Jarige Happy Club trotseert conflict Poedelt je Rex is doodsbang voor heimachine M Maassluis moet isolatiekosten herberekenen VLAADDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSEHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Poppe (SP) houdt interpellatie over Hilton-affaire yiaardingen gaat de schatgraverij tegen Architect slaat alarm bij plantsoenendienst Woningbouw gestart; bewoners al aangewezen Leden merken weinig van ruzie over broodje kaas SPAREN MET DE PLUSREKENING: H ti fi ft' HOGE RENTE EN TOCH F 3.000,- PER MAAND VRff BESCHIKBAAR. f po. .giro s rijkspostspaarbank IWinkel- centrum mag de muziek weer aanzetten Fietser onder auto Gerry de Jong ambtenaar burgerlijke stand Chinees beroofd MAANDAG 28 FEBRUARI 1983 Vlaardingen Raadslid Remi Poppe van de Soeialistiese Partij houdt woensdag tijdens de gemeenteraadsvergadering >jn Vlaardingen een interpellatie over het bezuinigingsweek- einde, dat het college van B en W op 5 en 6 november vorig jaar in het Rotterdamse Hütonbotel hield. In dat weekeinde vergaderde het college in het hotel over de bezuinigingen en bleef daar acht man sterk (het college, de gemeentesecretaris en de chef-financien) zelfs slapen. Dat kostte de gemeente ruim 2700 gulden, beweerde het col lege later. Tijdens de interpellatie in de gemeenteraad zal Poppe, zoals hij zelf uitdrukt, 'onderzoeken m hoeverre de gemeenteraad bereid is het college op de vingers te tikken'. „We zijn na tuurlijk helemaal niet tevreden met het knullige antwoord op onze schriftelijke vragen", aldus Poppe. „We hebben twee moties achter de hand. De één gaat wat verder dan de ander, ja." Zoals bekend is ook de WD-fractie, nadat de schriftelijke vragen van Poppe door het college waren beantwoord, in het geweer gekomen tegen het het vergaderweekeinde in het Rotterdamse hotel. Van die zijde kan Poppe met zijn moties dan ook zeker steun verwachten. De eerste paal aan de Nieuwe Ha ven in Sehiedam- West ging vrijdag de grond in. Schiedam „Hij moet het er maar Voor over hebben, tenslotte komt hij ér zelf te wonen, hè, Rexy? Zoet maar, jongen, kalm maar." De vrouw had grote moeite ,om haar poedeltje in bedwang te hou- 'den. Stijf had zij de anders zo kordate Rex tegen zich aangeklemd, want het beestje had het niet meer. ^Doodsbang was hij voor de klappen, die de Schiedamse wethouder voor stadsvernieuwing 4Cor van Til borg vrijdagmiddag uit deelde voor een nieuwbouwproject Jn Schiedam-West. Poedelmans trilde over zijn hele lijf, dat was onder de grijze krulletjes duidelijk te zien. En Rexy zette het helemaal op een janken, toen na de heiplechtigheid ook nog eens een stoot zevenklap pers de feestpret verhoogde. Maar een kwartier tje later was de hond gekalmeerd en liep hij rustig tussen alle geno digden door die bij aannemer Slaven burg, verderop aan de Nieuwe Haven, de eerste paal vier den met een hapje, een drankje en een toespraakje van Van Tilborg. Deze memoreerde het Schiedam toegewe zen contingent wo ningen voor dit jaar, dat veel te weinig is om zowel de stadsvernieu wing als de stads uitbreiding goed te kunnen uitvoeren. Schiedam wil in Den Haag wegen zoeken om meer woningen toegewe zen te krijgen, maar over de ma nier waarop heeft vorige week in de Schiedamse ge meenteraad een ernstige aanvaring plaatsgevonden tussen de PvdA en de CPN. Van Tilborg deed tevens een oproep aan „alle betrokke nen bij de volks huisvesting" om nader tot elkaar te komen. Hiermee doelde hij op de commissie stads vernieuwing, waar vorige week onder zijn voorzitterschap tientallen bewo ners van Schie dam-West met het bestuur van de rooms-katholieke woningbouwver eniging Sint Jozef in de clinch waren gegaan. Van Til borg sprak de hoop uit, dat de woning corporaties in Schiedam de 'sig nalen* begrepen hebben die tot ver dergaande demo cratisering moeten leiden. Dat is een zaak voor de bestu ren van deze cor poraties zelf, maar in Schiedam kijkt men het uitvoeren de orgaan, de SSSW, hierop aan. Van Tilborg zei dat van de twaalf wo ningwetwoningen, waarvoor hij overi gens niet de eerste paal, maar de ne gentiende sloeg, er al elf uitgegeven waren, „Er is dus veel vraag naar," zei hjj. Ook hoopte hij dat Slavenburg, die de onderliggen de bedrijfsruimten voor eigen reke ning neemt, met dat initiatief nieu we impulsen geeft voor het bedrijfsle ven in stadsver nieuwingsgebie den. