WATERWEG SPORT UVG revanche op De Hollandiaan Könemaim voorkomt nieuwe afgang SVV Van der Want weer de snelste 1 1 -fc Flitsende start, slechte tussenfase en sterk slot Leen Admiraal trainer Hermes DVS De Ruiter wacht op antwoord r w :ir wr 2.000 te veel Excelsior haalt uit HenkKönemami weg bij DHS T rainingskamp Rotterdams Nieuwsblad maandag RW 21 februari 1983 Vlaardingen Zowei de handbalteams van UVG als WIK, behaalden in streekderbys een dubbele over winning. De heren van UVG klopten De Hollandiaan met 16-14, terwijl de damesderby tussen beide vereni gingen in een 14-10 overwinning eindigde voor de thuisploeg. De streekderby tussen HVK en WIK (da mes) werd door de laatste met 15-10 gewonnen. De re gio-ontmoeting tussen de herenteams van WIK en Wil ton resulteerde in een 21-10 zege (12-1 ruststand) voor de Vlaardingers. pe heron van DWS speelden int tegen het Ridderkerkse Satur- nus en deelden met 10-10 de punten Door de 13-11 ~ege van Treffers (dames) op DWS. werd Trefteis kampioen in qc tweede divisie. In de afdeling de volgende uitslagen: Indus-Uniias (h) 21-19 en Achilles-Wilton (d) 8-7 UVG-Hollandiaan (d) 14-10 De dames van UVG spelen een vreemde competitie In hel eerste deel werd bijna alles verloren terwijl de duels m de tweede helft bijna allemaal in winst wor den omgezet. Zo ook tegen Hollandiaan. dat het eerste duel ge makkelijk won. UVG opende door treffers van Karin ten Wolde en Elleke Bierhoff met 2-0 waarna twee treffers van Cora Volle- breeht de stand op 2-2 bracht. UVG liep uit tot 5-2 door twee treffers van Karin ten Wolde en één van Xaveria Florentinus. Hollandiaan haalde op tot 5-4. waarna tot aan de rust het duel gelijkopging. Na de 7-7 ruststand nam UVG het initiatief, wat binnen een kwartier resulteerde in een voorsprong van 12-8. door onder meer twee doelpunten van Jacqueline ten Wolde. UVG consoli deerde deze voorsprong en omdat de Hollandiaan aanval na rust slechts drie keer scoorde, lukte dat ook. Zonder in problemen te komen, nam UVG revanche voor de eerdere nederlaag en de 14-10 zege gaf de onderlinge krachtsverschillen goed weer. UVG-Hollandiaan (h) 16-14 De heren van Hollandiaan bevin den zich nu nog steeds m degradatiegevaar. In de eerste helft waren beide teams goed aan elkaar gewaagd getuige dc volgen de lusenstanden: 3-3, 5-5 en 7-7. Dat het bij rust 8-8 was. zal dan ook niemand verbazen. Opvallend was het goede spel van Hol- landiaan's junior Francois Maissan, die zelfs drie keer de goed keepende Martin Draer wist te passeren. Tot 10-10 kon Hollan diaan volgen, maar daarna moest het de meerdere erkennen m UVG. Drie doelpunten op rij gevolgd door een treffer van Ferry Lockhorst bracht de Schiedammers op 14-10 en in winnende po sitie. Nadat UVG op 16-11 was gekomen wist Hollandiaan door drie treffers van Wijnand Geerhngs terug te komen tot 16-14 waardoor de winst voor de tweede keer m deze competitie bij UVG terecht kwam. HVK-WIK (d) 10-15 De dames van WIK blijven door deze overwinning aan de leiding in de eerste klasse afdeling De sco re werd geopend door WIK's tramster/speelster Carla van der Goes. Twee treffers binnen twee minuten betekende 0-2 HVK gaf de moed niet op en het verschil werd in de eerste helft met groter dan 2 doelpunten. Na de 3-4 tussenstand werd de eerste helft afgesloten op 5-6 Na rust bemoeide Carla van der Goes zich zeer nadrukkelijk niet de score. Drie treffers van haar en een knap aangespeelde bal aan cirkel speelster Marjon van Krimpen, betekenden 6-10 Treffers van Miranda van der Ven en Heieen Butter brachten