,1 GRAAG .GEDAAN. .-ÏÏ2»«s»«5ïUll' SPORT 17 OBALLADEO E Vlieg wijst competitie vervalsing van de hand VVD hamert op verkeerscommissie De Haas uit bestuur In Waterweg-Noord Einans en Eendragt als plein \rïj uniek Onverstandig van raad om CDA-motie weg te stemmen' I tUBU'ahd^ I J&ï1""'- h3TV""Khp CDU-jeugd komt naar Schiedam Zeskamp tijdens koninginnedag Vrouwenhuis start met vrije expressie Jongen overvalt vrouw Drinker loopt tegen de lamp Beetje groei Fenomeen Vriesekoop begon ermee Van Lier verhinderd Fiets- toertocht Feest week Veteranen in actie Onderwijs verliest tientallen banen Plein Eendragt in Schiedam, met een g, ondanks de letters op die gevel. Schiedam/Vlaardingen Het zijn begrippen geworden. Plein Emaus in Vlaardingen kent door zijn vreemde naam iedereen, en in Schiedam is het vrij geïsoleerde Plein Een dragt ook een bekend stukje stad geworden: heel rustig ge legen, zo vlakbij de binnen stad, dat is op zichzelf al bij zonder. Je zou zeggen: als Vlaardingen zo'n Plein heeft en Schiedam .heeft er ook een, dan zal dat overal wel zo zijn. Mis. De Schiedamse architect Pieter var. der Heiden, zelf bewoner van het Plein Eendragt, is in Nederland eens op onderzoek uit gegaan en heeft ontdekt dat er maar tien straatnamen bestaan, die met Plein begin nen en er dan nog een naam achter hebben in plaats van ervoor, zoals wel vaak voor komt. We hebben het hier dus niet over Plein 1940-1945, of Verploegh Chasséplein, dat telt allemaal niet. In Zwolle heb je Plein A en in Aalten bestaat er een Plein Z. In het dorpje Sint Janstccn is er een Plein De Male, in En schede Plein West-Indië. Het gehuchtje Heeg kent een Plein li en in Maastricht gaat het om het Plein Petrus Bander. Til burg is in hel rijke bezit van twee stuks, Plein Leo X1IÏ en Plein 't Zand. En dan is er Vlissingen nog met zijn Plein Vierwinden. Trouwens, ook Papendrecht is tamelijk uniek. Het blijkt de enige plaats te zijn, waar men een straatnaam gewoon be perkt heeft lot: het Plein. Overigens zijn er in Schiedam nog steeds heel wat menings verschillen over de spelling van Plein Eendragt. Ook om dat er op een gevel Eendracht, dus met eh, geschreven is. stond het ooit zo op een straat naambord. Later ging de ge meente daar met de verfkwast overheen, om van die cht een gt te maken, Maar het regent in dit kikkerland wel eens en inmiddels is vrijwel alle verf er weer afgespoeld. Volgens Pieter van der Heiden moet het toch werkelijk een g zijn. De verf is al haast weer van het straatnaambord afgere- gend, zodat de ch weer zichtbaar werd. m In Viaardingen bestaat Plein Emaus, één van de tien zon derlinge straatnamen in Nederland. Schiedam VVD-fractieleider Gerard Verhulsdonk heeft in de raadscommissie voor openbare orde eti politic-aangelegenheden opnieuw gepleit voor de instelling van een verkeerscommissie, die de gemeenteraad moet adviseren over het verkeersbeleid. In zo'n commissie zouden naast raadsleden ook de politie en instellingen die zich bezig houden met het verkeer, zoals ENFB en ANWB, zitting moe ten hebben. Verhulsdonk noemde hei on verstandig dat de gemeente raad enige tijd geleden een motie van het CDA voor de instelling van een speciale verkeerscommissie, zoals die in het verleden in Schiedam al bestond, heeft weggestemd. „Ik blijf er maar op hameren dat we de deskundigheid van de verkeerspolitie veel meer moeten gebruiken", aldus de VVD'er, die hiermee zijn coa litiepartner, de PvdA, afviel. Het VVD-raadslid bracht de verkeerscommissie weer ter sprake naar aanleiding van het jaarverslag van de politie, waarin hem was opgevallen dat er jaarlijks een fiks aantal verkeersovertredingen wordt gepleegd ïn Schiedam. Hij stel de dat dat aantal in werkelijk heid vele malen hoger ligt, omdat in het verslag alleen de door de politie geconstateerde overtredingen zijn opgenomen. „Hoe groot is de pakkans ei genlijk?", vroeg Verhulsdonk zich hardop af. Als mogelijke oorzaken voor hel grote aantal verkeersovertredingen noem de hij twee oorzaken: iedereen lapt ae