BDTÏÏIIIM 17 Confectie van een snelheidsmonster AGENDA 'Plaza Rossa': horen, zien en zwijgen Zuiveringsschap verwijt Beerput halve waarheden Eind dit j aar tram naar Beverwaard extra winsten GINGEN NAAR DIRECTEUR Frisol leverde benzine, maar schreef petroleum Johnny Grif fin in het Hofplein theater: Rotterdams Nieuwsblad woensdag RL/RZ/RV/RY/RW/RS 23 (ebruan 1983 Dordrecht Het olieconcern Frisol uit Dordrecht heeft vier jaar lang superbenzine, ver mengd met ongeveer een pro cent petroleum, geleverd aan de Haagse olïehandelaar Mid deldorp, terwijl op de facturen werd vermeld, dat uitsluitende petroleum was geleverd. Deze handelswijze was lucra tief, omdat over petroleum twee kwartjes per liter minder San belasting betaald moet worden, dan over benzine. Bo vendien was petroleum veel goedkoper dan benzine, zodat in de boekhouding van Frisol een kleiner bedrag stond ver meld, dan in werkelijkheid was ontvangen. Hierdoor werd de mogelijkheid geschapen geld naar privévermcgens over te hevelen. Het Haagse familiebedrijf Mid deldorp ging met de gang van zaken akkoord, omdat zij mee deelde in de extra winst, die door Dirk Mellema door deze handelswijze ont stond. Dit bleek gisteren op de derde zittingsdag van de rechtszaak tegen de 41-jarige hoodboek- houder van het Frisolconcern, die er onder meer van wordt beschuldigd de boekhouding kloppend te hebben gemaakt. Bij Frisol ging oprichter en di recteur Nico de Vries, die van deze fraude op de hoogte was, met de extra winst van 1,2 miljoen gulden strijken. De Vries is onlangs onverwacht overleden. Voorraden Ook werden olievoorraden bij Frisol kunstmatig groter ge maakt, door de olie te verhit ten, zodat de stof uitzette. Een bekende true In de wereld van oliehandelaren. Hierdoor ont stonden overschotten, die zwart geld opleverden. Verschillende hogere perso neelsleden konden hierdoor regelmatig zwart worden be taald. Ook zouden topsporters zwart zijn beloond. Zo gaat bij Frisol het hardnekkige ge rucht, dat Johan Cruyff zwart is betaald voor een optreden bij de eerste divisieclub DS'79, Aanstaande maandag gaat de rechtszaak verder en moeten voetballers en wielrenners ge tuigen. Moeite De hoofdboekhouder ontkent, dat hij zelf ook voordeel aan deze handelswijze heeft gehad. Hij beweert, dat hij de grootste moeite had de boekhouding kloppend te maken. Gisteren verklaarde een directeur van Fritank, één van de bv's, waaruit het Frisol-concern is opgebouwd, dat De Vries bijna al het geld, dat Middeldorp be taalde, in zijn privé-vermogen opnam. Een andere getuige, de vroegere secretaris en vertrou weling van de Frisol-direc- teur, zegt dat zowel de hoofd boekhouder als De Vries dit geld verduisterden. Ook wordt de boekhouder er van verdacht twee leningen van respectievelijk twee mil joen en anderhalf miljoen gul den nooit te hebben terugbe taald, terwijl hij in de boek houding deed voorkomen alsof dit wel het geval was. Rechtbankpresident mr. L. Frijda liet zijn verwondering blijken over het gemak waar mee de hoofdboekhouder een dergelijk groot bedrag kon le nen, zonder dat daar enige ga rantie tegenover stond. Het geld liet de hoofdboekhouder via een bank in Luxemburg overmaken naar zijn vriendin D. Povéda in Frankrijk. Hij zou het geld hebben geleend om zijn verliezen op de inter nationale valutamarkt goed te maken. Uit het politie-onder- zoek is tot nu toe gebleken dat de hoofdboekhouder hieraan een bedrag van achthonderd duizend gulden heeft overge houden en dat op een Zwitser se bank heeft gedeponeerd. Amrobank öe rol van de Amrobank kwam gisteren, evenai? .