8 AGENDA EEHMI Sint Radboud brengt rust in vrolijkheid Wijkagent Bakelaar schudt heel Maassluis de hand Westnederland tegen patatkraam bij halte Afval hoeft niet naar AYR fW-^Wê Half Kethel loopt uit naar Passage B.D.L. Rykuiter De Beer krijgt stukgelezen boek Politie verhindert veiling Rotterdams Nieuwsblad maandag 21 iebruan 1983 RW Ontslagen onderwijzers weer voor de klas Maassluis De Maassluise raadscommissie voor sociale •zaken, en onderwijs heeft in principe besloten een her plaatsingsregeling te treffen voor het personeel voor het openbaar onderwijs in Maassluis, dat wegens ophef- ifing van een school moet afvloeien. Over de juiste in- I vulling van de regeling kan nog volop worden gedis- ,'cussiëerd. Het college-van Maassluis .heeft onlangs van de Alge mene Bond van Onderwij zend Personeel <ABOP) het verzoek gekregen een her- Vlaardingen haalt bakzeil .•Vlaardingen De ge- Imeente Vlaardingen kan I het particuliere vuilop- haalbedrijf Zegwaard in Delft niet verplichten om afval naar de AVR te brengen. De gemeenteraad had Zeg- waard vergunning gegeven om afval op te halen in Vlaardingen, op voorwaarde dat het vuilnis aan de AVR werd aangeboden. Vlaardin- gen is aandeelhouder in NV Afvalverwerking Rijnmond. Zegwaard vocht die regel 1 aan, omdat het daardoor veel te veel op kosten gejaagd zou worden. Afval storten in het Belgische Sas yan Gent is .•jper jaar 75000 gulden goed koper, rekende het Delftse i^tbedrijf voor. •.'-De 'Raad van State heeft - ^Zegwaard nu gelijk gegeven. Vlaardingen heeft, volgens .de afdeling rechtspraak van de Raad, niet kunnen aanto nen dat Zegwaard het afval onzorgvuldig zou storten als het vuil niet naar de AVR gaat. plaatsingsregeling te treffen. B en W voerden hierover overleg met de plaatselijke schoolhoofden, maar deze hadden sterke bedenkingen tegen een dergelijke rege ling. Als argument gebruik ten zij, dat de vrijheid die er bij sollicitatieprocedures is sterk wordt beperkt De ABOP heeft nu onder het personeel van de scholen, die voor het instellen van een dergelijke regeling zijn, een actie ontketend. Volgens wethouder Elly Coe- nen heeft een dergelijke rege ling haken en ogen. „Als jon geren die een half jaar of een jaar les hebben gegeven wor den ontslagen komen ze, als er volgens anciënniteit wordt ge werkt, niet meer aan de bak. Maar wat moet er dan gebeu ren? Ouder onderwijzend per soneel met een gezin laten wachten?" De PvdA'er Mees Duimelaar sprak zich als eerste uit voor een herplaatsingsregeling. Hij vond het een nuttige voorzie ning. Het door de schoolhoof den gebruikte argument sprak hem minder aan. Hij zei zich niet aan de indruk te kunnen ontrekken, dat de schoolhoof den bij de beoordeling van het verzoek vrij willekeurig te werk gingen. Mand a Kapil (D*66) verklaar de tegen een herplaatsingsre geling te zijn. Zij meende dat 'het bevoegd gezag door de re geling geen vrijheid heeft in het benoemingsbeleid'. Van willekeur bij sollicitatieproce dures kon volgens haar ook geen sprake. ,.We hebben ten slotte onze democratische in- spraakregelmgen", wierp zij tegen. CDA'er Wim van der Spek wilde pas een definitieve me ning geven, als het college met een concreet voorstel kwam. Hij overwoog nu 'nee* te zeg gen tegen dc regeling. „Omdat door zoiets niet meer werkge legenheid wordt geboden." ,,r Rinus Bakelaar: „Hee! de Westwijk? Heel Maassluis is hier." Maassluis Wijkagent Rinus Bakelaar consta teerde het vrijdagavond bij zijn afscheidsfeest in het wijkgebouw van het Hoofd niet zonder trots; „Heel de