'Werkmethode is als doelmatig aanvaard' renovatie en receptie zonde Flatwoning voor spotprijs Rijnmond Alarm verbijsterd over RSV Energiehuizen bijna af; alsnog extra subsidie VLAARDINGSDAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT B EN W OVER WEEKENDJE HILTON: Joyce Paardekam miss Elegance Liedewyde bereidt leerlingen \oor op werkloosheid Inrichting woonomgeving in inspraakexperiment Nieuwland van start D6WOïierS YinCteil Chauffeur achtervolgt passagier Slachtoffer ziet aanrander rijden: thuis gearresteerd 23 □TOTHIWEG MAANDAG 7 FEBRUARI 19S3 Vlaardingen Burge meester en wethouders van Vlaardingen geven toe dat zij In het weekein de van 5 en 6 november van het vorig jaar voor een werkbespreking naar het Rotterdamse Hilton- hotel zijn uitgeweken. De bevolking heeft voor de kosten op moeten draai en. Volgens het college was dat weekendje echter aiet duurder dan 2.710 gulden. Zeker geen zeven mille, zoals de Socialistie- se Partij (SP) die hier over vragen heeft gesteld heeft verondersteld. Gelet op het belang van deze gedachten wisseling ach ten wij deze kosten voor re- kening van de gemeente ver antwoord", stellen B en W. De vraag van Remï Poppe en Mieke Paalvast of de wet houders nog van plan zijn zelf de rekening (zo'n 440 gulden de man) te betalen, wordt daarmee dan ook ne gatief beantwoord. De vergadering moest in het weekend plaatsvinden, om dat de bijeenkomst, gezien de diverse agenda's, niet doorde weeks te plannen was. Het weekeinde gewoon op het stadhuis doorbrengen, be hoorde ook niet tot de moge lijkheden, omdat 'als vaste regel het gemeentehuis tij dens de weekeinden gesloten is', aldus B en W. Ook was het, aldus het colle ge, onmogelijk de werk bijeenkomst in één van de 'riante woningen' (zoals Pop pe het noemde) van de wet houders te houden. „Het is een vereiste dat de hierbij be trokkenen als groep geduren de deze intensieve gedach- tenwisseling bijeen blijven en niet voortdurend door der den worden gestoord." Op de vraag van de SP, waarom er ook nog in het Hilton geslapen moest wor den Vlaardingen is im mers vijftien minuten rijden blijft het college hei ant woord schuldig. „Het is een werkmethode, die reeds lang bij de overheid als uiterst doelmatig is aanvaard", vat ten burgemeester Van Lier en zijn vijf wethouders het vergaderweekend in het ho tel samen. Zie ook pagina 8 Delft In de Stads Doelen in Delft zijn gisteren tijdens een bodybuilding-concours de Mr .Iron Man en Miss Elegance van 1983 gekozen. Na een spannende strijd wisten Andy Ham uit Hilversum bij de mannen en de Vlaardingse Joyce Paardekam bij de vrouwen op de titels beslag te leggen. 'Voortbestaan Wilton en RDM twij felachtig' Schiedam De eindexamen- klassen van de huishoud- en nijverheidsschool Liedewyde aan de Parkweg worden vol gende week geconfronteerd met een project, dat sterk ge richt is op een toekomst zon der werk. „De situatie op de arbeidsmarkt is nu eenmaal zeer ongunstig," zegt directeur Hans Huisman. „Je zou de leerlingen bedotten als je in de eindexamenklassen alleen ge fixeerd bent op het krijgen van werk. Het is ook belang rijk om hen te stellen voor de vraag: hoe kan je het bestaan zinvol vullen, ook als je géén werk hebt?" Het werk- en werkloosheid sproject op Liedewyde zal don derdag en vrijdag gehouden worden. De inspecteur voor het voortgezet onderwijs heeft gmte belangstelling getoond voor het initiatief, waaraan ook instanties van buiten de school meewerken, zoals de Unie Van Vrijwilligers (UW), vormingscentrum De Maas kant uit Maassluis, werklozen- project