nwEG Personeel Verolme Elektra ondanks alles positief 'Over drie weken kan ik naar sociale zaken' SPORT IS Trainers blijven trouw aan clubs Holy op een punt 5Het werk gaat door' 'Educatieve werk op bijzonder lage pit' Maassluis vult gat van drie ton op Zondagclubs nog volop in de slag Geen muziekvergunning meer voorMon Ami Ouderraden houden kinderen van school Wethouder Bot: rechttrekken Koude houdt paal tegen Vlaardingen: Beroep tegen sluiten van polderwegen Reservisten niet nodig Bontjas gestolen De Ooievaars zonder problemen in Den Bosch Ijsbaan Maassluis weer open Schiedam/Maassluis - De dag nadat bekend werd gemaakt dat Verolme Elektra (VE) zou moeten sluiten, zei directeur Ir.J.P.Jager Bruining tegen hel in de kantine van VE verzamelde personeel, dat de productie onverminderd door zou moeten gaan en dat het bedrijf het alleen maar zou redden als men doorging met werken. De werknemers van VE toonden nog voor het dit had gezegd hun goede wil door naar deze bijeenkomst slechts een delega tie te sturen en te blijven werken. Over twee weken is de 'klus", waaraan VE werkt bij Wilton Fijenoord werd gewerkt gereed en wor den aan de Vcnezuelaanse firma Maravan drie boorplatformen geleverd, die in de zeebodem van het meer van Maracaibo gaan werken. Onder de werknemers van VE staan ze bekend onder de wei nig goeds voorspellende naam 'Maravanbakken'. Overuren „De bakken worden zonder noemenswaardige ver traging afgeleverd", zegt de vertegenwoordiger van Maravan in Nederland, B.W. Blok, Hoewel zijn naam Nederlands aandoet, woont hij pas enkele ja ren in Nederland, Hij is een Schot. „Een knappe prestatie zeker gezien de onzekerheid, waarin de werknemers van VE verkeren", zegt hij over het geleverde werk door Verolme Elektra. „Er wordt normaal gewerkt en het personeel maakt overuren, zonder dat ze weten of het wel betaald wordt. Test programma's voor het installatie-werk worden nor maal afgewerkt, kortom alles wordt gedaan om de bakken binnen de gestelde termijn af te leveren." Blok noemt het een slechte zaak, als door de pro blemen van RSV de scheepswerven in Nederland nog verder 2ouden moeten inkrimpen. „Het is voor de economie heel slecht", meent hij. „Er gaan zo niet alleen veel banen verloren, maar ook veel ken nis". Wijzend naar een dok zegt hij: „Normaal ge sproken lagen op de werf wel een paar grote sche pen, maar nu is het merendeel van de dokken leeg". Raadsel Willem van der Waal, medewerker bij Verolme Elektra, onderstreept dit. „De moeilijke periode komt nu. We moeten tot augustus wachten op de komst van een Peruaans oorlogsschip. Daar zit voorlopig weer voldoende werk in." Volgens Van der Waal is de sfeer binnen groep werknemers van VE, die op het terrein van Wilton Fijenoord wer ken. goed gebleven. „We moeten bij wijze van spre ken dag en nacht werken", legt hij uit, „daarom is het voor ons ook een volslagen raadsel als VE dicht zou moeten." Van der Waal is over de toekomst voorzichtig opti mistisch. Ook binnen VE kijkt men niet at te som ber tegen de toekomst aan. De benoeming van een derde bewindvoerder wordt als positief ervaren. Over het voortbestaan van het bedrijf wordt nog volop gepraat. Of het bedrijf het inderdaad haalt is nog de vraag. De werknemers zijn in elk geval op timistisch. Aan hen zal het niet liggen. Schiedam „Ik ben er kapot van. Drie dagen ben ik er ziek van geweest. Als ik geen mu ziek mag hebben in mijn zaak, kan ik over drie weken naar sociale zaken." Aldus J.de Regt. eigenaar