12 ROTTERDAM 'Wij regeren hier V GEGETEN EN GEDRONKEN 'Apollo' KERKDIENSTEN Eis Boxhoorn (PPR), Rotterdams jongste raadslid: Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 5 februari 1933 VIER MAANDEN nu maakt ze deel uit van de - Rotterdamse gemeente- raad en als ze zich dat rea liseert, roept ze verbaasd: 1 „Wat klinkt dat kort! Ik ;;heb het gevoel dat ik al een jaar bezig ben." 1 Els Boxhoom-Boot (27), het k jongste raadslid, heeft zich er kennelijk helemaal ingegooid. Ze straalt een aanstekelijke geestdrift uit, is ten volle over- tuigd van de juistheid van de beginselen van haar partij, de PPR, en is al sinds haar vijf- tiende jaar in hoge mate maat- schappelijk betrokken. Intuïtief, vermoedt ze zelf en i" misschien ook wel vanwege een aangeboren gevoel voor l rechtvaardigheid. Van huis-uit heeft ze 'de politiek* niet mee- I gekregen. De basis werd ge- legd op de Havo en... Els Boxhoorn, zetelend in de L krap bemeten fractiekamer van PSP en PPR in het stad- t huis, heeft aan een enkele vraag, een summiere suggestie, voldoende. Ze reageert blik- semsnel en formuleert in hoog i tempo haar antwoorden. Praat 4 ze altijd zo snel? Ze kent ïichzelf en geeft on- - middellijk toe: „Ja, ja, ik ben een druk type". Op de later in - het gesprek gestelde vraag hoe dat karaktertrekje zich ver- •- houdt tot de soms urenlange, ~l eindeloze vergaderingen, be- kent ze vrolijk: „Ik zou mezelf wel eens op een videobandje willen zien. Ik denk dat ik als- - maar heen en weer zit te 1 schuiven." Terwijl ze dat zegt, voegt ze de daad bij het woord. 1 Een zekere vitaliteit kan me- vrouw Boxhoom inderdaad niet ontzegd worden. Terug nu even naar het 'poli- - tiek ontwaken'. ■- Els, geboren in Den Haag als I middelste van drie dochters, verhuist met het gezin naar .- Amsterdam. Ze is dan nog in haar eerste levensjaar. Haar ouders zijn niet politiek actief, stemmen liberaal, maar, aldus Els: „Ze werden langzaam l maar zeker rooier. Ze kwamen »- een beetje op mijn lijn." Geschiedenis Els maakt in Amsterdam mavo en havo af en gaat op de School voor Taal en Letter- kunde in Den Haag geschiede- nis studeren. Op de havo is Van Galen Last haar geschie- denisleraar en hij wekt haar l belangstelling voor maatschap- »- pelijke verhoudingen. Met een I vriendje bezoekt ze een con- - gres over dekolonisatie in de RAL - Els: „Ik wist nauwelijks wat 'r het was, maar daar is het een beetje begonnen. Ik werd lid I van het ,Suriname-comité en later van het Angola-comité," - Was er ook sprake van een re- ligie? - Ze schudt ontkennend het f hoofd, zegt: „Nee, nee, maar mijn ouders waren wel in reli- gieuze gezinnen opgegroeid. Ze waren ook alle twee lid van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. Je kent dat wel. De liefde voor alles wat groeit en bloeit en die mentali- - teit is ook op mij overge bracht." Tevreden laat ze er op volgen: „Dat vind je ook terug in de PPR. De politieke radicalen zijn absoluut ondogmatisch. Je vindt er van alles. Marxisten, christen-democraten en links liberalen. Niet gebonden aan een dogma, maar de proble men bekijken zoals ze' zich voordoen." Dat doet onweerstaanbaar denken aan het pragmatisme van D'66... met Gijs van Barneveld Els verwerkt de speldeprik la chend, verklaart; „Dat is wel een beetje het probleem. Ener zijds ben je pragmatisch bezig en anderzijds probeer je dat te ondervangen. Je zoekt naar de oorzaak van de problemen en vandaar uit naar een oplossing en dat gebeurt bij ons in een voortdurende discussie. De PPR hs>eft