WATERWEB Binnenstad stap verder, als de 'Ridder9 opgeeft SPORT 17 MSV'71 kiest voor Hans van der Knaap VOP wil kunstwerk nog steeds hebben CDA werkt Coco nog steeds tegen Cultuur- n i eu we s t ij 1 zal meer zaak van burgers moeten zijn Martin Schaap verlaat FCN966 Bingo voor SVV CDA KRIJGT KRITIEK UIT EIGEN KRING WfM Van Overbeek GSD-directeur yan Maassluis Reserves bedwingen Sparta Wim Caron voorzitter/manager Sneep finalist Wandelen in Leiden De Ooievaars oppermachtig Schiedam De gemeente Schiedam heeft goede hoop op een snellere ontwikkeling van bouwplannen in de binnen stad. nu de 69-jarige oud- VVD-fractieleider Joop van Woerkom zich langzaam maar zeker Lempert in zijn een- mansverzet tegen wethouder Zijdeveld. Mocht Van Woerkom, die we gens zijn hardnekkigheid wel wordt omschreven ais de Schiedamse Ridder van Rap- pard, inderdaad overstag gaan en die kans lijkt temeer vergroot nu er twee VVD'ers in het college van B en W zijn gekomen dan kan de ge meente Schiedam wel eens in staat worden gesteld diens wo- ningbezit aan de Baan, het Broersveld en ook aan de Nieuwe Haven/Hargastraat in Schiedam-Zuid te verwerven. Tot nog toe weigerde Van Woerkom deze panden, gro tendeels onbewoonbaar ver klaard en in onbruik geraakt, van de hand te doen. Hij was Hjet verre van eens met de ma nier, waarop PvdA-wethouder Zijdeveld in de binnenstad te werk ging. De gemeente paste dan ook haar tactiek aan Van Woerkoms privé-oppositie aan. Öe woningbouw in de binnen stad werd geheel gesitueerd op die plekken, waar men niets «jet het onroerend goed van Van Woerkom te maken had. Zo werd het gebiedje bij de Baan tactisch omzeild. Het is de bedoeling om pas lerzijner- lijd, als Van Woerkom er af stand van gedaan heeft, tot sloop over te gaan. Desnoods wil men de grijze politicus la ten wachten „tol hij een ons weegt". Van Woerkoms panden staan precies langs het tracé, dat in het bestemmingsplan voor 1974 is opgenomen voor een compleet nieuwe oostelijke toegang tot de nieuwbouw. In siders begrijpen uit het feit, dat het CDA vorige week in de gemeenteraad genoegen nam met een toezegging van wethouder Zijdeveld dat de oostelijke toegang een kwestie is van verwerving van enkele panden, dat er schot zit in de onderhandelingen met Van Woerkom. Die toegang kan echter eventueel ook nog ge vonden worden door het He renpad „op te waarderen" of Vlaardingen De beroeps krachten en de vrijwilligers in .buurthuis De Pijpelaar zijn he vig verbaasd dat het Viaar- •dingse college 'hun' kunst werk ten tweede male heeft ^afgewezen. Burgemeester en wethouders spreken daarmee voor hun beurt, vindt buurt- werker Geert den Hertogh. '«Wij zijn nog bezig met bere keningen over de constructie van het kunstwerk. Daar hoeft het college nog helemaal niets over te zeggen; dat loopt nog." ;De Vettenoordsepolder mag Via de één-procents regeling .een kunstwerk bij het buurt huis laten neerzetten, maar tot nu toe verloopt dat niet erg voorspoedig. Een ontwerp van Leen Droppert werd afgewe zen, maar omdat die kunste naar wel 2ijn honorarium moest hebben bleef er maar Ben beperkt budget over. .Van die 3500 gulden kan vol gens Den Hertogh nog best het kunstwerk gemaakt worden waar de VOP later mee kwam: een ontwerp van Johan Fek- ;kes en Peter Figdor. „Die heb- ■ben dat kunstwerk voor nop ontworpen en wij willen het door vrijwilligers laten ma- ijsen." De mensen van de wijk- {vereniging zijn enthousiast >$ver het ontwerp. 