de stand op 8-10. maar WIK liep weer uit naar 8-12 Aanvoerster Yvonne Jansen schoot 9-12 bin nen na zes keer op het hout geschoten te hebben Nadat Jolanda Fransen voor 12-10 had gezorgd bepaalde Carla van der Goes met vier treffers op nj de einstand op 10-15. Liefst tien doelpun ten scoorde de uitblinkende tramster/speelster van WIK Schiedam -Leen Admi raal volgt Jan van der Velden als trainer op van Hermes DVS. De Rotterdamse oefenmees- ter, die nu nog onder contract staat bij hoofd- 'f lasser CVV, signeerde een overeenkomst voor één jaar. Het bestuur van de Schïedamse eer steklasser koos de oefen- meester, die eerder werkzaam was bij VUC en Excelsior Maassluis, uit een hele reeks sollici tanten. Bestuurslid Aad van Diest: „We hebben inder daad heel veel reacties gehad. Ook veel gesprek ken gehad met oefen- meesters, maar Leen Ad miraal kwam er gewoon het meest positief van af." Met de blik op de toekomst: „Wij wilden een trainer die van aan vallend voetbal uitgaat. Wij hebben als een vere niging een naam hoog te houden. Overal staan we bekend voor onze posite- ve instelling en dat wil len we zou houden. Leen Admiraal gaat ook uit van aanvallend voetbal en daarom hebben we hem uiteindelijk geko zen." Schiedam Op een groen, groen, groen, groen, knollen-, knollenland stapten gister middag op Harga dus twee ploegen verre van parmant, al doet het eeuwenoude kindervers je eigenlijk het tegenover gestelde vermoe den. 'Spelen' was de opdracht van i-ompctiticleider Jan Huy- bregts, die daaimee ongewild dc nodige verwarring stichtte m de Schiodamse dreven. An ders is het met ie verklaren, dat a) het hoofd veld van dc Schiodamse eerste divisieclub ?.l ter dag nog onbespeelbaar werd verklaard, b) slechts een kleine zeshonderd getrouwen de tribunes Ix'volktcn en c) SVV en SC Veendam een ttvi- gi-k omedie opvoerden, die voor de op hot 'maanland schap' zwoegende Schiedam mers toch nog oen gedeeltelij ke beloning (2-2) opleverde. Behoudens een flitsende stort, waarin al na dik drie minuten Henk Sal an (als voorstopper door Donald Bax terug voor de twee wedstrij den geschorste Edwin de Man) een 'linke' hoekschop van Ed win Bletkslool bij de eerste paal inkopte, en een redelijk sterk slot. dat via een door Jan Konemami benutte strafschop (Albert Koops pakte Frans Schaap om het middel) SVV alsnog een punt bezorgde, was middelmaat troef. Meer zelts, to redeneerde SVV-trainer Nol de Ruiter later in bededk- te termen, omdat het er bij hern niet m kon, dal SVV zich io gemakkelijk bad laten fop pen Het was ook de met een U t rech ts d ia lec l gezege nd e Veeneiulaler niet ontgaan, dat 7,jn ploeg na de snel na rust opgelopen achterstand rijp was geweest voor een nieuwe af gang „Je zag de koppies weer han gen, hè", mompelde De Ruiter „Onnodig als je ziet dat je zo snel. gemakkelijk onk. op voorsprong komt en vlak daarna eveneens vciuit de be tere bent MachL krijgen en macht houden, zo simpel is hei. Maar, daar heeft dit SVV nu niet de spelers voor. En dan die twee tegendoelpunten Individuele fouten, duidelijk By de eerste weet Kiebert, dat die McNulty binnendoor komt en dat Warnaar er vlak achter staat en dan toch die goscr neerleggen. En bij de tweede moet Van Noortwijk er ge woon uitkomen Maar. nog maals, als je na die 1-0 gewoon door blijft gaan en je kunt Veendam onder druk houden, dan is er niets aan de hand". De noordelijke sportclub her stelde zich. dank zij de bereid willigheid van SVV. opvallend voorspoedig. 