I 'Ik woon in de Barbier' Wegenwacht in de blo Fractieleider D'66 op de vingers getikt Bedreigde instelling vindt geld bij rijk 'SCHRIJVERSBUURT' BETAALT GEEN HUURVERHOGING Wxammm V1AARDINGS DAGBLAD SCHIEQAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Woudhoek krijgt weer nieuwe straatnamen VCWhoudt pleidooi voor zichzelf Nu ook VVD ontstemd over Hilton- weekend Water weg-Noor d heeft hog drie tehuizen nodig Don Rodrigues belooft beterschap Opknapbeurt Oranjewijk onderdeel banenplan Paarden op hol na kroegentocht Inbreker steelt rijbewijs en auto 472 33 is riirf. S&tT i H r MTERWEG VRIJDAG 11 FEBRUARI 1983 Schiedam Voor het nieuwe stuk Woudhoek liggen de straatnamen al klaar. De keuze van de straatnamencommissie is gevallen op een reeks oude ambachten, zodat de h bewoners straks in de op- merkelijke situatie ko- ^men te verkeren dat zij „in iemand" schijnen te wonen. „Ik woon in de Hoepelma ker." „Ik woon in de Geel- gieter." Het is kortom ook met deze nieuwe benamingen in Woudhoek weer zo, dat er geen aanduidingen zoals straat of laan of weg of pad achter komen, maar dat het gewoon blijft bij Waterstoker, Hekelaar en Garentwijnder. Zoals bewoners in het eerst gerealiseerde deel van Woud- hoek-Noord kunnen zeggen dat zij bijvoorbeeld in de Ark wonen. Het heeft veel van hun kennissen al de indruk gegeven dat zij in woonboten huizen. Dat wordt nu nog vreemder. Geen Barbierstraat, maar Barbier. Geen Schrijnwer kerplein, maar Schrijnwer ker. De straatnamencommis sie denkt voorts aan namen zoals Mandenmaker, Netten- boetster, Warmoezenier, Stoelenmatter, Chirurgijn, Leerlooier, Wolkaarder, Tin- nengieter, Touwslager, We ver en Kolenbrander, Het eerste deel van Woud hoek, waar de straten naar oude scheepstypen zijn ver noemd. wordt begrensd door de Scheepvaartweg, een alge mene aanduiding die aan geeft om welke soort straat namen het gaat. Die wijk heet dan ook de Botenbuurt. In het nieuwe stuk, waar de straten naar oude ambachten genoemd gaan worden, zul len er twee straten zijn die ook zo'n algemene aandui ding krijgen: de Am bach t- sweg en de Gildeweg. Hier denkt de commissie dus wel aan de toevoeging 'weg'. Aangenomen wordt dat dit wijkdeel al gauw bekend zal staan als de Beroepen buurt. Aangenomen wordt dat ook, omdat de huizen niet goed koop zijn, zodat er wellicht weinig werlozen komen te wonen. Het niet overal biymoedig ontvangen advies van de straatnamencommissie komt dinsdag ter beoordeling van de_ 'hogere' commissie voor ruimtelijke ordening. Patrimonium daagt wijk voorde rechter Vlaardingen Het Vlaardings Centrum voor Welzijns planning (VCW) denkt, dat er in de toekomst geld bij het rijk kan worden losgepeuterd om haar bestaan veilig te stellen. Kort na de oprichting van het centrum draai de de minister de subsidiekraan dicht, zodat de gemeente zelf financieel over de brug moest komen. Vanaf dat mo ment stond het voortbestaan van het VCW ter discussie. Vlaardingen De bewoners van de 136 huizen van complex VI van Patrimonium, de 'sehrijversbuurt' in het centrum van Vlaardingen, overwegen een ad vocaat in de arm te nemen als 91 van hen voor het kantongerecht moeten verschijnen. Zij stelden in december van het vorige jaar dat de buurt in haar récht stond een huurverhoging te weigeren. De Vlaardingse woningbouwvereniging, eigenaar van de panden, heeft nu bijna twee weken geleden be zwaar tegen de beslissing van de huurcommissie aangetekend. Vlaardingen Nu het Vlaardingse college van burgemeester en wethou ders hun 'werkuitstapje' naar het Rotterdamse Hil ton hotel hebben toegege ven en goedgepraat, is de WD geërgerd in de pen geklommen. „Onder de huidige economische om standigheden is het ten enen male onjuist extra kosten te maken voor een dergelijke werkbijeen komst", laat fractievoorzit ster Mariëtte Hoogendijk -weten. ,Het is de VVD een raad sel hoe een college van B en W het verantwoord kan achten voor rekening van de gemeente een Weekeinde in het Hilton hotel door te brengen, uit gerekend om zich te bezin nen op mogelijke bezuini gingen." Hoogendijk wijst erop, dat de liberalen tij dens de begrotingsbehan delingen in november na drukkelijk hebben ge vraagd te bezien of op reis- en verblijfkosten valt -te snoeien. 