SPORT WATERWEG 15 YDL drukt De Hollandiaan nog dieper weg VFC in hoek waar de klappen vallen Martinit laat winst liggen Reserves beslissen na rust Warnaar mist nog twee duels Spelers weten dinsdag meer Nol de Ruiter: 'Vreselijkslecht, punt uit' De Ruiter in spanning j Hans Voets: 'We klimmen er niet in' DRZ laat zich afbluffen Fortuna in tweede helft knock out Hoek van Holland: winst in slotfase RKWIK: tóch blijven hopen Hermes DVS 1 vergeet karwei af té maken DHS stunt tegen koploper DFC Rotterdams Nieuwsblad maandag RW 14 maart 1983 Almelo Het schaduwelf tal van SVV stelde tegen SC Heracles'74 pas in de twee de helft orde op zaken (2-1). De Schiedammers, die in Michael van Alphen en Mei vin Tjin-Tjoe-Lim de beste spelers hadden, kwa men in deze aantrekkelijke en vooral sportieve ontmoe ting op slag van rust met 1- 0 achter. Twee treffers van Tjin-Tjoe-Lim hielpen SVV in deel twee aan de dik ver diende drie punten. Ricky Tanis en Marcel van Hattem maken deel uit van de Rotterdamse selectie voor 16-18-jarigen, die dins dagavond in Uithoorn aan treedt tegen een Amster damse jeugdselectie. SVV 2 oefent dinsdagavond tegen Fe yenoord 2. In dit duel, dat op Harga wordt ge speeld en om 19.30 uur be gint, test SVV de A-jumor Peter de Heij (DHS). Velsen-Noord Leen Wamaar denkt nog niet aan een rentree. De libero van SVV» die in het tref fen met Volendam aan een botsing met ploeg maat Ger van der Heide een lichte hersenschud ding overhield, hoopt don derdag heel voorzichtig voor zichzelf de training te hervateen. Wamaar wit slechts dan aan een terug keer denken, als hij zich helemaal fit voelt Zelf neemt hij aan de eerste twee wedstrijden (Vitesse thuis en VVV uit voor de extra competitie) nog niet inzetbaar te zijn. Het is voorts aan te nemen, dat ook Frans Schaap tegen Vitesse aan dc kant blijf. De vinnige aanvaller heeft nog steeds hevige pijnen in de rug en meldt zich deze week opnieuw bij de doktoren voor on derzoek. Velsen-Noord Het hangt waarschijnlijk van de inspan ningen van voorzitter Cor de Vries af of de spelers van SVV dezer dagen hun ach terstallige salarissen over de maanden januari en februari ontvangen. De Vries heeft vanavond een gesprek met, zowel in aantal als in naam onbekende, externe geldge vers, die het mogelijk moeten maken, dat het bestuur van de Schiedamse eerste divisie club haar verplichtingen je gens de A-selectie kan nako men. Twee weken geleden werden de financiële perikelen op- nïeuw actueel, toen bleek, dat SVV andermaal niet in staat was de spelers te beta len. Secretaris Frans Eyken- broek liet met zekerheid we ten, dat deze periode beslist niet langer zou duren dan veertien dagen. Hetgeen m een gesprek met de spelers- raad (aanvoerder Leen War naar. Ruud van Dijk en Ri chard Dercks) door het volle dige bestuur werd bevestigd. Gistermiddag was de spelers- raad officieel nog niet inge licht over de nieuwe ontwik kelingen. Het is voor SVV van het grootste belang om de lopen de competitie zonder verdere kleerscheuren door te ko men. Voor volgend seizoen weet het zich verzekerd van een aantal uitkeringen, waar van het grootste deel wordt voortgebracht door de NOS- gelden. Bovendien moet het bestuur van SVV aan het Budget Bewakings Instituut (BBI) nog een bedrag van on geveer 30.000 gulden terug betalen, welk bedrag even eens onder de post 'onvoor zien' kan worden geplaatst Telstar- SVVeen constante ergernis - Henk Salari. Rob Koevermans. Velsen-Noord Nog aJ-ï tijd