Trechter, het club- en buurthuiswerk van centrum De Kreek, de gemeentelijke sociale dienst en de afdeling sport en recreatie van het stadskantoor. De organisatie is geschied in samenwerking met het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord. Als consulent voor het leerlingwe zen in deze regio is ook het vroegere gemeenteraadslid Henk Metaal erbij betrokken. Schiedam/Vlaardingen Het regionale comité Rijnmond Alarm heeft met verbijstering gerea geerd op de plannen van het kabinet met het RSV-concem. „Wat nu dreigt te gebeuren, is rampzalig voor de werk gelegenheid en het voortbestaan van de be trokken bedrijven," zegt het comité, dat enkele weken geleden door Schiedamse en Vlaar dingse politici werd op gericht en inmiddels al brede steun heeft gekre gen. „Bij Wilton-Fijenoord en RDM staan ongeveer 2000 van de 5500 arbeidsplaatsen op het spel," aldus het comité, dat daar aan toevoegt dat de twee werven na afslanking vermoe delijk niet rendabel meer kun nen draaien, „En dan wordt ook de rest bedreigd", zeggen comitéleden Ulferd Bruseker, Ron Molenaar en Arnold van Kalken. „Het voortbestaan van Wilton en RDM is nu ui terst twijfelachtig geworden." Het comité heeft in het week einde op drukke punten in Schiedam en Vlaardingen stencils uitgedeeld om ieder een op te roepen 'alles op alles te zetten' om de regering tot een ander inzicht te brengen. Het comité wil dat de regering de Shell en de Esso onder druk zet om het zogenoemde herenakkoord nu eens na te komen. Rijnmond Alarm eist investeringen van de oliemaat schappijen, in ruil voor de winsten, die deze concerns op het aardgas maken. Het comité heeft in het weekend onder vonden hoe veel mensen 'met grenzeloze woede' op de kabi netsplannen met de RSV heb ben gereageerd. Ook de comitéleden zouden zorgen vanmiddag aanwezig te zijn bij de grote demonstratie, die in de Energiehal in Rotter dam wordt gehouden. Vlaardingen Het inrichten van de woonomgeving van het Touwbaancomplex in Vlaar- jttngen is door het gemeente bestuur aangewezen als zoge naamd inspraak-experiment. Dat houdt in dat de plannen voor de inrichting van de om geving van de huizen gemaakt kunnen worden door de bewo- tere zelf en dat die plannen, ntits ze aan de nodige techni sche en financiële voorwaar den voldoen, gegarandeerd in die vorm zullen worden uitge voerd. Deze verregaande vorm van zelfbesüssingsrecht, waar bij zelfs de gemeenteraad in Principe afziet van haar recht yan het laatste woord, is In Vlaardingen een keer eerder taet succes toegepast. Vqor de herinrichting van de omgeving van de Touwbaan is la .totaal iets meer dan 400.000 Sulden beschikbaar. Minimaal zes bewoners en mensen uit omliggende huizen moeten aan het opstellen van de plan nen meewerken, terwijl de plannen uiteindelijk de steun zullen moeten krijgen van een grote meerderheid van de Touwbaan-huurders. Bij het opstellen van het inrichtings plan zullen de bewoners wel rekening moeten houden met het ontwerp-bestemmingsplan en met het benodigde aantal parkeerplaatsen, dat rond het Touwbaancomplex zal moeten worden gerealiseerd. Tijdens de informatievergade ring rond de Touwbaan heb ben zich vorige week al een stuk of zeven bewoners van het Touwbaancomplex ge meld, die aan de inspraak mee willen doen. Er wordt nog ge zocht naar enkele mensen uit de andere huizenblokken in de omgeving. Wethouder Hafkamp maakte een begin met de verbouwinq door wat grond te verplaatsen. Nog geen vijf minuten na zijn vertrek, klom een bouwvakker echter weer op de graafmachine om de berg zand weer