van bar-bistro Mon Ami aan de Singel in Schiedam. „Er wonen een stel beroepsklagers in de straat, die me dwars willen zitten", meent hij. „Het kan niet an ders. Het bedrijf kan nooit te veel geluidsoverlast hebben veroorzaakt." Volgens De Regt heeft de poli tie namelijk in 'zijn etablisse ment een geluidsbegrenzer aangebracht. Een dergelijk ap paraatje zorgt ervoor, dat de de muziek automatisch uitvalt, als er meer geluid wordt ge produceerd dan is toegestaan. Bovendien voert uitbater De Regt aan, dat hij voor onge veer 10.000 gulden aan geluid- werende middelen in het pand heeft moeten aanbrengen. „Dat heeft me handenvol geld gekost en het helpt blijkbaar niet eens", zegt hij terneerge slagen. In augustus van het vorige jaar heeft in Mon Ami gedu rende een half uur de groep Mustang gespeeld. Na die der: lig minuten moest op last van de politie de band haar aktivi- teiten staken. Er is toen door de gemeente Schiedam een brief gestuurd, waarin werd gedreigd, dal bij herhaling de muziekvergunning voor het De Regt: „De gasten blijven weg...." etablissement niet zou worden verlengd en hij zijn vergun ning nu 'op proef' had. Deze brief is volgens De Regt nooit aangekomen. Van Lier vandaag in tribunaal Schiedam/Vlaardingen Van de 22 ouderraden van openba re scholen in Vlaardingen hebben er 14 besloten de kin deren vandaag niet naar school te laten gaan. Zo bleven de klassen van de kleuter school De Kievit leeg, terwij] op de basisschool dc Wielewaal slechts een enkele scholier kwam opdagen. De oproepen daartoe zijn giste- ,ren door de leerlingen aan de ouders overgebracht. Ook heb ben de leerlingen een actie- krant meegekregen voor de ouders, waarin nog eens wordt uitgelegd waarop de bezuini gingen zich toespitsen, vlaardings burgemeester Fred van Lier heeft vanmiddag zit ting genomen in een uit vijf personen bestaand tribunaal. dat in hel Amacitia-gebouw in Den Haag het beleid van mi nister Deelman van onderwijs onder de loep neemt. Dat is op een bijeenkomst van de Alge mene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) gebeurd, die uit protest tegen de voor genomen bezuinigingen in het onderwijs is belegd. Vanavond wordt in Amaeitia een mani festatie gehouden door de Ver eniging voor Openbaar Onder wijs (VOO) in Nederland. In een aantal Schiedamse scholen is vanmorgen een briefkaartenactie gehouden. Ouders van scholieren konden door het plaatsen van handte keningen hun verontrusting kenbaar maken over de bezui nigingen. Deze worden aange boden aan de Tweede Kamer. Vlaardingen De club- en buurthuizen in Vlaardingen moeten veel meer aan educatie gaan doen. Volgens wethouder Cees Bot houden deze wijkcentra zich nu nog veel te veel met opbouw en ommoetingswerk bezig. „We hebben moeten constateren", al- ,-dus de wethouder, „dat het educatieve werk op een bijzonder ;|age pit staat." /Binnen een aantal jaren moeten deze 'scheve' verhoudingen /Weer zijn rechtgegroeid. Daar is de periode tussen 1985 en 1988 •door de gemeente voor uitgetrokken. Daarbij wordt de nota Ta- *«en en functie club- en buurthuiswerk als een soort toetsingska der gehanteerd. In dat tijdsbestek moet elk van de drie poten *tran buurtwerk een even grote aandacht krijgen. Het college van B en W maakt een uizondering voor de club- en buurthuizen, die ook de peuteropvang in hun takenpakket heb- .