12 VHIBMIHi IF J Molière's lichte muze in Passage AGENDA Hus-Lensvelt Bakkerijen B.V. m Jan Bulva: 'Als je maar volhoudt' Pijpers: 'Altijd en eeuwig tekort' hij Wili.1 bedrijfsleider Jan H.J. Wittkampf T.J. de Bruin A. Algra G. Brinkman W.S. Frans Voortbestaan Summerstreet op het spel Anderhalf miljoen nodig voor riool Apollo ontmoet Thalia Vrouw bezweken aan longontsteking Broersvest in volgende fase Schiedam brandmerkt apparatuur op scholen Sieraden r: gestolen Korhoenlaan afgesloten TE HUUR Huurbouw Vastgoed Bemiddeling Rotterdams Nieuwsblad maandag 14 maart 1983 RW Vergoeding raadsleden toch nog verlaagd Vlaardingen Penningmeester Aad Schilder van hei showkorps De Pijpers beschrijft in het verenigingsblad van het korps, Taptoe, de moeilijke financiële situatie waarin De Pijpers en De Jonge Pijpers verkeren. Vol gens Schilder is het een soms bijna onmogelijke opga ve, de eindjes aan eikaar te knopen. Op de algemene begraafplaats in Schiedam is vanmiddag om half één het stoffelijk over schot ter aarde besteld van Jan H.J. Witikampl. één der laatste Schiedamse distilla teurs. Hij overleed donderdag op 71-jarige leeftijd. Witt kampf heeft onder meer be stuursfuncties bekleed bij de Kamer van Koophandel in Vlaardingen en bij het voor malige Noletziekenhuis en het tegenwoordige Schieland. waar hij op het punt stond af scheid te nemen. Wittkampf gold in Schiedam als topdistillateur. Zijn vader moest in de eerste wereldoor log meemaken hoe het aantal branderijen in Schiedam vrij snel inzakte, doordat de kope ren jeneverketels aantrekke lijk waren om te verhandelen, en die ontwikkeling trof ook zijn vader Joseph Wittkampf. gehuwd met een dochter uit de distillateursfamilie Mel- chers. Zo kwam Jan Witt kampf na die oorlog bij een uitgedund, maar nog altijd om vangrijk bedrijf, voornamelijk gevestigd aan de Willemskade. Hij fabriceerde hier moutwijn jenever, die als laatste het oude Schiedamse jeneverzegel mocht dragen. Later ging Wittkampf over naar Vrij- moed, waar hij uittrad ver voordat deze firma aan de Lange Haven opging in de fu sie met Arte Bitter, fn het uit eindelijke faillissement kwam ook het merk B.AJ. Witt kampf terecht, het beroemde merk met de hertekop, dat volgens insiders nu verdwe nen is naar Belgie. J.H.J. Wittkampf was evenals zijn vader gehuwd met een dochter uit een distillateursfa milie, Thea Kleipool. Hij laat vier kinderen na. die allen de jeneverstad verlaten hebben en wonen in San Francisco, Delft, Vlaardingen en Tilburg. De Schiedamse gemeenteraad zal maandag de 31-jarige Schiedammer T.J. de Brum benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Hij is plaatsvervanger van de chef van het bureau burgerzaken bij de gemeente Schiedam. Voor de burgerlijke stand zijn altijd bijzondere benoemingen door de gemeenteraad noodza kelijk. omdat hier veel bij de wet voorgeschreven handelin gen moeten worden verricht In dit geval gaat het met name om de waarmerking van per soonskaarten van in Schiedam geboren baby's. Bij de gemeente Schiedam vertrekt een bekend gezicht: hei is dat van A. Algra. die ja renlang chef is geweest van de afdeling onderwijs. Algra maakt gebruik van de VUT. Aanstaande donderdagmiddag van vier uur tot half zes wordt hem een afscheidsreceptie aangeboden door burgemees ter en wethouders, in