'frHet college antwoordde daarop", aldus de liberale, f.dat dit beslist niet tot de mogelijkheden behoorde en wees onze bezuinigings- 'Voorstellen verontwaar digd van de hand, Hoe ge loofwaardig dit antwoord -was, is ons en alle andere ;Vlaardingers inmiddels duidelijk geworden." In dien Remï Poppe en Mie- ke Paalvast van de Socia- kstiese Partij (SP), die het Omstreden weekendje heb ben aangezwengeld, een oio tie van afkeuring zul len opstellen, zou de VVD dit best eens kunnen on dersteunen. Op welke gronden Patrimo nium bezwaar aantekent, wil de woningbouwvereniging niet zeggen. De bewoners weigeren meer huur te beta len, omdat zij ontevreden zijn over het onderhoud dat de woningbouwvereniging aan hun onderkomens pleegt. De klachten lopen uiteen van verrotte kozijnen tot vochtige muren, krakende vloeren en slechte elektrische bedrading. „Er wordt geen enkel onder houd gepleegd", zegt bewoner F. Hartman van de Burge meester Pruissingel. „Alleen lapwerk, verricht door tim merlieden. Er worden delen van ramen hersteld, maar geen verrotte ramen vervan gen. Het gevolg is, dat veel ra men slecht sluiten, waardoor we last hebben van tocht. Ook onstaan er door het lapwerk veel kieren. Bij sommige hui zen zijn op de ramen alumini um strips bevestigd om de kie ren af te dekken. Dat is toch geen onderhoud!" De bewoners zijn verbolgen over de gang van zaken. „Dat Patrimonium de bewoners voor de rechtbank daagt, zet kwaad bloed", legt opbouw werker Leo van Gerven uit. „Als er geen beroep was aan getekend, hadden de bewoners anders gereageerd. Als reactie stellen ze zich harder op dan ze vaft plan waren". „Het feit, dat ze het niet eens zijn met de beslissing van de huurcommissie wordt nu over onze ruggen uitgevochten", meent Hartman, „Dat er ach terstallig onderhoud aan de woningen moet worden ge pleegd heeft Patrimonium im mers zelf toegegeven door in 1976 te beginnen met onder houdswerkzaamheden." In 1976 besloot Patromonium achterstallig onderhoud aan de woningen van complex VI weg te werken en begon met het aanbrengen van kleine veranderingen in de wonin gen. Daardoor zou het moge lijk zijn het onderhoud uit te voeren onder het mom van 'renovatie'. Eind 1978 werden de werkzaamheden aan de woningen stopgezet. Vanaf 1981 is door Patrimonium ech ter geen onderhoud meer ge pleegd. De na die datum door de woningbouwvereniging ge vorderde huurverhogingen zijn steeds door de bewoners geweigerd. Door ook de planning van de volksgezondheid te gaan doen verwacht het VCW te kunnen profiteren van de gelden die het rijk daarvoor beschikbaar heeft. Want waar de rijksbij drage voor sociaal-cultureel werk is ingetrokken heeft 'Den Haag' voor de planning van de volksgezondheid juist een bijdrage ingesteld. De politiek moei, vinden briefschrijvers Wil den Har- togh en mevrouw G. Visser, het VCW niet opheffen. Het werkterrein moet uitgebreid worden met sport, volksge zondheid en kunst en cultuur. Als daarnaast nog een beetje bezuinigd zou worden is het perspectief voor het VCW „fi nancieel interessant", staat er in de brief. Wegenwacht Wim van Ardenne kreeg gisteren midden op het kruispunt Westertee van de dames