14 SPORT WATERWEB Rik Bakker weer de sterkste Or anj e Nassa u en Spirit veilig UITSLAGEN12345678 Schiedam verspeelt punt E Nico van Putten weg bij Juventus Rob Henneveld: Volgende week revanche JUDO WIK wint van koploper RZ houdt even gelijke tred Spanning stijgt voor FVT Burger heer en meester Kroes en Verstappen: terug van weggeweest Brons voor Yan Unen en Beeks Van Putten sterkste aan Doenkade Onno de Wal faalt in halve finale Tom Witjes ondanks blessure toch tweede Afscheid Rozenburg Botterdam opnieuw onderuit HDMkomt dichtbij Drie broers Kruize in selectie Rugbyers zo goed als gedegradeerd Alexandria succesvol H. fre Rotterdams Nieuwsblad maandag 7 maart 1983 RW s'-Gravenzande Rot Henneveld toonde zich niet eens echt teleurgesteld na de verlo ren finale tegen Briellenaar Rik Bakker. Tijdens de districtskampïoenschappen judo m s -Gravenzande verloor de Maassluise judoka in de finale van Bakker door verwur- ging. Henneveld raakte nog even buiten bewustzijn, maar nadelige gevolgen heeft hij aan de confrontatie met de doorgewinterde Bakker niet overgehouden. Rob Henneveld kwam voor het eerst uit in de klasse tot 78 kilogram. De kennismaking smaakte naar meer. „Het ging gewoon erg lekker. In het be gin had ik wel moeite met de jongens, maar naarmate ik meer in mijn ritme kwam ging het steeds beter. Van Rik heb ik ongelukkig verloren. Ik stond twee koka's voor. In de laatste minuut gingen we naar de grond en zette hij een ver- wurging in. Die zat op mijn kin en dat wilde ik de scheids rechter laten zien. Die rea geerde echter niet. waardoor Bakker de verwurging door kon zetten. Toen was het na tuurlijk snel afgelopen." Vol gende week krijgt Rob Henne veld de kans om revanche te nemen op Rik Bakker, als in Emmen de nationale kampi oenschappen worden afge werkt. Rik Bakker, de 26-jarige routi nier. was maar wat blij met zijn titel. „Ik heb bewezen er nog steeds bij te horen," ora kelde de spraagrage judoka ha afloop, „Ik heb echt veel moei- te gehad met Rob. Staand kon ik niets tegen hem uitrichten. Op de grond ging het gelukkig beter. Die verwurging zat vol gens mij niet op zijn kin/De scheidsrechter greep dan ook niet in. Ik ben erg tevreden over het verloop van het toer nooi. Volgende week moet het vervolg maar komen." Kernploeg Rik Bakker verschijnt al en- 'kele weken niet meer op de centrale trainingen van bonds coach Peter Snijders. Bakker is het niet eens met de wijze, waarop de bond de reiskosten vergoeding heeft afgeschaft, „Er is een hele nieuwe rege ling. De eerste vier van de Ne derlandse kampioenschappen worden opgenomen in de kernploeg. De open Duitse, Engelse en Nederlandse kam pioenschappen tellen weer mee als selectieprocedure voor de Europese en de wereldkam pioenschappen. Ik bereid me nu voor op de wedstrijden. Kom ik volgende week bij de eerste vier, dan zit ik automa tisch weer in de kernploeg." Rik bakker, die twee jaar gele den nog draaide tijdens de we reldkampioenschappen, wil, als hij volgende week een goe de prestatie neerzet, weer uit komen voor Nederland op de grote toernooien. In het verle den kreeg Bakker problemen met zijn werkgever, als het ging om het niet kunnen les geven. „Ik heb inmiddels een ander rooster. Op vrijdagmiddag ben ik vrij. Als we dus naar de Duitse en Engelse kampioen schappen gaan, kan ik in prin cipe mee. De leiding van de school heeft altijd gezegd dat ze mij vrij zouden geven voor een Europees of een Wereld kampioenschap. Ik heb er weer ontzettend veel zin in en wil best nog een keer Neder land vertegenwoordigen tij dens een groot evenement." Favoriet Vlaardinger Leo van Oosten <tot 95 kilogram) presteerde het om de gedoodverfde favo riet