a SPORT WATERWEG Eerste nederlaag Spirit WIKzonder moeite langs Shell MVC verslaat koploper 111 Éikfij Green Eagles in beker finale Asvion op eigen veld onderuit Fortuna en Olympus'70 vooraan in Staelduinse bosloop 4 RZ: geen geld voor Sideris HCG mist Bouwman Marcel Boertje teruggewezen Oliveo in de prijzen Botterdam nog niet kansloos Geen revanche Bestebreurtje Arbitrage drukt stempel op Actief- Snelwiek Iskary moeite metWestphal Mentinks winnen racket- vijf kamp Deetos en Fortuna in de finale Armand Gerritsen scoort vijf maal winnaar John McEIdowney terug bij ADO Bridge-winst team Niemeijer Rotterdams Nieuwsblad maandag 14 maart 1983 RW "Vfraardingen In de tweede helft van de veld- competitie bij de hockey ers ontving Spirit de he ren van Pollux. De eerste nederlaag van Spirit in dÉ?ze competitie was met een een feit: 0-2. De da mes van Spirit ontvingen Leonidas en wonnen met 1-0. De heren van Asvion sjbeeiden uit tegen Groen Geel en hier werden de punten gedeeld 1-1. De dames van Asvion ontvin gen Waranda en Asvion ging met 0-2 ten onder. De dames van Pollux speelden uit tegen Ever green en wonnen zeer verdiend met 0-1. De he ren van Evergreen speel den gelijk tegen Dopy: 1- i; Groen Geel-Asvion <h) 1-1 Eén matte wedstrijd met wei nig tempowisselingen, waar door in de eerste helft niet werd gescoord. In de tweede helft ging Asvion offensiever spelen. De straf corner verhou ding liep op tot 2-10. Deson danks scoorde Groen Geel 1-0 vanuit een slrafcorner maar zeven minuten later maakte Ronald Jacobs gelijk, eveneens vanuit een strafcorner. Asvïon-Waranda (d) 0-2 As vion stond drie punten achter op koploper Warandfr. In het begin ging het er uiterst ner veus aan toe. Na zes minuten spelen scoorde Waranda 0-!. uit een fout in de verdediging van Asvion. De thuisploeg ging toen beter spelen, maar door pech en onnauwkeurig- hèid kwam het niet tct scoren. Westland/Waterweg Noord Tydens de zaterdag in hel Staelduinse Bos gehouden veertiende bosloop, manifes teerden de atleten van het Westlandse Olympus'70 en het Vlaardingse Fortuna zich op het voorste plan. Bij de man nen was de drie kilometer een kómplete Olympus-aangele- genhcid. terwijl de zes kilome ter voor Fortuna uit Vlaardin- g^n was. In totaal werd er deor ruim driehonderd deel nemers aan de bosloop meege daan. Djink zij hel prima voorjaars weertje en de soepel lopende organisatie, was de bosloop zo- wél voor deelnemers als toe schouwers een geslaagd evene- trfenl. De meeste meedingers liepen in de recreatieve sfeer eh naar gelang de afstand van drie of zes kilometer draafden zij één of twee rondjes voor een appel en een medaille d$or het bos. Omdat het de organiserende Sfeelduinkliiters gebleken is dat de zes kilometer het meest in trek was. wordt daar vol gend jaar wat aangedaan. Bij hét derde lustrum kom er een afstand van twaalf km. bij. „De mensen komen steeds meer op de langere afstand af1', aldus organisator Fokko Abbas. „Dank zij Gerard Nij- boer is ook in Nederland de populariteit voor de lange af stand toegenomen. Kijk maar eens naar de marathons in Amerika, daar komen duizen den mensen op af". Winnaars Bij de meisjes tot en met twaalf jaar werd de drie km gewonnen door Marion de Bloois uit Maasland in 15.10. Tjveede was Miranda Groene- wegen ('s-Gravenzande) in 15.15 en derde Judith van Marrewijk (Kwirusheul) in 15.15. Bij de jongens tot