^ben opgenomen. Zij kunnen nagenoeg op de oude voet doorgaan- Enkele maanden later nodigde hij, onwetend van deze proef periode, een organist uit, die met zijn muzikale prestaties de sfeer moest verbeteren. Hoe wel de geluidsbegrenzer niet in werking was getreden, wa ren klachten van omwonen den er de oorzaak van, dat de musicus op last van de politie zijn arbeid moest staken. Re sultaat hiervan was, dat de muziekvergunning niet is ver lengd. De Regt noemt het een regelrechte ramp, want hij mag nu zelfs de radio niet meer aanhebben in zijn zaak. „Het is daardoor een kille be doening", zegt hij mokkend. „Even voor carnaval kwam het bericht binnen, dat de mu ziekvergunning van Mon Ami niet kon worden verlengd. Een gedeelte van de gasten blijft nu weg en degenen die komen, blijven maar kort, om dat het niet meer gezellig is. Als het zo doorgaat kan ik bin nenkort naar de afdeling Soci ale Zaken om m'n hand op te houden. Zonder muziek is de zaak ten dode opgeschreven. Ik heb de zaak met beide han den opgebouwd en die wordt nu onder me afgebroken. Bin nenkort kan ik niet eens meer de leveranciers betalen." De Regt overweegt nu in be roep te gaan tegen de beslis sing van B en W bij de AROB- commissie. „Als ik tenminste nog besta tegen de tijd dat de zaak speelt." Maassluis Na een lange discussie is het de raadscom missie voor financiën en eco nomische Zaken van Maas sluis gelukt een dekkings plan te maken voor de kor ting op de algemene uitke ring uit het gemeentefonds voor 1983. Het ging hierbij om een be drag van ongeveer 330.000 gul den, waarvoor dekkingsmid- delen moesten worden ge zocht. Het gat kan door de ge meente worden opgevuld door enkele meevallers 2oals een le ning, die tegen een lager ren tepercentage kon worden af gesloten en het niet helemaal vervullen van een vacature, Verder bleek dat het diens tjaar 1981 met een batig saldo van 1,8 miljoen gulden kon worden afgesloten. Op verzoek van het college wordt het geld in een fonds ondergebracht waaruit diverse projecten wor den gefinancierd. De fractie voorzitter van de PSP, Jaap van der Griend, vroeg het col lege van deze 1,8 miljoen een bedrag van 650.000 gulden te gebruiken voor het vervroegd afschrijven op de begroting. Daardoor zou een financiëel voordeel van 112.000 gulden ontstaan. Dat vrijgekomen geld wilde Van der Griend ge bruiken voor het subsidiëren van sociaal- culturele instellin gen in Maassluis. Op het voor stel van Van der Griend be raad het Maassluise college zich nog. Vlaardingen De kou van de laatste dagen speelt de Vlaar- dingse Kruisvereniging parten bij de bouw van haar nieuwe pand aan de Gedempte Biers- loot De eerste paal zou aan staande vrijdag de grond in gaan, maar dat feest kan geen doorgang vinden. De vereniging weet nog niet wanneer de eerste paal nu wel geslagen kan worden. Aan de Gedempte Biersloot moet het nieuwe centrale gebouw van de kruisvereniging verrijzen. Vlaardingen Het gemeente bestuur van Vlaardingen gaat in beroep tegen het afsluiten van de Breeweg en de Zoute- veenseweg. Deze week besloot gedeputeerde staten (GS) on danks het afwijzende stand punt van Vlaardingen de pol derwegen toch in de spitsuren een één-richtingsverkeer te geven. Vooral de bewoners van Holy- Noord zijn zwaar gekant tegen de afsluiting van deze secun daire route naar Den Haag via Schipluiden en Delft. Dan zou den zij kilometers om moeten gaan rijden. Hoewel het colle ge van burgemeester en wet houders in eerste instantie een ander standpunt innam, is zij door de massale reacties en ar gumenten van de Holy-bewo- ners later overstag gegaan. Naast het beroep tegen de