regels aan de laars of de verkeersstroom wordt niet goed geregeld. Hij hield het erop dat het een combinatie van die twee is. ,,Voor het in goede banen lei den van de verkeersstroom, denk ik dat zo'n verkeerscom missie een goede rol kan spe len. De praktische ervaring van de politie zou ons kunnen behoeden voor fouten die soms voortkomen uit de puur theo retische oplossingen die de verkeersdeskundige op het stadskantoor uitdoktert", ver duidelijkte Verhulsdonk des gevraagd. r zijn mensen die onze kranl nog niet lezen. Uw beste vriend ol vriendin misschien. Breng daar even verandering in. Adres.- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I Posicod en goed beloond! Want voor die kleine» c' Moeite krijgt u een verzilverd nP*dats:. Miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. Nofeer Bver*)verd Naam:. Adres:,. I P°sfcodlT K 5°°nplaa^ 'eJefoon; I SfUUr j voorde Miniatuur VSDhetst*dh aaar; 83^300^ Maassluis - In Maassluis is volgens Henk Robers, Abop-vertegenwoordi- ger voor de afdeling Vlaardin- gen/Maassluis, de actiebereid heid minder groot, Volgens hem ligt dat onder meer aan de houding van de Maassluise onderwijswethouder Elly Coe- nen, die tot nu toe nog steeds niet heeft meegedeeld wat de gevolgen precies zullen zijn voor het onderwijs in haar ge meente. „In Vlaardingen hebben we wethouder Maarleveld dezelf de vragen gesteld en die heeft ons binnen enkele dagen ge antwoord. In Maassluis moet dat toch ook niet zo moeilijk zijn. Maar Maassluis neemt wat dat betreft een veel af- wachtender houding aan dan Vlaardingen," aldus Robers. Vlaardingen In Vlaardingen had de school raad eergisteren al een extra vergadering over de bezuinin- gen. Dat heeft evenals in Schiedam geresulteerd in een protesttelegram aan de Twee de Kamer. Verder zijn op di verse scholen acties gehouden, zoals gisteren op de Speel werkhoeve in Holy, waar in samenwerking met ouders, de school is behangen met pam fletten en spandoeken, waarop wordt gewaarschuwd dat de kinderen de dupe dreigen te worden van de bezuinigingen. Ook zijn oop diverse scholen discussiebijeenkomsten ge weest, waar uit de doeken is gedaan wat de voorstellen voor de scholen betekenen. Schiedam In Schiedam krijgt de eerste klas van de Jan Ligthartschool vanmiddag zwemles in het Sportfondsenbad onder het motto 'Dan hebben ze het ten minste een keer gehad'. Aan de actie, waarmee men de na druk wil leggen op de bezuini gingen op het schoolzwem men, wordt spontaan meege werkt door het zwembadper soneel. Op de Thorbeckesehool in Schiedam is gisteren les gege ven met een aantal combina tieklassen, om aan te geven hoe het in komende jaren zal zijn. Bij alle acties is uitgebreid contact geweest tussen scholen en ouders. „Omdat", volgens Henk Robers, „we er niets aan hebben als er een kloof komt tussen ouders en scholen."* Waterweg-Noord Als gevolg van de bezuinigingen vervallen 45 arbeidsplaatsen bij het Schiedamse open baar en bijzonder lager- en kleuteronderwijs. De gevol gen voor het voortgezet onderwijs in deze gemeente zijn nog niet berekend. Wel werd gisteravond op een bijeenkomst in scholengemeenschap Schravelant dui delijk dat er tien procent minder leerlingen voor het vervolgonderwijs worden verwacht. In 1983 verdwijnen in Vlaar dingen bij het openbaar kleu ter- en lager onderwijs 23 ar beidsplaatsen. Op deze bijeenkomst, die was uitgeschreven door de Schie damse Scholenraad, maakten 130 aanwezigen hun ongenoe gen bekend over de bezuini gingen. Er werd besloten aan bet ministerie van onderwijs een protestbrief te sturen, aan gevuld met een petitie. Hierin laten de onderwijsbonden ABOP, NGL en de {ouderver eniging van openbaar onder wijs in Schiedam de Tweede Kamer weten verontrust te zijn over de bezuinigingen die onder meer een schaalvergro ting van de klassen tot gevolg heeft en de kortingen op dé uitkeringen voor voorzienin gen zoals het schoolzwemmen en de schooltuinen. Besloten werd ook deze brief vergezeld te laten gaan met hetzij een grafkrans, hetzij een