van Westland Promotion alvast een bos bloemen ter gelegenheid van Valentijnsdag teder jaar eert de bloemenhandel een groep in de maatschappij om de jaarlijkse 'bloemgeefdag' onder aandacht van het publiek te brengen Vorig jaar waren dat de 'klaarover- moeders', dit keer de wegen wach ters. Zij zorgen er in kou en regen, hitte en sneeuw voor dat automobilisten met pech geholpen kunnen worden. Volwassen gehandicapten ^eredam/Maassluis In ie- geval in Maassluis zullen dagverblijven gehandicapte nog twee oör geestelijk 6C.iailUiwp«: Olwassenen bij moeten ko- en in Schiedam minstens Jr?" Op dit moment is niet er na realisering het Schiedam se tehuis nog nodig zal zijn. 1 voorbehoud wordt ge maakt in een vanochtend ver schenen nota over de gezins vervangende tehuizen in Zuid- Holland. Hierin beschouwt de betrokken provinciale advies commissie het gebied Nieuwe Waterweg-Noord als een apar te subregio, die zulke voorzie ningen moet kunnen hebben, onafhankelijk van Rotterdam- Zuid en Rotterdam-Noord. Vlaardingen D'66 ziet er vanaf het functioneren van de eigen fractievoorzitter, Don Rodrigues, in een leden- vergadering ter discussie te stellen. Binnen de partij was de laatste tijd steeds meer onvrede over Rodrigues. In het bestuur gingen zelfs stemmen op om het vertrouwen in de fractievoorzitter op te zeggen. Die onvrede werd veroorzaakt doordat Rodrigues enkele ke ren wegbleef van vergaderin gen van de raadscommissies waar hij in zit. Dat was eind vorig jaar. Rodrigues speelde toen zelf met het idee om te stoppen met het raadswerk, omdat hij in zijn werk in de Rotterdamse stadsvernieuwing meer taken had gekregen. Ook was sommige partijleden de slechte bereikbaarheid van Rodrigues een doorn In het oog. Van een verschil van me ning op het politieke vlak is geen sprake. Bestuur, fractie en steunfractie hebben de problemen op een buitengewone fractievergade ring inmiddels uitgepraat. Er is onder meer afgesproken dat Rodrigues voortaan zelf con tact opneemt met de leden van de steunfractie en dat hij ook probeert beter bereikbaar te zijn. Volgens Rodrigues zelf is de zaak een beetje opgeblazen en valt het allemaal wel mee. „Zoals ik het nu kan overzien, zit ik zeker de rit tot de vol gende verkiezingen uit Na tuurlijk, ik heb een paar com missies moeten missen. Maar dat heeft niets met mijn moti vatie te maken. Ik had het toen gewoon erg druk met mijn werk. Van de steunfrac tie kon ik het me ook best voorstellen dat die er moeite mee hadden dat ik slecht be werk nu eenmaal erg ambu lant." Rodrigues heeft er het volste vertrouwen in dat de samen werking met de steunfractie zal verbeteren. „En voor zover ik het nu kan bekijken, hoef ik tot aan de zomervakantie geen enkele commissie te mis sen." Daarbij tekent hij wel in de Rotterdamse stadsver nieuwing niet zelf in de hand heeft. „Ik zie het erg positief in. Maar natuurlijk blijft mijn werk nummer een. Maar dat geldt, neem ik aan, voor ieder gemeenteraadslid Vanavond houden de Vlaar dingse democraten een leden vergadering in de Lijndraaier. Maassluis Het groot onder houd aan 67 woningen in de Oranjewijk moet gepaard gaan met extra werk voor Maasslui- se bedrijven. Evenals de voor zieningen, die aan de Serin genflat zullen worden uitge voerd, moet deze opknapbeurt deel uitmaken van het banen plan. Door meer onderhoud uit te voeren en dat ook regelmati ger dan normaal te doen wil het gemeentebestuur de werk gelegenheid in Maassluis sti muleren. Geld voor dit plan is gevonden in de overvloedige rente van de bedrijfsreserve. In totaal is een bedrag van ruim 1,1 miljoen gulden met de onderhoudsbeurt èn isole ringsvoorzieningen, die even eens in de Oranjewijk worden getroffen. De