an dere polderroute via de Schie- weg stapt Vlaardingen nu naar de Kroon voor de Breeweg. Een mogelijke afsluiting van de wegen zal in ieder geval pas na de uitspraak worden verwezenlijkt. Meerderheid FNV- ieden bij politie: Vlaardingen De FN V-leden onder de Vlaardingse politie, die dus zijn aangesloten bij de Nederlandse Politiebond, zijn in meerderheid van mening dat het handhaven van een korps reservepolitie niet nood zakelijk is. Zestig procent van de NPB-leden bij de Vlaar dingse gemeentepolitie is van mening, dat het normale poli tiekorps in principe elke poli tietaak aan moet kunnen; zo nodig moet de sterkte van het korps worden opgevoerd, als dat in de praktijk op proble men zou stuiten. Dat blijkt uit de uitslag van een gezamenlijke enquête, die door de Vlaardingse afdelin gen van de NPB en de christe lijke politiebond, de ACP, eind vorig jaar gehouden hebben onder hun leden. Uit de resul taten van die enquête valt ver der af te leiden, dat de christe lijke politiemensen de reserve politie wél een nuttige instel ling vinden: slechts dertig pro cent van de ACP'ers was de zelfde mening toegedaan als de meerderheid van de NPB- politiemensen. Ook de vraag of men goede of slechte ervaringen had mei le den van de reserve-politie werd zeer verschillend beant woord. „Het oordeel daarover liep parallel met het feit of men voor- of tegenstander van de reserve-politie was; tegen standers hadden slechte en voorstanders hadden over het algemeen goede ervaringen met reservisten", zo wordt in het Korpsblad van de Vlaar dingse politie gemeld. Van een integratie tussen be roeps- en reservepolitie is wei nig sprake, zo blijkt uit de en quête. De resultaten van de gezamenlijke enquête worden aan de hoofdbesturen van de twee politiebonden aangebo den. Ook in andere steden zijn dergelijke enquêtes gehouden. Schiedam Een bontjas met een waarde van 6000 guiden is tijdens een inbraak in een wo ning aan de Schiedamseweg weggenomen. De inbrekers kwamen het pand binnen door een deur te forceren, Hieroxj ontstond voor zo'n 300 gulden schade. Het hele huis werd doorzocht. Uit een tuinhuisje in Thurlede werd een radio en gereedschap weggehaald. De waarde van de goederen is ongeveer 375 gulden. Er werd een ruit ver nield om binnen te kunnen komen. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 23 februari 1983 Vlaardingen In de eerste klasse B van district 17 van de volleybalbond doen de heren van het Maassluise MVC het zeker niet slecht. Na veertien ontmoetingen staat het team op een derde plaats. De heren van Holy doen het in de twee de klasse D beduidend minder. Voor de Vlaardingers is slechts een bescheiden notering op de ranglijst weggelegd. De dames van Holy doen het heel wat beter. In de derde klasse F staan de dames op een tweede plaats met 22 punten uit der tien wedstrijden. Dat is slechts één puntje minder dan koplo per Krimpen-4. In de promo tieklasse nemen de dames van het Schiedamse Both Part ners Schiedam een uiterst be- scheiden positie in. Kans op degraderen is er echter niet. De standen: Heren: eerste klasse B: CC 14-28, Alexan dria 14-21, MVC 14-19, YUM 14-18, BroIeco-3 14-15, VC Goeree 14-15, Intermezzo-2 14- 14, Rowido 14-12, Spirit-2 14- 11, Pendrecht 14-10. Vollev 14- 3 en Vovero 14-2. Tweede klasse D: Ibis 12-22, Schippers 12-17, Tenaco 12-17, Hou Stand-2 12-14, Alcazar 13-14, Krimpen-4 11-11, Holy 11-10, Both Partners Schiedam 3 13-10, Libanon-2 12-6, Valeas 12-6 en CW-2 12-5. Damefc: Promotieklasse: Sport 14-38. Intermezzo 13-32, Alexandria 14-30, WIK 13-27, Krimpen 13-26, Broleco 14-23, TOP 1$- 18, Both Partners Schie dam 14-18, Kangoeroes 14-12. Smash 13-10, Spivo 14-9 en Vovero 13-0. Derde klasse E: Krimpen 4 13-23, Holy 13-22. Alexandria 4 13-21, Valeas 12- 20, Libanon 4 12-13, Sunlight 13-11. Shell 11-9, Both Part ners Schiedam 4 13-9, Tenaco 3 11-4, Schovocomca 2 12-4 en MVC 5 13-0. Cor van Rooy...vierde jaar Jack Lammers...weg Hoekse Boys... Schiedam.... bij Ger Robbemond...nog niet gesproken met bestuur VDL... 7 Vlaardingen De trai- nerscaroussel, om het be kende cliché maar weer van stal te halen, is in het Waterweggebied bij de KNVB-clubs bijna uitge draaid. Bij de zaterdagver enigingen zijn alleen Vlaardingen en TSB nog op zoek naar geschikte op volgers voor respectieve lijk Hans Stout en Jaap de Roode. Bij de zondagclubs is de situatie iets minder over zichtelijk. VDL heeft nog niet met Ger Robbemond over een eventuele ver lenging van het contract gesproken en voorzitter Ben van Haaren van RKWIK weet ook nog niet of de Vlaardingse vierdeklasser door gaat met interim-trainer John Sey. Martin Schaap heeft voor zich zelf al wel een beslissing geno men, maar wil pas over enkele weken aan de buitenwereld la ten weten of hij al dan niet blijft bij FCN '66. Voorzitter Peter Friederich wil graag doorgaan met Martin Schaap. „Het is echter nog maar de vraag of Martin zelf ook nog zin heeft. Hij heeft het wat drukker met zijn werk gekre gen. Binnen een paar weken weten we meer", aldus Friede rich. De naam van Schaap is inmid dels ook in verband gebracht met DHS, waar Henk Köne- mann na één jaar alweer weg gaat. Probleem voor de Schie damse autohandelaar is, dat hij niet over een trainerslicentie beschikt. Problemen met de WON heeft Martin Schaap nog niet gehad, maar als hij naar een andere vereniging gaat, kan de WON die club besmet verklaren. Probleem Fortuna Vlaardingen kampt met hetzelfde probleem. De spelersgroep wil dolgraag doorgaan met Jan Bouman, maar die heeft ook al geen trainerslicentie. Het bestuur wil nu Hans Stout als hoofd trainer en Jan Bouman als coach. Of de WON het met die constructie eens kan zijn, is nog maar de vraag. VFC is op zoek naar een op volger voor Wim van der Zwart, die twee seizoenen in Vlaardingen werkzaam is ge weest. Bij Schiedam hebben maandagavond drie mogelijke opvolgers van Jack Lammers een gesprek met het bestuur gehad. Onder de kandidaten enkele Schiedamse ocfenmees- ters, maar het bestuur houdt de namen angstvallend ge heim. Schiedammers Piet Roo- zen is géén kandidaat. Ook bij Dc Hollandiaan heeft men nog geen besluit genomen door Chris Woerfs over het al dan niet aanblijven van trainer Hans Voets. „We hebben de tijd," laat de oefen- meester desgevraagd weten. Ook het bestuur is van mening dat er nog tijd genoeg is om met Voets te praten. Hermes DVS heeft zich inmiddels ver zekerd van de kwaliteiten van Leen Admiraal. Excelsior '20 gaat verder met jeugdtrainer Eric Gudde en Martinit ver lengde het contract van Hans Ruytenberg met een jaar. Bij de zaterdagclubs dus wei nig mutaties. Als in een vroeg stadium werd bekend dat Cor Nieuwenhuizen zou blijven bij Zwaluwen, Hij gaat zijn derde jaar in. Arie Kurvcr twijfelde lange tijd, maar signeerde uit eindelijk toch een nieuwe ver bintenis met PPSC. Fer Groe- neweg had besloten om op te stappen bij Excelsior M. de club waar hij als speler grote triomfen vierde. Op aandrin gen van de voltallige