de recre atiezaal van hel stadskantoor. De heer G. Brinkman staat nummer één op de voordracht voor een schoolhoofd aan de Willem Gehrelsschool m Schiedam-Groenoord. Zijn be noeming valt volgende week maandag te verwachten in de Schiedamse gemeenteraad. Ka Brinkman staat als tweede kandidate mevrouw L.C.A. Grobben-van Eekelen. De 46-jarige W.S. Frans uit Al melo is benoemd tot directeur van het gezamenlijke bejaar denverzorgingstehuis van Maasland, De Lier en Schip luiden. Op 1 mei treedt hij in dienst. Tol de ingebruikname van het tehuis, eind september begin oktober, zal hij zich hoofdzakelijk bemoeien met de inrichting, het aantrekken van het benodigde personeel en de begeleiding van de aan staande bewoners. Het tehuis zal de. beschikking krijgen over z^yentig bedden. Vlaardingen De VVD- fractie in Vlaardingen kan tevreden zijn. De col legepartijen PvdA en CDA zijn, na eerdere af wijzing bij de begrotings behandeling, alsnog ak koord gegaan met verla ging van de vergoedingen voor raadsleden. Die ver goeding wordt vanaf vol gend jaar gesteld op tach tig procent van het maxi mum. „Een ware ommezwaai van met name de collegepartijen", noemt fractievoorzitter Ma- riette Hoogendijk dat in een brief aan burgemeester Fred van Lier. Van de twintig pro eent besparing die de verla ging van de vergoedingen op levert gaai zes procent naar de maatschappelijke dienstverle ning. De VVD zegt aangenaam ver rast te zijn door de ommezwaai van de collegepartijen. „In de gemeenteraad werd ons voor stel eerst vrolijk weggewuifd", zegt Jan Bulva. „Als je maar doorzet hè." Over de precieze uitwerking van het voorstel moei nog ge sproken worden. De verlaging van de vergoedingen is na de begrotingsbehandeling alleen isog in het seniorenconvent, hel overleg van de fractie voorzitters, aan de orde ge weest. Vervolg van pagina 11 Volgens de gemeente ontstaan de tekorten bij het Vlaardingse Open Jongeren Centrum door dat de barwïnst veel te laag is en doordat de ei gen bijdragen die voor de diverse activiteiten gehe ven worden van gebrui kers van het OJC te klein zijn. Ook geeft Summer street veel te veel geld uit aan organisatiekosten. Het college heeft de eis ge steld. dat dat financiële beleid binnen enkele maanden wordt verbeterd. De barwinsten en de eigen bijdragen moeten dan omhoog, en maaltijden mogen voortaan niet meer onder de kostprijs verstrekt worden. Het bestuur van het jongeren centrum krijgt, als het aan het college van B on W ligt, nog tot 1 juli van dit jaar de gele genheid om de financiële pro blemen weg te werken. Ge beurt dat niet, dan wil het col lege de kivartaal-voorschotten stopzetten, om de nadelige sal di over de afgelopen jaren te kunnen verrekenen. Die maatregel zou zonder twijfel betekenen, dat het jongeren centrum failliet zou gaan en in de huidige vorm zou ophouden te bestaan, aldus het college in haar notitie Of het jongerencentrum ook haar programma moei uitbrei den wordt in de notitie niet gemeld. Het is echter waar schijnlijk dat ook de raadscom missie voor sociaal-culturele activiteiten flink over dat ma gere programma zal vallen. Vanavond wordt de kwestie aan de orde gesteld in de ver gadering van de commissie. Het is te verwachten, dat het jongerencentrum in die verga dering haar uiterste best zal doen, de commissieleden