Westwijk? Heel Maassluis is hier." En zo leek het ook wel. Het houten gebouwtje was afge laden met mensen die Bake- kar de hand kwamen schud den. Met de meesten kon hij herinneringen ophalen aan voorvallen uit de dertig jaar dat hij met de politiepet op door de straten van Maas sluis liep. De bijdragen voor het feest, dat de innemende wijkagent door de bewoners werd aange boden, kwamen ook uit heel Maassluis. Behalve de receptie konden daar ook nog eens ca deaus van betaald worden, die de wijkagent en Zijn vrouw werden aangeboden door op volger Guido Kuipers. Voor Rinus Bakelaar was er een fiets, die halverwege het feest de zaal werd ingereden. Daarbij bleek in ieder geval het licht prima te werken. Zijn vrouw kreeg een plantenbak. Op de tafels achter het han-- denschuddende echtpaar stond aan het einde van de receptie een grote hoeveelheid gedistil leerd, „Ik zal aan je denken hoor, als ik...", zei Bakelaar met een veelbetekend gebaar bij elke volgende fles die hem aangeboden werd. De wijkagent die per I februa ri met vervroegd pensioen ging was tot zijn spijt verkou den, dus zijn dankwoord bleef, kort. „Ik ben niet zo lekker bij stem en dat terwijl ik juist zo van een gezellig babbeltje hou." Hij zei niet weemoedig te zijn, „want zo'n leuk beroep was het nou ook weer niet." Maar de receptie vond hij wel „hartstikke fantastisch." Schiedam Even omgerekend, dan krijg je met één concert van Sint Radboud in het Passagetheater even- 'veel mensen binnen als voorheen op 125 filmavonden. Hn het geval van Sint Radboud houdt Passage dus 124 "vrije avonden over; daar ligt nog genoeg ruimte voor leuke dingen. Vroeger met het filmprogramma was .daar géén ruimte voor. Schiedam kan dus, als het wil, de rijpe vruchten al proeven van een theaterbeleid in •de nieuwe richting, ook al-zijn er nog zoveel avonden open. Bij de films zaten er vroeger per avond twee mensen in de zaal en in heel barre tijden was dat zelis een gemiddel de. Het waren de harmonie en drumband van Sint Rad boud uit Kethel, die zater dagavond bewezen dat je be ter één leuke, goed verzorg de avond in de week kunt yprogram meren dan zeven nietszeggende. -Het Passagetheater 2at voor -meer dan de helft vol, met 250 "concertgangers, en het publiek De Vlaardmgse afdeling van Amnesty International houdt dinsdag weer een schrijfavond in het Broederhuis, Nieuwe Kerkstraat 3. Er kan onder meer worden geschreven naar de Poolse regering om de vrij lating te bepleiten van twee aanhangers van de vakbond Solidariteit, die door hun acti viteiten in de cel terecht zijn gekomen. Ook kunnen voor beeldbrieven opgehaald wor den om thuis te schrijven, In het Broederhuis wordt ge- ^schreven van half acht tot half tien. De leerlingen van de Maas sluise muziekschool 'geven woensdagavond een concert in de Koningshof, Uiverlaan 20. Het concert begint om acht uur. bestond voornamelijk uit Schiedammers die zich nog zelden in de schouwburg lie ten zien: het publiek kwam grotendeels uit Kethel, de ei gen stek van Sint Radboud. Ook hierin is Passage zo zijn nieuwe functie aan het ver vullen. Het levert een aanbod waar elke Schiedammer wel een keer iets aan heeft, zodat de cultuurtempel niet uitver koren blijft voor een filmisch georienteerde elite, die dan trouwens nog liever naar Rot terdamse bioscopen ging. Betere Sint Radboud nu was prima. Daar stond een orkest, dat be wees dat het één van de betere Schiedamse muziekgezelschap pen is. Zo'n orkest is het waard op de radio te komen {onlangs uitgenodigd door de Vara) en 20'n orkest