Jan Rapmund te verslaan. Rapmund liep al na een mi nuut tegen een straf op we gens uitstappen en Leo van Oosten kon zo de wedstrijd zonder problemen uitjudoën, „Het ging echt lekker met me", sprak de zoon van bonds voorzitter Henk van Oosten na afloop tevreden. „Het was voor iedereen toch een verras sing dat ik de finale won. Ik voelde me sterk en had ook best een beetje geluk, maar dat heeft iedereen wel eens no dig." Op de kampioenschappen in de Westlandhal ontbraken de gebroeder Rob en Hans Hoog- endijk. Rob Hoogendijk is mo menteel herstellende van een meniscusoperatie en Hans is regerend Nederlands kam pioen en dus automatisch toe gelaten tot de nationale titel strijd. De Westlanders Andries Hoog- enboom <tot 71 kilogram) en Arte van den Berg (tot 78 kilo gram) reikten naar een derde plaats. Net niet goed genoeg om volgende week uit te mo gen komen op het nationale kampioenschap. Volop spanning bij de finales van de Zuidhollandse judokampioenschappen in de Westland- hal. Tot 60 kilogram: 1 Peter krijger, 2 Marcel Oosterhout. 3 Chrlstiaari van Fetius en Renê Beresteijn; Tot 65 kilogram: 1 NicO Boelrijk, 2 Eric Maas, 3 Robert de Joode en Nico Schouten: Tot 71 kilogram; 1 Robert van der Vlist, 2 Tom Witjes, 3 Rock vna der Geest er Andries Hoogenboom; Tot 76 kilogram: 1 Rik Sakker, 2 Rob Henneveld, 3 Anne ten Hoeve en Arie van den Berg; Tot 86 kilogram: 1 Jurgen Kuitert. 2 Joyn de Rooy. 3 Ed Nalis en Fred Ra ket: Tot 95 kilogram: 1 Leo van Oosten. 2 Jan Rapmund. 3 Iman Kars en Rob Slootweg: j Boven 95 kilogram: 1 Barry Óuds- hoorn. 2 Richard Popiolek. 3 Rob Stakkman en Simon de Nobel. VIaardingen In het laatste complete zaalweekeinde heb ben de korfballers van Oran je Nassau en Spirit de laatste kans gegrepen om de drei gende degradatie te ontlopen. Door winst hebben de Vlaar- dingse teams zelf orde op za ken gesteld en niet afge wacht wat de mede-kandia ten deden. Voor de overige verenigingen was het spelen een formaliteit. Nieuwerkerk-Spirit 3-4 De fensies waren de teams aan et- kaar gewaagd en gaven de aanvallers weinig ruimte. Dat leverde weer een lage score op, want de aanvallers konden zich niet onttrekken aan de„ stugge verdedigingen. Na vijf minuten opende Nieuwerkerk, maar Spint nam het initiatief over. Het miste bij 1-2 een be langrijke strafworp en de rust ging in met 2-2. Na de hervat ting hielden de teams elkaar in evenwicht. Nieuwerkerk ging slordig om met de op een presenteerblaadje aangeboden vrije kansen. Ook de royaal toebedeelde strafworpen lieten de gastheren onbenut. Ruud Vorst haalde de volle winst binnen en stelde het eerste klasserschap daarmee veilig. Harga-All Ready 8-5 Een ontspannen spelend Harga nam geen risico en liet de lichtgeblesseerde Karei van der Linden uit de ploeg, Daan van Nielen viel in. Ook de in de wedstrijd zich blesserende Ed Pak werd prompt gewis seld voor Ron Oostlander. Vrijuit spelend nam Harga het initiatief en slechts de aanhou den van All Ready gaf nog enige spanning aan het duel. De winst van 8-5 kwam tot stand door doelpunten van: Regina van Dongen. Koos van Leeuwen, Nicolette Rissema, René de Goede en Daan van Nielen. Vriendenschaar-Maassluis 11-6 Een gespannen Vrienden schaar heeft de handen vol ge had aan Maassluis. In het be gin leek de kampioenskandi daat de boot te missen toen Maassluis met 0-3 voor kwam. Het spel werd nerveuzer, maar Vriendenschaar knokte zich langszij, 5-5. Na de hervatting hield Maassluis Vrienden schaar in de greep, maar een ernstige enkel blessure van aanvoerster Martha van der Gaag gaf Maassluis een gevoe lige knauw en dat betekende de genadeklap, 6-11. Doelpun ten: Marian en Peter Gregoor, Martin