wacht Nol de Kuiter op een telefoontje uit Zwolle Hoewel PEC Zwolle's manager Henk van Gin kei de huidige oe- fenmeester van SVV had beloofd hem vóór 1 maart te informeren, is De Rui ter dik twee weken later niets wijzer. „Ik neem nu wel aan, dat PEC volgend seizoen met Cor Brom doorgaat", aldus De Rui ter. die m de Joop van deze week een eerste gesprek met het bestuur van SVV heeft, maar voorts buiten PEC Zwolle met geen en kele club concrete contac ten heeft Of Dc Ruiter bij SVV blijft, hangt niet alleen af van de financiële positie van de Schiedamse vereni ging. Eind vorige week vernam De Ruiter, dal hij maandag 21 maart defini tief uitsluitsel krjgt over de arbitragezaak die hy te gen zijn oude werkgever Wagenmgen heeft aange spannen De Ruiter „SVV had al eerder met mij wil len praten, maar dat is een week uitgesteld. Ik denk. dat dat te maken heeft me; dc gesprekken die De Vries binnenkort voert". Velsen-Noord Wrange mopjes over weg gebleven toeschouweis, die alsnog het ge lijk aan hun zijde mochten koppelen. Ach, over allerlei zaken die nauwelijks relevant waren, begeleidden Telstar en SVV op hun gang naar de eveneens naargeestig aan doende kleedgelegenheid. Alwaar de in de voorgaande negentig minuten op gedane ergernis door zowel Joop Brand als Nol de Ruiter gelukkig in alle eerlijkheid als een nauwe lijks aanvaardbaar schimmenspel werd afgedaan. Nul-nul was inderdaad de enig juiste afspiegeling van een van de eerste tot de laatste minuut oer- vervelende confrontatie, die aan de boorden van ,het Noürdzeekanaal welgeteld duizend toeschou wers naar sportpark Schonenberg had gelokt. De verrassing vloeide slechts voort uil de doos met taktische trucs, die bij Nol de Ruiter waar schijnlijk nooit een angstig lege bodem kent. Niet Aad van der Vlist, die in het prille verleden al va ker had bewezen op langere termijn vrije verdedi ger Leen Warnaar waardig te kunnen opvolgen, werd door SVV's oefenmeester Nol de Ruiter met door Donald Bax de organisatie van de laatste lijn belast, doch de flegmatieke Rob Koevermans. „Omdat ik Van der Vlist tegen dit Telstar veel be ter op het middenveld kon gebruiken", lichtte De Ruiter zijn 'vondst' toe. „Aad kan druk uitoefenen op een tegenstander, is intelligent en heeft ook nog kracht in huis. En, ik vind dat 'Koef' het op die plaats, behalve in het begin, zeker niet slecht heeft gedaan". Aan de verdediging lag het derhalve niet, dat SVV een machteloze indruk achterliet. De slechts lijfelijke aanwezigheid van Jan Konemann, later ingeruild voor Edwin Bleiksioot (De Ruiter: „Ik denk niet, dat ik voorlopig met hem doorga op links"), en Richard Dercks, die zich op de linker vleugel als een kat in een vreemd pakhuis voelde, zorgde er voor, dat SVV alleen in de eerste helft echt 'lekker' in de wedstrijd was. In die fase kreeg het wat kleine kansjes (Van der Vlist na een één-twee met de keihard werkende Ferry Meerhof en Harry van Kapel), maar ver toefde het veelal rond het eigen strafschopgebied. Serieus getest werd de degelijke Bas van Noort- wijk evenwel slechts na balverlies van Koever mans, die wat al te nonchalant wilde uitverdedi gen en ongewild Ron van Niekerk jn een ideale positie manoeuvreerde. Steunpilaren SVV, dat in Rob Kiebert (bedwong Terry Hen driks voortreffelijk) en Henk Salari goede steun pilaren had, werd na de harde woorden van De Ruiter („Vooral voorin was het in de eerste helft niets. Bijna iedere bal werd ingeleverd") nog ste viger op eigen