zijn mensen vanuit verschillende disciplines." Sinds '76 is ze lid. In '80 geeft ze haar werk als lerares ge schiedenis („Met dispensatie, want ik heb de studie niet af gemaakt") aan een scholenge meenschap in Spijkenïsse op. Ze gaat dan 'full-time' in de politiek als bezoldigd bestuur- sassistente van de landelijke groep raads- en statenwerk. In Rotterdam is ze al bestuurslid van de plaatselijke afdeling, terwijl ze ook zitting heeft in het congrespresidium. Els Boot, is intussen mevrouw Boxhoorn geworden...: „Jawel, getrouwd, na eerst samenge woond te hebben. We leerden elkaar kennen in Oostenrijk, in de bergen. We zijn allebei lid van de Nederlandse Berg sportvereniging." fs de heer Boxhoorn ook actiei in de politiek Els, opgewekt en blijmoedig als steeds: „Nee, hoor. Hij stu deert nog. Biologie. Kinderen Jazeker, Dorien. Ze is nu an derhalf." Op de vraag hoe haar politieke werk zich ver houdt tot het gezinsleven, zegt ze ad rem: „Dat verhield zich dus niet. Toen is mijn man halve dagen gaan werken." Ze bekent nog wel eens in ge wetensnood te verkeren. Tij dens de begrotingszittingen, bijvoorbeeld, dacht ze soms dat het niet ging, maar...: „Op het stadhuis was er toen een vrouw, een ambtenaar, die zei: „Je zet door, hoor, dóórzetten moet je." Dat heeft ze gedaan. Veel strijd Op de vraag wat het begrip 'emancipatie' haar zegt, vraagt ze zich even af...: „Ja, wat zeg ik dan? Veel strijd, hoor. Veel inzet om in je eigen kring te bereiken watje wilt." In eigen kring? Els, weer opgewekt lachend: „Nou, in famiheverband wordt er behoorlijk raar tegen me aangekeken. Voor sommigen gedraag ik me zelfs onbehoor lijk. 't Is nou iets minder erg. M'n optreden is door het raadslidmaatschap als het ware iets meer gelegaliseerd." Ronduit 'ja' zegt Els Boxhoorn ook tegen het feminisme. Ze betuigt haar instemming met de nota 'Vrouwen bestaan' als reactie op 'De vrouw bestaat niet' van Maarten 't Hart en betreurt het dat het begrip fe minisme een beetje een nega tieve klank heeft gekregen. Ze gaat weer eens verzitten, legt een arm over een schouder en zegt, even hardop bezig aan een klein zelfonderzoek: „Ik ben wel strijdbaar, denk ik. Misschien ligt mijn kracht in het raadswerk." Sinds september vorig jaar Els Boxhoorn - Boot ...met open vizier... - maakt ze deel uit van de ge combineerde twee- mansPPR/PSPfractie, die de PvdA in de Rotterdamse raad samen met de CPN en D'66 aan een meerderheid heeft ge holpen. Een monsterverbond? Uiterst resoluut zegt ze: „Nee. En, dat in tegenstelling tot wat er gezegd en geschreven wordt. Natuurlijk zijn er ver schillen van inzicht. Dat is ook logisch, maar we leren steeds beter met elkaar omgaan. De sfeer in de coalitie is goed. De wil is er om meningsverschil len met open vizier te bespre ken." Een betere sfeer dan in de raad dus, waar de 'rechtse op positie' voortdurend overhoop ligt met het linkse meerder heidscollege... Els: „Dat platvoerse gehakke tak wordt steeds vervelender, maar ik moet eerlijk zeggen dat ik de ervaring en kennis van CDA en VVD in de raads commissies mis". (Beide frac ties weigeren deel te nemen aan het commissiewerk uit protest tegen de bij de college vorming gevolgde handelwij ze -v.B.). Els Boxhoorn, zo blijkt, is zo zeer bij haar raads werk betrokken, dat zij na de raadsvergadering van vorige week donderdag, toen de con troverse op het scherp van de snede werd uitgevochten, urenlang wakker heeft gele gen...: „Ik was echt aangesla gen. Ik zat met een kater," Dat dan' terwijl zij voor het overige