Toch overdekt parkeren bij nieuwbouw Oostwij k Korte Haven in beroep tegen nieuwbouw SSSW 'Iets om trots op te zij n' Ook Vlaardingen wil vrouw die trouwt VLAARDINBS DAGBLAD SCHIEDANISCHE COURANT NIEUWE WEKWEE GOURANf Totaalplan RSV een dezer dagen klaar Ouders op de bres voor Dillenburg en Karekiet Staf krachten SS SN niets wijzer Van Lier opent verbouwd Zonnehuis Lekstraat verlost van vracht wagens Keuze half april bekend □MTERWEG DONDERDAG 17 MAART 1983 Schiedam Namens de be woners van de Korte Haven heeft advocaat mr. L. F. Pop- pel de Schiedamse gemeente raad aangekondigd, dat een Arob-bez waarschrift zal wor den ingediend tegen de voor genomen bouw van 41 wo ningen op de plaats van de voormalige haarwaterfabriek van Dokter Dralle, De bewo ners nemen het niet dat bouwvereniging Eendracht, die deel uitmaakt van de overkoepelende organisatie SSSW, aan hun kritiek is voorbijgegaan, zonder serieus te reageren. De bewoners van de Korte Haven lezen aan de ontwerp tekeningen van het Wad- dinxveense bureau Treffers Polgar af dat de nieuw bouw te compact wordt. Zij noemen dat een aantasting van het historische karakter van de Korte Haven, Inmid dels hebben B en W een bouwvergunning verleend aan Eendracht. De gemeenteraad spreekt zich maandag uit over een concept-antwoord aan mr. Poppel, waarbij overigens sen probleempje is dat de ju rist geen adres heeft achter gelaten. Het college stelt /oor het antwoord maar te ituren naar Korte Haven-be- voner Vincent Broeke, oud- -aadslid voor D'66, die als mornaamste actievoerder tan worden gezien. Minister Van Aardenne: Den Haag Minister Van Aardenne van eco nomische zaken verwacht een dezer dagen het totaalplan voor het voortbestaan van verschil lende RS V-bedrijven. Dat heeft hij meegedeeld aan de Tweede Kamer De minister sluit niet uit dat in het plan van de bewindvoerders en de raad van bestuur van het noodlijdende bedrijf wordt voorzien in een soort mmï-RSV. „Een dergelijke lichte con structie meet tot de mogelijkheden behoren", aldus de minister. Hij zei dat nadat zowel de woordvoerders van CDA, PvdA als VVD hun zorg hadden geuit over berichten als zou de raad van bestuur bezig zijn om een nieuw RSV-concem op kleinere schaal te construe ren, VVD-woordvoerder Jacobse vindt dat de mi nister de raad van bestuur een signaal moet geven dat dit niet gewenst is: „Het gevaar be staat dat de ra3d van bestuur bezig is met dat gene waar ze de afgelopen jaren zonder veel vrucht of succes al mee bezig was". Alle woordvoerders vrezen dat de raad van bestuur over eigen graf wil doorregeren, door nu via plannen ai ingrijpende maatregelen vast te leg gen voor te verzelfstandigen bedrijven. Van Aardenne onderstreepte aat mj in deze maar een geringe invloed heeft. Omdat er geen sprake is van een faiUïsemem van RSV is de verantwoordelijkheid van de raad van be stuur niet uitgeput. „De bewindvoerders kun nen daar niet omheen", aldus de minister. Schiedam De beroepskrachten van de stichting samenlevingsopbouw Sehiedam- Noord (SSSN) zijn gisteren op het stadskan toor niets wijzer geworden van wethouder Luub Hafkamp, die hen had uitgenodigd om mededelingen te doen over het accountants onderzoek naar SSSN. Het enige dat de werknemers hebben begrepen, is dat er bij de SSSN in het verleden 'uiterst onzorgvul dig' gehandeld is. Maar voor wie dat nu pre cies gevolgen zal hebben, is nog steeds een raadsel. Hafkamp zal hierover vanavond mededelingen doen aan