WATERWEB 'Schiedam dupeert mensen die een huis willen kopen' SPORT 'Mijn ploeg is nog erg speels' Anderson heeft 't druk aan Geuzen Wim Rieke en John van Zon: Leen Warnaar speelt niet Goudriaan polst Muwi-bewoners voor zoveelste keer DVO732 trainer Gertie Baas: Excelsior M oefent Turners naar Alkmaar SPORTAGENDA Wim Freriks naar DHS Ronald Hassfeld stopt ermee Habermehl naar Schiedam Schiedam Alle Schiedamse makelaars en vast goedbureaus herinneren zich de zaak-Silvestri. De man wou een huis kopen aan de Lorentzlaan, voor 56.000 gulden, en vroeg een gemeentegarantie. Die werd afgewezen, want, zei men op het stadskantoor: die woning heeft een executiewaarde van 48.000 gul den en dan is het verschil te groot. Schiedam bleef op dat stand punt staan, ook na anders luidende adviezen van de Arob-commissie en de Ro- hyp. een over hypotheken adviserende instantie in Rot terdam. Toen kwam de zaak voor de Raad van State, aan gezwengeld door de hande laar in onroerend goed Rie ke-Van Zon en met financië le steun van een aantal colle ga's in die branche. De ge meente Schiedam verloor: gemeentegarantie had er wel degelijk moeten komen. Maar het was toen een jaar later, medio 1982, en inmid dels had de heer Silvestri zelf geen trek meer in de woning. „Ach", zegt Wim Rieke ach teraf, „we hadden die man misschien nog juridisch aan het huis kunnen binden, maar ja, dan maak jc zo'n man de dupe van het wanbe leid van de gemeente. Daar was het ons niet om te doen. Het ging ons om het princi pe. Schiedam geeft vaak de verkeerde mensen een ge meentegarantie bij de aan koop van een huis." Gefrustreerd Wim Rieke, zelf al sinds 1967 actief in de makelaardij, on der meer als adjunct-direc teur van Ros, leidt sinds een tijdje samen met John van Zon het vastgoed bureau aan de Lorentzlaan, toevallig net om de hoek bij het Silvestri- complex, dat in de wandel gangen zo is blijven heten. Na jarenlang gefrustreerd te zijn door de houding van de gemeente hebben Rieke en Van Zon maar eens het initi atief genomen: bij alle ge meenteraadsleden ligt een boze brief. Daarin dreigen zij de gemeente met de rechter, als niet snel verbeteringen worden aangebracht in het garantiebeleid. „Misschien helpt dat einde lijk eens. En dat wordt dan hoog tijd", zegt John van Zon, „want wat denk je? Schiedam had de zaak-Silve stri nog niet achter de rug of er diende zich een vrijwel identiek geval aan. En wat deed de gemeente? Zij ont hield opnieuw een gemeente garantie aan iemand, die daar volgens de landelijke normen wel recht op had. Ja, dan kan je blijven procede ren, maar die zaak-Silvestri had ons al twintigduizend gulden gekost. In dat jaar, dat het leeg stond, zijn er zes keer de ruiten ingegooid, er is twee keer ingebroken, er is een poging tot brandstich ting gedaan; wij hebben er renteverlies op geleden, heb ben servicekosten wel moe ten doorbetalen en uiteinde lijk was de verkoopwaarde lager. Op het laatst is het voor 45.00IFgulden verkocht. Op die zaak hebben wij dus dik toegelegd, wat wij er voor over hadden, om recht te krijgen. Maar je ziet het. Wij dachten nog, nou zal die gemeente wel eens een keer tje wakker worden, maar ho maar!" Duur recht Wim Rieke: „Je weet mis schien het advocatencollec- tief wel te zitten, op de hoek van de Lange Nieuwstraat Daar hangt al een hele tijc een spandoek voor de ramen waarop staat: duur recht is geen recht. Ik moet daar al tijd aan denken, bij dit soori dingen. Ja, en dan zijn wi; nog handelaren die de gang John van Zon en Wim Rieke voor het beruchte Silvestrï-pand: „Die zaak heeft ons twintigduizend gulden gekost." 