geen enkele moeite heeft met de politieke me ningsverschillen...: „Wat dat betreft leven er bij mij geen frustraties." De invloed Evenmin frustraties, zo blijkt, door het feit dat een kleine partij in feite weinig invloed kan uitoefenen op het beleid. Els: „Landelijk gezien is dat natuurlijk zo, maar we hebben duidelijk een functie in. de dis cussies. Zoals rond het milieu bij voorbeeld. Klein links heeft wat dat betreft een voor- ptrekkersfunctïe en je merkt dat onze ideeën wel degelijk doorsijpelen," Hoe werkt dat in Rotterdam? Els, blij verrast, triomfantelijk bijna: „In Rotterdam? We re geren hier! Samen met de PvdA, D'66, CPN en PSP. We zitten hier in een goeie posi tie." Ze ontkent in dit verband de 'horzelfunctie* van "de- kleine partijen, vindt dat een te nega tieve benadering, meent: „We hebben een program-akkoord en op sommige punten hebben we duidelijk een voorbehoud gemaakt. We hebben ons niet gebonden aan de bezuiningen tot 160 miljoen, maar wel ge stemd voor de gewijzigde be groting, voor het eindplaatje." Het veelomvattende raads werk - ze zit in tal van com missies met speciale belang stelling voor jeugdzaken ('De jeugdwerkloosheid is een na tionale ramp aan het worden') - is haar meegevallen. Ze ver klaart: „Ik was best bang voor wat er allemaal aan actiegroe pen en organisaties op je af zou komen, maar daar zijn we toch kennelijk goed mee om gegaan. Ook dankzij onze steunfractie, met inzetbare deskundigen." Gaat er veel tijd in zitten? Lachend: „In principe al mijn tijd, maar dat verschilt natuur lijk wel. Soms meer dan veer tig uur. Veel lezen, natuurlijk. De nota's stapelen zich op en dat lezen gebeurt veel in de weekends, terwijl mijn man studeert." Niet zonder ironie voegt ze er aan toe: „We zijn een beetje een saai stel, mis schien..." Een stel ook, dat graag langs de zee mag wandelen, schel pen en fossielen verzamelt en aan bergsport doet. En voor wat Els betreft aan politiek. Met hart en ziel. Het is voor uitbaters van restaurants, waar je 'buiten lands' kunt eten een schier eeuwig probleem: in hoe verre moet de smaak van de gerechten worden aange past aan die van het land van vestiging? Enerzijds kan verondersteld worden dat aanpassing nodig is, ze ker in een land als Holland, waar het 'wat de boer niet kent, lust hij niet' ongeveer is uitgevonden. Anderzijds heeft het massatoerisme zo veel contact veroorzaakt met keukens die anders dan anders zijn, dat het scala van eetgenoegens de laatste jaren aanmerkelijk interna- tïonaler is geworden. Tja, er blijven natuurlijk mensen, die niet zonder appelmoes en erwtensoep naar de Cos ta Bra va reizen. Maar die komen in Nederland ook nooit verder dan het restau rant van de gestampte pot. Mijn oprechte mening is dat er voor buitenlandse restau rants nog maar weinig re den is om 'water in de wijn' te doen. Eigenlijk: integen deel. Waarom ga ik Ita liaans, Spaans, Portugees, enzovoort, eten? Niet om Hollands met vreemde franje op mijn bord te krij gen. Nee, dan wil ik écht anders. En gelukkig vol doen vele buitenalndse res taurants ook aan die wens. Echter: bij het Griekse res taurant 'Apollo' in Vlaar- dingen heeft het Grote Mis verstand toch nog toegesla gen. Terwijl de Griekse keuken helemaal niet zo buitennissig is, heeft men daar niettemin tot grondige aanpassing besloten. Het re sultaat is wat in de familie Van Vlierberghe al jaren met 'soep-sla-koffie' wordt aangeduid: er is wel wat, maar het is niet bijzonder. Hoe jammer. Want: vooral voor Griekse restaurantjes is er in 