'Komngsschuiler' Rudy Metz werd goed in be dwang gehouden door Salan (Dc Rut ter: „Klasse, hoor. */o sterk terugkomen, nadat je er Opalelling SVV: Van Noortwijk. Kie- berl, Warnaar. Salan, Van der Heide. Koevermans (46e Konemann), Van der vtisl (67e Van Alphen). Van Ka pel. Dercks, Schaap en Bleiksloot. Opstelling Veendam: Reijs. Andre Brouwers, Van der Vlag, Wierenga, Oosierwold, Van Loon. Korte. Koops. McNulty, Rudy Metz en Roosslen (89e Jan Brouwer). Scheidsrechter: Arie de Munmk (Am sterdam) Toeschouwers: 550. Bijzonderheden: De zwak leidende De Munnik moest liefst viermaal een gele kaarl uit de borstzak trekken. De SVV'ers Rob Kiebert (neerleggen Jos Roossien) en Richard Dercks (wraak nemen op Henk Oosterwold) en de Veendammers Bert Wierenga (neer leggen Dercks) en Van Loon (van achleran aanvallen Dercks) werden door hem terechtbekeurd Voor Kiebert was het alweer de tweede be keuring. voor Dercks de eerste een maand of vijf uit bent ge weest"). maar aan de flanken lieten de Schiedammers de no dige steekjes vallen. SC Veen dam profiteerde vooralsnog mot, testte Bas van Noortwijk met schoten uil de tweede lijn (Jos Roossien en Jan Korte), maar scoorde prompt toen de bal door Henk van der Vlag in de richting van Tony McNulty werd gekruist. Kiebert schrok van de binnendoor snijdende Engelsman, stak zijn been uit en vervolgens was het voor Jack van Loon een koud kunstje Van Noortwijk vanaf elf meter te passeren. De bade Dal gebeurde een kleine tien minuten voor rust en die klap kwam SVV ogenschijnlijk niet of nauwelijks te boven. En toen Rudy Metz twee minuten na de verfrissing in alle vrij heid de korte hoek kon uitzoe ken. omdat Van Noortwijk aan de grond genageld bleef staan op een voorzet van Veendams uitblinker Andre Brouwer, stevenden de Schiedammers rechtstreeks op een volgend debacle af. Kiebert weerhield Roossien slechts via een gele kaart van de derde en onge twijfeld beslissende treffer, terwijl Van Noortwijk op de lijn een klasse apartnog tweemaal warme handen kreeg bij venijnige inzetten van McNulty en Roossien Schiedam Nol de Ruiter hoopt nog deze week uitsluit sel te krijgen over zijn sollici tatie bij PEC. De oefen meester van SVV heeft onlangs een gesprek gevoerd niet de Zwol se eredivisieclub, dat zeer posi tief is verlopen. Bovendien verwacht De Ruiter, dat over vier a vijf dagen de arbitrage commissie een uitspraak doet in het (financiële) geschil, waarover hij met zijn vorige werkgever FC Wageningen in onmin leeft. „Bij PEC lijk ik naast Cor Brom de belangrijkste kandi daat te zijn", aldus De Ruiter. „Woensdag, uiterlijk donder dag hoop ik te weten waar ik aan toe ben. Hetzelfde geldt voor die arbitragezaak. Dat gaat weliswaar nog over het salaris van dit seizoen, maar pakt dat negatief uit, dan kan ik beter m'n faillissement aan vragen. Het worden dus span nende dagen voor mij". Een nieuwe verbintenis met SVV sluit De Ruiter evenwel niet op voorhand uil. „Maar ik zal dan wel wat 'verlangens en voorwaarden op tafel leggen", vult hij aan. „Het is duidelijk, dat deze ploeg zit'te springen om één a twee routiniers. Spe lers die het elftal kunnen dra gen. Zo'n jongen als Jan Streuer had ik er bijvoorbeeld nu al graag bij gehad. Maar ja, dat kost geld. SVV zal toch ooit eens moeten investeren, wil het een beetje hogerop ko men" Het wachten was dus op een extra spits in de persoon van Ferry Meerhof. Nadat in de rust al was besloten om Jan Konemann Rob Koevermans uit zijn lijden te verlossen, pleegde De Ruiter echter een andere ingreep. Niet de aan valler Meerhof, maar de ver dediger Mike van Alphen werd ingebracht voor Aad van