graftak, om te voorkomen dat de brief 'op de grote hoop gaat'. Het openbaar onderwijs in Schiedam en Vlaardingen heeft deze week, nu de Twee de Kamer de voorgestelde be zuinigingen op de onderwijs begroting bespreekt, al heel wat acties achter de rug. Ook vandaag en morgen staan er nog activiteiten tegen de be zuinigingen op het program ma. Schiedam Vijfentwintig Westduitse jongeren, leden van de CDU, komen op 6 april naar Schiedam. Een bezoekje aan één van de Schiedamse molens maakt deel uit van een korte reis langs de Rotterdam se havens, de flatgebouwen van Europoint op het Marconi- plein, de Tweede Kamer in Den Haag en de Westduitse ambassade. Het CDA in Schie dam zal de CDU'ers ontvan gen. Op hun beurt gaan vijfen twintig Schiedamse christen democraten in de tweede helft van 1983 naar Bonn om daar door de CDU ingehaald te worden. Vlaardingen Het comité Nationale Gedenkdagen houdt op koninginnedag op de Oost- havenkade een grote Zes kamp, waaraan maximaal tien ploegen van acht tot tien per sonen zouden kunnen deelne men. Die zeskamp komt in het teken te staan van de visserij. Sportverenigingen, club- en buurthuizen en andere vereni gingen of organisaties kunnen zich opgeven om aan dit eve nement mee te doen. Wie inte resse heeft, is welkom bij de afdeling Sport en Recreatie op het Vlaardingse stadhuis. Vlaardingen De medewerk sters van het Vrouwenhuis de P.K. Drossaartstraat 65 zijn van plan te starten met een groep vrije expressie. Bewegen op mu2iek, ontspanningsoefe ningen, rollenspel en pantomi me zijn enkele van de zaken die aan de orde komen. Door de vrije expressie leer je jezelf bewuster op te stellen, je leert luisteren en je vrijer bewegen, en je leert opkomen voor je zelf, zo beweert het Vrouwen huis. De cursus duurt acht we ken en kost de deelneemsters 25 gulden aan eigen bijdrage. Op 22 maart wordt vanaf 20.00 uur een informatie-bijeen komst gehouden. Tijdens die avond kan men zich ook in schrijven. Wie meer wil weten belle met het Vrouwenhuis via 351244 of met Yvon van Rijn, 740700. Schiedam Een 60-jarige vrouw is gisteren in de namid dag overvallen door een blon de knaap van een jaar of twin tig, die er met haar portemon nee met zeventig gulden van door ging. De jongeman gaf haar in de Van Heuven Goed hartstraat een harde por, waardoor de vrouw haar beurs liet vallen. De politie doet een beroep op eventuele getuigen van de overval. Schiedam Een 29-jarige Rotterdammer heeft gister avond om half twaalf een ver- keerszuiltje omgereden op de *s-Gravelandseweg. Hij liet prompt zijn auto staan en maakte zich uit de voeten, want, zo bleek later toen de politie hem toch wist ie grij pen, hij had te veel gedronken. De man weigerde de bloed proef. Schiedam Het CDA tn Schiedam is, na een 'schoning' van de ledenlijst die enkele tientallen leden kostte, uitgekomen op drie leden méér dan voor de schoning het geval was. De partij zou in Schiedam nu 550 leden hebben. De uiteindelijke groei met drie leden verrast de CDA'ers bijzonder, omdat juist bij de schoning tot hun grote spijt bleek hoeveel leden inmiddels uit Schiedam verhuisd waren, overleden waren of om andere redenen geen lid meer wilden zijn. Uit de niet al te overzichtelijke administra tie bleek echter uiteindelijk, dat er een enorme toevloed van le den heeft plaatsgevonden. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 10 maart 1983 Opnieuw een storende fout in het pro grammaboekje van Zwaluwen Ditmaal wel de juiste opstelling, zeer exact zelfs, maar nu bestond men het om Zwaluwen een week eerder niet tegen 'De Sport' te laten spelen, maar tegen Lyra Toch be nieuwd wal er zaterdag weer misgaat bij de tweedeklasser Heeft Nol de Ruiter nu een trainerslicentie van de KNVB of van de KNAU7 De twee diploma's hebben in ieder geval een treffende gelijkenis Har ry van Kapel stond deze week alweer in het sterrenelftal van een bekend landelijk voetbalweekblad Jeanine van Noortwijk kan wel degelijk een radijs van tafel slaan Nog niets vreemds gemerkt aan het ge