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen buigt zich op dit moment over de manier. Waarop „schatgraverij" door particulieren in de gemeente kan worden bestreden. Het komt volgens ambtenaar Maarten Bot regelmatig voor, dat particulieren voor de neus van de officiële instanties loca ties in Vlaardingen omploegen en zo oudheidkundige vond sten aan de bodem ontrukken en „de geschiedenis geweld aandoen". .Zodra er een huis wordt ge sloopt wij de gemeente er in principe een onderzoek instel len, maar particulieren weten Vaak net zo goed als wij dat er Interessante dingen in de grond kunnen zitten. De ^natgravers zijn in de meeste Bevallen uitstekend uitgerust Wei apparatuur en halen be langrijk materiaal uit de bo dem", zegt hij. „Het heeft dan Voor ons weinig zin meer om oudheidkundig onderzoek te verrichten." Volgens Bot zit er erg veel in dé Nederlandse bodem. „Denk maar aan de bouw van de Westwijk. Er is toen veel ge vonden. Er wordt niet voor niets in archeologische krin gen gesproken over de Vlaar- dingen-cultuur. Het is gigan tisch wat er allemaal illegaal uit de grond verdwijnt, maar hoe kunnen we dat tegengaan? Vaak gaat het om plekken, die niet ogenblikkelijk bebouwd worden." Simpelweg een hek plaatsen is volgens Bot de oplossing niet. „Ais het zo eenvoudig was hoefde de afdeling juridische zaken van de gemeente en de rijksdienst voor oudheidkun dig bodemonderzoek zich er niet over te buigen", zegt hij. Volgens Bot is de schatgraverij een landelijk probleem. In Vlaardingen is vorig jaar de coördinatiegroep oudheidkun dig bodemonderzoek opge richt, die bijhoudt wat er in de gemeente Vlaardingen aan panden gesloopt gaat worden. „Als we dat nic doen heeft oudheidkundig bodemonder zoek weinig zin", besluit Bot. Klooster hakt illegaal 100-jarige kastanje om Het stenen beeld van Sint Dominicus tussen de brokstukken van de één eeuw oude kastanje. Vlaardingen/Schiedam Bijna had een conflictje in het -vijfkoppige bestuur van de Happy Club roet in het eten gegooid, aan de vooravond van het eerste lustrum, dat vrijdag in zaal Tïvoli te Schiedam werd gevierd. Het meningsverschil lag tus sen de Vlaardingse dames Cor- rie Schippers, juist 65 jaar ge worden, en An de Wilde, die toch alweer zo'n al tien jaar een dikke vriendin van haar was. Het leidde tot het vertrek van mevrouw Schippers, en omdat de statuten uitgaan van een oneven aantal bestuurders, ruimde ook Henny van Deur zen geheel vrijwillig het veld. De Happy Club telt, zo bleek de leden op de lustrumavond, nu nog maar drie bestuursle den: de Vlaardinger Hans Pe terbroers als voorzitter, de Rotterdammer Aad Veldhoedt als secretaris en disc-jockey en natuurlijk mevrouw De Wilde: zij is penningmeester. Het was enorm druk, vrijdag in Tivoli. Daar was het be stuur maar wat blij om. De ad vertentie, die de verongelijkte mevrouw Schippers donder dag m Groot-Vlaardingen had geplaatst, zou zo vreesde men— toch geen heisa geven, juist bij de vrolijke viering van het vijfjarig bestaan? Dat bleek dus alleszins mee te vallen. „Honderden mensen" waren er vrijdag, zaal Tivoli zat nog nooit zo vol. Ook de gehele Rotterdamse aanhang van de regionale Happy Club gaf op de dansvloer een zwierige acte de présence. Achteraf bleek het conflict ook nauwelijks de moeite waard. Het was in feite met eens een bestuurskwestie, leg de An de Wilde vanochtend nog eens uit. „Mevrouw Schip pers is natuurlijk al wat ouder eri dan maak je het niet graag laat," vertelde zij. „Nu was het zo, dat wij als bestuur altijd even nablijven, als de avond voorbij is. Dan praten wij even na en wij halen nog een brood je kaas of zo. Maar daar had mevrouw Schippers niet zo veel zin meer in. En omdat zij altijd met mij meereed zelf heeft zij geen vervoerwilde zij van ons eigenlijk ook, dat _wij meteen na afloop naar huis gingen en het broodje kaas lie ten staan. Maar ja, ais bestuur doe je dat niet. Toen had zij nog gezegd: Dan ga ik wel vroeger naar huis en sla ik voortaan de avondjes in Rot terdam over. Maar dat vond onze voorzitter niet goed. Als