het SSSN-bestuur. Dan bespreekt men tevens wat in de open baarheid mag komen. Het verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft er een dik rapport over gemaakt. De SSSN-be- roepskraehten prijzen Hafkamp dat hij zich heeft gehouden aan de toezegging om bin nen een maand met een rapportage te ko men. Omdat de wethouder een flinke slag om de arm hield in zijn mededelingen, we ten de stafkrachten van de SSSN niet pre cies hoe zij één en ander moeten interprete ren. Bij het gesprek met Hafkamp ontbrak de op staande voet ontslagen opbouwwerker van Schiedam-Noord, Jos van der Lugt. Hafkamp ging niet zover dat hij wilde zeg gen of de ontslagreden, die het SSSN-be- stuur opgaf (malversatie), al dan niet terecht is geweest. Commissaris Ton Spel: as piranten aantrekken. Politie heeft moeite met Ervaren krachten zijn nauwelijks te krijgen opvullen vacatures Burgemeester Fred van Lier voelt de temperatuur van het water. Vlaardingen Het gerenoveerde Zon nehuis aan de Dillenburgsingel werd gistermiddag officieel geopend door Vlaardingens burgemeester Fred Van Lier. Meer dan honderd aanwezigen vulden de ontmoetingsruimte van het Zonnehuis en onder hen bevonden zich onder meer de wethouders Goudriaan en Van der Velden, vertegenwoordi gers van de landelijke Zonnehuisorga nisaties (verpleegtehuizen voor langdu rig zieken) en een ruime vertegenwoor diging van de bewoners. De heer G.M.van Wijgerden opende als voorzitter van de vereniging Het Zon nehuis een reeks toespraakjes waarin dankbaarheid en blijdschap de boven toon voerden. Burgemeester Van Lier zei in zijn openingsspeech dat juist de naamsverandering 'bezigheidstherapie' in acuviteitenoegeieiaing met zomaar als een woordenspel beoordeeld dient te worden, maar dat het juist de veran derende opstelling ten aanzien van zie kenverzorging symboliseert. De verple gende functie van het Zonnehuis blijft weliswaar optimaal aanwezig, maar het tehuis wordt steeds meer gezien als een plaats waar geleefd, gewoond en ge werkt wordt. Geneesheer-directeur dr.De Graaff sprak in zijn dankwoord lovende woorden over de samenwer king met de gemeente. Ook de heer Bos van de bewonersraad sprak zijn vreug de uit over de verbouwing, Na de toespraken en de cadeaus kon den de aanwezigen zich groepsgewijs overtuigen van uitgesproken tevreden heid. De rondleiding werd besloten met een informeel samenzijn, een glaasje en een hapje. Gaardingen Ondanks het verzet van de bewonersleden in de projectgroep voor de Oostwijk zal in het nieuw- bouwplan voor de omgeving van de Van Kinsbergen- plaats toch rekening gehou den moeten worden met overdekte parkeerplaatsen. ki totaal zullen ten. behoeve van de 104 woningen in het betreffende gebied 40 over dekte parkeerplekken wor den gerealiseerd. Toekomstige bewoners moeten zo'n 35 gulden per maand neertellen voor de huur van zo'n plaats. Het is niet ver plicht zo'n garage te huren; in het bouwplan is ruimte genoeg voor parkeren op straat. Over de kwestie van de par keergarages was al enige tijd een conflict tussen de bewo ners binnen de projectgroep en de ambtenaren, waaronder met name projectcoördinator Jan Landsheer. De bewoners leden wilden voor deze over dekte parkeerplaatsen geen groenstrook van 800 vieqkante meter opgeven, hetgeen on vermijdelijk de consequentie zou zijn. De commissie voor ruimtelijke ordening stelde zich deze week echter achter het ambtenarenstandpunt op. De huurprijs van de overdekte