1PB gemeente is echter aan merkelijk minder enthousiast fiver de door Fekkes en Figdor gedachte constructie. In no vember werd het door burge meester en wethouders afge lezen. Volgens berekeningen •yan gemeentewerken zou de constructie veel te duur wor den, het kunstwerk zou gevaar opleveren voor de jeugd, die erin kan klimmen en boven dien zou het de bereikbaarheid van het buurthuis, bijvoor beeld in geval van brand, ern stig beperken. Ondertussen sprak de VOP, buiten het college om, met ge meentewerken over de con structieve bezwaren die die af deling had. De sculptuur zou te veel wind vangen en daar om een extra stevige, dure fundering nodig hebben. Dat was te ondervangen door de constructie aan het dak van het buurthuis vast te maken, maar dan zou er weer een dure architect nodig zijn om de plannen te maken. „Een procedurefout van de VOP", noemt een stadhuisambtenaar het gesprek met gemeentewer ken. „Burgemeester en wet houders hadden hel kunst werk afgewezen en die hebben hun bezwaren gehandhaafd. Dan kun je wel met gemeente werken gaan praten, maar dat heeft weinig zin." De kunstenaars zijn bezig om verbeteringen in het ontwerp aan te brengen, maar onder tussen heeft het college alweer afwijzend gereageerd. „Dat kan helemaal niet", reageert Den Hertogh boos. „Dat is de tweede keer dat dat kunst werk wordt afgewezen zonder overleg met ons." De wijkver- eniging heeft, ondanks alle af wijzingen, nog steeds goede hoop dat de constructie op het pleintje voor het buurthuis zal verrijzen. zo nodig te verbreden, met een afbuiging achter de bakkerij van Kester langs. De toegang, zoals het CDA die eigenlijk zou willen (via een doorbraak via de 'Bolmers Boulevard' tussen Lentefeest en de Trech ter), zou dan niet nodig zijn. Het CDA liet zijn akkoord met de tweede fase van de woning bouw in de binnenstad afhan gen van de komst van een toe voerroute via de oostelijke zij de (Broersvest) van de binnen stad. Toen Zijdeveld zich hier over in de ogen van CDA-nes- tor Jan de Koning positief uit liet, was dat voor de partij aanleiding om inderdaad ook voor te stemmen. Toch had het CDA daaraan voorafgaand in een commissievergadering tegen gestemd. Die wankel moedigheid oogstte deze week felle kritiek van Jan Hagen doorn, obstructief binnenstads bewoner en CDA-lid, Hagen doorn vond dat een partij slecht handelt als m een com missie tegen gestemd wordt en in de gemeenteraad vóór. „Dan kan je beter je stem ont houden, dan heb je tenminste nog speling om je houding na der te bepalen," vond Hagen doorn. Zijn kritiek schoot bij De Ko ning in het verkeerde keelgat. De CDA-woordvoerder in bin nenstadszaken viel zelfs geïr riteerd uit „En er moet toch wel heel wat gebeuren om De In het verlengde van het Herenpad kar» voor vracht verkeer moeilijk een toegang tot de binnenstad worden ge zocht, komend vanaf de Broersvest, helemaal achter aan op de foto. Volgens het CDA is er een nieuwe ontslui ting: de oostelijke toegang, noodzakelijk, liefst via de in de volksmond zo genoemde Bolmers Boulevard. Koning kwaad te krijgen," fluisterden CDA-leden voor zichtig. Alleen CDA'er Marre- vee gooide olie op het vuur, door het CDA-bestuur te vra gen of het gebruikelijk is dat leden, die kritische vragen stellen, zo 'afgebekt' worden. Maassluis Maassluis krijgt een nieuwe directeur voor de gemeentelijke sociale dienst (GSD). Adjunct J.A.P, van Overbeek volgt