'Groot Rotterdam' v nog plaats genoeg. De eerste aanblik van het interieur van 'Apollo* vertelt al veel. Het is er te keurig, te Hol lands geciviliseerd, om de geur van iets over de grens in de neus te krijgen. Bi stro-stoeltjes, van die uni verseel knusse hanglampjes, de tafels zijn met modern linnen gedekt, behalve wat ornamenten achter de bar en twee opgedwaardeerde affiches is er niets dat echt Grieks snuift. Maar .awel, het eten zou het moeten doen. Dus: De kaart Een tamelijk uitgebreide kaart, met toch niet meer dan al het obligate dat de Griekse keuken te bieden heeft. In geen der catego rieën ook maar één gerecht dat door iets gedurfds de nationale trots onderstreept. En waar nog iets van avon- ADRES: Westhavenkade 19, Vlaardïngen TELEFOON: 010-35.31.55 CATEGORIE: Grieks restaurant INTERIEUR: Bistro met toeristische illustraties CAPACITEIT: ca. 50 plaatsen BAR: Flinke bar aan de 'kop' van het restaurantdee! PRIJZEN: Voorgerechten (warm/koud, 14 stuks) van 4,-'"tot ƒ15,-; voorgerechten voor 2 pers. ƒ25,- en ƒ27,-; soopen (2) ƒ4,- en ƒ5,-; visgerechten (8) van 18,- tot ƒ27,- dagprijs; vleesgerechten (13) van ƒ19,- tot 30,-; vleesgerechten voor 2 pers. (2) 55,- en 57,50; vegetarische schotel voor ƒ18,- MENU: Niet op de kaart KINDERMENU: Niet op de kaart ONZE BESTELLING: Vissoep met citroen (ƒ5,-) en spt- naziesoutfié 4,-); Griekse biefstuk 19,-) en 'Stifado' 23,-), een stoofschotel van varkensvlees en sjalotjes VERDERE BIJZONDERHEDEN: Geen tuur schemerde in de visgerechten bleken er van de acht aanbiedingen maar twee(!) beschikbaar te zijn. Wat betreft de samenstel ling van de kaart: 'mezêdes' zijn voor de Grieken aller hande kleine hapjes vooraf. Het is onduidelijk en ver warrend om die hapjes per stuk als voorgerecht te an nonceren. Gegeten... Inclusief de reacties van Tinky kan ik niet zeggen dat het beproefde in 'Apol lo' slecht was. Maar het was uitgezonderd mijn vis/ci- door Mark van Vlierberghe troensoep wel verkeerd. Vier gulden voor een spina- ziesouflé mag dan een ge ring bedrag lijken, als er echter een soufleetje op komt ter grootte van een bitterkoekje, dan hadden het er voor het geld (gezien de werkelijk minieme pro- duktiekosten) best twee of drie kunnen zijn. Tinky's Griekse biefstuk bleek qua oorspronkelijke vleeskwaliteit weliswaar in orde, maar iedere eigenheid was geheel in de verschra ling geraakt. En ik meende te moeten betwijfelen of het vlees en de kleine uitjes, die ten gerieve van de bestelde 'Stifado' langdurig geza menlijk moeten stoven, el kaar ooit eerder hadden ge zien voordat ze -naar be horen met kaneel, maar wel teveel in het opdien- schaaltje belandden. Twee kleine bijgerechtjes, die we nog om helemaal zeker te zijn keurden, verste vigden slechts onze conclu- ...en Gedronken Met de wijnkaart heeft 'Apollo' Zeus zij gedankt ge lukkig geen concessies ge daan. Louter Griekse wij nen en dan ook nog een uit nemende variatie. Terecht, want Griekse wijnen zijn vaak heel smakelijk terwijl ze toch redelijk geprijsd kunnen blijven. Wij consu meerden 's lands wijs, 's lands eer een deugde lijke retsina (geharste wijn), die verkrijgbaar bleek in het originele halve liter pul letje 15,-). De koffie lieten we respec tievelijk in Hollandse en Griekse versie opdragen. In beide gevallen 2,- per kop je, zonder versnapering. Tinky (ze dronk 'Hollands') sprak eerst van een 'matig bakje', maar later bespeurde ze toch voldoende nasmaak om tot 'redelijk goed' te concluderen. Mijn Griekse koffie proefde van begin tot einde