y Wegens meningsverschil ben ik vrijwillig uit het be stuur van de Happy Club ge treden. C. Schippers. De advertentie uit Groot-Vlaardingen bestuur moet je cr altijd bij zijn, vindt hij. Nou, dat was ei genlijk allemaal geregeld, me vrouw Schippers was wegge gaan, maar omdat wij er ver der geen ruchtbaarnetd aan gegeven hebben, plaatste zij maar een advertentie. Het is jammer dat het zo gelopen is. Vrijdagavond was zij er met bij." Maar die storm in een glas wa ter mocht voor de verdere le den de pret niet kreuken. Het wemelde in Tivoli van de bloemstukken, de hapjes en drankjes en muziek. ADVERTENTIE figSS-'' Wie spaart, heeft altijd geld achter de hand. U kunt dan makkelijker iets vervangen als 't stuk gaat. Of toch iets kopen ais 't maandbudget 't eigenlijk niet toelaat.'t Is natuurlijk wel zaak om verstandig te sparen. Tegen een aantrekkelijke rente en liefst zonder 't geld vast te zetten. De Plusrekening is zo'n spaarvormDe Plus rekening biedt u momenteel 514% rente en u kunt toch 3000 gulden per kalendermaand zonder kosten over laten boeken naar uw postrekening. Alleen als u méér overboekt, wordt over het extra bedrag 1% kosten berekend. Bovendien heeft u meteen Plusrekening al het gemak van het thuisbankieren. Als u vóór 17 april 1983 een Plusrekening opent met een minimum inleg van f 50,-, dan ontvangt u f7,50 premie. U moet 't geld dan minstens één maand laten staan. Een folder met alle informatie ligt op het postkantoor voor u klaar. Vlaardingen Over een maand of anderhalf kan het winkelcentrum Koop centrum Vlaardingen de muziekinstallatie in de winkelstraten weer in ge bruik nemen. Dat mag dan alleen nog maar tijdens de koopavonden en op zater dag na 10 uur dat is één van de voorwaarden in de nieuwe vergunning, die het winkelcentrum bin nenkort krijgt. De installatie, die bedoeld is om James Last-achtige achtergrondmuziek m het winkelcentrum ten gehore te brengen, is maanden lang stil geweest omdat de vereiste vergunning ont brak. Vorig jaar ontstond rumoer rond die installa tie, omdat bewoners van het centrum en mensen die er in kantoren werken veel last van de achter grondmuziek bleken te hebben. Er werd zelfs een comité opgericht, op initia tief van PvdA-lid en Pe perstraat-bewoner Bert Kandel. die een hartstoch telijk beroep deed op de commissie voor algemene 2aken om dat overbodige geluid in de winkelstraten helemaal ie verbieden. - In die raadscommissie ont stond daarna een discussie over dal achtergrondge luid. Een aantal commis sieleden vond die nodeloze muziek een storend ele ment in de binnenstad, en meende dat het Koopcen trum eerst maar eens het nut van die muziek moest aantonen. Het heeft al met al veel tijd in beslag genomen, voor de nieuwe vergun ning kon worden afgege ven. Het Koopcentrum moest eerst tekeningen in dienen van de plaatsen, waar de luidsprekers ko men te hangen Het afge ven van de vergunning is nu in een afrondend sta dium. Wel krijgen mensen nog veertien dagen de ge legenheid, tegen de ver gunning in beroep te gaan. Schiedam Achter de stenen ni£ van Sint Domini cus om heeft het personeel van het zusterklooster in de Tuinlaan vrijdag illegaal een honderd jaar oude kastanje omgehakt. Het neerhalen van de boomreus betekent een aanslag op het 'groene front' aan de achterzijde, langs het water van de Buitenhaven. De plantsoenendienst moest er vrijdag na een telefoontje uit de buurt aan te pas ko men om verder kappen te voorkomen. De chef plant soenen op het stadskantoor, ir. Rinus van Bogerijen, zou onmiddellijk iemand erop af sturen, maar toen was reeds de opzichter van de plantsoe nendienst Tony Tessens ter plekke om het hakken te be ëindigen. Volgens Tessens waren de zusters dominica nessen niet op de hoogte van het feit, dat voor het omha len van een boom in Schie dam een kapvergunmng aangevraagd moet worden. Maar een buurtbewoner, bin nenhuisarchitect Pieter van der Heiden, weet dat de Schie damse politie vong jaar al eens heeft ingegrepen omdat in de kloostertuin zonder vergun ning werd gesnoeid. „Zij moe ten het dus geweten hebben. Ik denk dat er mei opzet stuk je bij beetje aan gewerkt wordt om de tuin een ander aanzien te geven. Maar dat zou dood zonde