en met twaalf jaar was Arno Buiten weg (Hoek van Holland) in 13.00 de snelste. Tweede was André Steentjes (Maasdijk) in 13.20 en derde Vincent van der Berg in 13.50. De drie kilometer voor de vrouwen werd gewonnen door Itïa van der Voort ('s-Graven zande) in 12.30, tweede was Renate Poelman (Maasdijk) in 14-15 en derde Mariëtte van dér Wel in 14.30. De drie kilo meter bij de mannen was de triomf voor Olympus, waar van de eerste drie lid zijn. Eerst werd Michel van.; der Plas ('s-Gravenzande) in 10.25, tvveede Hans Kemper (Poel dijk) in 10.30 en derde Theo Wals ('s-Gravenzande) in 10.35. Dje zes kilometer bij de vrou wen werd gewonnen door A. Rpskam-Ykema uit Maassluis in 30.30. Tweede werd Inge de Reuver in 32.40 en derde Lisa Ham in 33.40. De zes kilometer brj de mannen was voor Fortu ne atleet Gerrit Langstraat (Schipluiden) in 21.30, Achter fifiishten zijn clubmakkers G^udentio Lecca (Maassluis) iirx 21.30 als tweede en Kees Heydra Fyiaardingen) in 21.55 als derdjp I In de tweede helit scoorde Waranda 0-2. Spirit-Pollux <h) 0-2 Een ma tige partij van Spirit vanwege de angst om te verliezen (Spi rit was tot nog toe ongeslagen) en een goede wedstrijd van Pollux, dat zeer goed en geroe- peerd speelde. In de eerste helft scoorde Ad Bau 0-1 na een onderschepte pass van de Spirit-verdediging. In de twee de helft maakte Ad Bau de score vol na een voorzet op maat. Spirit-Leonidas (d) 1-0 Het was een gelijkopgaande ont moeting, waar het spel op het middenveld was geconcen treerd. In de laatste vijf minu ten kon Spirit de score ope nen: 1-0. In de tweede helft werd Spirit onder druk gezet maar kon toch de nul handha ven. Evergreen-Pollux (d) 0-1 Pollux speelde van het begin tot het einde aanvallend. Pol lux kwam al na vijftien minu ten spelen op een voorsprong, maar kon deze ondanks vele kansen niet uitbreiden. Evergreen-Dopy (h) 1-1 In de eerste helft was het Dopy dat de betere ploeg was en de sco re op 0-1 kon brengen. In de tweede helft speelde Ever green beter en na vijftien mi nuten maakte Errol Bullman gelijk uit een straf push. De laatste twintig minuten verlie pen rommelig, maar geen van beide ploegen kwam nog tot score. De dames van Asvion wa ren niet opgewassen tegen Waranda. kWHin m Vlaardingen De Schiedam- se waterpoloploeg SZC hand haafde de vierde positie op de ranglijst door te winnen van het Rotterdamse SVH (10-4). In de Vlaardingse derby wa ren het de WÏK-heren die de winst naar zich toehaalden. Het ging ten koste van Shell: 10-2. Viking (heren) behaalde een 4-1 overwinning op Alke made. RET 2, dat op de tweede plaats stond, werd verslagen door de heren van het Vlaar dingse V2C (5-8), De dames van VZC verloren van DKD: 5-8. SZC-SVH (h) 1(M SZC kwam uit tegen het in degradatie nood verkerende SVH. In het begin vatten de Schiedammers hel karwei te licht op. Toch kon SZC tweemaal tot scoren komen. De tweede periode werd afgesloten met een 6-2 stand in het voordeel van de Schiedamers. In de volgende periode kwam de Rotterdamse ploeg even terug (6-4), maar het was uiteindelijk SZC, dat spel naar zijn hand zette. De eindstand werd 10-4. Gezien het krachtsverschil was deze winst op zijn plaats en hand haaft SZC de vierde plaats, VZC-DKD <d) 5-8 In een ge lijkopgaande wedstrijd was het DKD, dat de kansen beter be nutte. Binnen een minuut scoorde VZC, maar DKD maakte al snel een tegendoel punt. Tot het