helft vastgepind. Meerhof bleef verstoken van de steun van zijn buitenspelers, ter wijl Ruud van Dijk (vervanger van de zieke Ed win de Man) en Van Kapel uitsluitend het ge klungel van Dercks en Konemann moesten goed maken. Het overwicht van Telstar resulteerde in een tien tal hoekschoppen (tegen SVV twee) en een 'dot' van een kans voor laatste man John Verschoor. Met een dieptepass bediende hij de sprintende Van Niekerk, dook de 'zestienmeter' in om ver volgens de voorzet op maat slechts op de subliem reagerende vuisten van Van Noortwijk uiteen te zien spatten Hel was, nogmaals, het enige mo ment, dat iets met écht voetbal te maken had Natuurlijk, fantastisch gekeept", merkte De Rui ter later op „Maar Joop Brand heeft natuurlijk gelijk als hij zegt. dat Verschoor die bal ontzettend dom inkopte Maar goed ook. dat er geen doelpunt viel. Noch SVV, noch Telstar verdiende te win nen. Het was vreselijk slecht, punt uit Maar", be schermde hij zijn ploeg, „het was geen opzet van de jongens. Als je daar van uitgaat, kun je beier stoppen..." Opstallingen: SVV: Van Nocrtwijk, Kiebert, Koevermans, Salari, Van dér Helda; Meijboom, Van Dijk, Van d«r Vlist; Konemann (67e Bleiksioot). Meerhof en Oercks Telstan Nederburgh; Wei/era, Verschoor, Schoo, Mulder; Aubrun, Ksmphues, Kuut; Nan, Van Niekerk (78e Haver kort) an Hendriks. j Schiedam SVDPW blijft het in dc afdeling meer dan goed doen. Tegen Metro werd het een 0-2 overwinning, MSV '71 was veel te sterk voor Eureka en won zonder problemen met 1-3. Demos en Progress kwa men niet verder dan een 0-0 deling, terwijl DRZ zich het afbluffen door Real Parbo: 3-2. Metro-SVDPW 0-2 Een uiter mate verdiende overwinning voor bet team van Sander van der Hoek. De Schiedammers hadden in de eerste helft al een groot overwicht, maar kon toen niet tot scoren komen. In de tweede helft opende Leo Alberts de score, waarna Chris Verwiel het karwei definitief afmaakte: 0-2. Progress-Demos 0-0 Demos had de wedstrijd in de eerste helft moeten afmaken. Toen kregen de Schiedammers de beste kansen van de wedstrijd. In de tweede omloop toonde Progress zich de veel betere ploeg. Ook de thuisploeg kon echter niet scoren. De A-junio ren Peter Verschuren en Ron Tetteroo maakten een bevredi gend debuut voor Demos. Real Parbo-DRZ 3-2 DRZ vergat in het eerste bedrijf te voetballen. Real Parbo profi teerde dankbaar van de afwe zige instelling bij de Schie damse spelers en scoorde prompt drie doelpunten. In de tweede helft hervond DRZ zich. Via Cees Bruinsel en Henme van Dam kwam de ploeg van Harry van Haaren terug tot 3-2, maar paal en lat stonden de gelijkmaker in de weg. Eureka-MSV *71 3-2 Na een uiterst onsportieve wedstrijd, die niet in de hand werd ge houden door de scheidsrech ter, won MSV '71 toch ver diend met 1-3. Ron Kolsehein opende na een pass van Nano Caron de score. Voor de rust werd het nog 1-1, maar het was Rennie Boekstaaf die MSV '71 weer op voorsprong bracht. De doelpuntenmaker kon echter direct het veld ver laten met een blessure. Een minuut voor het einde werd het 1-3 door een treffer van Ron Kolsehein. Peter Harm- sen liep tegen een boeking op. Fet duel om de bal bij VDL-De Hollandiaan (2-0). Zwijndreeht Dat de tweede helft van de wedstrijd Zwijn dreehtFortuna Vlaardingen (2-1) weinig meer met voetbal had te maken, is elders op deze pagina uitvoerig te lezen. Feit was dat de formatie van Jan Postema in die periode fi naal onderuit ging en alle Viaardmgers hier de scheids