J.C. Don als belangrijkste man op. Van Overbeek heelt al enige tijd de functie van directeur waargenomen, gedurende de ziekte van zijn voorganger. Don vertrok aan het begin van de vorige maand officieel en sindsdien in de vacature va cant. Van Overbeek kwam op grond van zijn opleiding en er varing als meestgeschikte GSD-directeur uit de bus. Maassluis De open jonge rencentra van Maassluis blij ven de gemoederen en de plaatselijke politiek bezighou den. Was het eerst de PvdA, die Ozobleu in plaats van naar een nieuw onderkomen naar het sterfhuis leidde; gister avond trachtte het CDA in de gedaante van fractievoorzitster Wil van Dinter Coco onderuit te halen. Met uitzondering van partijgenoot wethouder Isaac van der Knaap weigerde de gehele CDA-fractie zelfs maar een krediet van vijftien mille voor het ontwikkelen van een bouwplan voor deze jongeren- sociëteit beschikbaar te stellen. „Een krediet voor voorberei ding voor nieuwbouw voor Coco gaat ons veel te ver", sprak Van Dinter fel. Het CDA wil eerst praten over de invulling van een algeheel jeugdbeleid en niet over een specifieke groep. Door de ont wikkelingen in het Verto II- gebïed - een gedeelte blijkt gifgrond te bevatten, terwijl Maassluis daar ook minder woningen mag neerzetten „kunnen we Coco beter nog even laten zitten", aldus het raadslid. Ondertussen had Manda Kapil van D'66 de kriebels van Van Dinter gekregen, zoals ze zelf zei, en stemde dus voor de 15.000 gulden. Evenals Leo van der Holst (VVD) en Ro bert Punt (PvdA), die beiden juist een pleidooi afstaken om Coco ergens in de binnenstad huisvesting ie verschaffen, „Wij zeggen volmondig ja te gen het college", sprak de libe raal, die daarmee de ergernis Wil van Dinter op zijn nek haalde. Zij hield daarmee een soort eenmanskruistocht tegen de nieuwkomer en trachtte hem in scherpe bewoordingen op 2ijn plaats te zetten, En dat on danks het feit dat de gehele raad zich al eens had uitge sproken, dat Coco een klein schalig binnenstad sgebe uren moet blijven. Het college van B en W had enige tijd een pand aan de Lange Boonestraat in het cen trum op het oog. Onder druk van het CDA teveel ge luidsoverlast heeft het ge meentebestuur deze locatie ia- ten varen. Daardoor is het noodzakelijk geworden dat er een krediet komt voor een nieuw bouwplan. Schiedam Iets later, maar 'niet zo gek veel buiten de tijd die afgesproken was, heeft de Schiedamse Gemeenschap zijn praatstuk over de toekomst -Van de plaatselijke cultuur op tafel gelegd. Om de discussie erover meteen aan te zwenge len belegt de SG een extra, openbare vergadering die aan staande zaterdag om tien uur s ochtends begint, als vanouds nu weer eens in zaa! Irene. Staat de SG zelf op de nomina tie te verdwijnen, omdat de cultuur overkoepelende instei- i'ng van een verouderde struc tuur is geraakt, de stichtings- ?aad vond het wel degelijk om zijn Weg liggen om Schiedam ^ict ah een culturele woestenij ^chter te laten. Er is als het .ware een ontginningsplan ge haakt, die een rijke oase moet scheppen waar de woestijnrei- Pgers flink aan kunnen bij- ®maven. Om in de beeid- $>raak te blij ven: meer macht 5<*n de kamelen, de Schiedam mers, en minder invloed van $e gemeentelijke overheid, die in dit verband als de Sahara kan worden gezien. De Schiedamse Gemeenschap verdwijnt, maar er komt een ander apparaat voor terug, al leen is nog een vraag hoe dat moet gaan heten. Voorlopig spreekt de