er van te overtuigen, dat het ge voerde beleid in het OJC niet zo slecht is als het college stelt. Schiedam De aanleg van het eerste gedeelte van een nieuw hoofdriool in Sehiedam- Nieuwland gaal anderhalf mil joen gulden kosten. Die inves tering moet al snel worden ge daan in verhand met de aanleg van de trambaan naar Schie- dam-Noord. Bij de tweede fase van die trambaan-werkzaamheden zal namelijk de 's-Gravelandse- weg worden gereconstrueerd, maar voor dit gebeurt moet het nieuwe hoofdriool worden geplaatst. Dat hoofdriool is no dig in verband met de aanslui ting van de Schiedamse riole ring op de zuiveringsinstallatie Groote Lucht bij Vlaardingen. Door de rioleringswerkzaam heden eerst uit te voeren kan worden voorkomen, dat de straks gereconstrueerde 's- Gravelandseweg na enige tijd \jrcer opgebroken moet wor den. X „Er is altijd en eeuwig tekort", klaagt de penningmeester. Schilder memoreert dat de vereniging een gemeentelijke subsidie krijgt, die net de helft is van de SONMO-normen, Vrolijkheid en intriges, ondanks de brancard Schiedam „Men onderhandelt niet met Thalia, een muze die zeer gewaardeerd wordt door Apollo en die even gezien is aan het hof als in de stad en de provin cie." Deze zinsnede staat in Le capitaine Fracasse, een roman die het wel en wee beschrijft van een rondtrek kend gezelschap comedia dell'arte-spelers uit de zes tiende eeuw. Dit volkstheater behield eeuwenlang het zelfde karakter van grollen, grappen en vaste, groteske personnages. Honderd jaar later schreef ook Molière veel stukken op hetzelfde stramien, waaronder De schelmenstreken van Seapino. En nu, in 1983, blijkt de muze van de lichte komedie, van de farce, haar macht nog niet verloren te hebben. Apollo To neel liet Moliere's schelm over het voortoneel van het Passa getheater buitelen: in méér dan één opzicht een bijzondere voorstelling. Het publiek had zaterdagavond wel even tijd nodig om warm te draaien: het theater is feitelijk ongeschikt voor volks- of straattoneel, maar doordat alleen op het voortoneel werd gespeeld, werd dit nadeel weer wat op geheven Het mooie, sobere decor, in zwari-wit 'vlak perspectief met driedimensionale elemen ten', geheel in de traditie van de Italiaanse renaissance, en de (goed gekozen) kunstmatige manier van acteren waren voor een Hollands publiek wal ongewoon. Maar al gauw gin gen de toeschouwers met de spelers meegenieten: aerobatie, stokslagen, grappen in woor den en in stilspel, valse buikjes en andere lichaamsonderde len, typerende grime en vrolij- door Nancy MacGillavry ke kostuums, alles droeg bij tot algemeen vermaak. Vooral de gedaanteverande ring van de laffe knecht Syl- vestre (Jan Verhoef!) tot ver vaarlijke krijgsman en weer terugen de schraperige vrek Géronte (Sandor Góra) m de zogenaamde galeiscène kre gen, naast Seapino, veel waar dering. Knap was ook het steeds volgehouden hoge stem metje van Paul Segaar als Oc tave. De dames kwamen wat min der uit de verf, maar die heb ben binnen de spelregels van dit soort toneel ook minder mogelijkheden; zij mogen niet grimassen en over de grond rollen en wat is moeilijker dan op het toneel aanstekelijk te schateren? Spelplezier was bij allen duidelijk aanwezig en re gisseur Bruin Otten bereikte dit doel vooral door zijn eigen ideeen samen met die van