rechter massaal de schuld van gaven. De wedstrijd was bijzonder be langrijk. De winnaar behield namelijk de aansluiting met de top in de tweede klasse en Zwijndreeht doet nu (vooral door het verrassende verlies van koploper DFC) weer vol op mee. Fortuna begon uitersL voortva rend. Ron BerveHng scoorde met een kopbal 0-1. Jan Poste ma over de zo memorabele tweede helft: „Eerst een kei harde knal waarbij ze de arm van Henk van Uitert er zo wat afschoten en toen gaf ie een penalty en wat er daarna alle maal gebeurde was helemaal ongelofelijk. Ze liepen m'n keeper (Remi Leerdam) zo'n beetje de kantine in. Hij ligt daar geblesseerd en die man laat gewóón doorspelen." Het betekende wél 2-1 en de rol van Fortuna lijkt dit seizoen, al is Postema tóch nog steeds optimistisch, uitgespeeld. Vechtpartijen Zwijndreeht Kort voor het einde van het treffen tussen Zwijn dreeht en Fortuna Vlaar dingen werd er tot twee keer toe stevig gevoch ten door toeschouwers. Ook enkele Vlaardingse spelers meenden zich met de incidenten te moeten bemoeien. Een supporter van Zwijn dreeht vond het nodig constant met zijn vuis ten op de dug out van Fortuna te moeten beu ken. Toen een wisselspe ler van Fortuna daar ge noeg van kreeg en ver haal ging halen, is er door één van de betrok kenen gespuwd. Daarop ontstond de knokpartij waarbij al snel een twin tigtal personen was be trokken. Nadien laaiden de gemoederen wederom op, toen weer iemand een klap uitdeelde. Ook al, omdat de politie een oogje in het zeil hield, werd de onrust nadien ingedamd. Maassluis Ten koste van de Hollandiaaan heeft VDL de kans gegrepen om verder uit de degradatiezone te geraken. Vóór de aanvang van de streekderby was het verschil al vier punten in Maassluis voordeel. Na afloop (2-0 voor VDL) was dat verschil tot zes punten uitgebouwd, zodat VDL voorlopig uit de zorgen is. Voor De Hollandiaan daarentegen lijkt het derdeklasserschap bijna voorbij, want van een instelling van een ploeg in nood was geen sprake. „Terwijl het bij ons in de eer ste helft toch wel goed liep", aldus de sip kijkende trainer Hans Voets, die Mar van der Cijs node miste omdat hij moest biljarten (1). Voets miste verder nog de geblesseerde Rob Maat en de geschorste Wim Mulder. Waarmee de tweemans-voorhoede (Ben Floridas en Kees van der Vel de) was verklaard, en de ove rige aanvallende impulsen van het middenveld moesten ko men. De eerste van de twee droom- kansen was in de twaalfde mi nuut voor Ben Floridas, De donkere spits wilde er echter een mooie goal van maken en dat bood doelman Cees van Eyk gelegenheid om alsnog in te grijpen. De tweede uitge speelde kans was voor Renê de Vette, maar die schoot net over. Pas in het rustsïgnaal te kende Hans Bos voor het eer ste Maassluise schot. In de tweede helft had VDL het beste van het spel. Het leidde ook tot een voorsprong, al was daarbij de hulp van De Hollandiaan nadrukkelijk aan wezig. Eerst werd een kogel van de voor Mart van Gijzen ingevallen Marcel van der Vaart nog geblokkeerd, maar in de twintigste minuut was het raak. Hans Bos gaf de bal na een misverstand in de Vlaardingse defensie het laat ste duwtje: 1-0. Van een te verwachten alles- of-niets offensief van De Hol landiaan was verder toch geen sprake. „We zijn geen bikkel- ploeg", aldus trainer Voets. „We klimmen er niet in. De Hollandiaan staat al vier jaar onderaan en een aantal spelers berust daarin. Dat ik toch voor een tweede jaar blijf, komt omdat ik de kern van de