zicht van echtgenoot Bas? Dat was dus die radijs Nu het zeker is dat Piet Roe zen naar Slikkerveer gaat, pakt zijn club geen punt meer Hij schijnt een baard te laten staan tot Excelsior weer gaat winnen Als dat maar geen slepende zaak wordt De hockeyers gaan de tweede helft van de veldcompetitie in Aad Putters han delt tegenwoordig ook al in plastic De spelers van Volendam staan nu nog op Fritz Korbach te wachten Het halfvas- tenbal van Excelsior '20 was weer een da verend succes SVV-spelers ontbraken deze keer Of waren ze incognito Enfin, zelfs handballers lezen deze rubriek Of we daar nu zo blij mee moeten zijn is nog maar de vraag De redactionele stukjes tn het clubblad van DWS blinken uit door integriteit GSS (Geen Schiedamse Sol daten???} heeft er een derde militaire dienstweigeraar bij Bij Vlaardingen ge looft men nog in een wonder De trainer is nog steeds niet bekend De grote vraag is nu, moet het iemand met een C- of een D-diploma worden DSS '26 is DVO '32 voorbij op de ranglijst Dirk Hoogenboom durft echter, in tegenstelling tot DVO '32-voorzitter Ben Versteege, nog niet in een kampioenschap te geloven HBSS zakt steeds verder weg op de rang lijst Bij Vlaardingen heeft BB zijn initia len veranderd in AA De doelnetten zijn bij Asvion doorgesneden Eer» konijn met een zakmes? Echt een 'Baldadige* streek Wie keurt nu eigenlijk de velden van Martinit De consul of de eigen te- den? Ferry Meerhof is het scoren beu Voetbalbladen leest hij ook al niet meer Bas van Noortwijk heeft nog steeds Olym pische aspiraties Zaterdagavond bingo in de kantine van SVV Gerrit Suttorp, Schiedams meest luidruchtige supporter, rekent op een massale opkomst Balda dig koopt het eerste lot Schiedam Als er ooit van spanning in de tafeltennis-eompetitle sprake is geweest, dan is dat zeker in de tweede divisie A. Het is de afdeling van De Korenbeurs en NO AD, de beide Schiedamse rivalen, die inmiddels de twee onderlinge derby's achter de rug hebben. Alle zes teams ïn de afdeling ko men nog voor promotie of degradatie in aanmerking, zo klein zijn momenteel de on derlinge verschillen. Door het inzetten van Jan Vlieg speelt De Korenbeurs in het ge heel een omstreden en wellicht doorslagge vende rol in de strijd om promotie en degra datie. Met Jan Vlieg won De Korenbeurs twee keer met 6-4 van NOAD. Zonder hem ïouden het op z'n minst 7-3 nederlagen zijn geweest. Zonder Vlieg verloor De Korenbeurs kansloos met 8-2 van Onkyo, met hem zou dat op z'n minst 5-5 zijn geworden. En omdat nu al zeker is dat Vlieg in de return tegen Onkyo andermaal niet mee kan doen. staat de volgende nederlaag al vast. „Had Vlieg tegen ons twee keer niet meege daan, dan hadden we twee keer gewonnen en Jan Vlieg: 'De bond staat zelf beïnvloeding toe'. inmiddels drie punten voorgestaan", aldus een NOAD-lid, die zijn naam vanwege de onderlin ge rivaliteit liever niet noemt. „Ik snap niet dat de bond die competitie-vervalsing toestaat". Legaal Het meespelen van Jan Vlieg (33) is echter vol komen legaal, want toen hij naar De Veluwe als coach vertrok is hij gewoon op de ledenlijst van De Korenbeurs blijven staan. Ron van der Aa kwam daar tijdens de najaarscompetitie achter en vond Vlieg bereid om weer te spelen. Als dat tenminste naast zijn coaching bij de Apeldoornse landskampioen was in te passen. Competitïelelder René van Dijk, oud-lid van NOAD en inmiddels met Luto eerste divisie spelend, ging echter niet akkoord, omdat er ai enkele wedstrijden waren gespeeld. Dat zou dan wél com petitie-vervalsing, of op z'n minst beïnvloeding zijn geweest. Nu echter is Vlieg vanaf het begin als speler opgegeven en dus speelgerechtigd, maar is hij door zijn werk bij De Veluwe niet altijd beschikbaar. Jan Vlieg zelf wijst overigens alle beschuldigin gen van com petitie-vervalsing van de hand, niet in de laatste plaats omdat hij van de zes wedstrijden er toen al vier heeft meegespeeld. Het werden drie overwinningen en een gelijk spel, waardoor De Korenbeurs samen met On kyo mede-koploper is