einde van de eerste helft ging de strijd op gelijke manier verder (3-4). De derde periode verliep ongeluk kig voor VZC. Yvonne Ver- maat speelde verdedigend sterk, maar kon niet verhinde ren dat DKD driemaal scoorde (3-7). De uiteindelijke neder laag van de Vlaardingse dames is door deze mindere periode te verklaren. Janet Konings en Bea Klarenbeek maakten elk nog één doelpunt en brachten de eindstand op 5-8. Viking'60-AIkemade <h) 4-1 Viking begon zeer gemoti veerd. maar liet in het begin enkele goede kansen onbenut. In de eerste periode kon Vi king wel tweemaal tot scoren komen. Het spel ging vervol gens gelijk op. Henny Zijlstra maakte het vierde doelpunt voor de Vlaardingers. Vanaf de Viking helft zwom hij op en passeerde de keeper gena deloos. In de derde periode scoorde Alkemade uit een man-meer situatie. Dit bleek het begin van een offensief, maar de Vlaardingse keeper Peter Weeda keerde vele kan sen. In de laatste periode wa ren de beide ploegen 'kapot' en bleef de stand 4-1. RET 2-VZC (h) 5-8 VZC speelde tegen nummer twee op de ranglijst. Door goed spel kon het de Rotterdamse ploeg op afstand houden De Vlaar dingse keeper Ruud Buurland moest het water verlaten, we gens provocerend optreden. Dit had geen gevolgen voor dc Vlaardingers. Zij lieten RET 2 achter zich met 5-8. WIK-Shell (h) 10-2 Een derby tussen twee ploegen die elkaar door en door kennen. Shell, vrijwel zeker van degradatie, en WIK, dat vecht om daaraan te ontkomen. WIK begon sterk en kwam al snel op een 3-0 voorsprong. Shell had het moeilijk en had geen antwoord op het spel van WIK. Het leek of alles lukte bij Wik. Zonder veel problemen kon WIK doorstoten naar de 10-2 eind stand. Door dit verlies is de positie van Shell nog hopelo zer geworden. De heren van SZC wonnen eindelijk weer eens. W .A.. X. Maassluis Na twee moei zaam bevochten overwinnnin- gen konden de basketbalheren van het Maassluise Green Eagles opgelucht ademhalen. Voor het derde achtereenvol gende jaar staan zij in de fina le voor de Nederlandse B-be ker. Het eerste dames team won van het op bezoek ko mende Arhemïa Eagles. Green Eagles-Kinheim (h) 83-78 Mei een voorsprong van vijf punten uit de eerste wed strijd startte Green Eagles de returnwedslrijd tegen het Haarlemse Kinheim. Tot de pauze (37-38) bleven beide teams dicht bij elkaar. Aan Maassluise zijde was Wim Kannegieter in die periode de stuwende kracht. Na rust maakte de ploeg van coach Jaap Boon korte metten met de Haarlemse gasten. De felle man-to-man verdediging le verde Kinheim onoverkome lijke problemen op. Onder lei ding van de veelvuldig scoren de Peter van der Waal liepen de Maassluisenaren uil naar 59-45. Door slordig spel ging deze voorsprong verloren en kwamen de gasten terug tot 79-78, Door het overschakelen naar een man-to-man verdedi ging van Kinheim wonnen de Maassluise naren toch nog ruim. Green Eagles-Arnhemia Eagles (d) 58-48 Coach Kees Brugman vond dat zijn basket baldames een slechte wedstrijd speelden tegen het in de on derste regionen verkerende Arnhemia. Desondanks be haalden zij ook nu weer twee punten. De tweede competitie plaats wordt hierdoor steeds zekerder. Een stroef draaiende aanval tegen de een-drie-een zone verdediging van de be zoeksters was de oorzaak van de kleine (28-23) voorsprong voor Green Eagles bij de pau ze. Na de thee liep de thuis ploeg uit naar 38-29 in de vijf