ongeveer naar beho ren. Bediening Een puur Nederlandse me- vrouw, aan wie het niet be- steed bleek om de te bestel- len gerechten zo goed mo- gelijk op z'n Grieks uit te spreken. Daar is zij niet minder om, 't sfeertje echter weL Ze bediende verder naar vermogen en dat kwam neer op het Vriende lijk Algemeen Hollands Ge bruikelijk. Met 'veel heeft het u gesmaakt?', wetende dat het wel eens niet zo kon_. zijn. De punten Voorgerecht (souflé 4, soep 7) 53; hoofdge- recht 6; sfeer 6; be diening 6,5; sfeer 6,5; koffie 7; inventiviteit geen extra punten; al- j gemene indruk 6; dat Is 5 43,5 uit maximaal 70 pun- J ten. zondag 6 februari Hervormde Gemeen ten. - Centrum: Laurenskerk, 09.30 uur ds. A. de Vos uit Naaldwijk, 19.00 ves- -per. Prinsekerk: 10.00 uur ds. H. Hu- tin g. 17.00 uur. ds- N. Kleermaker. Opsta ndingskerk. Lisplein: 10.00 uur ds. C.A. Korevaar, avondmaal- Het t -Trefpunt: 10.30 uur ds. W_ Radstake uit Oud-Beijerland. jDelfshaven: Oude Kerk Aelbrecht- 'skolk: 09.00 uur ds. E.L. Ruitenberg, •H.A., 10.30 uur ds. J. Bogaard mt Nieuw Loosdxecbt, 17.00 uur Cand. J. Haeck, Hoevelaken, 19.00 uur ds. G. ..Samson uit Rotterdam, .kerkdienst voor iedereen, m.m.v. Herv. Evange lisatie koor 'Delfshaven', Emauskapeï: '9110 uur ds. W. Vos. Kralingen: Hoflaankerk: 10.00 uur dr. G.G. de Kruijf. 17.00 uur ds. J. Lems, gezamenlijke dienst met de Gereformeerde Kerk. Oosterkapel; 09.30 uur ds. J.D. Hoekstra, emw van 'Kralingen. Laankerkr 10.00 uur ds. A- Oliemans, 17.00 uur ds. B. Borde- -vmk. Immmanuelkerk: 09.30 uur ds. J.F. Zeemeijer. Aula P.J. Evertse-- 'school Malmöpad; 10.00 uur ds. B, 'Bordewtjk. Hillegersberg: Hillegondakerk: 10.00 uur ds. AT. Kaars, 19.00 ds. F. Oberman. Messias kerk: 10.00 uur ds. ÏB. IHasterbof. Oranjekerk: 10.00 uur -ds. G.MJ. Winter, v.QO uur ds. P-A. ■Quartel, Gouda. medeW. Immanuel- kerkkoor. AJexanderkerk: 10.00 uur ds. T.D. van Soest, 17.00 uur W.H. van Kooten, Goede Herderkerk: 10.00 uur ds. WJi. den Ouden. Berg- kapel 10.30 uur ds. E3L Cossee. Open Hofkerk: 09.30 uur ds. Oec. dienst, 17.00 uur ds, F. v.d. Bos, Gou da- Varenhof: 11.00i uurrds. R. Alera. 'Zevenkamp; 10X0 uur ds. mevr. J. Groeneveld. Overschie: Grote Kerk: 10.00 uur ds. B. Duisterhof uit Kralingen, doop. Adventkerk: 10.00 uur dhr. P. Over- duin. Rotterdam-Zuid: BetJehemkerk: 10.00 uur ds. Kok. Camissehuis. 10 00 uur dr. A. de Kuiper, uit Den Haag. Johanneskerk: 10.00 uur ds. F. D. Emous, Den Haag, 19.00 uur; evange- Iisatïedienst Juhanakerk: 10.00 uur ds. J.J, van Thiel, Heilige Doop. 17.00 uur, ds. L. de Wit. Maranathakerk: 10.DO dienst, I7.QQ uur ds. Ir. Kok. Morgensterkerk: 10.00 uur ds. D. Veldkamp uit Den Haag, 17,00 uur ds. LJ. van Gog, HGD. Open Hof Middelhamisstraat: 10.00 uur ds. M.J.G. v.d. Velden uit Doom. Vre- deskerk: 10.00 uur ds. J. Vermaas Oude Kerk: 10.00 uur ds W. Anker uit Doorn, 17.00 uur. ds. J. Vermaas. Sonneburgh: 1030 uur ds. J. van Vliet. Zuiderkapel: 10,00 en 15.00 uur dhr. J. Verdijke. IJsselmonde: Adr. Janszkerk: 10.00 ds. D.H. Bosma, 17.00 uur ds. J. Met- tau, her. ger. dienst. De Hoeksteen: 10.00 uur ds- J, Mettau. Pelgrims- kerk: 10.00 uur ds. T. Schot Nieuw Sonneburgh: 9.30 uur dhr. W.H. van den Dool. Meerweide; 10.30 uur D.. BarendrechL. Diensten voor gehoorgestoorden: Rebothkerk. Noordsingel: 10.30 uur dhr. H.A. Landman. Breepleinkerk (ingang van Malsemstraat): 09,45 uur dhr. A. van Herk. Ziekenhuizen: Dijkzigtziekenhms: 9.30 uur pastor J. van den Haak, dienst van woord en tafei, Bergweg- ziekenhuis: 10.30 uur