SG-werkgroep. die zich over de toekomst boog, over 'het orgaan'. De werk groep ziet dit orgaan als een denktank van uitsluitend bur gers, zonder invloed van ge meenteraadsleden en zonder controle van de gemeentelijke afdeling CSJ (cultuur, sport en jeugd). Het ligt zeer voor de hand, dat met name vanuit deze kring felle kritiek los 2al komen op het nu gepresen teerde plan. Komende maand is CSJ aan de beurt om een advies op tafel te leggen. Het orgaan, zoals de SG-werk groep het ziel, zal ambtelijke ondersteuning moeten krijgen van een bureau, waar het per soneel een gewaarborgde sta tus moet krijgen. Dit bureau geeft service aan het orgaan en ook aan de Schiedamse cul turele verenigingen, maar het is vooralsnog de vraag waar dit bureau organisatorisch on der zal vallen. Men verwacht namelijk dat het orgaan, dat een breed beleid wil ontwik kelen met veel ruimte voor nieuwe dingen, vaak zal bot sen met de bestaande belan gengroepen op het gebied van amateuristische kunstbeoefe ning en andere cultuur. Een bureau, dat rechtstreeks onder het orgaan komt te vallen, wordt dan als dienstverlener aan de verenigingen gewan trouwd. Daarom zou het perso neel op het bureau beter in dienst kunnen komen van een onafhankelijke stichting, en de SG-werkgroep durft het niet aan om een uitspraak te doen, of deze stichting misschien de federatie voor sociaal-culturele instellingen en samenlevings opbouw in de Overschiese- straat zou kunnen zijn. Ergens klinkt het zo gek niet. Tenslot te zegt de werkgroep, dat cul tuur per definitie sociaal is, dus dat een begrip als sociaal- culturele activiteiten in zich zelf dubbel-op is, en de federa tie kan er dus die cultuur zo bijnemen - na uitbreiding wel te verstaan. Deze gedachte is gevoed door een oud, verla ten plan van de gemeente om de SG en de federatie ooit sa men te huisvesten in de door kunstenaars gekraakte schooi aan het Oude Kerkhof. Hier over zal onderhandeld moeten worden. De SG spreekt in ie der geval van die federatie nog niet. In de nieuwe opzet zal de cul tuur losgekoppeld moeten worden van de volwassenene ducatie, omdat hier een speci fieke politieke verantwoorde lijkheid ligt voor de achterblij vende groepen in de maat schappij. De VVV zou gemaks halve wel binnen het bureau kunnen blijven draaien, zij het met een eigen verantwoorde lijkheid. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 2 maori 1983 Schiedam Op 12 maart is de kantine van SVV decor voor een groots opgezette bingo avond. De Club van 100 en het bouwfonds van de Schiedamse betaalde voetbalorgamsatie te kenen voor de organisatie. Het Schiedamse bedrijfsleven heeft een groot aantal prijzen beschikaar gesteld, waaronder fietsen, televisies en artikelen voor in de huis houding. Ook zijn liefst tien slagroomtaarten te verdienen. Gernt Suttorp, één van de initiatiefnemers „We willen het betaalde voetbal in Schiedam m stand houden. Daar is gewoon veel geld voor nodig. Daarom organiseren wij tal van activitei ten. Op 23 april hebben we bijvoorbeeld een grote fancy-fair op het Museumplein Als we andere spelers bij de club willen hebben moet er wel iets gebeuren. Wij steunen SVV en doen er echt alles aan om de club financieel te hel pen." Schiedam De reserves van SVV leverdeü een prima prestatie door het schaduwelftal, van Sparta een 0-0 gelijkspel af te dwingen. Na een aarzelend begin, met de beste kansen voor Sparta, herstelden de Schiedammers zich