'U moet nu j a of nee zeggen Vlaardingen Het was gisteravond zeker de tiende keer dat wethouder Ras Goudriaan naar de Babber- spolder was getogen. In wijkcentrum 't Nieuwelant wilde hij, net als eerdere malen, de bewoners van de zogenoemde Muwi-I overtuigen van de noodzaak van .een renovatie voor hun net na de tweede wereldoorlog uit de grond gestampte huizen. Voor de bewoners betekent dat onder meer nieuwe plastic kozijnen, gevelisolatie, een op geknapt balkonnetje en betere ventilatie. Gevolg daarvan is dat de huur gemiddeld met zo'n negentig gulden per tnaarid omhoog gaat. -Een kwestie van lange Postzegelverzamelaars zijn zaterdag 12 maart in de gele genheid hun hobby te beoefe nen in het Maassluise ontmoe tingscentrum Koningshof. De vereniging van postzegelver zamelaars Maassluis houdt van s morgens tien tot 's middags vijf uur een regionale ruil beurs, waar men gratis terecht kan voor het ruilen, kopen of verkopen van postzegels. Klaveijasvereniging De Vier Azen in Schiedam houdt drie achtereenvolgende vrijdaga vonden een toernooi waaraan iedere klaverjasser mag mee doen. Vanavond wordt de eer ste ronde gespeeld in het jeugdcentrum aan de Dr.Schaepmansingel 1. De zaal gaat telkens om half acht open en de eerste kaarten komen °m acht uur op tafel. Inschrij ven bij: A. Snijder, tel. 261206 of bij W. Wouterse, tel. 708950. adem", constateerde een van de aanwezigen, verwijzend naar de procedure die door be woners én gemeente als sle pend wordt ervaren. Goudri aan zei zelf, toen een van de bewoners weer de discussie wilde beginnen of er nu spra ke is van het wegwerken van achterstallig onderhoud of van een verbetering van de 694 woningen: „U moet niet weer de discussie beginnen, die we al vijf jaar voeren. Er is een kort geding geweest en de uit spraak luidt dat het geen ach terstallig onderhoud is. U moet nu ja of nee zeggen." De bewoner, achter in de zaal. die over de lange adem sprak, verzuchtte daarop: „Ja, hij heeft makkelijk praten. Als bewoners houdt je het toch niet vol om tegen een wethou der te blijven knokken die een hele rits ambtenaren achter zich heeft. Het is voor ons een kwestie van slikken of stik ken. Dat het niet in de haak is met onze huizen is gewoon be wezen. We hebben al 2even jaar geen huurverhoging hoe ven te betalen, omdat het schort aan het onderhoud." Zoals gezegd was het gisteren de zoveelste keer dat de Muwi-bewoners werden voor gelicht over hoe het gaat wor den na de renovatie. Een glim lachende architect beant woordde alle vragen en zegde herhaalde malen toe „een sug gestie mee te nemen". Uitgan gen van fietsen kelders, open slaande ramen in het trappen huis, de ruwheid van de bouw vakkers die de renovatie in de bewoonde huizen gaan uitvoe ren; dat laatste in relatie tot de vloerbedekking die al dan niet kan blijven liggen tijdens de werkzaamheden en de even tuele schade daaraan. Vragen over zulke onderwerpen kon de, eveneens breed glimla- door Hans van Reeuwijk chende, wethouder eenvoudig doorspelen naar zijn rechter buurman achter de tafel. Goudriaan kreeg het even wat moeilijker toen Simon Rijn- aard, voorzitter van de kern groep die de bewoners verte genwoordigt in het overleg met de gemeente, de aanwezi gen aanspoorde om de wethou der met vragen te bestoken. „Nu kunt u vragen stellen! Dan wordt er antwoord op ge geven of niet", hield hij de aanwezigen in het rokerige zaaltje voor. „Ja, hoe zit dat nu precies met die huurverhoging. Als de aanbesteding van het werk duurder uitvalt. Moeten wij dat dan betalen?", vroeg ie mand achter de microfoon. Goudriaans antwoord luidde als volgt: „De keus is aan u. Of de huur valt hoger uit; of we isoleren alleen de gevels en niet het dak en de vloeren." De helft van