ds. H, Vos-Ni- mieoen. Van Damziekenhuis: 10.15 uur ds. H.W. de KnijfL Damel den Hoedkliniek: 9.30 uur ds. K. van Dok. Havenziekenhuis 10.00 uur ds. row. JT. Koopmans-Schotanus. Geri atrische Kliniek Pastal wee: 19.30 uur da. C. Vroegindewey. Eudokia: 10.30 uur ds. P. Sijtsma, viering H.A. Ika- zia Ziekenhuis: 10.30 uur ds. EJ. Duurseroa. Reuma-Centrum Beetho- venlaan: 14.30 uur ds. H.W. Waar denburg. Sl Clara Ziekenhuis: 14.45 uur ds. H. Vlaardingerbroek, Sint Franciscus Ziekenhuis: 9.00 uur ds. W.H. van Kooten. Zuideraekenhuts: 10.45 uur ds. J. van Dok. Gereformeerde Kerken: Rotterdam-Centrum: Nieuwe Oos- terkerk: 10.00 uur Dienst. Kerk zaal Atrium: 10.00 uur Dienst Jeugdha- ven 't Buim, Van Speykstraau 11.45 uur ds. B. ter Haar, Studentenge meente: Doopsgezinde Kerk Noord molen werf: 12.00 uur themadienst, voorganger B. Vredenbregt. Delf slut ven: Kerk Duyststraat 10.00 uur dhr. A. van Endhoven. Kerkzaal Burg. Meineszstraat 17,00 uur ds. F. v. Zurhem. Techn, School 'De Poort': 10.00 uur ds. F. v. Zurhem. KraLingen: Pro-Rege: 10.00 ds. J. Lems, Hoflaan: 17.00 uur, ds. J. Lems. Kralingseveer: 10.00 uur ds. A. Olie mans, 17.00 uur ds B. Bordewijk. Lombardijca: Petrakerk; 09.30 uur drs. K. Kuiper, 17.00 uur ds. H. Fa- vier uit Capelle aan den ÏJssel. Rotterdam-Zuid: Breepleinkerk: 09.30 en 17.00 uur dr. E. Masselink. Gebouw 't Slag: 16.00 uur ds. Joh. pasveer, thema 'Genade'. Terbregge/Ommoord/Zev en kamp: Salvatorkerk; 10.00 uur ds. P.A E. Siilevis'Snrutt, viering H A, Open Hof: 9.30 uur ds. H.W. Doomink, 19.00 uur ds. Joh. Heule uit Wasse naar, opendeurdienst m.m.v. het Rot terdams Jongenskoor, thema 'Waar zijn de engelen in 1983'. Varenhof: 11.00 uur ds. H.W. Doomink. Ge bouw D.GJS.W. Roer 20: 10.00 uur ds. W. van der Zwan, Al wonderstad: Verrijzeniskerk: 9.30 en 17.00 uur ds. B. Koekkoek. Overschie: Maranathakerk: 10.00 en 17.00 uur ds. L. van Dalfsen. HlUegersberg/Schiebroek: Mei- doomkerk: 10.00 uur ds. Iz. Meyer. Vredevorstkerk: 9.30 uur ds. J. v.d. Wal, 17.00 uur ds. Iz. Meyer. Nassau- kerk: 10.00 uur ds. A, Griffioen van Papendrecht, 17.00 uur ds. J. v.d. Wal. Chariots: Bethelkerk: 9.30 uur dr. J. Vlaardingerbroek, 16.30 uur ds. B.J, Oldenhuis. Waelestein; 9.30 uur ds. BJ. Oldenhuis. Feijenoord: Kerkgebouw Pr. Hen- driklaan: geen opgave ontvangn. R.K. Kapel Stieltjesstraat geen opga ve omvangen. Heyplaat Kerkgebouw Akerstraat 9.30 uur ds. H. Benard, 17,00 uur dhr. A.G. Lergner. Pendrecht: Triomfatorkerk: 9.30 dr, H. Bénard uit Pendrecht, 17.00 uur ds. EJ. Duureema. Open Hof: 17.00 uur ds. H. Bénard, opendeurdienst. IJsselmonde: Groene Tuinkerk: 9.30 uurd5. W.A. Jelsma. Zomerlandkerk: 9.30 uur ds. HJ. Bruning, viering H.A. Sonneburgh: 9.30 uur dhr. W.H. v.d. Dool, Meerweide: 10.30 uur dhr. D. Barendrecht, Clara Ziekenhuis 14.45 uun dhr. H. Vlaardingerbroek. Zuldwijk: Credokerk: 10.00 uur ds. A. Bolwijn, 17.00 uur drs. L.J. van Gog uit Puttershoek. Katholieke Kerken: Oud-Katholieke Kerk Laurentius en Maria Magdalena, geen dienst Nobelstraat. H. Mis te Schiedam, Dam 30, 10.00 uur, Maria Lichtmis. Booms-Katholieke Kerk Centrum: Bosje: zat 19.00 uur, zond. 10.30 en 12.00 uur. Eendrachiskerk: zat. 18.00 uur (Spaans), zond- 10.00, 11.30 (Spaans) en 12.45 uur. Jozef-Pa- radijskerk: zat 17.30 uur, zond. 11.00 uur. Steiger: zat 18.30 uur, zond. 10.30 en 12.15 uur. Una Sancta (Karei Doormanstraat): zond. 10,30 en 11-30 uur. Schipperscentrum: zond. 11.00 uur. Araunagemeente in de Doopsge zinde Kerk Noordmolenwerf: zond. 8.45 uur. Zusterkapel Eendrachl- straat