durft het ook aan om in een zaal als Passage te musiceren. Voor heen was dat zaal Arcade, maar dat dreigt verleden tijd te ïijn en te blijven. Hoewel de dreiging zijn druk verliest, als men zich bedenkt hoe fraai het in Passage allemaal klonk. ingetogenheid spelen. Als een orkest alle plechtigheid weet te koppelen aan de meest op- door Kor Kegel wekkende passages, zonder zich m geestdrift te verliezen, dan kan je stellen dat het de muziek beheerst. Hier droegen dirigent John Segers en met name solist Kees van Vliet toe bij. Opgewekt ging men de pauze in. Drumband De drumband van Sint Rad boud daverde na de pauze op Sint Radboud was ingetogen tot tn de meest uitbundige passages. en het betekende een enorm verschil in sfeer en slijk Tam- boer-maïtre Wim van de Drift kwam met zijn vermaarde fanfare al snel tot een climax, met Schinstme's compositie 'Metallic mystique', waar Sint Radboud meer weet op te roe pen dan in een vrij pretentie loze potpourri als de 'Maneïm spectacular' waarmee dit pro gramma-onderdeel besloten werd. De finale van harmonie en drumband samen was ech ter weer een klapstuk. Zo mag Passage best elke Van de composities, die het or kest voor de pauze bracht, moet het hoornconcert num mer 3 in Es van Mozart wor den uitgelicht. Dit was het muzikale hoogstandje van de avond. Ondanks het arrange ment van Robert J. Bar deen bleef Sint Radboud de essentie van dit muziekstuk aanvoelen en zo bleef men zelfs de meest uitbundige delen met knappe weekend doorkomen. Het bal na afloop onderstreepte aan het eind van de zaterdagavond nog een functie, die Passage sinds kort heeft. Het is geen droog, saai theater meer, daar gaven de leden en donateurs van Sint Radboud blijk van. Maandag 21 februari Hof pleintheater. 20.15 Jazz m hel Hcfpleintheaier, Johnny Gnffm Qurtct, met in het voorprogramma Jan de Ligi Kwintet Anoy' Com plex: 1100-17 00 en 1900-22 30 Na tionale woonmanifestatie 'Binnen huis'. Goethe Instituut: 2000 Le zing door de Duitse schrijver Willi Fahrmann 'Uber die kunst. Kindern und Jugendlichen das Lcsen zum vergnugen zu maehen* Dinsdag 22 februari Piccolotheater: 20.30 Toneelgroep Sater speelt 'Verkilling' regie Joost Boer. muziek Henk Alkema. mei Rose Thestng, Roelof den Ambtman, Mane Louise Stheins. Hajo Bruins, Hans Lig!voet, Barbara Cozens. Siore van Vliet en Wim v.d Meeberg Hof pleintheater. 20.15: "Maude Mix en Hannah Mae, een apart stel buren' regie Nancy Gabor, met Ina van Faassen en Yoka Berretty. De Doe len: 14 00 Middag-muziek; Rotterd Philharmoniseh Orkest, dirigent Edo de Waart, solist Gerard Hettema, viool 2015: Radio Philharmoniseh Orkest, dirigent Miklós Erdélyi, solist Miklós Pcrényi, cello Luxartheaten 20 15 Musical 'Fien' met o.a Jasperi- na de Jong, Gerard Cox, Willy van Heesvclde, Reina Boelens en Loeki Knol. Passagetheater: Schiedam, 20.15: Blijspel 'Drie sn dg pan' met oa. Piet Bambergen, Joke Bruys en René van Voorcn. Kunstmin: Dor drecht, 2015: Nooy's Volkstheater met 'Daar komen de jantje?' met o.a. Ank vd. Moer en Henk Molenberg Theater Zuidplein: 20.30. Pianoreci tal door Martijn vd Hoek, werken van Schumann. Ravel. Martin en Brahms Jazzcafé Dizzy: 22 00 Ellen H. Band Jazz-Inn De Koode Leeuw: Ca pel le, 22 00 Klaus Fenter Trio en Jenny Gordce De Lantaren- 2: 2100 "30 Man' met Margie Smit (dans en choreograaaf) en Dick Hau- ser (musicus/auteur). Ahoy' Com plex: 13 00-17.00 en 19 00-22 30 Na tionale woonmanifestatie 'Binnen huis'. Bioscopen Alhnmbra 1: 'Trail of the pink pan ther' (16) ma. t/m woe. 200 en 7.00 u