de minuut. Een agressieve verdediging en de goed schie tende Ingrid van der Kuil (24 punten) zorgden ervoor dat de Arnhemse gasten niet dichter bij kwamen. Vlaardingen Het eerste he renteam van de vol ley ball ver eniging Broleco Vlaardingen reisde dit weekeinde af naar Zevenhuizen om daar vervol gens te verliezen met 3-1 van de gelijknamige vereniging. De Vlaardingse dames lever den een uitstekende prestatie, door van het Voorburgse To- negido te winnen met 3-2. Both Partners Schiedam bracht er daarentegen niets van terecht tegen The Smash (3-1). De heren van MVC moesten aantreden tegen kam- pioens-kandidaat CVV. De Maassluise ploeg won met 3-0. De Maassluise dames moesten het afleggen tegen het Delftse Tornado. Zevenhuizen-Vlaardingen (h) 3-1 In de anderhalf uur durende wedstrijd hebben de Vlaardingers maar vier pun ten minder gescoord dan de thuisploeg. Van een echte ne derlaag is dus geen sprake. Het grote manco was, dat de heren het aflieten weten op beslis sende momenten. Het uitval- Schiedam laat het afweten len van Joop Tinkhof kan ook als bepalende factor worden aangewezen. Voor het publiek was het in ieder geval een aantrekkelijke wedstrijd. De setstanden waren: 15-13, 10-15, 19-17 en 15-10. Vlaardingen-Tonegido <d) 3- 2 De eerste twee sets werden door de Vlaardingers verloren met 17-15 en 7-15. Dit werd veroorzaakt door veel per soonlijke fouten en onzorgvul dig spel. In de derde set wer den de rollen omgedraaid, ook ai bleef het spei erg rommelig aan Vlaardingse kam. In deze set kwamen de dames veel sneller tot scoren, wat de te genstander onder grote druk zette (15-8). In de vierde set ging het tot 13-13 gelijk op. Bij deze stand liepen de emoties hoog op en zelfs de scheids rechter kwam in de proble men. Door een aantal blunders van zijn kant werd de Voor burgse coach zo geïrriteerd, dat alleen een rode kaart hem lol bedaren kon brengen. De set werd met 15-13 gewonnen door de Vlaardingsen. In de vijfde, beslissende set had de thuisspelende ploeg een voor sprong van 9-0 opgebouwd. Vreemd was dan ook dat de tegenstansters tot 11-11 terug wisten te komen. De set werd uiteindelijk gewonnen door de Vlaardingsen met 16-14. The Smash-Schiedam (h) 3-1 Op papier zou Schiedam deze wedstrijd met gemak moeten winnen. Door een aantal bles sures en ziekte bleek de waar heid anders. De eerste set werd nog gewonnen met 14- 16, maar daarna zakte de Schiedamse ploeg meer en meer af. In de tweede set ging het tot 9-9 gelijk op. Bij deze stand kreeg de Castricummers er genoeg van en strafden hun tegenstanders genadeloos af (15-9). In de derde en vierde set mocht Schiedam nog maar vijf punten maken. Armoe troef dus. MVC-CVV <h) 3-0 De num mer een tegen de nummer twee. CVV kon het kampioen schap behalen wanneer ge wonnen werd van MVC. MVC had heel andere plannen en ging er van het begin af aan fanatiek tegenaan. De eerste twee sets werden heel knap door de thuisploeg naar zich toegetrokken <15-9 en 15-12). CVV had nu wel door dat het toch voor de titel moest knok ken en sprintte dan ook, in de derde set, naar een 1-9 voor sprong toe. Door een goede concentratie en een enthou siast publiek wisten de heren deze klap goed op te vangen en de set werd nagenoeg met 15-13 gewonnen. Al met al een bijzonder goede prestatie van de maassluisers, die door deze winst hun kans op promotie aanzienlijk hebben verstevigd. MVC-Toraado (d) 0-3 Om de dreigende degradatie te voor komen moesten de MVC-da- mes op zijn minst deze wed strijd zien te winnen: Vanaf het begin was al duidelijk dat de dames hier niet echt in ge loofden. In de eerste set bouw den de dames een voorsprong op van 11-8, die op een hopelo ze manier werd deze voor sprong weggegeven en de set werd verloren met 11-15. De tweede set bood ook al geen hoop. De Delftse dames wan delden roet 4-15 over MVC heen. De laatste set werd met 12-15 verloren. Rotterdam Het ie kommer en kwel bij de Nederlandse basketbal club* op dit moment. Bij Rotterdam- Zuid mag men zeker niet ontevre den zijn over dit seizoen. Bovendien gaat de sponsor door, maar door enkele tegenvallers heeft men toch geen geld meer voor een fulltime- coach en dat betekent dat coach Chari* Sideris vriendelijk werd be dankt algelopen week. Ondanks deze perikelen. Rob Visser en Chris Brust zijn er volgend seizoen ook niet meer bij, won Onro/Rotterdam- Zuid loch nog van Coveeo/WBert: 87-91. RZ won vooral op snelheid, maar niat nadat coach Sideris in woede een reclamebord had neer getrapt en daarbij een gekneusde voet opliep Scoren RZ: Bottse 21, De Waard 18, Visser en Brust 16. Scores De RZ-dames hebben het in Tub- bergan tegen Jolly Jumpers veel moeilijker gehad dan de 54-72 uit slag doet vermoeden. Rotterdam Het waren droeve ge zichten ns afloop van de 2-3 neder laag tegen HGC, dat twee steunpila ren, Roderick Bouwman (rugblessu re) en Paul van Aas moest missen. Klein Zwitserland stuitle in Vught op een ongeïnspireerd MOP: 6-0. Amsterdam en Kampong streden schier Klein Zwitserland om de tweede plaats. Amsterdam werd na een turbulente slotfase met 5-3 de De heren van het Rotterdamse Vic toria zijn nogal eens tot een stunt in staat. Vooral de sterkere teams heb ben hun handen vol aan het techni sche Victoria. Dit maal moest koplo per Groningen er in een spannende wedstrijd in Rotterdam aan geloven: 3-2. Vooral Willem Ledeboer was met twee treffers, waarvan een uit een strafpuah, in grootse vorm. Joost de Ruiter scoorde eveneens. Bij rust was de stand nog 1-1. Het resultaat van Rotterdam was para doxaal. De formatie van Kan Schwanlje verloor met 3-2 van het Eindhovense EMHC, dat de onder ste plaats bezet. flollefdam Voor het badminton- circuit was er dit weekeinde op maar liefst drie fronten strijd. Het B- toernooi van Ommoord werd op overtuigende wijze gewonnen door Jan Gerritae van hal Haagse Drop Shot. In de finale versloeg de dis tri ctsjeugd kam pioen circuitleider Marcel Boertje (De Ritte) met de al leszeggende cijfers 15-7 en 15-4. Beide rivalen delen nu de eerste plaats met 70 punlen, gevolgd door Luc van Wanrooy met 50 punten. Zeer opvallend verder opnieuw de prestaties van Metro's Wijnand van Pelt. Naast een bronzen medaille in de single (18-16, 12-15 er 15-10 zege op Ton Wijers), schreef hij samen met Jan Maassen het herendubbel op zijn naam. In de finale waren Jan Gemtse en Björn Korporaal kans loos (15-8 en 15-9). Bij de dames moeit Diana van der Wielen (De Ritte) ditmaal haar meerdere erkennen in Lia Jansen van PBC (11-4, 4-11 en 6-11), maar blijft niettemin leiden. In de C-klas- se was de finale bij de heren een vederlichte aangelegenheid. Ranglij- staanvoerder Nick Domburg pakte nog eens 100 punten ten koste van Cees Brem (4-15. 