de bewoners was gisteren uitgenodigd om, even eens voor de zoveelste maal, naar de plannen te komen luisteren en daarover vragen te stellen. Volgende week is de rest aan de beurt. Direct daar na zal een enquête moeten uit wijzen of het percentage voor standers van renovatie zeven tig procent is, zoals dat door de rijksoverheid wordt geeist. Kerngroepvoorzitter Simon Rijnaard:„We zijn vijf jaar hard bezig geweest om voor de bewoners het beste resultaat uit het vuur te slepen. Of die zeventig procent wordt be reikt? Ik weet het niet. Hopen, doe Ik het wel. Volgens mij is dat het beste. De bewoners moeten het uitmaken." Vlaardingen De tentoonstelling over de verzetsgroep De Geu zen in het streekmuseum van Jan Anderson mag zich verheu gen in een overweldigende belangstelling. In het eerste week einde waren er al meer dan vierhonderd bezoekers. „Meer pu bliek dan we ooit hebben gehad", zegt Anderson. Hij heeft daarom besloten de deuren van zijn museum aan de Kethelweg ook aanstaande zondag, de dag na de onthulling van het Geuzenmonument, open te zetten. De komende twee weken komen er bovendien vijf schoolklassen de expositie bekijken. Die worden rondgeleid door leden van de vereniging van ex- politieke gevangenen. van zaken kennen. Laat staan, dat een gewone parti culier zijn recht krijgt. Want dat is ook zoiets, hè. Je hoort wel eens zeggen dat er meet gewone mensen naar een huizenveiling moeten ko men, omdat dat zoveel geld scheelt. Maar doe dat maar eens. En zie dan maar dat je van de gemeente een woon vergunning krijgt. Dat is he lemaal niet zeker en dan zit je. Wij in de onroerend-goed- handel hebben het daar al eens met de gemeente over gehad, hoor, gezegd; gééf de mensen dan een vergunning, als zij op de veiling kopen. Maar nee hoor, dan doet de gemeente niet. En waarom nou niet? Je wordt doodge gooid met leegstaande koop huizen. Wil je er één van 50.000, ik kan je er zo vijftig aanwijzen. Maar de gemeen te gaat niet met haar tijd mee. Dat is knap frustrerend. Overigens, daar komt nog bij dat je een gemeentegarantie wel kunt vergeten, als je op de veiling gekocht hebt." Speelruimte Rieke legt uit hoe het zit. Er zijn landelijke richtlijnen voor het verkrijgen van een ge meentegarantie, maar sommi ge gemeenten maken gebruik van een beetje speelruimte, en dat is precies het geval in Rot terdam, Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis. Volgens Rie ke zijn de normen daar strak ker. „Vlaardingen stelt bij voorbeeld als voorwaarde, dat je tien procent eigen geld moet hebben, en telt bij het inko men geen continu- of over werk mee. In Rotterdam ge ven ze voor sommige stadsver nieuwingsgebieden geen ga rantie. Maar Schiedam maakt het het bontst. Daar is het he- door Kor Kegel lemaal gortig, Daar krijg je geen garantie, als de koopsom meer dan tien procent ligt bo ven de executiewaarde. Dat slaat nergens op. Dat kan in de praktijk betekenen, dat als die twee bedragen maar dicht ge noeg bij elkaar liggen, je wel een garantie krijgt, ongeacht wat je verdient. En dat je niet voor een garantie in aanmer king komt, als die prijzen te veel uiteenlopen en je salaris minder is, dus als je dat geld juist keihard nodig hebt. Zo komt die gemeentegarantie vaak precies bij die mensen, waarvoor het garantiesysteem nu net niet bedoeld is." Traag Daar komt volgens Rieke en Van Zon bij, dat de gemeente Schiedam opvallend traag is bij de behandeling van deze zaken. „Moet je je voorstellen wat de sociale gevolgen voor iemand kunnen zijn. Iri af wachting ervan Iaat je mis schien andere huizen lopen, je stelt je er al helemaal op in, en dat gaat het ineens niet door. Het berust er allemaal