op precies dezelfde plaats te storten. Verbouwing wijkcentrum 1 Schiedam De -wijkbewo ners waren vrijdagmiddag de grote afwezigen bij de officiële start van de reno vatie en uitbreiding van wijkcentrum 't Nieuwlant aan het Wibautplein in Schiedam. De helft van het handjevol bewoners, dat toch de moeite had geno men wethouder Lub Haf kamp een paar scheppen zand met een reusachtige graafmachine te zien ver plaatsen, was het ook hele maal niet eens met de pe perdure opknapbeurt van het wijkcentrum, annex bi- blioteek onder de gemeen tenat. „Tweeëneenhalf miljoen gul den," werd er geschamperd. „Dat is toch zonde," meende een van de bewoners van de flat, terwijl hij naar zijn wo ning op de vierde verdieping wees. „Kijk eens naar die ko zijnen. Verveloos en verrot. Onderhoud, hó maar. Daar heeft de gemeente geen geld voor. Maar wel zo'n wijkcen trum afbreken en weer opbou wen voor veel geld. Het dak bijvoorbeeld; dat hout was nog prima. Zelf ben ik timmer man, mijnheer. Dus ik heb er kijk op. Maar dat wordt zo maar gesloopt. Moderniseren, daar heeft niemand wat tegen. Maar dit gesmijt met geld. In spraak? Kom nou. De plannen waren al klaar en moesten zo worden uitgevoerd, Voor de vorm konden we inspreken." Ook met de receptie, die na af loop in hotel Rijnmond werd gehouden, waren de meeste bewoners bepaald niet geluk kig. Geldverspilling, zo con- cludeerdern ze. „Dat geld had veel beter gespaard kunnen worden en bij de opening van het nieuwe wijkcentrum be steed kunnen worden aan een feessie voor de hele wijk. Ie dereen moet bezuinigen, maar de gemeente zeker niet." Ook de leden van de werk groep, die commentaar* mocht leveren op de plannen met het wijkcentrum, was het niet eens met het officiële gebeu ren in het Rijnmondhotel. Per telegram lieten de bewoners, de Jeugdhaven Nieuwland, de wijkvereniging en het maat schappelijk werk in de wijk verantwoordelijk wethouder Een aantal bewoners weigerde na afloop van de officiële handeling mee te gaan naar hotel Rijnmond, om een feestelijk drankje te drinken. Dat moest ook uit de bouwkosten worden betaald, en daar waren ze tegen. Hafkamp weten de receptie verspilling te vinden. De wet houder benadrukte in zijn toe spraak dan ook dat de ge meente grootse isolatieplannen heeft voor de gemeentewonin gen in Schiedam, waarvan het grootste deel in Nieuwland staat. Opvallend was dat behalve wethouder Lub Hafkamp ook zijn coUege Cor van Tilborg en burgemeester John te Loo aanwezig waren. De flatwoning Lepelaarsingel 356: ingezet op 3500 gulden tjes... Vlaardingen Hoewel het woensdagmiddag bij de afslag waar schijnlijk zal gebeuren dat iemand 'mijn' roept bij een hoger be drag, is de flatwoning Lepelaarsingel 356 in Vlaardingen-Holy ïn. eerste instantie blijven hangen op een inzet van 3500 gulden, een bedragje dat door insiders op de veiling als bespottelijk laag wordt beschouwd. In het theoretische geval, dat er woensdagmiddag om half vijf m zaal Triangel niemand afmijnt, gaat de flatwoning ook voor die prijs weg. Het komt tegenwoordig nergens meer voor, zelfs niet bij vooroorlogse woningen, laat staan bij flatwoningen in Holy, dat een woning voor zo'n som te koop wordt aangeboden. Notaris J. Deurloo houdt toezicht op de veiling in Triangel. Het is niet onwaarschijnlijk, dat er op deze veiling van onroerend goed nu eens meer publiek afkomt dan bij de meeste veilingen het geval is, want ook twee andere panden zijn zeer laag ingezet. Het pand Gedempte Biersloot 31 is ingezet op 4700 gulden, de woningen Boslaan 26 en 28 staan samen op 7000 gulden. Wat