spelers groep tekende hij toch bij. Hij gaat zijn vierde jaar in. MVV '2? gaat verder met Ge rard Weber (tweede jaar) en Cor van Rooy bevalt zo goed bij Hoekse Boys dat hij voor de derde maal bijtekende, Dick Hoogenboom doet goed werk bij DSS '26 en contractverlen ging was dan ook geen pro bleem. Ger Hoogerwerf volgt Roel den Hartog op als trainer bij HBSS. terwijl Wim Poulus, Ger Pijl en Gertie Baas Satel liet. HVO en DVO '32 trouw blijven. i Definitief Bij de afdelingsclubs ziet het bestuur van GTB geen enkele reden om het contract vaq Henk Steenbergen niet te ver lengen. „Henk is een uitste? kende trainer voor ons, waar-; om zouden we dan niet door gaan," is de heersende opinie binnen de Schiedamse vereni-. ging. Sander van der Hoefc blijft vermoedelijk bij SVDPW. Voorzitter Henk Bras: „Sander is een correcte vent, een hele goede trainer voor de verenging.. Over veer tien dagen weten we definitief of hij al dan niet aanblijft." - Olympus Schiedam gaat ver der met Wim Poulus en GSS met de bij de spelers uiterst populaire Jaap Klepke. Cees Goudswaard weet nog niet of hij het volgende seizoen ook nog werkzaam is bij CION. VDL hoopt op het ja-woord van Arie IJsselstein. WK en Aad Bloot hebben nog geen beslissing genomen. Dat deden Demos en Rinus van Kampen ook nog- niet. MSV '71 is op zoek naar een opvolger voor de vertrekkende Eric de vries. Harry van Haaren blijft bij DRZ evenals John Corver, die zijn tweede jaar als trainer van Ursus in gaat. Harry van Leeuwen neemt het roer van Bert van Hees bij SFC over. Wat er bij Schiedame Boys gaat gebeuren is een vraagte ken. Wim Zeeman fungeert als leider/trainer, maar heeft ook geen licentie. De club heeft al een boze brief van de WON gehad, maar is daar verder niet op ingegaan. Den Bosch De basketballers van invalidensportvereniging De Ooievaars hadden in Den Bosch weinig moeite met de gelijkna mige tegenstander. Het werd na een eenzijdige wedstrijd met een afgetekende 36-60 overwinning. De Schiedamse vereniging opende de wedstrijd zeer goed. Ai na zeven minuten had De Ooievaars een voorsprong van elf pun ten: 4-15. Den Bosch kon gedurende de eerste speelheift maar weinig inbrengen en de rust brak aan met een 14-31 voorsprong. Na de hervatting bleef De Ooievaars met dezelfde felheid spelen en liep uit naar een 20-50 voorsprong. De thuisploeg kwam hier na nog even terug, maar echt serieus werd de dreiging nooit. Het werd uiteindelijk een 36-60 overwinning. De Schiedammers staan door deze overwinning en door de ne derlaag van naaste concurrent DOV uit Leeuwarden weer al leen op kop met 22 punten 13 wedstrijden. DOV en Sleutels vol gen met een achterstand van twee punten. In totaal moet De Ooievaars nog vijf wedstrijden afwerken. Maassluis De ijsbaan van Maassluis gaat naar alle waarschijnlijkheid vanpvond weer open voor het publiek. Op de dag zal de baan gesloten blijven. Het ijs is op som mige plekken nog niet al te dik en daarom heeft het bestuur van de Maas sluise ijsclub besloten om de baan nog niet eerder open te stellen. Secretaris Droppert: „De baan gaat alleen nog in de avonduren open. De mensen die werken heb ben nog maar weinig mo gelijkheden gehad om op de schaats te staan. Hen willen wij ook de kans bieden om te schaatsen. Als de vorst aanhoudt, gooien we de baan weer open. We hadden de hoop eigenlijk al opgege ven. Ik heb de kantine al schoon gemaakt, maar als het even kan gaan we weer draaien."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3