meer dan goed. Sparta had dan wel een groot veldoverwieht. maar het was Ferry Meerhof, die voor de rust de beste kans van de wedstrijd kreeg Vrijgd- speeid door Marcel van Hattum, had de boom lange spits de bal maar voor het intikken, maar zijn inzet was net niet scherp genoeg Na de hertvatung kreeg SVV het nog even moeilijk, maar ook de voorwaartsen van Spana hadden hun dag met Zelfs ex-SVV'er René Eij- er, nu actief voor Sparta, kon zijn ploeg niet in spireren. Bij SVV speelden Edwin de Man. Ferry Meer hof en Ruud van Dijk, normaal actief in dé hoofdmacht, mee met het toekomst team van Aad Putters. Maassluis MSV'71 heeft een opvolger Caron wordt nauw betrokken bij de gevonden voor de vertrekkende trainer technische organisatie van de vereni- Eric de Vries. Hans van der Knaap ging. „Omschrijf mijn functie maar als neemt volgend jaar de selectie van de die van een manager, al is dat natuurlijk Maassluise afdelingsciub onder zijn hoe- wel een groot woord," aldus de preases de. Van der Knaap krijgt het echter niet van MSV'71. alleen voor het zeggen. Voorzitter Wim Hans van der Knaap is afkom stig uit de eigen gelederen van de voetbalvereniging. Trainde jarenlang de A-jeugd en is mo menteel nog in functie als jeugdsecretaris. Die functie blijft hij het volgende jaar ge woon uitoefenen. Geld wil door Chris Woerts Hans van der Knaap voor zijn werk bij MSV'71 niet hebben, omdat hij daar te veel club man voor is. Voorzitter Wim Caron toont zich erg content met de gevon den oplossing: „Natuurlijk heeft een groot aantal trainers bij ons gesolliciteerd, maar dan moeten we toch een aanzien lijk bedrag voor zo'n man uit trekken en dat wilden we ei genlijk niet. Een trainer kost al gauw tussen de tien en der tienduizend gulden. Dat is voor een club ais MSV'71 niet op te brengen. Daarom hebben we voor een man uit de eigen vereniging gekozen. Hans heeft natuurlijk de technische eindverantwoordelijkheid, maar ik zal hem waar nodig adviseren en helpen." Positief MSV'71 heeft niet voor een unieke constructie gekozen. Haagse verenigingen als Quick en Lenig en Snel kozen al in een eerder stadium voor een zelfde oplossing. Wim Caron; „Ik ben zelf uit de Haagse sportwereld afkomstig en bij mijn oude vereniging RCDH heb ik ook al tn een soort gelij ke positie gefunctioneerd. Ik heb er alleen maar positieve ervaringen aan overgehouden. Kijk, wij als bestuur kunnen het onze leden niet aandoen een dure trainer aan te stellen. Dan moet je bijvoorbeeld vol gend jaar weer de contributie gaan verhogen. Wij sparen nu een hoop geld uit en dat vmd ik een hele positieve zaak Ook de overige bestuursleden staan voor de volle 100 procent achter deze zaak Hans van der Knaap is in het bezit van het C-diploma en wil, als zijn trainingsaanpak bij MSV'71 aanslaat, volgend jaar op de vervolgcursus. „Die opleiding gaan wij dan beta len, werpt wim Uaron al eer, blik m de toekomst „Hans is. voor ons een ideale man. Hif kent de vereniging door en dooi. Een aantal jongens die hij heeft getramd m de A-ju- moren. speelt nu in het eerste elftal. Hij weet dus precies war hij in huis heeft. Een ideale basis om prestatiegericht te gaan werken, want we willen natuurlijk wel een keer uit de RVB en naar de KNVB. Ik denk dat onze oplossing tn dé toekomst bij veel verenigingen een vervolg krijgt. De finan-: ciele lasten worden voor de verenigingen toch ook steeds hoger. Ik denk dat een groot aantal clubs