der Vlist. „Omdat Mike tech nisch beter uit de voeten kon en ik meer aan een inschui vende Warnaar had met een betere trap en overzicht, dan aan een technisch meer be perkte speler", was de accepta bele verklaring. Het effect bleef uit, tot echter Frans Schaap de 'zestien meter' in dook, Koops hem licht betastte en De Munnik zijn marchan derende optreden 'bekroonde'. Ijzig koelbloedig joeg Kone mann de gelijkmaker en zijn negende seizoentreffer in de rechter bovenhoek. Numansdorp Adriaan van der Want (24) is een op vallende schaatser. Terwijl vorige week maandag een groot veld van kortebaan-rijders in Polsbroek streden pni het prijzende!"3 hielp de Goudse student een vriend de Limburg eca. Gedurende de carnavalsdagen ging Van der ;r als ober verkleed en kwam er van oefenen niet veel. Zijn gewestelijke trainer Cock van der Eist plaatst dan ook een vraagteken achter de trai- ningsijver van Van der Want. Zonder een wedstrijd te heb ben gereden, verscheen de boiidse kortebaan-specialist vrijdagavond aan de start bij hardrijderij in het bij Nu- roansdorp gelegen buurtschap schuring. Op de uitstekend .«erijdbare baan van de ijsclub Samenwerking verdedigde „van der Want met verve zijn jgewestelijke titel op de korte- aan. Probleemloos welhaast, ^ant alleen in de slotrit tegen e iHaastreehtenaar Richard Stolwijk ging Van der Want voluit, omdat zijn start dit keer niet vlekkeloos was. Ruim voor de finish lag de kleine Gouwenaar al in gewonnen positie. Het was zijn snelste fi- nalerit. Over de 160 meter liet hij een tijd van 14.57 seconden noteren. Toch was dit niet de snelste tijd van de avond. Die kwam op naam van oud-nationaal sprintkampioen Jan Bazen uit Zevenhuizen, die in het .Sggin van de wedstrijd het rechte stuk in 14.54 sec. afroffelde. Bazen (35) drong echter niet door tot de laatste vier rijders, die elkaar in de finaleritten bekampten. Hij versloeg wel de Zuidbeijerlandse favoriet Ad Bos, maar zijn totaaltijd bleek niet voldoende. Beide tijden lagen boven de vijftien seconden. Voor de eindstrijd kwamen naast titelverdediger Adriaan van der Want in aanmerking Ron den Braber (Zoetermeer), Richard Stolwijk (Haastrecht) en Klaas de Redelijkheid (Waddinxveen). De jonge Den Braber leek aanvankelijk na Adriaan van der Want de bes te papieren te hebben op de tweede plaats. De Zoetermeer- der verloor echter na zijn rit tegen Van der Want ook van Richard Stolwijk. w - "V"' SK, Vy scSSStS vrf to? ■ws V Schiedam Schamper ge lach, waarin de ongeloof waardigheid nadrukkelijk doorklonk, was het Joon voor SVV's tweede secreta ris Aad van Dijk. Na het treffen met SC Veendam belden verslaggevers van verschillende media naar de bestuurskamer van SVV voor een kort karakteris tieke. Om te beginnen ver gat Van Dijk te melden, dat onder andere SVV'er Ri chard Dercks een gele kaart had gekregen. Het toppunt van verkeerde voorlichting was echter het door hem opgegeven' toe schouwersaantal. Zonder blikken of blozen gaf Van Dijk 2.500 tribun eklan ten door, terwijl dit er zeker niet meer dan een kleine 600 wa ren geweest. Toen hierover terecht enkele opmerkingen werden gemaakt, brulde Van Dijk tegen de aanwezi ge verslaggevers, dat zij de volgende keer wel eens niet meer welkom zouden kun nen zijn in de bestuurska mer. SVV's openingstreffer in beeld. Uit de hoekschop van de onzichtbare Edwin Bleiks- loot is Henk Salari eerder bij de bal dan Veendam-doel- man Hiddo Reij's (foto bo ven). Tergend langzaam (foto midden) gaat de bat richting doellijn, waar Frans Schaap (foto onder) voor alle zeker