Bergwerff, Ton van Langenveld en Ronny Moer man. Succes-Vlaardingen 4 5-5 Succes speelde erg matig en de Vlaardingse routiniers namen een 5-1 voorsprong. Na de her vatting had Succes een pas send antwoorde en Vlaardin- gen had het kruit verschoten. Succes kwam terug tot 5-5, maar daarna was het afgelo pen. Doelpunten: Ed Kooij- mans, Kees Jonkman, Nel Maijer, Ed de Jong en Marga Bijl. Mcrwic-Oranje Nassau 8-9 Een erg nerveus Oranje Nas sau liet zich in de eerste fase de les lezen door Merwic. Maar gaande de wedstrijd her stelde Oranje Nassau zich en kreeg greep om de wedstrijd. Na de hervatting speelde Oranje Nassau zeer sterk en zette de 7-5 achterstand om in een 8-9 overwinning, waarmee het verblijf in de tweede klas se van het district op eigen kracht verlengd werd. Doel punten: Sjanie Bot, Eric Ro mers, Kees van der Kooij, Bram van Zelm en Anja Ver hei]. Vlaardingen-WION 11-7 In het prestigeduel tussen deze twee oude rivalen werd vooral in de eerste helft fors opgetre den door WION. Vlaardingen. aarzelde wat en gaf de Rotter dammers zo de gelegenheid bij te blijven: 5-4. in het tweede deel speelde Vlaardingen het spelletje taktisch sterk en wachtte rustig de kansen af. Dit leverde een royale 8-4 voorsprong op. WION moest jagen en dit leverde Vlaardin gen een 11-7 overwinning op. KOAG-ODO >8 Een wed strijd waarin ÖDO het moest opnemen tegen de ploeg van oud-trainer Piet Kersbergen. De beginfase was voor ODO, uit de vele kansen werd een 1- 5 voorsprong opgebouwd. KOAG kwam sterk terug, 5-5 en na de thee werd om en om gescoord. 5-8. ODO had de beste papieren, maar de ge dachten waren al weer bij de veldcom petitie. Doelpunten: Cees van der Vaart, Teunis- Jan van Barneveldt, Bram Ha- nemaaijer, Fenny Broek, Jac queline Marijs en Anja Noord- am. Vlaardingen De hand ballers van WIK hebben Treffers voorlopig van een kampioenschap afgehou den. De Vlaardingse heren moesten van de koploper winnen om de eigen theoretischekansen op het kampioenschap te be houden. De ploeg van trai ner Aad Mooy slaagde daar volkomen in. WIK won uiteindelijk met 14*12. De eerste treffer van de wed strijd werd gescoord door Treffers. De Vlaardingers had den hun antwoord echter snel klaar en via doelpunten van Michel Mooy (tweemaal) en Cas de Roo werd een voor sprong genomen, die niet meer uit handen werd gegeven. „We waren vandaag gewoon de betere ploeg," oordeelde WIK-trainer Mooy na afloop. „Treffers begon natuurlijk ui termate nerveus aan het duel en dat heeft ons natuurlijk wel geholpen. Ach. die jongens moeten nu een weekje wach ten. Wij hebben nog wel een theoretische kans op de titel, maar ikzelf geloof daar al niet meer in." Bij de rust was het al 9-6 in het voordeel van de thuis ploeg. In de tweede helft liep WIK steeds verder weg van Treffers. Het werd 2elf 13-6 en T V WIK scoort tegen Treffers. toen geloofden de spiers WIK het verder wel. „De jongens dachten dat ze er al waren," was Mooy niet helmaal tevre den over de instelling van 2ijn ploeg. „Treffers kwam nog sterk opzetten, maar ach, echt gevaarlijk is het toch niet meer geworden, speelden wij gewoon De strijd stokte bij score. Daarvoor te sterk." een 14-12 Vlaardingen De volleybalheren van Broleco Vlaaridngen speelden dit weekeinde tegen Udenhout. Zij pakten twee van de drie punten. De Vlaardingse dames moesten het afleggen tegen Delta Lloyd/Amstelveen (3-1). wachting, door Udenhout ge wonnen met 13-15. De derde set had een identiek verloop (16-18) en het was wel duide lijk dat de Vlaardingers hun instelling moesten veranderen. In de vierde set walsde het team dan ook over hun tegen standers hun en trok de set naar zich toe met een stand van 15-4. Ook de