfeer", licht Van der Sloot die uitbreiding toe. Vlaardingen Voor veldvviel- renner Peter Voshol, lid van de Vlaardingse wielerclub 'De Coureur', is zijn uitverkiezing voor de wereldkampioen schappen veldrijden, die op 19 en 20 februari in het Engelse Birmingham worden gehou den. de kroon op een bliksem carrière. Samen met Martin Hendriks, Jo van Gessel en Martin Overdevest verdedigt de 17-jarige LTS-scholier bin nenkort Nederland bij het vel drijden. „Het veldrijden is voor mij als bijzaak begonnen, en daarom had ik deze selectie eigenlijk niet verwacht". Als eerstejaars junior (de leef- van 17- en Ib-ja- Tïgen red.) w.as Voshol in be langrijke rilt cm constant voor in te vindf ,i on ztnemg tweede- jaairs-junior moest in de hem zijn meerdere erkennen. Op het Nederlands kampioen schap. datafgclopen weekeinde in het Limburgse Hulsberg werd gehouden, eindigde Pe ter Voshol op de zevende plaats. Juist voor Martin Over devest, die hij drie meter voor de finishlijn inhaalde. Voshol: „Daarom dacht ik 2ondag ook nog altijd, dat ik mijn kansen niet had verspeeld. Ik eindig de als derde van de uit vijf man bestaande voorlopige se lectie. Dan hoor je er eigenlijk bij, maar je gelooft het pas, als je de beslissende brief in huis hebt". Vlaardingen Het volgende voetbalseizoen kan de Vlaar dingse voetbalvereniging HVO beschikken over vier extra kleedkamers en een opslag achter de kantine. Begin deze week is men gestart met de nieuwbouw. Ook aan de huidige accommo datie zal het nodige worden gedaan. De nieuwbouw'werk zaam heden moeten eind april voltooid zijn. Vlaardingen Oranje Nas sau-voorzitter Wim Verhey wordt liever niet meer herin nerd aan de laatste drie wed strijden van het eerste team van de Vlaardinge korfbalver eniging: „Begin daar maar niet over, want ik word terstond nog weer kwaad. En dan zeg ik misschien onverantwoorde dingen." Het zit de Vlaardingers in de zaalcompetitie duidelijk niet mee. Oranje Nassau speelt dit seizoen voor het eerst in de tweede klasse en de verwach tingen waren na een flitsende start hooggespannen. De ove rige verenigingen in de afde ling waren echter gewaar schuwd en na een sterk begin, moesten de korfballers van Maarten Goetsch flinke dreu nen incasseren. Er moet nu zelfs in de laatste wedstrijden van de zaalcompetiiie drin gend punten worden verza meld, anders is de degradatie een feit. Zaterdagavond moet Oranje Nassau het opnemen tegen het Rotterdamse Over- k an ters. "Een uiterst felle en lastige tegenstander. Winst is echter in dit stadium van de competitie onontbeerlijk. Een dag later staat de regio topper tussen Vlaardingen en Harga op het programma. In het eerste duel was Vlaardin gen duidelijk de betere ploeg, maar een goed op schot zijnde Karei van der Linden kan de wedstrijd nog een onverwach te wending geven. Zaterdag 5 februari; KNVB-voalbal: 14,30 uur SVV-2-SC Veendam-2. 14.30 uur PPSC-RCL, 14.30 uur DOTO-Zwaluwen, 15.00 uur Excelsior M-Lyra, 14.30 uur Hoekse Öoys-Ex- ceisior P, 14.30 uur Vlaardtngen- DUNO, 14.30 uur 's-Gravenzande- MVV '27. 14.30 uur TSB-Capelle, 14.00 uur DVO '32-HBSS. 14.30 uur 2BVH-DSS "26. 14.30 uur Satelliet- Alexandria '66, 14.30 uur Groot Am* mars-HVO, RVB-voetbal: 15.00 uur DES '67-GSS, 13.30 uur Cion-2uid- tand, 14.30 uur GTB-WIA, 14.30 uur Flakkee-VDL. 15.45 uur Zinkwegse Bays-VVK, Volleybal: Heren: 15.00 uur Robey Sport/DG-Botr» Partners VCS, BrolecO Vlaardingen-Geevers P en P, 12.15 uur Hou Stand-2-Holy, Dames: 15.00 uur Purvo-Brolaco Vlaardingen; Waterpolo: Haren: 20.55 uur SZC-Breda; Korfbal: 20.30 uur ODO-DES, 20.00 uur Oranje Nassau- Overkanters. 17.30 uur Maassiuis-Ve- locltas. Basketbal: Otmei: 16.00 uur Tha Green Eagtas-Dynama, Zondag 6 februari: KVB-soetbal: 14.30 uur FC VVV-SVV, 14.30 uur HOV-HermeS DVS, 14.30 uur Sltkkar- veer-Fortuna VlaardingBn, 14.30 uur VFC-DHS. 14.30 uur Schiedam- Transvalia, 14.30 uur GSV-Martinit. 14.30 uur Excelsior *20-Woerden. 14.30 uur HWD-De Hollandlaan. 14,30 uur Emma-VDL, 14,30 uur Delft-Hoek van Holland. 14.30 uur RKWIK-Poortugaal, 14.30 uur FCN '66-DZB, RVB-afdeling: 14.30 uur DESv-SFC, 14.30 uur Demos-Germi nal. 14.30 uur C Potugues-Olympus Schiedam, 14.30 uur MSV '71-Zwart Wil, 14.30 uur DRZ-Vlerpolders. 14.30 uur OVV-Schiedamse Boys, 14.30 uur USC-SVDPW; Handbal: DamsK 13.00 uur DWS-Were Di, 15,10 uur De Hollandlaan-HVOS, 15.00 uur Van der Voort Quintus-2- UVG. Haren: 16.30 uur De Hollandi- aan-AHC '28. 14.00 uur EHC-UVG, 14.10 uur DWS-Duyvestein W/Hetlas- 2; Korfbal: 13.50 uur Vlaardingerw Harga. Maandag 7 fabruari: Zaalvoelbal: Sporthal Ommoord 19.00 uur Steeds Volharden-SVV (beker), Sporthal Prins Alexander 19.00 uur Excelsior '20-De Stappers (beker), 21.00 uür WOR-Hermes DVS (beker). De Wat houder Smllhal 19.00 uur MW '27- VVOH (beker). 20.00 uur De Rozet- VDL (beker), 22.00 uur Excelsior M- Alexandria "66 (beker);

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3