-■man dag, ter sprake. De vroegere secretaris van De Vries, die zelf ook van verduistering wordt verdacht, verklaarde gisteren in de getuigenbank, dat vertegenwoordigers van de Amrobank uit Amsterdam re gelmatig de boeken van Frisol hebben gecontroleerd. Zij zou den zijn nagegaan of de specu- «lies van de hoofboekhouder °P de internationale valuta markt wel rechtmatig gebeur den. Hoewel dat niet het geval konden de speculaties doorgaan. Een directeur van de bank ''erklaarde maandag al dat de Amrobank Frisol niet graag jus diént verloor en daarom handelingen heeft toegestaan, eigenlijk niet konden. Uit verklaring van een mede werker van de Amrobank kwam naar voren dat de bank °ngeveer 12 miljoen gulden heeft verdiend aan de specula tes van de hoofdboekhouder. 'Acties tegen hoge zuiveringsheffing horen in Den Haag' Dordrecht Het Zuive ringsschap Hollandse Eilanden en Waarden is erg bezorgd over de ma nier, waarop actie wordt ondernomen tegen de hoge zuiveringslasten. Er wordt opgeroepen de heffingen niet te betalen of slechts gedeeltelijk te betalen, eigen girokaar ten te gebruiken in- plaasts van de kaarten, die het zuiveringsschap toestuurt en voorgesfen- cilde bezwaarschriften bij het zuiveringsschap in te dienen. Voorzitter ir. H.H. Tonkes zegt, dat niemand met zo'n actie opschiet. „Door deze ac ties komen we alleen verder achter met onze administra tie en hebben we meer men sen nodig om die te verwer ken. Daar wordt geen drup pel water zuiverder van. De mensen schieten er niets mee op, want we zullen de zuive ringsheffing toch moeten in nen, desnoods met een deur waarder. Het is zelfs niet meer mogelijk bezwaar te maken tegen de heffing voor 1982, anders dan omdat de gegevens onjuist zijn." De heer Tonkes heeft best be grip voor de actievoerders, die zich tegen verdere verhoging van de woonlasten keren. „Maar er worden zaken ge steld, die deels onjuist zijn en halve waarheden bevatten", zegt hij. Zo zijn mededelingen van de actiegroep Beerput, als zijn er al 30.000 bezwaren in gediend onjuist, „Natuurlijk komen er elk jaar wel reacties op de heffing en bezwaren binnen. Alles bij elkaar kun nen dat er best 30.000 zijn in middels, maar het is apert on juist om te stellen, dat er dus 30.000 bezwaren tegen de hef fing over 1982 zijn ingediend." Naar Den Haag De voorzitter van het zuive ringsschap vindt, dat de acties verkeerd zijn gericht. „Ik heb best begrip voor het stand punt, dat er één landelijke aanslag voor de zuivering van afvalwater moet komen en dat die dan naar draagkracht moet zijn. Maar dan moet je de Ne derlandse belastingwetgeving veranderen en zoiets hoort in. Den Haag bij regering en Ka mer thuis." Omstandig weet de heer Ton kes uit te leggen, dat de rege ring destijds bewust heeft ge komen voor een regionale aanpak van de zuivering van het afvalwater. „Door een re gionale aanpak is er een rela tie tussen het betalen van een heffing en de activiteiten, die daarvoor worden uitgevoerd. Het nadeel ervan is wel, dat er erg grote verschillen per regio in de hoogte van de heffingen zijn ontstaan. Onze regio is wat het zuiveren betreft