vijfde set le verde weinig problemen! op De set werd gewonnen met 15- 10. Delta LIoyd/Amstelveen- Broleco/Vlaardingen (d) 3-1 Volgens de Vlaardingse coach Brol eco Vlaardi n gen-Uden- hout (h) 3-2 Ondanks dat de wedstrijd twee uur duurde, bleef het een aantrekkelijk en boeiend duel. De beide teams waren zeer gewaagd aan el kaar-en zijn dan ook, in de competitie, directe tegenstan ders. Na de eerste set, die door de Vlaardingers gewonnen werd met 17-15, kon er nog niemand als eventuele win naar aangewezen worden. Bij een voorsprong van 13-7, in de tweede set, gaven de heren er de brui aan en de set -werd dan ook, geheel buiten ieders ver was dit de beste wedstrijd van het hele seizoen. In de eerste twee sets werd er daadwerke lijk door beide teams zeer goed gespeeld (11-15 en 15-11). In de derde set echter werd het Vlaardingse team kapot geser veerd en hierdoor was het mo reel eigenlijk in het niet ver dwenen. In de vierde set had de ploeg eigenlijk meer met zichzelf te kampen dan met hun tegenstender. De vierde set deed dan ook afbreuk aan het totaalbeeld van de wed strijd. De set werd door de Amstelveners gewonnen met 15*5. Both Partners/VCS-Ma lenwiek (h) 3-2 Ook deze wedstrijd was zeer aantrekke lijk voor het publiek. Dit werd voornamelijk door de vele ral ly's en de soepele arbitrage in de hand gewerkt. Toch moet gezegd worden dat de beide ploegen niet echt agressief spel lieten zien. Een goed debuut maakte de 17-jarige Peter Fleischman. De eerste set werd eigenlijk te makkelijk door de Schiedammers wegge geven (9-15). Om de tweede en derde set werd wel geknokt en de gemoederen liepen hoog op. zo hoog zelfs dat Jilles dege- Ung bestraft moest worden met een rode kaart (15-12 en 14-16). Buiten de opgelopen blessures leverde de vierde- en vijfde set weinig problemen op voor de thuisploeg en de sets werden dan ook gemakkelijk gewonnen met 15-9 en 15-12. Maassluis/Schiedam De basketballers van het Maas sluise Green Eagles wonnen dit weekeinde van Leider dorp. Het eerste damesteam stelde hun tweede plaats veilig door concurent Boxtel te verslaan. De heren van het Schiedamse Juventus verloren van Hagenaars uit Schoonhoven. De dames versloegen verrassend het Haagse Argus. LeiderdorpGreen Eagles (h) 83-86 Een erg fanatiek spelend Leiderdorp stelde Green Eagles voor grote pro blemen. Na vijf minuten ke ken de Maassluisenaren te gen een 13-3 achterstand aan. Na een tactische ingreep van coach Jaap Boon vond, de zijn ploeg de weg naar basket weer. Eenmaal op ge lijke hoogte gekomen, stokte de score wederom. De thuis ploeg nam een voorsprong van dertien punten en hield die tot de rust (49-36) vast. Na de pauze kwamen de Eagles onder leiding van de veel scorende Wim Kanne- gieter weer naastzij. Net als in de eerste helft ging het toen weer mis. Op karakter vocht de ploeg zich langszij en nam vervolgens een voor sprong die tot het eindsignaal behouden werd. JRC Boxtel-Green Eagles (d) 59-60 Door een goede verdediging en veel scoren van Yolande Meyerink had der de Maassluisen bij de pauze een 20-29 voorsprong. Na rust zorgde de man to man verdediging van Boxtel voor paniek in de Eagles ge lederen waardoor een veilig lijkende voorsprong van twaalf punten terugliep tot een marge van een punt. Na eet. chaotisch slot tekende Boxtel protest aan tegen een arbritrale beslissing. Bij toe kenning van dit protest door de basketbal bond moet de wedstrijd waarschijnlijk wor den overgespeeld. Juventus-Argtis (d) 48-38 Na een hele tijd weer een overwinning voor de Juven tus dames. Wonnen de dames vorige week tegen Dunekers nog net niet, dit maal zat het de Schiedamsen wel mee. Ondanks te statisch spel in de eerste