op, dat de gemeente denkt dat men sen met veel geld ook wel een duurder huis zullen kopen, maar dat gaat echt niet op", zegt Wim Rieke. Hij verafschuwt de koppeling, die de gemeente Schiedam legt tussen de koopsom (de onder handse verkoopprijs) en de executiewaarde. Volgens Rie ke is het ook onlogisch om met het marktmechanisme geen rekening te houden. „De ge meente accepteert zelf al geen taxatierapporten, die ouder zijn dan drie maanden. Dat zegt toch al iets, want inder daad, wat zegt een taxatie nu helemaal? Na een tijdje is zo'n taxatie niks meer waard. En er is geen woning, die al binnen een paar maanden geexecu- teerd moet worden, omdat de bewoners het geld niet meer op kunnen brengen. Dat duurt meestal toch wel iets langer. Waarom dan dat strakke sy steem?" Belangrijk „Weet je wat belangrijk is?" zegt Rieke. „Dat mensen niet boven hun macht grijpen. Dat zij niet te grote leningen aan gaan, daar zouden eens strak ke normen voor moeten zijn. Maar dat doet de gemeente niet, Daar zit voor mjj nou een kronkel in. Begrijpen doe ik hel niet." Wethouder voor financien Cor van Tilborg heeft Rieke-Van Zon naar aanleiding van de brief op poten laten weten, dat hij even tijd nodig heeft om de zaak te bezien. „Even tijd, dat is voor mij drie maanden, niet meer," zegt John van Zon. „Daarna trekken wij maar weer eens aan de bel." 1 Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 11 maart 3983 Schiedam Leen Warnaar zal zon dag zeker niet met SVV meespelen in de uitwedstrijd tegen Telstar. De laatse man van de Schiedamse voet balvereniging heeft een hersenschud ding en moet voorlopig rusten. Het meespelen van Frans Schaap is nog een vraagteken. In de wedstrijd te gen Volendam moest hij na een grove charge van Frans Hoek met een spierblessure in de rug het veld ver laten. „Frans heeft deze week niet ge^ traind," aldus Nol de Ruiter. „Hij wordt iedere dag behandeld, maar het is nog maar de vraag of hij inder daad kan spelen." Hoe het elftal er uit zal gaan zien kan Nol de Ruiter dan ook niet met zekerheid vertellen: „Ik ben er nog niet uit. Ik heb we! weer de beschikking over Rob Koe vermans, die ik op het middenveld kan inzetten. Aad van der Vlist kan ik dan terughalen naar de achterste lijn. Zeker is wel dat ik Edwin de Man handhaaf in het elftal. Hij speelde tegen Volendam zondermeer een goede wedstrijd." De partij tegen Telstar telt niet mee in de strijd om de vierde periode. „Toch is de wedstrijd voor ons be langrijk, blikt de Veenendaalse oe- fenmeester vooruit. „We moeten nu gewoon blijven winnen. Ik heb er het volste vertrouwen in. De sfeer is na de winst van zondag natuurlijk opti maal. ledereen is gemotiveerd en in de vierde periode, die volgende week van start gaat, willen we een rol van betekenis gaan spelen. We hebben dan vier thuiswedstrijden en drie uit wedstrijden. Thuis kunnen we dan een heel goede basis neerzetten." Frans Schaap...vraagteken.... Vlaardingen „Dat zou ik nou ook wei eens op zaterdag willen zien", roept Wim Stad vertwijfeld uit, wanneer hij op de training hardhandig tegen de grond wordt gewerkt. De smaakmaker van DVO'32 slaat de spijker op zijn kop met deze opmerking, want de ploeg van Gertie Baas speelt voetbal puur op basis van techniek, waardoor er vaak onno dig puntenverlies ontstaat in wedstrijden waarbij de tegen stander het meer van inzet en karakter moet hebben, zoals bijvoorbeeld Satelliet en DSS'26. „We missen inderdaad eni ge fysieke kracht in ons spel", erkent trainer Baas. Gertie Baas (53) heeft al een rijke voetbalcarrière achter de rug. Hij speelde betaald voet bal bij SVV en Holland Sport en startte in 1960 zijn trainers loopbaan. Bij