het moeilijkste en daarmee ook het duurste gebied." Hollandse Eilanden en Waar den is 'best doordrongen van de gevolgen van de zuive ringslasten voor de woonlas ten. Dat is de reden, dat het zuiveringsschap de Investerin gen vrijwel heeft bevroren. Nieuwe grote werken worden de komende vijf jaar nauwe lijks aangepakt. „Wat we nog doen, richt zich direct op ver beteringen aan het binnenwa ter. Het gaat hierbij vooral om wat kleinere installaties. De afvoer van vuil water op de grote rivieren kunnen we de komende jaren niet aanpak ken. Daarvoor hebben we be wust gekomen, omdat de grote rivieren over het algemeen een fors zelfreinigend vermo gen hebben en omdat de ver vuiling van de grote rivieren voor een fors deel bestaat uit zware metalen, PCB's en an dere chemische verbindingen, die we met zuiveringsinstalla ties niet aan kunnen pakken", aldus de heer Tonkes. Bevroren Was het zuiveringsschap door gegaan op de ingeslagen weg, dan waren de zuiveringslasten in vijf jaar gestegen tot tegen de vijfhonderd gulden per ge zin. per jaar. Nu een deel van de investeringen is bevroren stijgen de zuiveringslasten vanaf 1982 jaarlijks met slechts zeven procent. Voor dit jaar liggen de lasten voor een gezin daarmee op ƒ205,40 en voor al leenstaanden op eenderde daarvan. Berichten van de actiegroepen als zou de waterzuivering in de Rotterdamse Dokhaven, die nu in aanbouw is, van een veel te grote luxe getuigen, wijst de heer Tonkes van de hand. „De Dokhaven wordt voor een dergelijk groot project zeker niet duur of luxe. Meer kleine re installaties met een geza menlijke capaciteit even groot als die van de Dokhaven zou den aanmerkelijk meer kos ten. Bovendien is de suggestie, dat de zuiveringslasten zo hoog zijn door de Dokhaven, absurd. Men gaat pas aan de Dokhaven meebetalen, als hij klaar is. Nu betaalt men nog geen cent voor het project." Het grootste deel van de zuive ringsheffing, 80 tot 85 procent, is nodig om de kosten van de zuiveringsinstallaties te beta len. Van het resterende deel wordt het ambtelijk apparaat betaald. Een groot deel daar van gaat op aan het behande len van vergunningen, opspo ring van vervuiling en onder zoek, zaken die direct met de watervervuiling te maken hebben. „We proberen het zui veringsschap zo goedkoop mo gelijk te laten draaien", aldus de heer Tonkes.„Als ménsen hier op bezoek komen, dan zien ze, dat ons kantoor verre van luxe is. We hebben ook geen complete bevolkingsad ministratie opgebouwd, maar leunen daarbij op de gemeen tes om dubbele kosten te voor komen." Niet alleen actiegroepen, maar ook enkele gemeenten hebben bezwaar aangetekend tegen de steeds stijgende zuiveringslas ten. De heer Tonkes heelt daarvoor wel begrip. „De ge meentes moeten bezuinigen en mogen hun tarieven met met meer dan vier procent laten stijgen. De woonlasten vormen in veel gemeenten een groot probleem. Voor zover de ge meenten, zoals Zwijndrecht en Barendrecht, aandringen op hogere bijdragen van het rijk bij de zuiveringen, kunnen wij achter deze bezwaren staan. Maar er zijn ook gemeenten, die meegooien met vuil naar het zuiveringsschap of de za ken voor hun bevolking ver doezelen. Den Briel heeft bij voorbeeld een brief naar ons geschreven, waaruit je op kan maken, dat ze met weten waar ze het over hebben. En als ze het wel weten, dan misbrui ken ze gewoon bepaalde