helft bleven beide ploegen de hele tijd dicht bij elkaar. Bij de rust was het 20-20. Na de pauze ging de Juventus aanval goed draai en en al snel was er een voorsprong van twaalf pun ten. Mieke Dalmeyer ging in de laatste minuut nog door haar enkel,maar haar weg vallen had geen nadelige uit werking meer op de eind stand. Juventus-Hagenaars (h) 72-89 Kansen voor de over winning waren er wel voor Juventus. In de zesde minuut stonden de Schiedammers met 12-8 voor. Door het snel le spel van beide teams wer den veel kansen niet benut. De Schoonhovense bezoekers buitten hun lengteoverwicht uit en liepen langzaam maar zeker uit. Bij rust was het verschil zeven punten (36- 42). Na de pauze liep het ver schil nog meer op. De Juven- tuspress die halverwege werd ingezet, kon derhalve niet meer voor de winst zor gen. Topscorer was Harry Sluimer met 21 punten. Deze week heeft John Heil- ker het coachen en trainen van Nico van Putten overge nomen. Van Puiten kon door zijn werk Juventus niet trai nen. De spelers hebben in overleg met van Putten be sloten om het de rest van het seizoen met Heilker als play- ïng-coach te proberen. Rotterdam De basketballers van Onro/RZ konden play-off kandidaat Elmex Leiden precies twintig minuten volgen. Wilson Washington vocht een klein 'oorlogje' uit met RZ"s John Vir gil en dacht pas na rust aan het (47- 47) team belang. Dezelfde Washington pakte In deel twee liefst 16 verdedi gingsrebounds en stond daarmee aan de basis van de 97-78 overwinning van de Leldenaren. De meeste Rot terdamse punten werden aangedra gen door Virgil (31), De Waard (21) en Brust (19). De achtervolging van de RZ-Cames op Nusa Indah voor de bezetting var de derde plaats is in volle gang. Door de 46-84 overwinning' op Voorne is RZ de Voorburgse tegenstandsier tot op twee punten genaderd. Rotterdam in verband met de wedstrijd voor de Europese Liga te gen Rusland, werd da tafeltenniseom- pelitie voor de eredivisie heren zater dag stilgezet. FVT won voor de twee de maal dit jaar van '1 Zand (7-3), maar had de peen dat de concurren ten voor de titel ook wonnen: Phoenix 2Doco5 3-7 en TYYBNoad 2 2-8. Daardoor veranderde aan de stand niets. Docos gaat op kop met twee punten voorsprong op FVT en Noad B er kei en Rodenrijs Ferry Burger (Pleinzicht) heeft zich in het clublo kaal van 't Raedthuys oppermachtig geloond bij het districtskampioen schap iweede klas kader 38-2. waar aan slechts vier spelers deelnamen. In de vierde ronde moest hij welis waar buigen voor Jaap van den Berg (De Griffioen), maar het bleek de eni ge misstap van de moeiteloos domi nerende Burger, die met nö tekende voor de hoogste reeks. Hengelo Van Annemarie Verslap pen en Hans Kroes verwacht de Ne derlandse zwemwereld 'wonderen'. Afgaande op de resultaten van natio nale in door-kam pioen schap pen zou den beiden zich deze zomer bij de Europese kampioenschappen in Rome niet alleen In de prijzen zwem men. maar komen ze ook zicht bij het verbeteren van wereldrecords. Wereldkampioene Annemarie Ver stappen maakte met vier nationale records duidelijk dat de terugval we gens festiviteiten slechts kort heeft geduurd. Van de te verwachten twee strijd met Connie van Bentum kwam niets terecht. Oe Barneveldse zwem ster, die een maand geleden in Amersfoort nog op weg leek de hege monie op de crawisprint te heroveren, kon de strijd niet aan. Maar zelfs met die topverrichtlng was Verstappen geen uitzondering. De eveneens 17-jarige Hans Kroes voer de de formidabele HPC-brigade aan met een minstens zo imponerende re cordserie. Ook Hans Kroes kwam te rug van weggeweest. Na de wereld kampioenschappen in Equador kampte hij met vage klachten, waar voor hij