de ontwikkelin gen op dit gebied afwacht. Wordt het bij ons een succes, dan weet ik zeker dat andere clubs volgen." Rotterdam Driebander Sneep (De Kroon) zal district Nieuwe Waterweg Noord ver tegenwoordigen bij di. wed strijden om het gewestelijk kampioenschap driebanden klein biljart. In een driedaagse evenement ontmoet de als eer ste geplaatste Vlaardinger de volgende tegenstanders: Mirck (Rijswijk), Den Boer (Rotter dam), Verlek (Papendrecht), Van Herk (Bergambacht), Van Haestrigt (Roelofsarendsveen), Ramkema (Moerkapelle) en Bergval (Delft). De wedstrijden worden van vrijdag 11 tot en met zondag 13 maart gespeeld in biljart centrum De Koning in Berg ambacht. Vlaardingen De Leidse wandelsport vereniging WIK houdt op zaterdag 5 en zondag 6 maart de 23e Sleutelstad Wandeltochten over 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Begin- en eindpunt van deze marsen is het ijsbaanrestaurant, Vondel laan 41 in Leiden. Voor de langste afstand van 40 km kan op beide dagen tussen 9.00 en 10.00 uur worden gestart. Voor de overige afstanden kan tus sen 9.00 en 14,00 uur aan de tocht worden begonnen. Het inschrijfgeld bedraagt 2 gulden 50 per persoon. Gezin nen kunnen a raison van 5 gulden meedoen. Inlichtingen bij: Piet Plaatzer, 01751 10129. Tegelijkertijd wordt vanaf de zelfde plaats de zesde Interna tionale Sleutelstad-tweedaagse over 25 en 40 km gehouden. De starttijden zijn ook gelijk aan de andere tocht en het in schrijfgeld bedraagt 12 gulden 50 per persoon. Inlichtingen bij: Piet Vos, Stationsweg 6 rood, Aarlanderveen, 01725 2456. Martin Schaap: „Ik ben een eigenwijs mannetje." Schiedam Martin Schaap stapt aan het einde van hel seizoen op als oefenmeester van FCN'66. Het bestuur van de Schiedamse vereni ging wilde het contract met de trainer graag nog met een jaar verlengen, maar Martm Schaap gaf er zelf de voorkeur aan op te stappen. „Ik wil met bij de inventa ris gaan horen en dat krijg je toch als je een club een aantal jaren traint. Hel be stuur heeft er van alles aan gedaan mij te behouden voor de vereniging, maar ik wilde gewoon zelf met blij ven. Ik hoop dat de vereni ging erin slaagt om een goe de opvolger voor mij te vin den." Inmiddels heeft Martin Schaap al contacten mot en kele andere verenigingen Probleem voor Schaap is echter, dat htj niet over een traincrsdiploma beschikt' „Een aantal verenigingen wil mij hebben. We moeten alleen nog zoeken naar een juiste constructie lk denk dan in de richting van oen oplossing zoals Fortuna Vlaardingen die met Jan Bouman heeft gevonden Het maakt me verder niet uit of ik bij een RVB- of een KNVB-vereniging te recht kom Ik ben wat dat betreft oen eigenwijs man netje. Ik wil prestatiegericht werken en dat kan alleen als er voldoende en goed materiaal aanwezig is." Schiedam De tafeltennissers van invatidcnsportveremging De Ooievaars hebben zich hersteld van de onverwachte nederlaag van vorige week. De Rempelaer was met 8-2 kansloos. De over macht kwam tot uitdrukking in de game-standen, die overdui- -dijk w-aren. Zowel Ria Zwanenvelt als Mare Chomette scoor den een hattrick, terwijl de wisselvallig spelende Wout Peeman slechts één partij op zijn naam wist te brengen. Ook het dubbel spel Peeman/Chomette eindigde ir> een Schiedamse overwin ning. De spelers van De Ooievaars hebben door de overwinning nog alle uitzicht op promotie. f rif

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3