heid nog even z'n hoofd er onder zet. Vlaardingen De algehele afgelasting van hel amateur voetbal werd door een aantal clubs in deze regio aangegre pen om een oefenwedstrijd te spelen Excelsior Maassluis deed het "l best: bij Naaldwijk werd met 0-6 gewonnen Do formatie van trainer Ferry Groeneweg speelde oen goede wedstrijd Met name in de tweede helft werd hot twee af delingen lager spelende Naald wijk van het clcels bevroren veld gespeeld PPSC. dat het aanvankelijk geplande oefenduel tegen stad genoot GSS zag afgekeurd, slaagde er op het laatste mo ment nog m het Rerkelse BVCB voor een oefenduel te' strikken. In een bijzonder* slechte wedstrijd wonnen del Schiedammers uiteindelijk- met 0-2 door doelpunten van* Ron Carli en Jan 't Hoen. DSS'26 speelde een vriend-* schappelijke derby tegen de zondagvereniging Hollandi aan. In het Vlaardingse onder onsje werd het 3-2 voor DSS,?" dat in John Klein een succes- volle spits had. Hij scoorde*! tweemaal, Eugenè Sordamf maakte het derde doelpunt Voor De Hollandiaan scoorden! Sey en Wim Mulder Vlaardingen speelde zaterdag in de ochtenduren, toen de bo venlaag van hel veld nog met aan het ontdooien was, bij SC, Voorne De Vlaai'dingcis be haalden eindelijk weer eens' een overwinning: 4-2 Doel puntenmakers waren Edwaid van Pelt, Jan Kramer. Karei van der Mark. Henk de Kor- ver. Schiedam toog naar Nteuwen- hoorn en begon de wedstrijd voorspoedig Richard van Pelt. scoorde 0-1. Toen was het ge-, daan met Schiedam. Nieuwen-, hoorn lieL even zien waarom het hoog in de eeiste klasse meedraait en boog de achter stand om in een uiteindelijke 4-1 eindstand. Wim van dar Zwart te duur voor VF(. Schiedam Henk Konemann gaat de huidige Schïedamse tweedeklasser DHS, waarvan de resultaten dit seizoen 70 te genvallen, verlaten. In goed overleg, zoals dat heet, hebben beide partijen besloten het contract van de trainer niet te verlengen. Ook VFC moet op zoek naar oen nieuwe voetbal trainer. Het voorgeschikter do in komen splaatjc deed Witn van der Zwart dermate huive ren, dat hij besloot naar een andere vereniging uit te kij ken „Ik ga niet op zoek na.ir een andere club", stolt de bemin nelijke Henk Konemann na drukkelijk. „Maar ach", laat de trainer met een indruk wekkende staat van dienst er onmiddellijk op volgen. ..wan neer een leuk clubje hier in dc buurt me vraagt...." Gebeurt dat niet, dan zal Konemann de voetballerij een tijdelijk vaarwel zeggen. Wim van der Zwart kon fi nancieel met tot een accoord komen met VFC. De Vlaar dingse tweedeklasser kan het salaris dat de Haagse oefen- meester momenteel verdiend en ook het komend seizoen ongeveer wenst te verdienen niet meer opbrengen Van der Zwart: „Ik heb donderdag avond met het bestuur gepraat en het bedrag dat ze te bieden hadden was zo'n stuk lager dan ik nu verdien, dat hel ge woon met meer aantrekkelijk voor me was." Hij is al druk op zoek naar een andere club „Mijn voorkeur gaat uit naar een zaterdagverenigmg en als hel even kan toch wel een tweedeklasser." j Schiedam Traditiege trouw trekt de selectie van SVV zich bij de start van het nieuwe voetbalseizoen terug in een meerdaags trainings kamp. Ditmaal is gedurende vier dagen niet het sportho tel Bosschenhoofd het eind doel, maar de rustieke omge ving van het Groningse Ap pelscha. SVV oefent m het noorden van het land in ie der geval tegen SC Cam- buur. Het is voorts niet uit gesloten, dat SVV aantreedt tegen Ajax, dat ongeveerjte- gelijkertijd in Drente haar" tenten heeft opgeslagen:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5