15-11 en 15-2). De voor eigen publiek optredende Ton Terheijden legde beslag op een fraaie derde plaats. De finate bij de dames waa voor Brenda Groenen dijk (Meieoor), vóór Astrid van Driel van PBC (7-11, 11-7 en 11-3). Rotterdam Maar liefst vijfmaal wist de turnvereniging Oliveo be slag (e leggen op de eerste plaats bi| de verenigingakampioenschap- pen van de NKGB in de Prins Alexanderhal. Aan dit massale toer nooi nomen zestig groepen deel, die alle onder leiding elonden van Theo Jurgens. Rotterdam Rotterdam heeft zich net op tijd hersteld van de inzinking die de ploeg aan het begin van de nacompetitie beleefde. De Rotter damse waterpoloërs wisten de lasti ge uitbeurt tegen Polar Besrs met 5- 4 in hun voordeel te beslechten en maken nog alle kans op een tweede plaats in die nacompetitie. Langzaam maar zeker vall het doek over SVH. Het verloor nu weer met 10-4 van SZC. SVH kwam in de der- do periode nog knap terug (van 5-1 naar 6-4), maar daarna zakte de I 1^1 ploeg volledig weg. Scores: Cato van Dam (3x) en Gerard de Heer. Rotterdam De finale van het kam pioenschap hoofdklasse libra waar in een deelnemer het na de derde ronde voor gezien hield, ia een her haling geworden van de eindstrijd om de Ophotf-beker. tn de beslis sende partij stonden Wout Verhoe ven (LMO) en John Bestebreurtje (Vriendenkring) evenals in de be kerstrijd tegenover elkaar. Enkele weken geleden toonde Wout Ver hoeven zich oppermachtig en ook in Imperator,waar DRS-wedstrijdlekfer Leen Kerkum het vroegtijdig op- slappen van een speler knap op ving, liet Verhoeven er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. In zestien beurten (220-145) wees hij Bestebreurtje resoluut terug. Rotterdam De handbalderby lus sen het reeds gedegradeerde Actief en Snelwiek ia door Actief met 14-11 gewonnen. De formalie van Cock Knetaman keek bij de rust nog te gen een 6-7 achterstand aan. Vooral in de beginfase was het doelman Ron Lubeek die Snelwiek san de lei ding hield. He! was jammer dat de zwakke ar bitrage een stempel drukte op de derby. Actief leek naar een mime overwinning te gaan maar Snelwiek herstalde zich. De degradant deed met de .14-11 overwinning het nodi ge moraal op om de komende veld- competitie met vertrouwen lege- moet te gaan. Ancora kreeg in Den Haag geen' kans om tegen Wings twee punten: mee naar huis te nemen. Via een 12. 12 ruststand werd er met 23-18 ver loren. Ancora werd in de eerste hetfl een aantal malen weggespeeld door de anelle break van Wings. Toch wisten de Rotterdammers eeri 12-8 achterstand goed te maken, In de derde divisie heeft Aiomium het op het kampioenschap jagende DWS in grote problemen gebracht De Schiedammers wonnen met het kleinst mogelijke verschil 17-16. Bij de dames heeft Actief tegen ESCA geen enkele kans gekregen op d* overwinning. Bij ruet keek Actief al tegen een verschil aan van vijf tref. fers: 3-8. In de slotfase kwamen de Rotterdamse dames nog terug toi 10-13. Krimpen aan den IJsael Jiri Gra- nat, Marco Ostoja, Jakob Hlasek en Eric Iskarsky kwalificeerden zich in het Krimpense sportcentrum Tinge- nijssel voor het ABN-tennistoemooi, dat vandaag in sportpaleis Ahoy' ia gestart. Het uitstekend geslaagds evenement kende over twee dagen ruim 2.200 toeschouwers, en dat in schril contrast met de paar honderd die hel gebeuren vorige jaren be zochten. Rotterdam De racket-vijfkamp in •porthal IJsselmonde is gewonnen door de familie Mentink. Ron Men- tink wist met