pillen kreeg voorgeschreven die naderhand een verdovende wer king bleken te hebben, Toen dat een maal was gebeurd, herstelde de HA- VO-schoiier razendsnel met als resul taat een recordserie in Hengelo, die zijn weerga in het Nederlandse heren- zwemmen niet kent. Marjoleire van Unen vero verde in het Italiaanse Genua in de klasse van de zwaargewichten de bronzen medaille. De Vlaardingse verloor van de Franse wereldkam pioene Lupirto, maar boekle in de herkansing een zege op de Westduit- se Siegmund. in de finale trok Lupino zich terug, zodat de 130 kg wegende Italiaanse Motta tot winnares ward uitgeroepen. Liesbeth Beeks ïorgde voor de tweede bronzen medaille. De studente aan de academie voor licha melijke opvoeding in Den Haag werd derde in de klasse tot 56 kilogram. Rotterdam Liefst 146 wielrenners namen zaterdag deel aan een open wedstrijd aan de Doenkade. Dat is een deelname die bewijst dat de Ne derlandse renners, nu zij niet meer in België mogen rijden, het in eigen land zoeken. Van de 146 renners stak John van Putten er met kop en schouders boven uit. Na luttele ron den ging de Zoetermeerse neo-ama- teur lopen en veroverde een ruime voorsprong op het peloton. Uit die groep waren nog een ach 11 al renners ontsnapt, van wie good-old Rudie Liebrechts de sprint won. Hotterdam Het district Rotterdam schreef voor het laatste toernooi van het Jarino Jeugd tenniscircuïl. dat onder haar leiding werd georgani seerd in Gorinchem, maar liefst zeven jongens en meisjes in, in de leeftijds groep tot en met 12 jaar. Ada van der Sleen verfoor van Anne marie van Schaïk uil Noord-Holland en was meteen uitgeschaketd.Bten Keesmaat (Nieuw Lekker land) had wei succes in de eerste ronde tegen Tara Dik uit Utrecht 6-2, 6-2, maar moest in de 2e ronde zich gewonnen geven tegen de Limburgse Arlette Loc hl man: 2-6, 2-6. Margaret Schou ten uit Heerjansdam kreeg een "walk over* In de eerste ronde, maar verloor de volgende ronde kansloos (1-6, 0-6) van Heieen Wesseling utt Friesland. De jongens deden het een stuk beter, zo won Onno de Wal uit Heenvliet zijn eerste partij tegen Niek Nieswaag uit Den Haag met 1-6, 6-2, 6-3. vervol gens klopte hij Ivo Verharen (Noord- Brabant) met 6-4, 6-4, maar moest In de halve finale zijn meerdere erken nen in de laiere winnaar Rolf Foucher (Gelderland) met 5-6, 1-6. 's-Grevenzande Tevredenheid bij Tom Witjes na hel behalen van zilveren medaille tijdens de judokain. pioenschappen van 2uid-Holland. had nog erg veel last van een ribblès- sure, dus hel belangrijkste voor mij was het bereiken van de finale. Dart was ik zeker van uitzending naar de Nederlandse kampioenschappen en daar was het mij toch om begonnen", aldus Tom Witjes. Zander problemen kwam de Rotter damse judoka in de finale, Won al zijn partijen in de voo ronde met fppon (vol punt) en moest uiteindelijk in d« finale zijn meerdere erkennen in club genoot Robert van der Vlist (Leider dorp). Tom Witjes: „Ik ken Robert door en door. We trainen iedere dag samen, dus weten we precies wat vye aan elkaar hebben, Ik ben absoluut niet tot het uiterste gegaan. Stel je voor dat ik de zaak ga forceren, dan kan ik volgende week de nationale kampioenschgappen wel vergeteri.