de acteurs te laten groeien tot één geheel. Tot slot een kleintje kritiek: in de pauze was het publiek weer afgekoeld, zodat iedereen weer opnieuw in de stemming moest komen. Beter was het geweest om zonder pauze door te spelen, maar misschien vergde dat te veel van het uit houdingsvermogen van de spelers, vooral de zware rol van Seapino. Maandag 14 maart St. Laurenskerk: 20 15 Orgelconcert door Feike Asmd Kunstmin: Dor- drechi, 2000 KN'A. mannen en vrouwenkoor o 1 v Aad de Vos. solis ten Griet van Juten, sopraan. Bruno Sebasuan. tenor, Charles van Tassel bariton en Ton Thissen, bas Goethe Instituut: 20 00 Film 'David'. de schrijver Joel Honig auteur van het gelijknamige boek spreekt een na woord Dinsdag IS maart Hofpleintheater: 2015 Blijspel 'Spotgeesten met Pleum Touw, Hugo Metsers ea De Doelen: 19 30 Inte grale uitvoering van de 'Matihaeus Passion' van Joh Scb Bach m m v Koor en kleinkoor Toonkunst' Rot terdams Jongenskoor. Rotterdams Bach-orkest, Hem Meens, tenor. Max van Egmond, bas. Howard Crook, te nor, Tijn van Eyk. claveeimbt-1. Arie Ke ijzer, orgel e v.a. Algehele leiding Jan Ecikema. Jazzcafé Dizzy: 22 00. Affiche Rouge Passage theater Schiedam, 20 15 'Als er liefde be staat' met Gerrie v d Klei, Henk van Ulsen en Thijs van Leer. programma mei liedjes uit het repertotr van Jac ques Brei, Aznavour. Bob Dylan e a De Schouwburg: 2015. Hel Natio naal Ballet mm.v, het BaJlctorkest mei Diaghilev programma; "Les Syl- phides* Fokine /Chopm, 'Les Biches' Nijmsk/PouSenc. 'De verloren zoon* Balanehine/Prokofjew. Bioscopen Alhambra 1: 'Ais je begrijpt wat ik bedoel* (al) dag. 2 00-6.45 en 9.30 u. Alhambra 2: 'An officer and the gentleman' (12) dag. 2 30-645 en 9 30 u Calypso 1: 'An officer and the gentleman" (12) dag. 145-6 45 en 9 30 u Calypso 2: *E T.' (al) dag 2 00-7 00 en 9 45 u Calypso 3: 'Het kleinste bordeel in Texas* (16) dag J 45-6 45 en 9.30 u Centraal: 'Hoe ruil ik myn wipjc'- (18) dag 1230- 2.15-4 00-5 45- 7 30 en 9 15 u Cineac (Beurs): 'Evil dead' (16) dag 2 00-7 00 en 9.30 u Ci neac (Bijenkorf): The New York ripper* (16) ma en woe 2 00 u. di 7 00 en 9 30 u Cinerama 1: 'Gandhi* :aJ) dag. 2 00 en 8 00 u Cinerama 2: 'Firefox' (12) dag. 1 45-7 00 en 9 30 u Cinerama 3: "Annie* (al) dag 145- S 45 en 9 30 u Cinerama 4: 'De we reld volgens Carp' (12) dag 1 45-6 45 en 9 30 u Cinerama 5: 'Blazing sadd les* 12) dag 2 15-6 45 en 9.15 u. Cor so: 'Aas der azen" (16) dag. 2.00-7.00 en 9 30 u Kriterion: 'De vlaschaard" Ja)) dag 700 en 9 30 u. ma alleen 3 00 u Lumiere 1: 'The deer hunter' (12) dag (beh woe) 200 en 8 00 u Lumiere 2: 'Fanny en Alexander' (16) dag 2 00 en 8 00 u Lumiere 3: 'Zwarte ruiter' (al) dag 1.45-6 45 en 3.15 u Lumiere 4: 'Die Freundin' 16) dag 1 45-645 en 915 u. Metro 3: E T.' (al) dag 2*00-7.00 en 9 30 u. Me tro 2: 'Firefox* (12) dag 2 00-7.00 en 3 30 u, woe 7 00 en 9.30 u. Rex: 'Meisjes in opperste extase* (18) dag van 10 00 u. s'morgens tot 24 00 s'nachts Thalia: 'Fame' (al) dag 2.00-6 45 en 9.30 u. *t Venster-1; "In- dentifieatione di una donna* (16) dag 19.30 en 22 00 u, ma gesloten, 't Ven- ster-2: 'Yojimbo* (16) dag 20.00 en 22 30 u, ma, gesloten, 't Venster-3: "Teute une nuit' (16) dag 19.30 en 22.00 u, .ma. gesloten. De Lantaren: 'Yol' U6) dag. 2000 en 22 30 u, ma, gesloten? Maassluis Uit sectie is ge