zond. 11.00 (Italiaans). Aposto laat ter Zee: zaL 20.00 uur, zond. 10.00 en 22.00 uur. West Antonius Abt, Mathenesserdijk 459: zat 18.45 uur. Kapel Franciscus- college: zond. 10.30 uur (Franse Mis). Laurentius en Elizabeth (kathedraal): zat 19.00 uur, zond. 09.45, 11.30 en 13.00 uur (Kroatisch). Oud-Mathenes- se (H.Hart): zat 17.00 uur, zond. 9.30 uur. WUlibrord: zat 19.00 uur, zond. 9.45 en 11.30 uur. Spangen (Nieolaas): zond. 11.00 uur. Kapel Hondiusstraat: zat 18.00 (Portugees). Overschie: O.L. Vrouw v. altiidd. bij stand: zat. 18.45 uur, zond. 9.00, 10.30, 12.00 en 18.45 uur. St Petrus Banden (Delftweg 13): zat 18.45 uur, zond. 9.15 en 10.30 uur. Noord; Blijdorp: zat 19.00 uur, zond. 11.30 uur. Crooswijk Nieuwe Kerk Barbara-Verlosser Crooswijkseweg 36: zat 18.00 uur, zond. 9.30, 10.30 en 12.00 uur (Portugese- Mis). Familie- kerk (Bergsingel): zat 18.45 uur, zond. 9.30 en 11.00 uur. Hildegaxdis: zat 18.45 uur. zond. 10.30, 12.00 en 18.00 uur. Provenier (Dienstencen trum Walenburgerweg): zond. 10.00 uur. Kapel Walenburg: zond. 11.00 uur (Engelse mis). HiUegersbery/Schicbroek: Christus Koning: zatl8.30 uur, zond.9.30 en 11.00 uur, Liduina: zat 19.00 uur, zond, 9.30, 11.00. 12.30 en 19.00 uur. Paulus: zat 19.00 uur, zond. 9.30 en 11.30 uur. Verrijzeniskerk: zat 19.00 uur, zand. 9.30 en 11.00 uur. Oost Kralingen Lambertuskerk: zat 19.00 uur. zond. 9.00, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Alexanderpolder (Caeci- iia): zond. 10.00 uur. Ommoord (Open Hof): *aL 19.00 uur, zond. 11.30 uur. Charloia; Michael en Clemens: zat 19.00 uur, zond. 8.30, 10.30 en 12.00 uur. Pendrecht Bavo: zat. 19.00 uur, zond. 10.00 en 11.30 uur, Zuidwijk (Parochie O.L. Vrouw onbevlekt Ontvangen): zat 19.00 uur, zond. 10-00 en 11.30 uur. Zuid-West- Heyplaat (Bonifatius): zat 19.00 uur, zond. 10.00 uur. Hoog vliet (Mariakerk): zat 18.30 uur, zond. 10.30 en 18.00 uur. Hoogvliet- Meeuwenplaat zat 18.30 uur, zond. 11.00 uur. Pemis (Emanuelkerk); zond. 9.00 uur. - Zuid-C: H, Franciscus van Assisiö .(Huize Maasveld Afrikaanderplem); zat 19.00, zond. 9.45 uur. H.H. 'Marte laren van Gorcum en O.L.Vrouw van Lourdes, Stieltjesstraat 14: zat 18.30 uur en zond. 9.30, 11.00 uur. H. Margaretha M. AJacoque: zond. 11.15 uur. Kruisvindjrgkerk: zat 19.00 uur, zond. 9.30 en 11.00 uur. Teresia- kapel (Lange Hilleweg): zat 18.30 uur, zond. 9.30 uur. Zuid Oost: Lombardijen (Engelbe waarders): zat 19.00 uur, zond. 10.00 uur. IJsselmonde (Kruisverheffing): zat 19.00 uur, zond. 10.00 en 11.30 uur. IJsselmonde (Wederkomst): zat. 19.00 uur, zond. 9.30 en 11.30 uur. Overige diensten: Vrijzinnig Hervormden: Groothan- delsgebouw Ingang Stationsplein: 10.30 uur: eerw. hr. M.A. Slaager, Kampen. Doopsgezinde Gemeente: Doopsge zinde Kerk Noordmolenwerf, 10.30 uur ds. C. Wever. Evangelisch Lutherse Kerk: An- dreaskerk. Heer Vrankestraat 51: 10.00 uur bevestiging van ds. B-B. Wertz door ds. WJ. van Beek des middags om 3 uur. Lutberkapel, No- zemanstraat geen dienst Vaste Burchtkerk, van Swietenlaan 3: geen dienst Pinkstergemeente: Füadelfiacen- - trum Espelo: 10,00 en 19.30 uur P, Quist, maandag 20.00 uur Bijbelstu die, dinsdag 20,00 uur Interkerkelijk Jongeren Contact, woensdag 14.30 uur Kinder Bijbelclub. Pinkstergemeente 'Gemeente Gods': Kapel Bona ven turastraat 15: 10.00 uur br, K. van Balen. Gereformeerde Gemeente: Rotter dam-West. Willem van Zuylenstraat 10.00 uur Leesdienst, 19.00 uur K. de Gier. Rotterdam-Zuid, Mijnsheren- plein 9: 10.00 en 16.30 uur ds. CJ. Meeuse, Alexanderpolder 