Alhambra 2: 'Fame' (al) dag 2 30- 6 45 en 9.30 u. Calypso 1: 'ET.' (al) dag 2 00-7.00 en 9.45 u Calypso 2: 'Firefox' (12) dag. 1.45-645 en 9 30 u Calypso 3: 'Raiders of the lost ark' (12) dag 2 00-7.00 en 9 45 u. Cen traal: 'De babysitter gaat er voor lig gen' (18) dag 12 30- 2.15-4 00-5.45- 7 30 en 9.15 u. Cineac (Beurs); 'Evil death' (16) dag. 2 00-7.00 en 930 u Cineac (Bijenkorf); The New York ripper' (16) dag. 2 00 u. zond. en di 7.00 en 9 30 u Cinerama 1: "Annie" (al) dog. 1.30-6.45 en 9 30 u Cinera ma 2: 'Firefox' (12) dag 00-6,45 en 9.30 u. Cinerama 3: 'ET.' (al) dag. 2.15-7.00 en 9 30 u. Cinerama 4: 'De wereld volgens Garp' (12) dag. 1.45- 7.0O en 9.30 u. Cinerama 5: 'Les uns les autres" (al) dag 8 00 u. Corso: 'Aas der azen* (16) dag 2.00-7.00 en 930 u Kri terion: 'Close encounters of the Zie voor de yltgebreide evenementen weekagenda de UIT-bijlage op woensdag third kind' (al) dag 7 00 en 9 30 u, ma. alleen 8 00 u. Lumiere 1: 'De zwarte ruiter' (16) ma t/m woe 200- 7.00 en 9 30 u Lumiere 2: 'Firefox' (12) ma t/m woe 2 00-7 00 en 9 30 u Lumiere 3: 'Het kleinste bordeel in Texas' (16) ma. en di 1 45-6 45 en 9 15 u, woe, 4 15-6 45 en 9 15 u Lumiere 4: 'Le Choc' (16) dag 1 45-6 45 en 9.15 u Metro 1: 'De wraak der Barbaren' (16) dag 2 00-7.00 en 9 30 u, ma en woe. avond Bingo Metro 2: "Porkey's pikante pretpark' (16) dag 7 00 en 9 30 li. ma en di 2 00-7 00 en 9 30 u. Bex: 'Porno-Lekkerland in Zweden' (18) dag van 10 00 u s'morgens tot 24.00 s'nacbts. Thalia: 'Als je begrijpt wat ik bedoel' (al) ma t/m woe 200- 7 00 en 9.30 u 't Venster-I: 'Indenti- fi ca none di una donna* (16) dag 19 30 en 22.00 u, ma. gesloten 't Venster-2: Trezurm' 416) dag 20.00 en 22 30 u. ma. gesloten 't Venster-3; 'Het veld van eer* (16) dag 19.30 en 2200 u, ma gesloten. De Lantaren: 'Het af- sche'd' (16) dag 2000 en 22.30 u. ma. gesloten. Kindervoorstellingen Alhambra-2: 'Walt Disney's leken- filmparade' dag 1.00 u Cinerama-5: 'Het geheim van NIMH' dag. 215 u, zond 1.30 en 3 30 u. Lumiere-3: *101 Dalmatièrs' dag 1 45 u (behalve ma. en di.J. Metro 2: 'Tom en Jerry (deel- 5>' dag 2.00 u (behalve ma en di.) Passage: 'Dagelijks kinderfilms (be halve ma. en di.). Informatie tel: 269563. Diversen Artsenboodschappendienst: Tel. 20C611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam) Integraal Kankercen trum Rotterdam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K R. Tel 010-634330Telefonische Hulp dienst Rijnmond: Rotterdam 010- 362244. Schiedam 010-731161 Voor hulp bij maatschappelijke en geeste lijke noden. HIC: Hulp- en informa tiecentrum Postkantoor Coolsingcl Tel 172929, sociale ert culturele in formatie, rechtshulp, studie en on derwijszaken. vacaturebank, Joon- technische dienst enz Geopend maand J1 00-17 00 u, dinsd. if m vrij 8 30-1700 u Crisiscentrum Rotter dam: Mathenesserlaan 270. tel* 76 39 44, Voor mensen met accute proble men op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A.A. werkgroep Rotterdam: Bergweg 307a, tel" 673815, voor mensen met al coholproblemen. Stichting Recht swinkel: tel. 525577 en 525690 (op werkdagen van 1000-14 00 uur) Kra- lingen1 Goudsenjweg 21, di. 1700- 19.00 u Bloemhof: Vtolierstraat 1, dh 17.00-19 00 u. Spangen: Potgieter- straal 8, do. 17 00-2000 u. Bureaus voor rechtshulp: Zuid- Pleinweg 218-220, di t/m vrij. 10.00-12 30 u Noord: Teihngerstraat 59, ma 13.00- 16.00 u, di, t/m vnj 10 00-16.00 u. do 19.00-21.00 u, vrijdag van 14,00-1600 u. notaris aanwezig. West: Mathenes serlaan 373 do 1300-15 00 uur, af spraken ma en