ploeg nog te goed vind om te ver trekken". Even zette De Hollandiaan de Maassluise tegenstrever nog onder druk, maar het kwam niet verder dan een door Jaeo Kwant royaal gemiste uitste kende scoringskans. Verder heerste Cees de Man in de de fensie en kwam er slechts wei nig door tot Cees van Eyk. Totdat de wedstrijd drie minu ten voor tijd definitief in het voordeel van VDL werd be slist. Bij een counter was Jan van Altena niet zelfzuchtig door de bal op maat aan Geor ge Kouwenhoven te offreren: 2-0, „Door ons spel in de twee de helft hebben we verdiend gewonnen", merkte Ger Rob- bemond tevreden op. Capelle aan den IJssel Mar tinit is er niet in geslaagd twee punten te behalen in het duel met het in degradatieperikelen verwikkelde De Zwervers. De Schiedamse derdeklasser bleef in Capelle op 1-1 steken. Martinit startte overdonde rend. In het eerste kwartier waren er al legio kansen. Eén ervan werd omgezet in een doelpunt, maar zelfs tot verba zing van de Zwervers' grens rechter zag de scheidsrechter buitenspel m de treffer van Aad Gouka. Martinit zakte hierna diep weg en De Zwervers scoorde even voor rust 1-0. In de tweede helft kwamen dc Capellenaren nauwelijks meer over de mid denlijn. Uit de serie ontstane mogelijkheden was het uitein delijk alleen Cees Hoogwerff, die de doelman éénmaal genie pig verschalkte. Den Haag In een rommelige en van beide zijden hard ge speelde wedstrijd heeft Hoek van Holland een verdiende over winning behaald bij het Haagse ADS Kraayenstein: 1-2. De 'Hoekers" kwamen vrij snel op achterstand, maar hei was Hand de Boer, die de stand nog voor rust in evenwicht bracht Negen minuten voor tijd bezorgde Dick Burg de vierdeklasser de twee punten. Vlaardingen Die zo memorabele 24e minuut van de tweede helft hield de gemoederen tot ver na de wedstrijd verhit. Gaf die inzet van VFC'er John van Mil nu wel of niet recht op een 1-1 stand? Scheidsrechter Ton Boer oor deelde dai de bal de doellijn niet gepasseerd was. Zo bleef het 0-1 en scoorde Overmaas in de slotfase zelfs nog een keer: 0-2. Teun Kornaat leek zich halverwege die tweede helft vast te lopen bij de hoekvlag, Heel verras send slaagde hij er echter toch in een voorzet bij de tweede paal ie fabriceren. John van Mil zette in, Overmaas-doelman Bert van Houten kreeg er nog een hand tegen, maar voor de Vlaardingers was het duidelijk dat de bal 'zóóó'n stuk' over de doellijn was. De spelers van VFC reageerden furieus toen de scheids rechter gewoon door liet spelen. De weinig complimenteuze betiteling die voor hoedespeler Harry Schuiten de man in het zwart gaf (de korte achternaam van Jan met het voorvoegsel Vuile') betekende voor Schui ten, net 'hersteld' van een vorige schorsing, een enkele reis kleedkamer. Daarvóór was back Paul de Jong al geboekt na een "Holy-zieken- huis-overtreding" op de, op dat moment nog, beweeglijke Rotterdamse spits Hans Lapré. VFC, zonder Pet^r Jeup (disciplinaire maatre gel) is na gisteren wei heel erg vast op de laat ste plaats terecht gekomen. Beide concurrenten (DHL en DHS) behaalden punten. Zondag staal de belangrijke derby VFC-DHS op het pro gramma. Wie gistermiddag aan de Sportiaan was moet óók geconstateerd hebben, dat VFC niet genoeg 'fighters' in de ploeg heeft om doel matig degradatievoetbal te kunnen spelen. Ook Overmaas overtroefde de opponent veelal op felheid. Dit dan met uitzondering van het eer ste kwartier. Toen drongen de Vlaardingers fel aan. Zeven corners, maar geen