DSS'26 maakte hij 2ijn meest succesvolle pe riode mee, want hij bracht de VJaardïngers van de eerste klasse RVB naar de derde klasse KNVB. Bij DVO'32 is hij nu met zijn derde seizoen bezig. „Ik heb het prima naar mijn zin bij DVO", begint hij. „Voor mij is het één van de best geleide verenigingen uit de omtrek. Vooral aan de op leiding van de jeugd wordt veel aandacht besteed. Het be wijs daarvan loopt m het eer ste, want de gemiddelde leef tijd ligt rond de 21 jaar. Dat is vooral de verdienste van Ti- nus Weber, die hier al zes jaar jeugdtrainer is en al heel wat spelers aan de selectie heeft afgeleverd". Talent Ondanks die voortdurende aanvoer van talentvolle spe lers, kon DVO'32 pas vorig sei zoen de RVB definitief de rug toekeren, waarin het vijftig jaar lang had gevoetbald. Baas: „Het heeft rmj ook verwon derd dat DVO zolang in de RVB heeft gespeeld. Het was dan ook voor de hele vereni ging een grote opluchting, dat we uiteindelijk kampioen wer den Ook dit seizoen bevindt DVO'32 zich weer in de hoog ste regionen en een kampioen schap hoort zeker tot de moge lijkheden, maar er zal dan wel meer 'gebikkeld* moeten wor den. „Je kan aan alles merken dat de jongens met voetbal zijn opgegroeid", verklaart hij, „maar daardoor mis ik toch wel enige hardheid in het elf tal. We willen vaak moeilijke situaties veel te mooi oplossen, maar ja, de ploeg is door de vele jeugdige spelers nog erg speels. Er bestaat ook een ze kere angst om tegen 'boeren' te voetballen, omdat zij er nu eenmaal harder inkleunen dan wij." En: Ik ben er van overtuigd dat het voor ons makkelijker zou zijn wanneer we tn de der de klasse zouden voetballen, omdat het voetbal daar veel technischer en verzorgder is". Van Jan Bouman (coach van Fortuna Vlaardingen) is be kend da hij een felle tegen stander is van trainen op een gravelveld en Baas is het vol ledig met hem eens: „Op het moment dal we van gras naar gravel overstappen zie ik ons voetbal achteruit gaan Ik heb er dan ook een grote hekel aan, wam de spelers gaan nau welijks met elkaar een duel aan en dat vind je toch op za terdag terug". Hoewel hij al enige jaren meeloopt in het trainerswe- reldje, denkt Baas nog niet stoppen; „Zolang ik er plezier in heb blijf ik doorgaan. Daar bij komt dat ik al een contract voor volgend seizoen bij DVO heb dus ik kan nog even voor uit". Maassluis De wedstrijd *s- Gravenzandse SV-Excelsior M is uitgesteld tot zaterdag 2 april. Zustervereniging *s-Gra- venzande speelt morgen voor de competitie tegen Excelsior P, en heeft ds beschikking over het sportpark waar beide verenigingen gebruik van ma ken. s'-Gravenzandse SV kon wel uitwijken naar het tijdstip van één uur, maar zou dan de kan tine-opbrengst mislopen. Excelsior M had gistermorgen nog niets van de KNVB ver nomen over uitstel van de wedstrijd. Vanuit Zeist kwam echter het bericht dat de brief onderweg is en vandaag, vrij dag, zou arriveren. Ook scheidsrechter Henk van Driel was nog niet op de hoogte van het verschuiven van de ont moeting. De Maassluise vereniging maakt van het vrije weekein de gebruik door te oefenen te gen Hoekse Boys De wedstrijd in Hoek van Holland begint om 14.30 uur. Een week later is het team van Fer Groene- weg ook vrij. In Maassluis wordt dan aangetreden tegen Vitesse Delft. Maassluis De Maassluise turntalenten Egbert Krug en Peter Sluiter, beiden 16 jaar. doen op 26 maart in Alkmaar mee in de strijd om de nationale titels van de turnbond. De beide turners doen in de kaasstad mee op alle onderdelen. In totaal komen acht turners in actie. Krug en Sluiter zijn beiden lid van Adven- do. Vrijdag 11 maart: Volleybal; Heren: 20.15 uur Holy-lbls; Zaterdag 12 maart: KNVB-elflal: 14.30 uur Hera- c!es-2-SW-2, 14.30 uur Herjansdam- PPSC. 14.30 uur Zwaluwen-Spinl, 14.30 uur TOGR-TSB, 14.30 uur Sa- teltiet-WOR. 14.30 uur Hermandad- HBSS; RVB-afdaling: 14.00 uur ClOfi- ZW, 16 15 uur Nelson-GTB, 16.15 uur RSM-VVK, 14.30 uur VDL-Omt; Vol- leubal: Heren: 15.00 uur Zevenhui- zen-Broleco Vlaardingen. 