10.00 en 16.00 uur Dienst Kerk van de Nazarener: Camisse- sinijel 240: 10.30 en 19.00 uur ds. J. Smink, viering H.A.. Baptisten Gemeente: Rotterdara- Centrum: 10.00 uur ds. J.B. van der Veen. Rotlerdam-Zuid Jagerslaan 9: 9.30 uur ds. A. Boeschoten. IJssel monde Kreekpad 7: 9.30 uur ere dienst, ds. Lourens. Nieuw-Apostolische Kerk: Rotter dam-Zuid (Hillevliet 139) 09.30 en 16.00 uur Dienst Rotterdam-West (Gerrit v.d. Lindestraat 63a), 9.30 en 16.00 uur Dienst, dond. 20.00 uur dienst Rotterdam-Hoogvliet Kruis- netlaan 200) 9.30 en 16.00 uur Dienst Gereformeerde Kerken (vrijge maakt): Rotterdam-Centrum Schie- kade: 9.30 en 16.30 uur ds. C.J. de Ruyter. Delfshaven Kuiperstraat: 9.30 en 16.30 uur ds. C. van der Leest Rotterdam-Noord Larijdaan; 9.30 en 17.00 uur ds. Los. Rotterdam-Oost Berlagestraat 8.15 en 16.30 uur ds. A. Veefkind. Rotterdam-Zuid/IJssel monde Bollenland: 9.30 en 16.30 uur ds. P. Plaatsman. Charlois Taling straat: 9.30 en 16.3D uur Dienst Remonstrantse Gemeente: Remon strantse Kerk Mathenesserlaan; 10.30 uur ds. J.W. Wery. Nederlands-Gereformeerde Kerk; Verenigingsgbouw Oranjestraat 6, Overschie: 9.30 en 1630 uur Dienst Gereorganiseerde Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste dagen: Groenezoom 256: 11.00 uur Dienst Scandinavische Kerken: Den Nors- ke Sjömannskirke, Noorse Kerk Drooglever Fortuynplein 4: ld. 11 Hymesse, xl. 20 Aftensang of fest. Pastor Trygve Danïelsen. Kong Olavs Ka peil, Europaweg 224 Euro poort Rozenburg: kl. 19.30 Aftensang of fest, pastor Atle Johansen. Svens- ka Sjömanskyrkan, Zweedse Kerk Parklaan 5: kl 20. Gudstjaünst (Ljus- högtïd) Pas to Karl-Gustav Lund- mark. Dansk Sömandskirke, Deense Kerk Coolhaven 1-7: kl 15. Famïlie- gudstjeneste med altergang. Pastor Viggo Jacobsen. Suomen Merimies- kirk^g, Finska- Sjömanskyrkan, Fin se Kerk 's Gravendijkwal 64: klo. 19. Jumalanpalvelus, kl. 19. Gudstjbast, Pastor Kaarlo Kalkala. Deutsche Evangelische Gemeindc (Centrum 's Gravendijkwal 65) 10,00 uhr Pfarrer Nocke. Familiengottes- dienst Scotch Church: (Schiedamsevest 119) 1Q.3D uur a,m. rev, M. Isber- wood. St Mary*3 Church: (Church of Eng land) 930 a.m. Holy Communion, 10.30 a.m. Parish communion. 730 p.m. evening prayer. Russisch Ortuodoxe Kerk: (Persijn- 5traat) 10.30 uur heilige liturgie, 'za- 19.30 uur vigilie. Omgeving: Hoogvliet: Antwoordkerk: 10.00 uur ds. C. van Wijngaarden, H. Avond maal. Deltakerk: 10.00 uur ds. G.J« v.d. Linde, 17.00 uur ds. P. van Hall uit Pemis. Dorpskerk: 10.00 en 19.00 uur ds, H. van den HeuveL De Bron: 09.30 uur,ds. A. Bakker. Pemis: Nederlands Hervormde Kerk: 09.30 uur ds. M.C. Malipaafd, 18.30 uur ds. L. van Wijngaarden- Gereformeerde Kerk: 9.30 uur d&-P. van Hall, 17.00 uur ds. A. Bakker uit Hoogvliet Baptisten Gemeente; 09,45 uur ds. A.A. Boeschoten uit Dood- ewaard, viering H.A. R.K. Emantiel- kerk: geen opgave ontvangen. Rhoon: Ned. Herv. Kerk Dcrpsdljfc 10.00 uur ds. G.J. v.d. Bogerd, bedie ning v.d. Heilige Doop, 17.00 uur p- GJ. Ruïtenburg. Hervormd Cen trum: 10.00 uur zondagschool- Ma. ranthakerk, Kleidijk: 10.00 en 17W uur, ds, A. Griffioen. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt): 10.00 uur en 16.30 uur, ds. C. Bijl. Rooms Katho lieke Willibrorduskerk: zat. 19.00 uur Hmis, zond. 10.30 uur Hoogmiï. mjn.v. dameskoor, 09.30 uur H. Mis. Kapel Deltaziekenhuis (Poortugaalf- zond. 9.00 uur H.mis. Zuid land: Gereformeerde Kerk: 93u uur ds. H.J. van Dalen, 16.00 uurps- H J. van Dalen. -jr I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2