za ken", aldus de heer Tonkes. De voorzitter van het zuive ringsschap is ervan overtuigd, dat feitelijk alle plannen, die voor de waterzuivering zijn gemaakt, in de toekomst gere aliseerd moeten worden. „De betaalbaarheid is het grote probleem; van de noodzaak ben ik wel overtuigd. Als straks de Dokhaven klaar is, dan nog lozen we in dit gebied meer dan een half miljoen vervuilingseen heden water ongezuiverd op het open wa ter. En dat is hoe dan ook een kwalijke zaak." iiiiiiiiiJfiiitiiriiiiiiiJifiiiiHifiiiiiiiiiiiiiifrriiiiiiijiriiMriKijjriiiifiFfifiiiiririitifiitriftitiiitiriiifiiirf Beverwaard Eind van dit jaar zal tramlijn 2 doorrijden naar de Beverwaard. In de spits zal de tram elke zes minuten rijden, buiten de spits elke zeven minuten en 's avonds elke tien minu ten. Tramlijn 12 gaat vanaf dat moment uitsluitend gedurende de spitsen elke zes minuten rijden tussen het metrostation Maasha ven en Tuinenhoven. Bovendien komt buslijn 72 vanaf dat mo ment te vervallen. Voor het busvervoer in Groot-IJsselmonde zal met het vervallen van lijn 72 nog een oplossing moeten wor den gezocht. ïniiuiiimiuiiuiiiiiiiutiiniiiiiiiiiinniiiHiuiiiiuiiiimiiiiinniiininiiTiiiuninmuiiiiiiiiunniiiii Rotterdam Datje buren niet altijd de beste muzikanten blij ken te zijn, is een bekend ge geven, vooral rond camaval- stijd. Het tegenovergestelde kan echter ook voorkomen en dat geldt de laatste jaren met name voor bekende jazz-muzi- kanten. Al is het wel zo, dat die steeds minder geneigd zijn om met hun talenten te koop te lopen. Neem bijvoorbeeld Johnny Griffin. Al jarenlang woont deze Ame rikaanse tenorsaxofonist in Bergambacht; onder de rook van Rotterdam dus. Binnen de Nederlandse jazz-wereld is dat echter nauwelijks te merken. Hij beperkt zijn concerten hier immers tot een jaarlijkse toer- nee, vertoont zich zelden of nooit bij optredens van colle ga's en laat zich op zijn eigen speelbeurten doorgaans bege leiden door een uit de Vere nigde Staten overgevlogen rit mesectie. Kortom, Grif fin heeft voorbeeldig afstand we ten te bewaren tot de Neder landse jazz-gemeenschap. En dat is misschien wel zo goed, want de status van beroemde Amerikaanse jazz-god past hem beter dan wie ook. Die is overigens voor een groot deel gebaseerd op het feit dat de vijftiger Griffin tot de rapste improvisatoren van zijn generatie moet worden ge rekend. Zijn behendigheid met de saxofoonknopjts is bijna Johnny Griffin spreekwoordelijk en met de snelheid die hij in de improvi saties weet te ontwikkelen, is het al net zo. Een eigenschap die hem in muzikantenkrin gen de titel 'Mister Up-tempo' opleverde. Terecht, zoals weer eens bleek in het Hofpleimhe- ater, want Johnny Griffin slaagde er ditmaal in om na een razendsnel openingsnum mer 'Blues for Gonzy' ook gewoonlijk zeer verstilde ballads als 'In your own sweet way* en 'Prelude to a kiss' in door Willem Bruring straf tempo door te werken. Vuurwerk dus, ware het niet dat Griffin zich verder ge droeg als een uiterst voorko mend muzikant. Zó voorko mend dat zijn muziek het bes te kon worden omschreven als confectie-jazz. Geen moment werden immers de keurige rit mische patronen doorbroken en zelfs geen seconde sloegen de echte vonken over. Griffin mag dan een snelheidsmonster zijn, in zijn verdere benade ring is hij zo voorspelbaar als de zonsopgang. En datzelfde gold