doelpunt. Na 25 minuten was het wél aan de andere kant raak. Een verloren duel op het middenveld (hoe ste reotiep!) en de snelle spits Hans Lapré speelde met één simpele voetbeweging laatste man Pim van der Burg, door de benen, uit, om vervol gens met een schuiver in de verre hoek ook doelman Jack den Herder kansloos te laten. VFC kreeg met name in de tweede helft vele riante mogelijkheden. Teun Kornaat had diver se malen weinig geluk met zijn schoten en ver vloekte steeds weer de formidabel keepende Van Houten. Zoals zo vaak viel het doelpunt aan de andere kant. Even voor tijd kwam de aanvoerder van Overmaas, Wim Goedhoop, met zijn hoofd hoger dan de wanhopig graaien de handjn van keeper Den Herder: 0-2. Vlaardingen RKWIK hoeft zich ook na het zo veelste verlies (0-2 tegen Fios) nog niet bij een de gradatie naar de RVB neer te leggen. Drie ploegen met een bedroevend laag aantal punten gaan name lijk uitmaken wie er straks de klos is. De Vlaardingers speelden met name in de eerste helft fris aanvallend voet bal. Een grove blunder in de verdediging, vlak voor rust, werd echter resoluut afgestraft door Fios: 0-1, Alle goede bedoelingen voor de tweede helft wer den na een paar minuten al weer in de grond inge boord, toen Fios 0-2 liet aantekenen. RKWIK pro beerde het nog wèl. Er kwamen kansjes, maar een goede keeper èn onzorg vuldigheid aan Vlaarding se zijde stonden een tegen treffer in de weg. l Den Haag Hermes DVS kwam tegen VIOS niet verder dan een 2-2 deling In de eer ste helft kregen de Schiedam mers dc beste kansen om Jie ontmoeting ie beslissen. Routi nier Co Goudnaan opende Jle score Een schot van Hans de Roos belandde op de lat, waar na Goudnaan de bal m.tor voor het inkoppen had: 1-0 J Co Goudnaan eiste in de twee de omloop al snel een nieuwe hoofdrol op. Hij verspeelde knullig de bal Uit de daarop volgende corner kon Van Liter vrij inkoppen: 1-1. VIOS ging er keihard tegenaan, tjet schuwde grove acties met £n Hermes DVS had duideljjk moeite met de speelwijze win de thuisploeg. *t Tot overmaat van ramp voor de bezoekers kwam VIOS Jip 2-1 door een treffer van Bot- tist. Doelman Hans Jonger dacht dat de bal naast am gaan, maar de bal verdween achter hem m het doel Met Fred Meerhof en Cock «de Zwart als invallers voor Gou dnaan en Botjek, opende Her mes DVS een slotoffensief. Via Ene vna der Gaag werd het tien minuten voor hel einde van de wedstrijd alsnog gelijk 2-2. Dordrecht Het Schiedamse DHS heeft vriend en vijand verbaasd door koploper DFC in Dordrecht een 2-1 neder laag toe te brengen. Trainer Henk Konemann had voor de geschorste spits Danny Molendijk (zes wedstrijden) een extra middenvelder inge zet en het 'counterspelletje' dat de Schiedamse tweedeklasser speelde, verliep voortreffelijk. DHS moest echter eerst op achterstand komen. Een vloei ende aanval van de Schiedam mers, vlak voor rust. eindigde bij Ruud Kloppers. Zijn schot kwam via de onderkant van de lat er weer uit en de direct hierop volgende uitbraak van DFC resulteerde in een doel punt: 1-0. De Schiedammers kwamen 'al snel na de theepauze op gelijke hoogte. Joop Koster kreeg een dieptepass op het juiste mo ment voor zijn voeten: 1-1. Even later strafte Jan Vierge ver een grove verdediging*- fout af en bracht hij DHS op voorsprong. DFC drong na dat doelpunt fel aan. Er ontston den hachelijke situaties voor het doel van Jos Sparla, maar de beste kansen bleten voor DHS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5