16,00 uur The Smash-Bolh Partners Schie dam, 16.00 uur MVC-CW, Damn: Broleco Vlaardmgen-Tonegido SC, 21.15 uur Smash-Boih Partners Schiedam, 17.45 uur Krimpen 4-Holy, 16.00 uur MVC-Tornado: Waterpolo: Heren: 20.15 uur SZC-SVH; Tafellen- nis: 11.00 uur Utrecht, nationale kam pioenschappen met spelers van NOAD en De Korenbeurs; Judo: 11.00 ur Emmen, nationale kampi oenschappen heren-senioren alle ge wichtsklassen; Vriendschappelijk voetbal: 14.30 uur Hoekse Boys-Ex celsior M, 14.30 uur GSS-Belvedere; Zondag 13 maart KNVB-vootbal: 14.30 uur Telstar-SW. 14.30 uur VIOS-Hermes DVS. 14.30 uur Zwijo- drecht-Fortuna Vlaardingen, 14.30 uur VFC-Overmaas, 14.30 uur DFC- DHS, 14.30 uur VDL-De Hollandiaan. 14.30 uur ADS Kraayenstem-Hoek van Holland. 14 30 uur Zwervers-Mar- linit, 14.30 uur RKWIK-Fics, Handbal: Dame»: 13.00 uur DWS-Ancora, 13.10 uur De Holfandiaan-Snelwiek, 13.30 uur HVOS-UVG, Heren: 14.20 uur De Hollandiaan-Duyvestein West Hellas-2, 14,10 uur DWS-Atomium '61; Hockey: Haren: 14.45 uur Spirit- Pollux. 14.45 uur Groen Geel-Asvion, Dame*: 13.00 uur Evergreen-Pollux. 11.30 uur Asvion-Waranda. 13.00 uur Tempo-Spirit; Maandag 14 maart: Zaalvoetbal: Sporthal Ommoord 20.30 uur Xerxes- Martimt, 22.10 uur NRC/Ommoord- MSV '71, Sporthal Prins Alexander 21.15 uur VI-SVDPW, Sporthal Mar griet 19.00 uur SFC-Ursus, 19.45 uur Olympus Schledam-WCR. 20.30 uur Groenoord-Eurosport, 21.25 uur GTB-DCMR. 22.10 uur GSS-DRZ, 19.45 uur BFC-SVDPW, 20.30 uur PPSC-Nleuwenhoorn, 22.10 uur FCN '66-Excelsior '20, 0e weihouder Smit hal 20.30 uur VDL-SMV. 21,15 uur Excelsior M-OVO '32, Sporthal 't Vierspan 21.20 uur Oud Beyerland- SW, Sporthal Drenkwaard 19.00 uur SSV-OW; Dlnadag 15 maart: Voetbal: 19.30 uur SW-2-Feyenoord-2; Woensdag 16 maart: Zaalvoetbal: Sporthal SchleDroek 20.30 uur Leoni- das-Vlaardïngen, Sporthal Florls de Vijfdelaan 22.10 uur VSV-Slod; Schiedam Wim Fre riks is de nieuwe trainer van DHS. Hij volgt Henk Konemann op, die het na een jaar opstapt bij de Schiedamse tweedeklas ser, Freriks is momenteel nog verbonden aan het Rotterdamse Hl ON. Eer der was hij werkzaam bij Hermandad en als voet baller speelde hij bij For tuna Vlaardingen. De Rotterdamse oefen mees ter heeft een contract voor één jaar getekend Vlaardingen Ronald Hass feld heeft met onmiddellijke ingang een punt achter zijn voetbalcarrière gezet. Hassfeld was meer dan acht jaar actief in het eerste elftal van DSS '26. Een verhuizing naar Spij- kenisse, studie en privé om standigheden noopten de rou tinier tot zijn besluit Addy de Jong, m het verleden nog actief voor Excelsior R, speelt met langer meer voor DVO '32. Na een conflict met trainer Gertie Baas, besloot de blonde middenvelder direct de Vïaardingse vierdeklasser de rug toe te keren. Schiedam Cor Habermehl neemt volgend jaar de selec tie van Schiedam onder zijn hoede. In het westen van het land is Habermehl een onbe kende trainer, maar ïn het oosten van Nederland vierde hij grote triomfen. Hij was in de hoofdklasse werkzaam bij Sportclub Erica en Hoog- enveen. Verder was hij nog assistent-trainer onder Cor van der Gijp en Leo Been hakker bij Veendam. De nieuwe oefenmeester kreeg onlangs een functie aangeboden in Zoetermeer en gaat dat nu combineren met zijn trainersschap bij Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3