voor zijn begeleiders, die onder leiding van pianist Ron nie Matthews niet méér afle verden dan keurig ondersteu nend werk. Met uitzondering dan van Thelonious Monk's 'I mean you', dat wel een geïn spireerde vertolking kreeg. Maar daar zullen Grif fins leer jaren bij Monk wel debet aan zijn geweest. Woensdag 23 februari De Schouwburg: 20.15: RO-theater speelt 'Een marmeren graf' regie Franz Marijnen, de rollen in dit pro ject worden door het hele gezelschap gespeeld. Hofplein theater: 20.15: 'Maude Mix en Hannah Mae. een apart stel buren' regie Nancy Gabor, met Ina van Faassen en Yoka Berret- ty. Piccolotheater: 20.30: Toneel groep Sater speelt 'Verkilling' regie Joost Boer, muziek Henk Alkema, met Rose TheSing, Roelof den Amb tman; Marie Louise Stheins, Hajo Bruins, Hans Ligtvoct, Barbara Go- zens, Siors van Vliet en \Vim v.d. Meeberg. De Lantaren: 20.30: Werk theater met 'De ijzeren weg'. De Doelen: 12.45: Koffieconcert door Jo- nnc Samson, sopraan, John Helstone, viool en Ton Hartsuiker, piano, 20.15: Radio Philh3rmonisch Orkest, diri gent Miklós Erdélyi, solist Miklós Pe- rónyi, cello. Luxortheater: 20.15: Musical 'Fien' met oa. Jasperina de Jong, Gerard Cox, Willy van Hees- velde. Reina Boelens en Loeki Knol. De Lantaren-2: 21.00: '30 Man' met Margie Smit (dans en choreograaaf) en Dick Hauser (musicus/auteur). De Doelen; 14.30; Poppentheater 82/83; Muziekpoppentheater Panton met "Jantje Klaassen' (5-10 jaar). Theater Zuidplein: 14.00- Jeugdtheater Wie dus met 'Doe normaal joh!' toneelspel voor mensen vanaf 8 jaar. Poppen theater Belle Psss: Water!oostraat 137b, 14.30; Timpe en de torenbou- wenjes" (vanaf zes jaar). Ahoy' Com plex: 11.00-17.00 en 19.00-22.30: Na tionale woonmanifestatie 'Binnen huis'. Donderdag 24 februari De Schouwburg; 20.15: RO-theater speelt 'Een marmeren graf' regie Franz Marijnen. de rollen in dit pro ject worden door het hele gezelschap gespeeld. Hofpleintheater: 20.15: 'Maude Mix en Hannah Mae, een apart stel buren' regie Nancy Gabor, met Ina van Faassen en Yoka Berret- ty. Piccolotheater: 20.30: Toneel groep Sater speelt 'Verkilling' regie Joost Boer, muziek Henk Alkema, met Rose Thesing, Roelof den Amb tman, Marie Louise Stheins, Hajo Bruins. Hans Ligtvoet, Barbara Go- zens, Sjors van Vliet en Wim v.d. Meeberg. De Lantaren: 20.30: Werk theater met 'De ijzeren weg'. Musi ca: Overschie, 20.15: In de wijk gespeeld; Peter Faber met zijn programma "Wonderen'. De Doelen: 20.15: Radio Krijgt Rotterdam nu toch zijn 'Plaza Rossa' aan de Keileweg? Wat heeft dit plan wat de vo rige poging; aan de Keile weg niet had? Wordt er met twee maten geme ten? Het zal nog moeten blij ken of het allemaal lukt. Het zal afhangen van ju ridische vindingrijkheid, van de tolerantie van de omgeving en van de be scheidenheid van de be denkers van dit eroscen- trum. Of er iets blijvends uit de bus komt is afhan kelijk van een heel sub tiel spel, waarin horen, zien en zwijgen kern woorden zijn. Het 1 'Plaza Rossa' van Henk Smol heeft in elk geval een aardige voor sprong op het initiatief van zijn vroegere com pagnon in het gokwezen Van Driel-Vis. 