parkeerplekken staat overi gens nog niet definitief vast. Bij de huidige berekeningen is er van uitgegaan, dat gebruik gemaakt zal worden van een subsidieregeling die hiervoor bestaat, de interim parkeerre- geling. Het zou echter zo kun nen uitpakken dat de bouw kosten van de garages -heel wat goedkoper blijken dan de normen, die in die subsidiere geling worden aangegeven. In dat geval kunnen de garages kostendekkend worden ver huurd en zou de maandelijkse huurprijs nog wel eens wat goedkoper kunnen uitvallen. De gemeente is erg optimis tisch over de verhuurmoge- lijkheden van de garages. Bij de nieuwbouw op de kaalslag is 92 procent van de overdekte parkeerplaatsen verhuurd. Dat percentage is zelfs hoger dan de gemeente aanvankelijk had verwacht. Schiedam Burge meester Te Loo is met de actievoeren de bewoners van de Lekstraat overeen gekomen, dat het vrachtverkeer over de Buitensluis voor lopig wordt omge leid via de Voorha ven, het Hoofd en de Havendijk. Dat moet gezien worden als een interim- maatregel. De bewo ners hebben hiermee ingestemd en hun blokkade gisteren opgeheven. De politie en de ge meente kunnen zich voorstellen dat de onvrede in de Lek straat was gegroeid, nadat door de komst van een nieuw bedrijf in het industriegebied Ma- thenesse het vracht verkeer toennam. De vrachtwagens vervoeren 'broodjes tin' en aluminium. Het aantal ongeluk ken in de Lekstraat was betrekkelijk groot. Dinsdag wer den twee herders honden doodgereden en toen was voor de bewoners de maat vol. Zij versperden een hele dag de weg. Vlaardingen Het Vlaardingse poli tiekorps zit met een flink aantal va catures, die niet makkelijk te vervul len zijn. Er is een aantal plaatsen vrij in de functie van agent en hoofda gent, terwijl er daarnaast twee vaca tures in de staf zijn: die van de vroe gere hoofdinspecteur Maarten Kei- zerwaard, de toenmalige plaatsver vangend korpschef die onlangs korpschef in Hellevoetsluis werd, en de functie van chef algemene sur veillance, die tot voor kort vervuld werd door hoofdinspecteur Matjan Ekels. Zij werd deze week geïnstal leerd als korpschef in Gorinchem. Dat de vacature Ekels nog niet is ver vuld, is niet zo verwonderlijk: die is pas kort geleden ontstaan.. De vacature Kei- zerwaard bestaat echter al enkele maan den, en nog steeds is er niemand gevon den die die pet past, om de wervings- kreet van de politie zelf te gebruiken. In de politievakbladen is al enkele malen met deze staffunctie geadverteerd, maar dat heeft nog echte kandidaten opgele verd. Daarnaast doet het probleem zich voor dat het vertrek van Maarten Keizerwaard het gevolg heeft gehad, dat acht agenten en hoofdagenten eveneens de overstap naar Hellevoetsluis hebben gemaakt. Ook voor die vacatures is het moeilijk, ervaren poli tiemensen uit andere korpsen te vinden. Commissaris Ton Spel vreest dat er voor een aantal vacatures niets anders opzit dan er nieuwe aspiranten voor aan te trekken. Dat betekent dat die nieuwe mensen eerst anderhalf jaar naar de politie-opleidings- school moeten, voor ze kunnen worden in gezet Dat het zo moeilijk is al elders werkzame politiemensen naar Vlaardmgen te trekker», wijt Spel vooral aan de onvermijdelijke verhuizing, die daar veelal aan verbonden is. „Als je van wat verder weg komt, bete kent het ook dat je je huis moet verkopen en je sociale leven moet verplaatsen Dat doet men tegenwoordig met meer zo ge makkelijk Vlaardingen De ouder commissie van