dus niet wil zeggen, dat niet iemand bijvoorbeeld al bij 50.000 gulden 'miin' roeot. Schiedam/Vlaardmgen De gemeenten Schiedam en Vlaar dingen hebben definitief subsidie voor energiebesparende wo ningbouwprojecten toegewezen gekregen. Staatssecretaris Brockx van Volkshuisvesting en minister Van Aardenne van Economische Zaken hebben bekend gemaakt dat Vlaardingen 278 meergezinswoningen en Schiedam 184 huizen in de woning wetsector mag bouwen. De Schiedamse woningen zijn overigens in Woudhoek-Noord al in aanbouw. Hiervoor ging enkele maanden geleden de eerste paal de grond in. De Vlaardingse woningen zijn vrijwel gereed. Zij zijn verre zen aan de Sehumannring bij Holy-Zuïd De woningen in Schiedam en Vlaardingen horen nog bij de woningcontigenten van 1982. De rijksoverheid draagt een maximum van in totaal zes ton in de kosten bij. Het gaat voor de twee Water weg-gemeenten om zogenaam de Prego-predicaten: proefpro jecten rationaal energiever bruik in de gebouwde omge ving. Om daarvoor in aanmer king te komen moeten de ont werpen nieuw zijn voor de Ne derlandse bouwpraktijk. Daar naast moeten alle energiebe- perkende maatregelen samen een besparing opleveren van minstens dertig procent. De Vlaardingse meergezinswo ningen zijn voorzien van dub bele ramen en een gasmotor warmtepomp, die het huis via waterradiatoren behaaglijk moet houden, Volgens bereke ningen zal op deze manier bij na een half miljoen kubieke meter aardgas per jaar worden bespaard. De opdrachtgever is Patrimonium's Woningen, ter wijl de Schiedamse bouwon derneming SSN het project heeft uitgevoerd. Het ontwerp is van het Rotterdamse archi tectenbureau Henk Klunder. Het project m Schiedam, waarvoor de gemeente de op dracht heeft gegeven, bestaat uit 76 één- en 108 meergezins woningen. Hierbij wordt de warmte door een gaswandke- tel geregeld. Gevels, vloeren en daken krijgen een extra isolatie en de ramen krijgen naast dubbelglas ook isole rende luiken. Bij wijze van ex periment bouwt men in 17 eengezinshuizen een allesbran- der in. Het ontwerp is van de Deventer architect Kristins- son, opdrachtgever de ge meente Schiedam. Aannemer is Urbi-Bouw uit Nieuwegein. Schiedam Busreizigers za gen zaterdagmiddag bij de hal te op de hoek van de Burge meester Knappertlaan en He Arie Prinslaan in Schiedam, hoe hun chauffeur de achter volging inzette op één van zijn passagiers. Een 33-jarige man uit Hoogvliet was daar uitge stapt en had de achterlichten van de bus kapot geschopt. De Hoogvheter had onenig heid met de buschauffeur ge kregen. Hij wilde tussen twee haltes uitstappen. De bestuur der gaf daar evenwel geen ge hoor aan, waarna een vecht partij ontstond en de reiziger 'm bij de volgende halte smeerde. De chauffeur ging hem achterna en greep hem m samenwerking met de politie op het Rubensplem in de kraag. Vlaardingen/Schiedam Een 23-jarige Schiedammer heeft tegenover de politie bekend dat hij vorige week woensdag avond in de Meidoornstraat m Vlaardingen een meisje heeft willen aanranden. Hij bedreig de haar met een pistool, terwijl hij zijn geslachtsdeel liet zien. De Vlaardingse politie heeft naar aanleiding van zijn be kentenis het onderzoek uitge breid naar Maassluis en Schie dam voor soortgelijke geval len. Ook de rijkspolitie is inge schakeld, Vrijdagavond kon de politie de aanrander in diens woning in Schiedam arresteren. Bij toe val had 'één van zijn Slachtof fers', zoals de politie zegt, hem in zijn wagen zien rijden en toen het kentekennummer ge noteerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1