'Plaza Rossa' draait, en zover is het in het vroegere pand van In verpak nooit geko men. Het geheim: de ver- rassingstaktiek, die Smol heeft toegepast. Hier ligt een van die sub tiele verschillen. Van Driel-Vis had voor de in richting van zijn eroscen- trum een bouwvergun ning nodig en hij ging daarom bij de gemeente te biecht met de vraag of hij op medewerking zou kunnen rekenen. Rotter dam zit geketend aan de uitspraak van de Raad van State, dat de gemeen te geen medewerking mag verlenen aan iets wat in strijd is met de wet. Ook al is dat artikel 250 bis verouderd en wordt het niet meer strikt nageleefd. In feite maakt het niet uit hoe het antwoord van de gemeente aan Van Driel-Vis luidde. Het sim pele stellen van de vraag en het wachten op ant woord maakte de ge meente bij wijze van spreken al 'medeplich tig*. Ook naar de mening van de Raad van State, die de bouwvergunning sehorste. Formeel was er alles aan te merken op de opstel ling van het gemeentebe stuur. Maar praktisch was het natuurlijk wel jammer, dat de vlieger aan de Keileweg niet op ging. Zonder een dergelij ke vrijplaats is het pros- titutieprobleem in Rot terdam onoplosbaar. De overwinning van de vier bedrijven bij de Raad van State en de rechter was tegelijk een neder laag voor de bewoners van wijken als Middel land, Cool en Oude Wes ten, die veel hinder van. de prostitutie ondervin den. Smol blijkt een clevere 'ondernemer' te zijn. Uit het feit, dat de gemeente aan Van Driel-Vis een bouwvergunning had ver leend concludeerde hij, dat men op de Coolsingel de Keileweg best een ge schikte plek voor een erascentrum vond. De conclusie, dat het plan van Van Driel-Vis was stukgelopen op de forme le medewerking van de gemeente was ook een voudig te trekken. Henk Smol werkte daar om in stilte een plan uit, dat hij aaan de Keile weg kon uitvoeren en waarvoor hij b. de ge meente niet nodig had. En zo overrompelde hij vriend en vijand. Ook het gemeentebestuur, waar voor de eerste krantebe- richten een even grote verrassing waren. Hij heeft er ook zijn vroegere compagnon mee afge troefd. Men mag veron derstellen, dat enige riva liteit tussen beide hoofd personen aan de oprich ting van 'Plaza Rossa' niet vreemd is. Moet de gemeente nu te gen 'Plaza Rossa' optre den? Als het even kan niet: ze hoeft niet actief op te treden tegen prosti tutie. In dit geval dient het gemeentebestuur pas actief te worden als er sprake ïs van overlast die bestreden dient te worden. De politie houdt de ontwikkelingen nu in de gaten en toetst deze aan de mate van overlast. En hier komen we dus toe aan de bescheiden heid, die de exploitanten door Koos de Gast van 'Plaza Rossa* moeten zien op te brengen willen ze hun plan boven water houden. Met een beschei den aantal dames voor de ramen en een aanbod bui ten de normale werktij den van de omliggende bedrijven kan er van overlast nauwelijks spra ke zijn. Maar als je gaat spreken over 150 kamertjes en een sexbïoscoop, dan raakt een ondernemer al gauw in de verleiding 'dag en nacht' geopend te zijn en dan kan men zich voor stellen, dat omliggende bedrijven met recht daar tegen te hoop lopen. Men zal dus voorzichtig moeten zoeken naar het wankele evenwicht, dat slechts met een geleide lijke uitbreiding van het aanbod kan worden be paald. Op zichzelf zou het nuttig zijn dit experiment te la ten doorgaan. Het is een van de weinige mogelijk heden om iets als een eroscentrum te laten ont staan op een plek, waar in elk geval omwonen den er niet dagelijks mee worden geconfronteerd. Zonder zo'n vrijplaats is het onmogelijk