in aanmerking komende 67 panden staan in de Willem de Zwijgerstraat, de Prins Mauritsstraat en het Prins Julianaplantsoen. De opknapwerkzaamheden omvatten het vernieuwen van deuren, plafonds kozijnen, de riolering en het vervangen van de water gas- en electri- citeitsvöorzienmgen. Bij het isoleringsproject, waarbij de rijksoverheid in de kosten meedeelt, gaat het om onder andere dubbele beglazing. Het voortbestaan van het VCW werd eind januari nog twijfelachtiger dan het al was. De minister beloofde de ge meente vijftig procent van de wachtgelden te betalen, als het personeel binnen vier weken werd ontslagen. „Trap ze er maar uit, dan krijg je geld toe", vertalen Hartogh en Vis ser in hun brief. In het schrijven wordt al het goede werk dat het VCW in baar nauwelijks eenjarig be staan heeft gedaan opgesomd. Het financiële en inhoudelijke beleid op het gebied van het sociaal-cultureel werk is dui delijker geworden, er wordt meer voor achterstandsgroe pen gedaan en het vrouwen huis is er mede dank zij het welzijnscentrum gekomen. Zelfs het feit dat dat werk wordt geboycot door de buurt huizen, krijgt in de brief een positieve draai; hieruit zou blijken dat het VCW niet een zijdig de belangen van die in stellingen voorop heeft ge steld. Het beleid van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur wordt door Den Hartogh en Visser „inconse quent en asociaal" genoemd. Ze schrijven erop te rekenen dat burgemeester en wethou ders wat minder overhaast be sluiten over het voortbestaan van de planning dan op het ministerie is gedaan. „Politiek komt voor steeds moeilijker keuzen te staan. Democrati sche planning is een goed in strument om die keuzen voor te bereiden in overleg met de betrokkenen", aldus het be dreigde VCW. Schiedam Een koetsier, die met een paaf bekenden langs de Schiedamse etablissemen ten trok ter gelegenheid van carnaval, heeft zijn kroegen tocht voortijdig moeten afbre ken toen zijn vervoermiddel letterlijk de benen nam. Het feestvierende gezelschap ging met paard en wagen van kroeg naar kroeg. Op de Koe-, markt schrokken de twee ede le viervoeters, die daar ston den te wachten tot hun bege leiders uitgedronken zou zijn, van de tram die piepend door de bocht ging; zij sloegen op hol. De dieren galoppeerden in vliegende vaart over de Koe- marktbrug. Het slingerende rijtuig raakte echter een ver- keerszuiltje, kantelde en kwam op een van de dieren terecht. Het paard kon met do hulp van de koetsier worden bevrijd. Het dier mankeerde niets. Dodelijk ongeluk op Schiedamsedijk Vlaardingen De 30-jarige mevrouw F. Yasar-Cekic is gisteravond op de Schiedamse dijk in Vlaardingen door een auto geschept en in de loop van de nacht in het Holy-zie- kenhuis aan haar verwondin gen overleden. Het slachtoffer werd aangere den door een 28-jarige Schie damse, die rond half negen met haar auto over de Schie damsedijk reed, richting Schiedam. Toen zij de kruising van Schiedamsedijk en Julia- nasingel naderde, passeerde vlak voor haar auto een Volkswagenbusje, dat vanaf de Julianasingel links afsloeg de Schiedamsedijk op. Het slacht offer, dat op dat moment de Schiedamsedijk overstak, had de auto van de Schiedamse niet gezien, werd geschept en tegen de straat geslingerd. Schiedam Uit een woning aan de Verdistraat in Schie dam is gisteravond tussen 21.00 en 22.00 uur een gouden polshorloge ter waarde van 10.000 gulden gestolen. De in breker nam enpassant ook nog vierhonderd gulden baar geld, waardepapieren, het rij bewijs van de bewoner én de kentekenbewijzen van zijn auto mee. Omdat het voertuig voor de deur geparkeerd stond, is de inbreker er ook maar in verdwenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1