kleuterschool De Karekiet heeft gister avond tijdens een vergade ring van de raadscommissie voor onderwijs hun veront rusting laten blijken over de eventuele afstoting de Dil- lenburgschool en De Kare kiet als deze twee zijn gefu seerd met de Willem de Zwijgersehool en de Kwik staart, De oudercommissie meent, dat de plaats van de Diiienburgschool moet wor den verkozen boven die van de Willem de Zwijgersehool, omdat de ligging veel gunsti ger is. De gemeenteraad van Vlaar dingen spreekt zich m de ver gadering. die eind april wordt gehouden, uit over deze fusie Half april is echter al bekend, waar de voorkeur van het col lege naar uitgaat en welke van de twee van de lokalies wordt opgeheven. Van de leerlingen, die De Karekiet en de Dillen burg bezoeken, komt meer dan de helft uit andere w.jken van Vlaardingen en met uit Holy De oudercommissie gat hier voor gisteren twee reden op Men meende dat veel niet wijkgebonden leerlingen wor den aangetrokken, omdat het hier gaat om een kleuterschool die volgens het jenaplan-con cept werkt. De enige in Vlaar dingen. Bovendien is de loka- tie erg aantrekkeJijk Ue ou ders nu menen, dat met de fu sie al een onderwijskundig compromis is gesloten en de aantrekkingskracht van de school hierdoor verminderd. Als ook nog eens de lokatie wordt verlaten acht men de school binnen enkele jaren rijp voor opheffing Volgens de oudercom missie zijn er wat betreft de locatie vijf voordelen op te noemen Door de situering in Holy-zuid heeft de school goede verbin dingen met de andere wijken van de stad en is er volop speelgelegenheid en open ruimte rond de school. Boven dien menen de ouders dat de schooi op een rustige en zonni ge plaats Jigt en de hele kleine afstand tussen basisschool en lagere school betere voorwaar den biedt voor de verplichte integratie van kleuter- en ba sisonderwijs. Tevens menen zij dat bij do Diiienburgschool en de Kare kiet een goed uitgeruste speel tuin aanwezig is. De ouders vinden het ook logischer als de kleine groep leerlingen van De Kwikstaart en de Willem de Zwijgersehool intrekken bij de Diiienburgschool en de Ka rekiet. .„We zijn ons er van bewust dat fusie en herschikking van scholen een zaak is waarbij vele belangen moeien worden afgewogen", verklaarden zij gisteravond. „Bij een aanpas sing van hel onderwijsconcept en het verplaatsen naar en on gunstige locatie vrezen wij dat het leerlingenaantal terugloopt en de nu nog florerende kleu terschool binnen enkele jaren geen of nauwelijks meer be staansrecht heeft." Vlaardingen Ook Vlaardmgen gaat op zoek naar een vrouwelijke ambtenaar van de bur gerlijke stand, In de commissie voor cultuur, emancipatie en vorming merkte VVD-raadslid Pauline Thiele-Geurtsen onlangs op, dat het ontbreken van een vrouw, die huwelijken mag sluiten, een ernstig gemis is. 'In Schiedam zijn er de dames Van den Toorn en Valkenburg, die als onbezoldigde ambtena ren voor de burgerlijke stand beëdigd zijn. Zo deed mevrouw Van den Toorn hedenmiddag nog een huwelijk. In Maassluis wordt vandaag Gerry de Jong beëdigd; eerder was zij al door de gemeenteraad benoemd. Maar Vlaardingen? Daar heeft zelfs burgemeester t red van Lier de bevoegdheid nog niet om huwelijken te mogen sluiten. Zijn voorganger Kieboom mocht dat wel, maar voor Van Lier is dat nog niet gere geld. En al zou het zover zijn 'dan hebben wij daar nog geen vrouw mee", aldus Pauline Geurtsen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1