doeltref fend prostitutie in woon wijken tegen te gaan. De Karei Doormanstraat is van de overlast verlost ten koste van de Claes de Vrieselaan. Aanpak van de Claes de Vrieselaan betekent onherroepelijk, dat het probleem weer naar een andere buurt wordt verplaatst. Misschien Is de Keileweg zo'n plek. Maar dan is be scheidenheid geboden, willen de exploitanten niet het slachtoffer wor den van hun eigen ambi ties. Deze ontwikkeling on derstreept overigens de kwetsbare positie, waar in een gemeente door een verouderde wetgeving verkeert. Het zou niet meer van deze tijd mogen zijn, dat een gemeentebe stuur bij het creëren van oplossingen voor proble men afhankelijk wordt gemaakt van onderne mers, die tal van andere belangen hebben In het niemandsland tussen oir- baar en onoirbaar. philharmonisch Orkest, dirigent Miklós Erdélyi, solist Miklós Perényi, cello. Luxortbeater: 20.15: Musical 'Fien' met o.a. Jasperina de Jong, Ge rard Cox, Willy van Heesvelde. Rei na Boelens en Loeki Knol. Het Berc- nei: 22.00: Lazy Bird (bebop-jazz). Stadsgehoorzaal: Vlaardmgen, 20.15: Paul van Vliet. De Lantaren-2: 21.00: '30 Man' met Margie Smit (dans en choreograaaf) en Dtck Hau ser (musicus/auteur). J.C. Chülup: 20.3D: Film "Ice Station Zebra'. Ahoy" Complex: 11.00-17.00 en 19.00-22.30. Nationale woonmanifestatie 'Binnen huis'. Bioscopen Al ham bra 1: 'Trail of the pink pan ther* (16) ma. Urn woe. 2.00 en 7.00 u. Alhambra 2: 'Fame* (al> dag 2 30- 6.45 en 9.30 u. Calypso 1: 'E.T.* (al) dag. 2.00-7.00 en 9.45 u. Calypso 2: 'Firefox' (12) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Calypso 3: 'Raiders of the lost ark' (12) dag. 2.00-7,00 en 9.45 u. Cen traal: 'De babysitter gaat er voor lig gen' (18) dag. 12.30- 2.15-4 00-5.45- 7 30 en 9.15 u. Cineac (Beurs): 'Evil death' (16) dag. 2.00-700 en 9,30 u. Cineac (Bijenkorf): The New York npper' (16) dag. 2.00 u, zond- en dl. 7.00 en 9 30 u. Cinerama 1: "Annie* (al) dag. 1.30-6.45 en 9.30 u. Cinera ma 2: Firefox' (12) dag. 1.30-6.45 en 9.30 u. Cinerama 3; 'E.T.* (al) dag. 2,15-7.00 en 9.30 u. Cinerama 4: 'De wereld volgens Garp' (12) dag. 1.45- 7,00 en 9.30 u. Cinerama 5: 'Les uns les autres' (al) dag 8.00 u. Corso: "Aas der azen' (16) dag. 2.00-7.00 en 9 30 u. Kriterion: 'Close encounters of the third kind' (al) dag. 7.00 en 930 u. Lumiere I: 'De zwarte ruiter' (16) ma. t/m woe. 2.G0-7.D0 en 9.30 u. Lu miere 2: 'Firefox' (12) ma t/m woe. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Hel kleinste bordeel in Texas' (16) ma. en di. 1.45-6.45 en 9.15 u, woe. 4.15-G.45 en 9.15 u. Lumiere 4; 'Le Choc' (16) dag. 1,45-6.45 en 9.15 u. Metro 1: 'De w^aak der Barbaren' (16) dag. 2.00- 7,00 en 9,30 u, woe. avond Bingo Me tro 2: 'Porkey's pikante pretpark' 16) dag. 7.00 en 9 30 u. Rex; 'Porno- Lekkerland in Zweden' (18) dag. van 1000 u. s'morgens tol 24.00 s'nachts. Thalia: 'Als je begrijpt wat ik bedoel' (al) ma. t/m woe. 2 00-7,00 en 9.30 u. 