-ik heb het nog wel geprobeerd, maar Robert was gewoon sterker en be- Rotterdam Korfbalvereniging Ro zenburg nam afscheid van de eerste klasse B met een nipte 9-10 neder- laag tegen Zuiderkwartier, dat zich daardoor in veiligheid bracht. Met in- vailers voor de geblesseerde Rolf Pieck, Loes Vaane en Arjan Peetoom, hield Rozenburg knap stand. Twee minuten voor tijd was de stand nog 9- 9, maar toen grepen de Leidse gas ten toch nog de volle winst: 9-10. Rotterdam Rotterdam: kan de kampioensdroorn voorlopig :in de Ijs kast zetten. De Rotterdamse water- poloërs verloren in eigen huis nipt (met 10-11) van het nu bóvenaan- staande AZPC en is nu voor de titel afhankelijk van misstappenvan de Amersfoorise ploeg of van hel mét een gelijk aantal punten op de twee de plaats staande "t Y. Rotterdam heeft nog wel uitzichten op de.tweede plaats, die recht geeft op twee wed strijden met de nummer zeven uit de ereklasse met als inzet één plaats In de Ereklasse. SVH ziet de degradatie steeds nader komen. De Hiltegers- bergse ploeg moest ook in EZPC zijn meerdere erkennen, nu met 4-6. Den Haag Klein Zwitserland ver speelde tijdens de hervatting van de veld hockeycom peilt ie tegen HOM binnen vier minuten bijna een riante 4-0 voorsprong. Doelpunten van Ties Krulze (tweemaal). Hidde Krulze Maarten van Grimbergen hadden 1 minuten voor het einde; koploper Klein Zwitserland op rozen gebracht. Benninga en tweemaal Rooda schud den vervolgens de verdediging van de landskampioenen, zonder de gebles seerde Kossen. wakker en zetten HDM bijna nog langszij. Het bleef hierbij: 4-3. De subtopper tussen HGC en Am sterdam, die door laatstgenoemde ploeg met 0-1 werd gewonnen liep uit op een grote teleurstelling. Veel aan dacht ging er uit naar het heroplrê- den van record-International Paul Llt- jens voor Kampong. De utrechtse reus opereerde tegen Laren als laat ste verdediger; deed dat na een half jaar verblijf in het 2esde team van Kampong uiterst sober, maar kon bij de strafcorners geen aandeel nemen In da 5-1 overwinning, die nu hoofd zakelijk op naam kwam van Tom van 't Hek, die driemaal scoorde, na de 0- 0 ruststand- Amstelveen Bondscoach Wim van Heumen heeft afgelopen weekeinde de nationale selectie van zestien man bekend gemaakt, die zich gaat voor bereiden op de Europese kampioen schappen van auguslus in Amster dam. Het team bestaat uit: Bos (Oranje Zwart) en Hermans (Amster dam); Ties, Hldde en Hans Kruize, Van Grimbergen, Tim Steens (allen Klein Zwitserland), Van Asbeck, Van der Have, Den Hartog (allen Amster dam), Doyer en Diepeveen (beiden Bloemendaalj, Bouwman (HGC), Van 't Hek (Kampong), Pierik (Hattem), Jennlskens (Tilburg). Opvallend Is de terugkeer in de nationale selectie van Hans Kruize, waardoor nu alle drie de broers Kruize in het Oranje-leam zuF len spelen. Doelman Claushuis van Klein Zwitserland werd door Van Heumen, ten gunste van Lex Bos, uit het team gelalen. Castricum De Rotterdamse rugby ers moeten er ernstig rekening mee houden dat zij uit de hoogste klasse zullen gaan verdwijnen. In pastricurji leden zij een 16-0 nederlaag tegen CRC, dat veel slimmer opereerde. Zonder zeven basisspelers, was voor het Rotterdamse RRC weinig eer te behalen. Katwijk Voor het badminiondrcuil werd het C-toernooi van KBC fn Kat wijk gespeeld. Meest opvallend was de tweede toernooizege van Anja Adan van het Haagse Drop Shol. Ook voor het Rotterdamse Alexandria was er succes weggelegd. Het damesduO- tel werd namelijk gewonnen door Lenny Willems en Joianda Fransman voor de Florfda-comblnatie The» Swiebe en Ria van der Zijden (14-17, 15-2, 15-3). Ruud Ardon speelde eveneens een sterk toernooi en moest pas ir» de halve finale bulgen voor Jerry Gonggrijp. 18. •18, 7* ft ;Tot 'zou allet ;'Der levis proc kvvij- 'paai keld de 'ter t Kort Van< •Merl verk' Vraa beet dit i stem dit z ders Dag ■!Hori; >t- la -tuig; 8. sc .10. t Tnodi "roep yan god; ;19. r rgrotc '23. h -Veelt bier; 30. t "Strijd ,(afk.) •ling; 36. d duidt letje; der; ces. Vertil 1. Ui dicht vaan 5 pa< zondi £ijbe! ikauw Brab; dings jslee; 'derrie kundi blaan marm H574

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6