geworden. NOAD. SM Zwolle en Scylla 2 volgen overigens maar op één punt en Gispen doet met vier punten ook nog volop mee. Zeuren „De bedoeling is inderdaad om De Korenbeurs in de tweede divisie te houden", legt Vlieg zijn optreden uit. „Van competitie-vervalsing is geen sprake, want ik ben hier gewoon speelge rechtigd. Wat zeuren ze nou toch, Scylla is toch ook al een keer niet een reserve-team geko men. Door mijn werk bij De Veluwe is het toe val dat ik tegen NOAD wel twee keer kon spe len en tegen Onkyo helemaal niet. Het is toch ook zo", vervolgt Vlieg, „dat de bond zelf die beïnvloeding toestaat. Het fenomeen Vriese koop begon ermee, want bij het spelen tegen Avanti wist je ook nooit of ze er wel of niet bij zou zijn. Met of zonder haar heeft direct te ma ken met winnen of verliezen". De tweede partij van De Korenbeurs tegen On kyo (op 19 maart) blijft Vlieg overigens door privé-omstandigheden aan de kant. „Verder is het afwachten hoe het met de resterende drié wedstrijden gaat. Misschien kan ik er daarvan nog twee meedoen, dal hangt er van af of De Veluwe al kampioen is. Dan is het geen be zwaar om bij hen een wedstrijd te moeten mis sen". Vlaardingen Het ouderen- biljarttoernooi van 't Oosten loopt ten einde. Op dinsdag 15 maart is de laatste speeldag. Burgemeester Fred van Lier zal de sluiting van hel toernooi niet verzorgen. De burgmees ter van Vlaardingen heeft an dere verplichtingen. Van Ros- sum, lid van het dagelijks be stuur van de VRSR, vervangt hem. Aan het toernooi wordt deel genomen door clubs uit Vlaar dingen, Schiedam en Maas sluis. De deelnemende teams zijn De 4-Molens, De Woud- hoek, St. Josef, Stricklede, De Vliet, De Vloot, Rozenburg, Emma, Marnix en 't Oosten. De finalewedstrijden worden afgewerkt in Biljartcentrum 'De Griffioen', aan de Ie Ley- den van Gaalstraat in Vlaar dingen. Schiedam Fietslief hebbers kunnen zondag 13 maart mee doen aan een propagandatocht over 40 kilometer. De tocht zal gaan door het Westland. De start vindt plaats om 10.00 uur bij de kantine van de wieler baan aan de Olympiaweg in sportpark Harga. De organisatie is in handen van TC Rijnmond. De kosten voor de deelnemers bedragen 1,75. De tocht zal worden ge reden in een uitermate rustig tempo, waardoor ook mensen met een fiets zonder versnel ling kunnen meedoen, Schiedam Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan in september houdt tafeltennisvereniging De Korenbeurs een groot aantal activiteiten. Het hoogtepunt daarvan is een feestweek, waarin voor alle leden van de vereniging het nodige te doen zal zijn. De jubileumcommissie, die bestaat uit Joke den Ouden, Bertus van Ettren, Ton van der Poort, Gerard Wikke en mede-oprichter Koos van der Horst, is nog druk met de realisatie van het program ma bezig. Voorzitter Jos Ctazing wordt tijdens het jubileum nog eens extra in het zonnetje gezet. Hij is lid van de vereni ging sinds de oprichting en bekleedt al twintig jaar een bestuursfunctie, waarvan de laatste negen jaar als voor zitter. Hij heeft inmiddels te kennen gegeven om die functie na het zilveren jubileum neer te willen leggen. Schiedam Het veteranen- toernooi van DHS krijgt dit jaar wederom een vervolg. Met uitzondering van de scheidsrechterself tallen van Schiedam en Rotterdam, ko men de andere deelnemers. SVV, EDS en DHS, met twee veteranen teams in actie. De wedstrijden worden ge speeld op donderdag 7 april en vrijdag 8 april. De clubs spelen - op donderdagavond twee wed- strijden en op vrijdagavond;' één wedstrijd en een finale wedstrijd om de eerste tot en met de achtste prijs. Aan het toernooi mogen spe lers meedoen ouder dan 34 jaar. De winnaar komt in het bezit van Poelman-trofee. De wedstrijden beginnen om 18.25 Schiedam Koos de Haas heeft zijn bestuursfunctie bij SW neergelegd. Privé omstandigheden noopten De Haas tot zijn beslissing. Hij functioneerde de laatste ja ren als begeleider van het eerste elftal van de Schie damse eerste divisieclub.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3