di. van 13.00-16,30 uur. De heer B.D.L. Rykuiter, chef incasso van de Openba re Nutsbedrijven Schiedam, was op 15 februari precies veertig jaar werkzaam bij de overheid. De jubilaris krijgt woensdagmiddag van kwart voor vier tot vijf uur een re ceptie aangeboden in het be drijfsrestaurant van de ONS aan de Van Heekstraat 15. Maasland Met A.J. Hermans op de voorste rij van de publieke tribune heeft de Maaslandse gemeenteraad zich uitvoerig beziggehouden met diens verzoek om aan de Kortebuurt een snaekwagen te mogen plaatsen. Het bestemmingsplan moet daarvoor worden aange past. Vooruitlopend op de beslissing van de raad heeft de uit Maassluis afkomstige aanvrager er zijn wagen al vast geplaatst. De snackwagen zou een defi nitieve plaats moeten krijgen vlakbij het busstation van Westnederland, waar momen teel nog een nissenhut staat van Rijkswaterstaat, Niet zon der slag of stoot volgde de raad het voorstel van B cn W om medewerking te willen verle nen. Tegen de plaatsing van de snackwagen zijn een twee bezwaren ingekomen. Een van het sinds kort ter plekke ge vestigde aannemingsbedrijf Van Dijk BV, dat belemme ring voor de toegangspoort van het bedrijf vreest. Het tweede bezwaar is afkomstig van de vervoersonderneming Westnederland en bereikte 20- wel Ben W als de raad pas tij dens de aan de raadsagenda voorafgaande spreekrecht- bijeenkomst. De vervoersonderneming maakt ernstige bezwaren te gen liet gebruik van het bus station, omdat er te weinig ruimte voor de bezoekers van de snaekwagen zou zijn. Daar naast voorziet Westnederland verstoring van dc directe dien- stuitvoer, terwijl de uitbrei dingsplannen van het station in het geding zouden komen. Het verbaasde het college dat de vervoersonderneming aan vankelijk geen bezwaar had en nu plotseling wel. De ach tergronden daarvan waren echter nog niet bekend. Daar wordt nog naar geïnformeerd, terwijl de raad alvast instemde om het bestemmingsplan aan te passen. Voor waren het CDA en de Open Groepering; de VVD was tegen. Vlaardingen Pol de Beer, Tweede Kamerlid voor de VVD, krijgt dinsdag in het bi- bliotheekfiliaal aan de Willem de Zwijgerlaan in Holy een stukgelezen boek aangeboden. Die aanbieding is onderdeel van een landelijke actie van de openbare bibliotheken om ervoor te zorgen dat de jeugd ook in de toekomst gratis boe ken kan lenen. Die vrijstelling van contributie dreigt in de bezuinigingen te sneuvelen. Met het stukgelezen boek wil de bibliotheek laten zien, dat* de jeugd veel en dankbaar ge bruik maakt van de regeling. De Beer krijgt het boek dins dagmorgen om negen uur in handen. Vlaardingen De Vlaardmg se politie heeft vrijdag in een winkel aan de Wiardi Beck- mansingel een veiling in onge regelde goederen verhinderd. De politie werd getipt door een deurwaarder, wiens naam in een advertentie werd ver meld, maar die van niets wist. Een veiling in ongeregelde goederen moet aan een aantal voorwaarden voldoen, en een daarvan is dat er een deur waarder aanwezig moet zijn. In de krant werd ook een deurwaarder vermeld, maar die man was hevig verbaasd. Bovendien bleek bij een on derzoek van de economische controledienst de veilingmees ter niet aan de vereisten te voldoen. «j0TT^fnDAM: GoudiCDlctn 261 - Jat. Loisslraat 28 Schiewco 142 - Nieuwe Binnenweg 430 - Argonauienwcg 13 - Kleiweg 16 {Aidimarkli - Giocne HiKedijk 195 - Slinge 17S Spmoiaweg 403 ""EL^ONpi:: W-nkeiceMfum Crooi IJssefmondc. Keucrswaard 71. HOOGVLIET: Zeeltplein 11 Binnenban 184-116.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2