zijn," aldus Van der Heiden, die als architect vaak nauwlettend op esthetiek toe ziet en de veroorzaakte visuele schade dan ook ernstig noemt, vooral vanaf de zijde van de Buitenhaven weg. Volgens de architect beaamde de plantsoenendienst, dat hel snoeien m de kloostertuin vo rig jaar op zo'n wijze ge schied. dal het de bomen on mogelijk werd gemaakt om verder uit te groeien Maar Tessens voegt hieraan toe. dat. als de zusters domini canessen een kapvergunmng hadden aangevraagddeze ook zou zijn verleend „Er zat flink de rot in," aldus Tessens. Van der Heiden: „Ach. de boom was een beetje holVolgens de opzichter van de plantsoe nendienst kon op tijd worden voorkomen, dat hel kapmes gmg in een even oude acacia, ook wel robinca genaamd Deze peul boom werd, evenals de nu rn stukken gezaagde kastanje, geplant ongeveer vijftien jaar nadat do bouw van het door architect W. Thijssen ontworpen zuster klooster m 1867 gereed was gekomen Schiedam Een 25-jarige heister uit Schiedam is met een linkcr-ondcrbeeri fractuur m het Schielandziekenhuis op genomen na een botsing met een personenauto. De vrouw stak van het Sint Liduinapletn de Burgemeester Knappertlaan over, maar zag de wagen over het hoofd. De 26-jarige automobilist uit Vlaardingen dacht aanvanke lijk dat de heister zou stoppen en kon vervolgens niet meer op tijd remmen. Maassluis Aanstaande echt paren die graag door een vrou welijke ambtenaar van de bur gerlijke stand worden ge trouwd, kunnen binnenkort m Maassluis terecht. Als de ge meenteraad morgenavond het voorstel van het college goed keurt wordt Gerry de Jong, plaatsvervangend hoofd van de afdeling voorlichting, onbe zoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. Een vrouwelijke ambtenaar van de burgerlijke stand, die bereid is om huwelijken te voltrekken, heeft Maassluis tot nu toe niet. Toch wordt er door aanstaande echtparen wel eens om gevraagd. Gerry de Jong had een aantal maanden geleden tijdens een praatje op de afdeling bevolking laten doorschemeren, dat best leuk werk te vinden. Enkele weken geleden werd ze door het hoofd van de afdeling gepolst, of ze dat inderdaad zou willen doen. „Het lijkt me inderdaad heel leuk werk om er btj te doen. Dat heb ik jaren geleden al ge roepen, toen ik nog m Alphen aan de Rijn werkte, maar toen is het er nooit van gekomen Het is niet nodig, dat Geriy eerst een uitgebreide cursus volgt om huwelijken te mogen sluiten. „Na de beëdiging z<»l ik eerst een aantal malen met iemand anders meelopen, om de technische aspecten onder de knie te krijgen Verder zal ik het zelf moeten doen: do toespraak krijg ik natuurlijk niet op papier. Dat is maar goed ook, want het lijkt me veel leuker om telkens zelf iels origineels te verzinnen Al moet je natuurlijk wel een standaard-speech klaar heb ben voor eventuele noodgeval len." Vlaardingen Twee broei s. afkomstig uit de Haagse regio, zijn na het beroven van een Chinees restaurant m de Vlaardmgse Westwijk toch door de politie m hun kraag gegrepen In de buurt van Wa teringen werd het tweetal (21 en 25 jaar oud) voor een ruuti- ne-controle aangehouden Ze gedroegen zich echter /o vreemd, dat de agenten een nader onderzoek instelde Daarbij werd hun argwaan versterkt door een opgeknoop te doek, sterk riekend naar Chinees voedsel. Het bleek dat de buit, zo'n vierhonderd gul den, daarin was verborgen Maassluis De gemeente Maassluis heeft de kosten van het iso leren van 53 woningen aan de Weverskade in Maassluis op nieuw moeten verdelen. Dit heeft voorde bewoners van de hui zen geen gevolgen. Met hen was vorig jaar overeengekomen, dat 2ij voor het isoleren van hun huizen per maand tien gulden huur meer zouden moeten gaan betalen en dat blijft zo. Het be nodigde bedrag van 212.000 gulden moet, volgens het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu uit ande re potjes van de gemeente komen. De gemeenteraad is in november akkoord gegaan met het voor stel een bedrag voor het isoleren van de huizen beschikbaar te stellen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn indertijd ak koord gegaan met het voorstel op voorwaarde dat het Ministerie |>r ook zijn fiat aan zou geven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1