bleken dat de 28-jarige vrouw, die vrijdagmorgen levenloos op het Maasslitisse Willem Pij perplein is aangetroffen, is overleden aan de gevolgen van een acute longontsteking. De vrouw moet in een slechte lichamelijke conditie hebben verkeerd, zodat die plotselinge longontsteking haar fataal werd. Aanvankelijk hield de politie rekening met de mogelijkheid, dat de vrouw door een misdrijf om het leven was gekomen. Het zag er in eerste instantie niet naar uit, dat de vrouw een natuurlijke dood was gestor ven. De sectie, die dit week einde is verricht, heeft echter uitgewezen dat dal wel het ge val is geweest. Schiedam De werkzaamhe den aan de oostzijde van de Broersvest in Schiedam 2ïjn inmiddels zover gevorderd, dat half maart het autoverkeer kan worden omgeleid van de tijdelijke situatie aan de west zijde naar de definitieve rij baan. De bovenste laag asfalt is op het moment nog niet aange bracht en daarom lijkt hel of de trottoirbanden hoger staan dan in de rest van Schiedam. Gelijktijdig met de omleiding van het verkeer naar de defi nitieve rijbaan wordt de rij richting van het Herenpad omgedraaid. De situatie rond de Koemarkt blijft ongewij zigd. Tijdens deze fase worden ver keerslichten geplaatst bij de zebra's ter hoogte van de Pas sage, het Herenpad en de Lan ge Kerkstraat. Bij de zebra ter hoogte van de Emmastraat wordt geen verkeerslicht ge plaatst, omdat hier als de werkzaamheden zijn voltooid ook geen verkeerslichten ko men. De werkzaamheden aan de westzijde van de Broersvest duren tot augustus. Schiedam In navolging van onder meer Maassluis is de ge meente Schiedam begonnen met het 'brandmerken' van leer- en hulpmiddelen op scholen. Er wordt de laatste ja ren zoveel apparatuur, zoals schrijfmachines, film projecto ren, bandrecorders, gestolen dat Schiedam op deze manier het voor dieven minder aan trekkelijk wil maken. Het brandmerken gebeurt niet een zogenaamd elektrisch stempel op hout of kunststof. Naast de woorden 'Scholen Schiedam' krijgt het voorwerp een nummer, dat dient voor de registratie. Behalve dat men hoopt dat hot de dieven^de lust tot stelen ontneemt, wordt het ook moei lijker de gestolen" goederen te verhandelen. Ook bij de opis- sing van diefstallen kan de po litie gebruik maken van de nummers. terwijl van dat bedrag over 1981 nog eens 2600 aan de ge meente moest worden terugbe taald. „Wat blijft er dan over van dat subsidiebedrag? Een schijntje", merkt Schilder op. „On2e vereniging is zeker geen sociaal-cultureel werk? Als men in Viaardingen maar een grote mond opzet of tekeer gaat en alles laat afbreken net als sommige groepen, dan' keert men miljoenen uit óf geeft gebouwen." De penningmeester rekent in het artikel voor, dat het enor me investeringen vergt om. een showkorps als De Pijpers op straat te krijgen. Het instru mentarium en de uniformen; van een gemiddeld showkorps vergen gemiddeld een bedrag van ruim 120.000 gulden.' Daarnaast moei er ook nog- huur voor de repetitie-' i muite worden opgebracht en moeten verzekeringspremies' en andere kosten worden be taald. Ondanks alles wurdt de ge meentelijke subsidie een 'ge'- weldige steun in de rug* ge noemd, „maar dan zonder dal' de gemeente er eerst aan gasjó- zitten knabbelen. Laten we^J hopen dat men dit nu eens ii&J ziet." yf! Maassluis Uit een