zijn broera Guus, Lu cas en Leo alsmede schoonzusje Marline en collega-leraar Fred Mi chel* na een felle en langdurige strijd de Delbana-wisselbeker in de wacht te slepen. Volgens een van de organisatoren, Dick Neven, was het evenement in aporlief opzicht een «uccea. „Zoals we verwachten was het een ware uitputtingsslag. Sommige deelne mers lagen na afloop minuten lan guit in de gang. Maar we hebban geen wanklank vernomen. De mest ten waren erg enthousiast en waren van mening dat dil soort toernooien vaker georganiseerd zou moeten worden. Wel zullen we in dat geval tot een wat gewijzigde opzet ko men, omdat gebleken is dat da krachtsverschillen In enkele vormen van de rackelsporten to grool wa ren". Delft De ontknoping in de hoofd klasse zaalkorfbal viel toch in het leatste compotitïeweekeinde. Dus geen extra wedstrijden meer. Fortu na en Deetos kunnen zich de ko mende dagen rustig gaan voorberei den op de titelstrijd aanslaande za terdag in Amsterdam. Zoals ver wacht, kwam Deetos met Blauw-Wit; een gelijkspel (7-7) overeen, waar door hst achttal van Jan Wala da, eindstrijd bereikte en Blauw-WI! hel hoofdklasseschap continueerde, in een zinderend duel voor 1.680 toeschouwers slaagde landskampi oen DOS'46 er niet in het dit jaar ij- zersterke Fortuna onderuit Ie krij gen. Da twee punlen achterstand werden niet overbrugd. Fortuna, dal een 5-2 voorsprong zag veranderen in een 5-7 achterstand, won via een knap gespeelde tweede helft met 13-11. De belde Rotterdamse overgang*- klassers wonnen. Trekvogel* zege vierde over kampioen Ons Eibernest met 14-13, terwijl Sperwers zijn op treden in deze klasse besloot met een 10-8 triomf op het Helmondse OEC. Caslrop-Rauxel De jaarlijkss' semiinterland zaalkorfbal tussen. WestDuitsland en Nederland le verde een 9-5 zege voor hel Duitss seniorenteam op. Bij de junioren toonde het Nederlandse team, dat evenals bij de senioren bestond uit npelers van de afdeling Rotterdam van het KNKV, zich duidelijk star ker. Vis 6-0 bij de rust zegevierde dit Oranje met 11-4. Het jaarlijkse zaalkorlbaHoernooL voor veteranen van de afdeling Rot terdam van het KNKV. waaraan door 28 ploegen werd deelgenomen, is in de hoogste afdeling gewonnen door OSCR voor Het Zuiden. De winnaars in de overige afdelingen waren, 8: Vlaardingen; C: Poortugaal; D: Har- ga; E: Het Zuiden 2 F: Succes 2. Den HbbjP~~ De Amerikaan John McEIdowney (25) keert terug bij da honkbalploeg van ADO. De hoold*' klasser heeft in het nieuwe seizoen,' dat 16 april van start gaat, ook d». beschikking over de international. Gerard Blacquière. De2e 27-jarig# korte stop honkbalde vorig jaar nog, voor het Rotterdamse Neptunu»- Blacquière maakte in 1981 deel uit» van de Nederlandse ploeg, die M» Europee* kampioenschap behaalde. Oud-speler Borry Eijgendaal fun geert in het komend seizoen alt coach van ADO. Hij volgt in dezs' functie Leen Volkerijk op. Hoen tb roek Het jaarlijkse Mijn streek-viert all entoernoci in het k«- teelvan Hoensbroek is geëindigd if, een overwinning voor hel Amster-, damse team Bart Vriend-Chria Nis-' meijer en Frans Borm-Renè Zwaan.; Tweede werd het viertal Bishl-Ver-, goed en de gebroeders Kaiser, der*, de hel jeugdteam Leufkens-WettrSj' met Leufkens-Harings. Het natfonsts; team, in de opstelling Maas-Roos-, nek en Rebattu-Sint werd teleursMe- tend zesde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6