't Venster-I: 'Indenuficatione di una donna' (16) dag, 19.30 en 2200 u, ma. gesloten, 't Venster-2: 'Irezumi' (16) dag. 20.00 en 22 30 u, ma. gesloten, 't Venater-3: 'Het veld van eer' (16) dag. 19 30 en 22.00 u, ma gesloten. De Lantaren: 'Het afscheid' (16) dag. 20.00 en 22.30 u. ma. gesloten. Kindervoorstellingen Alhambra-2: 'Walt Disney's teken- filmparade' dag. 1,00 u, Cinerama-5: "Het geheim var NIMH" dag. 2.15 u. Lumiere-3: '101 Dalmaners' dag 1 45 u (behalve ma. en diMetro 2: 'Tom en Jerry (deel-5)' dag. 2 00 u (behalve ma- en di.) Passage: 'Dagelijks kin derfilms (behalve ma. en di.). Infor matie tel* 269563 Spijkeuisse Euro 1: 'Als je begrijpt wat ik bedoel' (al) dag I 30-6.45 en 9 15 u. Euro 2: 'Aas der azen' (al) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro 3: *E T.' (al) dag. 1 30- 6.45 en 91$ u. Euro-4: 'The Thing' (16) dag I 30-6.45 en 9.15 u. Brielle Apolio-theater: 'Rocky-3' (16) woe 20.00 u. "Summer Lovers* (al) vrij 22,30 u. zat. 21 30 u, zond 19.00 u, ma. en di 20 00 u Kindervoorstellingen (al) Apolio-theater; 'De grote achtervol ging' vrij en zond. 14 00 u. 'Dtimbo' woe. 14.00 u. Hellevoe tsluis Ti voli-t heater: 'Poltergeist* (16) vrij en ma. 20.00 u. zond. 17.00 u. "Young doctors in 3ove" (al) woe. 20.00 u. Tussen de lakens' (18) di. 20,00 u. Kindervoorstellingen (al) Tivoli-ihealer. 'Billy Turf' woe. 14.30 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'E,T' (ai) dag 2.00-6,45 en 930 u, zond. 1.45-4.15- 6.45 en 9.30 u. Zaai-2; Trail of the pink panther' (al) dag. 2.00-6.45 en 9,30 u, zond. 1.45-4 15-6.45 en 9,30 u Zaal-3* 'An me' (al) dag. 2 00-6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4 15-6 45 en 9.30 u. Zaal-4 (Voorstraat 294)* "Als u be grijpt wat ik bedoel', dag. 2 00-6.45 en 9.30 u, zo. t 45-4 15-6.45 en 9.30 u. Cï- node: 'Die Falschung' (16) dag. 20.00 u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Donald Duck's zomerfeest' woe. 2.00 u Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8 30- 17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemingsregeling. Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale, Tel: 010-361222. Arl- senboodschappcndienst; Tel: 206611 (cx>k voor Vlaardmgen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotter dam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.K. TeJ: 010-634130. Ambulancedienst: Vcor Berkel, Bergscbenhoek en Bleiswijk Tel: 010- 333300. Diversen Telefonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010-362244. Schie dam 010-731161. Voor hulp by maat schappelijke en geestelijke noden- Telefonische Hulpdienst Spijke- nisse; (van 22.00 tot 04.00 u)* Tel: 01880-25952. H.I.C.; Hulp- en infor matiecentrum Postkantoor Coolsingel Tel' 172929, sociale en culturele in* formatie, rechtshulp, studie en on4 derwijazaken, vacaturebank, loon- teehmsche dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 u, dmsd. t/m vrij^" 8,30-1700 u. Crisiscentrum Rotter dam: Mathenesserlaan 270, tel: 76 39 44. Voor mensen met aceute proble men op elk gebied. Geopend 24 uur* per dag ook zaterdag en zondag. AA; werkgroep Rotterdam: Bergweg* 307a, tel: 673815, voor mensen met al coholproblemen. Stichting Recht swinkel: tel: 525577 en 525690 (op* werkdagen van 10,00-14.00 uur): Kra-'* Imgen; Goudseryiveg 21, di. 17.00- 19.00 u. Bloemhof: Violierstraat 1, di 17.00-19.00 u, Spangen: Fotgseter- siraat 8, do. 17,00-20.00 u. Bureaus voor rechtshulp: Zuid; Plemweg 218-220, di t/m vrij. 10.00-12.30 u. Noord: TeiJingerslraat 59, ma 13.00- 16.00 u, di. t/m vrij. 10.00-16,00 u. do. 19.00-21.00 u, vrijdag van 14.00-16.00 u. notaris aanwezig. West: Mathenes serlaan 173: do, 13.00-1S.00 uur, af- spraken ma. en di. van 13.00-16.30

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5