woning aan de Nobeldreof in Maas sluis is het afgelopen weekein- de bij een inbraak voor een bedrag van 16.000 gulden aan 4 sieraden ontvreemd. Vlaardingen De Korhoen laan in Holy-Zuïd is woens dag van zeven uur 's mor gens tot zes uur 's avonds ge sloten voor alle verkeer. Ten zuiden van de Aalscholver laan moet werk gedaan wor den aan de riolering. Alleen voetgangers kunnen er dan nog langs. Alle verkeer, ook de bussen van de RET, wordt omgeleid over de Aalscholver- en de Fazantlaan, De haltes van bus 56 op de Korhoenlaan worden die dag een stukje verplaatst. Vlaardingen 1 Monumenten De Historische Vereniging Vlaardingen komt op dinsdag 15 maart in dienstencentrum De Valkenhof aan de Frank van Borsselestraat bijeen om te luisteren naar een lezing van de heer H. Janse. architect bij de Rijksdienst voor Monumen tenzorg in Zeist. De dia-lezing begint om 20.00 uur. Filatelisten Dc Filatelistenvereniging Vlaardingen en Omstreken houdt op dinsdag 15 maart haar honderdste postzegelvei ling in zaal Triangel aan de Fransenstraat. Het begint om 20.00 uur. Schiedam Rheumapa tien ten In het Schiedamse diensten-' centrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 wordt dinsdag 15 maart een bijeen komst gehouden van de Rheu- mapatiêntenvereniging Nieu we Waterweg Noord. Voor vervoer kan worden gezorgd De bijeenkomst begint om 19.30 uur. In de pauze wordt er een kleine bingo gespeeld en de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen voert het to' neelstuk 'Tussen vijf en half zes' op. Nader inlichtingen bij' mevrouw Hoogdalem, teL 702029. met recht van koop, mooie 5-kamerflats in Vlaardingen Holy o.a. met c,v„ moderne keuken, badkamer met ligbad, plavuizen- vloeren, veel kastruimte. Direct te aanvaarden. Huurprijs per maand 695 - excl. service kosten. Bij koop netto maandlast plm. 500.- exc!. Tel. 070-46.88.84 H. A. M. Knijnenburg Tel. 070-64.51.23 b.g.g. 21.01.08. Lees ik hier dat 'n Rus zijn koningin kwijt is. Hoe kan dat nou? Bakkerij Lensvelt in Rijswijk, onderdeel van het Me- neba-concern, behoort met zijn 275 medewerkers tot één van de grootste brood- en banketbakkerijen van ons land. Binnenkort ontstaat een vacature voor de functie van Hue Bakkerijen B V ts eer> groot bakkersbedrijf m Rijswijk. Iedere dag bak ken wtj een uitge breid assortiment aan brood en banket, voor een groot aantal af nemers. HUS BAKKERIJEN De kandidaat werkt binnen een management-team dat voorts bestaat uit directeur, hoofd commerciële zaken, hoofd personeel en organisatie en de con troller. De bedrijfsleider geeft directe leiding aan brood- en banketproduktie, het bedrijfsbureau, de distribu tieafdeling en de technische dienst. Gegeven de procesmatige produktiewijze denken wij aan een technisch georiënteerde manager op HBO- niveau, met ervaring in het leiden van een produktie- eenheid in de levensmiddelenindustrie, bij voorkeur in een grote bakkerij. Op grond van het bovenstaande en de samenstelling van het management-team lijkt een leeftijd tussen de 30 en 40 jaar ideaal. Als u interesse heeft voor deze zware, maar uitda gende functie, kunt U dit laten weten aan de heer H. Koote, Hoofd personeel en organisatie, Hus-Lensvelt Bakkerijen B.V., Volmerlaan 12,- ■2288 GD Rijswijk (070-99.31.50).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2